Переточили на алмазних брусках (240, 400, 800, 1600, 3000) швейцарські віторі нокс і шеф. Результат приголомшив, відволічешся і шматок пальця немає. Заточку тримає відмінно, мусатом правиться на раз. Гострити ножі власноруч задоволення!)
Я точив убитий вікторінокс, двома лише каменями: нортон файн індія і нортон транслюцент арканзас (HB-6). Гострота дійсно гарна виходить і виходить стабільно стійка.
Хе, відео прикольне і однозначно потрібно продовжувати цикл про заточку, перемішуючи з іншими відео, але у відео з назвою як точити ножі немає власне заточки ножів)))
Використовую для кухні, точилку від відомої і поширеної фірми. В комплекті йшли 4 камені. Для фінішного полірування: войлок+паста гоі( номер 3, і номер 1). Плюс гравер 20-25 тисяч обертів. Менші оберти псують кромку. Більші оберти: унеможливлюють рівне полірування кромки. Задумався про купівлю hard каменю. Дяка автору і ведучому, за дуже корисне відео.
11:55 не зовсім. з вологою камінь прилипатиме вже тоді, коли ти вирівняв лише краї, бо воно виникає через те що вода заважає потрапити повітрю під камінь, але під ним повітря ше може залишатись (якщо "яма" в центрі)
Мій перший заточний камінь - ланскі корс/файн. Зараз я юзаю виключно такий сет: Tyrolit f240 - Norton Fine India-Norton Hard Arkansas (HB-6). Індія та тироліт - 8 дюймів. Арканзас - 6 дюймів. Цього вистачає на практично будь-які ножі, які в мене є на EDC. Арканзас від ланскі - справив погане враження: написано hard, але по звуку і типу роботи: soft. Ну довелося відвезти туди, де він був потрібним. Масло я використовую теж нортонівське. Масло і камені від ланскі - віддають якимось стартовим рівнем, котрий просто полетить куди подалі, якщо тему заточки, вивчити трохи детальніше.
Одна справа коли це дійсно зброя, яка може врятувати людині життя.А коли це робочий кухонний ніж, то він втратить значну ступінь гостроти значно швидше ніж я буду його доводити, Тай зрештою на мою думкою користуватись таким ножем на кухні не зовсім безпечно.Загалом відео сподобалось,гарно дякую.
Спочатку я вагався,чи дивитись мені це відео,адже я і так непогано розуміюсь в заточці. Але вже на перших хвилинах зрозумів,що я не розуміюсь зовсім... Ну або майже зовсім. Дякую за відео.
постійно ходжу в гори в ліс-для заточки вистачає 1 брусок зернистістю від 400 до 800 і будьяка полірувальна паста на ремені-2 хвилини і ніж голить а основна правка пару раз в рік на заточному.так ножів не ношу-ніразу нетреба було в населених пунктах крім по роботі але там і ніж зовсім інший ніж для лісу-хард юз коротше і молотком по нім луплю часто дуже сильно.
Ммм..найкраща тема це про загострення 🔪 Де саме купувати карбід кремнію і гартоване скло і чи можливо правити на ньому оксид алюмінію? Чекаємо на продовження теми❤️🖤
Доброго дня. В котрий раз залишаю коментар, як тут, так і ще до відео на гостру кашу про заточку. Григорій затронув тему, а відкрив правильно її на відсотків 2, і діло не в часу, а в подачі. Будь ласка, прошу попереджайте глядачів, що матеріал має оглядовий характер, бо людині яка має певний досвід дивитись трішки складно. До прикладу вирівнювання каменя, не правильні рухи, натиск, якщо глядач спробує так вирівняти, то після такого вирівнювання , приклавши лінійку (а не камень до каменю, якщо звісно один точно рівний то можна), буде точно не рівна поверхня, сідло то зникне, але рівності не буде, на яких грітностях порошку починати, закінчувати, це особливо важно, бо закінчити наприклад на 150 це одна абразивність, закінчити на 600-800 це інша абразивність каменю буде та зовсім інший результат на ножі. Питання до Григорія, можливо для нього ці речі очевидні, то тоді вказуй на них, або можливо сам Григорій робить такі речі (якщо його це влаштовує то це добре), але на загал показувати треба правильно, або хоча обговорити ці моменти. Дякую за відео)
Все це для сектантів, щоб показати який у мене крутецький ніж , та як гарно він ріже аркуш паперу.., 😄 у звичайному житті нічого цього непотрібно, витрачати купу грошей та часу на таку заточку. Міряйтесь хлопці піпісками хто кручє шарошить камінь між собою, та не морочте голову всим іншим.☝
Ну воно то не розкрите. Але купуючи порошок людина розумна скаже який камінь хоче правити і що тільки вчиться, і його проконсультують. Бо ті карбіди кремнія в баночках продають спеціалізовані магазини для заточників. Як і арканзаси на базарі не купиш. А продавець вже має знати в тому толк. І, не лукавлячи, в Ібісі мені ні коли не відмовляли в консультації, а як не знали то звали на допомогу профільних консультантів. Не кажучи вже про профільні магазини що продають виключно заточні системи. Так що думаю все буде добре з клієнтом що наважиться вбухати пару сотень американських грошей в заточку)
Про консультацію продавців чи питання самого покупця це вже інше справа, на їх совісті (і далеко не всі продавці обізнані у цих питаннях, да і не повинні вони все знати). Питання саме подачі самого матеріалу у відео автора, він є професійним заточником, від якого і на якого будуть спиратися глядачі.
Я взагалі не використовую природні камені для загострення "суперсталей". В мене для цього є Набір полтавських ельборів, алмази і купа водяних та масляних каменів Boride.
Скажімо так... швидко і нагрубо недорогу але нормальну "кухню" точити можна на банальному карбіді алюмінію за умовні 50 грн. А підводити на керамічному або металевому мусаті. Для "полірування" кромки або шкіряний ремінь, або шматок картону (якщо все дуже погано). Гострота теж буде супер, для того, щоб і м'ясо з салом порізати, і помідори. Звісно, такими ножами кістки не рубають і на умовному фарфорі не ріжуть. Нагрубо ж точаться лише вщент убиті ножі. А один раз нормально заточений ніж час від часу достатньо просто поправити. В скрутних умовах доводилося правити кухонний ніж навіть на фарфоровій тарілці. І, о диво, це також працює (з не вбитим лезом), і ніж також ріже супер. А так... звісно можна і пару арканзасів купити. :)
Суб'єктивна думка: якщо ви ножелюб-перфекціоніст і ви маєте твердість в руках утримувати постійним кут нахилу ножа до каменю - тоді камені це для вас. Якщо кут утримувати ви не взмозі - тоді купіть "китайця" і не морочте собі голову, якщо ви гострите кухонні ножі і ножиці! Кут вам буде тримати китайський верстачок, а ви в цей момент можете спокійно думати про Наташку. Та й в грошах, здається, виграєте.
Дякую. Але нічого не сказав про зміну зернистості абразиву. І доречі, пшикати водою на кипку сухого абразиву не дуже гарна ідея - на дрібному зерні він просто розлетиться. Якщо заклеїти край скла ізолентою, це зменшить витрати абразиву, бо утворить мікробортики.
Водні камені та миска з водою. Більше нічого не треба. Камені від 600-1000 до 3000-5000-8000 гріт. От в все 😂 Олій не треба та баллістолів.. то вже якщо на шкірі заточка небезпечних бритв, то на шкірі треба олія (будь яка).
Було цікаво, але не корисно))) Для своєї ендури vg10 на едсі в кишені і ще д2 яке постійно в рюкзаку на всяк випадок, я ношу якісний брусочок ...і він чудово виконує свою місію...але з 35кою, 110кою і навіть зn690 вже не справляється...мазюкаю ним і ні про що)))...хоча на мілі з 110кою вдалося мікропідвід навацькати)))...ну і кухонними на ура...
Камінь знаю де купити, ножик є, серветки є, мастило замавлю в інтернеті але де можна купити боже благословіння? З аліхи буде норм? Чув там підробки від московського патріархату
Передивився відео, багато дізнався про "Арканзаси" які не підходять під мої ножі і так і не побачив "як правильно точити ножі на камені". Тема винесена в заголовок не розкрита.
Треба назвати це відео - "Як вбити арканзас". При вирівнюванні брусків рухати камінь треба по всій поверхні скла з рівномірним натисканням по всій площині бруска. Це робиться двома руками, рухаючи брусок вісімками по всій поверхні скла, періодично розвертаючи брусок на 180 градусів. Візьміть будь яку більш-менш рівну лінійку і покладіть руба на Ваше скло, скоріш за все в середині вже утворилася яма. Води треба лити більше, бо коли на склі щось кашеподібне, краї бруска будуть завалені.
@@edcukraine На теренах ютубу достатньо роликів з вирівнювання брусків. Ще один ролик нічого нового до цього не додасть. Десь, навіть є відео, де показують яким кривим насправді виявляеться саме скло, на якому рівняють камені.
Нарешті. А який самий швидкий і ефективний спосіб заточки кухонних ножів? Я пробував точилку з круглими сталевими дисками, які злизують метал ножа. Але з часом ріжуча кромка стає дуже тонкою і починає відламуватися. Через це перейшов назад на більш довгу і не зручну заточку каменем. Але бачу, що маючи 1 камінь достатньо зернистий є межа гостроти до якої можна довести ніж. А далі він не гостриться. Напевне треба ще й декілька каменів юзати зі зменшенням зернистості.
Як подивлюся скільки нада точити ножі то уже не хочеться тими ножами користуватися)) а є якийсь варіант, щоб це якось швидко і зручно робити? Типу як кухонні ножі точити?))
Наче розглядалось це питання в одній з перших Гострих Каш. Це окрім того, що можна самотужки почитати шматок закону про те, що є і не є холодною зброєю, і за якими ознаками. Ще можна отримати з ножем, що продається як госпоб в нормальних магазинах, витяг з висновку про те, що він не є холодною зброєю, і чому саме. Незалежно від довжини леза.
@@edcukraine если человек способен выточить в линзу нож, не важно на каких камнях (кривых или ровных), нож будет резать как ему положено, если не может заточить, то и нож резать не будет. При заточке иногда специально оставляют седла на камнях, для залинзовывания кромки и это есть опыт людей.
Ну то вся справа в контролі над станом випрацювання каменя. Можна гіпотетично говорити про свідоме загострення в лінзу лише тоді, коли маємо відносну симетрію на камені. Якщо одна частина більш крива за іншу - поки що складно уявляємо про результат такої імовірної заточки в лінзу.
Стільки понтів, купа каменів, спеціалізоване мастило, навіть монотеїстичного "Бога" згадав - а точити не вміє. Він "наточив" ніж, як сокиру. Хоча, якщо він збирається рубати ним дрова, то все гаразд.
Алмаз в топку…на арках точу всі ті страшні сталюки, що ви назвали - без питань! Зточити арк - життя не вистачить, якщо на ньому в три зміни не точать на базарі…
Вчився вчився точити ножі на камені, але постійно маю зворотній ефект, ножі гостріші до моєї "заточки" ніж після
Який бренд каменів? Який бренд ножів?
😊
Треба щоб в комплекті ще прямі руки давали до каменів)))
Гівно сталь важко заточити.
Чудовий і корисний випуск! Все зрозуміло) І як звжди якісно і з фірмовим гумором від Григорія! Дякую!
мені тут усього вистачає: мудрості, щирості, дотепності, багатої мови, вроди, людяності.
Добре є, файно є. Чудовий випуск. Подякував
Щиро вдячний вам за вашу працю. Україна понад усе!
Коротко, чітко, корисно. Однозначно вподобайка
Дякую за корисне відео! Було цікаво подивитись, як рівняти камінь на склі)
Якісна подача, корисна інформація. Дякую!
Вітаю! Дякую за, як завжди, інформативний контент!
Це того що мені вчора водні камені приїхали?! Вогонь!
А якого бренду?
Дякую Вам за суперове відео. Корисна та цікава інформація.
Щиро дякую, з мене вподобайка і комент.
Дякую Вам за цікавий контент.
більше інформації
дуже цікво та корисно Вас слухати
Арканзас камені це щось дивовиже. Подобаються. Тільки дорогі дуже.
Вітаю , і як тут вподобайку не поставити , коли таке корисне і приємне відео . Дякую
дякую за цікаву інформацію👍🤗
Переточили на алмазних брусках (240, 400, 800, 1600, 3000) швейцарські віторі нокс і шеф. Результат приголомшив, відволічешся і шматок пальця немає. Заточку тримає відмінно, мусатом правиться на раз. Гострити ножі власноруч задоволення!)
Я точив убитий вікторінокс, двома лише каменями: нортон файн індія і нортон транслюцент арканзас (HB-6). Гострота дійсно гарна виходить і виходить стабільно стійка.
Дякую. Корисно і цікаво.
На цьому відео я підписався. Дякую. Лайкос👍
зайшов щоб дізнатись як точити ніж, в результаті послухав про камені
Дякую за відео, було цікаво та пізнавально!) Як завжди дуже чекаємо на нові відео)))
Хе, відео прикольне і однозначно потрібно продовжувати цикл про заточку, перемішуючи з іншими відео, але у відео з назвою як точити ножі немає власне заточки ножів)))
Треба було назвати відео: неспішна підготовка заточних пристроїв, до неспішно-медитативної заточки ножів. Помедитуємо панове!😂😂😂
Лайк від мене! Дякую за відос, хоча навряд сам буду робити заточку на такому рівні.
Круть, дякую. Очікую на окрему рубрику)))
З оглядом на хапстон рс)))
Використовую для кухні, точилку від відомої і поширеної фірми. В комплекті йшли 4 камені. Для фінішного полірування: войлок+паста гоі( номер 3, і номер 1). Плюс гравер 20-25 тисяч обертів. Менші оберти псують кромку. Більші оберти: унеможливлюють рівне полірування кромки. Задумався про купівлю hard каменю. Дяка автору і ведучому, за дуже корисне відео.
Що ви гравером робите на кромці? Ви гравером загострюєте ножі?
@@Dmytro.M. Полірую.
Дякую за дуже інформативне відео!👍 Хочу купити собі точильну систему, але думаю що ще зарано
Теж захотів систему після гострої каші по ним, та ще думаю)
Корисний україномовний контент. Підписка
Круте та корисне відео 👍
11:55 не зовсім. з вологою камінь прилипатиме вже тоді, коли ти вирівняв лише краї, бо воно виникає через те що вода заважає потрапити повітрю під камінь, але під ним повітря ше може залишатись (якщо "яма" в центрі)
В теорії так, на практиці в мене починає "прилипати" лише на фінішній стадії вирівнювання.
А дуже класний напис!))))))
#комент4ібільшеслів
Дякую за черговий крутий випуск! І ще кілька слів у коментар для кращого просування відео ютубом!
Мій перший заточний камінь - ланскі корс/файн.
Зараз я юзаю виключно такий сет:
Tyrolit f240 - Norton Fine India-Norton Hard Arkansas (HB-6).
Індія та тироліт - 8 дюймів. Арканзас - 6 дюймів. Цього вистачає на практично будь-які ножі, які в мене є на EDC. Арканзас від ланскі - справив погане враження: написано hard, але по звуку і типу роботи: soft. Ну довелося відвезти туди, де він був потрібним. Масло я використовую теж нортонівське. Масло і камені від ланскі - віддають якимось стартовим рівнем, котрий просто полетить куди подалі, якщо тему заточки, вивчити трохи детальніше.
Одна справа коли це дійсно зброя, яка може врятувати людині життя.А коли це робочий кухонний ніж, то він втратить значну ступінь гостроти значно швидше ніж я буду його доводити, Тай зрештою на мою думкою користуватись таким ножем на кухні не зовсім безпечно.Загалом відео сподобалось,гарно дякую.
Для підводки кухарського ножа достатньо керамічного або металевого точильного стрижня (masat). Хоча там теж є свої нюанси.
Дякую за працю. Сподобалось відео.
Спочатку я вагався,чи дивитись мені це відео,адже я і так непогано розуміюсь в заточці.
Але вже на перших хвилинах зрозумів,що я не розуміюсь зовсім...
Ну або майже зовсім.
Дякую за відео.
постійно ходжу в гори в ліс-для заточки вистачає 1 брусок зернистістю від 400 до 800 і будьяка полірувальна паста на ремені-2 хвилини і ніж голить а основна правка пару раз в рік на заточному.так ножів не ношу-ніразу нетреба було в населених пунктах крім по роботі але там і ніж зовсім інший ніж для лісу-хард юз коротше і молотком по нім луплю часто дуже сильно.
Ммм..найкраща тема це про загострення 🔪
Де саме купувати карбід кремнію і гартоване скло і чи можливо правити на ньому оксид алюмінію?
Чекаємо на продовження теми❤️🖤
прям в гуглі шукати де купувати :) так, правлять все
Також чекаємо на нові прототипи ножів від хлопців. Щось канал edc, та ібіс зброя, дуже замотались та забули про розіграші.
Доброго дня. В котрий раз залишаю коментар, як тут, так і ще до відео на гостру кашу про заточку. Григорій затронув тему, а відкрив правильно її на відсотків 2, і діло не в часу, а в подачі. Будь ласка, прошу попереджайте глядачів, що матеріал має оглядовий характер, бо людині яка має певний досвід дивитись трішки складно. До прикладу вирівнювання каменя, не правильні рухи, натиск, якщо глядач спробує так вирівняти, то після такого вирівнювання , приклавши лінійку (а не камень до каменю, якщо звісно один точно рівний то можна), буде точно не рівна поверхня, сідло то зникне, але рівності не буде, на яких грітностях порошку починати, закінчувати, це особливо важно, бо закінчити наприклад на 150 це одна абразивність, закінчити на 600-800 це інша абразивність каменю буде та зовсім інший результат на ножі. Питання до Григорія, можливо для нього ці речі очевидні, то тоді вказуй на них, або можливо сам Григорій робить такі речі (якщо його це влаштовує то це добре), але на загал показувати треба правильно, або хоча обговорити ці моменти. Дякую за відео)
А ви знаєте в цьому толк👍
Все це для сектантів, щоб показати який у мене крутецький ніж , та як гарно він ріже аркуш паперу.., 😄 у звичайному житті нічого цього непотрібно, витрачати купу грошей та часу на таку заточку. Міряйтесь хлопці піпісками хто кручє шарошить камінь між собою, та не морочте голову всим іншим.☝
Повністю підтримую. Тема не розкрита.
Ну воно то не розкрите. Але купуючи порошок людина розумна скаже який камінь хоче правити і що тільки вчиться, і його проконсультують. Бо ті карбіди кремнія в баночках продають спеціалізовані магазини для заточників. Як і арканзаси на базарі не купиш. А продавець вже має знати в тому толк. І, не лукавлячи, в Ібісі мені ні коли не відмовляли в консультації, а як не знали то звали на допомогу профільних консультантів. Не кажучи вже про профільні магазини що продають виключно заточні системи. Так що думаю все буде добре з клієнтом що наважиться вбухати пару сотень американських грошей в заточку)
Про консультацію продавців чи питання самого покупця це вже інше справа, на їх совісті (і далеко не всі продавці обізнані у цих питаннях, да і не повинні вони все знати). Питання саме подачі самого матеріалу у відео автора, він є професійним заточником, від якого і на якого будуть спиратися глядачі.
Замість води під час вирівнювання каменю іноді краще використовувати ВД40.
Вподобайка!
Круте відео, а відрізняється спосіб заточки на водних каменях, від того що показали на відео ?
принцип загострення не відрізняється.
Блін, після однієї гострої каші забрав у вас ruixin.
Здається я тепер хочу арканзаси))
🫠🫠
Це нормально)
Підкажуть чи можна користуватися карманною точилкою Lanscy для заточки Mora Kansbol, Wave plus?
А нашо іменно гартованн скло? Звичайне скло від 8мм підійде.
чому саме від 8мм?
@@edcukraine, менша вірогідність що трісне :)
Дякую за цікавий контент. Підкажіть, будь ласка, N690 як правильно точити?
Ви серйозно думаєте, що кожна сталь точиться по різному?😂😂
Вартість арканзасу для фінішу?
Які природні камені будуть краще працювати на супер порошках ?
Я взагалі не використовую природні камені для загострення "суперсталей". В мене для цього є Набір полтавських ельборів, алмази і купа водяних та масляних каменів Boride.
@@edcukraine А на самому фініші?
Вірною ознакою, а не "признаком" 11:55! Перепрошую.
Скажімо так... швидко і нагрубо недорогу але нормальну "кухню" точити можна на банальному карбіді алюмінію за умовні 50 грн. А підводити на керамічному або металевому мусаті. Для "полірування" кромки або шкіряний ремінь, або шматок картону (якщо все дуже погано). Гострота теж буде супер, для того, щоб і м'ясо з салом порізати, і помідори. Звісно, такими ножами кістки не рубають і на умовному фарфорі не ріжуть. Нагрубо ж точаться лише вщент убиті ножі. А один раз нормально заточений ніж час від часу достатньо просто поправити. В скрутних умовах доводилося правити кухонний ніж навіть на фарфоровій тарілці. І, о диво, це також працює (з не вбитим лезом), і ніж також ріже супер.
А так... звісно можна і пару арканзасів купити. :)
Цікаве відео, вкрай корисне. Хотілось би побачити ще більш глибоке відео про алмазні бруски для за точки, і заодно як точити більш тверді сталі
Суб'єктивна думка: якщо ви ножелюб-перфекціоніст і ви маєте твердість в руках утримувати постійним кут нахилу ножа до каменю - тоді камені це для вас. Якщо кут утримувати ви не взмозі - тоді купіть "китайця" і не морочте собі голову, якщо ви гострите кухонні ножі і ножиці! Кут вам буде тримати китайський верстачок, а ви в цей момент можете спокійно думати про Наташку. Та й в грошах, здається, виграєте.
1:02 Навіщо купляти кварц, якщо його можна накопати в незенрі?
Дай вгадаю чим правите камені. Порошки Roks.
Так, це вони)
Дивлюсь на Гришу... Цікаво, круто. Камені з Арканзасу. При цьому в домі точилка з аврори і радянський круг 😂😂😂
Дякую. Але нічого не сказав про зміну зернистості абразиву. І доречі, пшикати водою на кипку сухого абразиву не дуже гарна ідея - на дрібному зерні він просто розлетиться. Якщо заклеїти край скла ізолентою, це зменшить витрати абразиву, бо утворить мікробортики.
Крутенна реклама!
Чи треба змивати робочу емульсію яка утворюється в процесі заточки на водяних каменях ?
Серйозно???😂😂😂😂😂
А приберальниця із ібісу напевно😂
Водні камені та миска з водою.
Більше нічого не треба. Камені від 600-1000 до 3000-5000-8000 гріт. От в все 😂 Олій не треба та баллістолів.. то вже якщо на шкірі заточка небезпечних бритв, то на шкірі треба олія (будь яка).
Тому японці такі спокійні, бо постійно медитують, заточуючи ножі))
Гриша в ютубі сидить - на арканзаських каменях ножі точить.
А народ в коментах сидить, на Гришу - "какой маладєєєц".
Гриша барана зарізав - наварив він супу,
А як начав розливать - знову молодець😅
Хочу придбати електричну точилку. Порадь яким каменем можна чисто підправити після заточки?!
А який оптимальний кут для заточки? Бо виробники точать в 20 на сторону.
Лол, виробники майже всі точать з рук, як попало. І там кут гуляє, як навіжений
@@vladyslav4 але все одно скільки в мене є ножів то кут плюс мінус 20 градусів.
@@morOKa ріжуть з коробки? Якщо так, то просто не міняйте кут.
А якщо не ріжуть те, що вам потрібно різати, то гугліть кут заточки під різні цілі
І знову ж треба ще врахувати товщину зведення, щоб у вас не були довжелезні підводи
@@vladyslav4 та от я й ношу з собою два ножі по різному заточених, але думав спитаю в освідтчених людей.
Блін друже той колд стіл з обрізаним упором, як серпом по яйця 😢🤯 надіюсь це не мастер хантер на санмейн 3 сталюці ато приїду морду бити😁
«Водний апарат народний!» мене надихнув на лайк та коментар на підтримку каналу))
Мир Вам мої білі брати!))
Хочу такий камінь з підписом Сої😅
Здається я знаю чий то Fox atrax лежить))
Було цікаво, але не корисно))) Для своєї ендури vg10 на едсі в кишені і ще д2 яке постійно в рюкзаку на всяк випадок, я ношу якісний брусочок ...і він чудово виконує свою місію...але з 35кою, 110кою і навіть зn690 вже не справляється...мазюкаю ним і ні про що)))...хоча на мілі з 110кою вдалося мікропідвід навацькати)))...ну і кухонними на ура...
Камінь знаю де купити, ножик є, серветки є, мастило замавлю в інтернеті але де можна купити боже благословіння?
З аліхи буде норм? Чув там підробки від московського патріархату
Дякую. Але не залишало відчуття що аміш вчить як точити ножі😊.
Передивився відео, багато дізнався про "Арканзаси" які не підходять під мої ножі і так і не побачив "як правильно точити ножі на камені". Тема винесена в заголовок не розкрита.
Треба назвати це відео - "Як вбити арканзас". При вирівнюванні брусків рухати камінь треба по всій поверхні скла з рівномірним натисканням по всій площині бруска. Це робиться двома руками, рухаючи брусок вісімками по всій поверхні скла, періодично розвертаючи брусок на 180 градусів. Візьміть будь яку більш-менш рівну лінійку і покладіть руба на Ваше скло, скоріш за все в середині вже утворилася яма. Води треба лити більше, бо коли на склі щось кашеподібне, краї бруска будуть завалені.
У вас свій метод, у мене свій, я камінь вирівняв, з ним все норм. Вам ніхто не заважає зняти своє відео на цю тему, я би подивився.
@@edcukraine На теренах ютубу достатньо роликів з вирівнювання брусків. Ще один ролик нічого нового до цього не додасть. Десь, навіть є відео, де показують яким кривим насправді виявляеться саме скло, на якому рівняють камені.
Нарешті.
А який самий швидкий і ефективний спосіб заточки кухонних ножів?
Я пробував точилку з круглими сталевими дисками, які злизують метал ножа. Але з часом ріжуча кромка стає дуже тонкою і починає відламуватися.
Через це перейшов назад на більш довгу і не зручну заточку каменем. Але бачу, що маючи 1 камінь достатньо зернистий є межа гостроти до якої можна довести ніж. А далі він не гостриться. Напевне треба ще й декілька каменів юзати зі зменшенням зернистості.
Мучат?)
@@timeofthink7271 це ще що?
Може мусат ви мали на увазі
Відео ніби не так називається) воно не про заточку, а про камені і як вирівняти арканзас на гартованому склі)))
Вже представляю як в офісі відкладаю клаву дістаю ніж і починаю його точити, думаю колеги випадають в садок від цього)
Посинаю на алмазі, закінчую на арканзасі. Користуюсь гасом. Звісно , пахне, та мені однаково - дружина зате не заважає!😅
❤❤❤
Користуюсь штучним каменем техніка схожа. Гадаю тут питання вподобань інструментів
Як подивлюся скільки нада точити ножі то уже не хочеться тими ножами користуватися)) а є якийсь варіант, щоб це якось швидко і зручно робити? Типу як кухонні ножі точити?))
Або правильно або швидко) іншого шляху немає
Порадьте камінці для Ді 103.
👍👍👍
Відео називається "ЯК". А маємо " НА ЧОМУ". І багато води.
Гріша, докуйя тексту!
Зайвої інфи аж задуже докуйя(
Дятько Григорій в мене питаня а длячого придумали Мусат???
Для правки леза, це різні речі. На арканзасі можна загострити тупого ножа, а на мусаті лише підправити підсівший.
👍🏻👍🏻
Щодо D2 смію зауважити що іноді її гартують навіть до 63 HRC
але абсолютна більшість фабричної D2 по твердості як аус8
Так а ножі точити то як?
Зніміть відео на тему: законності ножів (фіксовані та складні), зачасту продаються ножі більше 90 мм
Наче розглядалось це питання в одній з перших Гострих Каш. Це окрім того, що можна самотужки почитати шматок закону про те, що є і не є холодною зброєю, і за якими ознаками. Ще можна отримати з ножем, що продається як госпоб в нормальних магазинах, витяг з висновку про те, що він не є холодною зброєю, і чому саме. Незалежно від довжини леза.
Линза на кромке "не very good"? Это какой-то бред)) Может поясните, чем плоха линза?
та "лінза", що утворюється після загострення на кривих каменях погано ріже на відміну від спеціально загостреного в конвекс ножа.
@@edcukraine если человек способен выточить в линзу нож, не важно на каких камнях (кривых или ровных), нож будет резать как ему положено, если не может заточить, то и нож резать не будет. При заточке иногда специально оставляют седла на камнях, для залинзовывания кромки и это есть опыт людей.
Ну то вся справа в контролі над станом випрацювання каменя. Можна гіпотетично говорити про свідоме загострення в лінзу лише тоді, коли маємо відносну симетрію на камені. Якщо одна частина більш крива за іншу - поки що складно уявляємо про результат такої імовірної заточки в лінзу.
Теж знаєш анекдот про час та надхнення?
Так а як же правильно точити ніж на камені ??? Зрозуміло тільки як вирівнювати камінь...
👍
по заточці кухні не згоден ...
Це нормально ...
Стільки понтів, купа каменів, спеціалізоване мастило, навіть монотеїстичного "Бога" згадав - а точити не вміє. Він "наточив" ніж, як сокиру. Хоча, якщо він збирається рубати ним дрова, то все гаразд.
Якій саме порошок краще? Їх багато різних. Дякую, як завжди лайк.
Купував на "Рокс.ua" набір порошків карбіду кремнію, коштує недорого.
Я б назвав це відео: Як я точив камінь на склі.
Алмаз в топку…на арках точу всі ті страшні сталюки, що ви назвали - без питань! Зточити арк - життя не вистачить, якщо на ньому в три зміни не точать на базарі…
Южноукраїнський дядя говорив, що не можна порошкові сталі точити алмазами!
можна, на первинних етапах загострення а шліфування і полірування бажано робити іншими каменями, не алмазами.