Szuper a videó, mint mindig! :) Nekem a KBC-nél van értékpapír számlám, mert náluk van a sima bankszámlám is, és az van közel, és amúgy elégedett vagyok velük. Online lehetett a számlát megnyitni, de személyesen be kellett menni a bankfiókba aláírni, aztán egy alkalmazást kellett letölteni a telefonra, vagy adnak "tokent" és utána lett aktív teljesen. Normál díjcsomag 299Ft/hó . A külföldi piacokra adott megbízások lehetnének olcsóbbak, min. 6,99EUR vagy 6,99USD (csak teljesült megbízások után). Nekem tetszik a mobil applikációs, és a webes felület is. TBSZ-t számlát már online meglehetett nyitni, azért már nem kell bemenni. Nem reklámozni akarom őket, ezek a tapasztalataim, és a Magyar felhozatalból én őket választottam. (Múlt héten csináltam Revolut számlát, azért van hova fejlődni na... ) Remélem nem tűnt bonyolultnak a számlanyitás, mert nem az! Biztos vagyok benne, hogy másik szolgáltatónál is egyszerű. Januárban még azt sem tudtam mi a TBSZ, ETF, BÉT, stb... de szerencsére Balázs videóiból sokat lehet tanulni... :) * még annyival egészíteném ki, hogy normál értékpapír számláról nem lehetséges áthelyezni TBSZ számlára *meglévő* értékpapírt, stb., hiába gyűjtőév az első. Egyből arra kell vásárolni/elhelyezni. Nem árt áttanulmányozni az erre vonatkozó feltételeket, ugyanis ott le volt írva.... 😁 Én elkövettem azt a hibát, hogy az újdonság varázsától megvakulva, gondoltam ráér a tartós befektetési számla nyitás, majd át lesz "pakolva" decemberben amit oda szánok.... De még időben kiderült szerencsére. 2020 update: kezd csökkenni a lelkesedésem a KBC iránt... 60km-t kellett utaznom, és időpontot foglalni azért, hogy a lejárt személyigazolvány miatt, felvigyék az újat a rendszerbe. Nekem útba eső K&H Bankban nem lehetett már elintézni, mert elvették tőlük a jogkört, a másik, 20km-re lévőben sem, pedig az ráadásul megyeszékhelyen van. A másik fájó pont, hogy már havidíjat számolnak fel a TBSZ számláért. 200Ft/hó, de eddig ingyen volt...
Én az EQUILOR-t ajánlom befektetési szolgáltatóként. (8 éve vagyok náluk, nagyon profik)
5 лет назад+10
Na ez tök jó, köszi, épp minap beszéltem rá a zasszonyt, hogy kezdjen el kereskedni, alapvetően long+osztalék, TBSZ, 20-30 év. Küldöm is neki tovább a linket, rám úgyse figyel eléggé. :)
Ez legalább egy nagyon őszinte hozzászólás! A pókerben az van hogyha nem tudod ki a lúzer az asztalnál akkor te vagy az. Ha jóll fogtam fel akkor nálad utóbbi nem is volt kérdés. 😀😎
Ezt nem érdemes nyomatni olyannak, aki nem érez rá késztetés. Vagy max. ha annyit rábeszélsz, hogy minden hónapban/negyedévben fixen vegyen pár ETF-et ami REIT és tőzsdei index
Nagyon sok gondolkodás és mérlegelés után a Random Capitalnal nyitottam számlát kb egy hónapja. Fő szempont az alacsony költség volt, mert osztalék portfólió építésébe kezdtem. Ami negatív volt az a banki háttér hiánya, ez okozta a fejfájást, de végül megnyitottam és elégedett vagyok. Nincs számlavezetési díj se főszámlán se TBSZ-en, amcsi részvények vásárlása 0,1%, minimum 2$, ami szerintem elég jó a konkurenciához képest. Eddig minden pozitív, jó lenne egy olyan szolgáltató, ahol amerikai lakcím nélkül is elérhetőek lennének az amcsi ETF-ek.
questrade.com Csak az a macera vele, hogy egy Londontól egyórás vonatozásra lévő kisvárosba kellett (valamikor 2011-ben) elzarándokolnom, hogy az személyazonosságomat igazolják. Akkor gyakran jártam arra, így nem volt gond. Most nem csinálnám meg. Náluk amerikai és kanadai piacokon elég bőséges a választék, mind részvényekből, ETF-ekből, opció és mi szem-szájnak ingere.
Kiváló videó! Én is a Random Capital-nál kereskedem már egy ideje, csak ajánlani tudom! Alacsonyak a díjaik és nagyon segítőkészek. Bank tényleg nincs mögöttük, de én teljesen megbízom ebben cégben, nálam is bizonyítottak!
En Erste Investmentet hasznalok, ami ugyanaz kb mint a portfolio. A kedvenc szivasaim: - Amcsi tozsde nyitvatartasa majdnem a magyar bank zarasi idejeben van, igy ha eppen este jon egy jo veteli lehetoseg es nincs devizad, akkor annyi volt. Elore le kell valtogatni az USD-t, meg EUR-t. - A kereso, vagyis annak hianya eleg hitvany, mivel ISIN kod vagy ticker symbol nincs a listakban feltuntetve, nagyon nehezen lehet tajekozodni a termekek fantazia neveben, mivel ossze-vissza vannak elnevezve. - Ha valami nincs a listaban lehet levelet irni es vagy mondjak, hogy mar megtalalhato, csak eppen nem talaltad meg a fent emlitett okok miatt, vagy felveszik, vagy mondjak, hogy nem tudjak felvenni, tehat nem minden elerheto. Igy ha szimpatikus egy ceg es nezegeted egy ideje, ajanlatos joval elotte megnezni, hogy megveheto e, nem akkor, amikor jon a jo veteli pozi es beleugranal. - A felulet osregi, de ha megszokod mit hol keress, akkor egesz jol lehet benne mar tajekozodni. A jo benne: - Hogy erstes bankszamlaval hasznalom, igy az ide-oda mozgatas talan dijmentes. - Ha valamit meg akarsz venni az amcsi tozsden, de az elerheto mondjuk a frankfurtin, akkor szol, hogy ott is megvan es talan kevesebb a levonas (min. 10 USD vs 7 EUR). Adozasok miatt amugy is szimpatikusabb az utobbi (vagy TBSZ, mint a videoban). Szemely szerint nagyon varom az ujitasokat, ezekre a rendszerekre rafer. Nem is az arak miatt bosszankodom, megszoktam, hogy mindennek ara van, engem a hasznalhatosagi hianyossagok, jelenlegi felulet zavar. Egy fokkal jobb ugyan, mintha a brokernek kellene telefonalgatni. Fenntartom, hogy a fenti problemakra van egyszeru megoldas, csak en nem ertek hozza, amugy is kezdo vagyok, de mivel nem viszik tulzasba a dokumentalast, a tanulasi folyamat kb sajat megtapasztalasok utjan tortenik.
Igen, ha amerikai tőzsdén kereskedsz, akkor viszonylag rövid a napi időablak. Ez kicsit érdekes. Valutaváltással kapcsolatban mi a tapasztalatod? Nálam 4 nap alatt váltottak át HUF-ról USD-re. Aztán persze rájöttem hogy vétel esetén hozzá lehet kapcsolni devizakonverziót is a tranzakcióhoz. Nem középárfolyamon váltanak, ezt elfogadom, de egy sima átváltáshoz ez az átfutási idő így 2019-ben számomra kicsit vicces. Ersténél az tényleg jó, hogy a befektetési és folyószámla között könnyen tudod tologatni a pénzt. Folyószámlámhoz nekem tartozik USD alapú számla is. A befektetési számlán is lehet többféle devizát tartani. Naívan azt gondoltam, hogy a két számla között akkor USD-t is tudok mozgatni, viszont mint később kiderült, a befektetési rendszerből csak a forint alapú számlát látni.
@@Laci932 A valutavaltas lassu, nekem altalaban 2 nap szokott lenni, de mar egy ideje inkabb elore levaltok valamennyit, hogy legyen tartalekba. Vetelnel azonnal valt, sajat tapasztalataim szerint viszont csak bank nyitasi idoben, de lentebb irtak, hogy ejjel-nappal szoval ez akkor valtozott, ami jo. Az USD mozgatasos tapasztalatod erdekes. Nekem GBP szamlam van mint normal szamla, es abbol siman tudok rakni ertekpapirszamlara, majd onnan valtani. Ez deviza atvezetes cimszoval tortenik. En lehet irnek az erstenek, ezzel kapcsolatban. A netbankos uzenetkuldon keresztul altalaban 1 munkanap alatt valaszolnak.
@@Laci932 tegyünk különbséget befektetési termék vételhez kötött devizaváltás és "sima" devizaváltás között. Amikor vennél egy részvényt, vagy befektetési jegyet másik devizában, akkor prompt, azonnal leválthatod, mert azonnal befekteted, elköltöd. Itt a váltás "csak mellékes" tevékenység. A T+3 napos váltás akkor játszik, amikor devizát, mint "terméket" veszed meg, hogy akkor most a "forintért veszek eurót, mint terméket", akkor az 3 napos elszámolással megy. A részvény vásárlás meg 2 napos, az sem promt, még ha úgy is néz ki. Szóval a két eltér típusú devizaváltás, az igazából más szolgáltatás, más termék.
@@antalperge1007 Szia Antal! Én továbbra is megvagyok elégedve az IB vel, viszont én az Egyesült Királyságban élek és itt nem változott egyáltalán az IB mint Magyarországon.
Szuper videó, mint mindig! Nem rég nyitottam meg a Charles Schwab számlám és nem tudok róluk (egyelőre) rosszat mondani. Az ügyintézés gyorsan, könnyen zajlott, a platformjuk rendben van, az ügyfélszolgálatuk pedig vetekszik az Apple-vel. Én ajánlom őket. 😊
@@bencebalazs Nem, azzal nem tudtam sajnos.. 1 hónapja költöztem ki és az itteni tartózkodási helyemmel regisztráltam, de elég komolyan veszik ezt szerintem, mert az ügyfélszolgálatos hölgy rá is kérdezett és utána is nézett, hogy biztosan nem csak egy szálláshely címét adtam-e meg. Ezt mellékesen, mert nem szorosan a témához kapcsolódik, de szeretném megosztani: 1 könyvet tudtam magammal hozni, A sikeres kereskedőt, ami nélkül valószínűleg egy darabig nem nyitottam volna számlát, így ezúton szeretném megköszönni az írott és az audiovizuális segítséget egyaránt!
2008-ban az Erste nél volt számlán. Sajnos a hazai jutalékok magasak, csak akkor elfogadhatóak ha válság miatt legalább duplazodik az ár(vagy ha hosszútávra fektetsz be, daytrédre semmiképp. Pláne hogy nincs árfolyam szalag ingyen!) A magyar piac shortolasra alkalmatlan (a brókerek nem adják kölcsön neked a részvényt, ők maguk shortolnak azt gondolom). FXCM nél van számlám, ott mondjuk a TBSZ és hasonlók nem játszanak. De a kereskedés olcsóbb, nagy a likviditás és ingyen van az árfolyam szalag minden időtávra.
Kösz a videót Balázs, jók mint az eddigiek. Eleg sokat tanultam tőled, ( és mastól is), de persze én mar a szamlanyitason túl vagyok. A kbc equtasnal van szamlam. Stabil bróker, banki hatterrel. Aki tagjuk, annak mindig küldenek kereskedesi tippeket, elemzeseket. Magyar nyelvű ügyfelszolgalat van, es van Budapesten székhelye is. Ezek az előnyei. Hatranyai azonban; eleg gagyi grafikonok, es a külföldi vasarlasoknal magas, 6 dollar, vagy épp euro körüli kereskedesi díj. Belföldön ez kereskedesenkent kb 300 forint, tehat nem nevezhető draganak. Tudom van bróker ahol ez ingyenes, vagy olcsóbb, de úgy tudom ott nincs magyar nyelvű ügyfelszolgalat.
Én a Degiro-t használom! Amit szeretek: -nincs bekerülési összeg -nincs havidíj -nagyon, nagyon olcsó -magyarul is elérhető minden, egyszerűen áttekinthető a rendszer Amit nem: -ha átutalok pénzt akkor azt KÖTELEZŐ elköltenem 2-3 napon belül, különben visszautalják a számlámra, mivel nem minősülnek pénzügyi szervezetnek és nem tárolhatnak pénzt -kicsit hiányos a rendszer, nem mindig egyértelmű minden
@@TheBulvaif Hát én nem tudom, de nekem visszautalták 2-3 napon belül automatikusan, lehet, hogy ez csak akkor van így, ha osztalékot kapok, de akkor is.
erste portolio és random számláim vannak, utóbbival teljesen megvagyok elégedve, előbbinél jó h azonnal tudok a folyószámlámról és vissza utalni, hátrány h a tbsz-nél is min 350 Ft/hó a számlavezetés. Equilornál volt a legelső számlám, pro csapat, jó arcok, csak drágák nekem.
Segítsetek légyszi! Romániában élek, van kettős állampolgárságom. Még sose kereskedtem. Én Amerikai és Kínai részvényeket, és magyar állampapírt akarok venni hosszútávra venni, és ezt TBSZen belül. Ezt bármelyik magyar szolgáltatónál meg tudom tenni? Megnéztem már vagy 100 videót, de ezek a legalapabb dolgokat nem tudtam leszürni. Sok sikert mindenkinek!!
5 лет назад+4
Eddig a K&H lakossági folyószámlám alatti forintszámlámon és az alatta lévő NYESZ számlámon vettem magyar részvényeket, de nyitni akartam külföldi papírok felé is, így a múlt héten a KBC-nél nyitottam értékpapírszámlát, onnan K&H irányába ingyenes az utalás. :) Nem olcsó a külföldi vásárlás, de nem akarok aktívan kereskedni, hosszú távban gondolkodom, így inkább a számlavezetés díja volt az érdekes, hosszú távon a drága kereskedés eltűnik.
Köszönöm a feltöltést 👆 🙂 🍜 Plus500-alkalmazással Kereskedek Földgáz árfolyamot követek Most aggódok mert vételi pozícióban vagyok Pénteken felemelkedett az árfolyam 💹 De nem mutat nyereséget Előtte volt egy "" görgetés"".... Most hétvége van Ilyenkor zárva van a piac Remélem Hétfőn frissül az egész és a valóságnak megfelelően alakul a kereskedés Mert ez így eléggé kellemetlen Mi a véleményetek mitől történhetett ez? A plus500 nem megbízható? 2015-ben használtam a RandomCapital szolgáltatásit Azzal kellene folytatnom a munkát? Többek között ezt is ajánlotta a szakember barátunk Bence Balázs
Itt egy cikk és egy összehasonlítás a témában. www.penzcentrum.hu/megtakaritas/egyre-tobb-magyar-nyit-ilyen-szamlat-a-bankban-milliokat-kaszalhatnak-vele.1087675.html
Sziasztok.Véletlenül kattintottam ide,viszont felkelltette az erdeklodesem. Lenne egy keredesem Hogyan tudok az emlitett bemutó oldalon szamlat nyitni kereskedeshez:?? Elsösorban a TBSZ szamla érdekelne. Bocsi teljesen kezdő vagyok. esetleg par link vagy barmi hasznos segitséget elfogadok.
Allítólag a revolutnal nincs brókerdíj, úgy tudom. A kartyat meg ingyen kapod. De persze bizonytalanabb a hattere mint egy banknak, vagy egy biztos hatterű brókernek. Mindenesetre úgy gondolom, hogy a nulka kereskedelmi díj miatt kisebb összeggel erdemes lenne befektetni a revoluton keresztül az amerikai reszvenypiacra.
Én revolut-ot használom és standard díjcsomagban vagyok. Így havi 3 tranzakció ingyen van. Prémium csomagban 8 tranzakció/hó van ingyen a metál csomagban viszont állítólag nincs díja a kereskedésnek. Már csak azt nem tudom, hogy ha nyereségem lenne, akkor így hogyan adózom utánna?!?
Kérdés, hogy mire akarod használni. Hosszú távú befektetésekre - ahogy a videóban is elhangzott - megteszi egy hazai banki szolgáltatás is az összes korlátozásával együtt, hiszen a legkisebb költségű megoldással is tudsz pozíciót nyitni egy pár nap alatt. Aki hosszabb távon gondolkodik egy termékben annak igazából nem lényeges, hogy egy részvény ára éppen 134,12$ vagy két nap múlva 135,45$. Nem beszélve arról, hogy olyan helyen van a pénzed, amivel kapcsolatban probléma esetén itthon is tudsz intézkedni személyesen, feltehetően akár évek múlva is. Rövid távú befektetésekhez a gyorsasága miatt lehet jó a Revolut. Ott viszont el kell döntened, hogy a jutalékfizetéses Standard csomag, vagy a jutalékmentes kereskedést biztosító Metal csomag éri meg jobban. Sok értékpapír egyébként nem elérhető a Revoluton keresztül.
Hát az rövid videó lenne szerintem. Nem lesz semmilyen hatása. Ha hard brexit lenne, ami vélhetően nem lesz, akkor se dőlne össze a világ. 2 hónapon belül kiegyeznének.
Szia Balázs! Ez egy régebbi video, de ma melyik kereskedői portlált (bróker oldalt) ajánlod ? Nekem a KBC sequritiesnél van most , de nagyon rossz, hol lehet kereskedni a frankfurti tőzsde papírjaival hol nem, órákkal később kapok visszaigazolást, hogy valamit vettem és stb. Te mit ajánlasz? köszönöm előre is a válaszod!
Sziasztok! Nekem a tajarékbankszámlához lenne kérdésem. Lehet hogy volt a videóban de én azt kérdezném tudok-e például 3 naponta eladni és venni ETF-et (a pénzt nem veszem ki a számlán marad), vagy ha 1-et meegvettem 5 évig kell tartanom. Válaszokat élőre is köszönöm.
9:26 -nál azt mondod, h egy megbízást bármikor lehet módosítani/törölni, de hol és miképpen, mert erről már nem esett szó a videóban! Illetve, h ezt a megbízás teljesítéséig lehet gondolom, és ha az 2 hét múlva lesz akkor két hétig akárhányszor módosítható a megbízás feltétele?! Köszi!
Ezt a befektetesi szolgaltatot öl tudod megkerdezni, hogy hogyan, de általában tok egyértelmű. Ha már teljesült, akkor ami ragad az tapad, nincs már modositas:)
@@bencebalazs Tök egyértelmű?! Ha egy részvénnyel szeretnék vmit "kezdeni" akkor ott csak Vétel és Eladás gomb van, de egy elindított, de még nem teljesült megbízást hol lehet módosítani/törölni, hol van ilyen gomb (pl. Erste)? Vagy én keresem rossz helyen?!
Kedves Balázs, nagyon élvezem a videóidat és sokat tanulok belőle, köszönöm. Most szeretnék számlát nyitni. Melyiket ajánlanád: Portfolio, amit te is használsz a videoban, vagy Interactive Brokers? Furcsa, hogy az utóbbinak nem is találtam meg a magyar honlapját. Nagyon köszönöm, ha válaszolsz. Üdv, Béla
Szia. Az interactivve brokers angol nyelvű, és eléggé komplikált. Cserébe olcsó A Portfolio online tőzsde magyar nyelvű, egyszerű mint a faék:) Nézd meg a videó alatti kommenteket azért, hogy a többiek miket használnak.
Szia Balázs, Azért az IB annyira nem olcsó... 10 dollár a havi számlavezetési díj és 25 dollár a havi élő adatok. Viszont, gyors és segítőkész ügyfélszolgálat, megbízható és azonnali végrehajtás van. A kereskedési platform szinvonala 90-es évek és a 2000-es évek eleje között váltakozik... Ezenkivül túlbonyolított, nem véletlen ajánlják csak tapasztalt tradereknek.
Kèrdès! Tök laikus vagyok, bár sok videót megnèztem a tèmával kapcsolatban... Szóval lehet olyat csinálni, hogy mondjuk ezt az amerikai etf nemtommilyen500-ast szeretnèk venni hosszútávra, de valahogy úgy kène automatizálási a dolgokat, hogy havonta x napon vonjon a számlákról x összeget azt automatikusan fektesse be, plusz az osztalèkokat is automatikusan forgassák vissza. Vagy éhez minden hónapban babrálnom kell a gèp előtt órákat? Nyugdíjas èveimre szeretnèk úgymond "megtakarítani. Mi a legjobb opció ilyen igèny esetèn? Milyen költsègei vannak? Hogy úszom meg ezt a dolgot a leg egyszerűbben ès olcsóbban? Èrdemes egyáltalán így gondolkodnom? Válaszokat előre is köszönöm.
Az osztalék visszaforgatnak konnü, mert vNnak etf-ek amelyek magukba fektetik a osztalekot. Az automatizált vásárlás sem aromfizoka, de magyar szolgáltató nem kínál ilyet, tudtommal. Külföldi biztosan, de ilyen funkciót én meg nem próbáltam.
Ez az smp500 (remèlem jól írom) pèldául ilyen? Mondjuk Angliában èlek már vagy 10-en ève ès mèg tervezem is szóval fontba gondolkodok, ha ez előny... Mindenkèpp kell egy bróker, vagy egy szolgáltató aki ezt nekem intèzi x összegèrt? Vagy ki lehet hagyni ès akár magam is tudom ezt csinálni?
@@djsuranyi jobban jársz, ha te magad csinálod. Nem egy nagy tudomány. Van erről egy video kurzus, ott van a video alatti leírásban. Az sp500 is magába tudja forgatni az osztalekot.
Szia Balázs! Ezt írtad: "15% az adó, nyereség a veszteséggel szembeállítható. Ha van TBSZ vagy NYESZ számlád, 0% az árfolyamnyereségadó." Ok. De ha befektetési alapokat vásárolsz vagy ETF eket akkor nem vonható le a veszteség. Legalább is nekem az Erste portfolionál néhány éve így volt. A nyereséges ügyleteket leadóztatták (adót levonták), a veszteségeket meg én finanszíroztam. Hogy is van ez?
A tőzsdei nyereség és veszteség állítható szembe egymással. Az etf az tőzsdei termék, a részvény is, a klasszikus befektetési alap nem. Adót a realizált profit után kell fizetni, vagy tbsz és akkor nincs gond.
Az ertekpapir szamla draga, több ezer forint havonta. Tbsz-t nem tudom tudsz-e ott nyitni, de mar masnak is irtam az otp az egyik lehető legrosszabb valasztas. Az otp-nel csak a Bet reszvenyei közül ersz el parat. Mas brókereknel, meg rengeteg reszvenyt elersz. ( Bar nem nagyon nezegettem az otp brókeret, de netbankon keresztül ahogy utaltam feljött utana a hirdetese, es beleneztem.) Valassz inkabb mas brókert. En a kbc equitasnal vagyok 300 forint a szamlavezetesi díj, nem 2-3000 ft mint az otpnel. Egyszerű aranylag itt tbsz-t vagy ertekpapirszamlat nyitni, felmesz a honlapjukra kitöltöd amiket ki kell, es besetalsz valamelyik k&h bankba. Ott megkötik veled a szerződest, kapsz egy kis szerkezetet ami generalni fogja a sajat pinkódodat, majd utana hazamesz, es szinten kitöltesz a neten valamit. Na innentől fogva mar kereskedhetsz is. Persze azert penz legyen a szamlan:) Mar többen irtunk itt a kbc-ről, olvasgasd el, mindenkinek kicsit mas a velemenye, de aranylag kedvező. De nezz meg mas brókereket is, vannak videók a neten, ( lehet Balazsnak is) amik összehasonlítjak a brókereket. Ja, es ha jól emlekszem, az ilyeneket mint az otp nem is említik, annyira lenn van, hogy nem fert bele az első tízbe:(
Megkérdezhetem, hogy milyen információ alapján döntöttél az OTP vásárlásánál? Szépen felugrott az árfolyam.. Van esetleg ilyen fórum ahol befektetési tanácsokat osztanak meg? Nem hosszú távban gondolkodok.
Nem túl sok a 6,5 EUR/tranzakció ETF-ekre? Ha havi szinten szeretnék (cost-averaging) 100,000 forintot, mondjuk 4 ETF-ből álló portfólióba pakolni, a tranzakciós díj eleve elviszi az egész 10%-át! Nyilván lehet ritkítani a rendszerességet negyedévre, félévre, évre, de még így is magas a díj. Arról nem is beszélve, ha esetleg szeretnéd megtartani a kezdő arányokat a portfólióban, és ezért időközben adsz-veszel (rebalancing). Vagy még így is ez a legjobb lehetőség M.O.-n, ha TBSZ számlán szeretném kezelni a befektetéseimet?
Az otp-nek hatalmas a szamlavezetesi díja a többi brókerhez kepest( kb 2-3 ezer ft/hó. A kbc-nel ez csak 300 forint/hó, es van olyan bróker, ahol ingyen van a dolog. Plusz en úgy neztem az otp honlapjan, hogy etf-et nem tudsz vasarolni, es csak a magyar reszvenyek egy resze elérhető, márha jól emlekszem. Tehat az egyik lehető legrosszabb valasztas szerintem.
En is ugytudom, hogy pl amerikai tozsde kilove, bar ETF-eket csak EU-bol vehetunk tudtommal, amik UCITS vegzodesre hallgatnak, talan az van, ennek utana kell nezni.
15% az adó, nyereség a veszteséggel szembeállítható. Ha van TBSZ vagy NYESZ számlád, 0% azárfolyamnyereségadó. Osztalék adót automatikusan vonják a kifizető ország adójogszabálya alapján. Utóbbit nem kell betenni az adóbevallásba, ha nincs tbsz számlád, akkor a tőzsdei nyereséget önbevallással adózod, kapsz igazolást a broki cégtől hozzá.
CityIndex-nél kereskedem. Lehet, hogy van jobb, de már úgy megszoktam. 🤣 Szinte csukott szemmel is tudom kezelni. Normálisak a díjaik, nekem még nem volt gondom az ügyfélszolgálattal sem, bár nem magyar nyelvű. Épeszű tőkeáttételt használok, erre is van náluk lehetőség. Szóval nekem megfelel. 😉😊
Nekem a kereskedési felületük amikor kipróbáltam rendszeresen szétesett egész pontosan az egérrel össze bírtam keverni a felületet amit győztem helyrehozni. Nálad volt valaha ilyesmi? A beépített robotjaikat tudod használni?
Az forex kereskedes, es semmi köze az igazi tőzsdehez, es főleg a tőzsdén való hosszú tavú befekteteshez. Ez rövid távú spekulació, vagyis az arfolyam megtippelese. Persze lehet ezt is csinalni a tőzsdén, de az akkor sem forex! Persze a forexet is erdemes kipróbalni ha úgy gondolja az ember par tízezer forinttal. Demó szamlan kivül hasznalsz- e igazi pénzt?
@@turakcicakesegyebek.1855 Nem tudtam. Használtam még az elején. Egyszer megháromszoroztam, azután meg elvesztettem, majd a maradékot hatszoroztam, de összességében bukáson vagyok rajta :D Most demozom csak
@@balintfilo4762 Ertem. Nos, röviden annyi a forex es a tözsde közti kivétel ( többek között, de ez a fő kivétel), hogy ha jól tudom ( ha esetleg nem, javítson ki valaki), a forexben nem vagy reszvenytulajdonos. A tőzsden, meg ha megvettel egyet, akkor az mar örökre a tiéd, amíg el nem adod. A tőzsden nincs olyan mint a forexben, hogy ejszakai díj, ha meg fenntartod a " kötest" mivel a tőzsden egyszer kell kifizetni egy összeget egy reszvenyert, plusz a brókernek a díja. Ezt a kereskedesi díjat minden reszvenyvasarlaskor es eladaskor ki kell fizetni. A bux-on ez nem draga, 300 ft körül van. Ha mondjuk egy Otp reszvenyt veszel kifizeted erte a 12000 ft feletti összeget, plussz a 300 forintot. Ha 50 db Otp reszvenyt veszel akkor az ugye 50x12000ft plusz az összesen fizetsz a brókernak 300 forint kereskefelmi díjat. Tehat, akar egy reszvenyt veszel, vagy adsz el, akar ötvenet, annak a kereskedelmi díja haromszaz forint lesz csupan. Külföldi reszvenyeknel ez dragabb 6 dollar, vagy euro, legalabbis annal a brókernel ahol en vagyok, de vannak bizonytalanabb hatterű de olcsóbb brókerek is. Es megegy ami fontos, ha tied a reszveny, az mar neked fizet osztalekot, eleg egyszer megvenni, es fizet mint a katonatiszt. Plusz haszon van az arfolyamemelkedesből, kesőbb ha felment az ara ( ha jól kalkulaltál), el tudod adni dragabban. Igaz akkor osztalekod nem lesz a tovabbiakban, csak az egyszeri haszon marad meg az eladasból. A forexben meg nem vagy egyetlenegy reszveny birtokosa sem. Ajanlok neked Bence Balazs videóin kivül meg kettőt, amit erdemes nezni, egyik; Pénzügyi Fittnesz, masik; Szendrei Adam. Mindkettőnek van olyan videója, amiben összehasonlítja a brókereket. Mintha Balazsnak is lenne ilyen, bar nem vagyok biztos benne... Nezd meg az összehasonlító videókat, akkor kepben leszel, hogy neked melyik bróker fekszik a legjobban. De mielőtt elkezdenel " tőzsdezni" nez meg egy csomó videót ettől a harom szerzőtől. Olvasd a blogukat,stb... Esetleg olvass egy könyvet a temaban. Es utana lehet befektetni ezerrel:)
Köszönöm mindkettőtöknek a felvilágosítást. Fogok még olvasni. Jelenleg még nem terveztem a befektetést, majd csak 1-2 év múlva lesz esedékes. Addig informálódom a leírt youtuberektől is és még olvasok is. Addig játszogatok :)
Szuper a videó, mint mindig! :) Nekem a KBC-nél van értékpapír számlám, mert náluk van a sima bankszámlám is, és az van közel, és amúgy elégedett vagyok velük. Online lehetett a számlát megnyitni, de személyesen be kellett menni a bankfiókba aláírni, aztán egy alkalmazást kellett letölteni a telefonra, vagy adnak "tokent" és utána lett aktív teljesen.
Normál díjcsomag 299Ft/hó . A külföldi piacokra adott megbízások lehetnének olcsóbbak, min. 6,99EUR vagy 6,99USD (csak teljesült megbízások után). Nekem tetszik a mobil applikációs, és a webes felület is. TBSZ-t számlát már online meglehetett nyitni, azért már nem kell bemenni.
Nem reklámozni akarom őket, ezek a tapasztalataim, és a Magyar felhozatalból én őket választottam. (Múlt héten csináltam Revolut számlát, azért van hova fejlődni na... )
Remélem nem tűnt bonyolultnak a számlanyitás, mert nem az! Biztos vagyok benne, hogy másik szolgáltatónál is egyszerű. Januárban még azt sem tudtam mi a TBSZ, ETF, BÉT, stb... de szerencsére Balázs videóiból sokat lehet tanulni... :)
* még annyival egészíteném ki, hogy normál értékpapír számláról nem lehetséges áthelyezni TBSZ számlára *meglévő* értékpapírt, stb., hiába gyűjtőév az első. Egyből arra kell vásárolni/elhelyezni. Nem árt áttanulmányozni az erre vonatkozó feltételeket, ugyanis ott le volt írva.... 😁 Én elkövettem azt a hibát, hogy az újdonság varázsától megvakulva, gondoltam ráér a tartós befektetési számla nyitás, majd át lesz "pakolva" decemberben amit oda szánok.... De még időben kiderült szerencsére.
2020 update: kezd csökkenni a lelkesedésem a KBC iránt... 60km-t kellett utaznom, és időpontot foglalni azért, hogy a lejárt személyigazolvány miatt, felvigyék az újat a rendszerbe. Nekem útba eső K&H Bankban nem lehetett már elintézni, mert elvették tőlük a jogkört, a másik, 20km-re lévőben sem, pedig az ráadásul megyeszékhelyen van.
A másik fájó pont, hogy már havidíjat számolnak fel a TBSZ számláért. 200Ft/hó, de eddig ingyen volt...
Szintén kbc 😄
En a heten nyitottam számlát a KBC-nel
Szinten ott vagyok.
Én az EQUILOR-t ajánlom befektetési szolgáltatóként. (8 éve vagyok náluk, nagyon profik)
Na ez tök jó, köszi, épp minap beszéltem rá a zasszonyt, hogy kezdjen el kereskedni, alapvetően long+osztalék, TBSZ, 20-30 év. Küldöm is neki tovább a linket, rám úgyse figyel eléggé. :)
Ez legalább egy nagyon őszinte hozzászólás! A pókerben az van hogyha nem tudod ki a lúzer az asztalnál akkor te vagy az. Ha jóll fogtam fel akkor nálad utóbbi nem is volt kérdés. 😀😎
Ezt nem érdemes nyomatni olyannak, aki nem érez rá késztetés. Vagy max. ha annyit rábeszélsz, hogy minden hónapban/negyedévben fixen vegyen pár ETF-et ami REIT és tőzsdei index
Nagyon sok gondolkodás és mérlegelés után a Random Capitalnal nyitottam számlát kb egy hónapja. Fő szempont az alacsony költség volt, mert osztalék portfólió építésébe kezdtem. Ami negatív volt az a banki háttér hiánya, ez okozta a fejfájást, de végül megnyitottam és elégedett vagyok. Nincs számlavezetési díj se főszámlán se TBSZ-en, amcsi részvények vásárlása 0,1%, minimum 2$, ami szerintem elég jó a konkurenciához képest. Eddig minden pozitív, jó lenne egy olyan szolgáltató, ahol amerikai lakcím nélkül is elérhetőek lennének az amcsi ETF-ek.
opciokkal tudsz venni etfet
questrade.com Csak az a macera vele, hogy egy Londontól egyórás vonatozásra lévő kisvárosba kellett (valamikor 2011-ben) elzarándokolnom, hogy az személyazonosságomat igazolják. Akkor gyakran jártam arra, így nem volt gond. Most nem csinálnám meg. Náluk amerikai és kanadai piacokon elég bőséges a választék, mind részvényekből, ETF-ekből, opció és mi szem-szájnak ingere.
Nagyon jó videó! Még több ilyet! Köszi!
Kiváló videó! Én is a Random Capital-nál kereskedem már egy ideje, csak ajánlani tudom! Alacsonyak a díjaik és nagyon segítőkészek. Bank tényleg nincs mögöttük, de én teljesen megbízom ebben cégben, nálam is bizonyítottak!
Szia, az Interactive Brokershez képest milyen?
Egyre jobbak a videók. Az új kamerával nagyon profi a kép és mintha a világítás is jobb lenne.
Koszi. A lámpák meg a regiek:)
En Erste Investmentet hasznalok, ami ugyanaz kb mint a portfolio.
A kedvenc szivasaim:
- Amcsi tozsde nyitvatartasa majdnem a magyar bank zarasi idejeben van, igy ha eppen este jon egy jo veteli lehetoseg es nincs devizad, akkor annyi volt. Elore le kell valtogatni az USD-t, meg EUR-t.
- A kereso, vagyis annak hianya eleg hitvany, mivel ISIN kod vagy ticker symbol nincs a listakban feltuntetve, nagyon nehezen lehet tajekozodni a termekek fantazia neveben, mivel ossze-vissza vannak elnevezve.
- Ha valami nincs a listaban lehet levelet irni es vagy mondjak, hogy mar megtalalhato, csak eppen nem talaltad meg a fent emlitett okok miatt, vagy felveszik, vagy mondjak, hogy nem tudjak felvenni, tehat nem minden elerheto. Igy ha szimpatikus egy ceg es nezegeted egy ideje, ajanlatos joval elotte megnezni, hogy megveheto e, nem akkor, amikor jon a jo veteli pozi es beleugranal.
- A felulet osregi, de ha megszokod mit hol keress, akkor egesz jol lehet benne mar tajekozodni.
A jo benne:
- Hogy erstes bankszamlaval hasznalom, igy az ide-oda mozgatas talan dijmentes.
- Ha valamit meg akarsz venni az amcsi tozsden, de az elerheto mondjuk a frankfurtin, akkor szol, hogy ott is megvan es talan kevesebb a levonas (min. 10 USD vs 7 EUR). Adozasok miatt amugy is szimpatikusabb az utobbi (vagy TBSZ, mint a videoban).
Szemely szerint nagyon varom az ujitasokat, ezekre a rendszerekre rafer. Nem is az arak miatt bosszankodom, megszoktam, hogy mindennek ara van, engem a hasznalhatosagi hianyossagok, jelenlegi felulet zavar. Egy fokkal jobb ugyan, mintha a brokernek kellene telefonalgatni.
Fenntartom, hogy a fenti problemakra van egyszeru megoldas, csak en nem ertek hozza, amugy is kezdo vagyok, de mivel nem viszik tulzasba a dokumentalast, a tanulasi folyamat kb sajat megtapasztalasok utjan tortenik.
Igen, ha amerikai tőzsdén kereskedsz, akkor viszonylag rövid a napi időablak. Ez kicsit érdekes. Valutaváltással kapcsolatban mi a tapasztalatod? Nálam 4 nap alatt váltottak át HUF-ról USD-re. Aztán persze rájöttem hogy vétel esetén hozzá lehet kapcsolni devizakonverziót is a tranzakcióhoz. Nem középárfolyamon váltanak, ezt elfogadom, de egy sima átváltáshoz ez az átfutási idő így 2019-ben számomra kicsit vicces.
Ersténél az tényleg jó, hogy a befektetési és folyószámla között könnyen tudod tologatni a pénzt. Folyószámlámhoz nekem tartozik USD alapú számla is. A befektetési számlán is lehet többféle devizát tartani. Naívan azt gondoltam, hogy a két számla között akkor USD-t is tudok mozgatni, viszont mint később kiderült, a befektetési rendszerből csak a forint alapú számlát látni.
Már van éjjel-nappal váltás vásárláshoz
@@Laci932 A valutavaltas lassu, nekem altalaban 2 nap szokott lenni, de mar egy ideje inkabb elore levaltok valamennyit, hogy legyen tartalekba.
Vetelnel azonnal valt, sajat tapasztalataim szerint viszont csak bank nyitasi idoben, de lentebb irtak, hogy ejjel-nappal szoval ez akkor valtozott, ami jo.
Az USD mozgatasos tapasztalatod erdekes. Nekem GBP szamlam van mint normal szamla, es abbol siman tudok rakni ertekpapirszamlara, majd onnan valtani. Ez deviza atvezetes cimszoval tortenik. En lehet irnek az erstenek, ezzel kapcsolatban. A netbankos uzenetkuldon keresztul altalaban 1 munkanap alatt valaszolnak.
@@alakeli Ez jo hir!
@@Laci932 tegyünk különbséget befektetési termék vételhez kötött devizaváltás és "sima" devizaváltás között.
Amikor vennél egy részvényt, vagy befektetési jegyet másik devizában, akkor prompt, azonnal leválthatod, mert azonnal befekteted, elköltöd. Itt a váltás "csak mellékes" tevékenység.
A T+3 napos váltás akkor játszik, amikor devizát, mint "terméket" veszed meg, hogy akkor most a "forintért veszek eurót, mint terméket", akkor az 3 napos elszámolással megy. A részvény vásárlás meg 2 napos, az sem promt, még ha úgy is néz ki.
Szóval a két eltér típusú devizaváltás, az igazából más szolgáltatás, más termék.
Szuper a videó, nekem Interactive Brokers számlám van amivel nagyon megvagyok elegedve 👍
Szia Gyula, most, 3 év elmúltával milyennek találod az IB-t?
Random C. és IB között választanék, köszönöm.
@@antalperge1007 Szia Antal! Én továbbra is megvagyok elégedve az IB vel, viszont én az Egyesült Királyságban élek és itt nem változott egyáltalán az IB mint Magyarországon.
Jó félbe is hagytam az edzesem
Mindig a kifogasok😃9Amúgy meg a vegen túl izmos leszel:)
Szuper videó, mint mindig!
Nem rég nyitottam meg a Charles Schwab számlám és nem tudok róluk (egyelőre) rosszat mondani. Az ügyintézés gyorsan, könnyen zajlott, a platformjuk rendben van, az ügyfélszolgálatuk pedig vetekszik az Apple-vel. Én ajánlom őket. 😊
Magyar lakcimmel tudtál Schwab számlát nyitni?
@@bencebalazs Nem, azzal nem tudtam sajnos.. 1 hónapja költöztem ki és az itteni tartózkodási helyemmel regisztráltam, de elég komolyan veszik ezt szerintem, mert az ügyfélszolgálatos hölgy rá is kérdezett és utána is nézett, hogy biztosan nem csak egy szálláshely címét adtam-e meg.
Ezt mellékesen, mert nem szorosan a témához kapcsolódik, de szeretném megosztani: 1 könyvet tudtam magammal hozni, A sikeres kereskedőt, ami nélkül valószínűleg egy darabig nem nyitottam volna számlát, így ezúton szeretném megköszönni az írott és az audiovizuális segítséget egyaránt!
köszi a videót!
Ingyen pornó, ingyen tőzsdei adat :D :D :D :D
2008-ban az Erste nél volt számlán. Sajnos a hazai jutalékok magasak, csak akkor elfogadhatóak ha válság miatt legalább duplazodik az ár(vagy ha hosszútávra fektetsz be, daytrédre semmiképp. Pláne hogy nincs árfolyam szalag ingyen!) A magyar piac shortolasra alkalmatlan (a brókerek nem adják kölcsön neked a részvényt, ők maguk shortolnak azt gondolom). FXCM nél van számlám, ott mondjuk a TBSZ és hasonlók nem játszanak. De a kereskedés olcsóbb, nagy a likviditás és ingyen van az árfolyam szalag minden időtávra.
Kösz a videót Balázs, jók mint az eddigiek. Eleg sokat tanultam tőled, ( és mastól is), de persze én mar a szamlanyitason túl vagyok. A kbc equtasnal van szamlam. Stabil bróker, banki hatterrel. Aki tagjuk, annak mindig küldenek kereskedesi tippeket, elemzeseket. Magyar nyelvű ügyfelszolgalat van, es van Budapesten székhelye is. Ezek az előnyei. Hatranyai azonban; eleg gagyi grafikonok, es a külföldi vasarlasoknal magas, 6 dollar, vagy épp euro körüli kereskedesi díj. Belföldön ez kereskedesenkent kb 300 forint, tehat nem nevezhető draganak. Tudom van bróker ahol ez ingyenes, vagy olcsóbb, de úgy tudom ott nincs magyar nyelvű ügyfelszolgalat.
Én a Degiro-t használom!
Amit szeretek:
-nincs bekerülési összeg
-nincs havidíj
-nagyon, nagyon olcsó
-magyarul is elérhető minden, egyszerűen áttekinthető a rendszer
Amit nem:
-ha átutalok pénzt akkor azt KÖTELEZŐ elköltenem 2-3 napon belül, különben visszautalják a számlámra, mivel nem minősülnek pénzügyi szervezetnek és nem tárolhatnak pénzt
-kicsit hiányos a rendszer, nem mindig egyértelmű minden
Degiro EUR szamlam van, soha nem volt hasonlo problemam, most is van 2k eur cash.
@@TheBulvaif Hát én nem tudom, de nekem visszautalták 2-3 napon belül automatikusan, lehet, hogy ez csak akkor van így, ha osztalékot kapok, de akkor is.
@@JustLazloOfficial ha jól tudom, csak a HUF-t nem tudják tartani
@@alakeli Hát most sokkal jobban érzem magam mert nekem HUF-ban van :-(
@@alakeliA dollárt se tudja, nekem abban volt és kiutalták automatikus átváltás után forintban az összeget. Azóta Randomnál vagyok.
erste portolio és random számláim vannak, utóbbival teljesen megvagyok elégedve, előbbinél jó h azonnal tudok a folyószámlámról és vissza utalni, hátrány h a tbsz-nél is min 350 Ft/hó a számlavezetés. Equilornál volt a legelső számlám, pro csapat, jó arcok, csak drágák nekem.
Segítsetek légyszi!
Romániában élek, van kettős állampolgárságom. Még sose kereskedtem.
Én Amerikai és Kínai részvényeket, és magyar állampapírt akarok venni hosszútávra venni, és ezt TBSZen belül.
Ezt bármelyik magyar szolgáltatónál meg tudom tenni? Megnéztem már vagy 100 videót, de ezek a legalapabb dolgokat nem tudtam leszürni.
Sok sikert mindenkinek!!
Eddig a K&H lakossági folyószámlám alatti forintszámlámon és az alatta lévő NYESZ számlámon vettem magyar részvényeket, de nyitni akartam külföldi papírok felé is, így a múlt héten a KBC-nél nyitottam értékpapírszámlát, onnan K&H irányába ingyenes az utalás. :) Nem olcsó a külföldi vásárlás, de nem akarok aktívan kereskedni, hosszú távban gondolkodom, így inkább a számlavezetés díja volt az érdekes, hosszú távon a drága kereskedés eltűnik.
Köszönöm a feltöltést 👆 🙂 🍜
Plus500-alkalmazással Kereskedek
Földgáz árfolyamot követek
Most aggódok mert vételi pozícióban vagyok Pénteken felemelkedett az árfolyam 💹
De nem mutat nyereséget
Előtte volt egy "" görgetés""....
Most hétvége van
Ilyenkor zárva van a piac
Remélem Hétfőn frissül az egész és a valóságnak megfelelően alakul a kereskedés
Mert ez így eléggé kellemetlen
Mi a véleményetek mitől történhetett ez?
A plus500 nem megbízható?
2015-ben használtam a RandomCapital szolgáltatásit
Azzal kellene folytatnom a munkát?
Többek között ezt is ajánlotta
a szakember barátunk
Bence Balázs
Itt egy cikk és egy összehasonlítás a témában.
www.penzcentrum.hu/megtakaritas/egyre-tobb-magyar-nyit-ilyen-szamlat-a-bankban-milliokat-kaszalhatnak-vele.1087675.html
Sziasztok
Tudna esetleg valaki ajánlani szolgáltatót ha Németországban élek? Random Capital így is jó választás lehet?
Ezzel a videóval (nálam) kicsit elkéstél. 🤨
Jól jött volna mikor belekezdtem....
Sziasztok.Véletlenül kattintottam ide,viszont felkelltette az erdeklodesem.
Lenne egy keredesem
Hogyan tudok az emlitett bemutó oldalon szamlat nyitni kereskedeshez:?? Elsösorban a TBSZ szamla érdekelne.
Bocsi teljesen kezdő vagyok.
esetleg par link vagy barmi hasznos segitséget elfogadok.
László, azt hiszi majd mindenki, te vagy a beépített ember:)
Trader. portfolio.hu
Az online tőzsde menüt keresd.
Szóval Te vagy a beépített ember 😆😆😆
@@bencebalazs
Miért, nem ő az?😉😀😂
A tőzsde 💹 edzi az idegeket 😁🍜
@@waterman1690 Azám.
A nagy semmi 🤣💲💰
Egyenlőre a revolut szolgáltatását nézegetem, igazából nem tudom hogy melyiknek a legkisebbek a költségei
Allítólag a revolutnal nincs brókerdíj, úgy tudom. A kartyat meg ingyen kapod. De persze bizonytalanabb a hattere mint egy banknak, vagy egy biztos hatterű brókernek. Mindenesetre úgy gondolom, hogy a nulka kereskedelmi díj miatt kisebb összeggel erdemes lenne befektetni a revoluton keresztül az amerikai reszvenypiacra.
Én revolut-ot használom és standard díjcsomagban vagyok. Így havi 3 tranzakció ingyen van. Prémium csomagban 8 tranzakció/hó van ingyen a metál csomagban viszont állítólag nincs díja a kereskedésnek. Már csak azt nem tudom, hogy ha nyereségem lenne, akkor így hogyan adózom utánna?!?
Kérdés, hogy mire akarod használni. Hosszú távú befektetésekre - ahogy a videóban is elhangzott - megteszi egy hazai banki szolgáltatás is az összes korlátozásával együtt, hiszen a legkisebb költségű megoldással is tudsz pozíciót nyitni egy pár nap alatt. Aki hosszabb távon gondolkodik egy termékben annak igazából nem lényeges, hogy egy részvény ára éppen 134,12$ vagy két nap múlva 135,45$. Nem beszélve arról, hogy olyan helyen van a pénzed, amivel kapcsolatban probléma esetén itthon is tudsz intézkedni személyesen, feltehetően akár évek múlva is.
Rövid távú befektetésekhez a gyorsasága miatt lehet jó a Revolut. Ott viszont el kell döntened, hogy a jutalékfizetéses Standard csomag, vagy a jutalékmentes kereskedést biztosító Metal csomag éri meg jobban. Sok értékpapír egyébként nem elérhető a Revoluton keresztül.
@@Laci932
Köszönöm, ez erdekelt.
@@gyekosi8322
Így mar kicsit többet tudok a revolutról, köszi.
Adózasról sajnos fogalmam sincs.
@Bence Balazs. A portfolio nal min 2 mil Ft kell a szamla nyitashoz :)
szerintem nincs minimum. 2 milla a személyes tanácsadóhoz kell.
ezt én is benéztem...nincs minimum 2 milla. :D
Helló Balázs .Lehetne egy videó esetleg a brexit hatásairól ha még ennek az Istennek az idejébe összejön nekik.
Hát az rövid videó lenne szerintem. Nem lesz semmilyen hatása. Ha hard brexit lenne, ami vélhetően nem lesz, akkor se dőlne össze a világ. 2 hónapon belül kiegyeznének.
Szia Balázs! Ez egy régebbi video, de ma melyik kereskedői portlált (bróker oldalt) ajánlod ? Nekem a KBC sequritiesnél van most , de nagyon rossz, hol lehet kereskedni a frankfurti tőzsde papírjaival hol nem, órákkal később kapok visszaigazolást, hogy valamit vettem és stb. Te mit ajánlasz? köszönöm előre is a válaszod!
Nézd meg a Kommenteket, ott meg mondják a népek mit használnak, mit szeretnek.
Sziasztok! Nekem a tajarékbankszámlához lenne kérdésem. Lehet hogy volt a videóban de én azt kérdezném tudok-e például 3 naponta eladni és venni ETF-et (a pénzt nem veszem ki a számlán marad), vagy ha 1-et meegvettem 5 évig kell tartanom. Válaszokat élőre is köszönöm.
Tartosbefektetesi számla. Azt adsz-veszel rajta amit akarsz, csak a pénzt ne vedd fel 5 évig.
@@bencebalazs köszönöm
Sikeres kereskedo cimu konyved ebookban olvashato lesz?
Szia, egyelőre nem. Tán jövőre valamikor.
Inkabb megvettem,nem varok olyan sokaig ebook formatumra 😌😀
9:26 -nál azt mondod, h egy megbízást bármikor lehet módosítani/törölni, de hol és miképpen, mert erről már nem esett szó a videóban! Illetve, h ezt a megbízás teljesítéséig lehet gondolom, és ha az 2 hét múlva lesz akkor két hétig akárhányszor módosítható a megbízás feltétele?! Köszi!
Ezt a befektetesi szolgaltatot öl tudod megkerdezni, hogy hogyan, de általában tok egyértelmű. Ha már teljesült, akkor ami ragad az tapad, nincs már modositas:)
@@bencebalazs Tök egyértelmű?! Ha egy részvénnyel szeretnék vmit "kezdeni" akkor ott csak Vétel és Eladás gomb van, de egy elindított, de még nem teljesült megbízást hol lehet módosítani/törölni, hol van ilyen gomb (pl. Erste)? Vagy én keresem rossz helyen?!
@@RR-hu8up kereskedes/megbízások fül gondolom. A bal oldali menusorban van. De van Ugyfelszolgalat is.
Tradestation vélemény valaki?
Bence üdítője, Á vagy nem is,másra teszek.Bence energia itala.!
Kedves Balázs, nagyon élvezem a videóidat és sokat tanulok belőle, köszönöm. Most szeretnék számlát nyitni. Melyiket ajánlanád: Portfolio, amit te is használsz a videoban, vagy Interactive Brokers? Furcsa, hogy az utóbbinak nem is találtam meg a magyar honlapját. Nagyon köszönöm, ha válaszolsz. Üdv, Béla
Szia. Az interactivve brokers angol nyelvű, és eléggé komplikált. Cserébe olcsó
A Portfolio online tőzsde magyar nyelvű, egyszerű mint a faék:) Nézd meg a videó alatti kommenteket azért, hogy a többiek miket használnak.
Szia Balázs,
Azért az IB annyira nem olcsó...
10 dollár a havi számlavezetési díj és 25 dollár a havi élő adatok.
Viszont, gyors és segítőkész ügyfélszolgálat, megbízható és azonnali végrehajtás van.
A kereskedési platform szinvonala 90-es évek és a 2000-es évek eleje között váltakozik...
Ezenkivül túlbonyolított, nem véletlen ajánlják csak tapasztalt tradereknek.
Kèrdès! Tök laikus vagyok, bár sok videót megnèztem a tèmával kapcsolatban... Szóval lehet olyat csinálni, hogy mondjuk ezt az amerikai etf nemtommilyen500-ast szeretnèk venni hosszútávra, de valahogy úgy kène automatizálási a dolgokat, hogy havonta x napon vonjon a számlákról x összeget azt automatikusan fektesse be, plusz az osztalèkokat is automatikusan forgassák vissza. Vagy éhez minden hónapban babrálnom kell a gèp előtt órákat? Nyugdíjas èveimre szeretnèk úgymond "megtakarítani. Mi a legjobb opció ilyen igèny esetèn? Milyen költsègei vannak? Hogy úszom meg ezt a dolgot a leg egyszerűbben ès olcsóbban? Èrdemes egyáltalán így gondolkodnom? Válaszokat előre is köszönöm.
Az osztalék visszaforgatnak konnü, mert vNnak etf-ek amelyek magukba fektetik a osztalekot. Az automatizált vásárlás sem aromfizoka, de magyar szolgáltató nem kínál ilyet, tudtommal. Külföldi biztosan, de ilyen funkciót én meg nem próbáltam.
Ez az smp500 (remèlem jól írom) pèldául ilyen? Mondjuk Angliában èlek már vagy 10-en ève ès mèg tervezem is szóval fontba gondolkodok, ha ez előny... Mindenkèpp kell egy bróker, vagy egy szolgáltató aki ezt nekem intèzi x összegèrt? Vagy ki lehet hagyni ès akár magam is tudom ezt csinálni?
@@djsuranyi jobban jársz, ha te magad csinálod. Nem egy nagy tudomány. Van erről egy video kurzus, ott van a video alatti leírásban. Az sp500 is magába tudja forgatni az osztalekot.
Szia Balázs! Ezt írtad: "15% az adó, nyereség a veszteséggel szembeállítható. Ha van TBSZ vagy NYESZ számlád, 0% az árfolyamnyereségadó." Ok. De ha befektetési alapokat vásárolsz vagy ETF eket akkor nem vonható le a veszteség. Legalább is nekem az Erste portfolionál néhány éve így volt. A nyereséges ügyleteket leadóztatták (adót levonták), a veszteségeket meg én finanszíroztam. Hogy is van ez?
A tőzsdei nyereség és veszteség állítható szembe egymással. Az etf az tőzsdei termék, a részvény is, a klasszikus befektetési alap nem. Adót a realizált profit után kell fizetni, vagy tbsz és akkor nincs gond.
OTP-nél mennyire vészes az értékpapír számla meg a TBSZ? Az egyszerűség kedvéért ott nyitnék ha nem húznak le nagyon.
Elég drága az OTP tudtommal, még ajánlat módosítási díj is van.
Az ertekpapir szamla draga, több ezer forint havonta. Tbsz-t nem tudom tudsz-e ott nyitni, de mar masnak is irtam az otp az egyik lehető legrosszabb valasztas. Az otp-nel csak a Bet reszvenyei közül ersz el parat. Mas brókereknel, meg rengeteg reszvenyt elersz. ( Bar nem nagyon nezegettem az otp brókeret, de netbankon keresztül ahogy utaltam feljött utana a hirdetese, es beleneztem.) Valassz inkabb mas brókert. En a kbc equitasnal vagyok 300 forint a szamlavezetesi díj, nem 2-3000 ft mint az otpnel. Egyszerű aranylag itt tbsz-t vagy ertekpapirszamlat nyitni, felmesz a honlapjukra kitöltöd amiket ki kell, es besetalsz valamelyik k&h bankba. Ott megkötik veled a szerződest, kapsz egy kis szerkezetet ami generalni fogja a sajat pinkódodat, majd utana hazamesz, es szinten kitöltesz a neten valamit. Na innentől fogva mar kereskedhetsz is. Persze azert penz legyen a szamlan:)
Mar többen irtunk itt a kbc-ről, olvasgasd el, mindenkinek kicsit mas a velemenye, de aranylag kedvező. De nezz meg mas brókereket is, vannak videók a neten, ( lehet Balazsnak is) amik összehasonlítjak a brókereket. Ja, es ha jól emlekszem, az ilyeneket mint az otp nem is említik, annyira lenn van, hogy nem fert bele az első tízbe:(
Magyar oldal nekem egy idő után kért adószámot, akkor offoltam is az oldalt. Más megadta?
Ertekpapirszamlat adoszam nélkül sehol nem nyitnak neked:)
@@bencebalazs viszont külföldi applikáción nem kérnek!
Megkérdezhetem, hogy milyen információ alapján döntöttél az OTP vásárlásánál? Szépen felugrott az árfolyam..
Van esetleg ilyen fórum ahol befektetési tanácsokat osztanak meg? Nem hosszú távban gondolkodok.
Csak egy példa volt. Emelkedő trend + támasz, de nem jött vissza addig. Amúgy szinte minden emelkedik, nem csak az OTP.
Köszönöm gyors válaszod!
Ja a Patreon oldalamon volt mar kereskedési befektetési ötlet, és tervezem, hogy több i lesz.
Hiánypótló videó, még többet! :)
Amúgy Random és
www.justetf.com
etfdb.com
Nem túl sok a 6,5 EUR/tranzakció ETF-ekre?
Ha havi szinten szeretnék (cost-averaging) 100,000 forintot, mondjuk 4 ETF-ből álló portfólióba pakolni, a tranzakciós díj eleve elviszi az egész 10%-át! Nyilván lehet ritkítani a rendszerességet negyedévre, félévre, évre, de még így is magas a díj.
Arról nem is beszélve, ha esetleg szeretnéd megtartani a kezdő arányokat a portfólióban, és ezért időközben adsz-veszel (rebalancing).
Vagy még így is ez a legjobb lehetőség M.O.-n, ha TBSZ számlán szeretném kezelni a befektetéseimet?
Mikortol lesz elerheto a Robinhood magyar ugyfeleknek?
Az angol felügyeleti engedély már megvan. Elvileg indúlnak európában hamarosan.
Otp nél érdemes értékpapírszámlát nyitni és ott etf -et vásárolni? Nem utalgatnék máshová, ha csak nem jelentősen megéri 15 milliónál.
Az otp-nek hatalmas a szamlavezetesi díja a többi brókerhez kepest( kb 2-3 ezer ft/hó. A kbc-nel ez csak 300 forint/hó, es van olyan bróker, ahol ingyen van a dolog. Plusz en úgy neztem az otp honlapjan, hogy etf-et nem tudsz vasarolni, es csak a magyar reszvenyek egy resze elérhető, márha jól emlekszem. Tehat az egyik lehető legrosszabb valasztas szerintem.
En is ugytudom, hogy pl amerikai tozsde kilove, bar ETF-eket csak EU-bol vehetunk tudtommal, amik UCITS vegzodesre hallgatnak, talan az van, ennek utana kell nezni.
Megnyitottam online másnap mentem is lemondani rettentő gagyi az egész.
sziasztok engem az érdekelne, hogy hogyan kell a tőzsdei bevételekből adózni,és milyen kimutatás kell a bevételekről,le tudná írni valaki.
15% az adó, nyereség a veszteséggel szembeállítható. Ha van TBSZ vagy NYESZ számlád, 0% azárfolyamnyereségadó. Osztalék adót automatikusan vonják a kifizető ország adójogszabálya alapján. Utóbbit nem kell betenni az adóbevallásba, ha nincs tbsz számlád, akkor a tőzsdei nyereséget önbevallással adózod, kapsz igazolást a broki cégtől hozzá.
Revolut, értékpapírszámláról mi a véleményed?
Nem használtam meg erre. Mindjárt jön a robinhood és a freetrade. Azok lehet jobbak tőzsdére.
en hasznalom, az a baj vele, hogy nem tudsz megbizast betenni... prompt adhatsz-vehetsz
@@nadekk hát akkor egyelőre eleg kaki😥. Bár velhetoen a legtöbb felhasználónak eleg.
CityIndex-nél kereskedem. Lehet, hogy van jobb, de már úgy megszoktam. 🤣 Szinte csukott szemmel is tudom kezelni.
Normálisak a díjaik, nekem még nem volt gondom az ügyfélszolgálattal sem, bár nem magyar nyelvű. Épeszű tőkeáttételt használok, erre is van náluk lehetőség. Szóval nekem megfelel. 😉😊
Nekem a kereskedési felületük amikor kipróbáltam rendszeresen szétesett egész pontosan az egérrel össze bírtam keverni a felületet amit győztem helyrehozni. Nálad volt valaha ilyesmi? A beépített robotjaikat tudod használni?
@@LuighiOne Nem tapasztaltam ilyet. Robotot pedig soha nem használok, arról nem tudok mit mondani.
Annyi a probléma ezzel a megbízással h lehet csak évek múlva teljesül
Az ember azért figyeli a piacot, és néha módosítja. Az esetek többségében még így is teljesül, csak nem egyből.
@@bencebalazs az otp éppen kitörés ben van , így kicsi a vissza tesz esélye
@@attilad6530 2020.03.28 OTP 9390 Ft és volt 8425 is. Bármikor, bármi megtörténhet ;)
@@Czimer-ZolnaiLevente ezt csak nagyon kevesen tudták és ők nagyon jól jártak
@@bencebalazs Honnan szerzed be ezeket a király pólókat? Látom nagy sci-fi rajongó vagy. 😁
Jó videó, csak így tovább.
Én a plus500-at használom. Nem tudom, hogy jó-e, vagy sem, de adnak egy csomó demo pénzt is betanulásra
Az forex kereskedes, es semmi köze az igazi tőzsdehez, es főleg a tőzsdén való hosszú tavú befekteteshez. Ez rövid távú spekulació, vagyis az arfolyam megtippelese. Persze lehet ezt is csinalni a tőzsdén, de az akkor sem forex! Persze a forexet is erdemes kipróbalni ha úgy gondolja az ember par tízezer forinttal. Demó szamlan kivül hasznalsz- e igazi pénzt?
@@turakcicakesegyebek.1855 Nem tudtam. Használtam még az elején. Egyszer megháromszoroztam, azután meg elvesztettem, majd a maradékot hatszoroztam, de összességében bukáson vagyok rajta :D Most demozom csak
@@balintfilo4762
Ertem.
Nos, röviden annyi a forex es a tözsde közti kivétel ( többek között, de ez a fő kivétel), hogy ha jól tudom ( ha esetleg nem, javítson ki valaki), a forexben nem vagy reszvenytulajdonos. A tőzsden, meg ha megvettel egyet, akkor az mar örökre a tiéd, amíg el nem adod. A tőzsden nincs olyan mint a forexben, hogy ejszakai díj, ha meg fenntartod a " kötest" mivel a tőzsden egyszer kell kifizetni egy összeget egy reszvenyert, plusz a brókernek a díja. Ezt a kereskedesi díjat minden reszvenyvasarlaskor es eladaskor ki kell fizetni. A bux-on ez nem draga, 300 ft körül van. Ha mondjuk egy Otp reszvenyt veszel kifizeted erte a 12000 ft feletti összeget, plussz a 300 forintot. Ha 50 db Otp reszvenyt veszel akkor az ugye 50x12000ft plusz az összesen fizetsz a brókernak 300 forint kereskefelmi díjat. Tehat, akar egy reszvenyt veszel, vagy adsz el, akar ötvenet, annak a kereskedelmi díja haromszaz forint lesz csupan. Külföldi reszvenyeknel ez dragabb 6 dollar, vagy euro, legalabbis annal a brókernel ahol en vagyok, de vannak bizonytalanabb hatterű de olcsóbb brókerek is. Es megegy ami fontos, ha tied a reszveny, az mar neked fizet osztalekot, eleg egyszer megvenni, es fizet mint a katonatiszt. Plusz haszon van az arfolyamemelkedesből, kesőbb ha felment az ara ( ha jól kalkulaltál), el tudod adni dragabban. Igaz akkor osztalekod nem lesz a tovabbiakban, csak az egyszeri haszon marad meg az eladasból. A forexben meg nem vagy egyetlenegy reszveny birtokosa sem.
Ajanlok neked Bence Balazs videóin kivül meg kettőt, amit erdemes nezni, egyik; Pénzügyi Fittnesz, masik; Szendrei Adam. Mindkettőnek van olyan videója, amiben összehasonlítja a brókereket. Mintha Balazsnak is lenne ilyen, bar nem vagyok biztos benne... Nezd meg az összehasonlító videókat, akkor kepben leszel, hogy neked melyik bróker fekszik a legjobban.
De mielőtt elkezdenel " tőzsdezni" nez meg egy csomó videót ettől a harom szerzőtől. Olvasd a blogukat,stb...
Esetleg olvass egy könyvet a temaban.
Es utana lehet befektetni ezerrel:)
A Forexet nem ajánlom, sokkal nehezebb nyerni rajta mint a hosszú távú befektetésekkel, amit Balázs is oktat nekünk
Köszönöm mindkettőtöknek a felvilágosítást. Fogok még olvasni. Jelenleg még nem terveztem a befektetést, majd csak 1-2 év múlva lesz esedékes. Addig informálódom a leírt youtuberektől is és még olvasok is. Addig játszogatok :)
A videó is jó, de a pólód mindent visz. :-)
Mindjárt a címben egy nyelvtani hibával. Nem túl meggyőző...