@@lysywoodwork Zasada umiaru to piękna zasada, jak sie troszke czeka na film to rośnie tesknta za kolejnym i o to chodzi. Przy filmach jest troszke pracy. Ty starasz sie robić filmy z "ręki " ale i tak trzeba poskładać sekwencje, do tego a to Rodzinka wpadnie, a czasem bateryjka padnie rózne są przypadki, a trzeba jeszcze popracować.
Fajny klin przy rozcinaniu. Ja zawsze używałem takiego krótkiego i za każdym razem jak mi zaciska tarcze to musiałem zatrzymywać pile. A takim dużym można to ogarnąć „zdalnie” 😁
Świetny materiał, jako że miałem tylko dwa projekty w planie i ograniczone miejsce to kupiłem do tego celu ręczną piłę tarczową z szyną i strug elektryczny. Udało się, jednak kosztowało to ogrom pracy, ale na koniec satysfakcja niesamowita 😊. Pozdrawiam
Fajne te filmy, bardzo dobrze się ogląda i super, że uzyskujesz rezultaty, jakich oczekujesz. Zwróć jednak większą uwagę na BHP, szczególnie, że wiele osób będzie próbowało Cię naśladować. Drugą operacją po cięciu poprzecznym powinno być struganie - w żadnym wypadku nie można pracować pilarką na materiale, który nie ma stabilnego podparcia (dotyczy to zarówno zagłębiarki, jak i pilarki stołowej)! Można w ten sposób stracić część ciała, zdrowie, a w skrajnie złym zbiegu okoliczności - życie. Jeśli masz materiał, który się buja, a którego nie chcesz wcześniej strugać, powinieneś go "na sztywno" zamocować do materiału stabilnego (np. wkrętami do kawałka płyty meblowej) i tak ciąć. Sto razy się uda, za sto pierwszym razem zdarzy się katastrofa.
Naprawdę robisz dobrą robotę z tymi filmami, sam dopiero zaczynam coś tam garażowo sobie strugać, zobaczymy co z tego wyjdzie - a Twoje filmy to dla mnie całkiem fajna wiedza, na początek. Powodzenia w rozwoju kanału, trzymaj się :)
Szanowny autorze, rozważ zamienić bieg operacji następnym razem: puść tarcicę przez jointer przed piłą stołową. W pewnym momencie zakołysała Ci się deska jak ją pchałeś w ostrze. Może masz takie doświadczenie, że wszystko będzie dobrze (?) ale w przypadku krzywych desek może dojść do wypadku.
Świetny materiał.Bardzo dobre porównanie kantówek do deski by oglądający miał wyobrażenie ile trzeba wyrzucić odpadu by uzyskać żądany efekt.Czekam na odcinek jak zrobić mały stolik nocny głównie chodzi o połączenia.Idziesz w dobrym kierunku bo tyle wiedzy żaden kurs ani szkolenie nie przekaże.Pozdro.
Stolarz ze mnie jak z koziej ... trąba, ale mimo że pewne rzeczy bym robił, robię trochę inaczej to fajnie się ogląda. Coś zobaczyłem, coś na baniaku zostanie. Ewolucja roboty jest łatwiejsza jak się innych ogląda 👍👍👍. Te moje chore wydatki na narzędzia vs rzeczywiste potrzeby, logika vs gadżeciarstwo 😜
@@lysywoodwork Wiadomo tylko jedno 👻, wszyscy popełniamy błędy, ale np dzięki Twoim filmom gdzie jeszcze nie Masz zaznaczam jeszcze grubych sprzętów można wyciągać wnioski względem siebie. Jest jakiś poziom gdzie już mało skorzystam, nie chcę być stolarzem zawodowo, chce być dalej hobbystą. Już jedno hobby straciłem przez pracę 😜.
Niestety ze stolarstwem już tak jest że porządne narzędzia na których można zrobić coś więcej niż stolik do kuchni kosztują sporo i trzeba wiedzieć jak je obsługiwać i naprawiać. Spory próg wejścia ale możliwości ogromne jak już się uciuła na te kilka maszyn. Warto patrzeć na używki z czasów komuny.
Nagraj coś o normach wilgotności dla roznego rodzaju wyrobów i potencjalnych konsekwencjach nie zastosowania się do nich. Nawet najlepszy projekt może poskręcać się jak skórka pomarańczy na słońcu jesli się przesadzi w jedną lub drugą stronę.
Cześć Kudłaty:) Miło Cię widzieć jak pracujesz a radzisz sobie całkiem nieźle. Aż mi się łezka w oku zakręciła bo mam podobną gru-stru marki Sip 😊 Pozdrawiam serdecznie.
Dzięki za taki fajny edukacyjny filmik! Filmik z obróbką ręczna byłoby super. Zastanawiam się skoro praktycznie wszystko da się szybciej i łatwiej zrobić na maszynie to kiedy warto jednak coś zrobić ręcznie? Fajnie jakbyś pokazał jak Ty do tego podchodzisz.
Wszystko co można zrobić na maszynie można też recznie i sprawa wygląda tak albo kupujesz maszynę albo robisz to recznie. Np przy połączeniach, możesz zrobić wczepy na jaskolczy ogon za pomocą przystawki do frezarkę, i dobrze tylko widać że zrobiła to maszyna. A możesz wyciąć recznie, lekkie niedoskonałości, każdy wczep trochę inny. Widać że zrobił to człowiek
Ciekawy materiał. Widzę duży progres. A w jaki sposób Szanowny Kolega, wyrównałby po cięciu trakiem, tudzież inną piłą taśmową, deskę za pomocą jedynie urządzeń o ruchu obrotowym (szlifierka mimośrodowa, szlifierka kątowa)?
Super film, prawdziwa pomoc bo krok po kroku. Czy przy brzegowaniu nie lepiej byłoby korzystać z koziołków warsztatowych? Wtedy część odpadowa też byłaby podparta. A poza tym to pozazdrościć cierpliwości przy pracy na wyrówniarce i grubościówce, było nie było sprzęt profesjonalny nie jest i ma swoje ograniczenia
Wszystko bardzo jasno omówione. Dobry materiał dla kogoś kto zaczyna przygode ze stolarstwem. Ile w przybliżeniu kosztuje taki kawałek tarcicy? Tak mniej więcej
Cześć, super film ale, też często łapie się na tym, że zaczynam mówić w trakcie pracy. Tego potem nie słychać i oglądający się domyślać co było powiedziane albo nawet nie wrzucam tego do filmu i potem takie dziwne urywki są. Niestety ale te mikrofony nie zbierają na tyle dobrze żeby wyciąć maszynę a było słychać nasz głos. Pamiętaj o tym 😉
Noooo Panie, odcinek rewelacyjny!!! Widzę że mamy podobną przypadłość przy pracy .... zawsze się szuka kontomierza 😅 chociaż teoretycznie zawsze odkłada się go na miejsce 😂. Chciałbym się z Tobą skontaktować - mam pytanko ale pod filmem nie wypada zapytać. Pozdrawiam serdecznie i kolejne odcinki nagraj moze jak robisz te półeczki krok po kroku a kolejny z ręczną robotą 😊.
W opisie znajdziesz moje social media albo email. Śmiało pisz. Tak, tragedia z tymi narzędziami, wczoraj zobaczyłem super film z takim podręcznym przybornikiem na narzędzia, który się kladzie na stole, kolejny projekt do zrobienia.
Pytanie od całkowitego laika który lubi oglądać ten kanał. Jak to wyglada cenowo kontra kupienie juz gotowych desek? Ilosc pracy i wymaganych narzedzi jest ogromna i zastanawiam sie czy to głównie kwestia hobby czy jest spora roznica w cenie.
Wiele o stolarstwie można powiedzieć ale na pewno nie to że jest tanie. Jeśli chcesz od czasu do czasu coś skręcić albo skleić to jak najbardziej ale na pewnym etapie więcej sensu będzie miało kupienie grubościówki i wyrówniarki (bądź grubościówko - wyrówniarki) i kupowanie tarcicy ze składu.
Bardzo fajny materiał. Akurat chciałem zagłębić temat jak działa grubościówka, patrzę a tu Twój materiał wleciał. btw. w dwóch miejscach sprzęt zagłusza Twoje wypowiedzi (12:59 oraz 18:52). pozdro 600 :)
Hejo! Super są te Twoje nagrania! Nie przestawaj :) Ja np chciałbym zobaczyć jak budujesz stół pod pile dewalt - a raczej już pod tę nową lub pod jakiś inny sprzęcior 🙃
4:55 tę deskę należało rozkroić w połowie (i wogóle pozbyć się rdzenia), wtedy otrzymałbyś w miarę płaskie dwie połówki, a dodatkowo zniknęłyby naprężenia powodowane przez rdzeń.
Miałem kilka wolnych minut, więc dałem Ci like pod wszystkimi filmami, tak dla drobnej poprawy zasięgów. Powodzenia! @Edit: A i pod shortami też dałem, zajęło to dosłownie 2 minuty 😛
Oj powiem tak że ja taką deskę już mam obrobioną oflisy siekiera itditp bez kabli kluczy miarek i innych cudów . Robię 1 kant 5 tką do winkla I wszystko heblami do wybranej grubości tarasując wcześniej i piję piwko 🙃😉🙃
Nie cierpię tych elektronarzędzi boję się ich a mam tylko 2 ręce. No i te kable ustawianie montowanie frezów pił jak oglądam filmiki to mnie przeraża 🙂🙃🙂
czemu w 18:00 minucie drugiej węższej krawędzi nie poleciałeś na heblarce? też miałbyś prostopadle do szerszej krawędzi i równolegle do pierwszej zrobionej węższej, a dodatkowo miałbyś większą powierzchnie przyłożenia do blatu (bo na heblarce byłaby to dalej szersza strona, a nie tak jak grubościówce ta węższa)
@@lysywoodwork spoko, dzięki za info. Opowiedział byś może kiedyś więcej o tej maszynie i pokazał różnicę między struganiem na grubościówce oraz przy pomocy ręcznego struga. Masz dostęp do tych narzędzi i masz o tym wiedzę, a dla mnie taki temat byłby ciekawy.
@@lysywoodwork okay 👍. Odkryłem Cię dopiero w tym tygodniu po obejrzeniu wywiadu z Patrykiem. Muszę ogarnąć Twój dotychczasowy content na kanale. Jeśli dobrze zrozumiałem, to chcesz pokazywać również ręczną obróbkę drewna, czym generalnie jestem zajarany. Dla mnie osobiście dłuta, piły japońskie etc. to Crème de la Crème stolarstwa, nazwałbym to sztuką. Sam bawię się w takie rzeczy hobbistycznie w wolnych chwilach. Chętnie popatrzę jak robią to inni. A i jeszcze a propos budowy domu. Miałem podobnie jak Ty. U mnie teściowa nie widziała tego, że będę budował dom. Argemntem było to, że wychowałem się w blokach i co ja tam wiem o budowie 😂. Co prawda przy kopaniu fundamentów pierwszą łopatę złamałem bo nie wiedziałem jak ją w rękach trzymać 😅 ale wszystkiego można się nauczyć. Jak masz wizję to można deklarować cele i je osiągać. Trzymam kciuki i będę śledził Twoje postępy.
Ja bym chętnie zobaczył zrobienie takiej deski nie ręcznie ani nie grubosciowka bo raczej rzadko który hobbystycznie ma takie rzeczy jak ręczny strug (zbyt żmudne) lub grubosciowka (zbyt drogie i zbyt dużo miejsca zajmuje)
Może, dlatego dostosowuje się jej wilgotność do środowiska w jakim będzie pracować. W większości przypadków dobiera się delikatnie mniejszą. Drewno zaciągnie wilgoci i uszczelni połączenia przy zwiększeniu objętości.
Po kiego? na blat tak ciachać ?wystarczy wiedzieć jak te deski ułożyć i zamontować zeby miały ruch na szerokość 60cm wystarczą 3 deski po 20 parę cm do gotowej obróbki i tyle 🙃😉🙃
Ręcznie to super pomysł
Mamy pierwszy głos, powinienem jak prawdziwy youtuber określić liczbę lików po której to zrobię
Popieram chcę zobaczyć jak ręcznie z taką deską walczysz :)
Fajnie że wyciszasz maszyny w post produkcji.
Jak oglądam inne filmy i atakują mnie z zaskoczenia dźwięki maszyn to wyłączam, nie ważne co to za film
Takich youtuberów to ja szanuję.
Dobra robota, nie przestawaj nagrywać.
Pozdrawiam.
To jest elegancki youtuber.👍
Nie planuje przestawać;)
Liczę że ten kanał będzie się ciągle rozwijać, robisz dobre filmy i spoko merytorycznie. Tylko gdyby były częściej filmy 😅
W maju 5 filmów i 31 shortow, zaraz z lodówki będę wyskakiwać
dobrze jest, nie ma co narzekać :)
@@lysywoodwork Zasada umiaru to piękna zasada, jak sie troszke czeka na film to rośnie tesknta za kolejnym i o to chodzi. Przy filmach jest troszke pracy. Ty starasz sie robić filmy z "ręki " ale i tak trzeba poskładać sekwencje, do tego a to Rodzinka wpadnie, a czasem bateryjka padnie rózne są przypadki, a trzeba jeszcze popracować.
@@lysywoodworkmasz rację, wystarczy już Ciebie na tym YT :D
A tak serio, robisz świetną robotę, serdeczne dzięki Łukaszu🤝
Fajny klin przy rozcinaniu. Ja zawsze używałem takiego krótkiego i za każdym razem jak mi zaciska tarcze to musiałem zatrzymywać pile. A takim dużym można to ogarnąć „zdalnie” 😁
Został mi kiedyś taki odpad, chyba jak nogi do stolika robiłem i samo tak wyszło. Niby te ręce daleko od tarczy ale jednak człowiek się boi
Świetny materiał, jako że miałem tylko dwa projekty w planie i ograniczone miejsce to kupiłem do tego celu ręczną piłę tarczową z szyną i strug elektryczny. Udało się, jednak kosztowało to ogrom pracy, ale na koniec satysfakcja niesamowita 😊. Pozdrawiam
Super! Ale doświadczenia zostały!
bardzo dobry film, wiem dzięki niemu żeby w garażowych warunkach nie brać się za całe deski tylko pocięte kantówki do finalnego szlifu i poklejenia ;)
Jest trochę tego sprzętu potrzebne, żeby zrobić to dobrze
Fajne te filmy, bardzo dobrze się ogląda i super, że uzyskujesz rezultaty, jakich oczekujesz.
Zwróć jednak większą uwagę na BHP, szczególnie, że wiele osób będzie próbowało Cię naśladować. Drugą operacją po cięciu poprzecznym powinno być struganie - w żadnym wypadku nie można pracować pilarką na materiale, który nie ma stabilnego podparcia (dotyczy to zarówno zagłębiarki, jak i pilarki stołowej)! Można w ten sposób stracić część ciała, zdrowie, a w skrajnie złym zbiegu okoliczności - życie.
Jeśli masz materiał, który się buja, a którego nie chcesz wcześniej strugać, powinieneś go "na sztywno" zamocować do materiału stabilnego (np. wkrętami do kawałka płyty meblowej) i tak ciąć. Sto razy się uda, za sto pierwszym razem zdarzy się katastrofa.
Dzięki, zwrócę na to uwagę
Naprawdę robisz dobrą robotę z tymi filmami, sam dopiero zaczynam coś tam garażowo sobie strugać, zobaczymy co z tego wyjdzie - a Twoje filmy to dla mnie całkiem fajna wiedza, na początek. Powodzenia w rozwoju kanału, trzymaj się :)
Dzięki! Również pozdrawiam
Szanowny autorze, rozważ zamienić bieg operacji następnym razem: puść tarcicę przez jointer przed piłą stołową.
W pewnym momencie zakołysała Ci się deska jak ją pchałeś w ostrze. Może masz takie doświadczenie, że wszystko będzie dobrze (?) ale w przypadku krzywych desek może dojść do wypadku.
W momencie kiedy najpierw strugamy a potem tniemy, więcej materiału z grubości stracimy
@@lysywoodwork jeśli autor uważa, że warto, to autorowi warto. Ja bym nie ryzykował milimetrów za zdrowie.
Świetny materiał.Bardzo dobre porównanie kantówek do deski by oglądający miał wyobrażenie ile trzeba wyrzucić odpadu by uzyskać żądany efekt.Czekam na odcinek jak zrobić mały stolik nocny głównie chodzi o połączenia.Idziesz w dobrym kierunku bo tyle wiedzy żaden kurs ani szkolenie nie przekaże.Pozdro.
Również pozdrawiam ;) projektów jest pełno do zrobienia, wszystko w swoim czasie ;)
Stolarz ze mnie jak z koziej ... trąba, ale mimo że pewne rzeczy bym robił, robię trochę inaczej to fajnie się ogląda. Coś zobaczyłem, coś na baniaku zostanie. Ewolucja roboty jest łatwiejsza jak się innych ogląda 👍👍👍. Te moje chore wydatki na narzędzia vs rzeczywiste potrzeby, logika vs gadżeciarstwo 😜
Wiadomo. Nie ma co się zamykać na jeden temat
@@lysywoodwork Wiadomo tylko jedno 👻, wszyscy popełniamy błędy, ale np dzięki Twoim filmom gdzie jeszcze nie Masz zaznaczam jeszcze grubych sprzętów można wyciągać wnioski względem siebie. Jest jakiś poziom gdzie już mało skorzystam, nie chcę być stolarzem zawodowo, chce być dalej hobbystą. Już jedno hobby straciłem przez pracę 😜.
Tego zawodnika warto oglądać.
Niestety ze stolarstwem już tak jest że porządne narzędzia na których można zrobić coś więcej niż stolik do kuchni kosztują sporo i trzeba wiedzieć jak je obsługiwać i naprawiać. Spory próg wejścia ale możliwości ogromne jak już się uciuła na te kilka maszyn. Warto patrzeć na używki z czasów komuny.
Nagraj coś o normach wilgotności dla roznego rodzaju wyrobów i potencjalnych konsekwencjach nie zastosowania się do nich. Nawet najlepszy projekt może poskręcać się jak skórka pomarańczy na słońcu jesli się przesadzi w jedną lub drugą stronę.
Zapisze sobie, poczytam i coś może nagram ;)
Ręcznie od zera!
Zobaczymy ;)
Popieram. Też chętnie zobaczę jak to robić ręcznie.
@@lysywoodworkJako wyzwanie na czas ręcznie czy coś :D
Cześć Kudłaty:) Miło Cię widzieć jak pracujesz a radzisz sobie całkiem nieźle. Aż mi się łezka w oku zakręciła bo mam podobną gru-stru marki Sip 😊
Pozdrawiam serdecznie.
Nie zrozumiałem tej rymowanki;)
Dzięki za taki fajny edukacyjny filmik! Filmik z obróbką ręczna byłoby super. Zastanawiam się skoro praktycznie wszystko da się szybciej i łatwiej zrobić na maszynie to kiedy warto jednak coś zrobić ręcznie? Fajnie jakbyś pokazał jak Ty do tego podchodzisz.
Wszystko co można zrobić na maszynie można też recznie i sprawa wygląda tak albo kupujesz maszynę albo robisz to recznie. Np przy połączeniach, możesz zrobić wczepy na jaskolczy ogon za pomocą przystawki do frezarkę, i dobrze tylko widać że zrobiła to maszyna. A możesz wyciąć recznie, lekkie niedoskonałości, każdy wczep trochę inny. Widać że zrobił to człowiek
Ciekawy materiał. Widzę duży progres.
A w jaki sposób Szanowny Kolega, wyrównałby po cięciu trakiem, tudzież inną piłą taśmową, deskę za pomocą jedynie urządzeń o ruchu obrotowym (szlifierka mimośrodowa, szlifierka kątowa)?
Tak jak strugiem. Patrzysz gdzie jest gorka i usuwasz. Nie będzie to efektywne ale skoro innych narzedzi nie ma to trzeba sobie radzić
Super film, prawdziwa pomoc bo krok po kroku. Czy przy brzegowaniu nie lepiej byłoby korzystać z koziołków warsztatowych? Wtedy część odpadowa też byłaby podparta. A poza tym to pozazdrościć cierpliwości przy pracy na wyrówniarce i grubościówce, było nie było sprzęt profesjonalny nie jest i ma swoje ograniczenia
Dzięki! Może i lepiej na koziołkach ale nie ma miejsca na nie obecnie :D
Swietny materiał 😉Ja jestem na etapie gromadzenia materiału, nałogowo raz w tygodniu na składzie drzewnym. 😂Pozdrawiam serdecznie.
Znam to, pół podwórka mam w drewnie🤣🤣
Wszystko bardzo jasno omówione. Dobry materiał dla kogoś kto zaczyna przygode ze stolarstwem. Ile w przybliżeniu kosztuje taki kawałek tarcicy? Tak mniej więcej
Koło 50zl
Fajnie, że na koniec pokazałeś straty, a wiec ile kasy idzie w piec jako opał :)
No niestety, nie dość że drogo to jeszcze 1/3 do pieca, to trzeba wszystko wliczyć w projekt
Siemano! Łysy, ty masz założone jednorazowe(dwustronne) noże w strugarce? Jak tak, to ile wytrzymują przy struganiu twardego drewna?
Mam te z którymi przyszła maszyna, dwustronne. Dopiero raz je ostrzyłem. Ale kupiłem też te jednorazowe, to po jednym dniu śmietnik
Przygotowuje!
Ok
Bardzo ciekawe
Proszę;)
Cześć, super film ale, też często łapie się na tym, że zaczynam mówić w trakcie pracy. Tego potem nie słychać i oglądający się domyślać co było powiedziane albo nawet nie wrzucam tego do filmu i potem takie dziwne urywki są. Niestety ale te mikrofony nie zbierają na tyle dobrze żeby wyciąć maszynę a było słychać nasz głos. Pamiętaj o tym 😉
Wiem wiem, dopiero trenuje ten styl nagrywania, bo nie chce mi się lektora robić a tak jest łatwiej i szybciej :D
Noooo Panie, odcinek rewelacyjny!!! Widzę że mamy podobną przypadłość przy pracy .... zawsze się szuka kontomierza 😅 chociaż teoretycznie zawsze odkłada się go na miejsce 😂. Chciałbym się z Tobą skontaktować - mam pytanko ale pod filmem nie wypada zapytać. Pozdrawiam serdecznie i kolejne odcinki nagraj moze jak robisz te półeczki krok po kroku a kolejny z ręczną robotą 😊.
W opisie znajdziesz moje social media albo email. Śmiało pisz. Tak, tragedia z tymi narzędziami, wczoraj zobaczyłem super film z takim podręcznym przybornikiem na narzędzia, który się kladzie na stole, kolejny projekt do zrobienia.
Pytanie od całkowitego laika który lubi oglądać ten kanał.
Jak to wyglada cenowo kontra kupienie juz gotowych desek?
Ilosc pracy i wymaganych narzedzi jest ogromna i zastanawiam sie czy to głównie kwestia hobby czy jest spora roznica w cenie.
Nie wiem czy u nas w ogóle jest możliwość kupienia takiej gotowej deski, nikt się chyba tym nie zajmuję
Wiele o stolarstwie można powiedzieć ale na pewno nie to że jest tanie. Jeśli chcesz od czasu do czasu coś skręcić albo skleić to jak najbardziej ale na pewnym etapie więcej sensu będzie miało kupienie grubościówki i wyrówniarki (bądź grubościówko - wyrówniarki) i kupowanie tarcicy ze składu.
Cena za m³ sosny to w tym momencie ok 1500 - 2000 zł. Dąb 3500 do 4000. Plus koszty prądu i utrzymania narzędzi.
Bardzo fajny materiał. Akurat chciałem zagłębić temat jak działa grubościówka, patrzę a tu Twój materiał wleciał. btw. w dwóch miejscach sprzęt zagłusza Twoje wypowiedzi (12:59 oraz 18:52). pozdro 600 :)
Nie dopilnowałem przy montażu sorki!
Hejo!
Super są te Twoje nagrania! Nie przestawaj :)
Ja np chciałbym zobaczyć jak budujesz stół pod pile dewalt - a raczej już pod tę nową lub pod jakiś inny sprzęcior 🙃
Kwestie stołu też poruszę w porównaniu, bo tyle ile nie cenzuralnych slow padło przy budowaniu pod dewalta to szkoda gadać
@@lysywoodwork oooo czekam niecierpliwie gdyż sam muszę coś takiego stworzyć 🤣🤣🤣
Świetlaną przyszłość na RUclips młody Jedi ze strugiem widzę, ja. 😊
Jest coraz lepiej, powodzenia i trzymam kciuki. Dobrze sie ogląda, pozdrawiam🖐️🖐️
Dziękuję! Również pozdrawiam!
2:53 Oczywiście zawsze elektronarzędzia są odłączone przy wymianie narzędzi :)
Piła podłączona do przedłużacza przy odkurzaczu. A odkurzacz na pilota ;) samo pradu nie dostanie
@@lysywoodwork Wot technika :D
4:55 tę deskę należało rozkroić w połowie (i wogóle pozbyć się rdzenia), wtedy otrzymałbyś w miarę płaskie dwie połówki, a dodatkowo zniknęłyby naprężenia powodowane przez rdzeń.
Małe niedopatrzenie z mojej strony
Miałem kilka wolnych minut, więc dałem Ci like pod wszystkimi filmami, tak dla drobnej poprawy zasięgów.
Powodzenia!
@Edit:
A i pod shortami też dałem, zajęło to dosłownie 2 minuty 😛
Dzieki💪💪💪
Bardzo fajny kanał. Pozdrawiam
Dziękuję bardzo!
Super film,
Możesz podpowiedzieć co to za liniał, jakiś link?
Pozdro
Z Juli, metrowy
tarcice kupujesz suchą, czy wpada jaka sie uda? ps. żeby grubościówka nie szarpała, polecam płyn do naczyń na blat :)
Jak robi jakiś projekt to kupuje. Ale mam pół podwórka w drewnie bo obserwuje olx i jak coś się taki to kupuje
Oj powiem tak że ja taką deskę już mam obrobioną oflisy siekiera itditp bez kabli kluczy miarek i innych cudów . Robię 1 kant 5 tką do winkla I wszystko heblami do wybranej grubości tarasując wcześniej i piję piwko 🙃😉🙃
I to jest klasa
Nie cierpię tych elektronarzędzi boję się ich a mam tylko 2 ręce. No i te kable ustawianie montowanie frezów pił jak oglądam filmiki to mnie przeraża 🙂🙃🙂
czemu w 18:00 minucie drugiej węższej krawędzi nie poleciałeś na heblarce? też miałbyś prostopadle do szerszej krawędzi i równolegle do pierwszej zrobionej węższej, a dodatkowo miałbyś większą powierzchnie przyłożenia do blatu (bo na heblarce byłaby to dalej szersza strona, a nie tak jak grubościówce ta węższa)
Nie będą równolegle, inaczej jeden dwa przejazdy za dużo nie zmieni, ale jak więcej to napewno nie będą równolegle
@@lysywoodwork aa w sumie racja
Super filmiki. Jaki koszt takiego struga?
Za moją maszynę dałem chyba około 5 tys
Jaki to model?
Dawaj teraz film jak robisz te półeczki🙂
Półki to element większego projektu ;)
Jestem za tym żeby pokazać ręczne przygotowanie
Będzie;)
podeślij link proszę do maski ;)
bcmask.com/ na hasło Łysy10 będziesz mieć 10% rabatu
Minuta @13:55 ten grzybek przy odciągu nie jest czasem do jego wyłączania? Łatwiej chyba go kliknąć niz go podnosić 😅
To prawda, ale wiesz nie zawsze człowiek myśli racjonalnie ;)
Jakiej marki masz grubościówkę?
Record power pt 260
@@lysywoodwork spoko, dzięki za info. Opowiedział byś może kiedyś więcej o tej maszynie i pokazał różnicę między struganiem na grubościówce oraz przy pomocy ręcznego struga. Masz dostęp do tych narzędzi i masz o tym wiedzę, a dla mnie taki temat byłby ciekawy.
Mam na kanale już film o tej maszynce ;) kilka shortow też już było
@@lysywoodwork okay 👍. Odkryłem Cię dopiero w tym tygodniu po obejrzeniu wywiadu z Patrykiem. Muszę ogarnąć Twój dotychczasowy content na kanale. Jeśli dobrze zrozumiałem, to chcesz pokazywać również ręczną obróbkę drewna, czym generalnie jestem zajarany. Dla mnie osobiście dłuta, piły japońskie etc. to Crème de la Crème stolarstwa, nazwałbym to sztuką. Sam bawię się w takie rzeczy hobbistycznie w wolnych chwilach. Chętnie popatrzę jak robią to inni.
A i jeszcze a propos budowy domu. Miałem podobnie jak Ty. U mnie teściowa nie widziała tego, że będę budował dom. Argemntem było to, że wychowałem się w blokach i co ja tam wiem o budowie 😂. Co prawda przy kopaniu fundamentów pierwszą łopatę złamałem bo nie wiedziałem jak ją w rękach trzymać 😅 ale wszystkiego można się nauczyć. Jak masz wizję to można deklarować cele i je osiągać. Trzymam kciuki i będę śledził Twoje postępy.
Ja bym chętnie zobaczył zrobienie takiej deski nie ręcznie ani nie grubosciowka bo raczej rzadko który hobbystycznie ma takie rzeczy jak ręczny strug (zbyt żmudne) lub grubosciowka (zbyt drogie i zbyt dużo miejsca zajmuje)
To w jaki inny sposób? ;)
Papier gradacji 40 na kątówkę i jazda 😅
Polecasz piłe stołową dewalta?
Tak. Ale wczoraj dostałem nową piłę i jestem baaardzo zaskoczony, potestuje i nagram film
@@lysywoodworkmożna wiedzieć co to za nowy sprzecik?
Pewnie za tydzień będzie już film bo do 25 czerwca muszę opublikować ;) a lubię wcześniej mieć zrobione. I później nagram też porównanie z dewaltem
a jak tarcica zacznie schnac to to sie nie zacznie wypaczac?
Kupuje już sucha, po suszarni
Może, dlatego dostosowuje się jej wilgotność do środowiska w jakim będzie pracować. W większości przypadków dobiera się delikatnie mniejszą. Drewno zaciągnie wilgoci i uszczelni połączenia przy zwiększeniu objętości.
Suszone na siłę.Ale ja się nie znam.Proszę po mnie nie jechać😂.
Ja też nie, dopiero 1m3 łącznie kupiłem;)
@@lysywoodworkZawsze coś się z tego wytetra.Jakiś oldschoolowy stół ...i ryczki.
Brusy były 55mm?
Niee, 30mm
@@lysywoodwork tak mi się wydawało że za szybko tarcza szła:)
a o słóch sie nie boisz dobrze ci wyciszają te sluchawki
Czasami nie słyszę jak maszyny chodzą xD potrafię odkurzacza przez pół godziny nie wyłączyć
Cześć daj namierzy na fartuch
ban.ggood.vip/14Way
JAK SIE TEN BOKER SPRAWDZA? Nagraj cos o nim :]
Boker? Nie znam określenia
Nóż składany który masz przy fartuchu
Paczki nim otwieram :D to za dużo nie ma co nagrywać, nie znam się w ogóle na nożach;)
@@lysywoodwork najważniejsze że służy i używasz :]
Gdzie łysy?
Będzie;)
zmień ta strugarke bo ciężko się na to patrzy xd....
Wszystko w swoim czasie
Co to za strugarka?
Record power pt260
Dlaczego makita a nie festool?
Budżet ;)
Czy ja wiem, kupiłem prawie nową za 1500 zł ;)
@@SkyyllineJeśli cię stać to świetnie bo są to zajebiste sprzęty ale typowego hobbysty nie stać na park narzędzi od nich.
Fajne masz galotki :) pozdro - dobra robote robisz ale tak jak stek bzdur cieżo ci będzie ,:)ja trzymam kciuki
Dzięki!
Czemu kłamiesz? Przecież nie jesteś lysy
Ajaja
Po kiego? na blat tak ciachać ?wystarczy wiedzieć jak te deski ułożyć i zamontować zeby miały ruch na szerokość 60cm wystarczą 3 deski po 20 parę cm do gotowej obróbki i tyle 🙃😉🙃
Wszystko zależy od tego czy będą miały podparcie