Který rýč si vybrat?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 5 сен 2024
  • Jak vybrat správný rýč
    Podzim je obdobím zpracování půdy a zejména rytí. A kvalitní rýč je naprosto zásadním pomocníkem. V nabídne je celá řada typů, druhů a velikostí. Jak se v nich ale vyznat? Pojdďme si ukázat základní ukazatele, které nám pomohou s orientací a samozřejmě také při výběru toho pravého rýče pro konkrétní činnost.
    Základní rozdíl rozdělení rýčů je podle ostří čepele. Ostří může být rovné, špičaté nebo polo špičaté. Rýče s rovným ostřím se používají na rytíř měkčích, lehčích půd.
    Do půd s jílovitou strukturou, které jsou těžké zvolíme rýče které mají ostří sešpičatělé.
    Špičaté rýče jsou také nepostradatelným pomocníkem při hloubení jam pro výsadbu stromků a keřů.
    Důležitá je i ergonomie rýče. Ty s rovnou rukojeti nejsou příliš příjemné na práci a často nás z nich mohou bolet záda. Rýč, který který je prohnutý nám zajistí více komfortu a také kvalitu práce.
    Důležitá je i výška rýče. Pokud stojíme s rýčem, který se dotýká špičkou o zem měla by jeho rukojeť dosahovat do té výšky aby naše ruce pokrčené v loktech, byly ve vodorovné linii.
    Výšku vždy zkontrolujeme již při samotném nákupu.
    Vše nám zjednoduší teleskopický rýč, jehož výšku můžeme snadno přizpůsobit a jeden rýč tak mohu používat všichni členové rodiny.
    No a jak je to s rycími vidlemi? Ty na rytí pole nebo záhonu nepoužijeme. Jsou výborné k obývání stromků, protože nepoškodí a nepřesekají kořeny, ani když ryjeme poblíž kmínku.
    #zahrada, #zahradnizachranari, #ludmiladuskova, #jankopriva, #danieladuskova, #pestitelskaporadna, #zahradniporadentstvi, #zahradniceni, #garden, #polopatě, #ceskatelevize, #ochrana, #biologickaochrana, #osetreni, #postrik, #choroby, #skudci, #priroda, #pestitel, #rada, #poradentstvi, #prace, #zavlaha, #pleti, #pocasi, #zalivka, #slunce, #hnojeni, #zelenina, #ryc, #puda, #fiskars, #ryti, #podzim #vidle #prace

Комментарии •