Розірвання договору дарування (строк позовної давності)

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 26 май 2023
  • Вкотре хочу повернутися до теми дарування, адже вже не перший Клієнт помилково вважає, що якщо він щось комусь подарував, то зі спливом одного року договір дарування розірвати вже не можна, як не можна й повернути подароване майно. Але це не зовсім так і ось чому.
    Відповідно до чинного законодавства існують підстави розірвання договору дарування на вимогу саме дарувальника, з таких підстав, а саме:
    1. Якщо обдаровуваний умисно вчинив кримінальне правопорушення проти життя, здоров’я, власності дарувальника, його батьків, дружини (чоловіка) або дітей;
    2. Якщо обдаровуваний вчинив умисне вбивство дарувальника, спадкоємці дарувальника мають право вимагати розірвання договору дарування;
    3. Якщо обдаровуваний створює загрозу безповоротної втрати дарунка, що має для дарувальника велику немайнову цінність;
    4. Якщо обдаровуваний недбало ставиться до речі, що становить культурну цінність, і ця річ може бути знищена або істотно пошкоджена.
    Дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування, якщо на момент пред'явлення вимоги дарунок є збереженим. У разі розірвання договору дарування обдаровуваний зобов'язаний повернути дарунок у натурі.
    Звертаю вашу увагу, що до розірвання договору дарування застосовується позовна давність в один рік!
    І тут - найголовніше: перебіг позовної давності починається не з моменту укладення договору дарування, а від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила.
    Тобто, наприклад, якщо ви щось подарували і через два роки обдаровуваний вас побив, то з дня такого побиття і почнеться відлік строку давності в один рік, протягом якого ви маєте право вимагати розірвання договору дарування та повернення дарунку.
    І тут, увага: якщо ви не встигли скористатись своїм правом та протягом одного року з моменту вашого, наприклад, побиття, не ініціювали в судовому порядку розірвання договору дарування, сплив позовної давності є підставою для відмови у задоволенні вашого позову.
    І закінчити це відео хочу фразою Шерлока Холмса: "незначні деталі зазвичай найважливіше".
    Тож, враховуйте будь-які нюанси на шляху до своєї мети!
    Далі буде…

Комментарии • 6

  • @user-zw2ey4zo5u
    @user-zw2ey4zo5u 2 месяца назад +1

    Добрий день! Підскажіть будь ласка чи можуть накласти арешт за борги по кредиту на житло і земельні ділянки які були мені подаровані? Заздалегіть гарно дякую за відповідь.

    • @ZaharniukDenys
      @ZaharniukDenys  2 месяца назад +1

      Вітаю Вас!
      Відповідь: так, можуть, адже подароване Вам майно є Вашою приватною власністю.

    • @user-zw2ey4zo5u
      @user-zw2ey4zo5u 2 месяца назад

      @@ZaharniukDenys Гарно дякую.

  • @user-so8uc2ng3z
    @user-so8uc2ng3z 9 месяцев назад +1

    Будь ласка, мені потрібна така консультація, якщо це Вам не буде важко зробити. Я роблю спробу уїхати із країни. У мене погані стосунки з сином, якому я потрібна тількі по принципу "ДАТЬ". Але у нього є дочка, моя унучка, якій буде 10 років. Я хочу, щоб моя квартира залишилась їй. Але я не можу передбачити як складеться моє життя у подальшому. І можливо мені доведеться повернутися в Україну. Мені майже 60 років. І я втікаю не тількі від війни, а головне від самотньої жебрацької старості. Допоможіть мені порадою. Мені дуже боляче це писати.

    • @ZaharniukDenys
      @ZaharniukDenys  9 месяцев назад +1

      Доброго Вам дня!
      Напишіть, будь ласка, що саме Вас цікавить? Я так розумію, Ви хочете зʼясувати, яким чином краще оформити Вашу квартиру на внучку ?

    • @user-so8uc2ng3z
      @user-so8uc2ng3z 9 месяцев назад

      @@ZaharniukDenys Так. Но я хочу иметь юридические гарантии, что в случае моего возвращения в страну, мой сын или моя невестка , а скорее ее родня, не указали мне на улицу. Тем более такой прецендент во взаимоотношениях с родной сестрой в моей жизни уже был. Да и сын настаивал, чтобы мы с моей собакой (его подарок) ушли жить на сьемную квартиру, где он частично будет ее оплачивать. Сейчас у него есть свой дом, наследство от его отца.