Od 4 lat jestem szczęśliwym posiadaczem Golfa V Plus 1.4 75 km w wersji Comfortline. Silnik do miasta wystarczy, na trasie trochę muł to fakt, mimo to z dojechaniem do Chorwacji czy Wielkiej Brytanii nie było problemu :) Realne spalanie w dużym zakorkowanym mieście ok 10 l/100km trasa ok 6,5 l/100 km. Mój zadbany egzemplarz to auto praktycznie bezawaryjne, przez 4 lata przejechałem 70 tys km, oprócz wymian w terminie płynów i części eksploatacyjnych wymieniałem tylko katalizator na nowy, stary odmówił posłuszeństwa przy przebiegu 120 tys km co objawiało się błędem silnika i tylną lampę LED ( po latach użytkowania lubią się wypalać ). Pozdrawiam
Polecam 1.4 TSI 122KM. To że rozrząd pada po 20.000 to bujda. Wytrzymuje około 100.000 - 150.000km. Rozrząd i napinacz wymienia się jak go słychać za 1200-1500zł. czyli za tyle co pasek. Silnik przy spokojnej jeździe ponadprzeciętnie mało pali (dużo minij od 1.6), jest cichy i ma przyjemną dynamikę.
Jeśli mogę dodać. Użytkowałem VW Jette przez blisko 7 lat. Silnik 1.9 TDI 105bhp - Występował w różnych wersjach (3ech) - najtrwalsza jednostka to BKC. Powinniście się wystrzegać wersji BLS - ta miała bardzo poważny problem z jakością panewek. Po czym najłatwiej je rozróżnić? Po obecności (lub dziurze po :P ) filtra DPF. BKC był bez filtra, BLS z filtrem. Unikajcie silnika z DPF po prostu. Nie dlatego, że sam DPF jest kłopotliwy, ale dlatego, że jednostka silnikowa jest słaba w tej odmianie. Jetty (w odróżnieniu od golfów) - może z powodu kraju ich pochodzenia (Meksyk) gniją na potęgę. Zaczyna się od miejsc typowych (lampki tylnej tablicy rejestracyjnej) - i idzie dalej. Sprzedałem auto z przebiegiem 270tyś, sam zrobiłem nim 140tyś - praktycznie bezproblemowe zupełnie. Niestety, rdza zrobiła swoje, mimo kilku interwencji lakiernika w jej ratowanie. Teraz jeżdzę Citroenem C5 i to jest dopiero dziwoląg i wynalazek :) Tego nie polecam, ale to inna historia :)
Mam od 2 lat golfa 5 gt 1.4 170, zrobiłem nim 80 tys km i nie narzekam. Jedynie co to klocki i olej zmieniam, niedługo czeka mnie wymiana rozrządu. Autko przyjemnie się zbiera idealne do miasta jak i w trasy. Jak dla mnie mało pali bo w mieście 7 litrów ( 18 calowe felgi , na zimowych 16 6.5 litra ) a w trasie lekko 6.1 litra na 100. Więc szczerze polecam :)
Polecasz silnik, a na końcu zdania wychodzi na to, że od razu cały samochód, nawet nie wiadomo jaki!! Przeczytałeś swój komentarz? Ostatnie trzy słowa w złym szyku. Brak bł. ortograficznych na +, ale znowu z interpunkcją na bakier! Spałeś na polskim? Idź i nie grzesz więcej. :)
Mam 1.6 mpi od ponad 4 lat. Od ponad 3 w gazie. Przejechalem z 90 tysięcy, większość na gazie. Dziś auto ma przebieg/raczej prawdziwy/ 264 tysiące. Złego słowa, odpukać, nie powiem. Poza częściami eksploatacyjnymi nic prawie nie robilem. Zawieszenia nie tykałem, a nadal dosc sztywne, blacha miała po zakupie od spodu lekki rdzawy nalot, wyczyscilem, pokryłem asfaltem i nic się nie dzieje. Wyposażenie nadal sprawne, lakier się swieci. No kurde, naprawdę solidne i w gazie- ekonomiczne auto w tej wersji silnikowej. Jedna uwaga, 102 konie nie czynią z niego rakiety. Sprytnie dos krotko zestopniowano skrzynie, wiec subiektywnie auto wydaje się nawet w miarę zrywne, gorzej jest na autostradzie. Przy 130 sa juz ze 4 tysie obrotów:/ jak ktoś lata tak do 150 to spoko da rade, ale Jk ktoś lubi szybciej to nie jest auto dla niego
Hehe :D 2:35 Waldek mówi, że rozstaw osi zwiększył się o 7cm, a rękami pokazuje ze 20cm. Ja wiem że to schematyczne, ale przypomniał mi się ten tekst, że jak kobiety mogą prawidłowo parkować i oceniać odległość, skoro całe życie wmawia im się, że TYLE, to 17cm ;) Pozdrawiam Cię Waldku
Waldek, dobrze ze zrezygnowałeś z green screena i tekstu "jedni je kochają, inni nienawidzą" wyszło to Twoim materiałom na dobre, fajnie ze się rozwijasz i jesteś gotowy na zmiany, moim zdaniem powinieneś wyrzucić jeszcze te kiwanie palcem w stronę wad i zalet, możesz przecież płynnie przechodzić z jednej zalety do drugiej bez kiwania palcem, tego palca możesz użyć przy wejściu do zalet i później do wad, nie ma potrzeby co chwile wymachiwać palcem przy każdej zalecie i wadzie, to tylko moje sugestie, fajnie by było jakbyś je przeanalizował, a czepiam się trochę bo niedługo materiały będą idealne i nie będzie do czego się przyczepić :D (wymachiwanie palcami przy przywitaniu i pożegnaniu jest świetnie i z tego na pewno nie rezygnuj :D)
Kilka sprostowań: 2.0 tdi na PD było w kilku wersjach: 8/16 zaworowe, bez/z wałkami wyrównoważającymi, z pompowtryskami od Siemensa/Boscha. Najtrwalszy był silnik 8 zaworowy bez wałków z PD od Bosha - bo to nic innego jak rozwiercony 1.9 TDI BLS Problem z pompą oleju występował tylko i wyłącznie w silniku montowanym wzdłużnie (np. Passat, Audi A4) w silnikach montowanych poprzecznie ten problem nie występował. Mam w domu Golfa 2008 i Jette 2006, w Golfie korozji brak jedynie w miejscu uderzenia na nadkolu, za to Jetta już rdzewieje na progach z przodu i na tylnej klapie przy oświetleniu tablicy rejestr.
Waldku błąd. Golf 5 nie posiadał silnika 2.0 TDI 170KM Common Rail. Miał silnik 170KM, ale na pompowtryskach, dokładnie wtryskach piezo-elektrycznych Siemensa, jest to silnik o oznaczeniu BMN i występował tylko w odmianie wyposażenia GT i GT Sport. Swoją drogą spoko silnik. Nie ma problemów wersji 140 konnej BKD - inne wtryski, inna głowica, inny kolektor, inna turbina. Common Rail występował pod koniec produkcji i tylko w wersji Variant (kombi) i silnik miał oznaczenie chyba CBB 140KM.
Witam, Panie Waldemarze, super odcinek (jak zawsze zresztą ;)). Ale chyba została pominięta jedna z większych wad Golfa V - w porównaniu do swoich poprzedników (a nawet i następców), był to po prostu spaślak. W sumie to ogólnie te lata w motoryzacji to był okres, gdy auta rosły i tyły bez opamiętania i na Golfie też się to odbiło, dopiero potem koncerny poszły po rozum do głowy i stwierdziły, że ciągłe zwiększanie wszystkiego to zła droga. Dosyć często można się spotkać z opiniami, że te najbardziej popularne wersje są mułowate, gdy tymczasem Golfy III i IV z tymi samymi silnikami fajnie śmigały. Pewnie w spalaniu i prowadzeniu też jest różnica, nawet mimo usprawniania zawieszenia.
Czy ja wiem, czy taki spaślak? Ważył średnio 50 - 120 kg więcej niż jego odpowiedniki z Golfa IV. Niemniej moce wzrosły. Silniki o porównywalnych mocach w obu autach przyspieszały tak samo. Pamiętaj, że w golfie IV GTI to była już tylko wersja wyposażenia, którą można było dokupić z każdym silnikiem (nawet z 90 konnym TDI). Natomiast w V wskrzeszono magię GTI. Czyli utwardzono i obniżono zawieszenie i dano mu dedykowany 200 konny silnik, który bez problemów znosił podniesienie mocy do 240 - 250 KM. Przywrócono magię GTI i dobrze. Fajnie też, że samochód jest większy od IV. Można dzięki temu komfortowo nim śmigać w trasach. A jego zachowanie na drodze to bajka.
No mamy tu dołożoną równowartość masy 1 czy 2 osób, czyli sporo. Oczywiście wiem, że wszystko poprawiono w porównaniu do "czwórki", ale jak dla mnie magia Golfa GTI polega na tym, że jest to mały, zwinny i szybki kompakt. A Golf V się zbytnio (wg mnie oczywiście) porozrastał na wszystkie strony. Wydaje mi się, że hatchback powinien być mniejszy i lżejszy, a dla osób szukających komfortu w trasie są trochę większe sedany i kombiaki lub Plus.
Waldku, z całym szacunkiem ale akurat zabezpieczanie antykorozyjne w Gulfach piątkach i pokrewnych modelach leży i kwiczy. I nie chodzi mi o egzemplarze bite ani o kosmetyczne kwestie na lakierze, tylko o całą podłogę i progi. Co prawda do poziomu Mazdy jeszcze dużo brakuje, ale naprawdę nie jest dobrze i jest na to wiele udokumentowanych dowodów.
1.6 MPI - fakt, silnik wytrzymały i niezawodny, ale żeby nie było tak kolorowo to w komplecie z rozlatującą się po 70 - 100 tyś. km skrzynią biegów (np typ JHT). Pada podwójne łożysko o oznaczeniu BB-3155. Na początku szumi, potem stuka, a gdy zignorujesz to rozleci sie i laweta. 3 VW w rodzinie i 3 ma wadę fabryczną. Kończę przygodę ze szmelcwagenem...
Witam, ja posiadam od roku wersję R32. Jednostka pancerna, "idioto-odporna", nie to co FSI, TSI, a zastanawiałem się nad GTI również. Nie żałuję wyboru. Super prowadzenie, napęd 4x4 (zimową porą, po śniegu - bajka), dźwięk, sprawiają że nie chce się wysiadać. Wady? Mimo fajnych osiągów, trochę duża waga ze względu na haldex, mały bagażnik (tak jak wspomniałeś) i przede wszystkim jest paliwożerny. Można spróbować jeździć nieco bardziej oszczędnie, jednak i tak weźmie swoje. Coś za coś!
użytkowalem ten samochód 3 lata z silnikiem 1.9tdi 105km i polecam kazdemu kto zastanawia sie nad kupnem.Auto jeśli chodzi o prowadzenie i zawieszenie jest obłędne .Silnik jak na taka bude daje sobie radę .Sprzedałem go z bólem ponieważ dla mnie ten model to jeden z najlepszych samochodów w tym segmencie.
dojeżdżam z kolegą do pracy tym właśnie (jego) autem rocznik 2005 poza ustrostwem po kolizji która kosztowała go 2 tysiące PLN to potem już nie miał żadnych przykrych niespodzianek :) oczywiście części zużywalne wiadoma sprawa trzeba wymieniać ale tak pozatym to wg mnie bardzo wygodne autko. w dieslu wersja minivan :)
Waldku, muszę Ci powiedzieć że masz idealne wyczucie. Dzisiaj rano zastanawiałem się kiedy pojawi się jakiś odcinek z tej serii bo dawno nie było, a tu proszę jaka miła niespodzianka na wieczór :) Seria merytorycznie jak zwykle na najwyższym poziome ale według mnie trochę lepiej było z green screenem oraz z wadami/zaletami pokazanymi w jednej liście na raz zamiast wjeżdżających po kolei. Również estetyka tych listy była trochę lepsza. Takie jest moje zdanie ale najważniejsza i tak jest meteorytyka :) Pozdrawiam
Waldku, co prawda nie mam VW Golfa, ale opinie jakie krążą o silniku 1.9 TDI 105KM odmiana BXE, a chodzi mi głównie o wywalanie korb i przekręcanie się panewek, to też jakby nie jednostkowe przypadki tylko zastosowane wadliwe materiały do produkcji silnika. Na forach można znaleźć dużo informacji na ten temat. Pozdrawiam ;)
Panie Waldku.... a może coś o np Oplu Astrze III (albo jak kto woli H) ?? Masa tego jeździ na naszych drogach, a chyba nie było jeszcze o niej mowy :) (Chyba, że coś przeoczyłem) :)
Hej Waldku a może byś zrobił odcinek o Astrze H to też jest popularne auto w Polsce i pewnie dużo osób chciałby wiedzieć co nieco na co zwracać uwagę w tym modelu. A tak poza tym to ekstra kanał pozdrawiam Tomek
Ja czekam na pandę II. Rok temu miałem okazję szukać tego auta i niezłe kwiatki znalazłem. A do tego w jednym z komisów znalazłem dacia'e sandero z rocznym przebiegiem 115000 km :D
Witaj Waldek, mam pytanie czy na twojej liście masz bmw Seri 5? :) bo gdybyś miał to poczekalbym z zakupem do chwili obejrzenia twojego filmiku :) Pozdrawiam, jesteś najlepszym moto doradca :)
Waldku z doswiadczenia powiem , że ja bym sie tych 2.0 tdi jak diabel wody swieconej nie bal. Te problemy z pompa wynikały po czesci z tego , że przy kazdej wymianie oleju nalezalo trzpienie olejowe przy pompie ? chyba wymieniac. Nie tyle pompa co te zasrane za kilkanaście zl trzpienie byly problemami. Mój mechanik , który chyba na wszystkich Vagach zeby zjadl powiedzial że zaleca sie je conajmniej co druga wymiane oleju je wymieniac . Ja robilem to co każda wymiane oleju . Co do pękającej glowicy tez po cześci wynika to z nieodpowiedniego oleju . Ale umówmy sie Janusze i mirki nasze jak widza tdi nie wazne jakiej pojemności widza ciagle przed oczami starego 1.9 na pompie , który pewnie na oleju kujawskim zamiast silnikowego by pojechal i jak dorwali sie do 2.0 to pewnie nei zdziwie sie że go traktowali jak starego 1.9 . Te nowsze silniki sa mniej idioto odporne i trzeba po prostu robic to co producent zaleca . Po prostu lepiej unikac 2.0 tdi gdzie nie ma jakos udokumentowanej historii nei tyle przebiegu co serwisowej po prostu bo sam w sobie silnik znacznie ciszej pracuje niz 1.9 chociaz to tez bociak klekot ;) po drugie jest znacznie bardziej dynamiczny :)
Waldku apropo. mam toyote Auris w wersji ze skrzynia polautomatyczna MMT.. musze z tym zyc. mozesz cos podpowiedziec gdzie to naprawic. schynchronizowac?? za rozsadna kase?? Albo chociarz uprzedz zainteresowanych bo auto swietne a skrzynia tragedia
Waldku, nie wspomniałeś o problemie z jakim zmagają się silniki 1.9 TDI o oznaczeniu BXE. Mam Jette rok 2007 z tym właśnie silnikiem i przy przebiegu 201500km wymieniłem panewki dla świętego spokoju. Jedna z nich była przytarta mimo wymian oleju co 9/10 tysięcy kilometrów. Warto mieć na uwadze ten fakt przy zakupie VW z tym silnikiem. Ogólnie jednak bardzo polecam jette jak i golfa V.
Beznzyny sie tam nie psuly :D Mialem lagune 1 poliftowa na ocynku. Zero rdzy, do tego 1.6 16v z gazem. Swietne prowadzenie, 107 koni dawalo wystarczajco dynamike. Kiedy bylem zmuszony ja sprzedac i zadzwonilem po handlarza, to nawet maski nie otworzyl, jedynie odjechal kawalek, zeby ew wycieki obejrzec. Jak to stwierdzil "te silniki sie nie psuly" XD
Cześć Waldku. Dałbyś rade omówić Hyundai Coupe najlepiej z rocznika 2002 lub 2005? Przymierzam się do zakupu tego auta a w internecie jest stosunkowo mało filmów o tym samochodzie. Proszę.
Jezdze golfem 5 1.6 fsi od 6 lat i moge powiedziec ze auto naprawde dobre. Jezeli chodzi o silnik to bezproblemowy- mialem jedna awarie ale ogolnie zadnych innych, elastyczny, dynamiczny. Rzecz jasna spala ok 10 po miescie ale mam ciezka noge i lubie ruszac pierwszy ze swiatel :D jako wade mojego golfa wymienilbym elektryke- wymianialem troche elementow, np. kierunkowskaz, sonde, raz zaciela sie szyba i nie chciala ruszyc itp. Ale jak na te 6 lat to naprawde dramatu nie ma, glownie leje paliwo i jezdze.
mój kombi 2008 na karoserii posiada już bąbelki gdzie nie gdzie nie mówiąc o wciąż korodujacej tylnej klapie w miejscu podświetlenia rej. Auto kupiłem nowe diesel 1.9. obecnie przeciąłem nim 230 tys
Jeśli chodzi o 2.0tdi PD to nie doszkoliłeś się bo odmian tego silnika było kilka jeśli nie kilkadziesiąt. Owszem pękały głowice ale w wersji 16V a zapomniałeś dodać, że były też 8V gdzie głowica jest taka sama jak w 1.9. Co do wadliwych pomp oleju to występowały raczej w klasie wyższej tj passat, a6 itp gdzie silniki miały wałki wyrównoważające. Trzeba patrzeć na konkretne oznaczenie silnika np. BMM (8V) najmniej awaryjne 2.0tdi takie rozwiercone 1.9 z nowszym osprzętem.
Cześć, a gdzie sprawdzić jaka to odmiana silnika, bo mam w VW Jetta 2007 2.0TDI 140KM i jestem przed wymianą oleju, jak na razie ma lane 5w30 i silnik prawie nic nie bierze oleju, wiec nie wiem czy zostac przy tym czy wymienic na 10w40, bo ma przejechane juz 240k km.
kokerSFT Jak nic nie bierze to zostan przy 5w30 ew 5w40 z norma 505.01 jak nie masz dpf . jak masz to norma 507. Żaden olej 10w nie spelnia norm do pompowtryskow. Kod silnika jest na naklejce na osłonie rozrzadu i na wlepce w bagazniku ew naklejka na slupku kierowcy.
Mam oznaczenie BKD, więc rzekomo ten bardziej wadliwy silnik, ale chyba bez dpf. Zatem zostaje przy 5w30. Trochę się przestraszyłem jak poczytałem tutaj opinie o pękających głowicach, ale mam nadzieje, że tego nie doświadcze, póki co silnik wygląda jakby był w bardzo dobrej kondycji, bardzo dynamiczny i nawet spalanie niższe niż deklaruje producent, bo 4,4l trasa i 5,2l/100 miasto. Dzięki za informacje
Bzdura totalna jak ktoś wymieniał olej co 15 tys. było ok a jak ktoś jeździł na LL jeszcze po mieście 4 lata na tym samym oleju to nic dziwnego. Normalka.
Od 4 lat jestem szczęśliwym posiadaczem Golfa V Plus 1.4 75 km w wersji Comfortline. Silnik do miasta wystarczy, na trasie trochę muł to fakt, mimo to z dojechaniem do Chorwacji czy Wielkiej Brytanii nie było problemu :) Realne spalanie w dużym zakorkowanym mieście ok 10 l/100km trasa ok 6,5 l/100 km. Mój zadbany egzemplarz to auto praktycznie bezawaryjne, przez 4 lata przejechałem 70 tys km, oprócz wymian w terminie płynów i części eksploatacyjnych wymieniałem tylko katalizator na nowy, stary odmówił posłuszeństwa przy przebiegu 120 tys km co objawiało się błędem silnika i tylną lampę LED ( po latach użytkowania lubią się wypalać ). Pozdrawiam
Ja posiadam V i jest bardzo przyjemny zawsze jako dziecko marzyłem o tym samochodzie ponieważ był w NFS most wanted :D Pozdrawiam !
Materiał jak zawsze na plus. Chętnie bym posłuchał o hondzie Accord VII generacji
Polecam 1.4 TSI 122KM. To że rozrząd pada po 20.000 to bujda. Wytrzymuje około 100.000 - 150.000km. Rozrząd i napinacz wymienia się jak go słychać za 1200-1500zł. czyli za tyle co pasek. Silnik przy spokojnej jeździe ponadprzeciętnie mało pali (dużo minij od 1.6), jest cichy i ma przyjemną dynamikę.
mam golfa plusa 1.6 mpi :) świetne auto nawet na trasę do zachodnich krajów Europy jak i nad morze czy bliski wschód :) dojedzie wszędzie
Jeśli mogę dodać. Użytkowałem VW Jette przez blisko 7 lat.
Silnik 1.9 TDI 105bhp - Występował w różnych wersjach (3ech) - najtrwalsza jednostka to BKC. Powinniście się wystrzegać wersji BLS - ta miała bardzo poważny problem z jakością panewek. Po czym najłatwiej je rozróżnić? Po obecności (lub dziurze po :P ) filtra DPF. BKC był bez filtra, BLS z filtrem.
Unikajcie silnika z DPF po prostu. Nie dlatego, że sam DPF jest kłopotliwy, ale dlatego, że jednostka silnikowa jest słaba w tej odmianie.
Jetty (w odróżnieniu od golfów) - może z powodu kraju ich pochodzenia (Meksyk) gniją na potęgę. Zaczyna się od miejsc typowych (lampki tylnej tablicy rejestracyjnej) - i idzie dalej. Sprzedałem auto z przebiegiem 270tyś, sam zrobiłem nim 140tyś - praktycznie bezproblemowe zupełnie. Niestety, rdza zrobiła swoje, mimo kilku interwencji lakiernika w jej ratowanie. Teraz jeżdzę Citroenem C5 i to jest dopiero dziwoląg i wynalazek :) Tego nie polecam, ale to inna historia :)
Waldek pozytywny z ciebie gość. Kiedyś byłem uprzedzony do Twoich filmów teraz widzę ze sa naprawdę dobre. Good job. Trzymaj tak dalej. Pozdr
+Robert Bob dziekuje bardzo za cenne słowa!
Mam od 2 lat golfa 5 gt 1.4 170, zrobiłem nim 80 tys km i nie narzekam. Jedynie co to klocki i olej zmieniam, niedługo czeka mnie wymiana rozrządu. Autko przyjemnie się zbiera idealne do miasta jak i w trasy. Jak dla mnie mało pali bo w mieście 7 litrów ( 18 calowe felgi , na zimowych 16 6.5 litra ) a w trasie lekko 6.1 litra na 100. Więc szczerze polecam :)
Nadal go masz? Możesz wypowiedzieć się na jego temat?
Dzięki! poszukuję wersji variant:) filmik mi kilka spraw uświadomił:)
czekamy na golfa 6 :)
Polecam 1.9 Tdi 105 km jedyne co w nim robiłem to hamulce i płyny , blacha w super stanie , dodatkowy alarm , godne auto polecenia
Polecasz silnik, a na końcu zdania wychodzi na to, że od razu cały samochód, nawet nie wiadomo jaki!! Przeczytałeś swój komentarz?
Ostatnie trzy słowa w złym szyku. Brak bł. ortograficznych na +, ale znowu z interpunkcją na bakier! Spałeś na polskim?
Idź i nie grzesz więcej. :)
@@mfac-lb2ux Film jest o golfie V jełopie, tak ciężko domyśleć się o jaki samochód chodzi?
@@davincibratku czlowieku, to bylo dwa lata temu. Wtedy dopiero co nauczylem sie czytać, a chwile wczesniej zmieniac przerzutki w goralu z komunii.
Waldek, DSG już było w Golfie IV a nie odrazu w V
a dokładnie w Golfie IV R32 zadebiutowało DSG :)
Prawda
Mam 1.6 mpi od ponad 4 lat. Od ponad 3 w gazie. Przejechalem z 90 tysięcy, większość na gazie. Dziś auto ma przebieg/raczej prawdziwy/ 264 tysiące. Złego słowa, odpukać, nie powiem. Poza częściami eksploatacyjnymi nic prawie nie robilem. Zawieszenia nie tykałem, a nadal dosc sztywne, blacha miała po zakupie od spodu lekki rdzawy nalot, wyczyscilem, pokryłem asfaltem i nic się nie dzieje. Wyposażenie nadal sprawne, lakier się swieci. No kurde, naprawdę solidne i w gazie- ekonomiczne auto w tej wersji silnikowej. Jedna uwaga, 102 konie nie czynią z niego rakiety. Sprytnie dos krotko zestopniowano skrzynie, wiec subiektywnie auto wydaje się nawet w miarę zrywne, gorzej jest na autostradzie. Przy 130 sa juz ze 4 tysie obrotów:/ jak ktoś lata tak do 150 to spoko da rade, ale Jk ktoś lubi szybciej to nie jest auto dla niego
jeeest jak to miło w niedzielę wieczorkiem przesiąść i obejrzeć wady i zalety 😁
Dziękuję Waldek. Pozdrawiam
Hehe :D 2:35 Waldek mówi, że rozstaw osi zwiększył się o 7cm, a rękami pokazuje ze 20cm. Ja wiem że to schematyczne, ale przypomniał mi się ten tekst, że jak kobiety mogą prawidłowo parkować i oceniać odległość, skoro całe życie wmawia im się, że TYLE, to 17cm ;) Pozdrawiam Cię Waldku
Waldek, dobrze ze zrezygnowałeś z green screena i tekstu "jedni je kochają, inni nienawidzą" wyszło to Twoim materiałom na dobre, fajnie ze się rozwijasz i jesteś gotowy na zmiany, moim zdaniem powinieneś wyrzucić jeszcze te kiwanie palcem w stronę wad i zalet, możesz przecież płynnie przechodzić z jednej zalety do drugiej bez kiwania palcem, tego palca możesz użyć przy wejściu do zalet i później do wad, nie ma potrzeby co chwile wymachiwać palcem przy każdej zalecie i wadzie, to tylko moje sugestie, fajnie by było jakbyś je przeanalizował, a czepiam się trochę bo niedługo materiały będą idealne i nie będzie do czego się przyczepić :D (wymachiwanie palcami przy przywitaniu i pożegnaniu jest świetnie i z tego na pewno nie rezygnuj :D)
Kilka sprostowań:
2.0 tdi na PD było w kilku wersjach: 8/16 zaworowe, bez/z wałkami wyrównoważającymi, z pompowtryskami od Siemensa/Boscha.
Najtrwalszy był silnik 8 zaworowy bez wałków z PD od Bosha - bo to nic innego jak rozwiercony 1.9 TDI BLS
Problem z pompą oleju występował tylko i wyłącznie w silniku montowanym wzdłużnie (np. Passat, Audi A4) w silnikach montowanych poprzecznie ten problem nie występował.
Mam w domu Golfa 2008 i Jette 2006, w Golfie korozji brak jedynie w miejscu uderzenia na nadkolu, za to Jetta już rdzewieje na progach z przodu i na tylnej klapie przy oświetleniu tablicy rejestr.
Waldku błąd. Golf 5 nie posiadał silnika 2.0 TDI 170KM Common Rail. Miał silnik 170KM, ale na pompowtryskach, dokładnie wtryskach piezo-elektrycznych Siemensa, jest to silnik o oznaczeniu BMN i występował tylko w odmianie wyposażenia GT i GT Sport. Swoją drogą spoko silnik. Nie ma problemów wersji 140 konnej BKD - inne wtryski, inna głowica, inny kolektor, inna turbina. Common Rail występował pod koniec produkcji i tylko w wersji Variant (kombi) i silnik miał oznaczenie chyba CBB 140KM.
Czekam na Alfe 147 lub 156 i Fiata Stilo! :) Pozdrawiam!
soskarr coś mi się wydaje że Waldek auta tej marki omija szerokim łukiem..
Dlatego jestem ciekawy Waldka opinii :D Zwłaszcza o słynnych JTD i kochanych TS :D
Jtd ok buda blacha dramat
@@kosznajderk7111 No tak bo to takie nijakie z wyglądu 😁
Wladeczku kochany!!! Alfa 147, recenzje bym poprosił, co by gawiedź luksusu zakosztowała. xD
nope
Na miniaturce GTI, ale w filmie ani słowa oprócz tego że był xd :(
Bo to promil sprzedaży
jak nie ? tam największą zmianą jest silnik , a w 2.0 gti siedziało 2.0 tfsi a o tym silniku mówił .
Cześć Waldku:) Pozdrawiam:) i jak zwykle łapka leci w górę bo przecież nie może być inaczej każdy materiał jest dobry:)
+Mirosław Baka czesc! Dzieki!
3:08 nie z V, bo juz w IV było DSG w R32
Witam, Panie Waldemarze, super odcinek (jak zawsze zresztą ;)). Ale chyba została pominięta jedna z większych wad Golfa V - w porównaniu do swoich poprzedników (a nawet i następców), był to po prostu spaślak. W sumie to ogólnie te lata w motoryzacji to był okres, gdy auta rosły i tyły bez opamiętania i na Golfie też się to odbiło, dopiero potem koncerny poszły po rozum do głowy i stwierdziły, że ciągłe zwiększanie wszystkiego to zła droga. Dosyć często można się spotkać z opiniami, że te najbardziej popularne wersje są mułowate, gdy tymczasem Golfy III i IV z tymi samymi silnikami fajnie śmigały. Pewnie w spalaniu i prowadzeniu też jest różnica, nawet mimo usprawniania zawieszenia.
Czy ja wiem, czy taki spaślak? Ważył średnio 50 - 120 kg więcej niż jego odpowiedniki z Golfa IV. Niemniej moce wzrosły. Silniki o porównywalnych mocach w obu autach przyspieszały tak samo. Pamiętaj, że w golfie IV GTI to była już tylko wersja wyposażenia, którą można było dokupić z każdym silnikiem (nawet z 90 konnym TDI). Natomiast w V wskrzeszono magię GTI. Czyli utwardzono i obniżono zawieszenie i dano mu dedykowany 200 konny silnik, który bez problemów znosił podniesienie mocy do 240 - 250 KM. Przywrócono magię GTI i dobrze. Fajnie też, że samochód jest większy od IV. Można dzięki temu komfortowo nim śmigać w trasach. A jego zachowanie na drodze to bajka.
No mamy tu dołożoną równowartość masy 1 czy 2 osób, czyli sporo. Oczywiście wiem, że wszystko poprawiono w porównaniu do "czwórki", ale jak dla mnie magia Golfa GTI polega na tym, że jest to mały, zwinny i szybki kompakt. A Golf V się zbytnio (wg mnie oczywiście) porozrastał na wszystkie strony. Wydaje mi się, że hatchback powinien być mniejszy i lżejszy, a dla osób szukających komfortu w trasie są trochę większe sedany i kombiaki lub Plus.
Może Citroen C4 pierwszej generacji? Dobra alternatywa wśród kompaktów, szczególnie w kwestii stosunku ceny do stanu/wieku.
Waldku opowiedz coś o kolejnej generacji - Golf VI :)
Czy jego zakup w opcji BiFuel to dobry wybór?
Nic na temat 2.0 GTI nie było wspomniane ,a przydałoby się
Brakuje jeszcze GTD
@@karolpajdak1589 w golfie 5 nie było GTD. Tylko wersja GT sport 2.0tdi
Moim zdaniem dobrze że nie ma green screena, z nim wszystko na yt wygląda bardzo sztucznie
Xinesis nawet, miejscami, odrobinę kiczowato :)
Xinesis dobry green screan nie jest zly ale nie do wszystkiego pasuje i nie kazdy potrafi to zrobic dobrze
Waldku o ile mnie pamięć nie myli to pierwszy raz DSG było użyte w golfie IV r32.
Waldku, z całym szacunkiem ale akurat zabezpieczanie antykorozyjne w Gulfach piątkach i pokrewnych modelach leży i kwiczy. I nie chodzi mi o egzemplarze bite ani o kosmetyczne kwestie na lakierze, tylko o całą podłogę i progi. Co prawda do poziomu Mazdy jeszcze dużo brakuje, ale naprawdę nie jest dobrze i jest na to wiele udokumentowanych dowodów.
Waldek, pomyśl nad odcinkiem o astrze III (H), pozdrawiam !
a może fiat bravo 2?
1.6 MPI - fakt, silnik wytrzymały i niezawodny, ale żeby nie było tak kolorowo to w komplecie z rozlatującą się po 70 - 100 tyś. km skrzynią biegów (np typ JHT). Pada podwójne łożysko o oznaczeniu BB-3155. Na początku szumi, potem stuka, a gdy zignorujesz to rozleci sie i laweta. 3 VW w rodzinie i 3 ma wadę fabryczną.
Kończę przygodę ze szmelcwagenem...
W golfie nie było problemów z pompami oleju w 2.0 TDI
jeżdżę już 2.5 roku golfem 5 gti 270 km z dsg i nie mogę złego słowa powiedzieć wymieniłem tylko rozrząd i oleje śmiga az miło
corolla e12, czekam i czekam... ;)
Witam, ja posiadam od roku wersję R32. Jednostka pancerna, "idioto-odporna", nie to co FSI, TSI, a zastanawiałem się nad GTI również. Nie żałuję wyboru. Super prowadzenie, napęd 4x4 (zimową porą, po śniegu - bajka), dźwięk, sprawiają że nie chce się wysiadać. Wady? Mimo fajnych osiągów, trochę duża waga ze względu na haldex, mały bagażnik (tak jak wspomniałeś) i przede wszystkim jest paliwożerny. Można spróbować jeździć nieco bardziej oszczędnie, jednak i tak weźmie swoje. Coś za coś!
Widzę nutkę perfekcjonizmu, książki poukładane od najwyższej do najniższej :D
Waldku, ponownie prośba o Audi A6 C6.
Przymierzam się do zakupu i chciałbym poznać twoją opinię.
Ibiza 3/ Leon I (Toledo II)/ Mazda 3 BK/ Mazda 323/ Astra G
P.S. Gratuluję przycisku :]
+Wouek mam na liście
Cześć 😀 jak już była Laguna II to teraz może czas na Lagune I. Bardzo proszę bo chciałbym poznać Twoją opinie. pozdrawiam
Panie Waldku, czy zrobiłby Pan taki film na temat Seata Ibizy IV(6J)? :)
użytkowalem ten samochód 3 lata z silnikiem 1.9tdi 105km i polecam kazdemu kto zastanawia sie nad kupnem.Auto jeśli chodzi o prowadzenie i zawieszenie jest obłędne .Silnik jak na taka bude daje sobie radę .Sprzedałem go z bólem ponieważ dla mnie ten model to jeden z najlepszych samochodów w tym segmencie.
Nie psuły się wycieraczki?
Waldek zrobisz filmik o peugeocie 307. Pozdrawiam i oczywiscie łapa w góre
dojeżdżam z kolegą do pracy tym właśnie (jego) autem rocznik 2005 poza ustrostwem po kolizji która kosztowała go 2 tysiące PLN to potem już nie miał żadnych przykrych niespodzianek :) oczywiście części zużywalne wiadoma sprawa trzeba wymieniać ale tak pozatym to wg mnie bardzo wygodne autko. w dieslu wersja minivan :)
Waldku, co może oznaczać zbierająca się woda na ''denku'' korka od wlewu oleju w Golfie V Comfortline 2009 1.6 ben?
Waldku, muszę Ci powiedzieć że masz idealne wyczucie. Dzisiaj rano zastanawiałem się kiedy pojawi się jakiś odcinek z tej serii bo dawno nie było, a tu proszę jaka miła niespodzianka na wieczór :)
Seria merytorycznie jak zwykle na najwyższym poziome ale według mnie trochę lepiej było z green screenem oraz z wadami/zaletami pokazanymi w jednej liście na raz zamiast wjeżdżających po kolei. Również estetyka tych listy była trochę lepsza. Takie jest moje zdanie ale najważniejsza i tak jest meteorytyka :)
Pozdrawiam
Waldku, co prawda nie mam VW Golfa, ale opinie jakie krążą o silniku 1.9 TDI 105KM odmiana BXE, a chodzi mi głównie o wywalanie korb i przekręcanie się panewek, to też jakby nie jednostkowe przypadki tylko zastosowane wadliwe materiały do produkcji silnika. Na forach można znaleźć dużo informacji na ten temat.
Pozdrawiam ;)
o seriach 1.9 TDI już robiłem materiał więc w szczególy nie wchodziłem, jak ktoś chce zawsze może to u mnie odnaleźć.
ja mam bxe i sie nic niedzieje 160000 TYS WLASNIE PYKLO
160000000 niezły przebieg nie powiem
Racja! Szkoda, że nie wspomniano o tym.
Hej Waldku, proponowalem juz toyota celica ostatniej generacj a tym razem zaproponuje volkswagen bora. Ciekawe co myslisz o silniku vr6 :D
Świetna robota!!! Może Coś niszowego Waldku, Lancia Delta. Pozdrawiam
Waldku, może w następnym odcinku poruszyłbyś temat Toyoty Avensis II gen (2003-09)? Pozdrawiam
chciałbym zobaczyć porównanie aut amerykańskich z europejskimi a różnice są kolosalnie porównanie standardów wyposażeniowych i nie tylko
Hej Waldku.
Opowiedz może w następnym odcinku o Fiat Grande Punto i ogólnie o serii Punto. :)
Zrobiłbys film wady i zalety VOLVO S40 II generacji?
Panie Waldku.... a może coś o np Oplu Astrze III (albo jak kto woli H) ?? Masa tego jeździ na naszych drogach, a chyba nie było jeszcze o niej mowy :) (Chyba, że coś przeoczyłem) :)
Witam Cie serdecznie Waldku, a może...wady i zalety Alfy Romeo Gulietta?
Opowiedz Waldku o Alfie Romeo GT ;) Coś innego niż dotychczas ;)
Pozdrawiam.
bardzo podoba mi się ten nowy styl wad i zalet. Zaokrągliłbym rogi w białych prostokatach przy danej wadzie/ zalecie
do zrobienia - dzięki za sugestię!
Witam Pana Waldemara, może w następnym odcinku Fiat Bravo drugiej generacji?? Pozdrawiam Serdecznie.
Waldku,zapomniales powiedziec o problemach z panewkami w 1.9 TDI
Zrobisz filmik o nowszej ibizie?
Waldku, można liczyć kiedyś na recenzje Rover 75?? :)
A co mógłbyś powiedzieć o corolli e12? Planuję zakup samochodu i zastanawiam się nad e12, golf V albo octavia II
Waldku zrobił byś odcinek o BMW seri 3 e90 ponieważ zastanawiam się nad zakupem .Pozdrawiam
DSG już w IV generacji Golfa bylo stosowane w wersji R32 jako opcja oczywiscie
Hej Waldku a może byś zrobił odcinek o Astrze H to też jest popularne auto w Polsce i pewnie dużo osób chciałby wiedzieć co nieco na co zwracać uwagę w tym modelu. A tak poza tym to ekstra kanał pozdrawiam Tomek
Ja czekam na pandę II. Rok temu miałem okazję szukać tego auta i niezłe kwiatki znalazłem. A do tego w jednym z komisów znalazłem dacia'e sandero z rocznym przebiegiem 115000 km :D
Witaj Waldek, mam pytanie czy na twojej liście masz bmw Seri 5? :) bo gdybyś miał to poczekalbym z zakupem do chwili obejrzenia twojego filmiku :) Pozdrawiam, jesteś najlepszym moto doradca :)
coś tam jest!
Waldku z doswiadczenia powiem , że ja bym sie tych 2.0 tdi jak diabel wody swieconej nie bal. Te problemy z pompa wynikały po czesci z tego , że przy kazdej wymianie oleju nalezalo trzpienie olejowe przy pompie ? chyba wymieniac. Nie tyle pompa co te zasrane za kilkanaście zl trzpienie byly problemami. Mój mechanik , który chyba na wszystkich Vagach zeby zjadl powiedzial że zaleca sie je conajmniej co druga wymiane oleju je wymieniac . Ja robilem to co każda wymiane oleju . Co do pękającej glowicy tez po cześci wynika to z nieodpowiedniego oleju . Ale umówmy sie Janusze i mirki nasze jak widza tdi nie wazne jakiej pojemności widza ciagle przed oczami starego 1.9 na pompie , który pewnie na oleju kujawskim zamiast silnikowego by pojechal i jak dorwali sie do 2.0 to pewnie nei zdziwie sie że go traktowali jak starego 1.9 . Te nowsze silniki sa mniej idioto odporne i trzeba po prostu robic to co producent zaleca . Po prostu lepiej unikac 2.0 tdi gdzie nie ma jakos udokumentowanej historii nei tyle przebiegu co serwisowej po prostu bo sam w sobie silnik znacznie ciszej pracuje niz 1.9 chociaz to tez bociak klekot ;) po drugie jest znacznie bardziej dynamiczny :)
Waldku apropo. mam toyote Auris w wersji ze skrzynia polautomatyczna MMT.. musze z tym zyc. mozesz cos podpowiedziec gdzie to naprawic. schynchronizowac?? za rozsadna kase?? Albo chociarz uprzedz zainteresowanych bo auto swietne a skrzynia tragedia
Może Laguna III?
Hejka.. I jak? Możemy liczyc na materiał o Fiacie Bravo II?
Bardzo bym prosil😊
Waldku, nie wspomniałeś o problemie z jakim zmagają się silniki 1.9 TDI o oznaczeniu BXE. Mam Jette rok 2007 z tym właśnie silnikiem i przy przebiegu 201500km wymieniłem panewki dla świętego spokoju. Jedna z nich była przytarta mimo wymian oleju co 9/10 tysięcy kilometrów. Warto mieć na uwadze ten fakt przy zakupie VW z tym silnikiem. Ogólnie jednak bardzo polecam jette jak i golfa V.
Kiedy zrobisz odcinek o audi a4 b7., myślę nad zakupem w wersji 2.0 tfsi 200 km, jestem ciekaw co sądzisz
Czekam na Opla Astre H :)
Waldku masz cordobe na liście? Sedan segmentu B ciekawa propozycja
Panie Waldku a może A6 C6? Przymierzam się do kupna i chciałbym usłyszeć o niej coś więcej.
Waldku może zrób odcinek o oplu vectrze c bo wedlug mnie to jest ciekawe auto za ciekawe pieniadze
Cześć mogę liczyć w najbliższym czasie na auto mało popularne Hyundaia Getza mam zamiar takiego kupić. Pozdrawiam.
będzie coś o vectrze C? zamierzam kupić i z chęcią wysłucham Twojej opinii.
Czesc, co sądzisz o hondzie civic 7 generacji, motor 120km non-vtec produkowany na ameryke?
Z ciekawości spojrzał bym na zestawienie Fiat 125, 126. A i czekam na golfa 3.
Cześć Waldek moze opowiesz cos o Corsie D?
Waldek... to moze teraz cos o PSA np... c5???
Waldku możesz coś powiedzieć na temat laguny 1gen? Zastanawiam sie na kupnem tejże laguny na pierwsze auto. Jak myślisz to dobry pomysł?
Lepsza technicznie niż 2
to wiem ale na co zwrócić uwagę przy oględzinach? Jakie jednostki benzynowe polecasz?
Beznzyny sie tam nie psuly :D Mialem lagune 1 poliftowa na ocynku. Zero rdzy, do tego 1.6 16v z gazem. Swietne prowadzenie, 107 koni dawalo wystarczajco dynamike. Kiedy bylem zmuszony ja sprzedac i zadzwonilem po handlarza, to nawet maski nie otworzyl, jedynie odjechal kawalek, zeby ew wycieki obejrzec. Jak to stwierdzil "te silniki sie nie psuly" XD
Waldku, prosimy o seata leona I w następnym odcinku :) Pozdrawiam.
ok niedługo będzie.
Cześć Waldku. Dałbyś rade omówić Hyundai Coupe najlepiej z rocznika 2002 lub 2005? Przymierzam się do zakupu tego auta a w internecie jest stosunkowo mało filmów o tym samochodzie. Proszę.
Waldku, ja sie pytam, kiedy jakies passaty b5,6 wrzucisz? :)
Waldku przecież pierwsze DSG trafiło do Golfa IV R32 z tego co pamiętam :)
Będzie Renault Megane 3? A szczególnie sport/coupe?
Jezdze golfem 5 1.6 fsi od 6 lat i moge powiedziec ze auto naprawde dobre. Jezeli chodzi o silnik to bezproblemowy- mialem jedna awarie ale ogolnie zadnych innych, elastyczny, dynamiczny. Rzecz jasna spala ok 10 po miescie ale mam ciezka noge i lubie ruszac pierwszy ze swiatel :D jako wade mojego golfa wymienilbym elektryke- wymianialem troche elementow, np. kierunkowskaz, sonde, raz zaciela sie szyba i nie chciala ruszyc itp. Ale jak na te 6 lat to naprawde dramatu nie ma, glownie leje paliwo i jezdze.
Pozdrowienia z Kalisza jeżeli już nawiązałeś do Kaliskich salonów ;)
moje rodzinne strony :)
bardzo podoba mi sie ta forma filmu :-)
mój kombi 2008 na karoserii posiada już bąbelki gdzie nie gdzie nie mówiąc o wciąż korodujacej tylnej klapie w miejscu podświetlenia rej. Auto kupiłem nowe diesel 1.9. obecnie przeciąłem nim 230 tys
mam 1.6 fsi w skrzyni 6 biegowej 260 tys km zrobione polecam nic się nie psuje wymieniam tylko olej i filtry
Cześć Waldku. Może zrobiłbyś odcinek o Oplu Astrze H gtc.
Jeśli chodzi o 2.0tdi PD to nie doszkoliłeś się bo odmian tego silnika było kilka jeśli nie kilkadziesiąt. Owszem pękały głowice ale w wersji 16V a zapomniałeś dodać, że były też 8V gdzie głowica jest taka sama jak w 1.9. Co do wadliwych pomp oleju to występowały raczej w klasie wyższej tj passat, a6 itp gdzie silniki miały wałki wyrównoważające. Trzeba patrzeć na konkretne oznaczenie silnika np. BMM (8V) najmniej awaryjne 2.0tdi takie rozwiercone 1.9 z nowszym osprzętem.
Cześć, a gdzie sprawdzić jaka to odmiana silnika, bo mam w VW Jetta 2007 2.0TDI 140KM i jestem przed wymianą oleju, jak na razie ma lane 5w30 i silnik prawie nic nie bierze oleju, wiec nie wiem czy zostac przy tym czy wymienic na 10w40, bo ma przejechane juz 240k km.
kokerSFT Jak nic nie bierze to zostan przy 5w30 ew 5w40 z norma 505.01 jak nie masz dpf . jak masz to norma 507. Żaden olej 10w nie spelnia norm do pompowtryskow. Kod silnika jest na naklejce na osłonie rozrzadu i na wlepce w bagazniku ew naklejka na slupku kierowcy.
Mam oznaczenie BKD, więc rzekomo ten bardziej wadliwy silnik, ale chyba bez dpf. Zatem zostaje przy 5w30. Trochę się przestraszyłem jak poczytałem tutaj opinie o pękających głowicach, ale mam nadzieje, że tego nie doświadcze, póki co silnik wygląda jakby był w bardzo dobrej kondycji, bardzo dynamiczny i nawet spalanie niższe niż deklaruje producent, bo 4,4l trasa i 5,2l/100 miasto. Dzięki za informacje
Zdecydowanie 5w40 505.01 . tutaj masz przyklad czemu docs.google.com/spreadsheets/d/1fbb9qtL-yWlzDPLzvxzpF01gRRtH8fKxeVtXt6HPpgg/edit#gid=0
Waldku jest szansa na zrobienie fimiku o seat ibiza 3?
o Toyocie Avensis t25 po lifcie bym chetnie sie cos wiecej dowiedzial :)
pozdro Waldku :)
Waldek, zapomniałeś dodać że w niektórych wersjach 1,9 TDI 105KM potrafiła panewka się obrócić (BXE) albo korba potrafi bokiem wyskoczyć (BLS).
Bzdura totalna jak ktoś wymieniał olej co 15 tys. było ok a jak ktoś jeździł na LL jeszcze po mieście 4 lata na tym samym oleju to nic dziwnego. Normalka.