Хрущовки - символ епохи | The Документаліст

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 10 май 2024
  • За планами партійної верхівки вони мали стояти до настання комунізму, але в результаті пережили усіх генсеків і навіть саму комуністичну імперію, а зараз дають дах над головою мільйонам українців.
    Їх споруджували у рекордні терміни. П’ятиповерховий будинок зводили за дванадцять-п’ятнадцять днів, ще місяць йшов на внутрішні роботи. Звісно, що швидкість впливала на якість, але на той час це був справжній прорив на будівельному ринку червоної імперії.
    Суворий мінімалістичний стиль, відсутність будь-яких елементів оздоблень. Низькі стелі, вузькі сходові клітки. Кухня на 5 чи 6 метрів і крихітний об’єднаний санвузол.
    Та заселяючись навіть у такі новобудови новосели не стримували емоцій радості і щастя. Після поневірянь у бараках та комуналках, де зручностей взагалі не було, їх можна було зрозуміти.
    Цей тип будинків вважається ідеєю совєтських архітекторів, але ніхто не здогадується, що його запозичили у французів, які в такий спосіб після війни зуміли швидко розв’язати проблему тих, хто залишився без житла.
    П’ятиповерхівки породили безліч жартів та анекдотів, як от «Негры жили в трущобах, а мы - в хрущобах». Та багатьом українцям, які змушені мешкати у цьому спадку совєтської архітектури, інколи не до сміху. Через аварійний стан з кожним роком будинки стають небезпечними для життя.
    Cьогодні ми говоримо про символ епохи - Хрущова і «хрущовки». Як їх споруджували, хто був автором ідеї, як совєтські науковці пояснювали людям переваги крихітної кухні і багато іншого.
    ---------
    УВАГА ЗБІР НА ДРОНИ
    Позаяк цю війну називають війною дронів, то ми дуже просимо вас підтримати ударно-розвідувальний підрозділ M-Squad у складі 24 ОМБр ім. Короля Данила , що боронить східний напрямок. Їм дуже і дуже потрібні FPV-дрони , які палять техніку.
    Для боєздатності FPV!
    Дрони та їх обслуговування, ремонт авто та експерементальні засоби для ураження ворога!
    send.monobank.ua/jar/5sncYb7vqq
    🎯 наша ціль - 1 000 000 грн.
    --------------------
    Підписуйся на наш телеграм:
    t.me/The_Documentalist
    -------------------
    ❤️ Подобається те, що ми робимо?
    ПІДТРИМАЙ НАШ КАНАЛ ДОНАТОМ
    ☕️ Buy me a coffee www.buymeacoffee.com/The_Docu...
    МОНОбанка
    🔗Посилання на банку send.monobank.ua/jar/28kmKQpGxw
    💳Номер картки банки 5375 4112 0846 7410
    💸 Pay Pal nevidoma.istoriya@gmail.com
    -------------------------------------
    РЕКОМЕНДУЄМО ПОДИВИТИСЬ
    Список відтворення «Какую страну прасралі»
    • Какую страну прасралі
    🤝 Для рекламодавців
    nevidoma.istoriya@gmail.com
    Дякуємо за локацію для запису блогів America House Lviv
    www.americahouselviv.org
    #історія #документаліст #ссср #хрущовка #хрущов

Комментарии • 727

  • @lolololollolololololl
    @lolololollolololololl Месяц назад +258

    В комуналку до бабусі, дідуся та мами (коли вона була дитиною) поселили чоловіка з відкритою формою туберкульозу. Він пив, бився та частенько обмазував кровью стіни спільного коридору.
    В 82-му рідні отримали квартиру в будинку який ще будувався на троєщині. На час оформлення документів потрібно було виписатись з комуналки та пару тижнів бути без прописки, почекати коли можна буде прописатись в нову квартиру. В цей час сусіди, з якими прожили останні десятиліття, святкували весілля, народження дітей та проводили в останній путь, бігали писати доноси про проживання сім'ї без прописки...
    Кожен раз викликає щире здивування гомосовєтікус, які говорять:"Які чудові люди були в СРСР"

    • @ivanbilanchuk1240
      @ivanbilanchuk1240 Месяц назад +36

      Так ці, що говорять і є тими, що писали доноси.

    • @marina.marina123
      @marina.marina123 Месяц назад +33

      Так вони і є тими писаками)))). Моя мама ніколи і слова доброго не сказала про совок. Для неї то дичина)

    • @andreyzhakhanovich2712
      @andreyzhakhanovich2712 Месяц назад +31

      Ви забули про тих,хто мав "блат"-працівників баз,райкомівських та обкомівських працівників,водіїв керівництва,та іншої коловладної обслуги,які мали доступ до благ та дефіциту.Ось вони та їх діти шкодують за часами,коли вони були як королі серед звичайного народу.Я пам"ятаю 1989 рік,коли після школи вступив до технікуму ,тоді вперше реально я побачив,як "мажори" одягались та поводили себе.Ось вони до сих пір шкодують за ссср,коли їх зустрічав до 2022р,і більшість із них прихильники "рускава міра" і "нє всьо так аданазначна ".

    • @Nicke-us8xy
      @Nicke-us8xy Месяц назад +13

      Тому що вони судять по молодості ( коли життя здається простим) і по фільмах, в яких все показушно "правильно".

    • @lolololollolololololl
      @lolololollolololololl Месяц назад

      @@andreyzhakhanovich2712 нажаль про блат рідні не розповідали, тому що були дуже далекі від цього.

  • @user-zf3gf6sd4q
    @user-zf3gf6sd4q 28 дней назад +65

    2013 - 2017 жила в комуналці в Харкові, поки вчилася на бакалавраті. За той час помело дві сусідки: одна зносила в квартиру пляшки зі смітників, інша ледве пересувалася через зайву вагу. Досі пам’ятаю скрегіт стільця по підлозі, який вона використовувала замість ціпка. Всі діти обох жінок жили там саме. В одній із кімнат іноді жило до 8 чоловік. В кухні обвалилася половина стелі. Люди, які були власниками тих кімнат, були в основному неосвіченими і запамʼяталися дуже непривітними. Хочу подивитися на тих, хто ще намагається романтизувати комуналки і іншу спадщину совка.

  • @annamiachyna7795
    @annamiachyna7795 27 дней назад +34

    До 18-річчя жила в хрущовці. Скільки разів батьки робили ремонт, стільки і плювалися через криві стіни та стелю) А мама завжди нервувала, коли хтось приходив на кухню, коли вона готує, бо місця там взагалі не було - кожен сантиметр був задіяний. Але нас було троє у трикімнатній квартирі. А потім я поїхала на навчання, а згодом переїхала в інше місто: прожила в гуртожитку втрьох у кімнаті, побачила як живуть люди - в однокімнатних квартирах із родиною з чотирьох людей, у малосімейках зі спільним коридором, у комунах (так, вони досі існують) і навіть у дерев'яних бараках (так, це не лише в росії таке). Наша трикімнатна квартира в глибокій провінції здалася раєм. Зараз, багато років потому, я живу у власній квартирі, придбаній за гроші, у сучасній новобудові. Чую розмови сусідів з усіх боків, щоб вирівняти підлогу під час ремонту, довелося вкласти чимало коштів. Як і на утеплення. В мікрорайоні на 30 тисяч людей немає ані школи, ані садочка, все запарковано автівками, все в бетоні, зелені обмаль. Коли у справах буваю на Черьомушках - як раз в районі суцільних хрущовок - то очі відпочивають і душа радіє від затінку, співу пташок, затишних дворів...
    Дуже б хотілося, щоб Україна вчилась і на помилках, і на успіхах минулого, і брала звідти тільки краще. Але ми все кудись не туди йдемо. З жахом думаю про нашу майбутню відбудову. Чи буде вона взагалі? Сил нам усім. Сил і терпіння.

    • @iBogdanUA
      @iBogdanUA 25 дней назад +2

      То ви огляди на сучасні новобудови не бачили, буває і по більше проблем ))

  • @robofat
    @robofat Месяц назад +146

    Після "уплотнєнія" та бараків з общагами хрущовки були справжнім щастям.

    • @Document_history
      @Document_history  Месяц назад +22

      То стопудово... то вже зараз вони трохи застарі)))

    • @YuriyShulgin
      @YuriyShulgin Месяц назад

      Після вигнанння людей з власних будинків,безкоштовні "квартири".В моєї пробабусі в центрі Миколаєва в кінці 70-х забрали будинок з ділянкою землі і "дали" двушку в "шпаківлі" на околиці. Будували великий універсам.Я виріс в цій квартири.100м до залізничного вокзалу,300м до військового аеродрому Кульбакіно,20 метрів до шумної дороги,по якій фури кожного літа везуть зерно в порт.Одна відрада - дача на півострові в Широкій Балці.До війни хотів починати будуватися там.Зараз не планую нічого навіть на завтра.Минулого року калібр в 200м від дачі прилетів.В 100м від епіцентру дахи на дачах позносило,в мене тільки діра в стіні від стабілізатора ракети.

    • @robofat
      @robofat Месяц назад +11

      @@YuriyShulgin Я ж не кажу що хрущоби то класс. Просто з точкі зору більшості вони були норм, бо більшість країни жило в злиднях і срали в дірку на вулиці. особливо не дуже було тим у кого квартира була в місті велика, а з неї поробили комуналки підселивши якихось людей з села.

    • @robofat
      @robofat Месяц назад +10

      @@Document_history Не думаю що без планової економіки ссср таке можливо. Зараз у держави немає важілів впливу щоб забирати майже всю зп у людей і будувати на неї будинки і робити проїзд в транспорті по 5 коп. Адже совєтска людина отримувала, грубо кажучи, 100 рублів зарплати замість умновних 500-1000 на які напрацювала. а більша частина шла на "безкоштовні" квартири, лікарні ітд. До речі мої родичи чекали на квартиру 15 років у черзі.

    • @YuriyShulgin
      @YuriyShulgin Месяц назад +5

      @@robofat У людей в селі були свої хати, але їх загнали в міста.

  • @O.ksana.v
    @O.ksana.v Месяц назад +57

    Не зникли комуналки в 90х). Будучи студенткою з 2003 жила в комуналці у Полтаві. Будинок так звана «сталінка» з височезними стелями та просторими кімнатами, квартира була трикімнатна, кімнати належали різним господарям (люди були похилого віку) і вони здавали їх студентам. Це був дивовижний досвід, я вперше бачила зовнішню електропроводку та фризи під стелею.

    • @user-bu4kg7ej5o
      @user-bu4kg7ej5o Месяц назад +6

      Комуналки і в Одесі досі є. І дуже їх багато.

    • @user-gq7st2yz3s
      @user-gq7st2yz3s Месяц назад +1

      В Луцьку ще теж є комуналки.

    • @coxmaster9192
      @coxmaster9192 29 дней назад +1

      Я в Харкові прописаний в комуналці)

    • @user-ij3ws3ii7r
      @user-ij3ws3ii7r 17 дней назад

      Теж думала, що комуналки зникли. А в 2011-му продавала свою 22-метрову совкову ''гостінку'' подружній парі, які жили в комуналці. Вони були в захваті, що в них буде СВОЯ 4-метрова кухня і балкон. А їхню кімнату в комуналці купував якийсь хлопець-єврей, якого дістало жити в квартирі на 3 сім'ї))🤦‍♂️😆

  • @matviysukhachov
    @matviysukhachov Месяц назад +207

    Ці дуже схожі житлові будівлі будували і в Польщі, і в Чехії, і Угорщині, і навіть в Німеччині. Можна взяти з них приклад, де вони реставраювали ці будівлі в сучасні комфортні комплекси, а в Німеччині-навіть надсучасні модерністські споруди

    • @BilozorenkoVasyl
      @BilozorenkoVasyl Месяц назад +29

      Так німці класно ревіталізували свої хрущі і вони тепер досить пристойно виглядають

    • @YuriyShulgin
      @YuriyShulgin Месяц назад +16

      Якщо з'єднати 2-3 квартири ,то можна жити.

    • @golyj000
      @golyj000 Месяц назад +14

      У нас немає коштів на їх ремонт. І в їх мешканців теж. У нас підуть найпростішим шляхом - забудовники будуть їх зносити, давати мешканцям квартиру в іншому свому ЖК, а на місці хрущовки будуть чергову безлику свічку на 20 поверхів

    • @matviysukhachov
      @matviysukhachov Месяц назад +2

      @@golyj000 а на ці «безликі свічки» звідки гроші?

    • @Ukraine-nationalist
      @Ukraine-nationalist Месяц назад +9

      Вам думаю доводилося чути що мовляв Україно-російська війна це війна між демократією і диктатурою,мовляв українці за демократію,росіяни за диктатуру,деякі ще кажуть що росіяни за рабство воюють,а українці за свободу. Так ось,все це повна маячня. Ця війна є війною між нацією і імперією. Ми воюємо за свою українську націю,за свою мову,культуру,землю. Ні за яку демократію ми не воюємо. І росія не воює за диктатуру,росія воює за свою імперію. Те що мовляв це війна між демократією і диктатурою це розводняк для лохів,це спеціально таку пропаганду нам просувають імперські держави(як США,Британія, росія) щоб ми не побудували тут націоналістичну українську державу. Бо насправді імперським державам не вигідно існування націоналістичних держав. Імперські і націоналістичні держави це не просто різні типи держав,це різні типи світогляду які не можуть разом прижитися передусім на ментальному рівні. Це дилема між націоналістичним і імперським світоглядом. Якщо в людини імперський світогляд то значить в неї нема націолістичного світогляду,а якщо в людини націоналістичний світогляд то значить в неї нема імперського світогляду. Націоналістичний світогляд більш ефективний,бо він більш природній,імперський менше ефективний. Тому я думаю майбутнє за націоналістами,а імперські держави з часом всі розпадуться:США,Китай, росія,Британія,Іспанія та інші імперії в майбутньому розпадуться,але це не означає що це буде скоро.
      Європа-єдиний континет де більшість держав є націоналістичними.І це круто,цей проект треба було розвивати далі,поширювати на весь світ,але Європа деградує,не розуміє які реальні виклики в неї. США,росія, Китай і т.д. це все імперські держави.Насправді імперським державам не вигідно існування націоналістичних держав. Імперські і націоналістичні держави це не просто різні типи держав,це різні типи світогляду які не можуть разом прижитися передусім на ментальному рівні. Це дилема між націоналістичним і імперським світоглядом. Якщо в людини імперський світогляд то значить в неї нема націоналістичного світогляду,а якщо в людини націоналістичний світогляд то значить в неї нема імперського світогляду. Треба було б розвивати Європейський проект і поширювати його на весь світ,треба щоб весь світ став таким як Європа,ось яка мала б місія Європи,натомість Європа деградує, замість того щоб обговорювати реальні виклики, в Європі обговорюють якесь лгбт,якусь гендерну рівність, та іншу фігню яка взагалі уваги не варта. Я майже впевнений що попереду людство ще чекає вибух націоналізму, і багато народів,націй будуть створювати власні держави і імперії будуть одна за одною розпадатися.

  • @user-sr9ys6zq6c
    @user-sr9ys6zq6c Месяц назад +77

    Батьки отримали 2шку в 80роки,а тепер вск втратили. Так квартира була місцем сповнене любові, затишку, дитинства. А бепер вони туляться в 8 квадратах на заході країни санаторії, наче повернулися в молодість, коли жили в общаге, так болить, щож накоїли рашисти...

    • @Document_history
      @Document_history  Месяц назад +1

      (((

    • @user-db2gn4dh8q
      @user-db2gn4dh8q 28 дней назад +2

      Такаж фігня в мене. Живу в гуртожитку. Автори- Дивні люди, як не в Україні живуть. Все у них добре з житлом....

    • @cchhnvxhgv
      @cchhnvxhgv 26 дней назад

      ​@@Document_history Зробіть будь ласка відео про маріонетковий червоний уряд України 1917 у Харкові ,яким керували москалі і досі називають українсько-радянску війну ,громадською війною в Україні.Дякую🇺🇦

    • @CzasowAnton
      @CzasowAnton 25 дней назад

      "в общаге"?
      А ну кажи паляниця.

  • @ViktorovychV
    @ViktorovychV Месяц назад +45

    Мусимо констатувати, що в плані побудови житла комуняки були не такі погані, як в інших царинах. На скільки урбаністичним, вірним є рішення садити два ряди дерев перед фасадом будинку, що виходить на вулицю. Тобто послідовно - будинок - ряд дерев і газон - тротуар - ще ряд дерев з газоном. Це і захист від шуму і від пилу. Зараз так ніхто не робить.

    • @vovixs.567
      @vovixs.567 Месяц назад +12

      Не було стимулу економити на землі. Забудова території планувалася "зверху" за нормами щільності, інсоляції та озеленення. Останнє тепер кишенькові "урбаністи" девелоперів називають "совковими пережитками" разом з усім модернізмом, тільки чомусь ЖК "преміум-класу" дуже навіть нагадують модерністичне планування, а лохам впарюють "модні" квартали-колодязі.
      Повернутися до цього на новому рівні без совка можна шляхом самоорганізації громад, тобто викоріненням політичного лобі "девелоперів" і запровадженням жорсткого громадського контролю над забудовою, зокрема зелених зон, озер тощо. Як десь у Відні, скандинавських країнах і т. д.

    • @kat_ua
      @kat_ua Месяц назад +7

      Це не була цілком їх ідея. Такі ідеї, як і матеріали для їх утілення, були залучені з-за кордону. Тобто, десь у Німеччині у 20-х роках було втілено у життя архітектурне рішення соціального житла з просторими зеленими зонами, а потім подібне будувалось комуністами у 50-х.

    • @ViktorovychV
      @ViktorovychV Месяц назад +5

      @@kat_ua У Львові, наприклад, такі рішення +- до кінця совка застосовувались. Як бачив по відео з Київа, там між будинками взагалі простори величезні. Так, зараз, через 30-40 років дуже приємно користуватись вулицями і проїздами з великими деревами, де завжди є тінь і затишок. Але сучасні квартали такого не дають навіть в перспективі.

    • @ViktorovychV
      @ViktorovychV Месяц назад

      @@vovixs.567 Згідний. Мене просто дуже дивує, що москалі, які не здатні були зпроєктувати 1-кімнатну квартиру, примудрились зпроєктувати цілі квартали.

    • @kat_ua
      @kat_ua Месяц назад +1

      @@ViktorovychV А як щодо кварталів на околицях міст? Вони, що у 70-80-х виглядали жалюгідно, навіть на макетах, що зараз. Ніякої привабливості, мінімальна зручність. Будували велитенські спальні райони. Постійно переповнений громадський транспорт, бо весь район їде на роботу.
      Такі спальні райони, далеко від виробництва це була одна крайність, та інша - це забудови навколо заводів. Будували цілі райони впритул до шкідливих виробництв. Про простір та красу там не думали. Аби побільше гуртожитків розмістити, там не до простору чи дерев було.

  • @A-M17
    @A-M17 Месяц назад +59

    У центрі Харкова комуналок повно. А про одеські комуналки легенди ходять, їх ще більше)) Жив в одеській комуналці 3 роки, мої сусіди : бабка-алкоголік, її подруга колишня проститутка з Митної площі, колишній зек, ветеран-афганець. Але 2 хвилини від Дерибасівської, комфорт - жах, місцезнаходження - неймовірне))

    • @MrLeni89
      @MrLeni89 Месяц назад +9

      Перелік сусідів виглядає як початок фейлетону 😊

    • @user-vc2od1wg9o
      @user-vc2od1wg9o 29 дней назад

      Усе опишем,,не забудем,, ничего не простим...кстати-выусервети..

    • @user-vc2od1wg9o
      @user-vc2od1wg9o 29 дней назад +1

      Мы к вам профессор-и от по какому дилу...

    • @mariiamaryniak5927
      @mariiamaryniak5927 29 дней назад

      Ахах прям сіт-ком можна знімати

    • @andriigolubenko5266
      @andriigolubenko5266 29 дней назад +1

      То є свята правда! Є ще такі квартири у Центрі, та й в інших районах Одеси

  • @Ucrania_futuro
    @Ucrania_futuro Месяц назад +83

    Моя бабуся казала , не комуналка, а «уплотнЄнІЄ» Кривий Ріг. І до самої смерті боялася Сталіна….. бо сімʼю її родичів розкулачили , і замість хутору вони мали «уплотнЄнІЄ» і життя ….

    • @Document_history
      @Document_history  Месяц назад +13

      Уявіть як їм жилося...(((

    • @user-vd8ik5mw8w
      @user-vd8ik5mw8w Месяц назад +1

      Піонер,три кімнати-три сім'ї жило.Зараз краще)

    • @Nevermore325
      @Nevermore325 28 дней назад

      Мой дед с бабушкой и маленькой получили в 65м комнату в одной из "сталинок" на нынешней улице Степана Тільги, ранее Революционной, на Соцгороде, рассказывали про "уплотнение", нелестно. Жутко депрессивные места (по крайней мере, были, до 2017, дальше я уехал из КР). Как же они радовались, когда заселились потом в 9 этажку на 95м. В брежневку, длинную, на 11 подъездов.

  • @yevhenpaskar2441
    @yevhenpaskar2441 Месяц назад +42

    Ви кажете, що комуналки зникли в 90-х. Але в моєму місті Чорноморськ, що на Одещині їх ще досить багато. Довелося і мені в 90-х в них пожити в дитинстві. Це був просто жах! Зараз маю свій приватний будинок, який збудував своїми руками.

    • @dogtrainer_oleksa
      @dogtrainer_oleksa Месяц назад +4

      Та і в Одесі є. Одеса, мені здається, взагалі більш важче ніш інші міста розриває пуповину з совком.

    • @user-vc2od1wg9o
      @user-vc2od1wg9o 29 дней назад

      Як вы кажете-Черноморск....

    • @alexandrashmuratko1667
      @alexandrashmuratko1667 29 дней назад +1

      Так, і в Одесі багато комуналок, причому у такому жахливому стані, що я погано уявляю, як так можна жити. Але ж живуть люди, бо нема куди дітися

    • @user-lb1tv1vn7h
      @user-lb1tv1vn7h 26 дней назад

      Повністю згоден, з вами, в тих хрущобах, просто жахливі умови для життя, 17:50 краще жити, в приватному будинку.

  • @user-zo1ll8yu9u
    @user-zo1ll8yu9u Месяц назад +36

    Чудовий випуск! Дякую Вам за правдиве висвітлювання подій. Я сам жив у комунальній квартирі, це жесть. Я досі не знаю, як я після цього не потрапив до психлікарні. Дай Боже Вам здоров'я і надхнення.

  • @user-ny3jk5fx6k
    @user-ny3jk5fx6k Месяц назад +64

    Хрущовки і брєжнєвки - це чи не єдине, що мені видається позитивним за тих часів, бо пам'ятаю,як у шістдесяті роки люди мешкали у напівпідвалах, з вікон яких було видно лише взуття перехожих...Дякувати Богу ніколи не жила в комуналці, але бувала у родичів, які мешкали в гуртожитку із спільною кухнею -весело було! Мешкаю в хрущовці, яка у пристойному стані, багато залежить від мешканців!

    • @dariastepchina7052
      @dariastepchina7052 Месяц назад +14

      Підтримую на 💯 %. Нам і зараз треба будувати такі «хрущовки», аби розселити всіх хто залишився без житла чи втік з окупації…

    • @user-ny3jk5fx6k
      @user-ny3jk5fx6k Месяц назад +3

      Цілком з Вами погоджуюся!

    • @user-wu9cr4cx4g
      @user-wu9cr4cx4g Месяц назад +1

      Рєбята я в Києві комуналку купив у 2020році-так що можете мене жаліти ,а несебе😅

    • @tvoybatya4228
      @tvoybatya4228 Месяц назад +1

      ​@@user-wu9cr4cx4gа чому когось треба жаліти? Жаліти треба тих, кому погано.

    • @user-iz6gv8uu2g
      @user-iz6gv8uu2g 29 дней назад

      Чуєте шановна, я такий підвал за 600 баксів здаю😅

  • @user-gu7vz3mn4y
    @user-gu7vz3mn4y 29 дней назад +29

    Моя бабця після весілля жила у хліві. Повоєнний час. Під час дощу у кімнатах плавали борошно і подушки. Пізніше спромоглися з дідом на своє житло більш-менш нормальне. Але бабця жила без ванни і санвузла в хаті все життя. Чи була б для неї хрущівка з теплою кухнею (була літня лише), ванною і туалетом за щастя? Відповідь очевидна.
    Чи можу я, працівник державної сфери, з малими дітьми купити собі квартиру? Я вижити не можу. Я про ту хрущівку і не мрію. Знайти прибутковішу роботу? Напевно. Але я люблю свою. І, якщо її не буде, то держава не матиме дітей з освітою. Тому... Судіть самі. Треба робити все, щоб ми жили зараз достойно. А чи ми живемо так? Чи ми живемо...

    • @chillbeats320
      @chillbeats320 21 день назад +2

      я пішов працювати на виробництво і в 28 років вже купив собі квартиру в новобудові....той хто може і хоче важко працювати може і внас заробити собі на квартиру навіть не виїжджаючи за кордон

    • @user-gu7vz3mn4y
      @user-gu7vz3mn4y 21 день назад +1

      @@chillbeats320 покажіть, де ви заробили 2 мільйони... Я теж працюю, плачу податки, люблю Україну. Зарплати вистачає на комуналку, оплату кредиту на необхідну техніку, найдешевшу їжу і то не до кінця місяця....

    • @olexandravergeles890
      @olexandravergeles890 3 дня назад +1

      @@chillbeats320 підтримую, що це можливо, основне - працювати

  • @user-si4hk1vt1j
    @user-si4hk1vt1j Месяц назад +15

    Ви розповідаєте про дуже гарні хрущовки. Я виросла в хрущовці без центрального опалення, без водопостачання, і без санвузла! До всіх "переваг" у вигляді маленької площі, прохідних кімнат, відсутність звукоізоляції додавались піч на вугіллі, вода з колонки в дворі, страшний смердючий туалет та помийна яма в дворі! Опалення, вода та санвузол з'явилися у нас в кінці вісімдесятих.

  • @matviysukhachov
    @matviysukhachov Месяц назад +43

    Дякую за якісний українськомовний контент! ❤️🇺🇦

  • @ponomarenkorus
    @ponomarenkorus Месяц назад +24

    12 років прожив у комуналці у центрі Одеси. Загальна кухня і туалет. На кухні всі тумби закриті на замки, холодильники були у кожного в кімнатах. В туалеті у кожного свій «кружечок» на унітаз і дуже бісило коли заходив в туалет, а твій колихається на гачку і теплий…

    • @user-vc2od1wg9o
      @user-vc2od1wg9o 29 дней назад +1

      Вах...

    • @user-qf1re1ik4c
      @user-qf1re1ik4c 29 дней назад +8

      З вами ділились людським теплом.

    • @UrsulaFemm
      @UrsulaFemm 28 дней назад +1

      Я не знаю, як зараз, а на початку 2000х я ще застала оце комунальне поселення саме у центрі (студенткою на сесії) - Дерибасівська за рогом, на Прівоз - пішки😊

    • @semena_
      @semena_ 13 дней назад

      Комуналки нікуди не ділись і навіть придбати коштує грошей, як і хрущі від 20 тисяч ідо 50,60 тис долларів. В наш час війни люди радіють тому, що в них взаналі хоч щось є

  • @user-oh5xg8bn6e
    @user-oh5xg8bn6e 28 дней назад +8

    Про виправдання маленьких кухонь - дуже насмішили😁
    Дякую за вашу роботу!

    • @attilapongo6497
      @attilapongo6497 17 дней назад +1

      Потрібно також згадати й інше щодо кухонь, совєти мали думку, що радянській людині кухня не дуже потрібна, оскільки на багатьох підприємствах робітників годували, а вечерю чи сніданок можна придбати у магазинах кулінарії і тільки розігрівати на кухні.

  • @alexandrashmuratko1667
    @alexandrashmuratko1667 29 дней назад +30

    Живу саме у хрущовці, це одна з перших у цьому районі, тому, як кажуть свідки її зведення, була зроблена "на совість". Планування жахливе, нам довелося досить радикально попотіти, зробити з трьошки двушку, переносити стіни санвузлу, а також витратити багато сил та матеріалів у вирівнювання підлог, стін, стелі, аби більш-менш комфортно жити. Опорні стіни не чіпали, а от внутрішні деякі були зроблені з г*вна та палок у прямому сенсі - зломили одну стіну, а там така типу дерев'яна основа, всередині якої якісь тряпки, картон, все це заштукатурено 😅Вийшла досить комфортна квартира, взимку тепло навіть коли нема опалення, влітку не спекотно, до 25 градусів, звукоізоляція краща, ніж у більшості новобудов нині. Але я дуже часто думаю про те, як тут жили люди без цього апгрейду - темний крихітний коридор, антресолі над головою, сортир, в якому лоток для кішки нема де втулить, прохідні кімнати, крихітна кухня, де двоє дорослих б'ються попами у спробі поснідати одночасно😢

    • @kobrayadovitaya
      @kobrayadovitaya 27 дней назад +4

      Ми недавно в ванній робили ремонт, то знайшли заштукатурений віник і купу ганчірок 😂.

    • @Oksana_Gd
      @Oksana_Gd 17 дней назад

      Це жесть😂 З якою метою усілякий мотлох у стіни клали?... Не розумію

    • @alexandrashmuratko1667
      @alexandrashmuratko1667 17 дней назад +1

      @@Oksana_Gd ж підозра, що десь щось підкрадали по матеріалах і тупо пустоти заповнювали аби чим)

    • @Oksana_Gd
      @Oksana_Gd 17 дней назад

      @@alexandrashmuratko1667 А, ну да, як же без крадіжок😀 Якось не подумала про це. Дякую 😊

  • @Nicke-us8xy
    @Nicke-us8xy Месяц назад +11

    Люди на десятиліття стали мати принцип "нехай маленьке, але своє". Коли мені наша квартира 53 кв.м.на чотирьох дорослих здалася маленькою, то мої батьки, родом із совка сказали, що в гуртожитку буває ще гірше.
    Розумієте, не прагнути до розширення площі, а порівнювати з тим, де ще гірше 😢

  • @valentineobolonskii88
    @valentineobolonskii88 Месяц назад +26

    Найстрашніший витвір совєцької архітектури - це "гостінки" (зараз їх модно називають смарт-квартирами). В Києві таких досі вистачає, і у порівнянні з ними хрущовка - це розкішні апартаменти

    • @herravonstein7692
      @herravonstein7692 Месяц назад +8

      Пару років тому їх звали "студіями". Якось я розглядала такий варіант житла для себе одної, але навіть для однієї людини такі квартири як собача будка. На фото ніби гарно, а в реальності - комора з вікном.

    • @borjusic
      @borjusic Месяц назад

      Мешкаю в малосімейці , це вже брежневка . Так ось . Площа загальна 16 м кв , корисна - 11,7 . Добре , хуч санвузол свій , кухня - загальна , але богато , хто готує в передпокії , де всього всього 2 м кв ...

    • @valentynak.9599
      @valentynak.9599 Месяц назад

      Жили в трьох у такій , називали її будкою . І досі по ночам сниться ..

    • @svaleks566
      @svaleks566 29 дней назад

      ​@@herravonstein7692 студія це кухня-кімната. Гостінка це окрема кухня і окрема кімната.

    • @user-rt1ed4ig9h
      @user-rt1ed4ig9h 27 дней назад

  • @domolnectar
    @domolnectar Месяц назад +10

    Як завжди, дуже цікаво і пізнавально, дякую за роботу!

  • @user-fu1dw4zo5f
    @user-fu1dw4zo5f 23 дня назад +1

    Дякую за цікаву інформацію💙💛

  • @user-xf3kb5pe5k
    @user-xf3kb5pe5k Месяц назад +21

    Хотілось би побачити випуск про м'ясника маршала Жукова. Слава ЗСУ!!! Боже бережи Україну!!!

    • @vanyvanx
      @vanyvanx 29 дней назад +2

      Чому не про мясника залужного чи зеленського??????

    • @sandracook3141
      @sandracook3141 29 дней назад

      ​@@vanyvanx ти що ідіот? Іди за руzzькімі кораблями до пекла, кобзон чекає на концерт! СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА ЗСУ!🇺🇦✌❤🖤

    • @sandracook3141
      @sandracook3141 29 дней назад

      СЛАВА НАЦІЇ! СМЕРТЬ КЛЯТИМ ворогам!🇺🇦✌❤🖤

    • @MrColins710
      @MrColins710 27 дней назад

      ​@@vanyvanx тому що на цьому каналі розглядається історія ссср

  • @allasegal4585
    @allasegal4585 Месяц назад +11

    Thanks for your interesting video 📹 Gloria to Ukraine 🇺🇦

  • @yarikkrava9256
    @yarikkrava9256 Месяц назад +12

    Комуналки існують і досі, я у 2017 році в Одесі працював інженером з інвентеризації(БТІ) і доводилося проводити обміри «квартир», а по суті кімнат у такому будинку, так життя там не відрізняється від того як було описано у відео лише будівля більш занедбанішою стала. Але є і винятки, як із комуналок облаштовують однокімнатні квартири з новеньким ремонтом де можна навіть жити з невеличким комфортом, але це поки що поодинокі випадки. Я як будівельник з песимізмом дивлюся і гадаю, що найкращим рішенням буде їх знесення (навіть попри те, що вони знаходяться в «історичному центрі і є памʼятками архітектури») бо це вже не будинки, це бомби сповільненої дії і вже нічого не допоможе

    • @elena_sol
      @elena_sol Месяц назад

      вітаю! скажіть, будь ласка як спеціаліст, - чи були в Україні випадки позитивної трансформації хрущовок? колись читала в ЗМІ про плани знесення хрущів, будівництво на їх місці нових ЖК і заселення в цей же будинок колишніх мешканців хрущовки. для мене звучить як фантастика, але можливо, таке дійсно десь було реалізовано? загалом, було б чудово колись замінити ці коробки на гідне житло, яке прикрашає, а не псує вигляд українських міст.

  • @user-ds1sy8xc4f
    @user-ds1sy8xc4f Месяц назад +12

    А є ше хрущовки комуналки-гуртожитки! При заводах будували, досі стоять, виглядають огидно. Дякую що нагадали про це ганебне явище - комуналки.

    • @ninatelychko1766
      @ninatelychko1766 Месяц назад +6

      Так, в моєму кварталі таких гуртожитків кілька. Це справжній жах. Досі не можу зрозуміти, за які злочини цих людей позбавили навіть балконів?

  • @dariastepchina7052
    @dariastepchina7052 Месяц назад +17

    Наші забудовники хочуть піти далі і називають це «смарт» 😂 квартира в 17-18м2… подивіться по нових ЖК. Це ж трешак

    • @ukrofinn1281
      @ukrofinn1281 Месяц назад +2

      Такий варіант підходить лиш молодим людям без сім'ї та дітей.

    • @dariastepchina7052
      @dariastepchina7052 Месяц назад

      @@ukrofinn1281 такий варіант не підходить нікому, окрім того, хто за це гроші отримує. Це не квартира, а комора, але з унітазом 🤦🏻‍♀️

    • @dariastepchina7052
      @dariastepchina7052 Месяц назад

      @@ukrofinn1281це не підходить лише тим, хто це продає

    • @svaleks566
      @svaleks566 29 дней назад

      Для студента чи холостяка/холостячки саме те.

    • @irenshundriy8989
      @irenshundriy8989 28 дней назад +3

      Коли ти живеш у постійному стресі від того, що не знаєш що і коли стукне у голову власнику квартири, яку орендуєш, то повірте - навіть 17 кв.м, але своїх - за щастя!

  • @MarikzMarika
    @MarikzMarika 2 дня назад +1

    Дуже дякую вам за вашу працю

  • @evhenperederiy4240
    @evhenperederiy4240 Месяц назад +18

    Перше власне житло у моїх бабусі та дідуся - це хрущовка, після життя по зйомним кімнатам та времянкам. Післявоєнне зруйноване Запоріжжя, коли люди жили по баракам та землянкам і ось раптом СВОЯ КВАРТИРА!!! Не можу сказати проти цього щось погано. Після нинішньої війни нам теж треба буде щось подібне, при цьому БЕЗКОШТОВНО!!! Бо як наприклад бути зі старими людьми, хто втратив своє житло??? Оріхів наприклад весь зруйнований КАБами😢😢😢 Ми досі живемо у хрущовці 1968року. Доречі, коли робили ремонт та міняли труба, то старі виявилися оцинкованими, а алюмінієва проводка жодного разу не підвела, бо була зварена між собою!

    • @marinal8504
      @marinal8504 28 дней назад

      в нас є модульні будиночки, але вони одноповерхові, і це навряд замінить міста

  • @user-pv9gh4mi7l
    @user-pv9gh4mi7l Месяц назад +6

    Моя подруга- нині харків'янка- біженка 2014-го з Луганська, нині біженка у Польщі. Знімає у Кракові квартиру площею 14 кв.м. І це в новому домі. До речі п'ятиповерховість більшості хрущовок пояснюється зовсім не економією на ліфтах. А тим, що вода може подаватися без встановлення водяних насосів у кожному домі саме на висоту не вишче п'яти поверхів. І ще про лампочки у комуналках. Подруга-киянка постійно їх сама купує для встановлення на своєму поверсі, хоча має ще п'ять сусідських квартир поряд. Це не вада суто комуналок. Це вада у вихованні конкретних людей, яки залишаються бидлом незалежно від того, де вони мешкають. А ще незалежно від того , яку посаду вони займають...

    • @user-cq7tl4zo1c
      @user-cq7tl4zo1c 24 дня назад

      Це ви ще не бачили як хто бігає від сплат загальних де будинки власні))) робили асфальтування, то зрозуміли - люди часто гімно)

    • @Evangellionua
      @Evangellionua 2 дня назад

      Теж постійно купляю лампочку у під'їзд. Вже болт на це забила і купляю і міняю сама.
      Наче на мільйон коштує, але мабуть мої сусіди просто не бояться вбитися в під'їзді, в якому дуже темно, якщо не горить лампочка

  • @lubovblednova381
    @lubovblednova381 Месяц назад +35

    І досі живу в хрущовці! В одній спальні можна поставити ліжко і повісити капелюха!😂

    • @Document_history
      @Document_history  Месяц назад

      То якого року будинок, часом не знаєте? А яка площа? Бо то різні серії були...

    • @lubovblednova381
      @lubovblednova381 Месяц назад +4

      @@Document_history Будинок 1967р. 44,7кв.м. Якщо загальна то 61,5.

    • @user-rv5os7zu3b
      @user-rv5os7zu3b Месяц назад

      ...капець...який страшний мiнiмалiзм...за людей не думали взагалi....орки совдеповськi,як завжди тварюки!

    • @larisaSemeniaka
      @larisaSemeniaka Месяц назад

      ​@@lubovblednova381 та у вас шикарна площа)

    • @Jedi-knight-
      @Jedi-knight- Месяц назад

      @@lubovblednova381заздрю
      31.3м2🦾

  • @user-pb8zb1mu2v
    @user-pb8zb1mu2v Месяц назад +18

    Моя родина була на далекому сході з конфіскацією майна 1950-60 і приїхавши жили в людей по хлівах, поки заробили і зробили свою хату.

    • @Document_history
      @Document_history  Месяц назад

      (((

    • @user-pb8zb1mu2v
      @user-pb8zb1mu2v Месяц назад +10

      @@Document_history прошу вас зробити відео про нюнберський процес і розвінчання міфу ссср, що ніби там визнали УПА, ОУН, Галичину злочинцями. Про те, що ті томи які переклали на російську, що їх було менше половини, а в тих які не переклали з оригінали нюнберський процес визнав що дивізійники на робили злочини, що оунівців розстрілювали німці і УПА вела активну збройну боротьбу з німцями і не визнана союзниками Німеччини. Та посилення для широкої маси на: документи, томи, сторінки, статті в оригіналі.

  • @ihorbaran450
    @ihorbaran450 Месяц назад +5

    Дякуємо за працю 💙🇺🇦

  • @Luka-wc4sm
    @Luka-wc4sm Месяц назад +15

    Дуже круто та історично

  • @marharytabondarenko3703
    @marharytabondarenko3703 27 дней назад +2

    Мені 31. Я народилася вже після падіння Совка, але навіть я встигла пожити у комуналці. І це було не десь у глибокому дитинстві, а у 2013-2014 роках у Харкові. Усі проблеми, описані у відео на той час усе ще мали місце бути. у повній красі. І явище комуналок, або спільної оренди кімнат у будинку одному будинку кількома незнайомими людьми було дуже поширеним не тільки серед студентів.

  • @user-pm1ez5jb9c
    @user-pm1ez5jb9c Месяц назад +12

    Я була ще маленькою, коли батьки перебралися з гуртожитку до комуналки (мати працювала перекладачем на оборонному підприємстві, батько був міліціонером). Як же я раділа, коли ми переїхали до двохкімнатної комуналки.... сусідом був звільнений за алкоголізм з МВД чоловік. Ох, і весело ж нам жилось😅 Є що згадати.

  • @Ksenya_Kozakova
    @Ksenya_Kozakova Месяц назад +3

    Щиро дякую за Вашу працю.

  • @user-rd2cf6ui6y
    @user-rd2cf6ui6y 29 дней назад +4

    Я з батьками та сестрою жили в комунальній квартирі в Рівному з 95-го по 2000. Потім купили квартиру і переїхали. Мені на момент переїзду було 12 років, але я добре пам'ятаю як її ненавиділа і яке було щастя жити у власній квартирі, без чужих людей.

  • @user-dn8uw7ek7v
    @user-dn8uw7ek7v Месяц назад +6

    В спадок від того часу ми досі сплачуємо так називаємі КОМУНАЛЬНІ платежіі. І ніхто й не замислюється, що це комуністичний термін .

    • @inna37254
      @inna37254 25 дней назад +1

      До речі так. Я ніколи взагаліне звертала уваги на це слово😳

  • @LetsGo777
    @LetsGo777 28 дней назад +1

    Дякую за випуск. Як завжди 👍🏼

  • @aqqwer
    @aqqwer Месяц назад +2

    Дякую команді та ведучому «The ДОКУМЕНТАЛІСТ» за якісний контент, за дуже цікаву та пізнавальну розповідь! Слава Україні! 💙💛🔱🛡🦾✌ Смерть ворогам!⚔☠

  • @Kiril_youtuber
    @Kiril_youtuber Месяц назад +29

    Хотілося те ж саме і про "сталінки", як символ сесесерської пропаганди

    • @robofat
      @robofat Месяц назад +5

      В мене колега живе на Берестейскому(Проспект перемоги) проспекті в сталінці. Із 5 поверхів жилих тільки 4 і по 2 квартири на поверх. Шикарні квартири, тільки кухні маленькі дивні.

    • @teddybear3183
      @teddybear3183 20 дней назад

      Тому що сталінки давали номенклатурі і тоді вважалося що люли не будуть вдома готувати.
      Сталінки і досі люблю, великі просторі кімнати і високі стелі плюс розташування класне.

  • @ekaterinamelnik6496
    @ekaterinamelnik6496 25 дней назад +2

    Єдине, що подобається в старих районах, що вони побудовані з урахуванням "рози вітрів", що додає кілька градусів тепла у холодний період

  • @westimportcars
    @westimportcars 19 дней назад

    Дуже цікаво! Дякую Вам за чудову роботу!

  • @fl1pp1x
    @fl1pp1x Месяц назад +2

    Дуже крутий канал та подача інформації

  • @user-el5hl1zd3o
    @user-el5hl1zd3o Месяц назад +5

    Вірю! Я ,киянка ,жила в комунальній квартирі на вулиці ,і до цього часу проживаю , Туполєва до 1995 року у двохкімнатній квартирі із чоловіком та маленьким сином ☹️😴Нам віддали у повне володіння цю квартиру виключно після смерті сусідки ! Дякувати богу , ніхто з її близький родичів не претендуваа на її кімнату ,10 кв метрів 🙄
    На превеликий жаль ,наша сім'я ,як більшість населення України ,стали заручниками в цих будинках , бо придбати щось краща ,нам в данний проміжок часу ,не по кишені

  • @svitlana81
    @svitlana81 16 дней назад +1

    Навіть не можу уявити, які сьимулятори є зараз.
    Дякую за випуск. Дуже цікаво.

  • @valentynatys4926
    @valentynatys4926 21 день назад +2

    Коментар на підтримку каналу ще до перегляду!
    Нехай квітне український ютуб!

  • @FvS_UA
    @FvS_UA Месяц назад +2

    Дякую за випуск! Дуже цікаво дізнатись щось нове

  • @yuriisysak7838
    @yuriisysak7838 Месяц назад +2

    дякую за такий цікавий випуск про хрущовки

  • @user-mk4nz8nn8i
    @user-mk4nz8nn8i Месяц назад +8

    Комуналки і досі існують. Я майже 25 років прожила в комуналці. Це просто жах. Лампочка це саме менше зло. Прибирання це тільки моя прерогатива. Сусід один раз на тиждень розмаже грязь по коридору і все решта моє. Ремонт в коридорах на кухні все лежить на нас. Ми вже 9 років живемо окремо , але ремонтувати сантехніку ходимо регулярно.

  • @non_binary_deus
    @non_binary_deus Месяц назад +3

    Дякую вам за ваші відео

  • @ukrkomentar
    @ukrkomentar День назад

    Дуже цікавий контент, вподобайка та коментар для розповсюдження

  • @user-ku6jd4qr1t
    @user-ku6jd4qr1t 28 дней назад +1

    Дякуємо за роботу 😊

  • @user-zg1zi9dl6n
    @user-zg1zi9dl6n 21 день назад +2

    Дякую за відео! Маю кілька зауважень.
    1. Комуналки і досі існують в Украині. Навіть у нас в Одесі вони є. Там, їхні мешканці приватизували свої кімнати. Але кухні, коридори та туалети все-одини лишились спільними
    2. Знаю, як мінімум, кілька Хрущевок з комерціними площами. Тобто на 1 поверхах там від самого початку були запроєктовані магази, будинки побуту тощо.
    3. Стосовно терміну експлуатації. Все індивідуально в залежності від приєкту. Читав, що ті, які зроблені з цегли, можуть і 100 років простояти. За умови якісного утримання, звичайно

  • @user-rd4bf4np6k
    @user-rd4bf4np6k Месяц назад +7

    Цікавий і не типовий випуск) мені подобається)
    Сам живу у хрущівці вже більше 2/3 свого життя. До цього був 10-поверховий будинок, так звана брєжневка.
    Буду чесний, подобається така архітектура. Якщо за ними відповідально доглядати, то же цілком непогане житло. Як приклад варто згадати досвід країн Балтії.

    • @oksanagap87
      @oksanagap87 Месяц назад

      Ключове: Якщо за ними відповідально доглядати. Бо те, що я бачу - то протилежність і цілковитий жах.

  • @OPASNOseryj
    @OPASNOseryj Месяц назад +7

    Я з 2014-2018 рік коли був студентом, жив в Одесі в комунальній квартирі! Мої друзі там живуть до сих пір)
    В Одесі ще 10-15% точно комуналки остались!

  • @serhiybutyaga7000
    @serhiybutyaga7000 Месяц назад +1

    Дякую за роботу!

  • @RoberttBishoupp-wu6fd
    @RoberttBishoupp-wu6fd Месяц назад +4

    Класний, історичний канал 👍👍👍
    Дякуємо за Вашу працю.

  • @mean779
    @mean779 Месяц назад +1

    Ура ще новий відосик дякую що робите такий цікавий контент

  • @nataosa3581
    @nataosa3581 Месяц назад +1

    Дякую за цю працю!

  • @viktoriaivleva2514
    @viktoriaivleva2514 29 дней назад +1

    Дуже крутий канал! Супер❗💙💛
    Насмішив фрагмент про зручність для господині компакт-кухня😅😂 Це якийсь сюр....

  • @user-wd1kz1bc4y
    @user-wd1kz1bc4y Месяц назад +4

    У м.Нововолинську в ранньому дитинстві ми жили в бараці, це був треш, зараз це житло поділено на квартири, до яких господарі підвели воду, поставили парканчики, зробили окремий вхід і живуть щасливим життям

  • @enigma9576
    @enigma9576 Месяц назад

    Дякую за цікавий контент 😊

  • @user-bg7kx9un7g
    @user-bg7kx9un7g Месяц назад +1

    Дякую!!

  • @ruslanamatskiv993
    @ruslanamatskiv993 28 дней назад +1

    Вподобайка за роботу ❤

  • @dmytros3211
    @dmytros3211 Месяц назад +2

    Коментар із декількох слів на підтримку контенту в просуванні алгоритмами ютубу

  • @user-gf6hg4ji8m
    @user-gf6hg4ji8m Месяц назад +10

    Цікаво. Тепер, коли скінчиться війна, побудують великі і просторі комфортабельні квартири і роздадуть людям. 😂 Якщо щось побудують, то так само розкрадуть на великому крадівництві.

    • @lugburzhr8081
      @lugburzhr8081 Месяц назад +3

      Радянський союз забирав податками 90% зарплати робітника. Якщо хочете щоб держава безкоштовно роздавала квартири - віддавайте їй 90% свого заробітку. І при цьому десятиліттями поживіть в комуналці поки те житло збудують.

  • @aleksandronischenko5587
    @aleksandronischenko5587 Месяц назад +1

    Гарний випуск.

  • @user-cu8fz5kg4d
    @user-cu8fz5kg4d 4 дня назад +1

    Моя мати з батьками жила до 17 років в комуналці у місті Одеси( біля Музкомедіїї). Вона розказувала та і моя бабуся ,що вони змогли зробити свій туалет,ванну та кухню.Це було у 80 роках,минулого століття ,може навіть трішки раньше

  • @YuriyShulgin
    @YuriyShulgin Месяц назад +5

    А чомусь партійна верхівка жила на дачах...

  • @xcxxable
    @xcxxable Месяц назад +9

    Про малу кухню та те, що це зроблено з думкою про господинь є частково правдою, щонайменше потенційно вкраденою ідеєю засад баухаусу. У 1926 році в Німеччині архітекторка Шютте-Лігоцкі побудувала першу франкфуртську кухню, власне спостерігаючи і підраховуючи кроки господинь. Це справді було проривом у зручності і кухня у її сучасному вигляді власне завдячує саме їй.

    • @vvdvlas8397
      @vvdvlas8397 Месяц назад +4

      Это если принимать пищу в столовой (не общественной - а как отдельном помещении).

    • @kat_ua
      @kat_ua Месяц назад

      Ця архітекторка (Шутте-Лігоцкі) разом із групою з 17 архітекторів з 1930 по 1933 роки офіційно працювали у СРСР. Групі архітекторів, було доручено допомогти втілити в життя перший із сталінських п’ятирічних планів, побудувавши промислове місто Магнітогорськ.

    • @lugburzhr8081
      @lugburzhr8081 Месяц назад +1

      Скажіть чесно, що б ви особисто собі обрали - малу і ергономічну кухню, але на якій двоє людей заледве розминуться, чи велику і простору, де можна вільно вальс танцювати?

  • @user-dd1dd3fx6c
    @user-dd1dd3fx6c Месяц назад +1

    Дякуємо

  • @bitarisan7249
    @bitarisan7249 Месяц назад +1

    як завжди дуже цікаво. подякував

  • @user-io7nl2lp8u
    @user-io7nl2lp8u Месяц назад +7

    Комуналки не зникли остаточно і досі, я знаю приклади(не один) де люди так і живуть, різниця тільки в тому, що самі кімнати приватизували, а побут сумісний але вже вихований. Дніпро
    Думаю і вінших містах ці пережитки ще зустрічаються

  • @marshalteam9794
    @marshalteam9794 Месяц назад

    Дякую за відео

  • @user-jw1jl7zn7g
    @user-jw1jl7zn7g Месяц назад +5

    Коментар на підтримку на підтримку та просування цього відео.

  • @user-pc9rm6db2z
    @user-pc9rm6db2z Месяц назад +4

    Дякую за цікавий блог, на щастя не довелось жити в хрущовці, але і брєжнєвки не далеко втікали, теж холодні, стіни з селікатної цегли замокають, дах тече.

    • @golyj000
      @golyj000 Месяц назад

      Так бо їх не обслуговують нормально. А бідосі мешканці не годні створити ОСББ і провести потрібний ремонт за міськими програмами співфінансування

  • @zenekkwiatkowskiukrainskah1695
    @zenekkwiatkowskiukrainskah1695 Месяц назад +6

    Блоки Хрущовки, які досі стоять в Україні та Білорусі. Вони «прикрашають» багато міст на Сході, інше питання чи гарні. Вони радше спотворюють, ніж прикрашають, але сьогодні в них живе багато людей. І сьогодні вони під ударом Росії в Україні У Польщі дуже схожі квартали також були побудовані за часів комунізму, вони стоять і сьогодні, і вони були побудовані за часів Едварда Герека

    • @_incognito_
      @_incognito_ Месяц назад +2

      у Польщі вони хоча би не виглядають так гидко,бо утеплені. а у нас кому в голову прийшло утеплити той і утеплив ще і колір гидкий вибрав. у мене в Харкові напроти хтось собі зробив фіолетове утеплення. коли панелька сіра ....

  • @Alyona_vegan
    @Alyona_vegan 29 дней назад +1

    Дякую

  • @vadymostapets2736
    @vadymostapets2736 Месяц назад +7

    Жили з батьками в комуналці, як на початку відео (довга із входом по центру).
    Ми були дітьми, тому було весело)

  • @pavlo4938
    @pavlo4938 Месяц назад +8

    Дякую за випуск. Сам живу в двоповерховому будинку 50-60 років на вісім. Автономне опалення. Є біля дому "сараї" під одним дахом довга споруда для зберігання всячини з підвалом жля кожної квартири окремо. Цегляний будинок зовні,а всередині весь дерев'яний каркасного типу: як в американських фільмах можна стіну пробити кулаком.
    Я дуже ззивувався коли дізнався історію що в такій трьохкімнатній квартирі де я живу раніше мешкало три сім'ї. Почерзі топили котел вуглем який зберігали саме в тому сараї. Одна кімната приблизно 18 кв.м.,дві інших по 9 кв.м.,а кухня має видовжену форму як коридор в 7 кв.м. ще й прохідна,бо з неї ти заходиш до окремої ванної кімнати. Шумоізоляцію також варто відмітити: коли летять над містом шахеди чи то збивають його -здається що він поруч або над головою.

    • @Roza_Leopardovna
      @Roza_Leopardovna Месяц назад +1

      О, у мене таке саме планування квартири, кухня дуже незручна. Але мені подобається що санвузол роздільний, мені здається сумісний санвузол для сім'ї більше ніж з двох осіб це жесть

  • @dionysus2015
    @dionysus2015 Месяц назад

    дякую!

  • @user-ek4vp1gg6d
    @user-ek4vp1gg6d Месяц назад +3

    В мене гарні спогади про хрущовку. Товщина стіни між нами і сусідом була 4 цегли, то навіть нішу під холодильник батьки зробили😊. Чудова шумоізоляція була. В сучасних новобудовах ні пчихнути, ні пукнути не можна, бо всі сусіди почують. Ширини в 70-100 см досить для туалету було. Просторі двори, не те що зараз вікна у вікна заглядають до сусідніх будинків

    • @suzyq7650
      @suzyq7650 Месяц назад +1

      Можливо це й не хрущовка? Є ще австрійські будинки,польські.сама в такому живу,де стіни на пів метра,але це точно не хрущовка))

    • @kat_ua
      @kat_ua Месяц назад +1

      Може це не хрущовка? Наш дідусь жив у хрущовці. Там чути всіх сусідів. Можна було знати що говорять сусіди і зверху, і знизу, і збоку, так ніби вони у сусідній кімнаті. Чути що вони дивляттся по телевізору, чути все. Зовнішні стіни будинку тонкі й холодні. Якимось чином протяги були навіть з підлоги, хоча вінр жив на другому поверсі.

    • @user-mz8nr1py1w
      @user-mz8nr1py1w Месяц назад

      ​@@suzyq7650хрущовки різні бувають. Там багато проектів було.

  • @user-tm9uw1wz5t
    @user-tm9uw1wz5t Месяц назад +6

    11:08 зникли у 90х? Ви впевнені? Я з Харкова. В 2006 я мешкала в комунальній квартирі.

  • @smugasta
    @smugasta Месяц назад +4

    Моя мама любила розповідати як добре і дружно жили в комуналці, коли їй було 6, бабуся-будівельниця отримала 3 кімнатну квартиру у 69 році, аж на цілих 54 м2. Мені не дуже вірилося в це щастя, враховуючи як бабуся поспішала переїхати. А в кінці 80х в цій хаті з кухнею у 5м2 жили вже: баба і дідом, мама з татом і мною, молодший мамин брат, який невдовзі привів і свою жінку. Були як килька в банці. Згодом отримали вже свою квартиру, з туалетом, двері якого дивом не зачіпали унітаз, із майже відсутньою звукоізоляцією і килимами на стінах

  • @andriikoptevtsov6746
    @andriikoptevtsov6746 18 дней назад +1

    В студентські роки (2013-2017) жив в комуналках в Харкові. І то, направду, було чудове житло. Своєрідне, ексцентричне, нонконформістське, дешеве -- ідеально для студента)

  • @takeshusan580
    @takeshusan580 Месяц назад +2

    Встану на бік хрущовок, мені подобається і якість і метраж житла, АЛЕ тут залежить від того, що сам будинок призначався не для роботяг, тому і якість відмінна. Ціж будинки від того ж підприємства для інших ( поруч нашего) різко різняться за якістю та плануванням

  • @user-xk4uf3kw5g
    @user-xk4uf3kw5g Месяц назад +4

    В деяких хрущовках були магазини. Я жив в радянський час в такій в Києві. На першому поверсі був продуктовий магазин з вивіскою Хліб

    • @teddybear3183
      @teddybear3183 20 дней назад +1

      І не тільки. І аптеки І поштові відділення.

  • @herravonstein7692
    @herravonstein7692 Месяц назад +3

    Колись в двокімнатній хрущовці в Києві жили мої батьки. Благо, що на першому поверсі, бо за словами покійної бабусі, останній поверх завжди затоплювало під час ливнів і розтавання снігу. Добитись адекватного ремонту від ЖКХ в ті часи було майже неможливо, а за свій кошт робити щось було заборонено і практично незаконно, тому люди роками страждали від протікання даху, а деякі навіть змогли переїхати.

  • @kapeluh100
    @kapeluh100 28 дней назад +2

    Переглядів багатецько, а лайків дуже мало. Людоньки, ану бігом лайки ставимо цікавому відео!!!

  • @evhenperederiy4240
    @evhenperederiy4240 Месяц назад +3

    Питання, як вам так звані нинішні смарт квартири площею 17м кв? У нас дві кімнати у хрущівці по 15м кв.😊😊😊 І санвузол роздільний!

  • @olenafokov3281
    @olenafokov3281 25 дней назад

    Дякую!Дитинство прожила у хрущовці.

  • @Fotyna
    @Fotyna Месяц назад +7

    Комуналка і досі є в Києві. У р-ні Дарницької площі, за будівлею колишнього магазину "Господарка", неподалік трамвайного депо

    • @Document_history
      @Document_history  Месяц назад +2

      Цікаво як то пізніше люди юридично ділили її. Маю на увазі справжні господарі і ті, кого підселили

    • @golyj000
      @golyj000 Месяц назад +1

      ​@@Document_history та ймовірно влада незалежної України дала можливість приватизації всім зареєстрованим у тій квартирі в рівних правах, визнаючи тим самим акти совєцької окупаційної адміністрації :(

    • @Fotyna
      @Fotyna Месяц назад

      Кімнати приватизовані на кожного господаря. Комуналку розподілили на всіх

  • @user-ij6te2we8f
    @user-ij6te2we8f 24 дня назад +1

    Спасибо автору за непредвзятость. Сейчас модно (понятно по каким причинам) говорить о совке только плохое, но в этом видео были высказаны и плюсы.
    Сам живу уже во второй Хрущевке

  • @user-lw9xc4ne5s
    @user-lw9xc4ne5s Месяц назад +2

    Не тільки в хрущовках такі туалети . В мене панелька 1971 року, туалет 0,8 кв,м, ванна 1,2)) А на кухню я б із задоволенням заселила того "архітектора" - 5,4 м в трикімнатній квартирі розрахованої на той час на 4 людей, зараз в сучасних будинках ванна кімната має такий розмір((

  • @Luka-wc4sm
    @Luka-wc4sm Месяц назад +8

    В мене дід на вулиці "строительной" живиу хрущевке це був жах

  • @Witch1988King
    @Witch1988King Месяц назад +10

    В комуналках не жив, але раз ходив дивитися квартиру в Харкові під зйом на Чернишевського і зі здивуванням зрозумів, коли зайшли до будинку, що це реально встрата комуналка, з кухнями та рукомийниками в коридорах, та горою мотлоху. Реально не очікував такого, і з тим реєлтором після того не спілкувався

  • @Be_brave_like
    @Be_brave_like 29 дней назад +1

    Шкода, що автор не був викладачем історії у мене. Щоразу отримую задоволення від перегляду. Випуски дуже якісні. Де ж Ви були раніше, шановний?