!!! Upd 06.2024 Наразі панелі вдвічі дешевші, інвертори і акуми - десь в півтори рази дешевші. Відео робилося в перші блекаути 2022. Також зараз є більше моделей інверторів цікавих. Також якісні інвертори Deye по досить пристойній ціні можна купити (на голову краще всіх китайських з відео) !!! Upd 15.01.23 у відео помилка, дешевший інвертор (саме цієї моделі, на яку посилання), максимум можна підключати 1200ват панелей Так, ємність не у ватах, а у ват-годинах. Вибачте за помилку у відео, погана звичка ват-години називати ватами. Багато вже хто в коментарях про це написав Також майте на увазі що ціни на Екофлоу та Блюєтті вказані від перекупів в Україні, на момент зйомки відео. Звісно можна дешевше замовити за кордоном - так і робіть!
щодо LiFePo4, термін служби - мова йде про кількість циклів заряду-розряду. Але ємність акумулятору при цьому сильно деградує. Служити він буде то може й 10 років, тільки заряд він вже не триматиме. Всетаки основна і єдина перевага LiFePo4 - безпека.
Емнiсть це не вати... якщо ви не електрик чого лiзете у термiни??? I розповiдаэте як саме требо i як правильно... Ви знiмiть вiдео о iнверторах як правильно вибрати о ботареях 12 i 24 вольт о зарядних пристрiях... I о схемах як правильно пiдключити щоб було свiтло в домi... Розкажiть на скiльки хватить аккумулятора i як пiдiбрати эмнiсть... I сумму грошей так щоб було не дорого але i щоб хватало надовго i не ломалось... О складнощах з якими придеться столкнутися людям при сборi той чи iншоi схеми...
Об'єм проведеного дослідження вражає! Порівняльні таблиці, приклади цін. Дуже достойний рівень! Частину цієї інформації я збирав по частинках, а тут все зразу.
Коли тупий вася передивися ютубу і поліз знімати свої тупі відоси.. Господи. такого намолов. перемішав грішне з праведним. Десь правда, десь прибрехав, десь видумав - надумав, десь ахінею несе. Це ппц. Який же бред
За таке дослідження, за таку щирість величезна Дякую!!! Скоріш за все , більше ніде такого не побачиш і не почуєш. Бажаю Вам успіхів в усьому, чим би Ви займались.
Коли тупий вася передивися ютубу і поліз знімати свої тупі відоси.. Господи. такого намолов. перемішав грішне з праведним. Десь правда, десь прибрехав, десь видумав - надумав, десь ахінею несе. Це ппц. Який же бред
@@light-to-every-home можете прикинути скільки часу потрібно щоб зарядити від мережі збірку на 100Ah та 200Ah? Наскільки я зрозумів бмс та зарядник не потрібний при купівлі даного виду смарт інвертора? Чи є можливість живити двома зарядниками таку схему?
Гарне відео, сам збирав подібні данні та порівняння, а тут все в одному місці. Дякую! Обідві збірки мають місце, але перевагу всеж таки краще надати 48В, якщо дозволяють финанси, набагато більший вибір готових аккамуляторів.
Коли тупий вася передивися ютубу і поліз знімати свої тупі відоси.. Господи. такого намолов. перемішав грішне з праведним. Десь правда, десь прибрехав, десь видумав - надумав, десь ахінею несе. Це ппц. Який же бред
Вдячні вам за таку ґрунтовну аналітичну роботу і поради! Підписався:) Будемо вдячні за доповнення цього відео пізніше. Це важлива інформація. А я якраз живу в приватному будинку у Києві. Поки ще приглядаюсь і шукаю хто це все зможе підібрати і змонтувати.
Коли тупий вася передивися ютубу і поліз знімати свої тупі відоси.. Господи. такого намолов. перемішав грішне з праведним. Десь правда, десь прибрехав, десь видумав - надумав, десь ахінею несе. Це ппц. Який же бред
Дякую за чітку та добре структуровану інформацію. Які сонячні панелі ефективніші в пасмурний зимовий день: монокристалічні, полікристалічні чи якісь інші? Послідовне чи паралельне з'єднання панелей? Який інвертор краще підійде для квартири на 12, 24 чи 48 V і чому?
Якщо коротко. Інвертор: Чим більший вольтаж, тим краще. 48в оптимально в багатьох сенсах Панелі: ну полікристалічні то трохи вчорашній день. +- вони всі працюватимуть і +- всі працюватимуть слабо в позмурий день, але працюватимуть. Я особисто дивлюсь тільки на скляні монокристал (half cell). Якщо мппт контролер то звісно краще послідовно максимально скільки мппт по напрузі дозволить запхати
@@light-to-every-home Дякую! В мене виходить панелі сумарно 96 В, інвертор в діапазоні від 30 В до 145 В. В такому випадку акумулятори на скільки В робити?
Дякую за ґрунтовну обробку і систематизацію інформації. Я б іще трохи більше акцентував увагу на акумуляторах. Точніше на їхню здатність швидко заряджатись, бо за це відповідає не тільки акумуляторна банка, а іще і контролюючі її пристрої (BMS контролери), потужність зарядних пристроїв теж має значення, та й потужність мережі теж. Це я про те що сподіватись на сонячні елементи навряд чи варто в глобальному сенсі, у людей банально немає стільки площі і грошей на їх вільне розміщення. Отже у ті періоди коли міська мережа дає до оселі струм, треба в якнайкоротший термін зарядити батареї, інакше їх ємність не буде мати значення, якщо вона буде не використана.
Поставив лайк за розкриття теми з варіантами де купити. Від себе додам, що подібним розрахунком займався десь років 9-10 тому назад. Сумно те, що така система не подешевшала, а ще й подорожчала (через ажіотаж також). На той час за гроші, які треба було витратити на таку систему я міг оплатити електроенергію орієнтовно на 33-35 років наперед. Це при тому, що треба буде за цей період акумулятори, як мінімум ще два рази замінити. Та й панелі теж з часом зношуються. А у великому багатоповерховому будинку, стосовно панелей прикріплених за балконом під кутом (найоптимальніший і найефективніший варіант кріплення) завжди є ризик моментального обнулення ресурсу сонячної панелі.
Якщо і далі вартість електрики для населення буде покриватися за рахунок бізнесу, то сонячна енергетика в побуті буде існувати як хоббі. А бізнес буде ледь животіти.
@@mykolad7672 це ви самі видумали?) Просто бізнес доять більше ніж людей.. чи ви думаєте ахметов мать тереза і на людях не наживається?) Вони всю енергосистему отрималу на шару і доїлинас всіх та й все.. я лумаю що собівартість значно нижча навіть за самі найнижчі тарифи...
@@Alexxstep я не кажу що має бути безкоштовна) я кажу що стайка бандюків спиздило у країни промисловість і робили на цьому бабки... яркий приклад брати плату за транспортування газу. Люди за свій кошт тянули ті труби по селам, а тепер мають якомусь мудаку ні за що платити... у моєї мами дача. Щоб протянути газ з усіх збирали чималі кошти на той час, вона за рік використала там 30 кубів... але має сплатити за 500 бо якийсь мудак придумав схему як розводити людей. Я за те що б такі штуки як енергетика або належали державі, або тарифи на це були під рогим регулюванням а не як зараз кли в комітет занесли по чемоданчику і тарифи виросли)
розумний підхід до вирішення своеї необхідності в електрозабезпеці.) я давно придивлявся до настінного гібридного инвертору. з часів тем Тесли=Солар=панелі....коли в будинку прпонувалися накопичувачі енегії на випадок знеструмлення. Розглядав вариант, коли був тариф день\нічь. 1.6\0.9 грн/кіловат. але при наявності доступу до стовпа з 220, такий крок був просто забаганкою. з окупністью в сотню років)) зараз же, для квартири має сенс, але при умові подачі світла хочь 3 рази на неділю, бо мати щей генератора чи влаштовувати на фасаді сонячні панелі це вже дуже кошерно, а потім куди його?? Уявіть ОЛХ навесні))) продам, продам....єкофлоу, панелі, генератори. Я прораховував усі моменти , та вирішив ,що наявність електрогенератора в квартирі мені нічого не дасть, крім прання та світла. Мобільного , інтернет звязку в моему місті немає. Воду та опалення теж втрачаемо , тож витратити 30к грн на генератор,щоб зарядити планшет з іграми ...то вже маячня. 2 дні можна потерпіти. Холодильник відпадає бо на вулиці меньше нуля та є балкон. У батьків частне подвірья. так там треба замініти церкуляційний насос опалення з 220 на 12в та використовувати аккумуляятор. Чому я це все розписав, бо від вашої ДОроГОЇ покупки буде мало сенсу, якщо у вас світло пропадає 2 рази на неділю. у кого немаає святла неділями, то варто може просто до родичів на якийсь період. у кожного все индивідуально. Успіхів. Вистоїмо
Щиро вдячний за вашу працю! Дуже дотепно та виважено! Перший раз бачу ролік на RUclips Ukrainian достойний оплати! Готовий зробити невеликий внесок... думаю що є такі ж небайдужі люди до вашої праці та розвитку !?
Спасибо за видео! Для себя решил вместо Экофлоу лучше поставить инвертор и 3 аккумулятора, еще и дешевле вышло. Записал у себя на канале даже обзор сборки.
@@koroljulian1213 там багато факторів. Речі типу екофлоу - це інвертор, зарядка, та літій-іонні батареї, usb порти, зарядка для лаптопа, керування - все в одному. Якщо збирати це самому, вийде може і дешевше, але страшненько виглядатиме, хз скільки буде заряджатись, і скільки циклів зарядки-розрядки матиме. Мені от пропонували рішення - акум 1200втг + інвертор + зарядне-для-інвертора - 800 баксів. Але час зарядки - 10 годин. В 10 разів повільніше за Екофлоу. А це зараз критичний параметр. Виглядатиме все це також в порівнянні з Екофлоу. Ще один фактор - час на доставку і збірку. Поки я все це з Аліекспрес отримаю - темрява очі виїсть. А це також дуже важливо.
@@evgenkoval5566 ви точно дивились відео ? Перші 10хв? Далі нічого цікавого. Сенс в тому що він і каже, "забудьте про всякі зарядки і інвертори" беріть гібридний !!! В ньому все є, налаштування току заряду, сигнал що акум сідає, керування через нет. Єкофлоу це річ для тих хто живе в арендованій або ще якійсь хаті. Мобільна штука. Приніс , вмикнув, працює.
@@koroljulian1213 налаштування току заряду? Тобто також заряджається на 80% за годину, як той самий Екофлоу? USB порти є? Все в одному корпусі є? Як на мене, плюси готових рішень якраз в тому, що вони прості - непотрібно бавитись зі збіркою, підбором правильних компонент, їх доставкою... Я не рахував, але щось я думаю, що ціна ручної збірки, якщо порахувати всі ризики і мінуси, вийде співмірною з готовим рішенням.
Класна аналітика, дякую! Для приватного будинку, звичайно, рішення на базі інверторів є найкращим, але для більш коректної оцінки вартості було б правильніше порівнювати не наймолодші моделі Блюєтті та Екофлоу, а більш потужніші. Вартість за ватгодину там буде відрізнятися. До тогу ж ЕБ3А зараз коштує 350 євро в Європі. Навіть з усіма додатковими витратами на доставку і т.д. вийде не більше 500$. Але ніяк не 800, як в таблиці) Звісно можна тут у перекупів купити її хоч за 1000, але ж якщо вже веземо інвертори з Алі і чекаємо, то вже і ціну на Блюєтті давайте розраховувати як під замовлення;)
Автору лайк! Шляхом аналогічного аналізу дійшов до аналогічної збірки (але без сонця, оскільки орендоване житло), вже замовив все з алі: контролер MUST + 24v100Ah (8шт 3В 100Ah LiFePo4) + захист Daly на 120A
Привіт. Цікаво було б на таблицю глянути сьогодні, при адекватних цінах на зарядні станції + компактність і зручність "все в одному". І вашу думку з цього приводу. Дякувати нашим ППО, обійшлося без блокауту.
Так, добре що обійшлося без блекауту! Ну ціни можете просто підставити з оф. магазину екофлоу. Моя думка така що кожен має обирати що йому більше треба, зручність і портативність, з можливістю подальшого використання на природі - тоді екофлоу. Якщо важливі саме потужні характеристики за менші гроші, тоді рішення з гібридним інвертором.
@@light-to-every-home в тому то і справа, що багатьом просто нема бажання возитись з інверторами та аккумами. Я для себе обрав портативний варіант, його зручно взяти з собою в дорогу в машину. А для дому дійсно є пара гелєвих аккумів заряджених "про запас". Щодо цін в оф магазинах екофлоу, то це вибір не для кожного. Не всі готові віддати 50% і більше просто за покупку в оф магазині. Ні, дякую. Щодо прямого порівняння з вашою таблицею, то зараз ціна за кіловат у зарядної станції буде приблизно 700у.о., що вже цілком конкурентно до вашого вибору. Але тут кожен обирає що йому більше до вподоби.
Доброго дня. Які краще панелі до цього інвертора, і як краще з'єднувати. В просторі інтернета багато інформації, але вона різна. Планую купляти дві шт. Більше нема куди ставить, Це багатоповехівка можно 4 але якщо невеликі.Може є якісь на прикладі. Ще які кращі полі чи монокристалів. Дякую.
Якщо інвертор 24в, то вистачить дві скляних. Якщо внвертор 48в, то мінімум 4 високовольтних панелі (400ват це найменше які є). Високовольтною панеллю я називаю панель де напруга холостого ходу +-50в, а не +-42в, як часто буває.
Відео та табличка справді можуть бути корисним. Єдине що хочу зауважити це те що нові покоління брендових зарядних станцій, як та сама EB3A, мають свої сильні сторони. Наприклад вони можуть швидко заряджатися від мережі, аж до 80% за годину або дві. У деяких ситуаціях ця опція може бути дуже корисною.
не бачу переваги. любий літій, який словом описаний у тому числі у відео працює так же. сам володію 1.5квт літія і заряджаюсь за 2години. єдине немає пафосної наклейки екофлоу і т д
@@andriisenchenko52 батарейка то півбіди, є норм європейці на 7-15к циклів, ну як мені здається норм :))) не можу розібратися щоб потім то в зелений тариф переробити мені потрібен on-off grid чи grid tie
Дякую, мене питания ціни хвилювало ще до війни, хоча не дізнавався, не має де монтувати це все. Тільки мрії. Тепер буду якось приблизно знати на що очікувати за які гроші.
Корисне відео, дякую! Коментар по цінам на всілякі ЕкоФлоу/Блуетті: окрім сухих цифр ТТХ треба згадати ергономіку/портативність/функціональність. І це також якусь копійку коштує. Для когось це некритично. Для деяких - вирішальний аргумент.
Подяка автору, дійсно багато корисної інформаціі. Але у мене є кілька зауважень: 1. Окремий інвертор + зарядка майже в 2 рази дешевший за гібридний. Плюс його не треба встановлювати з електриком, просто ввімкнув і користуєшся. Не у кожного в будинку нормальне сучасне електророзведення, куди можна просто додати гібридний інвертор. 2. Гібридний не працює від 1 сон панелі, а окремо це можна зробити, купивши мппт контролер і зробивши комплект інвертор+зарядка+мппт 3. LiFePO4 це теж літій-іонний акум і він також при пошкодженні випускає газ, який горить як порох. Погуглить, як горять китайські електроавтобуси. І немає жодного звичайного літію, є багато різних видів літій-іонних акумуляторів. У електровелосипедах найчастіше це LiNiCoMnO2 (LiNMC). 4.Про 10+ років служби це не для б/в та відбраковки, які зараз дешево продають у нас на олх деякі швидкі підприємці. Насправді електровелосипедні LiNMC, які збираються з ячейок циліндричної форми, можуть виявитися навіть довговічнішими за залізофосфатні прямокутники. Тому що циліндр не розбухає, він однаково міцний з усіх боків по колу, а прямокутники через пару років роботи можуть "пухнути" по широкій стороні і розвалювати батарею своїми пузиками. Також до залізофосфата є багато питань по балансуванню. Якщо у вас лише одна ячейка, то дійсно може 10 років працювати, а якщо 16 ячейок у 48в батареї, то з балансуванням можуть бути проблеми вже на другий рік. 4. Якщо "Звичайний літій" це LiNMC то ціна на нього вище ніж на LiFePO4, якщо це не б/в або брак, а нові фірмові ячейки Panasonic, наприклад. 5. Також варто додати що не можна використовувати будь який скутерний або електровелосипедний акумулятор з гібридним інвертором, тому що в них можуть бути окремі порти для заряду та розряду і захист та балансування не буде в такому випадку працювати на зарядці.
1) Не погоджуся Гібридний інвертор 2400 ват має зарядку 30 ампер від мережі (якщо шим контролер то 40 ампер). Коштує 270$ mppt або 250$ pwm Окремий інвертор на таку ж потужність коштує 175$ на алі Окремо зарядка на таку потужність коштує 100$ Провода і клеми щоб їх зʼєднати ще 5$ І того власна збірка 280$. гібридний інвертор - 250$ + сонячний контролер в придачу 2) Працює, дивіться відео уважніше. Дешевший гібридний інвертор іде на лоу вольтаж і працюватиме, якщо напруга панелі більше напруги акумулятора. Тобто від панелі 500 ват+ працюватиме 3) Дивився багато тестів, поки ще не бачив щоб цей газ горів, але не сперечатимусь. 5) Так, просто конектитись треба через силовий порт тоді, а не порт зарядки
@@light-to-every-home Така арифметика працює якщо мова йде про 5+кВтг батарею, стаціонарну інтеграцію системи. Але навіщо тоді такий слабий інвертор якщо є вже така батарея? Треба вже 4-5кВт брати щоб дійсно можна було забеспечити одночасний пуск двух холодильників, насосу в свердловині при інших працюючих в домі приладах. Якщо ж батарея 2-3кВтг то вона не протягне довго зі струмом зарядки 40А. У більшості даташитів нормальна швидкість зарядки без впливу на термін експлуатаціі літієвих батарей це 3 години. Тобто для 2кВтг при 48в це потрібна зарядка на максимум 15А. Якщо вже рахувати по найнижчим цінам у Китаї то ціна її 30$ , а інвертор на 2500Вт 150$. Тобто 180 в сумі. Та тут це не єдина причина чому у окремого інвертора є переваги. Якщо в домі не розведена електрика окремими лініями на обігрівачі, насос свердловини, холодильники та інше то вам просто не допоможе гібридний інвертор при потужності в 2,5кВт, вам усе одно прийдеться вимикати вручну потужні споживачі коли вимикається свілопостачання. А стосовно використання електровелсипедного акума через силовий порт з гібридним інвертором - точно не треба. Працювати буде, але ніякого захисту від перезаряду окремих ячейок та балансування не буде. Від однієї сонячної панелі дешевий гібридний інвертор не буде заряджати 48в батарею. Якщо підсумувати, то використовуючи електровелосипедний акумулятор, маючи невелику кількістьь ваттгодин - більше переваг у окремого інвертора та зарядки - купив, просто включив та працює кілька приладів прямо від інвертора, без інтеграціі в мережу та з можливістю віднести акумулятор в інше місце для заряджання. Якщо це інтегрована система, то потрібна сучасна розводка електрики в домі, послуги електрика по монтажу, більшої потужності гібридний інвертор та великий акумулятор з одним портом заряд-розряд.
Дуже актуальна тема. Дякую за корисні та інформативні відео про підключення інвертора. Є запитання- чи працює гібридний інвертор з простим не інверторним генератором? Чув десь, що деякі інвертори гібридні чутливі до наявності фаз та нуля... Точно знаю, що стабілізатор напруги типу Luxeon 5000w не працює з генератором, а прості комп'ютерні УПС ки працюють.
Працює з будь-яким генератором, наявність нуля на вході не важлива, перевірено. Але якщо звичайний генератор підключаєте, в якого не чиста синуса, то треба налаштувати інвертор так щоб він енергію генератора направляв в акумулятори, а не напряму на навантаження, щоб техніку не попсував. А інвертор вже братиме з акумуляторів і робитиме 230в чистий синус
@@light-to-every-home Дякую. Підкажіть, будь ласка, який це режим у налаштуваннях треба встановити, щоб гібридний інвертор з °функцією підмішування° запускався нормально і заряджав батареї від звичайного НЕ інверторного бензогенератора. В інтернеті не знайшоа реальної інформації чи відео про їх успішну роботу разом.
@@User1462uuw8w Вияснилось що не можна так щоб він (принаймні інвертор з відео) одночасно заряджався від мережі/генератора, але навантаження живив з акумулятора. Тобто у вашому випадку вам треба окремо заряджати (під час цього тримати, принаймні чутливу техніку вимкненою), а вже потім, коли акум зарядився, використовувати всі прилади. Нічого робити не треба для цього, просто подаєте струм з генератора на мережевий вхід і все. Якщо ж вам таке треба робити довготривало і чередувати зарядку/використання інвертора - не варіант, тоді хіба окремо купити двадцятиамперну зарядку, паралельно до акуа підʼєднатися Тоді інвертор просто завжди в автономному режимі працюватиме, а заряд в акумулятор буде литися з генератора через зовнішню зарядку
@@User1462uuw8w Трохи більше цю тему вивчав Якщо не захоче запускатись від звичайного генератора: 1) спробуйте вимкнути інвертор, тоді на вимкнений подати струм з генератора 2) спробуйте використати стабілізатор між генератором і інвертором
Автор молодец приятно удивил) Наконец-то кто-то поднял тему как быть с аккумуляторами если света не будет очень долго.. Как их тягать / заряжать / подключать. Провел примеры расчёты и так далее. В тоже время есть и минусы. В плане того что.. Да есть разные виды аккумуляторов и они могут сильно отличаться (Ёмкость/ Вольтаж / Количество циклов заряда / разряда что особенно важно... В наше время. !!! Самое важное к сожалению не сказал! Что самый живучий Акамулятор на базе "Литий Титанат" он имеет колоссальное количество циклов заряда/ разряда батареи как правило от 25 тис до 100 тис + циклов. Из минусов он слабее в плане выдаваемых Вольт / напряжения. В то время как обычный литий это 1-2 тис циклов. Lifepo4 (Литий железо фосфат очень хороший как правило в пределах 2-8 тыс. То есть не понятно о чем они пишут что он 10 лет может работать.. Да как правило количество циклов имеется ввиду что после их истечения он потеряет от 10 до 30% ёмкости.. Что конечно печально. Особенно в наших реалиях. Это может затянуться на очень долгое время..
вітаю! Маю дельту2.Чи є сенсі чи це не приведе до пошкодження станції, якщо підключу до неї соняч.панелі більше ніж на 500вт( щоб швидше зяряджатись)? Бо в оригінальних панелях до цієї станції до 500
Не варто перевищувати вказану в інструкції макс. потужність панелей, якщо це і не призведе до поломки - воно просто все одно не зможе "витягувати" з панелі більше заданого значення, а може і перегоріти
Корисно. Як раз це зараз актуально. Тільки я далекий від всього електричного і не вловив моменту вибору 12/24/48в - рекомендований інвертор працює з будь-якими та заряджає такі акуми в тому числі? І 48 найкращий варіант, але найдорожчий? Якщо брати з Китаю, то як на рахунок поганих продавців і невідповідності заявлених характеристик? Адже тут так просто не відкрити диспут і відправити 50кг акум назад в Китай. Це теж момент ризику, знаючи китайців.
Ні, 48в інвертор працює тільки з 48 вольтовими, 24в інвертор тільки з 24в. Так, чим більше вольтаж тим краще. Погані продавці - завжди ризик купівель на аліекспресі, плата за низьку ціну. Ну от подивимось що мені приїде через місяць)
не розкрита головна тема - налаштування гібридних інверторів, за цю послугу беруть 200 баксів віддалено, тобто через сервера в китаї, що з нашим інетом часто проблемно. Самостійно розібратися ... це біль та лише для ентузіастів, плюс не факт що вийде :) В мене дорогий гібридний інвертор, але генератор підключити до нього наразі ніхто не зміг, там сотні параметрів струму, про більшість навіть електрики не знають, та й інвертор не показує що саме не підходить. По сонцю - от нині впав сніг - 30см - генерація нуль, а чистити на висоті 2-3 поверху без норм доступа зимою - це маразм. Панелі зимою це іграшка для багатих, або приємний бонус якщо стоять для не зимового споживання, як у мене. По акумам нюанси: - Ємність на акумі це повна, а нам потрібна корисна ємність, свинцеві 50% корисної мають, літій 60-80% залежно від виду, розряд більше корисної вбиває акумулятори дуже швидко. - Корисна ємність ще має ККД, тобто реальна корисна ємність ще менше, чим більше Вольт система - тим більше ККД - свинцеві усі ДУЖЕ довго заряджаються(12 годин), там взагалі складний тип заряду з 3мя різними стадіями та вольтажами, тобто для резерву коли світло часто вимикають вони не підходять. (повірте мому досвіду як отримати корисної 1500вт замість 6000 за рік за рахунок сульфатації з-за майже постійного не повного заряду) - залізофосфат має майже стабільну напругу аж до повного розряду, тому адекватно оцінити ємність дуже складно, це використовують не чисті на руку продавці з китаю та можуть зменшити ємність на третину чи половину, ставлячи замість паралельних ліній пісок у формі акумуляторів (щоб вага співпадала). - "звичайний" літій це взагалі що? усі хімії що дають 3.7 номіналу? тоді куди потрапляють хімії де номінал 3.6 чи 3.65? До чого це я, тут варто сказати що різних типів літію ДУЖЕ багато, та з усіма є нюанси, саме тому залізофосфат такий популярний та дорогий, там розбиратися простіше, а так є багато гарних хімій, в знайомого NCM сбірка стоїть вже 2 роки та він радий як слон (NCM використовують зокрема в топових електрокарах типу тесли). P.S. пишу сидячи на акумах бо вимкнення.
Уточнення по сонячній системі (про пасмурну погоду) враховуйте споживання самого інвертора. Якщо у вас всього 1 2 панелі то акб заряджатися не буде, так як їх потужність "зжере" інвертор. Виключення - це велика кількість панелей. Або додати в систему вітряк (не китайський).
Доповню, якщо бажаєте зробити сес на основі китайського інвертора будьте готові до швидкого та дорогого ремонту, так як вони полюбляють кинути димком просто навіть без навантаження. І в порівнні з місцем підпалу (на інверторах знайомих) горять вони як по копірці, в одному і тому ж місці і навіть слід копоті однаковий на радіаторі. Походу це такий привіт від китайців щоб ми купляли ще)
Я поки виживаю на старому упсі. Родич підігнав у користування. Має правильний синус і акум дохлий але великий, котлу підходить, замерзнути не дасть хоча і тримає мало часу. Для віялових відключень як зараз підходить, але от якщо орки зможуть ще більше винести енергосистему, його вже буде невистачати... Фапаю на Екофлов рівер2 макс або Про але ціна космос або місяць чекати... Знаю кількох людей з сонячними станціями, скоріше розчаровані результатом: зимою не вистачає їх, а акуми дуже дорогі і з роками зношуються значно... Нам не пощастило жити поруч з оркостаном і жити в зоні з дуже малою кількістю сонячних днів взимку... Але нічого, переживемо! Переможемо! Слава ЗСУ, слава вільній Україні!
Дуже детально та із цінами приблизними. Корисно. Але 4650 баксів за повне забезпечення електрикою - не так і мало, далеко не всі можуть собі зараз це дозволити. Ті хто зробив це на ентузіазмі ДО війни виграли нарешті, бо тоді всі сміялися - "ніколи не окупиться" - і оць їх час настав.
Багато в кого ті 2-3 тисячі баксів навіть є. Але люди настільки увірували в "хтось повинен мені забезпечити безмежно кіловатів за 1.68 грн/кВт", що маємо те, що маємо. Навіть за наявності грошей - небідні люди подекуди сидять десятками годин у пітьмах... Хоча самі - бізнесмени і могли б за копійки організувати завезення цих гібридних інверторів та аккумів може не мільйонами, але десятками і сотнями тисяч на місяць...
Годне відео для людей які хочуть в цьому всьому трохи розібратись , розібрана куча різного матеріалу , хватає корисних порад ) одне з тих які можна радити звісно перед тим як ставити рекомендую переглянути таке не одне) і не два)
Дякую за контент! А яка може бути максимальна відстань, без суттєвих втрат, від сонячних батарей до інвертора, щоб розуміти чи можна тягнути дроти з даху, а не з балкону?
Це повність залежить від того, які панелі і скільки ви будете підключати до інвертора. Чим більша напруга у вас вийде тим далі їх можна розмістити. Наприклад, ота одна панель на 600Вт: ~34В, ~17А (заявлені характеристики), При довжині кабеля 10м перетином 6мм кв. втрати будуть 3%. на 20 метрів вже 6%. З іншими варіантами панелей цифри можуть бути зовсім іншими
Апдейт із 2024 року. Є інші "зарядні станції". Для прикладу OUKITEL P2001 Plus ємністю в 2 кіловата по ціні в 900 євро в європах плюс доставка в україну ще 50-100 євро, мито наче вже скасували. Тож виходить коробочне рішення по ціні як кастомне два роки тому.
@@light-to-every-home повний фарш 1800W AC Input - Charge to 80% just in 1 hour Charging Adjustment Knob -Adjust at 400W/800W/1200W/1800W 2400W AC Output - Pure Sine Wave Inverter (4800W Surge) 2000W UPS < 10ms - To prevent unexpected power outages Noise Level < 50dB - Able to sleep peacefully Comprehensive protection: Splash-Proof and Dust-Proof Smart App Control - Intelligent monitoring by Bluetooth & WiFi Durable LiFePO4 Battery - 3500+ lifeycles up to 10 years lifespan Max. 500W Solar Input - Go green with solar power
Та нема конкретного сценарію. Або спробувати ризикнути через службу Майміст, як я ризикнув (гугліть - "замовити з аліекспрес через майміст"), Або знайти знайомих друзів хто там буває, щоб вони на себе замовили і вам привезли
@@andriitula там не буде такої опції, в міст експрес є склад в Польщі, на нього й робите замовлення з аліку, а потім з того складу міст може направити посилку в Україну
Ну хто як може. Зараз наша спільна задача - вижити щоб перемогти у війні. Хтось виживає дешевим інвертором і автомобільним акумом. Хтось купує по три екофлоу. В усіх свої бюджети. Зараз все що працює - добре. Місія цього відео - оптимізація сімейних бюджетів українців. Бо не всі знають де дешевше взяти в плані $ за кіловат
Проблема в тому що тут багато але. Я бачу наступні: ціна, терміни доставки, мобільність, дуже низька кпд соняних панелей в квартирі у період з жовтня по березень. Плюс квартира це потенційна пастка, якщо відключать центральне опалення/каналізацію то який сенс в ній сидіти вижимаючи крихти ватів з панелей? Я б за можливості, якщо є хоч якась хатинка в селі, відразу відштовхувався від неї, а в квартирі тількі щось максимально мобільне, щоб у разі серйозних проблем швидко переміститися туди та там вже налагоджувати все.
Квартири бувають з автономним опаленням, але котли тепер залежать від ел.енергії. Тому це вихід з ситуації, як запустити газове опалення під час знеструмлення
Звісно, якщо є хата в селі то це однозначне так, в квартирі спустити воду з системи опалення (якщо автономне опалення) і переїхати в село. Там вже облаштувати нормальну автономку на акумах, панелях, дровах...
@@Dexter-pf9xi Ну, для котла не треба 2кВт. Думаю, чесних 300Вт вистачило б і на котел газовий і на світло (якщо світлодіоди всюди) і на роутер і на ноутбук. Більші потужності потрібні вже для різної домашньої техніки.
@@user-user-1 Не розписуйтеся за всіх. Я, особисто, бажаю користуватись в селі мікрохвильовкою на 800 ватт для підігріву їжі, пральною машинкою-автоматом, глибинним насосом та бойлером, аби душ приймати теплий без тазику та підігріву відра води на газовій плиті. Мені, якраз, гібрид на 24-48 вольт, з потужністю 2.4-3.6-5.5 кВт, з аккумами на 2-4-6 кВт*г запасу електрики - дуже і дуже підходить і потрібні. Незалежно від поточної ситуації. І я, бляха, все це зараз вручну збираю. Це відео я натрапив ВЖЕ після того, як пішов і з рук взяв гібрид на 3.6 кВт потужності (24 В) номіналом. Тепер, йоперний теарт, треба же батарейку літій-залізо-фосфатну на 100 Ач десь взяти. Візьму навіть за 40-45 тис. Зато буду як людина, а не як хробак. Взагалі-то, це і є той "чорний день", на який багато хто копійку відкладав... На запасну нирку відкласти не вдасться, як не відкладай. А на ДБЖ нормальний - ось воно. Час прийшов! :-)
Чудовий огляд. Порівння блюетті 800 вт та саморобної збірки 2500 вт не коректне. Порівняйте наприклад з блюетті ас300 на 3000 вт. Так буде правильне порівння
Дуже дякую Святослав за Вашу роботу! Завдяки відео, вирішив ставити собі таку систему і детальніше розібратись. Але маю до Вас прохання, роз'яснити як підібрати сонячні панелі до даного інвертора (тип і кількість), щоб нормально працював інвертор. На сайті аліекспрес на сторінці з дешевшим інвертором є світлини про товар, на одній з яких є наліпка з технічними х-ми гібридного інвертора. Так ось на тій наліпці по сонцю наступні х-ки: Максимальна потужність фотоелектричної матриці : 1000 Вт., Напруга відкритого ланцюга PV : 102 В постійного струму., Діапазон MPPT при робочій напрузі : 30-80В постійного струму. Якщо взяти панелі потужністю 470 Вт, з максимальною напруга 45 В., Струм при максимальній напрузі 10,3 А. То я для нормальної роботи інвертора можу поставити тільки 2 панелі(1000Вт/470 Вт= 2,12)? І по максимальній напрузі панелі в 45 В., я їх зможу підключити тільки паралельно щоб вкластися в Діапазон MPPT при робочій напрузі : 30-80В.?? Я вірно розумію принцип підбору панелей для нормальної роботи гібридного інвертора, чи то якісь інші характеристики впливають на підбір???
Я про це в цьому відео трохи розказую, ще пізніше зніму окремо на цю тему. Якщо ви замовили мппт а не шим, то там до 102 вольт напруга короткого замкнення. У вам панель 45 вольт при макс потужності чи напргуа короткого замкнення (думаю що друге). В такому випадку дві панелі послідовно влізе і дві паралельно. Обмежень по вхідному струму в дешевшому інверторі я не побачив (вони звісно є, але не мали б бути менше 30 ампер, бо інакше заявлену потужність панелей не вдалося б приєднати)
@@light-to-every-home Так само як люди купуют китай, котрий також оверпрайс... За такі гроші купляти такі речі, щоб їх викинути через рік, так ще і без обслуговування.... Просто жесть...
Треба лайку на бігову доріжку і хай виробляє електрику))) а то ціни щось космос) А відео дуже гарне і інформативне! Все чітко пояснив що є на ринку і як то все з'єднати і шо по грошам! Ще і посилання ! Це на рівні дипломноі роботи в універі! Давай зачетку , здав!
Майте на увазі що відео зняте ще в перші блекаути, цінова ситуація дещо змінилася. Але якщо коротко - зараз знову все дорого (навесні було дуже дешево), але принаймні lifepo4 в наявності, хоч і за дорого
@@light-to-every-home треба ще дуже обережно вибирати потужність і емність, томущо здебільшого overengeeniring. Бойлер гріти від сонця, чи фен, чайник. Коли немає світла треба користуватись найнеобхіднішим, і такий підхід суттєво здешевшує систему! І це виходить придбилзо 1000w на житло, А ще краще мабуть взагалі акумулятори якнайменьші мати, а більше панелей купити і спалювати одразу. А для нагріву води треба використовувати плоскі водонагрівачі.
@@NeurolinguisticTraumatolog можна спробувати, повністю вони скорше за все не розряджатимуться, бо впиратимуться в нижню межу, але частину циклу працюватимуть. Але від таких маленьких толку ж майже ніякого
100W це швидка зарядка? І скільки вона має заряджати ту батарею, 12 годин? А головне питання, як перемикати це з/на мережу. Є варіанті, які виглядають краще: інвертор-упс з функцією зарядки за ті самі 100$.
28:32 Міст Експрес же доставляє з Америки. Акумулятори правда можна лише морем везти, а це 4-6 тижнів, мабуть. Однак не треба робити доставку в Польщу.
!!! Upd 06.2024 Наразі панелі вдвічі дешевші, інвертори і акуми - десь в півтори рази дешевші. Відео робилося в перші блекаути 2022. Також зараз є більше моделей інверторів цікавих. Також якісні інвертори Deye по досить пристойній ціні можна купити (на голову краще всіх китайських з відео)
!!! Upd 15.01.23 у відео помилка, дешевший інвертор (саме цієї моделі, на яку посилання), максимум можна підключати 1200ват панелей
Так, ємність не у ватах, а у ват-годинах. Вибачте за помилку у відео, погана звичка ват-години називати ватами. Багато вже хто в коментарях про це написав
Також майте на увазі що ціни на Екофлоу та Блюєтті вказані від перекупів в Україні, на момент зйомки відео. Звісно можна дешевше замовити за кордоном - так і робіть!
Пасмурна- похмура
На Алі щось воно не хоче до нас. Тільки в мацкву
@@wescor8365 в Львівську область принаймні є доставка
щодо LiFePo4, термін служби - мова йде про кількість циклів заряду-розряду. Але ємність акумулятору при цьому сильно деградує. Служити він буде то може й 10 років, тільки заряд він вже не триматиме. Всетаки основна і єдина перевага LiFePo4 - безпека.
Емнiсть це не вати... якщо ви не електрик чого лiзете у термiни??? I розповiдаэте як саме требо i як правильно... Ви знiмiть вiдео о iнверторах як правильно вибрати о ботареях 12 i 24 вольт о зарядних пристрiях... I о схемах як правильно пiдключити щоб було свiтло в домi... Розкажiть на скiльки хватить аккумулятора i як пiдiбрати эмнiсть... I сумму грошей так щоб було не дорого але i щоб хватало надовго i не ломалось... О складнощах з якими придеться столкнутися людям при сборi той чи iншоi схеми...
Об'єм проведеного дослідження вражає! Порівняльні таблиці, приклади цін. Дуже достойний рівень! Частину цієї інформації я збирав по частинках, а тут все зразу.
Коли тупий вася передивися ютубу і поліз знімати свої тупі відоси.. Господи. такого намолов. перемішав грішне з праведним. Десь правда, десь прибрехав, десь видумав - надумав, десь ахінею несе. Це ппц. Який же бред
За таке дослідження, за таку щирість
величезна Дякую!!!
Скоріш за все , більше ніде такого не побачиш і не почуєш.
Бажаю Вам успіхів в усьому, чим би Ви займались.
Коли тупий вася передивися ютубу і поліз знімати свої тупі відоси.. Господи. такого намолов. перемішав грішне з праведним. Десь правда, десь прибрехав, десь видумав - надумав, десь ахінею несе. Це ппц. Який же бред
Передивився купу відео на цю тему, але це найкраще: змістовне, аргументоване, корисне і без лишньої «води». Автору респект!
Дякую!
@@light-to-every-home можете прикинути скільки часу потрібно щоб зарядити від мережі збірку на 100Ah та 200Ah? Наскільки я зрозумів бмс та зарядник не потрібний при купівлі даного виду смарт інвертора? Чи є можливість живити двома зарядниками таку схему?
Гарне відео, сам збирав подібні данні та порівняння, а тут все в одному місці. Дякую! Обідві збірки мають місце, але перевагу всеж таки краще надати 48В, якщо дозволяють финанси, набагато більший вибір готових аккамуляторів.
Дуже корисна і актуальна інформація. Дякую!
Молодчинка, проробив велику роботу і багато в чому допоміг розібратись. Дякую 😉🇺🇦
Шикарно зроблена робота. З нетерпінням чекаю нових відосів. Респект за Українську🇺🇦
Коли тупий вася передивися ютубу і поліз знімати свої тупі відоси.. Господи. такого намолов. перемішав грішне з праведним. Десь правда, десь прибрехав, десь видумав - надумав, десь ахінею несе. Це ппц. Який же бред
А що, могло бути інакше? Дякувати жінці, що вона народилась жінкою, а чоловікові за чоловіка 😂?
Дякую за корисну і дуже детальну інформацію
Вдячні вам за таку ґрунтовну аналітичну роботу і поради! Підписався:)
Будемо вдячні за доповнення цього відео пізніше. Це важлива інформація. А я якраз живу в приватному будинку у Києві. Поки ще приглядаюсь і шукаю хто це все зможе підібрати і змонтувати.
Працюю над наступними відео! Просто великий час займає монтаж
@@light-to-every-home
Коли тупий вася передивися ютубу і поліз знімати свої тупі відоси.. Господи. такого намолов. перемішав грішне з праведним. Десь правда, десь прибрехав, десь видумав - надумав, десь ахінею несе. Це ппц. Який же бред
Ух, Ви пане заморочились. Розжували максимально.. Дуже дякую.. Максимально пізнавально
Дякую! Мені як інженеру було дуже корисно подивитись уже готову порівняльну табличку і приклади пошуку :)
Молодець, по ділу і з прикладами. Відео звісно має користь для людей і варте перегляду. Дякуємо
Дякую , корисно. Тезисно про саме головне
Молодец! Достаточно краткое и понятно для любого человека. Разжевал и ссылки дал.
Мега лайк Вам! Дуже корисне відео, зрозуміле пояснення, зібрана в одному місці практична інформація з цінами і де купити.
Дякую за чітку та добре структуровану інформацію. Які сонячні панелі ефективніші в пасмурний зимовий день: монокристалічні, полікристалічні чи якісь інші? Послідовне чи паралельне з'єднання панелей? Який інвертор краще підійде для квартири на 12, 24 чи 48 V і чому?
Якщо коротко.
Інвертор: Чим більший вольтаж, тим краще.
48в оптимально в багатьох сенсах
Панелі: ну полікристалічні то трохи вчорашній день. +- вони всі працюватимуть і +- всі працюватимуть слабо в позмурий день, але працюватимуть.
Я особисто дивлюсь тільки на скляні монокристал (half cell).
Якщо мппт контролер то звісно краще послідовно максимально скільки мппт по напрузі дозволить запхати
@@light-to-every-home Дякую! В мене виходить панелі сумарно 96 В, інвертор в діапазоні від 30 В до 145 В. В такому випадку акумулятори на скільки В робити?
Благодарю за информацию, всё очень четко и грамотно
Відео круте і інформативне, таймкоди круті, все чітко. Таблиці і розрахунки супер, люблю таке, дякую
Дуже дякую! Дуже корисно, дуже зрозуміло і достатньо коротко!
Дякую! Це дуже важливо в цій ситуації отримати таку інформацію!
Україна незламна!
Дякую! Важлива и зрозуміла информація!
Дякую! Дуже цікаво і добре "розжовано")
дякую за матеріал, навіть задумався над сонячними панелями)
Дуже гарна робота!
Все доступно!
Дякую за ґрунтовну обробку і систематизацію інформації.
Я б іще трохи більше акцентував увагу на акумуляторах. Точніше на їхню здатність швидко заряджатись, бо за це відповідає не тільки акумуляторна банка, а іще і контролюючі її пристрої (BMS контролери), потужність зарядних пристроїв теж має значення, та й потужність мережі теж.
Це я про те що сподіватись на сонячні елементи навряд чи варто в глобальному сенсі, у людей банально немає стільки площі і грошей на їх вільне розміщення. Отже у ті періоди коли міська мережа дає до оселі струм, треба в якнайкоротший термін зарядити батареї, інакше їх ємність не буде мати значення, якщо вона буде не використана.
У захваті від структурованої, максимально повної, та й ще доступною мовою донесеної інформації. Всього найкращого такій золотій людині.
Дякую)
Поставив лайк за розкриття теми з варіантами де купити. Від себе додам, що подібним розрахунком займався десь років 9-10 тому назад. Сумно те, що така система не подешевшала, а ще й подорожчала (через ажіотаж також). На той час за гроші, які треба було витратити на таку систему я міг оплатити електроенергію орієнтовно на 33-35 років наперед. Це при тому, що треба буде за цей період акумулятори, як мінімум ще два рази замінити. Та й панелі теж з часом зношуються. А у великому багатоповерховому будинку, стосовно панелей прикріплених за балконом під кутом (найоптимальніший і найефективніший варіант кріплення) завжди є ризик моментального обнулення ресурсу сонячної панелі.
Якщо і далі вартість електрики для населення буде покриватися за рахунок бізнесу, то сонячна енергетика в побуті буде існувати як хоббі. А бізнес буде ледь животіти.
@@mykolad7672 це ви самі видумали?) Просто бізнес доять більше ніж людей.. чи ви думаєте ахметов мать тереза і на людях не наживається?) Вони всю енергосистему отрималу на шару і доїлинас всіх та й все.. я лумаю що собівартість значно нижча навіть за самі найнижчі тарифи...
@@evgeniy.semenets вся энергетика ничего не стоит. Только твоя зарпалата должна быть бесконечной. Как же вы заибали, комуняки.
@@Alexxstep я не кажу що має бути безкоштовна) я кажу що стайка бандюків спиздило у країни промисловість і робили на цьому бабки... яркий приклад брати плату за транспортування газу. Люди за свій кошт тянули ті труби по селам, а тепер мають якомусь мудаку ні за що платити... у моєї мами дача. Щоб протянути газ з усіх збирали чималі кошти на той час, вона за рік використала там 30 кубів... але має сплатити за 500 бо якийсь мудак придумав схему як розводити людей. Я за те що б такі штуки як енергетика або належали державі, або тарифи на це були під рогим регулюванням а не як зараз кли в комітет занесли по чемоданчику і тарифи виросли)
@@mykolad7672повністю згоден. Від цього і продукція дорожча, тобто не конкурентна.
Молодець, роби подібні відео такого формату, зараз це буде актуально.
розумний підхід до вирішення своеї необхідності в електрозабезпеці.) я давно придивлявся до настінного гібридного инвертору. з часів тем Тесли=Солар=панелі....коли в будинку прпонувалися накопичувачі енегії на випадок знеструмлення. Розглядав вариант, коли був тариф день\нічь. 1.6\0.9 грн/кіловат. але при наявності доступу до стовпа з 220, такий крок був просто забаганкою. з окупністью в сотню років)) зараз же, для квартири має сенс, але при умові подачі світла хочь 3 рази на неділю, бо мати щей генератора чи влаштовувати на фасаді сонячні панелі це вже дуже кошерно, а потім куди його?? Уявіть ОЛХ навесні))) продам, продам....єкофлоу, панелі, генератори. Я прораховував усі моменти , та вирішив ,що наявність електрогенератора в квартирі мені нічого не дасть, крім прання та світла. Мобільного , інтернет звязку в моему місті немає. Воду та опалення теж втрачаемо , тож витратити 30к грн на генератор,щоб зарядити планшет з іграми ...то вже маячня. 2 дні можна потерпіти. Холодильник відпадає бо на вулиці меньше нуля та є балкон. У батьків частне подвірья. так там треба замініти церкуляційний насос опалення з 220 на 12в та використовувати аккумуляятор. Чому я це все розписав, бо від вашої ДОроГОЇ покупки буде мало сенсу, якщо у вас світло пропадає 2 рази на неділю. у кого немаає святла неділями, то варто може просто до родичів на якийсь період. у кожного все индивідуально. Успіхів. Вистоїмо
дякую за класний і дуже інформативний огляд))
Дякую за відео, інформативно, зрозуміло і багато корисного в одному 🔥🔥
Чел, красава, дуже потужний відос
Дякуємо!
Дякую дуже корисне відео ❤️🇺🇦
Дякую за вашу роботу)
супер корисно) дякую
Супер інформативно, шкода що не побачив раніше. Вже замовив, все вийшло дорожче на 20%.
Ну 20% рахуйте вам пощастило, не в кілька разів дорожче ніж купляти в перекурів екофлоу
супер - чітко, зрозуміло.
хоч поки і не планує це все ставити, цікаво було подивитись
Лайк в студію. Дуже круто відео. Дякую за таку корисну інформацію.
Дякую!
Все фахово подано для нефахівців. "Розжовано і вкладено до рота")
Підписка+вподобайка!
Щиро вдячний за вашу працю! Дуже дотепно та виважено! Перший раз бачу ролік на RUclips Ukrainian достойний оплати! Готовий зробити невеликий внесок... думаю що є такі ж небайдужі люди до вашої праці та розвитку !?
Дякую! Можливо в майбутньому якийсь патреон матиму
Молодець! Дякую!
Молодець, щиро дякую!!!
Чудова робота
Спасибо за видео! Для себя решил вместо Экофлоу лучше поставить инвертор и 3 аккумулятора, еще и дешевле вышло. Записал у себя на канале даже обзор сборки.
Дешевле то дешевле, но заряжать надо 12 часов. А у Экофроу за час - как раз можно успеть получить полную дозу пока есть свет.
@@toptol2363 5-6 часов, там токи заряда 20-30А. Даже за 3 часа можно зарядить так, что на сутки хватит. При экономичном пользовании.
@@koroljulian1213 там багато факторів.
Речі типу екофлоу - це інвертор, зарядка, та літій-іонні батареї, usb порти, зарядка для лаптопа, керування - все в одному. Якщо збирати це самому, вийде може і дешевше, але страшненько виглядатиме, хз скільки буде заряджатись, і скільки циклів зарядки-розрядки матиме.
Мені от пропонували рішення - акум 1200втг + інвертор + зарядне-для-інвертора - 800 баксів. Але час зарядки - 10 годин. В 10 разів повільніше за Екофлоу. А це зараз критичний параметр. Виглядатиме все це також в порівнянні з Екофлоу.
Ще один фактор - час на доставку і збірку. Поки я все це з Аліекспрес отримаю - темрява очі виїсть. А це також дуже важливо.
@@evgenkoval5566 ви точно дивились відео ? Перші 10хв? Далі нічого цікавого.
Сенс в тому що він і каже, "забудьте про всякі зарядки і інвертори" беріть гібридний !!! В ньому все є, налаштування току заряду, сигнал що акум сідає, керування через нет.
Єкофлоу це річ для тих хто живе в арендованій або ще якійсь хаті. Мобільна штука. Приніс , вмикнув, працює.
@@koroljulian1213 налаштування току заряду? Тобто також заряджається на 80% за годину, як той самий Екофлоу? USB порти є? Все в одному корпусі є? Як на мене, плюси готових рішень якраз в тому, що вони прості - непотрібно бавитись зі збіркою, підбором правильних компонент, їх доставкою...
Я не рахував, але щось я думаю, що ціна ручної збірки, якщо порахувати всі ризики і мінуси, вийде співмірною з готовим рішенням.
Дякую за Вашу роботу!
Ваш досвід корисний. Лайк.
Класна аналітика, дякую! Для приватного будинку, звичайно, рішення на базі інверторів є найкращим, але для більш коректної оцінки вартості було б правильніше порівнювати не наймолодші моделі Блюєтті та Екофлоу, а більш потужніші. Вартість за ватгодину там буде відрізнятися. До тогу ж ЕБ3А зараз коштує 350 євро в Європі. Навіть з усіма додатковими витратами на доставку і т.д. вийде не більше 500$. Але ніяк не 800, як в таблиці) Звісно можна тут у перекупів купити її хоч за 1000, але ж якщо вже веземо інвертори з Алі і чекаємо, то вже і ціну на Блюєтті давайте розраховувати як під замовлення;)
Добре пропрацьований матеріал :) Однозначно лайк :)
❤❤❤дякую,все зрозуміло мені,58 річній білявці
Автору лайк! Шляхом аналогічного аналізу дійшов до аналогічної збірки (але без сонця, оскільки орендоване житло), вже замовив все з алі: контролер MUST + 24v100Ah (8шт 3В 100Ah LiFePo4) + захист Daly на 120A
Привіт. Цікаво було б на таблицю глянути сьогодні, при адекватних цінах на зарядні станції + компактність і зручність "все в одному". І вашу думку з цього приводу. Дякувати нашим ППО, обійшлося без блокауту.
Так, добре що обійшлося без блекауту!
Ну ціни можете просто підставити з оф. магазину екофлоу. Моя думка така що кожен має обирати що йому більше треба, зручність і портативність, з можливістю подальшого використання на природі - тоді екофлоу.
Якщо важливі саме потужні характеристики за менші гроші, тоді рішення з гібридним інвертором.
@@light-to-every-home в тому то і справа, що багатьом просто нема бажання возитись з інверторами та аккумами. Я для себе обрав портативний варіант, його зручно взяти з собою в дорогу в машину. А для дому дійсно є пара гелєвих аккумів заряджених "про запас". Щодо цін в оф магазинах екофлоу, то це вибір не для кожного. Не всі готові віддати 50% і більше просто за покупку в оф магазині. Ні, дякую. Щодо прямого порівняння з вашою таблицею, то зараз ціна за кіловат у зарядної станції буде приблизно 700у.о., що вже цілком конкурентно до вашого вибору. Але тут кожен обирає що йому більше до вподоби.
Супер! Дякую.
Дякую, ! Для початку, щоб розібратися в цьому безладі з електрикою дуже корисне відео.
Дуже якісне відео 👍
Спасибо! очень полезно!
дякую за твою роботу
Молодець !!! ❤
Доброго дня. Які краще панелі до цього інвертора, і як краще з'єднувати. В просторі інтернета багато інформації, але вона різна. Планую купляти дві шт. Більше нема куди ставить, Це багатоповехівка можно 4 але якщо невеликі.Може є якісь на прикладі.
Ще які кращі полі чи монокристалів. Дякую.
Якщо інвертор 24в, то вистачить дві скляних.
Якщо внвертор 48в, то мінімум 4 високовольтних панелі (400ват це найменше які є).
Високовольтною панеллю я називаю панель де напруга холостого ходу +-50в, а не +-42в, як часто буває.
Звісно краще брати сучасні монокристалічні half-cell промислові панелі. Найкраще і найдешевше рішення
Відео та табличка справді можуть бути корисним. Єдине що хочу зауважити це те що нові покоління брендових зарядних станцій, як та сама EB3A, мають свої сильні сторони. Наприклад вони можуть швидко заряджатися від мережі, аж до 80% за годину або дві. У деяких ситуаціях ця опція може бути дуже корисною.
не бачу переваги. любий літій, який словом описаний у тому числі у відео працює так же. сам володію 1.5квт літія і заряджаюсь за 2години. єдине немає пафосної наклейки екофлоу і т д
@@VitaliiKK Маєте нову літій-залізо-фосфатну батарейку із запасом міцності у 3000+ циклів?
@@andriisenchenko52 батарейка то півбіди, є норм європейці на 7-15к циклів, ну як мені здається норм :))) не можу розібратися щоб потім то в зелений тариф переробити мені потрібен on-off grid чи grid tie
І вартість цієї моделі з Німеччини через нову пошту з доставкою і податками обійшлась в 13000 грн
@@sergiytsviliy8695 Це вже доставлена станція чи лише куплена?
Дякую, мене питания ціни хвилювало ще до війни, хоча не дізнавався, не має де монтувати це все. Тільки мрії.
Тепер буду якось приблизно знати на що очікувати за які гроші.
Корисне відео, дякую!
Коментар по цінам на всілякі ЕкоФлоу/Блуетті: окрім сухих цифр ТТХ треба згадати ергономіку/портативність/функціональність. І це також якусь копійку коштує.
Для когось це некритично. Для деяких - вирішальний аргумент.
Подяка автору, дійсно багато корисної інформаціі. Але у мене є кілька зауважень:
1. Окремий інвертор + зарядка майже в 2 рази дешевший за гібридний. Плюс його не треба встановлювати з електриком, просто ввімкнув і користуєшся. Не у кожного в будинку нормальне сучасне електророзведення, куди можна просто додати гібридний інвертор.
2. Гібридний не працює від 1 сон панелі, а окремо це можна зробити, купивши мппт контролер і зробивши комплект інвертор+зарядка+мппт
3. LiFePO4 це теж літій-іонний акум і він також при пошкодженні випускає газ, який горить як порох. Погуглить, як горять китайські електроавтобуси. І немає жодного звичайного літію, є багато різних видів літій-іонних акумуляторів. У електровелосипедах найчастіше це LiNiCoMnO2 (LiNMC).
4.Про 10+ років служби це не для б/в та відбраковки, які зараз дешево продають у нас на олх деякі швидкі підприємці. Насправді електровелосипедні LiNMC, які збираються з ячейок циліндричної форми, можуть виявитися навіть довговічнішими за залізофосфатні прямокутники. Тому що циліндр не розбухає, він однаково міцний з усіх боків по колу, а прямокутники через пару років роботи можуть "пухнути" по широкій стороні і розвалювати батарею своїми пузиками. Також до залізофосфата є багато питань по балансуванню. Якщо у вас лише одна ячейка, то дійсно може 10 років працювати, а якщо 16 ячейок у 48в батареї, то з балансуванням можуть бути проблеми вже на другий рік.
4. Якщо "Звичайний літій" це LiNMC то ціна на нього вище ніж на LiFePO4, якщо це не б/в або брак, а нові фірмові ячейки Panasonic, наприклад.
5. Також варто додати що не можна використовувати будь який скутерний або електровелосипедний акумулятор з гібридним інвертором, тому що в них можуть бути окремі порти для заряду та розряду і захист та балансування не буде в такому випадку працювати на зарядці.
1) Не погоджуся
Гібридний інвертор 2400 ват має зарядку 30 ампер від мережі (якщо шим контролер то 40 ампер). Коштує 270$ mppt або 250$ pwm
Окремий інвертор на таку ж потужність коштує 175$ на алі
Окремо зарядка на таку потужність коштує 100$
Провода і клеми щоб їх зʼєднати ще 5$
І того власна збірка 280$. гібридний інвертор - 250$ + сонячний контролер в придачу
2) Працює, дивіться відео уважніше. Дешевший гібридний інвертор іде на лоу вольтаж і працюватиме, якщо напруга панелі більше напруги акумулятора. Тобто від панелі 500 ват+ працюватиме
3) Дивився багато тестів, поки ще не бачив щоб цей газ горів, але не сперечатимусь.
5) Так, просто конектитись треба через силовий порт тоді, а не порт зарядки
@@light-to-every-home Така арифметика працює якщо мова йде про 5+кВтг батарею, стаціонарну інтеграцію системи. Але навіщо тоді такий слабий інвертор якщо є вже така батарея? Треба вже 4-5кВт брати щоб дійсно можна було забеспечити одночасний пуск двух холодильників, насосу в свердловині при інших працюючих в домі приладах. Якщо ж батарея 2-3кВтг то вона не протягне довго зі струмом зарядки 40А. У більшості даташитів нормальна швидкість зарядки без впливу на термін експлуатаціі літієвих батарей це 3 години. Тобто для 2кВтг при 48в це потрібна зарядка на максимум 15А. Якщо вже рахувати по найнижчим цінам у Китаї то ціна її 30$ , а інвертор на 2500Вт 150$. Тобто 180 в сумі. Та тут це не єдина причина чому у окремого інвертора є переваги. Якщо в домі не розведена електрика окремими лініями на обігрівачі, насос свердловини, холодильники та інше то вам просто не допоможе гібридний інвертор при потужності в 2,5кВт, вам усе одно прийдеться вимикати вручну потужні споживачі коли вимикається свілопостачання. А стосовно використання електровелсипедного акума через силовий порт з гібридним інвертором - точно не треба. Працювати буде, але ніякого захисту від перезаряду окремих ячейок та балансування не буде. Від однієї сонячної панелі дешевий гібридний інвертор не буде заряджати 48в батарею.
Якщо підсумувати, то використовуючи електровелосипедний акумулятор, маючи невелику кількістьь ваттгодин - більше переваг у окремого інвертора та зарядки - купив, просто включив та працює кілька приладів прямо від інвертора, без інтеграціі в мережу та з можливістю віднести акумулятор в інше місце для заряджання. Якщо це інтегрована система, то потрібна сучасна розводка електрики в домі, послуги електрика по монтажу, більшої потужності гібридний інвертор та великий акумулятор з одним портом заряд-розряд.
@@alexdiscoworld2738 Спасибі за доповнення!
Дуже актуальна тема. Дякую за корисні та інформативні відео про підключення інвертора. Є запитання- чи працює гібридний інвертор з простим не інверторним генератором? Чув десь, що деякі інвертори гібридні чутливі до наявності фаз та нуля... Точно знаю, що стабілізатор напруги типу Luxeon 5000w не працює з генератором, а прості комп'ютерні УПС ки працюють.
Працює з будь-яким генератором, наявність нуля на вході не важлива, перевірено.
Але якщо звичайний генератор підключаєте, в якого не чиста синуса, то треба налаштувати інвертор так щоб він енергію генератора направляв в акумулятори, а не напряму на навантаження, щоб техніку не попсував. А інвертор вже братиме з акумуляторів і робитиме 230в чистий синус
@@light-to-every-home Дякую. Підкажіть, будь ласка, який це режим у налаштуваннях треба встановити, щоб гібридний інвертор з °функцією підмішування° запускався нормально і заряджав батареї від звичайного НЕ інверторного бензогенератора. В інтернеті не знайшоа реальної інформації чи відео про їх успішну роботу разом.
@@User1462uuw8w Вияснилось що не можна так щоб він (принаймні інвертор з відео) одночасно заряджався від мережі/генератора, але навантаження живив з акумулятора.
Тобто у вашому випадку вам треба окремо заряджати (під час цього тримати, принаймні чутливу техніку вимкненою), а вже потім, коли акум зарядився, використовувати всі прилади.
Нічого робити не треба для цього, просто подаєте струм з генератора на мережевий вхід і все.
Якщо ж вам таке треба робити довготривало і чередувати зарядку/використання інвертора - не варіант, тоді хіба окремо купити двадцятиамперну зарядку, паралельно до акуа підʼєднатися
Тоді інвертор просто завжди в автономному режимі працюватиме, а заряд в акумулятор буде литися з генератора через зовнішню зарядку
@@User1462uuw8w Трохи більше цю тему вивчав
Якщо не захоче запускатись від звичайного генератора:
1) спробуйте вимкнути інвертор, тоді на вимкнений подати струм з генератора
2) спробуйте використати стабілізатор між генератором і інвертором
Актуальна тема. Можливо Ви бажаєте зняти нове відео із врахуванням ситуації на 2024, може маєте нові думки
Можливо
@@light-to-every-home ой так))) було б дуже цікаво саме зараз)))😊😉
"І ви досі живі як бачите" це 5! )))
Автор молодец приятно удивил)
Наконец-то кто-то поднял тему как быть с аккумуляторами если света не будет очень долго.. Как их тягать / заряжать / подключать.
Провел примеры расчёты и так далее.
В тоже время есть и минусы.
В плане того что.. Да есть разные виды аккумуляторов и они могут сильно отличаться (Ёмкость/ Вольтаж / Количество циклов заряда / разряда что особенно важно... В наше время.
!!! Самое важное к сожалению не сказал! Что самый живучий Акамулятор на базе "Литий Титанат" он имеет колоссальное количество циклов заряда/ разряда батареи как правило от 25 тис до 100 тис + циклов. Из минусов он слабее в плане выдаваемых Вольт / напряжения.
В то время как обычный литий это 1-2 тис циклов. Lifepo4 (Литий железо фосфат очень хороший как правило в пределах 2-8 тыс.
То есть не понятно о чем они пишут что он 10 лет может работать..
Да как правило количество циклов имеется ввиду что после их истечения он потеряет от 10 до 30% ёмкости.. Что конечно печально. Особенно в наших реалиях. Это может затянуться на очень долгое время..
Дякую!
Молодець!
вітаю! Маю дельту2.Чи є сенсі чи це не приведе до пошкодження станції, якщо підключу до неї соняч.панелі більше ніж на 500вт( щоб швидше зяряджатись)? Бо в оригінальних панелях до цієї станції до 500
Не варто перевищувати вказану в інструкції макс. потужність панелей, якщо це і не призведе до поломки - воно просто все одно не зможе "витягувати" з панелі більше заданого значення, а може і перегоріти
Дякую
Корисно. Як раз це зараз актуально. Тільки я далекий від всього електричного і не вловив моменту вибору 12/24/48в - рекомендований інвертор працює з будь-якими та заряджає такі акуми в тому числі? І 48 найкращий варіант, але найдорожчий? Якщо брати з Китаю, то як на рахунок поганих продавців і невідповідності заявлених характеристик? Адже тут так просто не відкрити диспут і відправити 50кг акум назад в Китай. Це теж момент ризику, знаючи китайців.
Ні, 48в інвертор працює тільки з 48 вольтовими, 24в інвертор тільки з 24в. Так, чим більше вольтаж тим краще.
Погані продавці - завжди ризик купівель на аліекспресі, плата за низьку ціну.
Ну от подивимось що мені приїде через місяць)
Дуууже дякую. Круто розкрито все і ясно. Мало таких відео зустрічаю.
не розкрита головна тема - налаштування гібридних інверторів, за цю послугу беруть 200 баксів віддалено, тобто через сервера в китаї, що з нашим інетом часто проблемно.
Самостійно розібратися ... це біль та лише для ентузіастів, плюс не факт що вийде :)
В мене дорогий гібридний інвертор, але генератор підключити до нього наразі ніхто не зміг, там сотні параметрів струму, про більшість навіть електрики не знають, та й інвертор не показує що саме не підходить.
По сонцю - от нині впав сніг - 30см - генерація нуль, а чистити на висоті 2-3 поверху без норм доступа зимою - це маразм. Панелі зимою це іграшка для багатих, або приємний бонус якщо стоять для не зимового споживання, як у мене.
По акумам нюанси:
- Ємність на акумі це повна, а нам потрібна корисна ємність, свинцеві 50% корисної мають, літій 60-80% залежно від виду, розряд більше корисної вбиває акумулятори дуже швидко.
- Корисна ємність ще має ККД, тобто реальна корисна ємність ще менше, чим більше Вольт система - тим більше ККД
- свинцеві усі ДУЖЕ довго заряджаються(12 годин), там взагалі складний тип заряду з 3мя різними стадіями та вольтажами, тобто для резерву коли світло часто вимикають вони не підходять. (повірте мому досвіду як отримати корисної 1500вт замість 6000 за рік за рахунок сульфатації з-за майже постійного не повного заряду)
- залізофосфат має майже стабільну напругу аж до повного розряду, тому адекватно оцінити ємність дуже складно, це використовують не чисті на руку продавці з китаю та можуть зменшити ємність на третину чи половину, ставлячи замість паралельних ліній пісок у формі акумуляторів (щоб вага співпадала).
- "звичайний" літій це взагалі що? усі хімії що дають 3.7 номіналу? тоді куди потрапляють хімії де номінал 3.6 чи 3.65? До чого це я, тут варто сказати що різних типів літію ДУЖЕ багато, та з усіма є нюанси, саме тому залізофосфат такий популярний та дорогий, там розбиратися простіше, а так є багато гарних хімій, в знайомого NCM сбірка стоїть вже 2 роки та він радий як слон (NCM використовують зокрема в топових електрокарах типу тесли).
P.S. пишу сидячи на акумах бо вимкнення.
Дякую. Доступно, цікаво, видно, що пророблено кучу роботи. Запитання можна кудись слати?
Дякую, можете тут написати
Уточнення по сонячній системі (про пасмурну погоду) враховуйте споживання самого інвертора. Якщо у вас всього 1 2 панелі то акб заряджатися не буде, так як їх потужність "зжере" інвертор. Виключення - це велика кількість панелей. Або додати в систему вітряк (не китайський).
Доповню, якщо бажаєте зробити сес на основі китайського інвертора будьте готові до швидкого та дорогого ремонту, так як вони полюбляють кинути димком просто навіть без навантаження. І в порівнні з місцем підпалу (на інверторах знайомих) горять вони як по копірці, в одному і тому ж місці і навіть слід копоті однаковий на радіаторі. Походу це такий привіт від китайців щоб ми купляли ще)
Я поки виживаю на старому упсі. Родич підігнав у користування. Має правильний синус і акум дохлий але великий, котлу підходить, замерзнути не дасть хоча і тримає мало часу. Для віялових відключень як зараз підходить, але от якщо орки зможуть ще більше винести енергосистему, його вже буде невистачати... Фапаю на Екофлов рівер2 макс або Про але ціна космос або місяць чекати... Знаю кількох людей з сонячними станціями, скоріше розчаровані результатом: зимою не вистачає їх, а акуми дуже дорогі і з роками зношуються значно... Нам не пощастило жити поруч з оркостаном і жити в зоні з дуже малою кількістю сонячних днів взимку... Але нічого, переживемо! Переможемо! Слава ЗСУ, слава вільній Україні!
я абсолютно нічого не зрозумів, але за монтаж і витрачений час дякую
Всё на высоте, очень профессиональный видос, только не хватает более качественного звука
Неймовірно ґрунтовна праця!
Дякую за такий лікбез, візьму на озброєння.
Який же дорогий цей LiFePO4...
Та Інформація була актуальна на перші блекаути. Весною 2024 було все дуже дешево. Зараз знову дорого
Дуже детально та із цінами приблизними. Корисно. Але 4650 баксів за повне забезпечення електрикою - не так і мало, далеко не всі можуть собі зараз це дозволити. Ті хто зробив це на ентузіазмі ДО війни виграли нарешті, бо тоді всі сміялися - "ніколи не окупиться" - і оць їх час настав.
Багато в кого ті 2-3 тисячі баксів навіть є. Але люди настільки увірували в "хтось повинен мені забезпечити безмежно кіловатів за 1.68 грн/кВт", що маємо те, що маємо. Навіть за наявності грошей - небідні люди подекуди сидять десятками годин у пітьмах... Хоча самі - бізнесмени і могли б за копійки організувати завезення цих гібридних інверторів та аккумів може не мільйонами, але десятками і сотнями тисяч на місяць...
Дякую за відео
Я теж електрику як воду розглядаю)))
Годне відео для людей які хочуть в цьому всьому трохи розібратись , розібрана куча різного матеріалу , хватає корисних порад ) одне з тих які можна радити звісно перед тим як ставити рекомендую переглянути таке не одне) і не два)
Молодца. Все розповів
Дякую за контент!
А яка може бути максимальна відстань, без суттєвих втрат, від сонячних батарей до інвертора, щоб розуміти чи можна тягнути дроти з даху, а не з балкону?
Це повність залежить від того, які панелі і скільки ви будете підключати до інвертора. Чим більша напруга у вас вийде тим далі їх можна розмістити. Наприклад, ота одна панель на 600Вт: ~34В, ~17А (заявлені характеристики), При довжині кабеля 10м перетином 6мм кв. втрати будуть 3%. на 20 метрів вже 6%. З іншими варіантами панелей цифри можуть бути зовсім іншими
Якщо це правда! То підскажи може знаєш яка там синусоїда?
Чиста
Посилання на таблицю з відео
docs.google.com/spreadsheets/d/1ihBwFK5T3zGvaTli2Qhg6tyDQHSA2CRvHMCag3JZgVs/edit?usp=sharing
Апдейт із 2024 року. Є інші "зарядні станції". Для прикладу OUKITEL P2001 Plus ємністю в 2 кіловата по ціні в 900 євро в європах плюс доставка в україну ще 50-100 євро, мито наче вже скасували. Тож виходить коробочне рішення по ціні як кастомне два роки тому.
А потужність яка? Є вхід щоб панель підключити?
Так, звучить вигідно
@@light-to-every-home повний фарш
1800W AC Input - Charge to 80% just in 1 hour
Charging Adjustment Knob -Adjust at 400W/800W/1200W/1800W
2400W AC Output - Pure Sine Wave Inverter (4800W Surge)
2000W UPS < 10ms - To prevent unexpected power outages
Noise Level < 50dB - Able to sleep peacefully
Comprehensive protection: Splash-Proof and Dust-Proof
Smart App Control - Intelligent monitoring by Bluetooth & WiFi
Durable LiFePO4 Battery - 3500+ lifeycles up to 10 years lifespan
Max. 500W Solar Input - Go green with solar power
Дякую за корисну інформацію. Буду дуже вдячний, якщо розкажете, як замовити батареї через Польщу? Можливості виїхати в Польщу немає)
Та нема конкретного сценарію.
Або спробувати ризикнути через службу Майміст, як я ризикнув (гугліть - "замовити з аліекспрес через майміст"),
Або знайти знайомих друзів хто там буває, щоб вони на себе замовили і вам привезли
@@light-to-every-home А як замовити з Алі через Міст? Я не знайшов такої опції на Алі) Дякую за підказку
@@andriitula там не буде такої опції, в міст експрес є склад в Польщі, на нього й робите замовлення з аліку, а потім з того складу міст може направити посилку в Україну
Цей хлопець шось розуміє. А то більшість блогерів з села і все роблять з мінімальним знанням теоріі.
Ну хто як може. Зараз наша спільна задача - вижити щоб перемогти у війні.
Хтось виживає дешевим інвертором і автомобільним акумом. Хтось купує по три екофлоу. В усіх свої бюджети.
Зараз все що працює - добре. Місія цього відео - оптимізація сімейних бюджетів українців. Бо не всі знають де дешевше взяти в плані $ за кіловат
Шо ти маєш проти села та людей звідти, придурок?
Дофіга «городской»?
Дякую за вашу працю.
Проблема в тому що тут багато але. Я бачу наступні: ціна, терміни доставки, мобільність, дуже низька кпд соняних панелей в квартирі у період з жовтня по березень. Плюс квартира це потенційна пастка, якщо відключать центральне опалення/каналізацію то який сенс в ній сидіти вижимаючи крихти ватів з панелей?
Я б за можливості, якщо є хоч якась хатинка в селі, відразу відштовхувався від неї, а в квартирі тількі щось максимально мобільне, щоб у разі серйозних проблем швидко переміститися туди та там вже налагоджувати все.
Квартири бувають з автономним опаленням, але котли тепер залежать від ел.енергії. Тому це вихід з ситуації, як запустити газове опалення під час знеструмлення
Звісно, якщо є хата в селі то це однозначне так, в квартирі спустити воду з системи опалення (якщо автономне опалення) і переїхати в село. Там вже облаштувати нормальну автономку на акумах, панелях, дровах...
@@Dexter-pf9xi Ну, для котла не треба 2кВт. Думаю, чесних 300Вт вистачило б і на котел газовий і на світло (якщо світлодіоди всюди) і на роутер і на ноутбук. Більші потужності потрібні вже для різної домашньої техніки.
@@user-user-1 Не розписуйтеся за всіх. Я, особисто, бажаю користуватись в селі мікрохвильовкою на 800 ватт для підігріву їжі, пральною машинкою-автоматом, глибинним насосом та бойлером, аби душ приймати теплий без тазику та підігріву відра води на газовій плиті. Мені, якраз, гібрид на 24-48 вольт, з потужністю 2.4-3.6-5.5 кВт, з аккумами на 2-4-6 кВт*г запасу електрики - дуже і дуже підходить і потрібні. Незалежно від поточної ситуації. І я, бляха, все це зараз вручну збираю. Це відео я натрапив ВЖЕ після того, як пішов і з рук взяв гібрид на 3.6 кВт потужності (24 В) номіналом. Тепер, йоперний теарт, треба же батарейку літій-залізо-фосфатну на 100 Ач десь взяти. Візьму навіть за 40-45 тис. Зато буду як людина, а не як хробак. Взагалі-то, це і є той "чорний день", на який багато хто копійку відкладав... На запасну нирку відкласти не вдасться, як не відкладай. А на ДБЖ нормальний - ось воно. Час прийшов! :-)
Чудовий огляд.
Порівння блюетті 800 вт та саморобної збірки 2500 вт не коректне. Порівняйте наприклад з блюетті ас300 на 3000 вт. Так буде правильне порівння
Дуже дякую Святослав за Вашу роботу! Завдяки відео, вирішив ставити собі таку систему і детальніше розібратись. Але маю до Вас прохання, роз'яснити як підібрати сонячні панелі до даного інвертора (тип і кількість), щоб нормально працював інвертор. На сайті аліекспрес на сторінці з дешевшим інвертором є світлини про товар, на одній з яких є наліпка з технічними х-ми гібридного інвертора. Так ось на тій наліпці по сонцю наступні х-ки: Максимальна потужність фотоелектричної матриці : 1000 Вт., Напруга відкритого ланцюга PV : 102 В постійного струму., Діапазон MPPT при робочій напрузі : 30-80В постійного струму. Якщо взяти панелі потужністю 470 Вт, з максимальною напруга 45 В., Струм при максимальній напрузі 10,3 А. То я для нормальної роботи інвертора можу поставити тільки 2 панелі(1000Вт/470 Вт= 2,12)? І по максимальній напрузі панелі в 45 В., я їх зможу підключити тільки паралельно щоб вкластися в Діапазон MPPT при робочій напрузі : 30-80В.?? Я вірно розумію принцип підбору панелей для нормальної роботи гібридного інвертора, чи то якісь інші характеристики впливають на підбір???
Я про це в цьому відео трохи розказую, ще пізніше зніму окремо на цю тему.
Якщо ви замовили мппт а не шим, то там до 102 вольт напруга короткого замкнення. У вам панель 45 вольт при макс потужності чи напргуа короткого замкнення (думаю що друге). В такому випадку дві панелі послідовно влізе і дві паралельно. Обмежень по вхідному струму в дешевшому інверторі я не побачив (вони звісно є, але не мали б бути менше 30 ампер, бо інакше заявлену потужність панелей не вдалося б приєднати)
@@light-to-every-home То "напруга відкритого ланцюга" то напруга КЗ? 0_о Я думав це холостий хід
Ви вважаєте адекватним порівнювати ціни на батареї і комплектуючі з АліЕкспресу з цінами на оверпрайснуті зараз зарядні станції в Україні?
Я вважаю неадекватним що люди цього не роблять і купують натомість оверпрайснуті станції
@@light-to-every-home Так само як люди купуют китай, котрий також оверпрайс... За такі гроші купляти такі речі, щоб їх викинути через рік, так ще і без обслуговування.... Просто жесть...
Треба лайку на бігову доріжку і хай виробляє електрику))) а то ціни щось космос) А відео дуже гарне і інформативне! Все чітко пояснив що є на ринку і як то все з'єднати і шо по грошам! Ще і посилання ! Це на рівні дипломноі роботи в універі! Давай зачетку , здав!
Майте на увазі що відео зняте ще в перші блекаути, цінова ситуація дещо змінилася. Але якщо коротко - зараз знову все дорого (навесні було дуже дешево), але принаймні lifepo4 в наявності, хоч і за дорого
@@light-to-every-home треба ще дуже обережно вибирати потужність і емність, томущо здебільшого overengeeniring. Бойлер гріти від сонця, чи фен, чайник. Коли немає світла треба користуватись найнеобхіднішим, і такий підхід суттєво здешевшує систему! І це виходить придбилзо 1000w на житло, А ще краще мабуть взагалі акумулятори якнайменьші мати, а більше панелей купити і спалювати одразу. А для нагріву води треба використовувати плоскі водонагрівачі.
@@light-to-every-home ще є питання, а можна акумулятор від шуруповерта 21V 4Ah під'єднати до Гібридого інвертора 24V ? чи 2 послідовно на 48В ?
@@NeurolinguisticTraumatolog можна спробувати, повністю вони скорше за все не розряджатимуться, бо впиратимуться в нижню межу, але частину циклу працюватимуть. Але від таких маленьких толку ж майже ніякого
Підкажіть будь ласка- чи хтось напряму замовляв з Китаю через Алі, чи краще шукати продавця на Алі з складами у Європі?
Зі складу у Європі буде швидше, але і з Китаю за місяць доїде.
Lifepo4 12v/100ah 11500грн.
Інвертор 2,2кВт (~1кВт номінал) 3500грн.
Перехідник крокодил/авторозетка 200грн.
Швидка авто зарядка 100W Baseus 1200грн.
Плати понижуючі і повишаючі до 1А руб відро.
Задачі: комп, ноут, зарядки, роутери.
100W це швидка зарядка? І скільки вона має заряджати ту батарею, 12 годин?
А головне питання, як перемикати це з/на мережу. Є варіанті, які виглядають краще: інвертор-упс з функцією зарядки за ті самі 100$.
28:32 Міст Експрес же доставляє з Америки. Акумулятори правда можна лише морем везти, а це 4-6 тижнів, мабуть. Однак не треба робити доставку в Польщу.