JAK SI NAJÍT SKVĚLOU PRÁCI - LEKCE 6: Jak zaujmout jako absolvent - Tereza Valášková 💙 LearnTube.cz

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 13 авг 2017
  • CELÝ KURZ: ▶️ learntu.be/personalistika-yt ◀️
    6. LEKCE ZDARMA: Jak zaujmout jako absolvent z kurzu JAK SI NAJÍT SKVĚLOU PRÁCI od Terezy Valáškové.
    🎓 O KURZU
    Je čas na změnu? Najděte si novou práci!
    V dnešní době je práce všude dost. Ale jaké práce?
    Chcete-li si najít práci, která vás bude bavit, kde budete dělat něco užitečného, kde budete mít možnost se realizovat ve skvělé firmě a s fajn lidmi, je možné, že se o ni budete muset poprat.
    Pokud máte na mušce skvělou práci, nebude stačit, že se přihlásíte a oni vás vezmou, protože na trhu nikdo jiný není. Tady si budou vybírat. A je to dobře. Vy si chcete přece také dobře vybrat!.
    Tento kurz je absolutním shrnutím všeho důležitého, co potřebujete k tomu, abyste převzali kontrolu nad svou kariérou. Připraví vás, "nachytří" a vybaví takovými informacemi a dovednostmi, že budete vědět, co chcete dělat a proč, budete se prezentovat tím nejlepším, originálním životopisem a motivačním dopisem, a každý personalista nebo manažer z vás bude nadšený. Budete ideálním kandidátem a budete si moci vybírat. Pusťte se do studia!
    💗 SOCIÁLNÍ SÍTĚ 💗
    Facebook 👉 / learntube.cz 👈
    LinkedIn 👉 / 10674201 👈
    Google+ 👉 plus.google.com/+LearntubeCz 👈
    Twitter 👉 / learntubecz 👈
    Instagram 👉 / learntube.cz 👈
    📞 Telefon: 731317084
    📧 E-Mail: info@learntube.cz

Комментарии • 2

  • @emillyabaziova1403
    @emillyabaziova1403 6 лет назад +4

    Dobrý den, paní Valášková, jsem absolventkou učebního oboru a maturitního oboru (prodavačka, úřednice). Maturovala jsem v roce 2016 a doposud se mi nepovedlo najít jakékoliv zaměstnání. Netrvám na žádné pozici. Kontaktovala jsem několik firem a bez reakce z jejích strany, tak jsem řešila, kde je problém? Problém byl v životopisu. Měla jsem ho neosobní, nepřehledný se zbytečnými údaji na úkor těch podstatných. Tento nešvar jsem se snažila odstranit a už to i vypadalo, že úspěšně, jelikož mě firmy začali zvát k pohovorům. Jenže nastal druhý problém se kterým si nevím rady a ani nevím koho se zeptat, že pokaždé, kdy absolvuji pohovor se dozvím, že byly vybráni jiní uchazeči, kteří lépe odpovídali našim požadavkům a nic k tomu. Můžete mi prosím poradit na koho se mám obrátit či jak postupovat.Pro lepši posouzení situace Vám přikládám i krátkou informaci o sobě. Během učebního oboru jsem měla brigádu v Mcdonaldu, na maturitním oboru jsem pracovala v globusu jako prodavačka a následně i jako pokladní. Absolvovala jsem odborné praxe různě po úřadech, dále jsem vypomáhala ve volebních komisích jako členka komise. Opravdu tomuto nerozumím a je to hodně demotivující. Velmi děkují za ochotu a přeji pěkný večer S pozdravem Emine Abaziová

  • @stanislavsestak8763
    @stanislavsestak8763 Год назад

    Zrovna se mě tohle téma začalo týkat jakožto studenta závěrečného ročníku na technické VŠ. Kurz je dobrý, ale musím říct, že tohle video mi moc nesedlo. Konkrétně se mi moc nezamlouvá výrok "Pokud nemáte během studia stáže, brigádu či dobrovolnickou činnost, jste lenoch". Opravdu doufám, že tento názor nesdílí všichni personalisté. Pokud nejde pouze o prezentaci většinového názoru, rád bych paní personalistku z videa vyvedl z omylu a objasnil, jak to na VŠ dnes funguje - nebo aspoň na VUT.
    Víte, stáže jsou studentům sice nabízeny, nicméně s rozvrhem Po-Čt (v horších případech Po-Pá) se toho moc dělat nedá. Na individuální plány se tady nehraje a žádné úlevy od školy nedostanete; jste student, tak máte studovat, a to řádně. Nikoho vaše sny/požadavky nezajímají. Pokud opravdu chcete stáž během studia, máte v podstatě dvě možnosti. Zaprvé, protáhnout si studium o rok a modlit se, že už nebude nutno dál protahovat, protože pak musíte platit nemalou pálku. Zadruhé, risknout to a částečně se vykašlat na studium. Lidi, o kterých vím, že šli na stáž, v nejlepším případě protahovali studium pouze o rok a měli neskutečné nervy se zkouškami kvůli záplavě pracovních povinností. V horším případě tito lidi protáhli o dva nebo tři roky, a jedna spolužačka dokonce skončila úplně, neboť studium psychicky nezvládla. Tolik k tomu, jak to funguje se stážemi.
    Můžete si možná myslet, že stáže je přece možné sehnat i v létě. To je nicméně omyl, ze kterého mě vyvedly samy firmy; prázdniny a VŠ mají cca 3 měsíce a pokud měsíc a půl z toho trvá zaškolení do odborné činnosti, firmě se zkrátka nevyplatí do studentů investovat. Minimální doba (a to opravdu naprosto minimální) na stáž je jeden semestr včetně zkouškového. A to už se firmy cukají, že lepší je rok. Brigády to samé - buďto kaufland, sběr jahod, pošta a nebo nic.
    A poslední věc, k tomu studentskému životu - rád bych se zeptal paní personalistky, co si osobně představuje pod pojmem "studentský život". Studentský život totiž na seriózní technické VŠ vypadá asi tak, že 40 % času strávím ve škole, 40 % na projektech/úkolech/výpočtech/písemkách a pokud to jde opravdu dobře, tak těch 20 % jsou doktoři, úřady a volný čas. Žádné "jdeme se opít po škole" neexistuje. Možná tak někde na fildě, ale na strojárně nebo na elektru to opravdu nehrozí. Přijde mi nevhodné, že tohle musím vysvětlovat někomu, kdo má sám vysokou školu - očekával bych znalost toho, jak to chodí. Ať už jde o personalisty obecně, nebo konkrétně o tuto paní.