Материалы для систем отопления | Полипропилен - Железо - Медь или Металлопластик

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 24 авг 2024
  • Друзья, я сегодня дам ответ по поводу мнения разных специалистов, применяющих различные материалы для систем отопления. А также естественно услышите моё мнение по этому поводу. Что вы думаете по этому поводу? Жду ваши комментарии!
    Благодарю за комменты, лайки и подписку на канал, дальше-больше!
    💥💥💥💥💥💥💥
    Магазин климатического оборудования Тепло Всегда: teplo-vsegda.c...
    Наш Инстаграм: / teplovsegda_
    Мы на Фейсбуке: / teplovsegda.ua
    Контактная информация:
    Украина, Днепр, ул. Березинская, 7
    +380 (96) 503-10-10
    +380 (66) 502-10-10
    материал системы отопления полипропилен железо медь или металлопластик
    #Мембрана #Отопление #Котлы #СистемыОтопления #Днепр #ТеплоВсегда #Дымоход

Комментарии • 29

  • @user-bb4kt1bz2f
    @user-bb4kt1bz2f 2 года назад +3

    Лучше всего металл, проложенный открыто. Он дополнительно греет помещение, нет проблем с поступлением кислорода, механически прочный и выдерживает любые температуры теплоносителя. Также нет проблем с ремонтом.

    • @teplo_ua
      @teplo_ua  2 года назад +1

      А если открыто не получается и нужно делать красиво и закрыто?

    • @parfira
      @parfira 10 месяцев назад

      ​​@@teplo_uaКрасиво ? Закрытая? ..Ну если только красиво... безопасно и удобно к обслуживанию всей системы в дальнейшем ...
      спорно

  • @parfira
    @parfira 10 месяцев назад

    С материалами всё просто,метал везде -работает заземление на всю систему,есть вставки в с.о. других материалов не работает на батареях ... можно схватить разряд при некоторых обстоятельствах. Заземление только котла.Тогда лучше от и до всё из полипропилена.

  • @Дим-нерж
    @Дим-нерж 2 года назад +2

    Згода 👍

  • @user-qw5yu6bn7y
    @user-qw5yu6bn7y 2 года назад +2

    Спасибо за видео! Подписался и лайкнул. Но все-таки есть вопрос по DIN 4726 (кислородный барьер). Вы говорите про «качественный сертифицированный» продукт, но нюанс в том, что 95% типов труб ППР не соответствуют норме кислородного барьера, а значит не допускаются к применению в системах отопления и в ЕС и у нас (так как мы присоединились к этим стандартам). Я сейчас не говорю о физике процесса, но с сертификацией есть спорный момент. ППР системы с барьером есть, но в продаже я их не видел

    • @teplo_ua
      @teplo_ua  2 года назад +1

      Спасибо! Для полипропилена вы указали не тот стандарт, а DIN EN 8077-2008. Весь полипропилен для систем отопления разрешен и применяется на территории разных стран и СНГ и Европы. По своему опыту, могу сказать что чаще проблемой в повышенном износе системы отопления, а также отопительный котлов является качество теплоносителя. На одном из объектов, который я недавно переделывал, из-за очень плохой воды со скважины, которую залили в систему отопления, за 10 лет разъело краны, радиаторы и котёл. Паралельно много объектов при правильной эксплуатации работает по 15-20 лет и нет никакой проблем. В прошлом году проводил реставрацию системы отопления, где все с кислородный барьером, только тёплый пол и за 3 года прогнил теплоакум, краны, ТЭНы, латунный фиттинг и все из-за плохого теплоносителя. Так что не знаю как реально проследить за проблемой кислородный дифузии, но она на практике не видна, есть намного серьёзнее проблемы о которых мало кто говорит.

    • @Drillmechanic
      @Drillmechanic Год назад

      @@teplo_ua Ну так через трубы тёплого пола как-раз и проникал кислород в систему (сомневаюсь, что они из металлопласта или из Стабила).

    • @teplo_ua
      @teplo_ua  Год назад

      @Drillmechanic не перебільшуйте з фізикою. Є запитання, як на вашу думку чи то фахове спостереження, якщо комбінована система опалення з поліелиленовою трубою ТП та поліпропіленовою розв'язкою через 8-10 років які будуть прояви кисневого проникнення?

    • @user-qw5yu6bn7y
      @user-qw5yu6bn7y Год назад

      @@teplo_ua я указал тот стандарт

    • @Drillmechanic
      @Drillmechanic Год назад

      ​@@teplo_ua Навіть полімерні труби з EVOH покриттям киснепроникні в 'допустимих' межах, що призводить до розповсюдження окислювальної корозії та всяких мікроорганізмів в 'допустимих межах', а що говорити про поліпропіленові труби без кисневого бар'єру. В кількісному значенні покажуть всякі там лабораторії - у кожного виробника своя правда, тому перестраховуюся і використовую для систем опалення труби з металевим кисневим бар'єром, бо фізику та хімію знаю трохи!

  • @Drillmechanic
    @Drillmechanic Год назад

    Скритий монтаж систем опалення із поліпропіленових труб якось стрьомненько, а прес та ще й на фірмових металопластикових трубах зі стиковою зваркою товстого алюмінієвого шару (0.4мм) або із суцільнотягнутого алюмінію і фірмових фітінгах - то шо треба, бо дешманські труби (з алюмінієвою фольгою звареною внахлест) тріскають ззовні і всередині, бо в них рветься тонка алюмінієва фольга в місцях крутого згину або концентрованого скручування труби, а на дешманських фітінгах гумові кільця дубіють, тому там ставлю по одному якісному кільцю із EPDM, а де висока температура там із FKM! Поліпропіленові труби з алюмінієвим шаром звареним переважно внахлест згинати не потрібно, отже для зовнішнього монтажу низькотемпературних систем опалення підходять !

    • @teplo_ua
      @teplo_ua  Год назад +2

      Дякую за коментар, а ще більше за українську. Не буду з вами сперечатись, тим паче що як раніше у відео було сказано що кожен спеціаліст хвалить своє та у кожного свої цифри та доводи. Бажаю здоров'я.

  • @UraKrugliu
    @UraKrugliu 11 месяцев назад

    Доводилось бачити багато косяків на П/П...на міді їх в рази менше

    • @teplo_ua
      @teplo_ua  11 месяцев назад

      Це тому що з П/П легко працювати і ним користуються як фахівці, так і профани, звідси і більший відсоток помилок. А з міддю працюють кратно менше, тому що це більш складний процес, вимагаючий більших знань та практики, інструмент та матеріал більш дорогий, тому його може собі дозволити більш високооплачуваний фахівець скажемо з більшим рівнем IQ, а тому такі люди роблять краще і з меншими помилками. Але це не каже що хороший майстер, який працює з ППР буде гірше чи тупіше ніж той мідянник.

    • @UraKrugliu
      @UraKrugliu 11 месяцев назад

      Є фактори які не залежать від майстра...багато зустрічав просочення ПП(волдирі робляться) чи від ультрафіолета стають труби крихкі-запаяти не можеш-стікає верхній шар...чого гріха таїти-і я працював з ПП але хороший ПП-по-ціні міді-і його єдиний козир це ціна...чому заборонений в Німеччині та Ізраїлі? Стараюся ним не працювати...не хочу попасти в відділення Пекла для Поліпропіленщиків....з температурою +260

    • @teplo_ua
      @teplo_ua  11 месяцев назад

      @UraKrugliu це продовження історії про вищесказане у відео, кожен хвалить своє. Жодної інформації про заборону використання поліпропілену в Німеччині та Ізраїлі не знайшов, як по мені це маячня. Окрім того, Німеччина великий виробник поліпропілену. Я неоднократно зустрічав випадки скрізного протікання мідного фітингу і трубопроводу по причині браку, також протікання по місцю пайки. Мурування міді з пайкою взагалі рулетка. Не треба казати що це рідкість. Суперечки безглузді, всеодно кожен залишиться при своїх. Одне що мені подобається, це мінімальне розширення та естетичний вигляд в топковій. Але дуже великий коефіцієнт теплопровідності, на відміну від ППР, потребує якісну теплоізоляцію, а це ще плюс копійка.

  • @user-oi7ku2vh1l
    @user-oi7ku2vh1l 11 месяцев назад

    не знаю як в Дніпрі у нас всі сидять на поліпропілені, Києв багато хто обирає прес, або ппр. Кривий ріг багато хто ще замінюютьметалопластик(це єдине місто в Україні що його бере в таких обємах) знайомі в Харкові робили міддю підбирале наче по розміру внутрішнього січення. Але ще скажу питання виробника наприклад Донецька обл паяли Екопластиком і АСГ. у мене в регіоні Асг це щось неймовірне багато хто ставить дешеві труби і середній сегмент(то звичайно після таких труб ппр поганий)

    • @user-oi7ku2vh1l
      @user-oi7ku2vh1l 11 месяцев назад

      Так якщо говорити про твердотопи то починати треба зі зварки. Але питання у нас війна де зараз знайти слюсарів нормальних щей в селах де вигребли всіх воювати. І автор правий про ппр і металопластик. Часто новачки і люди що самі роблять то вони обирають ппр і металопластик

    • @user-oi7ku2vh1l
      @user-oi7ku2vh1l 11 месяцев назад

      золота середина це ппр туречина виробники по типу Кальде, Гідрос, Берке(якщо він ще є в Україні), тільки не китайський Джоуль, і Саніка від якої назва лишилась. АСГ, Рігер це з Українських виробників, Блюоушен. ну якщо не багато грошей то мжна розглянути STR(якщо зараз вони роблять пайку),Rorma, Thermo Alliance(та сама розма тільки назва інша) і інші бренди що роблять на тому заводі. не брати все що в роздріб дешевше за 1 уе бо бачив багато таких підробок що у роздріб продають по 30-35 грн з назвами відомих брендів. Або видають за Європу...

    • @teplo_ua
      @teplo_ua  11 месяцев назад +1

      Так, підтримую вашу думку.

    • @teplo_ua
      @teplo_ua  11 месяцев назад +1

      якщо ситуація безвихідна, то варіантів залишається не багато. Це вже той випадок, коли сам собі режисер з чого можна самостійно зробити, з того й роблять.

    • @user-oi7ku2vh1l
      @user-oi7ku2vh1l 11 месяцев назад

      так якщо не має майстра і паяльника то металопластик, якщо є руки з правильного місця(мав випадки коли запаювали стики) і паяльнник то пайка. але якщ дешева пайка то таке і запах і паяється як попало
      @@teplo_ua