Jak działa pamięć? Wyjaśniają Radek Kotarski i Łukasz Szwej

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 6 окт 2024
  • Zastanawialiście się, dlaczego jedne rzeczy umykają nam z pamięci, a inne trwają w naszej głowie całe życie? Jak działa pamięć? Jakie są najlepsze sposoby zapamiętywania? Czemu zapominamy i jaki wpływ na rejestrację zdarzeń mają emocje?
    Zapraszamy na odcinek specjalny z Radkiem Kotarskim, autorem kanału Polimaty.
    👥 Znajdziesz nas na 👥
    📱 / nztz.science
    🌟 Ekipa NZTZ 🌟
    ⭐️ Prowadzenie/Opracowywanie treści: Łukasz Szwej
    📽 Video/Grafika: Mateusz Franczyk
    🎙 Dźwięk: Kuba Hyrja
    ✒️ Opracowywanie treści: Kuba Borówka
    ✒️ Opracowywanie treści: Witold Janik
    ✒️ Opracowywanie treści: Kasia Rok
    🔭 Konsultacja merytoryczna/Opracowywanie treści: Tomasz Kisiel
    Nie z tej Ziemi to kanał, na którym pokazujemy, że nauka jest dla każdego. Głównie zajmujemy się astronomią, ale odkrywamy nie tylko to, co poza Ziemią, ale także to co tutaj, blisko nas. To reportaże video, shorty, ale i ciekawe rozmowy z naukowcami i youtuberami.

Комментарии • 2

  • @Megi_Marta_
    @Megi_Marta_ 3 месяца назад

    Zwłaszcza te cholerne drzwi 😂😂😂 Skąd ja to znam 😊😊😊 Pamiętam, że w trakcie studiów w pewnym momencie przestałam się uczyć na pamięć a zaczęłam wszystko co musiałam przyswoić na egzaminy zrozumieć i iść w stronę logiki...o dziwo testy zdecydowanie lepiej były pisane...super przekazane przez Was ciekawostki, w przystępny sposób, bez wydukania tylko ot tak...dziękuję ❤❤❤

    • @kal_elpiotrc.5803
      @kal_elpiotrc.5803 3 месяца назад +2

      Dodaj jakąś czynność jak zamykasz drzwi. Lub to co chcesz zapamiętać jak na przykład czy żelazko jest wyłączone. Np złap się za nos ucho lub się lekko uszczypnij. Mózg na dłużej zapamięta proces i fizyczne odczucie niż, sam proces który nie rzadko traktowany jest jako informacja bezużyteczna.