Čo dopĺňať pred, počas a po výjazde

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 15 июл 2024
  • ✍️ Cyklistika je veľmi náročný šport a poriadny tréning môže byť fyzicky veľmi náročný. Preto treba dbať na správne dopĺňanie energie či už pred, počas alebo po výjazde.
    📜Správnym prístupom k tréningu ako aj kvalitnou suplementáciou si zefektívnite tréning a zlepšíte regeneráciu. Nezabudnite, že suplementy sú iba doplnkami výživy a nikdy nenahradia pestrú a kvalitnú stravu.
    🔗Tomášove obľúbené produkty od Nutrendu
    NUTREND REGENER: bit.ly/3UMpouw
    NUTREND ISODRINX: bit.ly/3UOgnRR
    NUTREND ENDUROSNACK: bit.ly/4dKdyd4
    NUTREND CARBOSNACK: bit.ly/4bJrAtH
    NUTREND Voltage Energy tyčinka: bit.ly/4dPlWZ0
    Všetky doplnky výživy od Nutrend: bit.ly/3yBYqhC
    📚Kapitoly
    Úvod: 00:00
    Dĺžka výjazdu 00:35
    Pred a počas výjazdu 01:00
    Ionťáky 01:37
    Tablety 02:44
    Gély 03:41
    Tyčinky 05:30
    Shoty 06:15
    Po výkone 08:27
    Regener 08:37
    Magneslife 09:19
    Protein 09:52
    Záver 10:19
    🛒 Podpor nás nákupom
    www.mtbiker.sk/shop
    👉 Podpor nás odberom
    / mtbikersk
    👀 Sleduj nás
    / mtbiker_sk
    / mtbiker.sk
    👂Počúvaj nás aj ako podcast
    open.spotify.com/show/6lN5P3P...
    🎵 Hudba
    elements.envato.com
  • СпортСпорт

Комментарии • 15

  • @lubistro
    @lubistro Месяц назад +4

    Chemické okénko č. 2🙂
    Díky za pokus o edukaci sportovní veřejnosti, ale možná by stálo za to si pro to vybrat jinou značku 🙂
    Z osobní zkušenosti: když jsem se rozhodl zařadit do svého sportu i speciální výživu, začínal jsem první 2 roky z neznalosti okolností ohledně složení na Nutrendu (Unisport, Carbosnack, Enduro Snack) a pokaždý mi po prvním gel půl hodině až do konce akce ( 4, 8 nebo až 20h) bylo špatně od žaludku. Jeden asi 10h běh na 80km jen na Unisportu skončil ledvinovým kamenem, jak moc k tomu přispěl zrovna Unisport, nemám prokázáno, ale byl u toho výraznou měrou.
    Ve 2009 jem dostal v Alpách na občerstvovačce PowerBar a na Lysé hoře Inkospor a divil jsem se, že to jde i bez žaludečních nevolností, které jsem předtím přisuzoval sportovnímu výkonu.
    Nevím, jestli jsem nezpůsobil ekologickou katastrofu podobné Bečvě, když jsem po návratu z výletu všechno od Nutrendu spláchnul do záchodu.
    Nutrend je sice český, ale bohužel ho za chemický složení některých jeho produktů pořád není možný pochválit.
    Sice podporuje Český olympijský výbor a elitní sportovce, ti nosí jejich loga na oblečení ale stojí za osobní dotaz jednotlivých sportovců, kdo z nich ho opravdu používá.
    Zkusil jsem to, vím, ale nepovím, udělejte si vlastní průzkum ve svém volném čase 😀
    Jako jeden z mála výrobců doplňků sportovní výživy používá Nutrend k barvení a stabilizaci chemický aditiva s vysokým stupněm škodlivosti pro lidský organismus (např. v Unisport hydrataci, Carbosnack, Endurosnack, Flapjack, Wheyprotein... ), viz zde: www nutrend cz/produkt/unisport-153/1000-ml-lesni-jahoda (je nutný doplnit tečky do odkazu)
    Podle veřejně dostupných a léta varujících informací (např. web ferpotravina cz, dtest...) se jedná se o éčka s těmito prokázanými vlastnostmi:
    - azorubin E-122 - Vyrábí se synteticky z kamenouhelného dehtu. U člověka může po požití vyvolat kožní reakce. Je to způsobeno aktivací krevního oběhu, kterou způsobí štěpné produkty azorubinu. Dlouhodobější studie byly provedeny pouze u myší, u kterých byl dokázán výskyt a přežívání nádorů, žádné jiné další účinky.
    Před vstupem ČR do EU byla tato barviva zakázána, nyní jsou však povolena. V USA je použití Azorubinu zakázáno.
    - barvivo E133 Syntetické z uhelného dehtu.
    Pro jiné využití než v potravinách je barvivo zcela neškodné. Studie prováděné na krysách zjistily výskyt zhoubných nádorů v místě injekčního vpichu nebo po požití. Byly zaznamenány případy toxické povahy barviva na pacientech - v případech, kdy mělo barvivo posloužit k diagnostice aspiračních funkcí pacientů, bylo objeveno, že zabarvuje moč, fekálie i pokožku. S tím byly spojené i negativní účinky jako pokles krevního tlaku, vznik metabolické acidózy nebo smrt. Vzhledem k povaze výzkumů, kdy pacienty tvořili pouze dobrovolníci, nelze přesně říci, jaké procento barviva se opravdu do těla vstřebává. Na pozoru by však měli být zejména lidé citliví na aspirin. Může způsobit astma, kopřivku či jiné alergické reakce.
    (web ferpotravina cz/seznam-ecek/E133)
    - E104 Chinolinová žluť
    Průmyslově se používá se k výrobě barviv nebo jako rozpouštědlo pryskyřic. Užívá se ke konzervaci tkání nebo jiných anatomických preparátů
    U lidí alergických na aspirin však existuje podezření ze vzniku pseudoalergických reakcí na toto barvivo (např. vznik či zhoršení kopřivky). Je snaha zakázat používání barviva z důvodu podezření na vyvolávání hyperaktivity u dětí.
    - další azo barviva: 124, 110, - mohou nepříznivě ovlivňovat činnost a pozornost dětí,
    -
    konzervanty:
    - E202 sorban draselný může vyskytnout podráždění kůže či očí, alergické reakce, astma, poruchy chování
    Pro potravinářské účely se vyrábí syntetickou cestou, přidáním hydroxidu draselného do kyseliny sorbové. Většinou se získává z ropných derivátů.
    - E211 benzoan sodný - V kombinaci s kyselinou askorbovou a benzoanem draselným a benzoanem sodným se může tvořit benzen, který je znám jako karcinogen. Celý proces můžou urychlit podmínky skladování potravin jako teplo a světlo. Existuje silné podezření na způsobování dětské hyperaktivity, obzvlášť v kombinaci s umělými barvivy. U citlivých lidí nebo lidí s chronickým astmatem či kopřivkou může vyvolávat nebo zhoršit jejich příznaky. Reakce bývá silnější v případě kombinace s jinými látkami, např. tartrazinem, aj. Dle některých zdrojů může benzoan poškozovat strukturu DNA a tím tak vyvolávat některé dědičné choroby ( např. Parkinsonova choroba ), V závislosti na podezřeních z nežádoucích účinků Coca-Cola oznámila, že nebude ve svých výrobcích benzoan sodný používat.
    - E950 sladidlo acesulfam K,
    - fosforečnan monodraselný - hnojivo - při větších dávkách a dlouhodobém používání vyplavuje vápník z těla,
    - E160b - Používá se také jako aromatické koření nebo inkoust ke značení potravin. Průmyslově se využívá v lacích, barvách nebo v mýdlech.
    Může však způsobit podráždění pokožky nebo jiné alergické reakce. U dětí může způsobit bolesti hlavy a podrážděnost.
    - E476 - Polyglycerolpolyricinoleát - nestravitelné, pouze pro efekt, aby to lépe vypadalo - umožňuje vytvářet tenčí vrstvy čokoládových polev a využívá se k homogennímu promíchávání potravin na bázi vody a oleje. Nachází využití převážně v kosmetice.
    Některé testy údajně potvrdily, že může mít negativní vedlejší účinky, například vyvolat střevní potíže nebo alergii. Jiné testy však žádné jeho negativní vlivy neprokázaly.
    Není přírodního původu, vzniká reakcí glycerolu a mastných kyselin.
    Existují i o něco méně chemické a přitom velmi účinné varianty potravinových doplňků od jiných značek barvených extrakty z ovoce a zeleniny, např. GU, Inkospor, PowerBar - ti používají v gelech pouze nutné konzervanty E202 a např. Chimpanzee gel je konzervovaný pouze solí a pasterací.
    Myslím si, že aby byl svět v rovnováze a potenciální zájemce vyváženě informovaný, tak když se řekne A, nemělo by se zapomínat na B, byť je protikladem původního A 🙂
    Přeji hodně zdaru a radosti při sportu všem.

  • @BjaaC1
    @BjaaC1 Месяц назад +11

    Veľmi plytké informácie. Až mi občas trápne bolo, čakal som viac chlapy...

    • @tomasmartinak3513
      @tomasmartinak3513 Месяц назад

      Diky za reakciu, snazil som sa o to aby som vyzivu priblizil najma zaciatocnikom v tejto teme. Kto by chcel podrobnejsie informacie, tak mame na YT aj videa s vyzivovym poradcom

    • @BjaaC1
      @BjaaC1 Месяц назад

      @@tomasmartinak3513 Je to možné, no mne to príde na úkor kvality. Aj začiatočníci môžu dostať kvalitné info a práve tý by ho potrebovali najviac. Spraviť video len aby niečo bolo. Za mňa kvalita nad kvantitu. Snáď vás do toho nikto netlačí aby to vyzeralo takto... Ale hlavne ze bude video....

  • @sifredi082
    @sifredi082 Месяц назад +1

    Tomino sypač!😎

  • @jozeflukac9387
    @jozeflukac9387 Месяц назад +1

    Prípravky na onezdravenie. Odkedy sa spolieham na glukoneogenézu nepotrebujem voziť žiadne tyčinky a lekváriky. Trojhodinový výjazd zvládnem aj bez jedla a určite sa neodpálim, výkon síce nebude ako na maratón, ale nakoniec sa s chuťou najem kvalitnej domácej stravy, alebo na horskej chate.

  • @romanh3934
    @romanh3934 Месяц назад +1

    díky za užitečné rady,, smím se zeptat proč máte tu přilbu? máte snad obavu že vám ten přístřešek spadne na hlavu?

  • @CzSCaesar
    @CzSCaesar Месяц назад

    Já si dávám toto: ruclips.net/video/5ki6ECMF6BY/видео.html nejlepší a všechny předjedu:)

  • @nortonko88
    @nortonko88 Месяц назад +9

    Sorry ale toto je jedno z vašich najhorších videií. Ukážeš produkt na kameru a povieš kedy sa dáva.
    Čo je obsahovo rozdiel medzi isotonic a hypotonic ionťákom? Čo je v tých VO2 max tabletách? Čo je v tom regenery?
    Ak je toto video platená reklama od Nutrendu, tak asi budú chcieť naspäť prachy.

    • @tomasmartinak3513
      @tomasmartinak3513 Месяц назад

      Dakujem za nazor. Ak by som obsahovo rozoberal kazdy jeden produkt (co si vie divak pozriet jednoducho na webe), tak by video malo 30minut. Na nasom YT vsak mame aj velmi podrobne videa o vyzive, ktore si mozu divaci samozrejme pozriet. Toto video bolo smerovane najma pre zaciatocnikov co sa tyka oblasti vyzivy

    • @lubistro
      @lubistro Месяц назад

      @@tomasmartinak3513 Díky za snahu pomoct začátečníkům, ale promiň, doporučit neznalým začátečníkům zrovna Nutrend a ne SIS, na kterým frčíte už léta i na závodech, mi přijde spíš jako pomsta a umést jim cestičku směrem na gastroenterologii 😞

  • @milosmacek8343
    @milosmacek8343 Месяц назад +2

    Malé chemické okienko
    Nepijem túto chémiu počas treningu ak by som aj prišiel na to čo mi pomôže osobne kofeín neschvaľujem Zvyšuje tep Len pretek vybičuje srdce až do 160.bpm. Tu sa blížime k trojnasobku srdcovej činnosti
    ,, Poučné video "

    • @ankhax4944
      @ankhax4944 Месяц назад +3

      Zaujimave. Ja som uplne bezne jazdil bez kofeinu aj mimo pretekov pri 165-170 bpm a ked riadne do fajneho kopca, tak kratkodobo aj 185 bpm. Teraz, ked som uz starsi, tak si to bezne ficim na 150-160 bpm a prave, ked si dam kavu alebo nieco s kofeinom (neprehanam to, takze aj pri suplementoch, ak si nejaky obcas dam, si davkujem max +/- 50mg kofeinu), tak tep sa mi sice nezvysi, ale mam subjektivny pocit, ze napr. pri 150 bpm lahsie udycham vyssiu namahu bez toho, ze by som siel s tepom vyssie.