NEJLEPŠÍ TRÉNINK PRO POKROČILÉ CVIČENCE?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 20 сен 2022
  • MŮJ NOVÝ TRÉNINKOVÝ PROGRAM POŘÍDÍŠ ZDE: jpcze.cz/advanced-fullbody-pr...
    Jedná se o fullbody tréninkový program na 14 týdnů určený pro pokročilé cvičence, při kterém procvičíte svaly 5x týdně. Chtěl jsem tímhle ebookem především zbořit mýtus, že fullbody tréninky jsou určené pouze pro začátečníky.
    Sám jsem na tomto tréninkovém programu udělal za poslední dobu největší progres (při budování svalů i síly), a proto jsem přesvědčený, že i pro spoustu z vás, kteří nějakou dobu cvičíte, může být tento program skvělý impulz, který rozbije vaše zažité tréninkové stereotypy a posune vás na další level!
    Navíc nedostanete jen samotný tréninkový plán. Celý PDF dokument obsahuje celkem přes 100 stran a najdete v něm řadu užitečných informací, které vás nasměrují k maximálním výsledkům.
    Zároveň jsem samozřejmě dbal na to, aby uvedené informace byly "evidence based", a proto v textu také najdete přes 60 odkazů na vědecké studie odborné články.
    --------
    Když se řekne fullbody trénink, tak si většina lidí představí trénink pro začátečníka. V tomto videu ale uvidíte, že fullbody trénink může být skvělý i pro pokročilého naturálního cvičence. A já osobně jsem na něm dosáhl za poslední dobu nejlepší výsledky a to jak při budování svalové hmoty, tak i síly.
    --------
    MOJE SLUŽBY: jpcze.cz/online-trener
    SLEDUJ MĚ NA INSTAGRAMU: / ​​​​​
    SLEDUJ MĚ NA FACEBOOKU: / ​​​​​
    VÝSLEDKY KLIENTŮ: / teamjpcze
    Pokud chceš nabrat svaly, zhubnout tuk, zvýšit výkonnost nebo třeba jen zlepšit zdraví, napiš mi na email: pecicz@email.cz nebo ještě lépe mrkni na moje webovky: www.jpcze.cz a nech se ode mě koučovat!
    ⚬Coaching
    ⚬Jidelníčky na míru
    ⚬Treninkové plány
    Aktuálně můžeš využít na www.Fitness007.cz
    Slevový kód: Pecka5
  • СпортСпорт

Комментарии • 79

  • @jpcze
    @jpcze  Год назад

    Doplňující info pro zajemce na zaklade dotazu z mailu: V ebooku je v rámci tréninkového programu vždy rozepsan:
    Konkrétní cvik, počet serii, počet opakování v dane serii, zátěž na základě RPE nebo procent z maxima (tyto termíny jsou pak v textu podrobně vysvětleny) a doporučena délka odpočinku mezi seriemi. Plus odkaz na video s provedením cviku.
    A samozřejmě spoustu dalších informací, které potřebujete vědět pro nejlepší výsledky💪

  • @adamsvec2729
    @adamsvec2729 Год назад +39

    Pro mě dlouhodobě rozhodně nejužitečnější fitness kanál na českym youtube. Díky za tyhle videa, fakt pecka.

    • @jpcze
      @jpcze  Год назад

      Děkuji moc! :)

    • @jiris.2628
      @jiris.2628 Год назад

      Souhlas, suverénně.

  • @TheZell246
    @TheZell246 Год назад

    Super video díky

  • @kles1kcovers
    @kles1kcovers Год назад

    Díky!

  • @factology547
    @factology547 Год назад +4

    E-book jsem si koupil a přináším report po 6 měsících cvičení full body 5x týdně s objemovou fází. Musím říct, že je to opravdu pecka a přesně to, co jsem po 4 letech splitu potřeboval. Tréninky mě baví, nejsem po nich rozbitej a do každého dne jdu se 100% energií. U silových cviků nárůst síly 20%-30%. Progresivní přetížení každý týden - to bych u splitu nedal. Viditelný nárůst svalů a váhy. Zatim nevidím důvod se ke splitu vracet. Díky 👍

  • @simonsemi3906
    @simonsemi3906 Год назад +5

    Presne toto praktikujem už rok... Nebavili ma tie splity... Všetko čo vravíš ako keby som seba počul v myslení... Som rád že ma to niekto podobne... Moc nesledujem kto co cvičí ale toto je ako pre mňa... Parádna práca 💪nech sa darí

  • @jr6949
    @jr6949 Год назад +1

    Diky za inspiraci, ebook zakoupen🤟🙏

    • @jpcze
      @jpcze  Год назад +1

      Děkuji moc, vážím si toho:)

    • @jr6949
      @jr6949 Год назад +1

      @@jpcze Jen mala chybka u cviku Plank je uveden pocet opakovani 15-20, predpokladam, ze tam ma byt doba trvani napr. 1min🙂

  • @stepanbenes7198
    @stepanbenes7198 Год назад +1

    Super video!
    Ve stříbrné éře to byl nejčastější styl cvičení, takže jsem si taky říkal, že to asi není úplně jen pro začátečníky, jak se vždy doporučovalo.
    Jinak výborná tvorba a práce na videích 💪💪

  • @TwoBros_cz
    @TwoBros_cz Год назад +1

    Super video😁

  • @jehovovovo
    @jehovovovo Год назад +3

    Super! akorát jsem přemýšlel že bych něco takového vyzkoušel, jelikož mne po letech oddělených tréninků přijde že už to jednak tolik nefunguje a hlavně nebaví. Díky za impulz, další výhodu vidim v tom že když člověku něco vleze do tréninku tak se tolik nestane jako když člověk vynechá např. prsa a odjede je zas za týden, nebo musí kvůli tomu překopat další dny.

  • @Pajikjur89
    @Pajikjur89 Год назад

    Tyjo taky jsem si vždy myslel, že full body je pro začátečníky. Po tomto videu to každopádně musím zkusit! :)

  • @michalkoc7176
    @michalkoc7176 Год назад +3

    Dva roky zpátky jsem přešel na 3x týdně fullbody trénink. Hlavní důvod byl nedostatečná regenerace po cvičení jedné partie během tréninku. Zejména nohy. Po 40 už to vyžaduje delší čas na odpočinek 🙂. Fullbody trénink mi zvýšil během prvního roku svalovou hmotu o necelé 4 kg a to jen na kreatinu bez ostatní suplementace. Poslední rok mi váha už nestoupá přesto pro mě nejlepší forma tréninku. Pravda už chodím jen 2x týdně.

  • @zdenekjirman
    @zdenekjirman Год назад +5

    Také jsem přešel k pětidenním tréninkům a jsem spokojenější než když jsem to rval všechno tři dny v týdnu. Nejsem tak servanej a hlavně mě to baví.👍

    • @jpcze
      @jpcze  Год назад

      Tak to máme podobnou zkušenost:)

  • @vaclav986
    @vaclav986 Год назад

    👏👏👏👏

  • @kulda1680
    @kulda1680 Год назад

    Super video a chci se zeptat jak je to se street workoutem je to to same nebo jiné?

  • @reycvik
    @reycvik Год назад +1

    Ako za mna zatial funguje v poriadku normalne splity.Ale inak super informatívne video možno nejaký mesiac skusim :)

  • @manutd8687
    @manutd8687 Год назад +2

    Ahoj Jardo! Prosím víc takových videí ohledně splitů pro pokročilé. Cvičím 5 let a chtěl bych najít nějaký nový split, který by mi sedl. Super video.

    • @jpcze
      @jpcze  Год назад +1

      Ahoj, v následujících týdnech určitě minimálně ještě jedno bude. Děkuju :)

  • @martinhubanov6554
    @martinhubanov6554 Год назад

    a pre ludia co tomu moc nerozumia.....tu sa hovori o pracovny serii,nie o vsetky serii aj s mensu vahu na zohriatie .Skvele video

  • @mareksykora3891
    @mareksykora3891 Год назад

    jezis, ty studie... proste jsi talent, tot cele... ja mam co delat uregenerovat 3x tydne full body... jestli zvladnes 5x tydne, tak bud rad a sazej to!

    • @jpcze
      @jpcze  Год назад +1

      K to větě "ježiš, ty studie" by bylo možná fajn doplnit argument, proč ty studie nejsou validní. Takhle je to taková spíš prázdná fráze.
      A věta "proste jsi talent, tot cele" mi přijde úsměvná. Ono je totiž úplně nejsnazší znevážit tímhle "argumentem", že mám taky možná nějaké know how a rozumný přístup k věcem, vím, co dělám a výsledky jsem si prostě odmakal:D Zvlášť mi to přijde vtipné ve chvíli, když si vzpomenu na tu hromadu mladých kluků, kteří cvičí se mnou ve fitku a kteří mají skutečný talent. Kam se na ně hrabu...
      Nejsem na tom geneticky zle, ale opravdu nejsem ani výjimečný. Jsem někde uprostřed jako většina. Stačí si mě porovnat s dalšími kluky, kteří tvoří na youtube a mají nadprůměrnou genetiku a evidentní je to hned.
      Ale chápu.. říct "on je talent" nebo "on je určitě nasypanej" je vždycky ta nejsnazší možnost.
      A budu se znovu opakovat tady v komentářích s tou regenerací. To, co máš problém uregenerovat je primárně objem práce, který cvičíš. Nemusí to být o počtu tréninků. Pokud ten samý objem práce, který teď cvičíš ve 3 trénincích vezmeš a rozdělíš si ho do 5 tréninků, tak těžko můžeme automaticky tvrdit, že to nezvládneš uregenerovat. Pravděpodobnější je, že to bude spíš naopak lehčí uregenerovat. Protože tréninků bude sice 5, ale v každém budeš mít méně práce.
      Takže trénink 5x týdně zvládne s trochou nadsázky každý, jde jen o to, kolik si kdo v jednom tréninku může dovolit odcvičit práce. To se samozřejmě bude lišit.

    • @mareksykora3891
      @mareksykora3891 Год назад +2

      @@jpcze je nemala cast cvicencu, kteri se mohou ridit kdejakou studii a stejne to moc neporoste... jasne mas odmakano, mas know how, ale mluvil bys jinak, kdyby i pres tohle vsechno ty vysledky nebyly... takze zadna vymluva, mas na tom veliky podil, ale hlavni jsou predispozice, konec studii ;)

    • @tomaspavelek5349
      @tomaspavelek5349 Год назад

      @@mareksykora3891 To jsou kecy. Potkávám ve fitku cvičence, kteří se za dobu co cvičím neposunuli ani o kousek. Ti lidé cvičí déle než já, do fitka chodí pravidelně a přesto žádný posun. Čím to je? Asi jejich největší chyba je, že necvičí dost tvrdě a nepřiblíží se ani zdaleka selhání. Nemají tréninkový plán s nějakým cílem a plácají se stále na stejných váhách a nezvyšují ani intenzitu. Další chybou je, že jsem je neviděl ani hubnout ani přibírat, mezitím já šel z 80kg na 65kg, pak na 82kg , zpět na 72, pak na 80, zpět na 75kg. Kdysi jsem měl sotva formu na 65kg, teď ji mám se 75kg a to nedržím ani stravu, dá se říct jen bílkoviny, ale vždy jsem věděl co v daný moment chci. Poslední problém je hlava, která je nepustí. Je třeba posouvat i tyto limity a ne pouštět činku při prvním náznaku bolesti. Čím déle cvičím, tím víc tvrději cvičím a je to sakra znát.

  • @frantisekkalanek8413
    @frantisekkalanek8413 Год назад

    👍👍👍💪

  • @ondrej1893
    @ondrej1893 Год назад

    Mě by zajímalo, kdybych např. cvičil 6 compound a 6 simple full body cviků o 1 pomalé (cca 60-90s) sérii do selhání, jaká by zhruba byla optimální tréninková frekvence.

  • @jacobblack666
    @jacobblack666 Год назад

    Momentálně cvičím 3 x týdně DC styl VRŠEK A SPODEK s rest pauzami tedy partii 1 za 4-5 dní a zatím nejlepší výsledky
    Od ledna zkusím najet na toto díky za tip 💪

  • @jarysek586
    @jarysek586 Год назад +1

    Ahoj, chci se zeptat, zda je lepší 3x týdně full body nebo 5x týdně full body, ale mezi dny žádný volno. Předem děkuju za odpověď.

  • @darcaorganov2235
    @darcaorganov2235 Год назад +1

    no ja som to skúšal a prišlo mi to ako chaos :D kolko krát som aj nejakú partiu vynechal :D alebo som nevedel aký cvik zvoliť napríklad na ramená.. ktorý by najviac poťahal.. :D to už by som sa dal skôr na crossfit asi ked chcem zacvičiť všetko v jeden deň. ale niekomu to môže šlapať

  • @renroe7328
    @renroe7328 Год назад

    Já bych se chtěl hlavně zeptat když bych cvičil full body tak kolik cviků na partii bych měl jet?

  • @mbris2594
    @mbris2594 Год назад +4

    Já ted jedu fest od pana Roubíka

  • @lukasklus8757
    @lukasklus8757 Год назад

    Opět super video. Jen se zeptám, pokud pojedu fullbody 5x týdne, na každý cvik 3 série tak je možné tu 3 sérii každého cviku zakončit nějakou intenzifikační technikou nebo už ti může být kontraproduktivní?

    • @jpcze
      @jpcze  Год назад

      Strašně záleží na celkové skladbě. Nedovedu takhle úplně odpovědět.. Ale intenzifikační techniku úplně všude bych asi nedával. Osobně mi dávají smysl spíš třeba u cviků ke konci tréninku, nebo u izolovaných cviků. Ale to je jen můj pohled:)

  • @martofovic
    @martofovic Год назад

    0:05 to seru :D

  • @miroslavstursa4989
    @miroslavstursa4989 6 месяцев назад

    Ahoj. Když mně je 41 tak by mohlo stačit 4x týdně? Regenerace už nebude taková jako u 20ky.

  • @andrejnejedlik8426
    @andrejnejedlik8426 Год назад

    Ahoj ako to casovo vychadza? Ten 1 trening kolko minut trva asi tak cca?

  • @ALMOSTDEAD420
    @ALMOSTDEAD420 Год назад

    6-8 serii po kolik opakování?

  • @petrmach9508
    @petrmach9508 Год назад

    Ahoj Jardo, napíšu ti sem pár postřehů ze cvičení během 40 let. V 80letech jsme toho moc nevěděli, vycházela jen ročenka kulturistiky a moc tam toho nebylo. Cvičili se splity a co se stravování týká hlavně maso,tvaroh, vejce, ryby. Já byl doma a mohl jsem si dovolit více. Ale byli kluci i na internátech a podmínky měli horší. Přesto spolužák který chodil v 17 letech párkrát týdně do oddílu vzpírání vybudoval dobrý základ. Nevím kde a jak začal posilovat ale než jsme odešli z učňáku vypadal alespoň tak jako ty. A to jako mladý šušeň s minimálními prostředky. U něj mě zaráželo to, že i bez doplňků měl na sobě málo tuku. Jinak nebyl to žádný střízlík 177výška 80kg váha. Píšu to proto, že sám hledám odpovědi jak to vlastně je. Už jsem slyšel tolik teorií a přitom někdy stačilo tak málo. Občas se podívám na tvé video a když se podívám na poslední nebo to před rokem nebo dvěma,...zdá se ti že jsi udělal nějaký pokrok? To samé jsem viděl u Lamky než začal brát anabolika. Jedenáct let experimentování věnoval tomu všechno a výsledek,...o pár cm větší biceps jako já, starý chlap kterého živí těžká manuální práce a cvičí jen pro radost. Sám za sebe si myslím, že pokud budu dodržovat životosprávu a budu během života posilovat tak se výsledky dostaví. Tak moc toho člověk který cvičí po práci nemůže očekávat a po manuální už vůbec ne. Tam musí opravdu umět vnímat hranice kdy může přidat a kdy musí ubrat. Věkem se možnost přetažení zvyšuje. Za mě trenink 3x až 4x týdně, po zhruba hodině u mladěho cvičence dostačující. U starších by se to během roku upravovat dle možností. Já třeba už nijak svalově nenarostu :-) člověk si chce jenom zacvičit. Ale o prázdninách už jsem cvičil na sílu, potom rodinný problémy pak kovid. Po dvou měsících zbídou chodím do práce natož cvičení i když to zkouším. Ale i po dvou měsících bez cvičení mě nijak neubylo :-)

    • @jpcze
      @jpcze  Год назад +3

      Ahoj, co se týče toho, že i v dřívějších dobách, kdy nebylo tolik informací, přípravků a pod a přesto se našli lidé, kteří měli perfektní postavy, tak to je určitě zajímavé téma na debatu. Dokonce bychom našli i fotky zkraje 20. století, kdy ještě vůbec neexistovalo nic jako doping a o cvičení se toho vědělo pramálo a na těch fotkách budou borci s možná lepšími postavami než mám já řada dalších lidí z dnešní doby, kdy máme informací plno o stravě i tréninku. A pak se nabízí otázka, jestli se tedy vůbec někam posouváme?
      No můj pohled je tento: Roli při cvičení hraje zcela nepochybně genetika. Někomu stačí sáhnout jednou na činku a sníst cokoliv a svaly mu rostou neuvěřitelně. Takové výjimky jsou, byli a budou v každé době. Jde ale o to, že ve chvíli, kdy máme o stravě a tréninku mnohem víc informací, tak sice evidentně nedokážeme o moc víc posunout náš limit, ale za to k tomu limitu dovedeme přiblížit daleko víc lidí než dřív, kdy jsme o stravě a tréninku nic nevěděli a výsledky měli opravdu jen ti mimořádně nadaní.
      Jinak řečeno: Pokud v dobách, kdy se o cvičení a stravě nevědělo nic, začalo cvičit 10 lidí, tak kolik jich mělo ty skvělé výsledky, třeba 1 nebo 2? Dneska díky správnému přístupu dokážeme ty skvělé výsledky doručit daleko většímu procentu lidí. A o tom to je:) To je za mě ten důvod, proč se v ty věci v tréninku a stravě vyplatí studovat.
      A taky nejde jen o to, jak vypadáme, ale lepší a chytřejší přístup nám umožňuje během času podávat i lepší výkony.
      A pokud jde o mě a moje zlepšení, tak mně se nezdá, že jsem udělal pokrok. Já to mám poměrně přesně změřené :) Když bych porovnal sebe aktuálně a z doby před 2 lety, tak na mojí váze svítí při stejném procentu tuku zhruba o 3kg více. To je po tolika letech cvičení něco, co jsem absolutně nečekal :)
      Samozřejmě postavu to diametrálně nezmění, ale když si starší fotky porovnám, jsou partie, kde to vidět jde. Poznám to i na sobě při pohledu v zrcadle.
      Druhá věc jsou pak silové výkony, o tom, že bych dřepoval 200kg na opakování nebo benchoval 160kg s poměrně slušnou rezervou se mi před dvěma lety ani nesnilo. Dlouho jsem se motal na určité úrovni a pak jsem změnil přístup a najednou to vystřelilo nahoru. Tudíž já jsem z pokroku fakt upřímně nadšený a stál mi za to :) Dělá mi radost překonávat vlastní limity. Dokud to jde..
      A upřímně to mohlo být daleko lepší, kdybych zrovna za poslední dva roky neměl řadu komplikací, které mi cestu výrazně ztížily.
      Tobě patří můj respekt za to, jak dlouho cvičíš. Vždycky moc rád vidím, když někdo vydrží takhle dlouho a určitě jsi za tu dobu už stihl najít přístup, který ti vyhovuje a určitě se ho drž :)
      A ještě jen k tomu cvičení 3-4x týdně pro mladého cvičence. Já bych k tomu doplnil, že pokud ale vezmeš to množství práce, které odcvičíš v 3-4 trénincích a rozdělíš si ho do 5 tréninků, tak je to pořád stejné množství práce, jen ti ho to rozdělení do 5 tréninků možná pomůže zvládnout lépe. A o tom vlastně především mluvím v tomhle videu.
      Přirovnat bychom to mohli k tomu, kdybych ti řekl, abys zaběhl 1000 metrů a dal ti na výběr to buď to, abys ho běžel formou 2x 500 metrů nebo 5x 200 metrů. Přičemž ve druhém případě pravděpodobně budeš mít lepší výkon a celkově lepší čas.

    • @petrmach9508
      @petrmach9508 Год назад

      @@jpcze Děkuji za odpověď :-) Jen k těm výkonům(silovým) které tě motivují. Tyto cíle jsem měl zhruba do 27let. A to byla doba kdy jsem byl zezačátku školákem a později jako zedník. Do toho věku jsem byl ještě celkem neopotřebovaný. A přesto jsem dovedl tělu asi "naložit". Co chvíli jsem marodil s nějakou chřipkou. V té době jsem ráno šel do práce a věčer kolem 22hodiny se vracel z treninku protože jsem musel dojíždět. Dnes dělám v lese z pilou skoro 35let a priorita je jak vypadám. Ne kvůli důchodkyním :-) ale v lese se chci cítit jak dravec a ne jak zdechlina. A tedy i můj výkon na který jsem hrdý se odvíjí v lese ne posilovně. Jinak cvičím poměrně "tvrdě" tak jak jsem zvyklý z práce. A přejdu na závěr co jsi napsal. Rozumím co jsi chtěl videem říci. A chci napsat proč bych už do těch pěti treninků nešel. Uvedl jsi že by trval hodinu a hodina cvičení po práci 5x týdně je moc. Možná pokud by nedělal fyzicky. Když budu točit toho Freimena ob den i ob dva, s obměnami cviků, popřípadě můžu udělat více serií s lehčí vahou a větším počtem opakovaní druhý opačně. Těch možností je spousta. Já vím teorie a studií je dnes daleko víc, ale nakonec vždycky zvítězí ten "silný" ...jako v přírodě. Totiž jen ten silný má tu vytrvalost a je fyzicky odolný(někdy je to snad i o štěstí) vydržet až do konce. A že to tak je se dá lehko ověřit, stačí se podívat na chlapy kolem padesátky. Ne nejsem žádný Narcis, každého věc...ale ten pocit kdy člověk cítí tu sílu v sobě...to nejde ani přestat:-) Ať ti zdravíčko a nadšení vydrží :-)

    • @johankrakonos5815
      @johankrakonos5815 Год назад

      @@jpcze pro pokročilého je taky dobré chodit třeba jednou-dvakrát ročně na inbody at jde videt jestli tam je nějaký ten půl kilogram svaloviny nahoře :D co si o myslis o inbody ? chodím takto poslední 2 roky co půl roku

    • @mareksykora3891
      @mareksykora3891 Год назад +2

      mate pravdu Petre, taktez pamatuji 80.leta a je to jak rikate... muzete nasledovat kdejake studie, drzet kde co, sledovat stravu, odpocinek... a jednou si vsimnete nekoho, kdo tyhle moznosti vubec nema, a je presto o kilometr dal... jasne, talent nestaci, musi se drit, ale tyhle videa obcas pusobi naivne... ja mel nejlepsi formu ve 40letech, kdy jsem poprve zaradil intenzivni full-body 3x tydne... sila a svaly sly vyznamne nahoru, ale klouby a vazy protestovaly... obcas je fajn telo sokovat, ale 5x tydne trenink pro ektomorfy rozhodne neni!

    • @petrmach9508
      @petrmach9508 Год назад +1

      @@mareksykora3891 Ahoj Marku, já už jsu celkově zrychtovaný. Dřepy jsem dělal s dřepovací osou a přesto mě chytala spodní záda a navíc mě berou spoustu energie. Mrtvé tahy dělám jen tak zlehka. Prostě ta páteř a celkově ty klouby jsou už opotřebovaný, tak jak píšeš. Cvičím většinou s oporou, tedy jednoruč a málo co volnou vahou. Mám posvařovaný takový "Nautil" a páky přes ložiskové jednotky s možností záběru shora nebo zespodu. Dobře se s tím cvičí, opravdu ten záběr dostaneš kde potřebuješ bez jakýchkoliv rizik. Až se konečně seberu z toho kovidu, pořád mám křeče do kloubů a strašná slabost, tak budu už cvičit jen ten full od freimena a všelijak s ním "hýbat" podle potřeby :-) Ať se Ti Marku daří a hlavně to zdravíčko.

  • @Greik152
    @Greik152 Год назад

    Planuji zakoupit, zeptam se na casovou narocnost 1. treninku ? Diky

    • @jpcze
      @jpcze  Год назад

      Děkuji:) Ne každý trénink je stejný, ale průměr by měl být kolem 60-90 minut včetně rozcvičovací fáze. Roli může hrát i délka pauz mezi sériemi, uvádím ji u většiny cviků v určitém rozpětí a pokud se člověk drží u spodní hranice toho rozpětí, tak může ušetřit docela významné množství času.
      Pokud bys měl ještě jakýkoliv dotaz, napiš mi prosím na pecicz@email,cz, vše rád zodpovím.

  • @Tata-dk1cd
    @Tata-dk1cd Год назад +2

    To se podle mě nedá uregenerovat. Protože abych jel třeba jednu sérii dřepů se 180 kg, tak se musím rozcvičit minimálně série se 100,140,160...a takhle i další cviky, ale mluvím za sebe již mi je 45 let.

    • @Tata-dk1cd
      @Tata-dk1cd Год назад

      Jinak co se mě osvědčila za ta léta nejvíc? Když jsem asi 2 roky cvičil bez stojanů, jen s nakládací činkou+ jednoručky, shybová tyč a lavice. Takže abych jel třeba ramena s velkou, tak jsem si tu činku musel taky nahodit nebo na dřepy, sice s menší váhou, ale víc opakování. + rozdělit si trénink na tlakový a tahový. Jinak dík za Tvoje videa

    • @jpcze
      @jpcze  Год назад

      Děkuju za tenhle argument :) Co se týče rozcvičovacích sérií, tak je určitě pravda, že je potřeba je zařadit (zvlášť před těžkými dřepy) na druhou stranu ale při rozcvičovacích sériích bychom měli volit takové počty opakování, aby nás to nijak nevyčerpalo před pracovními sériemi. Tudíž jejich vliv na regeneraci není tak velký. A dokonce ani série těžkých dřepů blízko maxima na tom nemusí být z hlediska uregenerování tak strašně (zvlášť pokud nejedeme do selhání). Paradoxně se ukazuje, že třeba vyšší počty opakování s nižší zátěží mohou údajně víc zatěžovat centrální nervovou soustavu.
      A ono celkově záleží na skladbě celého tréninku. Pokud je poskládaný rozumně, tak tenhle problém odpadá, protože člověk počítá s tím, že nějaké rozcvičovací série budou před některými cviky potřeba. Já s tím třeba v programu počítám.
      Jinak je perfektní, že na sobě makáš už spoustu let. Tohle číst je vždycky inspirativní. Držím moc palce, ať se ti daří:)

  • @matejhala695
    @matejhala695 Год назад

    Vyzkouším, jen by se chtěl zeptat kolik sérii jet na parti? 3nebo4?

    • @jpcze
      @jpcze  Год назад +1

      To se nedá úplně říct, záleží na celkové skladbě. Na celkovém počtu sérií. Já používám většinou 3, někdy 4 a někdy i 2:)

  • @petrprokupek4922
    @petrprokupek4922 Год назад

    Ale s ohledem na to, že jsem teď měl narozeniny, tak do neděle bude za dvojkou 😄😄

  • @tonysoundbass
    @tonysoundbass Год назад +2

    same vzskumi...treba sa sledovat skusat a nastavit vsetko na seba...treba len roymzslat a pocuvat telo

    • @jpcze
      @jpcze  Год назад +3

      Vždycky když tohle někdo napíše, tak mám trošku pocit, že nepochopil význam výzkumů (pardon, nemyslím to nikterak zle). Výzkumy neexistují proto, aby nám říkaly, co přesně máme dělat, ale existují pro to, aby nám pomohly se nasměrovat. A následně je to přesně o tom, abychom šli a věci na sobě zkoušeli a případně si je doupravovali dle svých potřeb. Myslím, že ve svých videích svým cvičením ukazuju právě to, jak se dají dobře spojit vědecké poznatky a vlastní praxe.
      Třeba v rámci tréninku existují věci, které se ve výzkumech ukazují jako zcela neefektivní a naopak věcí, které se ukazují jako efektivní. Pokud se o vědu budu zajímat, tak ve vlastní praxi začnu zkoušet právě ty věci, které mají vědecké opodstatnění a ukazují se jako efektivní u většiny testovaných osob. Protože zde mám velkou pravděpodobnost, že mi (třeba po drobné modifikaci) také fungovat budou a to mi ušetří spoustu času při zkoušení.
      Naopak pokud budu ignorovat vědecké zjištění a razit heslo, že si musím vše vyzkoušet sám, tak budu skutečně zkoušet všechno včetně těch největších nesmyslů a pak mi ale bude pravděpodobně trvat násobně delší dobu než najdu to, co opravdu funguje. A je otázka, jestli vůbec najdu to, co funguje.. protože si můžu myslet, že jsem to sice našel, ale to jen proto, že jsem nenašel ještě to, co funguje lépe.
      A termín "pocuvat tělo" je taky hodně ošemetný. Samozřejmě je fajn sledovat signály svého těla, ale neřekl bych, že se na ně dá úplně spoléhat. Pokud bych poslouchal jen svoje tělo, tak cvičím jen shazované série a izolované "pumpovací" cviky, protože při nich skvěle cítím svaly. Ale přitom z hlediska hypertrofie je tenhle pocit docela bezvýznamný a cviky, kde můžu svaly cítit daleko méně mohou být daleko efektivnější, protože při nich lze lépe dosahovat progresivního přetížení.
      Proto mi dává daleko větší smysl kombinovat vlastní praxi právě s vědeckými zjištěními. Ale je to moje cesta a nikomu jí nenutím. Každý, ať si jede to, co mu vyhovuje :)

    • @tonysoundbass
      @tonysoundbass Год назад +1

      @@jpcze ja chápem význam výskumov...ale univerzál neexistuje...niekoho môže výskum nasmerovať tam kde vôbec nechcel byť...ja akceptujem tvoju prácu,len sa mi vidi že komplet tvoja tvorba je založená na výskumoch...skús aj o tvojich vlastných postrehoch...

  • @danielstetina5644
    @danielstetina5644 Год назад

    Měl bych zvolit spíš vyšší počet opakování 15-20 nebo nižší do 10 ?jak to mám udělat při tréninku ramen?abych v tom jednom tréninku procvičil všechny hlavy ,dát třeba v superserii nějakou variantu tlaků, upažování a obrácený peckdeck?

    • @jpcze
      @jpcze  Год назад +1

      Tohle se takhle nedá říct.. Tady opravdu záleží na celé koncepci toho plánu, který si chceš sestavit. Já počty opakování používám různé v závislosti na tom, o jaký jde cvik. A v rámci fullbody tréninku nemusíš odcvičit všechny hlavy deltového svalu v jednom tréninku. Můžeš úplně klidně odcvičit vždy jeden ze cviků na ramena v každém jednom tréninku. V nejbližší době nahraju sem na kanál, jak vypadá jeden takový můj fullbody trénink :)

    • @danielstetina5644
      @danielstetina5644 Год назад

      @@jpcze ok dobře podívám se pak

  • @filip6477
    @filip6477 Год назад +1

    To mi chceš povedať, že napríklad partia ako je chrbát, ktorý sa skladá z viacerých častí, tak ti stačí odcvičiť jedným cvikom v ten daný deň fullbody tréningu? A čo tie ďaľšie časti toho celého svalu?? Prosím vás odpovede tipu, veď na ďaľši deň fullbody tréningu si dáš iný cvik s ktorým sa zameráš na ten daný sval na chrbte na mňa ani neskúšajte, lebo ak si to takto celé rozdelíš, tak v konečnom závere ten celý chrbát odcvičíš tiež len raz za týždeň a to nieje dostačujúce! Budem veľmi rád, ak mi toto niekto slušne vysvetlí, ďakujem. PS: neberte to ako hejt fullbody tréningov, ale nedáva mi to zmysel

  • @johankrakonos5815
    @johankrakonos5815 Год назад +3

    A není to prostě málo 3-4 série např na shyby a to je vše co na záda ten den pojedu ? podle mě to pro pokročilého cvičence není dostatečný podnět k růstu bych s takovou měl pocit že si nezacviim ale ocividne to na některé lidi funguje tak proč ne

    • @jpcze
      @jpcze  Год назад +2

      To tak může působit pocitově. A taky jsem měl ze začátku pocit, že je divné odcvičit na partii třeba jen jeden cvik denně a že to nemůže fungovat. Ale v praxi se mi potvrdilo, že je to funkční je. Tak, jak ukazují výzkumy. A ze své zkušenosti můžu říct, že člověk cítí, že svaly pracovaly.

    • @tomaspavelek5349
      @tomaspavelek5349 Год назад

      Je to rozdíl, protože když víš že máš 1-2 cviky na partii po 3 pracovních sériích, tak se tolik nešetříš. Je to hodně o hlavě a takhle jsi schopný odcvičit danou partii daleko efektivněji a tvrději. Ve výsledku dokážeš rozsekat sval i jedním cvikem.

  • @XL33F
    @XL33F Год назад +3

    Takže je to vlastně vykradené tohle starší video bez reference - ruclips.net/video/eTxO5ZMxcsc/видео.html

    • @XL33F
      @XL33F Год назад

      @@vaclav986 nemluvím o tréninku jako takovém, ale to video je úplně stejné, ukazuje stejné studie, stejné obrázky… myslím, že jako zdroj to mělo být uvedeno. Určitě bude na 90 procent stejný text i na zakoupeném plánu.

  • @Vankelt73
    @Vankelt73 Год назад

    Má smysl fullbody jen 3× týdně?

    • @jpcze
      @jpcze  Год назад

      Určitě. Pokud bych měl na cvičení čas jen 3x týdně, jel bych určitě Fullbody :)

    • @Vankelt73
      @Vankelt73 Год назад

      @@jpcze Děkuju za odpověď. Zkouším FB 3× týdně, jeden cvik na partii, ve 4 pracovních sériích. Pocitově mi to, hlavně u hrudníku, přijde docela málo :-).

  • @1mckartny
    @1mckartny Год назад

    Kdeze je ten odkaz na tu knihu knih🙃😉👏👏

    • @jpcze
      @jpcze  Год назад +1

      :D Na ebook zde:) jpcze.cz/advanced-fullbody-program

    • @1mckartny
      @1mckartny Год назад

      @@jpcze už to mám jen nevím jak má fungovat ta kolonka odkaz na video kliknu a nic ....takze jestli to dobře chápu mám na youtube otevřít tvuj kanál a třeba tam najít co je abdukce s bandem? ...což tedy fakt netuším 😉😄

    • @jpcze
      @jpcze  Год назад

      @@1mckartny Napiš mi prosím na email pecicz@email.cz, vyřeším to obratem. Videa jsou součástí dokumentu :)

    • @jpcze
      @jpcze  Год назад

      Doplnění: U prvních vydaných ebooků byla chyba v odkazech videí, které nešly prokliknout. Každý ze zájemců obdržel následně opravenou verzi na email a nové kopie jsou již plně funkční :)

  • @blackbirD9439
    @blackbirD9439 Год назад

    Jardo. Nechtěl by si natočit video o částém sledování porna a jeho negativním dopadu na cvičení? Ve tvém podání by to znělo zajímavě.

    • @barevnasurikata6181
      @barevnasurikata6181 Год назад

      nějaka studie se určitě najde, tak určitě před treninkem nehonit! Vyplavis si testak ktery ti pak chybi na treninku a je to v riti..., no a pokud mas kvalitni trenink na porno si ani nevzpomenes :)

  • @XXXXXX-kp4hu
    @XXXXXX-kp4hu Год назад

    Ahoj Jardo, a jak jinak by jsi chtěl cvičit? :D
    To je přece jasné že během tréninku odjedeš co nejvíc a nejdeš cvičit přeci jen 1 partii :D
    To bys reálně a matematicky ani nestihl projet celé tělo během týdne.
    S tím 5x týdně..
    Ideálně obden.. Když už tam jdeš tak na 100% a ne na WiFinu :D
    Držím palce a ať to roste/rýsuje 👍

  • @petrjust7185
    @petrjust7185 Год назад

    404
    NOT FOUND