A vesszőket hogyan választotta ki, illetve hogyan tárolta? Nagyon érdekes a téma. Lehetne még videó a témában? Két nagyon öreg barackfám van és nincs más a kertben. Szeretném a két fát elmenteni, illetve régi magyar gyümölcsfákat. Köszönöm
Kedves Patrícia! Rövidesen lesz folytatása a videónak az oltás témában. Az oltóvesszőket a fák nyugalmi állapotában, általában február végén kell leszedni. Befásodott, ép rügyezetű, 4 - 10 mm vastagságú (átmérőjű) vesszők a megfelelőek erre a célra. Én nedves rongyba, vagy nedves újságpapírba becsavarva, nejlon zacskóban, a hűtő alsó fiókjában (plusz 3 - 5 fok) tároltam a felhasználásig őket. Lehet hűvös pincében, nedves homokban is tárolni a vesszőket. Barackfa átmentésénél először is kell egy megfelelő alany - fiatal csonthéjas fa - amibe majd lehet oltani. Ilyen lehet a magról kelt barack, mandula, vagy szilva. Az idén már kifutottunk az időből, jövőre próbálja majd meg.
@@rozsacsernely1072 Kedves Rózsa! Ha a tavaszi időszakban lemaradtak a gyümölcsfák oltásáról, az idén már nem lesz rá lehetőség. Van ugyan zöldoltás, de azt elsősorban szőlőnél alkalmazzák. A nyári időszakban, júniusban szemzést lehet végezni. Augusztus végén pedig alvószemzést, ami csak következő tavasszal hajt ki. Megpróbáljuk majd ezt a módszert is bemutatni.
Kedves DT! Az oltóviaszt méhviaszból és napraforgó étolajból készíttettem. A viaszt felmelegítve, folyamatosan keverem bele az étolajat. A pontos arányt nem tudom megmondani. Mikor kihűl, ha túl kemény, újból felolvasztom és ismét teszek bele még étolajat. Hűvös helyen tárolva több évig használható.
Üdvözlöm! Van egy kisebb nyári kálmán körte fám, ami virágzott de nem hozott termést, ha ezen a módon ráoltok egy másik körtét, akkor azok beporozzák egymást?
Kedves István! Előfordul, hogy a fiatal fákon az első egy-két évben nem köt a virág, később azonban jól terem. Az oltást ettől függetlenül is megcsinálhatja, csak javít a helyzeten.
Kedves Éva! Az oltóviaszt méhviaszból és napraforgó étolajból készíttettem. A viaszt felmelegítve, folyamatosan keverem bele az étolajat. A pontos arányt nem tudom megmondani. Mikor kihűl, ha túl kemény, újból felolvasztom és ismét teszek bele még étolajat. Hűvös helyen tárolva több évig használható.
Kedves Ervin! A keresztény vallásokban van egy dátum - idén márc. 25. - Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepe. A hagyományok szerint, ettől a naptól érdemes a gyümölcsfák oltását végezni. A gyakorlatban nem a naptári dátum a lényeges. Attól függ, hogy milyen az időjárás, az ország mely részén lakik és a gyümölcsfák nedvkeringése mikor indul meg. A lényeg az, hogy az oltóvessző még nyugalomban legyen, az alanyban pedig meginduljon a nedvkeringés. Éppen ezért, már most le kell venni és hideg helyen tárolni az oltóvesszőket. Én például a tavalyi héj alá oltást április 21-én végeztem, sikeresen. Ezt a videót és a hozzászólásokat is megnézheti itt: (Oltások Goldperger Andrással 2.) ruclips.net/video/j-jDLcQ_Z0U/видео.html
Ez egy nagyon szépen és érthetően elmondott oltási technika. Jó egészséget!
Élmény nézni a videóit továbbra is. Jó egészséget!
Nagyon szépen köszönjük!
A vesszőket hogyan választotta ki, illetve hogyan tárolta?
Nagyon érdekes a téma. Lehetne még videó a témában?
Két nagyon öreg barackfám van és nincs más a kertben. Szeretném a két fát elmenteni, illetve régi magyar gyümölcsfákat.
Köszönöm
Kedves Patrícia!
Rövidesen lesz folytatása a videónak az oltás témában.
Az oltóvesszőket a fák nyugalmi állapotában, általában február végén kell leszedni. Befásodott, ép rügyezetű, 4 - 10 mm vastagságú (átmérőjű) vesszők a megfelelőek erre a célra. Én nedves rongyba, vagy nedves újságpapírba becsavarva, nejlon zacskóban, a hűtő alsó fiókjában (plusz 3 - 5 fok) tároltam a felhasználásig őket. Lehet hűvös pincében, nedves homokban is tárolni a vesszőket.
Barackfa átmentésénél először is kell egy megfelelő alany - fiatal csonthéjas fa - amibe majd lehet oltani. Ilyen lehet a magról kelt barack, mandula, vagy szilva. Az idén már kifutottunk az időből, jövőre próbálja majd meg.
Le maradtak a tavaszi oltásról ,később mikor lehet oltani ?És lessz- e róla videó?
@@rozsacsernely1072 Kedves Rózsa!
Ha a tavaszi időszakban lemaradtak a gyümölcsfák oltásáról, az idén már nem lesz rá lehetőség. Van ugyan zöldoltás, de azt elsősorban szőlőnél alkalmazzák. A nyári időszakban, júniusban szemzést lehet végezni. Augusztus végén pedig alvószemzést, ami csak következő tavasszal hajt ki. Megpróbáljuk majd ezt a módszert is bemutatni.
Üdvözlöm ! Milyen oltóviaszt használ ? Saját készítésűnek tűnik .
Kedves János!
Valóban, saját készítésű az oltóviasz. A következő rész tartalmában említést fogok tenni róla.
@@kertbarat4199 Köszönöm szépen ! Fogom alkalmazni .
minöl csinàlja az oltoviaszt. leirná a receptet? köszi.
Kedves DT!
Az oltóviaszt méhviaszból és napraforgó étolajból készíttettem. A viaszt felmelegítve, folyamatosan keverem bele az étolajat. A pontos arányt nem tudom megmondani. Mikor kihűl, ha túl kemény, újból felolvasztom és ismét teszek bele még étolajat. Hűvös helyen tárolva több évig használható.
Én is így csinálom csak bevágom mindkét vesszőt (angol nyelves párositás)
Üdv! :) Remek videó! Esetleg a paprika /paradicsomról kapunk még videót, hogy fejlődnek?
Üdvözlöm! Van egy kisebb nyári kálmán körte fám, ami virágzott de nem hozott termést, ha ezen a módon ráoltok egy másik körtét, akkor azok beporozzák egymást?
Kedves István!
Előfordul, hogy a fiatal fákon az első egy-két évben nem köt a virág, később azonban jól terem. Az oltást ettől függetlenül is megcsinálhatja, csak javít a helyzeten.
Kedves András
Milyen oltóviaszt használt?
Az üzletekben kapható nekem nem nagyon tetszik.
Válaszát előre is köszönöm.
Üdvözlettel Barra Éva
Kedves Éva!
Az oltóviaszt méhviaszból és napraforgó étolajból készíttettem. A viaszt felmelegítve, folyamatosan keverem bele az étolajat. A pontos arányt nem tudom megmondani. Mikor kihűl, ha túl kemény, újból felolvasztom és ismét teszek bele még étolajat. Hűvös helyen tárolva több évig használható.
@@kertbarat4199 Nagyon szépen köszönöm a választ
Mikor kell az oltást elvégezni meik hónapban
Kedves Ervin!
A keresztény vallásokban van egy dátum - idén márc. 25. - Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepe. A hagyományok szerint, ettől a naptól érdemes a gyümölcsfák oltását végezni. A gyakorlatban nem a naptári dátum a lényeges. Attól függ, hogy milyen az időjárás, az ország mely részén lakik és a gyümölcsfák nedvkeringése mikor indul meg. A lényeg az, hogy az oltóvessző még nyugalomban legyen, az alanyban pedig meginduljon a nedvkeringés. Éppen ezért, már most le kell venni és hideg helyen tárolni az oltóvesszőket. Én például a tavalyi héj alá oltást április 21-én végeztem, sikeresen. Ezt a videót és a hozzászólásokat is megnézheti itt: (Oltások Goldperger Andrással 2.) ruclips.net/video/j-jDLcQ_Z0U/видео.html