Чим утеплити будинок: Мінеральна базальтова вата - всі плюси та мінуси

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 26 авг 2024
  • ЧИМ УТЕПЛИТИ СВІЙ БУДИНОК: ВСІ ПЛЮСИ ТА МІНУСИ МІНЕРАЛЬНОЇ ВАТИ
    Мінеральна вата, як і пінопласт, є одним з найпоширеніших матеріалів для утеплення будинку. Додивіться це відео до кінця і ми розкажемо які переваги, а головне, які недоліки має цей утеплювач і чи варто використовувати його. Також ми приготували для вас цікавий розіграш з приємним подарунком, не пропустіть.
    Коли говорять про мінеральну вату, часто звучать слова про її стовідсоткову екологічність. Чи та є насправді?
    Для виробництва мінеральної вати використовують базальт - гірську вулканічну породу, яка сама по собі є чистим екологічним матеріалом. Однак, назвати цей матеріал "повністю безпечним для здоров'я" не можна.
    По-перше, деякі виробники додають спеціальні хімічні компоненти, щоб поліпшити характеристики кінцевого продукту. По-друге, якби мова йшла про повну безпеку, то для роботи з ватою не потрібен був захист рук, очей та легенів. Тобто, мінеральну вату можна назвати порівняно екологічною у порівнянні з пінопластом, але не повністю нешкідливою для здоров'я, як про це говорять. Працюйте в респіраторі і читайте уважно сертифікат безпеки на продукт, щоб бачити, чи міститься у ваті небезпечні добавки.
    Мінеральна вата володіє важливою характеристикою - вона не горить у вогні. Завдяки цьому - вона стала популярним теплоізоляційним матеріалом для утеплення каркасних або дерев'яних будинків. Також з мінвати роблять "пояси безпеки" в багатоповерхових будинках, що утеплені пінопластом. Це зроблено для того, щоб вогонь в разі пожежі не охопив всю будівлю, а зупинився на поясі з мінеральної вати.
    Пам'ятайте, сама наявність мінеральної вати в конструкції будинку не є гарантією пожежної безпеки. Приділяйте увагу іншим аспектам.
    Мінеральну вату, яка має високу паропроникність, можна використовувати для утеплення різних основ, зокрема тих, що погано пропускають пар. Однак особливо добре цей утеплювач працює на основах з високою паропроникністю, наприклад в дерев'яних і каркасних будинках.
    Вата легко і без проблем пропускає вологу, але вона дуже нестійка до прямого контакту з водою. За рахунок пористої структури вона швидко вбирає її в себе, а це призводить до миттєвої втрати теплоізоляційних властивостей. Щоб цього уникнути, мінеральна вата має бути надійно захищена зовні. Краще для цього використовувати матеріали на силіконовій основі, які володіють високою водостійкістю.
    Саме через цю нестійкість до води мінвату не використовують для утеплення підвалів та цокольних поверхів.
    Важливе зауваження! Зберігайте мінеральну вату перед початком утеплення лише під навісом! Потрапляння дощу до матеріалу зробить його непридатним ефективного для використання.
    Потрібно відразу сказати про те, що інші утеплювачі гризуни теж не їдять. Вони прогризають їх, щоб влаштувати собі гнізда всередині. Мінеральну вату вони також використовують у таких цілях, хоча не так охоче, як пінопласт. Тобто, як і в випадку з пожежною безпекою, наявність вати в конструкції будинку не є гарантією захисту. Необхідно вжити інших заходів, щоб захистити свій будинок від гризунів.
    Мінеральна вата має пористу структуру, яка чудово гасить різні шуми, що передаються повітрям. Однак, якщо ваш будинок, розташований, наприклад, поруч із залізницею, то вібраційні шуми вата ефективно поглинати не зможе. Для цього необхідні додаткові заходи захисту.
    Мінеральна вата - відмінний теплоізоляційний матеріал, однак він дуже чутливий до правильної технології укладання і вимагає від майстра хорошого досвіду і достатньої підготовки. Найслабше місце цього утеплювача - шви. Вони повинні бути надійно оброблені, щоб холод через них не проникав всередину будинку.
    Мінеральну вату можна назвати незручним матеріалом для роботи. По-перше, робота з нею вимагає захисту очей, рук, дихальних шляхів. По-друге, ватою досить складно утеплювати будинки зі складною архітектурою та конструктивними рішеннями. Тому за це вона отримує мінус.
    Мінеральна вата володіє низькими адгезійними властивостями у порівнянні, наприклад з пінопластом, тому, щоб всі шари системи утеплення працювали надійно, необхідно користуватися якісним клеєм і дотримуватися технології його нанесення. Клеєм необхідно покривати всю плиту, а не тільки її частину. Армуюча сітка повинна бути "втоплена в клей", а не покрита ним тільки з одного боку. Детальніше про це дивіться у нашому відео за посиланням. Також рекомендуємо використовувати силіконову грунтуючу фарбу перед нанесенням декоративного шару, який також повинен складатися з матеріалів на силіконовій основі. Тобто, у порівнянні з пінопластом, утеплення мінеральною ватою дорожче і це треба враховувати.

Комментарии • 8

  • @pcholapchola3932
    @pcholapchola3932 2 года назад +3

    Переваги чи недоліки?
    Ви все чітко виклали у відео:
    Переваги та недоліки
    Долучити лиш можу: мені потрібна фірмова рулетка

  • @volodymyrstarchak4579
    @volodymyrstarchak4579 2 года назад

    Зробіть будь ласка докладне відео про натяжні стелі (тип, ціна і.т.п.). Наперед вдячний.

  • @user-qn4ip6wn2u
    @user-qn4ip6wn2u Год назад

    Як можна утеплити дім двома листами 50 вати щоб було 100мм ? Як кріпити два листа ? На клей чи без ?

  • @oleksiistepanchuk6981
    @oleksiistepanchuk6981 2 года назад +1

    Чи можна ватою утеплювати дерев'яний будинок з брусу і якщо так, то як її приклеїти.? Чи тільки вент фасад і рулонна вата? Псб я так розумію неможна чз перонепроникність

    • @armix-ua
      @armix-ua  2 года назад +1

      Утеплювати дерев'яний будинок мінеральною ватою - дозволено, але тільки з застосуванням спеціалізованих дюбелів. Процедура утеплення буде виглядати наступним чином: бетонконтакт - клей - вата - спеціалізований дюбель. Вент фасад використовувати можна, рулонну вату - не рекомендуємо, так як це не є утеплюючий матеріал для стін

    • @oleksiistepanchuk6981
      @oleksiistepanchuk6981 2 года назад

      @@armix-ua чи дозволено утеплити 3-5 см пінопластом 25ї щільності дерев'яний будинок, оскільки потрібно якось облаштувати фасад, а це найбільш економний варіант. Чи не згниє дерево? В порівнянні з ватою в 3 рази дешевше. Будинок старий

  • @niknik4669
    @niknik4669 2 года назад +1

    З недоліків: через деякий час, після монтажу, на фасаді з'являються коричневі плями. 2. Після того, коли ви пошкрябали лист вати теркою, клей на нею не охоче "лягає", адже ви позбавляється її рельєфної поверхні, на відміну від пінопласту.

  • @niknik4669
    @niknik4669 2 года назад

    І ще: коли розвантажуєте,піднімаєте на ліса, або просто переносите її з одного місця в інше, краще не паки кидати, тому що йде відшарування.