Witam. 21:55 ma temat anomalii. Dzieje się tak tylko przy minimalnym wysterowaniu pompy? Adam masz dwa wyjścia. 1. Albo zamontować termometry tak by miały lepszy kontakt z rurkami, owiń czujniki taśmą miedzianą, drutem miedzianym, i dobrze zaizoluj 2. Nie rób nic. zakładając, że masz 15l/min przepływu to przy delcie na wodzie 4,7C moc grzewcza to 4.9kW. jeśli pobór 600W to masz COP 8. A nawet jeśli źle oszacowałem, to COP 4 to też dobry wynik. :-) Dodawanie czynnika nie pomoże na bomblowanie przy małej mocy. Nie da się uzyskać kilkustopniowego przechłodzenie gdy delta na czynniku wynosi zaledwie 1.5C. Nic nie zrobisz, jeśli potrzebujesz 1-1.5kW mocy grzewczej, to dlaczego masz wymiennik na i klimę na 7kW? :-)
Rafał, tak właśnie przy minimalnym wysterowaniu. Przepływ w trakcie nagrania to 900l/h. Najważniejsze że działa. Troche przebija temperaturę, i dlatego potem tak kręci na jałowym, ale to pewnie przez dwa rezystory duża bezwładność rurek PE do których są doklejone termometry. Rafał dziekk, bo bardzo cenię Twoje komentarze. Zawsze trafiasz w punkt. Już teraz to chyba poczekam z kombinowaniem bo wpadnie tu plytowiec. Kombinuje co zrobić z tą przenośna klima nie wiem czy robić woda woda czy powietrze woda, nie wystawiając jej na powietrze tylko trzymając ją w piwnicy, ale przy opcji pow. Woda może się szrinic nawet w piwnicy itd. ale z drugiej strony Cwu nie potrzebuje ciągłej pracy. Nie wiem ale chyba nie ma półśrodków i trzeba iść w woda woda.
@@Patenciarz Jeśli temperatura zewnętrzna będzie powyżej 10C , możliwe w piwnicy, to nigdy ci się nie zaszroni. Jedyny problem to ewentulanie skroplliny, zwłaszcza latem, dużo wilgoci.
Jak ja się cieszę.,że zajrzałem na Pana kanał. Sam będę zakładał PV wraz z magazynem i jak się z tym uporam, zajmę się moim piecem CO. Bardzo dziękuję!
2:26 - eev jako wtrysk paliwa = haha dokładnie do tego samego to przyrównuje gdyż otrzymujemy "mgiełkę" ciecz-para czyli jak W.P. nazywa pary mokre :). 4:40 - zwiększenie objętości / przewymiarowanie ... ale do czego te wymienniki. Jeden wymiennik rura w rurze (woda ze studni / gaz ) a drugi płytowy ( gaz / CWU-CO ) 6:25 -- z kręgów chcesz zrobić co ? wymiennik .. nie zrozumiałem idei. Jeśli chcesz z jednej strudni pobierać z dna a spust mieć w niej ale na górze po brzegach to jest to odpowiednikiem klasycznej instalacji z nawiertami a problem tam jest taki że jest jedno źródło i ono zostaje ochłodzone stąd 2 studnie jako źródło i zrzut są najbardziej ekonomiczne. Tak to widzę.>>>>>
Dwie studnie i to w odległości minimum 15 m,tak zalecają. Powierzchnia studni z kręgów jest duża...ściany ma ciepłe,spływająca woda powinna się od nich ogrzewać..dobrze Adam kombinuje🙂...
@@Laaa638 Mam tylko obawy by te wyloty przypadkiem nie oszroniły, nie przymarzły... i nie były źródłem problemu. Trochę mi to przypomina "Spiral Dust Collector" :) w centrum nie wieje a na zewnątrz :)
@@SiBex_ovhprzy dobrym przepływie na wymienniku, zabieramy z wody jakieś 3st. Więc przynajmniej 5 st zostaje zakładając 8st.C temp wodę w studni. Do szronienia daleko. Oczywiście zrzut wody po kręgach zamontuje 1.5m poniżej gruntu.
4.40 do grzania cwu plytowiec a do ogrzania czynnika dwa wymienniki z przenośnej, parownik i skraplacz połączyć ze sobą kolektorem w jeden parownik, i niech sobie w piwnicy dmucha zimnym, może ściany fundamentowe kamienne w ziemi nadarza oddać ciepło do pomieszczenia. PC do Cwu będzie pracować myślę do 6h na dobę.
@@Patenciarz - Bedzie to pracować ale wyziębi się piwnica do -15C i spadnie efektywność pracy systemu. To oczywiście jeszcze zależy od pobieranej mocy chłodniczej przez sprężarkę i gaz chłodniczy. Na poziomie kilku kilowatów z pewnością kilka godzin dziennie będzie to dobrze hulało.
Cześć Adam. Co myślisz o pompie ciepła z Chin - mysle ze do Ok 10 tys można coś kupić. Jaki masz punkt widzenia w tej kwesti ? Może filmik na ten temat 👍
z ogólnie napisałeś, jakis link bo nie wiem czy monoblok czy split, jeśli masz dobrze ogarnięte zakupy z chin a wiem ze masz i wiesz na pewno ile bedzie ta pompa kosztować to wiecej szczegółów jw. i moc jaka ? no i chcesz ją uzytkowac w uk czy w pl ?
Hej nie wiem czy już o tym pisałem ale te termometry mogą mieć błędy w pomiarach, zamieniałeś je miejscami czy te same różnice będą, a może się poprawi lub zwielokrotni?
Ja do AP dobiłem 600 gram i nic kompletnie się nie zmieniło a poza tym to mam dwie studnie jedna kopana a druga wiercona woda na 3 metrach i kto wie kto wie .
Ja u klienta, który ma chińską powietrzną pompę ciepła Brensena o mocy 12kW (12kw przy temperaturze powietrza 0C) dobiłem 1,2 kg czynnika więcej niż nominalnie (nom=2,5kg) i nastąpiła pozytywna zmiana. Wcześniej wymiennik powietrzny nie oszraniał się cały (przy pracy w okolicach 0C powietrza 25% wymiennika było nie zaszronione po 30 minutach od włączenia pompy) a po 3 krotnym dobiciu czynnika, za każdym razem po 400g, w końcu zaczął normalnie pracować. Wynika z tego ważne odkrycie - Chińczycy chcąc sprzedawać pompy powietrzne do EU nie mogą napełniać ich większą ilością czynnika niż przewidują to normy europejskie. Chodzi tu o ekwiwalent emisji CO2 na poziomie 5000ton. Tak więc ich pompy powietrzne (zwykle te o mocy większej niż 10kw) mają za mało czynnika w sobie i należy samemu ten czynnik uzupełnić i to nie mało. Powstaje tu jednak problem, bo polski UDT żąda od właścicieli takich pomp wpisu do ich bazy i narzuca operatorom zainstalowanie czujników wycieku gazu i oczywiście okresowej kontroli wycieków. Nie wypełnienie tego obowiązku grozi karą grzywny.
@@magnetek5171 Na balkonach czy piwnicach ludzie trzymają po trzy butle 11 kg i nikt nie płacze a ja mam się przejmować kilogramem gazu ? autem na gaz też nie bo wybuchnie ? pierdoły i tyle .
No majster też powoli zbieram graty na budowę pompy ciepła z takiego klimatyzatora. Sterownik już poskładałem i na razie dłubie w programie żeby więcej parametrów mi pokazywał na LCD. I nie ma pomiaru napięcia zasilania jest tylko na sztywno wpisane 220v i mnożone przez zmierzony prąd. Tak obliczane są waty.powodzenia w budowie.
@@Patenciarz robię na tym sterowniku co ty masz i oczywiście wstawię eev. Jeszcze brakuje mi wymiennika GZ i się zastanawiam jaką powierzchnię wymiany dać. Co do tego pomysłu z przelewem ze studni do studni pompka obiegowa to masz rację że dużej mocy nie potrzeba ale obie rury muszą być zanurzone w wodzie żeby po stronie zrzutu nie dostawało się powietrze. To jak przelewanie wody z butelki do butelki za pomocą wężyka jeśli jeden koniec wyjmiesz z wody to woda ucieknie.
Przy tych zimach to prig przemarzania gruntu nie wiem czy jest powyżej 50cm. Więc praktycznie 25m do zmiany delty o 3 st.C ??? Wydaje się to być więcej niż możliwe.
@@Patenciarz - robiłem takie próby :) W teorii rura fi40mm zakopana w ziemi w poziomie czy też w pionie pobiera stale energię z ziemi na poziomie 30-40W na każdy metr długości przez maksymalnie 10-11 godzin na dobę. Dla twojej głębokości 25m powinno się więc uzyskać nie mniej niż 25[m]x40[W/m] = 1000[W] energii cieplnej przez 10 godzin na dobę. Jednakże u ciebie dryna studni ma średnicę ok. 0,5m co dla długości 25m daje ok 40m2 powierzchnię wymiany ciepła - to tak, jakby 4 takie rury fi 40mm zakopał w pionie. Czyli masz do dyspozycji moc ok. 4kW energii cieplnej przez 10h dziennie - to w teorii. W praktyce może być jednak różnie bo to zależy od wilgotności terenu oraz od tego, czy ze studni pobierasz systematycznie wodę do celów użytkowych oraz czy przez ziemię jest przepływ wody gruntowej. Jak robiłem próby w górach to wychodziło mi, że pompa ciepła o mocy cieplnej 8kW pracowała 4h bez przerwy aż temperatura w studni spadła w pobliże 0C. Następnego dnia znów można było zapuścić grzanie na 4h - a więc nieźle. Oczywiście z czasem to się pogarsza bo ziemia się studzi.
A co do przepompowywania wody ze studni do studni to nadal twierdzę , że jeśli poziomy w obu studniach będą podobne choć w studni zrzutowej będzie na pewno wyższy ,to energia pobrana przez pompę zależna będzie tylko od oporów przepływu wody przez rury i wymiennik. Będzie to nieporównywalnie mniej niż podnoszenie wody na poziom 20÷25 metrów. Co do różnic poziomów w studniach to ciężko powiedzieć jaka będzie,zależne jest to od rodzaju warstw wodonośnych... można to sprawdzić doświadczalnie,myślę że może to być dla takiego przepływu ( 1000÷1500 l/h) nie więcej jak 2m... 2 to nie 20 czy 25m. Zerkając na parametry Aquagor zalecają przepływ raczej bliżej 2000l/h dla mocy zbliżonych,...ale ja bym tu z przepływem nie szalał 1500 max uważam.
Ja myślałem o przepływie 1000l/h maks. Też uważam że masz rację, ale szukam potwierdzenia bo fizyka potrafi splatać figla, a wiesz 25m wiercenia to nie mało.
Kiedyś powrót czynnika miałeś o 0,1 st. C i była gorąca dyskusja jak to możliwe..., Waldemar twierdził że błąd pomiaru ( przekłamanie termometru) ,teraz prawie 2 st C...,wg mnie jest to niemożliwe. Czy na pewno masz dobrze oznaczony powrót i zasilanie? Zasilanie to gruba rurka powrót to cienka...sprawdź proszę może coś pomieszałeś.?..a jeśli nie to zamień proszę czujniki na tych termometrach z grubej na cienką z cienkiej na grubą .
Mówiłem że termometry kalibrowalem już po odkryciu. Tam wziąłem 4 zanurzyłem w wodzie o temp. Chyba 36st.c i wybrałem dwa które były najbliżej siebie 0.1st różnicy. O pomyłce nie ma mowy, choćby nawet to że jak sprężarka się rozkręci to zasilanie gazu jest 60st a powrót 45st i wody na wyjściu z wym. 42st. powrót z grzejników na wymiennik 36st. Takich parametrów nie było by gdyby któryś czujnik był zamieniony. Ja mam inną teorię. W wymienniku jest 1/2" a zaraz za wymiennikiem przewężenie na 1/4" a czujnik jest przed tym przewężeniem... Reszta w domyśle.
@@Patenciarz Rozumiem,hmmm...przewężenie nie ma znaczenia , ciśnienie jest takie samo...,myślę że pomiar nie jest doskonały, termistor musiałby być wewnątrz rury ( w czynniku)...ważne że działa i jest ciepło😉🙂
Dzień dobry, Panie Pawle - zgadza się jest ich mnóstwo. Dwa skrajne przykłady: Qunda QD82U+ - sterownik inwerterowy z EEV z jednym czujnikiem temperatury na tłoczeniu. XDXDXD Zabawka, powodzenia temu który kupi. Guangdong od OEM do naprawdę fajnych rozwiązań. Cena równa jakości, możliwościom i oczekiwaniom konstruktora.
@@Waldemar_Pachol_official Dzień dobry Panie Waldku, dziękuje za komentarz, ja używam do mojej PC sanhua z przetwornikiem ciśnienia i czujnikiem temperatury i jestem bardzo zadowolony.
Witam. 21:55 ma temat anomalii. Dzieje się tak tylko przy minimalnym wysterowaniu pompy? Adam masz dwa wyjścia. 1. Albo zamontować termometry tak by miały lepszy kontakt z rurkami, owiń czujniki taśmą miedzianą, drutem miedzianym, i dobrze zaizoluj 2. Nie rób nic. zakładając, że masz 15l/min przepływu to przy delcie na wodzie 4,7C moc grzewcza to 4.9kW. jeśli pobór 600W to masz COP 8. A nawet jeśli źle oszacowałem, to COP 4 to też dobry wynik. :-) Dodawanie czynnika nie pomoże na bomblowanie przy małej mocy. Nie da się uzyskać kilkustopniowego przechłodzenie gdy delta na czynniku wynosi zaledwie 1.5C. Nic nie zrobisz, jeśli potrzebujesz 1-1.5kW mocy grzewczej, to dlaczego masz wymiennik na i klimę na 7kW? :-)
Rafał, tak właśnie przy minimalnym wysterowaniu. Przepływ w trakcie nagrania to 900l/h.
Najważniejsze że działa.
Troche przebija temperaturę, i dlatego potem tak kręci na jałowym, ale to pewnie przez dwa rezystory duża bezwładność rurek PE do których są doklejone termometry. Rafał dziekk, bo bardzo cenię Twoje komentarze. Zawsze trafiasz w punkt. Już teraz to chyba poczekam z kombinowaniem bo wpadnie tu plytowiec. Kombinuje co zrobić z tą przenośna klima nie wiem czy robić woda woda czy powietrze woda, nie wystawiając jej na powietrze tylko trzymając ją w piwnicy, ale przy opcji pow. Woda może się szrinic nawet w piwnicy itd. ale z drugiej strony Cwu nie potrzebuje ciągłej pracy. Nie wiem ale chyba nie ma półśrodków i trzeba iść w woda woda.
@@Patenciarz Jeśli temperatura zewnętrzna będzie powyżej 10C , możliwe w piwnicy, to nigdy ci się nie zaszroni. Jedyny problem to ewentulanie skroplliny, zwłaszcza latem, dużo wilgoci.
Ale jeśli rzeczywiście masz 900l/min, to jest COP 8. Wiesz, że to nieprawda, inaczej P.Waldemar i adamadamo spalą się z zazdrości. :-).
@@rsmiech6691 ale tam pobór prądu to był chyba około 1kw w momencie nagrania.
@@rsmiech6691 no obejrzałem, dobrze pamiętam około 1000w tam był pobór na aplikacji.
Jak ja się cieszę.,że zajrzałem na Pana kanał. Sam będę zakładał PV wraz z magazynem i jak się z tym uporam, zajmę się moim piecem CO. Bardzo dziękuję!
2:26 - eev jako wtrysk paliwa = haha dokładnie do tego samego to przyrównuje gdyż otrzymujemy "mgiełkę" ciecz-para czyli jak W.P. nazywa pary mokre :).
4:40 - zwiększenie objętości / przewymiarowanie ... ale do czego te wymienniki. Jeden wymiennik rura w rurze (woda ze studni / gaz ) a drugi płytowy ( gaz / CWU-CO )
6:25 -- z kręgów chcesz zrobić co ? wymiennik .. nie zrozumiałem idei. Jeśli chcesz z jednej strudni pobierać z dna a spust mieć w niej ale na górze po brzegach to jest to odpowiednikiem klasycznej instalacji z nawiertami a problem tam jest taki że jest jedno źródło i ono zostaje ochłodzone stąd 2 studnie jako źródło i zrzut są najbardziej ekonomiczne. Tak to widzę.>>>>>
Dwie studnie i to w odległości minimum 15 m,tak zalecają. Powierzchnia studni z kręgów jest duża...ściany ma ciepłe,spływająca woda powinna się od nich ogrzewać..dobrze Adam kombinuje🙂...
@@Laaa638 Mam tylko obawy by te wyloty przypadkiem nie oszroniły, nie przymarzły... i nie były źródłem problemu.
Trochę mi to przypomina "Spiral Dust Collector" :) w centrum nie wieje a na zewnątrz :)
@@SiBex_ovhprzy dobrym przepływie na wymienniku, zabieramy z wody jakieś 3st. Więc przynajmniej 5 st zostaje zakładając 8st.C temp wodę w studni. Do szronienia daleko. Oczywiście zrzut wody po kręgach zamontuje 1.5m poniżej gruntu.
4.40 do grzania cwu plytowiec a do ogrzania czynnika dwa wymienniki z przenośnej, parownik i skraplacz połączyć ze sobą kolektorem w jeden parownik, i niech sobie w piwnicy dmucha zimnym, może ściany fundamentowe kamienne w ziemi nadarza oddać ciepło do pomieszczenia. PC do Cwu będzie pracować myślę do 6h na dobę.
@@Patenciarz - Bedzie to pracować ale wyziębi się piwnica do -15C i spadnie efektywność pracy systemu. To oczywiście jeszcze zależy od pobieranej mocy chłodniczej przez sprężarkę i gaz chłodniczy. Na poziomie kilku kilowatów z pewnością kilka godzin dziennie będzie to dobrze hulało.
Ja też mam jedną studnie i coś w najbliższej przyszłości będę kombinował z pompa z klimatyzatora
No to podpowiedź co ? Jaki masz pomysł na jedną studnie ?
Skąd ogarnąłeś sterownik do eev?
Cześć jaki jest symbol eev
Oglądamy :)
Cześć Adam. Co myślisz o pompie ciepła z Chin - mysle ze do Ok 10 tys można coś kupić. Jaki masz punkt widzenia w tej kwesti ? Może filmik na ten temat 👍
z ogólnie napisałeś, jakis link bo nie wiem czy monoblok czy split, jeśli masz dobrze ogarnięte zakupy z chin a wiem ze masz i wiesz na pewno ile bedzie ta pompa kosztować to wiecej szczegółów jw. i moc jaka ? no i chcesz ją uzytkowac w uk czy w pl ?
nie do studni ale drenaż w ziemię i studnia będzie napełniać się ponownie😊
Hej nie wiem czy już o tym pisałem ale te termometry mogą mieć błędy w pomiarach, zamieniałeś je miejscami czy te same różnice będą, a może się poprawi lub zwielokrotni?
Tak już kiedyś to robiłem.
Ja do AP dobiłem 600 gram i nic kompletnie się nie zmieniło a poza tym to mam dwie studnie jedna kopana a druga wiercona woda na 3 metrach i kto wie kto wie .
Jak bym miał wodę na 3 metrach to bym skakał z radości 😃👍
Ja u klienta, który ma chińską powietrzną pompę ciepła Brensena o mocy 12kW (12kw przy temperaturze powietrza 0C) dobiłem 1,2 kg czynnika więcej niż nominalnie (nom=2,5kg) i nastąpiła pozytywna zmiana. Wcześniej wymiennik powietrzny nie oszraniał się cały (przy pracy w okolicach 0C powietrza 25% wymiennika było nie zaszronione po 30 minutach od włączenia pompy) a po 3 krotnym dobiciu czynnika, za każdym razem po 400g, w końcu zaczął normalnie pracować. Wynika z tego ważne odkrycie - Chińczycy chcąc sprzedawać pompy powietrzne do EU nie mogą napełniać ich większą ilością czynnika niż przewidują to normy europejskie. Chodzi tu o ekwiwalent emisji CO2 na poziomie 5000ton. Tak więc ich pompy powietrzne (zwykle te o mocy większej niż 10kw) mają za mało czynnika w sobie i należy samemu ten czynnik uzupełnić i to nie mało. Powstaje tu jednak problem, bo polski UDT żąda od właścicieli takich pomp wpisu do ich bazy i narzuca operatorom zainstalowanie czujników wycieku gazu i oczywiście okresowej kontroli wycieków. Nie wypełnienie tego obowiązku grozi karą grzywny.
@@magnetek5171 Ale z Chin można sobie już w dobrej cenie kupić pompę na propan tzn LPG inaczej mówiąc na czynnik R 290 i w nosie mamy jakieś Fgazy
@@gogusgogusiowaty6494 - No tak - jak sobie kupisz taką to z tym masz spokój ale palność i wybuchowość R290 daje do zastanowienia się nad tym.
@@magnetek5171 Na balkonach czy piwnicach ludzie trzymają po trzy butle 11 kg i nikt nie płacze a ja mam się przejmować kilogramem gazu ? autem na gaz też nie bo wybuchnie ? pierdoły i tyle .
No majster też powoli zbieram graty na budowę pompy ciepła z takiego klimatyzatora. Sterownik już poskładałem i na razie dłubie w programie żeby więcej parametrów mi pokazywał na LCD. I nie ma pomiaru napięcia zasilania jest tylko na sztywno wpisane 220v i mnożone przez zmierzony prąd. Tak obliczane są waty.powodzenia w budowie.
Dzięki i wzajemnie, robisz na EEV czy kapilarze ?
@@Patenciarz robię na tym sterowniku co ty masz i oczywiście wstawię eev. Jeszcze brakuje mi wymiennika GZ i się zastanawiam jaką powierzchnię wymiany dać. Co do tego pomysłu z przelewem ze studni do studni pompka obiegowa to masz rację że dużej mocy nie potrzeba ale obie rury muszą być zanurzone w wodzie żeby po stronie zrzutu nie dostawało się powietrze. To jak przelewanie wody z butelki do butelki za pomocą wężyka jeśli jeden koniec wyjmiesz z wody to woda ucieknie.
Dzień dobry, 🤖
6:35 zakładając że kręgi będą miały dodatnią temperaturę.
Będą miały dodatnią na pewno. Trzy metry pod powierzchnią temperatura czy to zima czy lato jest stała. U mnie jest to 10,5 st C.
Przy tych zimach to prig przemarzania gruntu nie wiem czy jest powyżej 50cm. Więc praktycznie 25m do zmiany delty o 3 st.C ??? Wydaje się to być więcej niż możliwe.
@@Patenciarz - robiłem takie próby :) W teorii rura fi40mm zakopana w ziemi w poziomie czy też w pionie pobiera stale energię z ziemi na poziomie 30-40W na każdy metr długości przez maksymalnie 10-11 godzin na dobę. Dla twojej głębokości 25m powinno się więc uzyskać nie mniej niż 25[m]x40[W/m] = 1000[W] energii cieplnej przez 10 godzin na dobę. Jednakże u ciebie dryna studni ma średnicę ok. 0,5m co dla długości 25m daje ok 40m2 powierzchnię wymiany ciepła - to tak, jakby 4 takie rury fi 40mm zakopał w pionie. Czyli masz do dyspozycji moc ok. 4kW energii cieplnej przez 10h dziennie - to w teorii. W praktyce może być jednak różnie bo to zależy od wilgotności terenu oraz od tego, czy ze studni pobierasz systematycznie wodę do celów użytkowych oraz czy przez ziemię jest przepływ wody gruntowej. Jak robiłem próby w górach to wychodziło mi, że pompa ciepła o mocy cieplnej 8kW pracowała 4h bez przerwy aż temperatura w studni spadła w pobliże 0C. Następnego dnia znów można było zapuścić grzanie na 4h - a więc nieźle. Oczywiście z czasem to się pogarsza bo ziemia się studzi.
A co do przepompowywania wody ze studni do studni to nadal twierdzę , że jeśli poziomy w obu studniach będą podobne choć w studni zrzutowej będzie na pewno wyższy ,to energia pobrana przez pompę zależna będzie tylko od oporów przepływu wody przez rury i wymiennik. Będzie to nieporównywalnie mniej niż podnoszenie wody na poziom 20÷25 metrów. Co do różnic poziomów w studniach to ciężko powiedzieć jaka będzie,zależne jest to od rodzaju warstw wodonośnych... można to sprawdzić doświadczalnie,myślę że może to być dla takiego przepływu ( 1000÷1500 l/h) nie więcej jak 2m... 2 to nie 20 czy 25m. Zerkając na parametry Aquagor zalecają przepływ raczej bliżej 2000l/h dla mocy zbliżonych,...ale ja bym tu z przepływem nie szalał 1500 max uważam.
Ja myślałem o przepływie 1000l/h maks. Też uważam że masz rację, ale szukam potwierdzenia bo fizyka potrafi splatać figla, a wiesz 25m wiercenia to nie mało.
Kiedyś powrót czynnika miałeś o 0,1 st. C i była gorąca dyskusja jak to możliwe..., Waldemar twierdził że błąd pomiaru ( przekłamanie termometru) ,teraz prawie 2 st C...,wg mnie jest to niemożliwe. Czy na pewno masz dobrze oznaczony powrót i zasilanie? Zasilanie to gruba rurka powrót to cienka...sprawdź proszę może coś pomieszałeś.?..a jeśli nie to zamień proszę czujniki na tych termometrach z grubej na cienką z cienkiej na grubą .
Dwa stopnie to przesadziłem,ale ponad jeden stopień to też dużo...;)
Mówiłem że termometry kalibrowalem już po odkryciu. Tam wziąłem 4 zanurzyłem w wodzie o temp. Chyba 36st.c i wybrałem dwa które były najbliżej siebie 0.1st różnicy. O pomyłce nie ma mowy, choćby nawet to że jak sprężarka się rozkręci to zasilanie gazu jest 60st a powrót 45st i wody na wyjściu z wym. 42st. powrót z grzejników na wymiennik 36st. Takich parametrów nie było by gdyby któryś czujnik był zamieniony. Ja mam inną teorię. W wymienniku jest 1/2" a zaraz za wymiennikiem przewężenie na 1/4" a czujnik jest przed tym przewężeniem... Reszta w domyśle.
@@Patenciarz Rozumiem,hmmm...przewężenie nie ma znaczenia , ciśnienie jest takie samo...,myślę że pomiar nie jest doskonały, termistor musiałby być wewnątrz rury ( w czynniku)...ważne że działa i jest ciepło😉🙂
@@Laaa638 o to chodzi 👍
Jaki jest koszt takiego sterownika gdybym jako osoba nie mająca za wiele wspólnego z lutowaniem PCB chciała zapłacić za wykonanie takiego sterownika ?
Z tym ze na AliExpress nie ma sterowników dla eev to głupoty opowiadasz, bo jest ich bardzo dużo.
proszę o linki
Żenada
Z tym ze na AliExpress nie ma sterowników dla eev to głupoty opowiadasz, bo jest ich bardzo dużo.
Dzień dobry,
Panie Pawle - zgadza się jest ich mnóstwo. Dwa skrajne przykłady:
Qunda QD82U+ - sterownik inwerterowy z EEV z jednym czujnikiem temperatury na tłoczeniu. XDXDXD Zabawka, powodzenia temu który kupi.
Guangdong od OEM do naprawdę fajnych rozwiązań. Cena równa jakości, możliwościom i oczekiwaniom konstruktora.
@@Waldemar_Pachol_official Dzień dobry Panie Waldku, dziękuje za komentarz, ja używam do mojej PC sanhua z przetwornikiem ciśnienia i czujnikiem temperatury i jestem bardzo zadowolony.
@pawelchelicki3846 Daj linki a ja dopełnię materiał.