#30 BETONUJEMY TRZPIENIE! *jak zawsze musi być inaczej* 😂

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 12 сен 2024
  • Nasza budowa powinna być synonimem słów: "inaczej niż u innych" 😂 Dlatego trzpienie również nie mogły zostać zabetonowane "normalnie" :D
    Zostaw po sobie komentarz dla zasięgów, łapkę w górę i zasubskrybuj - będzie nam bardzo miło! :)
    ____
    INSTAGRAM 👉 / domek.na.wzgorzu
    TIK TOK 👉 vm.tiktok.com/...
    Współpraca/Collaborations 👉 kontakt.domek.na.wzgorzu@gmail.com
    ____
    Kierownik budowy radzi
    Jak wybudować dom?
    Ile kosztuje dom?
    Ile kosztuje budowa domu?
    Budowa domu koszty
    Ile trwa budowa domu?
    Budowa domu od czego zacząć?
    Budowa domu systemem gospodarczym
    Etapy prac podczas budowy domu
    Budowa domu energooszczędnego
    Nowoczesna stodoła
    Dom typu stodoła
    Dom na płycie fundamentowej
    Budowa domu 2021
    Dom krok po kroku
    Budowa systemem gospodarczym
    Dlaczego budowa domu jest taka droga
    Rzeczywisty koszt budowy domu
    Projekt domu nowoczesna stodoła
    Dom szkieletowy stalowy
    Dom szkieletowy
    Budowa domu na skale
    Działka budowlana o dużym spadku
    Działka o dużym nachyleniu
    Trzpienie
    Betonowanie trzpieni
    Jak wykonać trzpienie?
    Trzpienie żelbetowe
    Betonowanie
    Zalewanie słupów

Комментарии • 13

  • @rc711sanyo3
    @rc711sanyo3 3 года назад +1

    Niektórzy stosują rurki o długości szerokości trzpieni, czy wieńca , aby można było szpilki wyciągnąć bezproblemowo z betonu

    •  3 года назад +1

      My zabetonowujemy pręty gwintowane bez rurek, ponieważ chłopaki są na budowie całymi dniami, więc mają pod kontrolą wiązanie betonu. Jak beton jest już wstępnie związany, ale nadal kruchy, to szpilki są wybijane i od razu czyszczone. Prawie wszystkie trzpienie tak zrobiliśmy. Rurki są dobre, ale trzeba pamiętać dobrze je uszczelnić, ponieważ beton może tam wciekać i wtedy mamy problem i trzeba wycinać.

  • @rafalciosk1139
    @rafalciosk1139 3 года назад +1

    Czy nie powinno się wibrować takie betonowanie tych trzpieni ?

    •  3 года назад +1

      Wibrowanie polega na pozbyciu się pęcherzyków powietrza w mieszance betonowej. Można się go pozbyć przez zastosowanie wibratora (różnego typu) lub tak jak robiło się kiedyś, gdy takich urządzeń nie było, czyli ostukiwanie deskowania lub delikatne uderzenie w zbrojenie. Ogólnie cała rzecz się tyczy poruszenia mieszanką betonową w deskowaniu, tak aby pozbyć się niechcianego powietrzna, metoda jest dowolna byle byłaby skuteczna :)

  • @adamnikt4041
    @adamnikt4041 3 года назад +1

    Szalunek z OSB? Przecież ta płyta się powyginać może od wilgoci, do takich szalunków to bym proponował używać czarnych płyt szalunkowych. A co do kosztów napewno taniej by było i dużo lżej z pompo gruszki, wystarczy przeliczyć koszt workowanego betenu plus ilość czasu za który trzeba zapłacić pracownikom podczas takiego zalewania,.

    •  3 года назад

      Płyta OSB jak widać, dała radę, pomimo tego, że wykorzystywana była kilkukrotnie. Czarne płyty szalunkowe, są bardzo dobrym rozwiązaniem, ale ich cena jest dość wysoka w porównaniu do tego, ile razy więcej można je wykorzystać. Betonowanie z pompogruszki było możliwe tylko i wyłącznie podczas betonowania ostatniego etapu. Wcześniej pompogruszki nie dałaby rady sięgnąć tak daleko, ponieważ pompa 35 m miała z tym problem. Betonowanie z worków wcale nie jest tak nieopłacalne. Jeśli masz do zabetonowania niewielki element np. 0,5 m3 i chciałbyś zamówić beton z węzła, to pamiętaj, że za niepełny transport trzeba dopłacić. Pompogruszka też nie pchnie takiej ilości, więc rodzi się mnóstwo problemów. Beton w workach jest wygodny, ponieważ zawsze mamy przebadaną recepturę i możemy kupić tyle worków, ile potrzebujemy zalać, nic nie zostanie i nigdy nie trzeba czekać, bo gruszka się spóźnia lub w ogóle nie przyjeżdża. Ja osobiście polecam wszystkim takie rozwiązanie, ponieważ cenowo wychodzi podobnie, a wygoda z czasem i ilością to bardzo duży plus :)

  • @kacperss4737
    @kacperss4737 3 года назад +1

    Można zamiast pianki silikonem przejechać wtedy jest naprawdę szczelny szalunek

    • @efektmurowany
      @efektmurowany 3 года назад

      I ile tego sylikonu trzeba kupić 😂

    •  3 года назад +1

      Jak najbardziej silikon też by się nadal, ale pianka szybciej schnie, dlatego wolimy pianę. Polskie budowy stoją na pianie :)

  • @smoterek
    @smoterek 3 года назад +1

    Podziwiam umiejętność znalezienia ekipy która chciała się tak pieprzyć z tym.

    •  3 года назад

      Może i nie jestem najlepszym na świecie inżynierem, ale według mnie nie dało się tego zrobić łatwiej i taniej. Wiadomo, że byłoby szybciej, gdy zrobiłbym szerszy wykop w skale i monolityczne ściany, ale niestety kosztowałoby to fortunę. Dodatkowo mocno ogranicza mnie rzeźba terenu i brak możliwości zawracania pojazdów. Jeśli uważa Pan, że można to zrobić lepiej i mniejszym nakładem pracy, to proszę o wytyczne. Wszyscy nasi widzowie chętnie posłuchają opinii bardziej doświadczonego inżyniera.

    • @smoterek
      @smoterek 3 года назад +1

      @ nie neguje projektu czy wykonania, bo widzę że wszystko jest przemyślane. Podziwiam tylko to że udało się znaleźć ludzi którzy chcieli to wykonać bo szczerze u mnie w Małopolsce albo nikt by się tego nie podjął lub koszt robocizny byłby absurdalnie wysoki.

    •  3 года назад +1

      Z tą ekipą pracuję już od dawna, więc wiem, co potrafią i jakich wyzwań mogą się podjąć. Budowa w górach, czy po prostu w ciężkich warunkach jest bardzo uciążliwa i każdy kolejny krok trzeba przewidzieć z dużym zapasem. Obecnie w czasach, gdzie to wykonawca wybiera sobie klienta, a nie na odwrót, ciężko jest znaleźć firmę do trudnego zadania, dlatego tych wytrwałych i pracowitych trzeba doceniać i pamiętać o nich jak czasy się zmienią. Lubię pracować z moją ekipą, ponieważ są bardzo mocno samodzielni i zawsze mogę na nich liczyć, każdemu życzę takiej współpracy :)