Моя мова - моя зброя. Так звані російські ліберали, як і решта населення нашого скаженого сусіда, нічого нового не сказали, їм не місце в нашій країні. Вони не хочуть нічого знати про нашу культуру та мову, вони не поважають українське. Бентежить той факт, що навіть після повномасштабного вторгнення в національній марафон на телебаченні постійно витягують і дають слово так званим "харошим рускім". Дякую за випуск. Ви підіймаєте важливі теми. Нам ще працювати і працювати на нашому культурному фронті.
Я зрусіщенна українка, і зараз як ніколи раніше, розумію що це не був мій особистий вибір. Я і досі знаходжуся не в україномовному просторі, та намагаюсь навчити себе послуговуватися рідною мовою. Скажу відразу, це мені дається не легко, та я продовжую працювати над собою. Такі відео, надихають та допомагають мені. Ще раз, Дякую.
Ви молодець! У Вас все вдасться! Моя тітка, яка прожила усе свідоме життя в Москві і на пенсії переїхала в Україну вчить українську також, це не легко, але такі історії дуже надихають! 🙂
Як приємно читати такий відгук! Неймовірно поважаю людей для яких перейти на українську - особистий вибір. Дуже підтримую вас у стараннях і впевнена, що ваша українська - чудова 💙💛
Я росіянка за батьками, народилася в Україні. 42 роки з 46 розмовляла російською. Зараз - українською. З'їжджаю на російську, суржик вилазить, в словник дивлюся, перепитую як правильно сказати українською в співрозмовника. Вже маю компліменти, що розмовляю як вчителька української мови)))
Моя знайома намагалася в 80 х роках після закінчення української школи вступити до мед училища. Її не стали слухати на вступних екзаменів!!!! Просто викладачі зробили вигляд, що просто не зрозуміли, що там дівчинка відповідала. Прийшлося на другий рік всі терміни вивчити по російські. А що вже казати про технічну документацію, приписи, накази, вивіски і т д. Так і знищувалася мова.
@@vasiliyfutsur2815 Слава тобі, Господи, що знайшовся хтось грамотний! А то тут всі вже переживали з відмінками і зашкварами. Більшість з двомовних жили в суржику, бо таких грамотних, як Василь поруч не стояло. Де пан до сих пір блукав?
вона просто погано підготувалася, от і все. Я вчилася в українській школі, і мені це не завадило закінчити інститут в Одесі з російською мовою викладання. Якось так.
Крутезне відео, будь ласка, більше, більше таких відео. Хоч тяжко, але необхідно знов і знов чути, що було з нами раніше, проводити паралелі із сьогодні.
Дякую за якісний контент. Я вчився в КПІ з 2003 по 2009 (з 2009 року там же і працюю). І в роки навчання ще не повністю перейшли на українську мову, хоча досить часто студенти просили російськомовних викладачів перейти на українську (особливо одразу після Помаранчевої революції). І тут показавою була реакція двох викладачів. Викладач правознавства (тупий старий пердун, що вчився за тораріща сраліна) в хамській манері відмовився. В мене навіть довго зберігалася заява з проханням замінити викладача, однак любителі шари застопорили процес. А от фізик довго вибачався, при чому українською мовою з сильним акцентом, і сказав, що він вчить українську мову, але поки-що не готовий читати лекції українською. В результаті лекції читав російською, але на питання, поставлені українською, відповідав саме українською. Молодші курси казали, що на українську мову він перейшов вже наступного року.
Хороша історія, яка доводить, що навіть вища освіта, звання професора-викладача ( як у вашого правознавця), ще не робить людину людиною, а тим більше культурною людиною - інтелігентом, яка поважає й країну в якій живе та працює, й людей, завдяки яким вона має змогу це робити.
@@karltoncolton4862 я от не знаю, яке було звання в правознавця, а пошук за прізвищем нічого не дав. Фізик точно тоді був доцентом. А от щодо інтелігентності, то в сучасній, принаймі технічній освіті, то це зовсім не обов’язково. Професіоналізм і компетентність мають бути основними критеріями, які як на мене не корелюють з інтелігентністю. Принаймі я зустрічав викладачів, які були доволі різкими і грубими, але матеріал пояснювали добре і були цілком справедливими в оцінюванні. Хоча сам їх методи не використовую будучи викладачем (доцентом). І от х точки зору професіоналізму - правовик яскравий приклад профнепридатності
Дякую, що завжди коротко та чітко висловлюєте вкрай важливі теми. Я ровесниця нашої країни і як добре, що я завжди спілкувалась лише українською мовою. В мене якось вийшло незросійщитись у великих містах)
@@ДмитрийСеменович-к9б Дядя, абсурдность аргументов в Вашем изложении заставляет усомниться в Вашей адекватности. Перше: чи комуністи були рушійною силою тієї українізації? Друге: свої претензії надавайте Конан Дойлю та ін., хто з народження був не в курсі, що твори треба писати зразу собачою мовою, а не "телячою", як Ви по рашистськи висловились.
@@ДмитрийСеменович-к9б Та ні . Комуністи насаджували свинячу мову . Наприклад , на весь Харків було тільки дві українські школи . ВОЗи , взагалі всі були на свинячий мові .
Я пам'ятаю як я вчилась у школі, російській, у нас були уроки української, але я помню цю зневагу, яка культивувалася, до рідної мови, нас вчили "великому могучему русскому языку".
Саме так, в обласному центрі на 25 шкіл було три чи трохи більше україномовних, всі інші російськомовні, все Українське то пережиток минулого, для більшості не цікаве
Моя мама вчилась в селі українською мовою, мала феноменальний талант до математики. Не вступила до Політехніки київської через росмову. На вступних курсах було тяжко з термінологією. А професура зневажливо ставилась до кожного, хто звертався українською чи просив перекласти.
Також була свідком, коли поступала у музичне...з нами поступав талановитий хлопець, імпровізував на любі теми музичні, грав, писав музику, але .. написав диктант російською з помилками, то його не прийняли.
Это не правда. Вступительные экзамены я сдавала на украинском, а учились на русском. Такие были правила для всех, кто закончил школу на украинском. Я тоже так поступала. И училась в Одессе. Учитесь не врать.
@@LK-cf8rb немає виправдання оцьому гібриду: складай іспит однією мовою, вчись іншою. Але найважливіше - це гідність. Мама моя не могла витримати до себе зверхнього зневажливого ставлення. ЧЕРЕЗ МОВУ
Особливо добре зайшли оті цитовані фрази, якими маніпулюють, щоб проштовхувати наративи про «какая разніца», «да общій» простір і тд. Тут всі ці фрази доказово і вголос оголошуються. Важливо, так важливо говорити вголос
"какая разница" это вообще по меньшей мере хамское, а по факту шовинистические и имперское выражение. Однако часто люди говорят это исходя из частного разговора, думая в этот момент только о себе. Створюючи контент українською, і створюючи разом українську державу, де громадянам України гарно жити, розвиваючи культуру, все більше людей будуть переходити на українську найприроднішим і найгуманнішим шляхом - з любов'ю.
P.S. в Києві показовим був випадок коли в кафе-ресторані за 100м від школи комусь хамськи відмовили обслуговувати українською. Цілий тиждень по тому школа ще гуділа через цей скандал. А це школа де 99%+ відсотків послуговувались російської у побуті. це було десь у '02-'03
Я навчався в 70-80 роках. Пам'ятаю, що мені подобалось, що в класному журналі проти мого прізвища стояло «українець», а не «рускій», але, звісно, розмовляв московською, як усі. Коли моя мама виступала на батьківських зборах українською, батьки моїх друзів казали: яка красива мова! А я сварив маму: ти што міня пазоріш?! Мені було 12. Совецька пропаганда працювала бездоганно. Зараз моєму сину 12. Він від народження розмовляє лише рідною українською, хоча живемо на зросійщеному південному сході України.
Вчився у Києві в українській школі . Ні краплі не жалкую. А потім в КПІ у нас була історія України, так викладачка читала її російською , і на екзамені її аж корчило коли я відповідав українською.
КПІ викладало російською, досі там ще є викладачі, що російською або азіровкою лекції читають. Коли ви вчились? Мені просто цікаво, бо мій начальник на моєму першому місці роботи казав, що він вчився і в КПІ викладали українською (це десь в кінці 50х років по розрахунках), просто досліджую це питання.
У моєму рідному Харкові у вісідесятих роках було лише дві українські школи. Я особисто знала лише ОДНУ людину, яка розмовляла українською - то була вчителька української з моєї школи, народжена на Львівщині. Дякую вам, шановна пані Сорока. Так її звали.
так Харьков был когда то русский город, и предков русских крестьян там минимум 50 процентов, как и в Белгороде, ну и логично, что украинского языка там было меньше, нежели на "этнически" украинских землях
@@G.Vynogradov я это говорю не потому, что я так хочу, а потому что это - исторический факт. Каждый второй житель Харькова - этнически русский человек (по происхождению), хотите вы этого, или нет. Даже фамилии у 50% Харькова и Сумской области - русские, а не украинские, не говорю уже про язык и прочее. Прошлого вы не поменяете :)
Щиро дякую за цей випуск. Щоб розуміли, що таке явище як "русскоговорящие украинцы" це не "так исторически сложилось", а цілеспрямована загарбницька політика русифікації.
Дякую за випуск! Все російське має бути викреслено з життя українців, росіяни мають бути викреслені із життя українців. І тільки після того, як ми перестанемо розуміти російський язик до нас перестане лізти російське лайно з усіх щилин. Слава Україні 🇺🇦! Героям слава 💙💛!
Такі молоденькі і такі розумненькі! Браво!!! 💐🌹🏵️🥀🌻 Вам -- ось ці Квіти! 🙏 В ті далекі після воєнні часи, приїжджаючи в село на канікули до бабусі, що на Луганщині досить швидко переходив розмовляти украінською. Вона мені мальцю дуже сподобалася... А ось, коли повертався знову в місто Донецьк (тоді сталін), -- матуся мене лаяла за деревенську! Якою вона розмовляла чудово в селі. Ось така була тоді ,,петрушка з хріном" братерської дружби! Але, що цікаво, пензяки, що приїхали відбудовувати після війни шахти і працювати у нас, переставали матюкатися, особливо при жінках. І ніколи між нами не було переслідувань русскоязьічньіх. Нормальні були відносини, без лайок! А ось пізніше поступово стали виникати проблеми з українською мовою. І нам заборонили ходити колядувати! Це вже при Хрущові! Так би мовити, дружба на векА! І всеж таки були і газети та часописи українські! Але, після перебудови їх становилося все менше і менше, а ось в кінці 90років, і особливо в нульові, -- газети з часописами повністю зникли з ларьків, і українська література займала скромне маленьке містечко на прилавках магазинів, навіть центральних. А зараз всім нам треба відстоювати і украінську мову, і культуру украінську, і науку, спорт, армію , церкву! Слава Україні та Її Героям Слава!!! 🇺🇦❤️🖤💙💛
мені здається, що це дуже небезпечна пастка: навіть зараз, коли росіяни чинять геноцид на території України, частина українців продовжує захищати все російське, в тому числі і мову, виправдовуючи це тим, що «ми вільні самі обирати, якою мовою спілкуватись». але російська мова і російська культура - це апріорі не вільнй вибір. і імперія знову і знову робить свою справу, просуваючи те, що вигідно їй
"Продовжують захищати все російське".. Вони не все захищають, а тільки свою мову. Вони народились в Україні, все життя жили в Україні. Так трапилось, що там, де проживали, були школи російськомовні, скрізь російська і для них вона рідна, як для когось українська. Я русифіцировалась примусово, тому не хочу, щоб когось примушували українізуватись.. Тільки потихеньку, добровільно, починаючи з дитсадочків і т.д. Ато цю країну кидає зі сторони в сторону перед виборами. Краще вчителів підготувати, бо так розмовляють ,що краще б не слухати..
Дякую за працю, ми, хто народилися в совку, все це знаємо на власному досвіді, але молодь і багато хто про це не задумуються! Сподіваємося після вашого відео бодай кілька людей почнуть задумуватися!
Працю Івана Дзюби "Інтернаціоналізм чи русифікація?" видано ще у 90-х роках за незалежної України. Здається було одне перевидання на початку 2000-х. Зараз це раритетні видання. Придбати їх не можливо придбати. Треба перевидавати.
Дякую за працю, здавалися б на 30 років незалежності України, а тим більше під час війни з московією питання мови, би мала відпасти, але ж ні, війна між мовами продовжується 💙💛
Далебі, мені пощастило. Почавши навчання на радіофізичному факультеті КДУ в 1973, я слухав практично всю математику українською від її завзятих носіїв, які спілкувалися та читали лекції найвишуканішою мовою. Те саме відбувалося і на решті природничих факультетів (фізичному, біологічному, геологічному тощо), бо їхнє математичне навчання обслуговувала загальна всеуніверситетська кафедра математики і математичної фізики, що базувалася саме на радіофізичному. Кафедру очолював напрочуд колоритний Павло Степанович Бондаренко (він викладав звичайні диференціальні рівняння), а згодом - Олексій Феофілович Калайда. На кафедрі панував культ Стефана Банаха (геніального польського математика, який власноруч створив функціональний аналіз) - либонь тому, що певні викладачі навчалися в нього ще у Львові. Певною мірою викладання українською стосувалося і фізики та інших дисциплін. Дещо кумедним було те, що викладачі історії партії та іншої подібної нісенітниці були також здебільшого україномовними і навіть рекомендували (але, звісно, не наполягали), аби конспекти праць лисого вбивці та його німецьких попередників робились українською (звичайно, університетська бібліотека - в "жовтому" корпусі праворуч від головної "червоної" будівлі) містила повну збірку усіх їхніх "праць" українською. Щодо того сивого йолопа, який не міг уявити квантову фізику українською, скажу так. Інститут фізики АН УРСР, де я був працював, видавав "Український Фізичний Журнал". Якою мовою, на думку цього кретина, теоретики Інстититу там публікували їхні праці з квантової фізики?
Якраз сьогодні тітка розповідала як вона проходила практику в Дніпропетровській області (десь 15 років назад), була вчителькою, і навіть попри те, що союз вже роспався, їй не хотіли зараховувати ту практику поки вона не навчиться викладати російською. На щастя зараз дуже багато людей пручаються цьому зросійщенню, і я дуже рада, коли бачу як люди з таких міст та областей переходять на українську. Я чесно пишаюсь кожним і кожною. І бажаю сил та терпіння❤️
Я народжена в СРСР . Моя мамочка була росіянкою, а тато- українець . У 16 років, коли мала отримати свій перший паспорт, я одразу у графі національність , одразу без вагань позначіла - УКРАЇНКА! Та вже 53 роки з гордістю кажу- Я УКРАЇНКА! Хоча багато казали, що я ку-ку.
Випуск👍👍👍з нетерпінням чекаю на випуск по книговидання. До 2014 року проживала в промисловому містечку на сході, і реально не бачила в місцевому книжковому магазині жодної української книги. В дитинстві була тільки одна книга казок українською і все.
В совєцький період навчалася в українській школі. Під час іспитів до ВУЗу почула від екзаменатора : "Бєлькочєт штото на свайом украінском язикє, нє панімаю єйо, хотя всьо правильно напісано, но паставлю на бал мєньшє". Відчувала себе іноземкою в своїй державі та вгамовувала свій внутрішній протест проти такого стану речей.
Моїй бабусі, українці, в 80х роках робили зауваження в транспорті в Києві що говорити українською "некультурно і недопустимо". Її тоді це вразило до глибини душі, вона все дивувалась "а як же мені говорити тоді?". Вона не володіла ніякою іншою мовою і не збиралась представляти з себе щось інше, ламаючи язик російською
Більше того: на тлі тотального захворювання на брехню в РФ, рятувальна роль української мови зросла у рази. І не тільки задля тестування свій-чужий на блок-постах.
Російський шовінізм - це плід великого комплексу повноцінності. Тому така не приязнь до іншої національної ідентичності. Особливо до української, так як нашу історію Київської Русі вони вкрали, а українців, як прямих нащадків русичів, мета була знищити.
Дуже актуально. Якби ж всі російськомовні це бодай почули. А шукати"хароших рускіх" - це як залишити лазівку для майбутнього того самого зросійщення, від якого ми так завзято намагаємося позбутися.
Я розумію, що через війну хочеться звинувачувати абсолютно кожну російську людину, і говорити, що всі з них погані люди, які хочуть нас русифікувати, але це не так. Хочеться знайти добрих росіян? Достатньо зазирнути собі під ніс та побачити, наприклад, батальйон "Свобода Росії". Дивно, що ніхто не пише, що їм набридло шукати добрих чеченців, адже вони теж є у складі російської армії.
Так, оце було найгірше. І під час Незалежності України у більшості її регіонів продовжувалась повзуча русифікація. А тих, хто виступав проти, записували у "радикальні українські націоналісти. Й тільки після 2014 року, а до багатьох після 24.02.2022 дійшло, що так не має бути! Що мова має значення!!!
Пригадую вчительку української мови і літератури в моїй школі і приходить розуміння яких зусиль їй коштувало прокачувати нашу свідомість. Шановна Любов Іванівна, дякую Вам за сумлінну працю!
Я навчалась а укр школі, в селі на Вінниччині.В1970 році до нас якимось дивом занесло сім'ю із Калуги.Добре пам'ятаю,як учитель математики окремо(!),для одного учня пояснювала урок російською мовою.А ми всі сиділи тихо,як миші за віником.
Я пам'ятаю збори факультету романо-германських мов Київського державного університету імені Тараса Шевченка у 1981 році з приводу засудження діяльності двох студентів першокурсників перекладацького відділення. Прізвище одного з них - Якушик. Походили вони із західної України. Їх звинувачували у підриві державного устрою. Хтось із гуртожитку доніс на них в КДБ. Що з ними сталось потім, я не знаю. Мабуть пройшли тюрму. Тоді у 1981 їм було по 18.
З власних спогадів уроки української мови та літератури були як факультативи якісь. Ніхто їх не сприймав за щось серйозне. Якщо хтось приїздив з дітьми з інших регіонів, то їм дозволялось не вивчати українську мову.
В моїй школі директоркою була викладачка російської. Її діти навчалися в моєму класі і вона їм теж дозволила не відвідувати уроки української. Та і взагалі всім бажаючим легко видавала такі дозволи. Лише пізніше я зрозуміла, що це були не просто прогули "по блату" для дітей директорки - це була демонстративна зневага і приклад для всіх інших.
Багато залежало від вчителів...правда, я вчилася на заході України, приїхала у четвертий клас, з Туркменістану і українська ,для мене, була крутіша за іноземну)) але, моя вчителька...її боялися всі ,і всі любили, бо красуня була: білявка, голубі очі, коса короною, постава, неймовірна...до неї ходили всі, навіть асвабаждьониє, всі сиділи, вчили, слухали...скільки сліз я пролила, як реготав весь клас і лише, коли я почала сама намагатися говорити, всі стали допомагати...а після екзамену, Тетяна Миколаївна,подарувала мені свій самий шикарний букет троянд)) вдячна їй ,на все життя. Мова має значення, стовідсотково))
В нас в Києві вчителем української мови і літературу була зам і інший вчитель що і послуговувались у побуті українською. Читали і обговорювали твори з більшим інтересом ми у неї. Доречі, показовим був випадок коли в кафе-ресторані за 100м від школи комусь хамськи відмовили обслуговувати українською. Цілий тиждень по тому школа ще гуділа через цей чкандал. А це школа де 99%+ відсотків послуговувались російської у побуті. Це було десь у '02-'03
@@MykhayloDmytrenko Супер, але те про що я писала було ще у 80-х ). Власне в тему відео про часи сесесер. Звісно, поступово йде еволюція, наразі навіть з прискоренням, що не може не тішити.
От воно все зараз нам боком і вилізло.... Жодної російськомовної держаної школи або університету і навіть садочка в Україні не повинно бути!!!!!!!!! А от приватна- хоть російською, хоть японською..... (хай платять і вчаться на якій хочуть....), щоб потім не казали що в Україні їх хтось "ущемляет"
Набільшим ворогом для московитів це була українська мова. Бо без мови нації немає. І для московитів першою спрпвою було знищення мови. Є ще один момент: 448 р. візантійський історик Пріск Панійський, перебуваючи в таборі гунського володаря Аттіли на території сучасної України, записав слова “мед” і “страва”. Це була перша згадка українських слів.(!) Це доказує стродавність українськох мови. І коли кажуть, що наша мова солов'їна то чомусь ніхто не пригадає про її стародавність.
Я думаю, для європейських русофілов було б дуже повчально якби хтось із наших режисерів зняв навіть короткометражний байопік про Володимира Короленка, який все своє життя був малоросом, намагався власними творами "розвити та збагачувати російську мову" , віддав цілий шмат життя просвітницькій та правозахисний роботі в Рос.імперії задля захисту прав якутів. Увесь час Української держави 1917-1919р.р. ламав списи з патріотами вимагаючи "захистити російську культуру та мову в Україні".. А потім прийшли російські більшовики (не здивуюся, якщо серед них були і якути) в 1920му із своєю колективізацією - і.. він вмер від голоду. Дуже повчально. Бо і зараз з подібними етнічними українцями в Україні відбувається так само - у відповідь за русофільство їх байдужо вбиває російська ракета...
12:08 я багато подібного чув про білоруську мову, а тому числі від шовіністично налаштованих російськомовних білорусів. Історично відомі подібні закиди до фінської мови на початку 20-го ст. Такі висловлювання завжди говорять про невігластво та обмеженість промовця і більше ні про що. Мови розвиваються, понятійний інструментарій розробляється - що в слов'янських, що в суахілі. Цікаво, чи існують подібні висловлювання російських шовіністів про більш незрозумілі мови - грузинську, румунську, казахську, литовську (закордонні) та адиґейську, чеченську, ерзянську, якутську (внутрішні)? Можна було б зробити підбірку російського шовінізму.
На тему хороших руских, як вже давно відомо хороший руский - мертвий руский, це фундамент, база. А весь «ліберальний» рус. мотлох може керуватися в відомому напрямку. Дякую за цікавий матеріал та бажаю хорошого дня)
Я ще будучи молодим хлопцем бачив, що мені в союзі не місце. Не хотів йти у сліди старшого брата-комсомолця, котрий забороняв розмовляти по-українськи ... Рвшився втекти, що мені піся якогось часу і вдалось. Тепер живу у Німеччині і мову зберіг, і мені серце болить, коли бачу тут так багато українців які недавно приїхали з України і вважають за нормальне розмовляти на язику ворога, який їх вигнав з рідного дому .... Тим самим вони роблять прислуги рускому миру ...
Найгірше те, що і під час 30 років Незалежності України у більшості її регіонів продовжувалась повзуча русифікація. А тих, хто виступав проти, записували у "радикальні українські націоналісти. Й тільки після 2014 року, а до багатьох після 24.02.2022 дійшло, що так не має бути! Що мова має значення!!!
Моя мова - моя зброя. Так звані російські ліберали, як і решта населення нашого скаженого сусіда, нічого нового не сказали, їм не місце в нашій країні. Вони не хочуть нічого знати про нашу культуру та мову, вони не поважають українське. Бентежить той факт, що навіть після повномасштабного вторгнення в національній марафон на телебаченні постійно витягують і дають слово так званим "харошим рускім". Дякую за випуск. Ви підіймаєте важливі теми. Нам ще працювати і працювати на нашому культурному фронті.
Я зрусіщенна українка, і зараз як ніколи раніше, розумію що це не був мій особистий вибір. Я і досі знаходжуся не в україномовному просторі, та намагаюсь навчити себе послуговуватися рідною мовою. Скажу відразу, це мені дається не легко, та я продовжую працювати над собою.
Такі відео, надихають та допомагають мені.
Ще раз, Дякую.
Ви молодець! У Вас все вдасться! Моя тітка, яка прожила усе свідоме життя в Москві і на пенсії переїхала в Україну вчить українську також, це не легко, але такі історії дуже надихають! 🙂
Як приємно читати такий відгук! Неймовірно поважаю людей для яких перейти на українську - особистий вибір. Дуже підтримую вас у стараннях і впевнена, що ваша українська - чудова 💙💛
Катрусю,у Вас непогано виходить)👍
Я росіянка за батьками, народилася в Україні. 42 роки з 46 розмовляла російською. Зараз - українською. З'їжджаю на російську, суржик вилазить, в словник дивлюся, перепитую як правильно сказати українською в співрозмовника. Вже маю компліменти, що розмовляю як вчителька української мови)))
@@juliai.1822 Юльцю,у Вас чудова українська)👍
Рада, що ютуб висвітив ваше відео у рекомендаціях! Чудовий канал, дякую за працю🔥
Моя знайома намагалася в 80 х роках після закінчення української школи вступити до мед училища. Її не стали слухати на вступних екзаменів!!!! Просто викладачі зробили вигляд, що просто не зрозуміли, що там дівчинка відповідала. Прийшлося на другий рік всі терміни вивчити по російські. А що вже казати про технічну документацію, приписи, накази, вивіски і т д. Так і знищувалася мова.
У вас зашквар з відмінками.
,,Не було ніяких екзаменів ,,
,,На вступних екзаменах,,
@@vasiliyfutsur2815 Слава тобі, Господи, що знайшовся хтось грамотний! А то тут всі вже переживали з відмінками і зашкварами. Більшість з двомовних жили в суржику, бо таких грамотних, як Василь поруч не стояло. Де пан до сих пір блукав?
@@reginatfiwsakus2591, ваш сарказм ні до чого.У мережі існує авторедактор.Хочеш бути маргіналом - будь безграмотним невігласом.
вона просто погано підготувалася, от і все. Я вчилася в українській школі, і мені це не завадило закінчити інститут в Одесі з російською мовою викладання. Якось так.
@@nataliachervinska1153 її не стали слухати на вступних екзаменів, бо викладачі просто не розуміли української мови, не розуміли термінів .
Крутезне відео, будь ласка, більше, більше таких відео. Хоч тяжко, але необхідно знов і знов чути, що було з нами раніше, проводити паралелі із сьогодні.
Мало хто пам"ятає,але т.зв."Орган ЦК КПУкраїни" газета "Правда УкраЬІнЬІ" УКРАЇНСЬКОЮ НЕ ВИДАВАЛАСЯ--лише язікомь вЯлікава "БРАТА".Парадокс? Ні.
Є цікавезні серії відео на цю тему: "Совок довбаний" каналу Майдан Моніторинг та "Мова-меч" Євгенії Кузнецової
Дякую за якісний контент. Я вчився в КПІ з 2003 по 2009 (з 2009 року там же і працюю). І в роки навчання ще не повністю перейшли на українську мову, хоча досить часто студенти просили російськомовних викладачів перейти на українську (особливо одразу після Помаранчевої революції). І тут показавою була реакція двох викладачів. Викладач правознавства (тупий старий пердун, що вчився за тораріща сраліна) в хамській манері відмовився. В мене навіть довго зберігалася заява з проханням замінити викладача, однак любителі шари застопорили процес. А от фізик довго вибачався, при чому українською мовою з сильним акцентом, і сказав, що він вчить українську мову, але поки-що не готовий читати лекції українською. В результаті лекції читав російською, але на питання, поставлені українською, відповідав саме українською. Молодші курси казали, що на українську мову він перейшов вже наступного року.
Хороша історія, яка доводить, що навіть вища освіта, звання професора-викладача ( як у вашого правознавця), ще не робить людину людиною, а тим більше культурною людиною - інтелігентом, яка поважає й країну в якій живе та працює, й людей, завдяки яким вона має змогу це робити.
@@karltoncolton4862 я от не знаю, яке було звання в правознавця, а пошук за прізвищем нічого не дав. Фізик точно тоді був доцентом. А от щодо інтелігентності, то в сучасній, принаймі технічній освіті, то це зовсім не обов’язково. Професіоналізм і компетентність мають бути основними критеріями, які як на мене не корелюють з інтелігентністю. Принаймі я зустрічав викладачів, які були доволі різкими і грубими, але матеріал пояснювали добре і були цілком справедливими в оцінюванні. Хоча сам їх методи не використовую будучи викладачем (доцентом). І от х точки зору професіоналізму - правовик яскравий приклад профнепридатності
Дякую, що завжди коротко та чітко висловлюєте вкрай важливі теми. Я ровесниця нашої країни і як добре, що я завжди спілкувалась лише українською мовою. В мене якось вийшло незросійщитись у великих містах)
Яка ти молодець
Я був російськомовним , зараз дуже стараюсь не використовувати російську . Спасибі Вам за відео .
Дякую! Я теж намагаюсь.
@@ДмитрийСеменович-к9б Дядя, абсурдность аргументов в Вашем изложении заставляет усомниться в Вашей адекватности.
Перше: чи комуністи були рушійною силою тієї українізації?
Друге: свої претензії надавайте Конан Дойлю та ін., хто з народження був не в курсі, що твори треба писати зразу собачою мовою, а не "телячою", як Ви по рашистськи висловились.
@@ДмитрийСеменович-к9б Та ні . Комуністи насаджували свинячу мову . Наприклад , на весь Харків було тільки дві українські школи . ВОЗи , взагалі всі були на свинячий мові .
@@ДмитрийСеменович-к9б
Что ты чешишь чушь !
@@igorvel7724та це просто русня з перекладачем, не звертайте уваги) лише вони здатні вживати словосполучення "теляча мова"
Я пам'ятаю як я вчилась у школі, російській, у нас були уроки української, але я помню цю зневагу, яка культивувалася, до рідної мови, нас вчили "великому могучему русскому языку".
Саме так, в обласному центрі на 25 шкіл було три чи трохи більше україномовних, всі інші російськомовні, все Українське то пережиток минулого, для більшості не цікаве
Вельми вдячний за надзвичайно цікавий і корисний контент. Бажаю побільше переглядів та швидкого розвитку каналу!
Дуже приємна і красива ведуча!!! Дякую за дуже потрібний канал!!!!Україна, ЖИВИ в віках!!!¡
Моя мама вчилась в селі українською мовою, мала феноменальний талант до математики. Не вступила до Політехніки київської через росмову. На вступних курсах було тяжко з термінологією. А професура зневажливо ставилась до кожного, хто звертався українською чи просив перекласти.
😢
Також була свідком, коли поступала у музичне...з нами поступав талановитий хлопець, імпровізував на любі теми музичні, грав, писав музику, але .. написав диктант російською з помилками, то його не прийняли.
@@innaspitska1360 😢аж серце крається. Сподіваюсь, його доля склалась дуже добре
Это не правда. Вступительные экзамены я сдавала на украинском, а учились на русском. Такие были правила для всех, кто закончил школу на украинском. Я тоже так поступала. И училась в Одессе.
Учитесь не врать.
@@LK-cf8rb немає виправдання оцьому гібриду: складай іспит однією мовою, вчись іншою. Але найважливіше - це гідність. Мама моя не могла витримати до себе зверхнього зневажливого ставлення. ЧЕРЕЗ МОВУ
Особливо добре зайшли оті цитовані фрази, якими маніпулюють, щоб проштовхувати наративи про «какая разніца», «да общій» простір і тд. Тут всі ці фрази доказово і вголос оголошуються. Важливо, так важливо говорити вголос
"какая разница" это вообще по меньшей мере хамское, а по факту шовинистические и имперское выражение. Однако часто люди говорят это исходя из частного разговора, думая в этот момент только о себе. Створюючи контент українською, і створюючи разом українську державу, де громадянам України гарно жити, розвиваючи культуру, все більше людей будуть переходити на українську найприроднішим і найгуманнішим шляхом - з любов'ю.
P.S. в Києві показовим був випадок коли в кафе-ресторані за 100м від школи комусь хамськи відмовили обслуговувати українською. Цілий тиждень по тому школа ще гуділа через цей скандал. А це школа де 99%+ відсотків послуговувались російської у побуті.
це було десь у '02-'03
Із задоволенням чекаю наступні випуски. Ваші відео дуже навчальні.
Я навчався в 70-80 роках. Пам'ятаю, що мені подобалось, що в класному журналі проти мого прізвища стояло «українець», а не «рускій», але, звісно, розмовляв московською, як усі. Коли моя мама виступала на батьківських зборах українською, батьки моїх друзів казали: яка красива мова! А я сварив маму: ти што міня пазоріш?! Мені було 12. Совецька пропаганда працювала бездоганно.
Зараз моєму сину 12. Він від народження розмовляє лише рідною українською, хоча живемо на зросійщеному південному сході України.
На одному диханні кожний випуск. Оригінальний формат, цікаве аналізування даних та фактаж про мега актуальне. Дякую за вашу працю!
Вчився у Києві в українській школі .
Ні краплі не жалкую.
А потім в КПІ у нас була історія України, так викладачка читала її російською , і на екзамені її аж корчило коли я відповідав українською.
А в якому році ви навчались? І на якому факультеті?
КПІ викладало російською, досі там ще є викладачі, що російською або азіровкою лекції читають. Коли ви вчились? Мені просто цікаво, бо мій начальник на моєму першому місці роботи казав, що він вчився і в КПІ викладали українською (це десь в кінці 50х років по розрахунках), просто досліджую це питання.
Дякуєм вам за вашу діяльність ❤ . Слава ЗСУ , НАРОДУ УКРАЇНИ
Супер контент! Щиро дякую! Так тримати! Разом до ПЕРЕМОГИ! СЛАВА УКРАЇНІ!
Дякую Вам за цікаві та змістовні Історії 💙💛
У вас гарний канал і вас приємно слухати і дивитись. Лайк вам на підтримку.
У моєму рідному Харкові у вісідесятих роках було лише дві українські школи. Я особисто знала лише ОДНУ людину, яка розмовляла українською - то була вчителька української з моєї школи, народжена на Львівщині. Дякую вам, шановна пані Сорока. Так її звали.
так Харьков был когда то русский город, и предков русских крестьян там минимум 50 процентов, как и в Белгороде, ну и логично, что украинского языка там было меньше, нежели на "этнически" украинских землях
@@Katy.Realty Харьков никогда не был русским городом. И не будет. Просто прийми это. Понять не сможешь-нечем тебе.
@@G.Vynogradov я это говорю не потому, что я так хочу, а потому что это - исторический факт. Каждый второй житель Харькова - этнически русский человек (по происхождению), хотите вы этого, или нет. Даже фамилии у 50% Харькова и Сумской области - русские, а не украинские, не говорю уже про язык и прочее. Прошлого вы не поменяете :)
Щиро дякую за цей випуск. Щоб розуміли, що таке явище як "русскоговорящие украинцы" це не "так исторически сложилось", а цілеспрямована загарбницька політика русифікації.
Дякую за відео. Дуже цікаво, це те, що потрібно почути кожному українцеві
Так, згідна🤔🤔🤔🤔
Дарка прекрасна! Дякую за важливе відео та аналіз інформації. Дуже корисно 💛
Дуже вдячна за вашу роботу! Я своїм подругами заборонила писати мені повідомлення російською. Бо у них клавіатура в тєлєфонє на рускам, відітєлі
Оце я розумію реальний крок. Браво. І тільки так.
Дякую за випуск!
Все російське має бути викреслено з життя українців, росіяни мають бути викреслені із життя українців. І тільки після того, як ми перестанемо розуміти російський язик до нас перестане лізти російське лайно з усіх щилин. Слава Україні 🇺🇦! Героям слава 💙💛!
А ви не думали щоб викреслити iнших,треба викреслити все свое лайно,яке почалося уже давненько.
Вподобайка каналу!
Ви молодці,це треба показувати і розказувати нашій молоді!!!
Такі молоденькі і такі розумненькі! Браво!!! 💐🌹🏵️🥀🌻 Вам -- ось ці Квіти! 🙏
В ті далекі після воєнні часи, приїжджаючи в село на канікули до бабусі, що на Луганщині досить швидко переходив розмовляти украінською. Вона мені мальцю дуже сподобалася... А ось, коли повертався знову в місто Донецьк (тоді сталін), -- матуся мене лаяла за деревенську! Якою вона розмовляла чудово в селі.
Ось така була тоді ,,петрушка з хріном" братерської дружби! Але, що цікаво, пензяки, що приїхали відбудовувати після війни шахти і працювати у нас, переставали матюкатися, особливо при жінках. І ніколи між нами не було переслідувань русскоязьічньіх. Нормальні були відносини, без лайок!
А ось пізніше поступово стали виникати проблеми з українською мовою. І нам заборонили ходити колядувати! Це вже при Хрущові! Так би мовити, дружба на векА!
І всеж таки були і газети та часописи українські! Але, після перебудови їх становилося все менше і менше, а ось в кінці 90років, і особливо в нульові, -- газети з часописами повністю зникли з ларьків, і українська література займала скромне маленьке містечко на прилавках магазинів, навіть центральних.
А зараз всім нам треба відстоювати і украінську мову, і культуру украінську, і науку, спорт, армію , церкву!
Слава Україні та Її Героям Слава!!! 🇺🇦❤️🖤💙💛
Дякую за якісний та професійний контент. Натрапила випадково, підписуюсь)
Чудовий відос, чудовий канал, дякую за роботу, із задоволенням дивлюсь, дуже інформативно і по ділу.
дякую за випуск!
Попри те, що мене дуже бомбить, в голові якось все поскладалось по фактах)
Дякую!!! ❤️
Слава Україні! 🇺🇦
мені здається, що це дуже небезпечна пастка: навіть зараз, коли росіяни чинять геноцид на території України, частина українців продовжує захищати все російське, в тому числі і мову, виправдовуючи це тим, що «ми вільні самі обирати, якою мовою спілкуватись». але російська мова і російська культура - це апріорі не вільнй вибір. і імперія знову і знову робить свою справу, просуваючи те, що вигідно їй
Чушь !
"Продовжують захищати все російське".. Вони не все захищають, а тільки свою мову. Вони народились в Україні, все життя жили в Україні. Так трапилось, що там, де проживали, були школи російськомовні, скрізь російська і для них вона рідна, як для когось українська.
Я русифіцировалась примусово, тому не хочу, щоб когось примушували українізуватись.. Тільки потихеньку, добровільно, починаючи з дитсадочків і т.д. Ато цю країну кидає зі сторони в сторону перед виборами. Краще вчителів підготувати, бо так розмовляють ,що краще б не слухати..
В Державі Україна повинна. звучати на всіх каналах радіо ,телебаченя тільки українська мова!.
@@Валентина-ж2м7й А хто проти?
100%
Дякую за працю, ми, хто народилися в совку, все це знаємо на власному досвіді, але молодь і багато хто про це не задумуються! Сподіваємося після вашого відео бодай кілька людей почнуть задумуватися!
Мій внук сказав мені : " Я учусь бьіть украинцем " 🌐🌐🌐
Дякую за контент. Перемога України над всім руzкім буде за нами!!!! Слава Україні 🇺🇦!
А чому "контент" , а не зміст ?
Працю Івана Дзюби "Інтернаціоналізм чи русифікація?" видано ще у 90-х роках за незалежної України. Здається було одне перевидання на початку 2000-х. Зараз це раритетні видання. Придбати їх не можливо придбати. Треба перевидавати.
В описі під відео є посилання на електронну версію книги 🇺🇦
Дякую за працю, здавалися б на 30 років незалежності України, а тим більше під час війни з московією питання мови, би мала відпасти, але ж ні, війна між мовами продовжується 💙💛
Ви неймовірна!Чудовий випуск!
Дякую вам за роботу 🙏🏻
Дякую Вам за роботу! Нашому народові потрібно знати правду! Хай квітне український RUclips!
дякую за випуск!
Спасибі за Вашу працю, вона титанічна!
Дякую за таке чудове відео. Скажу більше, навіть ще кілька років назад можна було зіткнутись з подібною дискримінацією нашої мови
Най йдуть до біса зі своєю "великою мовою і культурою". Дякую за вашу працю)
Дякую, надважливий аналіз і вартий поширення
Далебі, мені пощастило. Почавши навчання на радіофізичному факультеті КДУ в 1973, я слухав практично всю математику українською від її завзятих носіїв, які спілкувалися та читали лекції найвишуканішою мовою. Те саме відбувалося і на решті природничих факультетів (фізичному, біологічному, геологічному тощо), бо їхнє математичне навчання обслуговувала загальна всеуніверситетська кафедра математики і математичної фізики, що базувалася саме на радіофізичному. Кафедру очолював напрочуд колоритний Павло Степанович Бондаренко (він викладав звичайні диференціальні рівняння), а згодом - Олексій Феофілович Калайда. На кафедрі панував культ Стефана Банаха (геніального польського математика, який власноруч створив функціональний аналіз) - либонь тому, що певні викладачі навчалися в нього ще у Львові.
Певною мірою викладання українською стосувалося і фізики та інших дисциплін. Дещо кумедним було те, що викладачі історії партії та іншої подібної нісенітниці були також здебільшого україномовними і навіть рекомендували (але, звісно, не наполягали), аби конспекти праць лисого вбивці та його німецьких попередників робились українською (звичайно, університетська бібліотека - в "жовтому" корпусі праворуч від головної "червоної" будівлі) містила повну збірку усіх їхніх "праць" українською.
Щодо того сивого йолопа, який не міг уявити квантову фізику українською, скажу так. Інститут фізики АН УРСР, де я був працював, видавав "Український Фізичний Журнал". Якою мовою, на думку цього кретина, теоретики Інстититу там публікували їхні праці з квантової фізики?
Вподобайка та підписка ! Один з найкорисніших каналів !
дякую вам за дуже якісний канал, це дуже важливо й потрібно
Дякую! Все це пережито нами особисто
Хай воно все провалиться!!!
Якраз сьогодні тітка розповідала як вона проходила практику в Дніпропетровській області (десь 15 років назад), була вчителькою, і навіть попри те, що союз вже роспався, їй не хотіли зараховувати ту практику поки вона не навчиться викладати російською. На щастя зараз дуже багато людей пручаються цьому зросійщенню, і я дуже рада, коли бачу як люди з таких міст та областей переходять на українську. Я чесно пишаюсь кожним і кожною. І бажаю сил та терпіння❤️
Дякуєм вам за просвітницьку діяльність на украі'нському незалежному каналу ютуба !
Вразливо! Чекаю на наступний випуск
Я народжена в СРСР . Моя мамочка була росіянкою, а тато- українець . У 16 років, коли мала отримати свій перший паспорт, я одразу у графі національність , одразу без вагань позначіла - УКРАЇНКА! Та вже 53 роки з гордістю кажу- Я УКРАЇНКА! Хоча багато казали, що я ку-ку.
ну это ваш выбор, это нормально, и при этом вы знаете этническое происхождение ваших предков, это тоже похвально
Дякую за Вашу працю🥰
Випуск👍👍👍з нетерпінням чекаю на випуск по книговидання. До 2014 року проживала в промисловому містечку на сході, і реально не бачила в місцевому книжковому магазині жодної української книги. В дитинстві була тільки одна книга казок українською і все.
А от цікаво, це були книжки місцевих авторів? Чи повністю завезена з росії література?
@@lanasales9619 в моєму місті, то були книги суцільно російських видавництв. Всі завезені.
Героям Слава! Чудовий випуск, дякую!
В совєцький період навчалася в українській школі. Під час іспитів до ВУЗу почула від екзаменатора : "Бєлькочєт штото на свайом украінском язикє, нє панімаю єйо, хотя всьо правильно напісано, но паставлю на бал мєньшє". Відчувала себе іноземкою в своїй державі та вгамовувала свій внутрішній протест проти такого стану речей.
Змістовне та структуроване відео. Дякую.
Моїй бабусі, українці, в 80х роках робили зауваження в транспорті в Києві що говорити українською "некультурно і недопустимо". Її тоді це вразило до глибини душі, вона все дивувалась "а як же мені говорити тоді?". Вона не володіла ніякою іншою мовою і не збиралась представляти з себе щось інше, ламаючи язик російською
Більше того: на тлі тотального захворювання на брехню в РФ, рятувальна роль української мови зросла у рази. І не тільки задля тестування свій-чужий на блок-постах.
Процвітання Вашому каналу! Слава Україні!
Російський шовінізм - це плід великого комплексу повноцінності. Тому така не приязнь до іншої національної ідентичності. Особливо до української, так як нашу історію Київської Русі вони вкрали, а українців, як прямих нащадків русичів, мета була знищити.
Дуже актуально. Якби ж всі російськомовні це бодай почули. А шукати"хароших рускіх" - це як залишити лазівку для майбутнього того самого зросійщення, від якого ми так завзято намагаємося позбутися.
Я розумію, що через війну хочеться звинувачувати абсолютно кожну російську людину, і говорити, що всі з них погані люди, які хочуть нас русифікувати, але це не так. Хочеться знайти добрих росіян? Достатньо зазирнути собі під ніс та побачити, наприклад, батальйон "Свобода Росії". Дивно, що ніхто не пише, що їм набридло шукати добрих чеченців, адже вони теж є у складі російської армії.
Надзвичайно важлива тема. Дякую за освітлення, факти та позицію! 💙💛
Дякую! радий, що натрапив на ваш канал!
Дякую. У роки мого навчання у школі (2001-2012) з 4 класів, лише 1 клас, в якому я вчився, був українським, в інших усі предмети велися російською.
Жах
Так, оце було найгірше. І під час Незалежності України у більшості її регіонів продовжувалась повзуча русифікація. А тих, хто виступав проти, записували у "радикальні українські націоналісти. Й тільки після 2014 року, а до багатьох після 24.02.2022 дійшло, що так не має бути! Що мова має значення!!!
Чудовий матеріал! Панянка гарна, шкода що заміжня...
А до того ж ,панянка й розумна!
Дякую автору за працю, Слава Україні!
Дякую вам за український контент, все дуже чітко і лаконічно. Підписалася, дуже цікавий та пізнавальний канал 🇺🇦
Пригадую вчительку української мови і літератури в моїй школі і приходить розуміння яких зусиль їй коштувало прокачувати нашу свідомість. Шановна Любов Іванівна, дякую Вам за сумлінну працю!
так, мова - це зброя! Дякую за відео. Слава Україні!
Я почав вивчати українську, завдяки Путіну ^^ Слава Україні!!. Вітання з Іспанії
Дякую за працю.
Я навчалась а укр школі, в селі на Вінниччині.В1970 році до нас якимось дивом занесло сім'ю із Калуги.Добре пам'ятаю,як учитель математики окремо(!),для одного учня пояснювала урок російською мовою.А ми всі сиділи тихо,як миші за віником.
Дякую вам за вашу велику просвітницьку працю.
Дякую за відео, дуже хороша подача інформації.
В моменті на руском лібєралє хочеться проблюватись, але інформація дуже цінна
Правду казали: "Російський лібералізм і опозиція закінчуються там, де починається українське питання".
Чудове відео і канал, нехай розвивається український контент 🥳
Я пам'ятаю збори факультету романо-германських мов Київського державного університету імені Тараса Шевченка у 1981 році з приводу засудження діяльності двох студентів першокурсників перекладацького відділення. Прізвище одного з них - Якушик. Походили вони із західної України. Їх звинувачували у підриві державного устрою. Хтось із гуртожитку доніс на них в КДБ. Що з ними сталось потім, я не знаю. Мабуть пройшли тюрму. Тоді у 1981 їм було по 18.
Не любили рідної мови, не цінували власної культури. Саме через це Росія прийшла в Україну з війною.
Бажаю розвитку каналу.
Офігенний канал🔥🔥🔥
Дуже цікаві і корисні теми на Вашому каналі.
З власних спогадів уроки української мови та літератури були як факультативи якісь. Ніхто їх не сприймав за щось серйозне. Якщо хтось приїздив з дітьми з інших регіонів, то їм дозволялось не вивчати українську мову.
В моїй школі директоркою була викладачка російської. Її діти навчалися в моєму класі і вона їм теж дозволила не відвідувати уроки української. Та і взагалі всім бажаючим легко видавала такі дозволи. Лише пізніше я зрозуміла, що це були не просто прогули "по блату" для дітей директорки - це була демонстративна зневага і приклад для всіх інших.
Багато залежало від вчителів...правда, я вчилася на заході України, приїхала у четвертий клас, з Туркменістану і українська ,для мене, була крутіша за іноземну)) але, моя вчителька...її боялися всі ,і всі любили, бо красуня була: білявка, голубі очі, коса короною, постава, неймовірна...до неї ходили всі, навіть асвабаждьониє, всі сиділи, вчили, слухали...скільки сліз я пролила, як реготав весь клас і лише, коли я почала сама намагатися говорити, всі стали допомагати...а після екзамену, Тетяна Миколаївна,подарувала мені свій самий шикарний букет троянд)) вдячна їй ,на все життя. Мова має значення, стовідсотково))
В нас в Києві вчителем української мови і літературу була зам і інший вчитель що і послуговувались у побуті українською. Читали і обговорювали твори з більшим інтересом ми у неї. Доречі, показовим був випадок коли в кафе-ресторані за 100м від школи комусь хамськи відмовили обслуговувати українською. Цілий тиждень по тому школа ще гуділа через цей чкандал. А це школа де 99%+ відсотків послуговувались російської у побуті.
Це було десь у '02-'03
@@marinap6895, в моїх школах її б помножили на нуль)
@@MykhayloDmytrenko Супер, але те про що я писала було ще у 80-х ). Власне в тему відео про часи сесесер. Звісно, поступово йде еволюція, наразі навіть з прискоренням, що не може не тішити.
От воно все зараз нам боком і вилізло.... Жодної російськомовної держаної школи або університету і навіть садочка в Україні не повинно бути!!!!!!!!! А от приватна- хоть російською, хоть японською..... (хай платять і вчаться на якій хочуть....), щоб потім не казали що в Україні їх хтось "ущемляет"
Вдячні вам за вашу роботу 💖
Боже, бережи Україну і її захисників !!!
Набільшим ворогом для московитів це була українська мова. Бо без мови нації немає. І для московитів першою спрпвою було знищення мови. Є ще один момент: 448 р. візантійський історик Пріск Панійський, перебуваючи в таборі гунського володаря Аттіли на території сучасної України, записав слова “мед” і “страва”. Це була перша згадка українських слів.(!) Це доказує стродавність українськох мови. І коли кажуть, що наша мова солов'їна то чомусь ніхто не пригадає про її стародавність.
Дякую Вам за вашу працю.
Я думаю, для європейських русофілов було б дуже повчально якби хтось із наших режисерів зняв навіть короткометражний байопік про Володимира Короленка, який все своє життя був малоросом, намагався власними творами "розвити та збагачувати російську мову" , віддав цілий шмат життя просвітницькій та правозахисний роботі в Рос.імперії задля захисту прав якутів. Увесь час Української держави 1917-1919р.р. ламав списи з патріотами вимагаючи "захистити російську культуру та мову в Україні".. А потім прийшли російські більшовики (не здивуюся, якщо серед них були і якути) в 1920му із своєю колективізацією - і.. він вмер від голоду.
Дуже повчально. Бо і зараз з подібними етнічними українцями в Україні відбувається так само - у відповідь за русофільство їх байдужо вбиває російська ракета...
Дякую за відео!
12:08 я багато подібного чув про білоруську мову, а тому числі від шовіністично налаштованих російськомовних білорусів. Історично відомі подібні закиди до фінської мови на початку 20-го ст. Такі висловлювання завжди говорять про невігластво та обмеженість промовця і більше ні про що. Мови розвиваються, понятійний інструментарій розробляється - що в слов'янських, що в суахілі. Цікаво, чи існують подібні висловлювання російських шовіністів про більш незрозумілі мови - грузинську, румунську, казахську, литовську (закордонні) та адиґейську, чеченську, ерзянську, якутську (внутрішні)?
Можна було б зробити підбірку російського шовінізму.
Яку величезну , важливу для відродження України справу Ви робите! Низький уклін! 🙏💙💛
На тему хороших руских, як вже давно відомо хороший руский - мертвий руский, це фундамент, база. А весь «ліберальний» рус. мотлох може керуватися в відомому напрямку. Дякую за цікавий матеріал та бажаю хорошого дня)
Класне відео! Саме такі відео і треба показувати всяким любителям Каца і руського язика в Україні.
Я ще будучи молодим хлопцем бачив, що мені в союзі не місце. Не хотів йти у сліди старшого брата-комсомолця, котрий забороняв розмовляти по-українськи ... Рвшився втекти, що мені піся якогось часу і вдалось. Тепер живу у Німеччині і мову зберіг, і мені серце болить, коли бачу тут так багато українців які недавно приїхали з України і вважають за нормальне розмовляти на язику ворога, який їх вигнав з рідного дому .... Тим самим вони роблять прислуги рускому миру ...
Дякую за Вашу роботу
Чудово!Україні є ким пишатися,дуже багато талановитих українців по всьому світу!Продовжуйте!
Дякую, це дуже важлива тема.
Найгірше те, що і під час 30 років Незалежності України у більшості її регіонів продовжувалась повзуча русифікація. А тих, хто виступав проти, записували у "радикальні українські націоналісти. Й тільки після 2014 року, а до багатьох після 24.02.2022 дійшло, що так не має бути! Що мова має значення!!!
Дякую .Це все те ,що менi розповiдали батьки, але я закричала на все очi , бо так хотiлося бути "культурною". Прозрiння пришло з Кримом.
Подяка повага за вашу працю