Якого кольору Сонце? Чому NASA каже, що Сонце зелене?
HTML-код
- Опубликовано: 16 янв 2025
- Станьте спонсором цього каналу, щоб отримувати бонуси:
/ @scienceuaofficial
Telegram ScienceUA: t.me/scienceua...
Instagram: / pashapalinichak
TikTok: / scienceua
Facebook: / ppalinichak
Допомогти розвитку каналу: 5168745022307687
Buymeacoffee: www.buymeacoff...
Is the sun white or yellow? It’s a hot debate, and everyone’s wrong. - www.washington...
What Color is the Sun?? - eclipse2017.na...
Colors, Temperatures, and Spectral Types of Stars - www.e-educatio...
Doubly ionized oxygen - en.wikipedia.o...
Telegram ScienceUA: t.me/scienceuaofficial
Підтримати канал фінансово: www.buymeacoffee.com/scienceua
Комент за чудовий український контент!
Як цікаво! Велика подяка за якісний контент❤
Дякую за цікаву тему і гарне відео.
Дякую!
Дуже цікаво, дякую!
Дякую Вам за дуже цікаве, корисне та пізнавальне відео!!! Звісно воно кольору веселки!)
🎉Дякую 🎉
дяка
На сонце можна подивитись у телескоп два рази, правим та лівим оком.
В дитинстві я ходив на гурток астрономії, у нас навіть була своя обсерваторія з поворотним куполом, великим телескопом, проте ніколи в нього не дивились, бо заняття проходили в світлий час доби. Так от, ми мали металевий екран, на який проєктується зображення сонця з телескопа. Тож вирішили подивитись на сонце, прикрутили екран до телескопа, відкрили той іржавий купол і ... спалили окуляр (це лінза в яку зазвичай дивляться). А чому так сталось, бо ніхто не дивився тої інструкції, вірогідно потрібно було ставити фільтри на більшу лінзу, щоб зменшити яскравість, і розфокусувати телескоп для проєкції на екран.
Гарна робота, дякую!!!
Дякую!
Дякую за нову інформацію
Дякую, за цікаві відео
Супер цікаво про Сонце.
Дякую)
Дякую.
Дуже корисно.
Неочікувано цікаве відео на цю тему. Дякую
Що тут неочікуваного? На цьому каналі завжди цікаво )
Дякую Вам за контент.
✌️❤️🇺🇦
Я знав що сонце біле, якщо поставити призму із скла на підвіконник то призма пропускаючи снячні проміння крізь себе покаже на столі чи будь де усі кольори веселки, простий експеримент, але цікавий , і красиво))) дякую за корисну ініормацію, цікаво було!
Спробуйте сфотографувати екран монітора макро-об'єктивом. Ви не побачите там білого світла, тільки цяточки - червоні, зелені та сині. При певному балансі яскравостей ви не сприймаєте їх окремо на відстані, але сукупно вони викликають відчуття білого. Так що білим є те, що мозок вважає білим. З точки зору фізика сонце має певний спектр випромінювання монохроматичних хвиль (безперервний) з піком в області зелених хвиль. З точки зору людини світ сонця при певних умовах викликає у нас відчуття білого кольору. А при інших умовах - жовтуватий або навіть червоний. Але сонце одне й те саме. Його випромінювання не міняється (ну протягом размного часу) - зранку, вдень, ввечері, в ясну чи пасмурну погоду, взимку чи влітку.
підвіконник 😂
Круто і дуже цікаво.
Я бачу сонце білим, рідше - жовтим.
Це відео мене зацікавило) Круто, дякую!
Крутяк!
Сонячний лайк🌌
Сонце зелене, але таке яскраве шо аж біле, а біле, тому що це колір сонця 😂 і взагалі сонце чорне, але гаряче - це шедеври 😂
Моїй бабусі в дитинстві завжди здавалося, що я худий і мене треба підкормити. Вона казала, що я такий худий, що аж жовтий, такий зелений, що вже синій такий худий. Насправді ж мене як і всіх дітей кормили добре, виглядав я не гірше моїх друзів. Але я ріс енергійною дитиною, у мене було багато термінових дитячих справ і мені іноді просто ніколи було їсти. Але ж бабусину кольорову гаму я запам'ятав😃
Чому всі говорять, що сонце білого кольору? Сонце має жовтуватий відтінок, це ж елементарно зрозуміти. Зірки білого кольору мають температуру 7000-8000 К, а зірки з температурою нашого сонця мають жовтий колір. Спектральна класифікація про все говорить.
Ніколи не думала про колір сонця. Воно гаряче і яксраве, тому і його кольори дуже світлі і теплі, жовтувато чи червонясто-білі - в моїй уяві
Плюс один канал, під який можна цікаво поїсти))
♥ ♥
Останній колір зрозуміють тільки ті, хто працював з графікою на компі)))
👍🧐
Якщо я вврно розумію, то використовуючи лист чогось, що відбиває конкретну довжину хвилі (колір) можна на око оцінити інтенсивність кожної з них без використання сектромктрів? Типу поставити поряд лист який відбиває червоний, поряд той що відбиває жовтий і тд, і просто подивитись на них, то можна буде ввщуально побачити якогокольору в спектрі більше. Якщо моя здогадка вірна, то це був би цікавий дослід для шкільного уроку фізики
Загалом, на якісному рівні - так, але
У різних людей очі можуть працювати трохи по різному, тому порівнювати результати буде доволі важко
Для урока фізики краще казати, що предмети не відбивають конкретну довжину хвилі, а поглинають іншу частину спектру. Тоді зрозуміти процес легше. Тобто зелений лист калини саме зелений, тому, що з білого спектра інша частина світла була поглинута. Тобто RED+BLUE поглинув, а GREEN не забажав. І, наприклад, червоний папір, то той, що все поглинає, крім RED. Але! Є ще одна запара. Папір може мати частинки фарбника, що відбивають жовтий колір і частинки, що відбивають синій колір. І якого кольору для нашого ока буде цей “компот”? Правильно, зеленим. Тобто однаково зеленим наше око побачить і папір з відбиттям тільки хвилі з довжиною в зеленому спектрі, і папір з барвником, що відбиває “компот” з жовтого та синього спектрів. І так з багатьма іншими кольорами. А чому? Тому, що в оці саме така ситківка і наше улюблене RGB :) Так що спектрометр з папірцями може сильно прибрехати.
@@ScienceUAofficial ніт. Якщо в людини немає розладів кольорового бачення, то в цілому здорові люди мають практично однакове сприйняття кольору - той самий "стандартний спостерігач" та кольровий простір XYZ. Власне, оті криві LMS побудовані з урахуванням реакції трьох типів сполук в різних колбочках, але вони є лінійною комбінацією значень XYZ, що порахували ще в 1931 чи десь біля того року, коли купі спостерігачів пропонували вирівняти кольори, що їм демонстрували з сумішшю світла кольорів червоної, зеленої та синьої ламп. Власне, в середньому результати у всіх спостерігачів були однакові.
Є таке поняття як спектральні кольори. Це кольори, відчуття яких викликається при потраплянні на сітківку монохроматичних кольорів (хвиль певної довжини). Це найбільш чисті та насичені кольори, їх можна побачити в веселці чи в призмі. А є неспектральні кольори. Їх більшість, насправді. Білий та всі його відтінки (від сірого до чорного). Пурпурний - коли одночасно домінують червоний та синій чи фіолетовий з провалом в жовтих та зелених. Ота сама фуксія чи колір Барбі. Ще є проблеми з насиченістю кольорів. Якщо знижувати насиченість жовтих, вони стають зеленуватими. Якщо піднімати насиченість червоних, вони стають рожевими. "Кольорове тіло" людини - сукупність всіх кольорів, що ми бачимо, якщо розкласти їх по різних координатах - дуже асиметрична фігура.
@@rkurbatov виходить якщо взяти мою ідею, то при низькій інтенсивності, жовтий буде зеленуватим, або ж і взагалі зеленим?
Колір існує виключно як феномен сприйняття людини. Тому всі ці фізичні параметри - це дуже цікаво та правильно, але колір виникає, в першу чергу, як відчуття. Причому не тільки як реакція на подразник у вигляді електромагнитного випромінювання з якоюсь довжиною хвилі. Ми бачимо кольорові сни чи можемо уявити колір, якщо це треба.
Щодо білого кольору - тут дуже складно. Існує велика кількість спектрів, які ми сприймаємо як біле світло. Існує таке явище як адаптація, коли мозок автоматично коректує відгуки від різних типів колбочок, щоб світло з певним спектром здавалось нам білим. Власне, з цим і пов’язаний ефект сукні і цю різницю ми бачимо або при швидкому перемиканні світла, або коли знаходимось в місці, де існує декілька джерел світла. Наприклад, світлодіодні лампи “теплого” та “холодного” білого світла та ще й офісні так звані “ртутні” лампи. Кожна з них окремо буде здаватись нам білою, але в зоні переходу щось буде більш жовтим чи більш зеленим (в галогенок нерівний спектр). Як і аркуш паперу, ніби білий, при наявності адаптуючого світла, що мозок визначив еталоном білого, буде міняти колір при освітленні додатковим, теж ніби білим світлом.
Ще є проблема з метамеризмом, коли ми сприймаємо два об’єкти з різними спектром випромінювання як такі, що мають однаковий колір, але при іншому освітленні вони будуть вже здаватися різними. Це саме тому, що ми не бачимо весь спектр, як спектрофотометр, як певну гістограму різних довжин хвиль, а саме як згортку, як всього три відгуки від трьох типів клітин, причому ще й компенсовану механізмом адаптації, а вже цю згортку з трьох значень мозок інтерпретує як колір.
Так що, ще раз повторю, все це цікаво з точку зору фізики, але коли мова заходить про колір, первісною має бути саме психофізиологія.
В галогенок гарний рівний спектр, бо це звичайна лампа розжарювання. Можливо ви мали на увазі люмінесцентні лампи - "денного світла". Там дійсно спектр смугастий.
@@Sergio_s. ммм, так, хотів написати "в економок". В енергозберігаючих люмінісцентних. Світлодіодні доволі нерівномірні теж, але економки найгірші в тому сенсі.
@@rkurbatov доречі світлодіоди з кожним роком стають все кращіми. За рівномірність спектру йде боротьба не менша ніж за ККД
Вступне речення просто величезна гармата що виносить мозок😂
Значить спрацювало)
Цікаво, а яким Сонце тоді бачить рак-богомол?
Ну ми всі знали, що на сонці відбувається синтез хлорофілу.
Є ідея.
Питання до фахівців.
Чи може лазер слугувати провідникам зарядженних часток накшталф провідників дротових.
Є відео де хлопці з ліхтаря шокера створили випромінювач з.ч. , але на єлектро схемми вплив був невеликій метрів з 20. І тут ми змоглиб з допомогою лазерів зробити цей вплив на відстані які спроможні випромінювати лазери. у продажу дозволені лазери на 10 км.
Ця разробка допомоглаб війсковим у боротьбі зі пристроєм які мають електричні схеми,дрони тощо.
Як знайти відео, про яке Ви говорите?
Можна, але ніт. чудес не буває.
можете відносно легко порахувати скільки іонів Вам потрібно для Вашого "шокера"
Потім можете порахувати якої потужності потрібен лазер, щоб це зробити і вийде, що така зброя буде вимагати як мінімум крейсера.
Нажаль лазери дуже неефективна зброя. Уже не перше десятиліття намагаються з них щось зробити та поки максимум зробити "пугачі" для дронів на короткі відстані.
@@ScienceUAofficial ruclips.net/video/0XbLz0L6UdI/видео.html&ab_channel=KREOSAN
@@Propidium-Iodide Дякую за відповідь.
Десь читала про лазерні громовідводи, де лазер використовується як провідник для блискавки.
Оце прикол )
Нічого не зрозумів про "коротші хвилі".
Інфракрасний спектр має довші хвилі, ніж видимий, а видимий довші, ніж ультрафіолетовий. В відео звучить все навпаки.
А чи не може бути що від жовтого світіння Сонця,промені змішалися із якимось об'єктом від якого відбився блакитний колір? А отже внаслідок змішування блакитного та жовтого вийшов зелений колір випромінення.
*вірогідність ~ достоверность, ймовірність ~ вероятность
Комент сонячного дальтонізму.
Думаю білий колір Сонця також логічно випливає з того що наші очі підлаштовані саме під нього
Я ж казав про це у відео) еволюція підлаштувала очі і мозок під саме таке Сонце
@@ScienceUAofficial Пардон, збагнув суть і недодивився)
Сонце, то якого ти кольору Сонце?😂🥰🥰
Коментарі в підтримку україномовних ютюб каналів уже тут
Дякую)
Щодо кольору Сонця ніколи не виникало питань, а от щодо кольору планет є. Чому світло планет мерехтить різними кольорами, в т.ч протилежних кінців видимого спектра? Чому світло зірок, які візуально знаходяться на небосхилі поряд із планетою і мають кут проходження їх світла через товщу земної атмосфери близький до планетарного, не змінює кольору і не мерехтить?
Цікава інформація для роздумів. Ніколи не задумувався про колір сонця.
Сонце зелене, як кавун на футболці😂
+
Цей підхід "подивіться на білий папір на сонці"... То для кого? Для мого кота? Ну подивіться на білий папір при "теплому світлі". А потім сфотографуйте його без балансу білого. І побачите, що папір жовтий.
Не можна казати про абсолютно білий колір, коли кажете про те, що бачить наша свідомість через фільтр очей і мозку. Вдома при освітленні "теплим" світлом для нас однаково білими будуть і дійсно білий, і трохи жовтуватий папірці. В нашому мозку дуже швидкісний "автоматичний баланс білого". Тобто в різних умовах для нас білим буде і трохи жовтуватий, і трохи зеленуватий, і трохи сіро-буро-казявковий. Ми бачимо тільки "відносно білий" чи "суб'єктивно білий" для саме цього освітлення, цього фону та цієї людини. Додайте ще особливість будови сітківки з разною інтенсивність сприйняття по RGB-каналам і вам все стане ясно про те, який не білий "білий" ми бачимо. Нижче хтось про призму писав, ну то вже крок до научного підходу. І науковці (включно хлопців з НАСА) коли кажуть про колір, то кажуть саме виходячи з аналізу спектру випромінювання, а не з того, як його побачив хтось на кухні. Дійсно, колір Сонця змінюється нашою атмосферою внаслідок особливостей розсіювання нею світла з різною довжиною хвилі (про це дуже незграбно намагався автор сказати, коли розповідав про синій колір неба). Тому колір Сонця в космосі і на поверхні Землі фактично буде різним. Відкрийте Фотошоп, заберіть з білого частину синього (розсіявся по-дорозі) і який отримаєте? Правильно, жовтуватий. Таким ми Сонце бачимо на поверхні Землі. Але навіть в космосі наше Сонце не зовсім біле. А яке? Ну так вам хлопець з НАСА вже відповів.
І згоден, і не згоден. Науковцям не варто казати про "колір" зірок, бо ви самі кажете, що це відчуття (і так воно і є), лише про спектри. Спектр - це те, що можна виміряти в якихось одиницях. Колір - це те, що виникає як відчуття. Можна лише сказати, що дещо з таким-то спектром випромінювання (чи поглинання) дасть в таких умовах спостереження відчуття такого кольору. Так що коли астрономи кажуть про колір чогось - це приблизно так само невірно, як вони називають металами всі елементи окрім водню та гелію. Про картинки, які нам демонструють всі їх інструменти спостереження я взагалі мовчу. Навіть ті, що працюють в оптичному діапазоні.
@@rkurbatov Астрономи при спостереженнях все ж таки оперують поняттям "колір" для зірок. Можна сказати це місток для порозуміння зі звичайними людьми. Але в цілому дуже з Вами згоден :)
@rkurbatov , астрономи, говорячи про колiр, мають на увазi перш за все кiлькiсну характеристику (показник кольору), яка, дiйсно, як тут зауважили, не тотожня нашому звичайному уявленю про колiр. Так само i "метали" - це суто професiйний термiн (металевiсть зiрки - це вмiст важких елементiв). Тож, будь-який термiн не варто згадувати без розумiння його значення.
З повагою, астроном.
@@Президент-ю5и але навіть астрономи, окрім деяких дуже дивних, не називають Сонце - зеленою зіркою.
сонце - це абсолютно чорне тіло!
Запитайте фізика. ))
Сонце зелене, тому і хлорофіл такого кольору)) а там де сонце синє і є життя, там і рослини синього кольору мають бути💚
Слава Україні!!! Героям Слава!!! Слава нації!!! П*здець російській федерації!!!
Голосую за зелене)
на рахунок повністю білого чи то ізза атмосфери чи і так саме по собі сонячне світло жовтіше за білу світлодіодну лампу абож чисто біле світло в програмах для рендеренгу абож іграх
Це якраз через атмосферу
Загалом - можна знайти багато чого "білішого" за Сонце
allahu akbar )
Я би дуже хотів позаглядатись на зелененьке сонечко!