Найбільша помилка в історії фізики | Головне рівняння космології простими словами

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 20 дек 2024

Комментарии •

  • @ScienceUAofficial
    @ScienceUAofficial  Год назад +5

    Telegram ScienceUA: t.me/scienceuaofficial
    Підтримати канал фінансово: www.buymeacoffee.com/scienceua

    • @ВасилийКарпенко-п9е
      @ВасилийКарпенко-п9е Год назад

      Помилки - нема. Є проблема: зв'язку форми зі змістом руху матерії. Проблему розв'язує - енергоінформаційний аналіз руху матеріальних систем.

    • @ВасилийТёркин-г3м
      @ВасилийТёркин-г3м Год назад

      Розкажіть більше про темну матерію, її концентрацію в галактиках та взаємодію з надмасивними чорними дірами в їх центрах.

    • @sashag7155
      @sashag7155 11 месяцев назад

      Дійсно, у фізиці на жаль накопичилося багато помилок, невідповідності теорій з об'єктивною реальністю. Особливо у квантовій механіці. Квантова механіка по суті являється приблизно на 20% лженаукою. Причина - догматизм. Так класик сказав, страх у фізика заперечити думку класика. Легше і простіше підігнати теорію. Ну і науковий консерватизм. Ніхто не бажає визнати власні помилки. Яскравий приклад - фундаментальна частинка фотон. Незаперечних, переконливих доказів існування такої частинки немає. Фотоефект можна пояснити і з точки зору, світло - електромагнітні хвилі. Незважаючи на безліч доказів, що радіохвилі і світло - електромагнітні хвилі, нам вперто нав'язується корпускулярна теорія світла. Бо так сказав класик. Бо таке його примітивне пояснення відкритого ним фотоефекту - фотон механічно вдарив електрон, і той вилетів з атома. За що і отримав нобелівку, ну не відбирати ж її назад? Ну а настирному радіотехніку ткнуть - дуалізм! Який може бути дуалізм, якщо у електромагнітних хвиль і "твердих" частинок різні властивості? І для чого квантувати електромагнітні хвилі, якщо атом - квантова система?..

  • @МаксКошак-о7я
    @МаксКошак-о7я Год назад +40

    Добре що з'явилися україномовні науково популярний канали...

    • @alexwelix6870
      @alexwelix6870 Год назад

      Так, але зовсім незрозумілий алгоритм Ю-Тюба. Попри те, що всі мої запити виключно на українській мові, як і коменти теж, мені постійно підсовується кацапомовний контент! Що це за дискримінація?

  • @ЛюбаБуслова-э5х
    @ЛюбаБуслова-э5х Год назад +29

    Обожнюю такі теми. Ще лише починаю дивитись, але вже відчуваю неймовірне захоплення! Велика дяка автору каналу за роботу, продовжуйте в тому ж дусі!

  • @romanpryshlyak252
    @romanpryshlyak252 Год назад +3

    І знову дякую, Павле!!!
    Не гнівайтеся, ще дрібка порад.
    1. Так, "плотность" по-нашому не "щільність", а "густина".
    2. Якщо "це", то воно не "потрібно", а "потрібне".
    3. Не "вірна" (теорія), а правильна. Вірною буває служба, дружба, дружина, іноді навіть чоловік буває вірним.
    4. 10 не електрон-вольт, а електрон-вольтів.
    Геть від Москви!
    Традиційно всі реклами поклацав і/або витерпів понад 30 секунд, щоб Вам капнули грошики, і закликаю робити так само всіх :)

  • @andreyzhbanov2429
    @andreyzhbanov2429 Год назад +2

    Потужне відео з детальними поясненнями, формулами, прикладами, заворожуючи ми візуальними ефектами та приємною аудіодоріжкою. Неймовірний світ фізики нас оточує, тому безперечно хочеться дізнатись та розібратись зі складнощами та простотою Н'ютонівської науки) Дякую авторам за витвір ютубпросвіти.

  • @ludmylamachekhina6104
    @ludmylamachekhina6104 Год назад +2

    Дуже вдячна за цікаву лекцію і розкриття такої складної теми

  • @staskrakovsky9872
    @staskrakovsky9872 Год назад +2

    Дуже якісно викладений матеріал. Єдине, чого не вистачає - аналогій для кожної величини в рівнянні. Але все одно - дуже крутезно зроблено!

  • @timuch77
    @timuch77 Год назад +19

    Я вражений від того як вам вдалося пояснити таку складну тему настільки простими словами!😯
    Відео вийшло надзвичайно цікавим!!! Подивився на одному диханні.
    Хех, можливо якби мені в універі теор. фізику пояснювали так само просто, а не так я к зазвичай роблять - купа формул і ніякого змісту😢, то може я також теоретиком став би 😅😆😂

    • @msheremeta
      @msheremeta Год назад +3

      Якщо ви зрозуміли це відео, то вам фізику в універі викладали навіть дуже добре)

  • @dy8760
    @dy8760 Год назад +2

    Фізика. Я пам'ятаю як ішов на екзамен з фізики, це був останній у сесії і в мене закладені від застуди вуха і легка втрата координації)). Ні, я не любитель розв'язувати задачі по фізиці, просто відповідальний був учень.
    Якось пам'ятаю, ще своєму викладачу з фізики доводилось пояснювати свій алгоритм розв'язання задачі, бо він сказав що розв'язано не правильно, а насправді я випадково пішов більш складним шляхом. Якось нас вчили так, що нема бажання вивчати фізику. Якщо в групі знайдеться два здібних учня, то є якийсь спортивний інтерес до вирішення задач. Інколи цікаво провести експеримент, якщо є на чому.

  • @stassss2011
    @stassss2011 Год назад +5

    Суперське відео! Дуже класно що у відео представлені рівняння, а не просто пояснення на словах. Але мені трішечки не вистачало підписів змінних, бо все ж таки останній раз відкривав фізику на першому курсі)) В цілому, чекаю більше відео на тему космології - мені завжди дуууже цікаво😁

  • @PaulRivne
    @PaulRivne Год назад +8

    Відео дуже круте. З точки зору студента-філолога все - елементарно просто, зрозуміло. Єдина думка: "І чого я сам до цього всього не додумався ще кілька років назад!?". Шкода, що закінчилась перерва на роботі і треба йти і казати: "Вільна каса...!"

    • @msheremeta
      @msheremeta Год назад +2

      Ви зробили мій вечір 🤣🤣

  • @MrPolka1987
    @MrPolka1987 Год назад +2

    Російськомовні бійці ЗСУ дякують за україномовний контент. Так тримати

  • @K.M.I
    @K.M.I Год назад +1

    Проблема у тому, що ми робимо чимало припущень часто не маючи потрібних інструментів для емпіричного визначення наших теорій, поки не буде хоча б наближення можливостей цивілізації до оперування субатомними частинками наближено планківських розмірів навряд можна з точністю вирішити певні проблеми в обчисленнях та передбаченнях наших теорій. Звісно, можливі і нові відкриття на фундаментальному рівні з часом, проте час покаже.

  • @slipko-n2f
    @slipko-n2f Год назад +19

    Відео дуже гарне , але доведеться переглянути ще , бо не все зрозуміло .😂

    • @TopTrandLife
      @TopTrandLife Год назад +4

      Я думаю що це треба буде повторити ще декілька разів 😅

    • @romank2358
      @romank2358 Год назад +1

      @@TopTrandLifeдекілька тисяч разів, бо мені як гуманітарію нічого не зрозуміло😂😂😂

  • @John_Goodwin
    @John_Goodwin Год назад +2

    Гарний випуск!

  • @agranna
    @agranna Год назад +3

    Коментар на підтримку каналу. Дуже цікаво 🤩 Дякую за вашу роботу!!!

  • @pan_koczkyy
    @pan_koczkyy Год назад +2

    Я навчаюсь в одинацятому класі, трохи тяжко зрозуміти формули. Повернусь, коли вивчу про ітеграли і таке подібне . Дякую за пораду, де можна підтягнути фізику, бо в нас в школі паршиво викладають

  • @андрейдубин-э4с
    @андрейдубин-э4с Год назад +1

    Ого,це круто) В мене не склалося із гарним розумінням математичного апарату як такого,але склалося із зацикавленістю. Приголомшили висновки,а ще більше -порівняно(хоча,може,це й Даунінг із Крюгером поробили)подібні припущення,яки виникали у думках з погляду на доступну інформацію. На жаль,не володіючи потрібною освітою,неможливо це пперевірити. А ось Вам із вчителями,схоже,поталанило із викладачами. Ваш канал є найкращою тому рекламою. Шкода,що я не у тому віці,щоб надолужити це. Але я хоча б у захваті від модерної науки,яка прискорюється по деяких векторах абсолютно нереально,та в шоці від людей,що припиняють цікавитися наукою одразу після припинення соціального фактору тиску

  • @андрейдубин-э4с
    @андрейдубин-э4с Год назад +2

    Бажаю Вам успіху,розвитку та більше нових теоретичних та емпірічних проривів науки,про які Ви звітуватимите)

  • @ПаніОтож-бо
    @ПаніОтож-бо Год назад

    Дякую за відео! Подивилася його у три "присісти", але не змогла не додивитися до кінця, бо це була неймовірно цікава розповідь. Залюбки чекатиму на новий контент!

  • @Anton41670
    @Anton41670 Год назад +1

    Очевидно що загальна теорія Айнштайна не повна і не описує той рівень взаємодій гравітації який зараз потрібен. Якщо Ньютон пов'язував массу з гравітацією а Айнштайн простір-час, то на разі потрібно знайти щось більш фундаментальне, що буде задовольняти і Ньютонівську механіку і залаьну теорію відносності Айнштайна таким чином, щоб еффекти темної матерії описувались вже знайомими термінами та визначеннями. Наприклад припустити що гравітація на квантовому рівні це не викривлення простору-часу, а збудження планківського поля що збуджується через енергію безмассових частинок.
    Я зерню намолов, проте основа така - потрібна теорія, що опише частинка/хвиля та гравітацію одним цілим

    • @antonkostetskiy2483
      @antonkostetskiy2483 11 месяцев назад

      Не факт, що вийде. Принаймні поки що, поки не має технології детектування гравітонів. Або потрібно рухатися в якомусь іншому напрямку

  • @hell_p3022
    @hell_p3022 Год назад +4

    Дуже круто, заіржавілі шестерні в свій сорокєт починають потрохи дригатись і зі скрипом рухатися ) Продовжуйте!

  • @АндрійГлаватських

    Дякую за вашу працю. Чекаю подальшого розвитку не зупиняйтеся у своєму розвитку вдачі вам

  • @CouchExpert-007
    @CouchExpert-007 Год назад +4

    Відео дуже сподобалось, дякую! Якщо можливо то розкажіть детальніше про геометрію всесвіту. Наприклад які на даний момент існують експериментальні докази на користь тої чи іншої геометрії реальності і чи можлива залежність геометрії всесвіту від його маштабу.

  • @dasha.ivanova
    @dasha.ivanova Год назад +6

    Дуже дякую за відео! Круто!) 🔥

  • @SpokeNM
    @SpokeNM Год назад +1

    Чудове відео, дякую за роботу. Не можу сказати, що все зрозумів, є куди розвиватись.

  • @offcourse1738
    @offcourse1738 Год назад +1

    Так, додивився "до цього місця")
    ПОБАЖАННЯ: коли описуєте, наприклад, члени рівняння, дуууже напрошується щоб те про що говориться в даний момент якось виділялось, підсвічувалось .. або курсором вказувалось... для більшої наочності

  • @sergiymedvynskyy8274
    @sergiymedvynskyy8274 Год назад +4

    Чи можна зробити порівняння теорій темної матерії та модифікованої ньютонівської динаміки. Ви трохи торкнулися цієї теми, але мені хотілося б більш розвиненого порівняння. Я чув, що спочатку темна матерія була домінуючою теорією, але останнім часом з'явилося багато спостережень які МоНД краще пояснює.

  • @АллаУдачница
    @АллаУдачница Год назад +1

    Дуже цікаво, але не все для мене зрозуміло. Дякую за український контент.
    Слава Україні!

  • @kom4p
    @kom4p Год назад +4

    Похибка розміром 10^124 порядку величини для рівняння Фрідмана для найменших виведеного з рівняння Ейнштейна для загальної теорії відносності для розширення Всесвіту, використавши сталу Хабла і ще якусь випадкову константу, густину речовини і космологічну сталу. Визначили, що Всесвіт розширюється😊

  • @obolonetz
    @obolonetz 11 месяцев назад

    Дуже дякую за ваш канал! Я засинаю дуже швидко під любе ваше відео! Все дуже цікаво але нічого не зрозуміло на хлопський розум, нажаль. Але я продовжую "дивитися" і мені дуже подобається)))

  • @flintngc9868
    @flintngc9868 Год назад +1

    Завжди цікавило пояснення що таке простір. А тепер ще й цікавить чому він розширюється. Якщо припустити що простір це деяка субстанція, і якщо він розширюється то він повинен чимось заповнюватися. Наскільки я знаю то простір не зовсім порожній, і в ньому постійно народжуються віртуальні частинки, які відразу ж зникають. Тобто це енергія в стані рівноваги. Тоді як ця рівновага може розширюватися? Або досліди були не точними, або неповними.
    Я думаю якщо вирішиться це питання, а його реально вирішити, тоді буде відомо принаймні що таке темна енергія, а можливо навіть дасть змогу побудувати новий варп-двигун.

    • @mikp1995
      @mikp1995 Год назад

      побудувати Золоте Серце, звісно краще

  • @NeutrinoForever
    @NeutrinoForever Год назад +4

    Штучний інтелект на основі квантових комп'ютерів допоможе розв'язати це питання.🙂

    • @kabahkabah4075
      @kabahkabah4075 Год назад +2

      Не допоможе. Ші і квантові обчислення мають таке ж відношення одне до одного як Папа Римський до теореми Піфагора.

    • @Yahuarundi
      @Yahuarundi 11 месяцев назад

      @@kabahkabah4075 квантовий комп'ютер допоможе ші працювати швидше .

  • @2difficult2do
    @2difficult2do Год назад

    Дякую, дивилюся ваши відео із захопленням і задоволенням. Лайк та коммент☝️😺 👍

  • @derwishrenegat743
    @derwishrenegat743 Год назад

    Я не математик. Про те, логічно я зрозумів викладене.
    Дякую. Це справді цікаво.

  • @влададидас-е3у
    @влададидас-е3у Год назад +1

    всесвiт твориться -- пiдтримуэться --та розьэднуэться на атоми вищим розумом якого усi розумнi люди називать Богом усего абсолютом усего сущого та энергiэю усего сущого --у Ведах про Нього говориться як про причину усих причин -- з якоi усе бере свiй початок та при завершенi iснування входить у його вiчну природу -- сатт-чит ананду це повиннi знати усi хто цiкавиться безмежними свiтами матерii а також безмежними свiтами що iз антиматерii

  • @ГеннадійКоваль-м1и

    Чи правильно розуміти, що термін "розширення простору" вживається на основі уявлення про особливості розповсюдження електро-магнітного випромінювання у просторі. То може специфіка такого розповсюдження дає підставу описувати спостережуване явище не як розширення простору, а як його "деградацію". Тобто час (певні фізичні процеси, що розвиваються) впливає на простір таким чином, що розповсюдження електро-магнітних хвиль неодноріде у просторі різного віку?

    • @satorigiissin6562
      @satorigiissin6562 Год назад

      Такі уявлення, свого часу, були росповсюджені серед більш материалістичних вчених, котрі не так сильно залежали від ідеї творіння. А відповідно й антропоцентризму у всіх проявах, як відображення багатовікової теологічної традиції, на котрих значною мірою грунтується дуже багато моментів культури та суспільного життя, включно з легітимізацією влади, в певних регіонах.

  • @user-lc5re3rc5w
    @user-lc5re3rc5w Год назад +1

    Опираючись на попередню брехню не можливо створити щось правильне. Треба повернутися до перевірки правильності наукового способу доказування без всіляких наперед заданих "постулатів". Постулати - це довільні припущення, які приймаються без доказів. А "теорія відносності"має 5 постулатів, а "загальна теорія відносності" має 10 постулатів. Тобто вони брехливі бо засновані на довільних припущеннях, а не доведені експериментально. І ще одне: жоден експеримент не може підтвердити жодну теорію! Результат експерименту може співпадати з теорією і все. Але коли експеримент суперечить теорії, то це означає, що теорія неправильна!

    • @Propidium-Iodide
      @Propidium-Iodide Год назад

      вся геометрія побудована на постулатах (аксіомах) які не доведені експериментально.
      ЗТО і СТО поки ніхто не спростував і навіть не похитнув але це не означає, що не похитнуть в майбутньому.
      Але не точно не відмінять, а доповнять, як це сталося з Ньютонівською механікою.

  • @kaloogine
    @kaloogine Год назад +1

    Про глибокий рівень вакууму дуже цікаво

  • @igorkotovskiy831
    @igorkotovskiy831 Год назад

    Дуже гарно,що пояснення супроводжується формулами, хотілося би щоб паралельно тексту шла 3 d анімація того,про що йдеться..

  • @mietling
    @mietling Год назад +1

    Рада планує забрати в Шуфрича комітет свободи слова - проєкт постанови (це будь-який довгий комент)))

    • @bogdancsuba9032
      @bogdancsuba9032 Год назад

      Схвалюю. Можливо з усіх коментарів саме у вас вийшов найрозумніший коментар для пояснення важливості для нас, людей усієї цієї множини припущень, помножених на гіпотези, помножених на теорії, помножених на наукові дані )))

  • @PopkaPomodorova
    @PopkaPomodorova Год назад +1

    дуже круте відео! Дякую вам за вашу роботу

  • @reviva1
    @reviva1 Год назад

    Дякую за чудове відео та за ваші старання! коментар для підняття українськомовного контенту в топ пропозиції ютуб і рекомендацій

  • @vaporizer1000
    @vaporizer1000 Год назад

    Все це дуже схоже на багато теоретичних роздумів з яких не випливає нічого конкретного. А все що ми знаємо про всесвіт все ще є продуктом практичних спостережень.

    • @vaporizer1000
      @vaporizer1000 Год назад +1

      Від себе додам що всі ці нібито точні методи на основі формул сильно схожі на колосана глиняних ногах і глиняними ногами тут виступають певні 'фундаментальні припущення' такі як теорія струн, квантове поле та інші так би мовити факти які були запропоновані на теоретичному рівні окремими людьми для пояснення тих чи інших явищ природа яких і досі не є точно відомою через обмаль практичних інструментів для її вивчення.

    • @vaporizer1000
      @vaporizer1000 Год назад

      І висновок з цього певно такий що не все можна пояснити з точки зору звичайної фізики. Цей факт вже призвів до утворення квантової фізики як окремої науки. І можливо з часом також буде і фізика великих космічних процесів правда поки що бракує вагомої інформації для її наповнення і залишаються лише певні припущення типу теорії струн які як би там не було є одним з найкращих продуктів у цій сфері доступних людству. Бо ті самі нейтрино вже є безумовно доведеним фактом і саме під подібні процеси була підігнана ця теорія струн. А от чи існують такі явища як гравітаційні хвилі і досі невідомо. Це може бути як доведеним фактом так і найбільшою аферою в сучасній науці яку в данний час не можливо ні спростувати ні підтвердити з точки зору незалежних експериментів. Як би там не було поки ці гравітаційні хвилі існують лише тут на землі в умовах лабораторій і більше ніяких конкретних данних по їхньому існуванні в космосі немає. А сам простір там залишається нейтральним і порожнім з точки зору спостерігача який на даний час володіє такими інструментами як телескоп габла

    • @vaporizer1000
      @vaporizer1000 Год назад

      Ще наприклад є певний шанс замінити уявну темну матерію і темну енергію на багаторівневу гравітаційну взаємодію між вже відомими об'єктами такими як чорні діри де може бути актуальною не тільки вже відома гравітація яка обчислюється вже відомими формулами, але і гравітація іншого порядку яка підтримує певну невидиму велику бульбашку навкруг галактик і людство поки не має шансів ні визначити ні виміряти її в силу того що саме в ній живе. Наприклад теорія з темною матерією насправді ніяк не пояснює формування пласких і спіральних галактик які очевидно є продовженням еволюції менших кулеподібних галактик які в процесі зіткнень між собою набирають все більшу масу в центрі і зрештою формують великі пласкі галактики де явно увесь галактичний диск наповнений зірками зосереджений паралельно осі обертання чорної діри в центрі. Саме на екваторі чорної діри кутова швидкість і як наслідок і гравітаційна взаємодія будуть найбільшими і саме це власне може і визначати форму найбільших галактик з найбільшими чорними дірами в їх центрах які сформувалися в процесі еволюції.

    • @antonkostetskiy2483
      @antonkostetskiy2483 11 месяцев назад

      ​@@vaporizer1000
      Ви щось багато наговорили, але гравітаційні хвилі активно міряють вже з 2016 року. То до чого це все?

  • @pawlozepak
    @pawlozepak Год назад

    Класно! В очікуванні наступних відео!

  • @BarabashkaPS
    @BarabashkaPS Год назад +1

    Дякую за чудовий контент

  • @БогданГринюк-е4б

    Інтуєтивно імперичним шляхом🙏🖖

  • @sergiikornieiev8606
    @sergiikornieiev8606 Год назад

    Гарний проект!

  • @valeryboyko6702
    @valeryboyko6702 Год назад

    подяка автору.
    Класне відео.
    Вчені не люблять пояснювати простими словами фізику. Бо важко так поясняти складне.

  • @ІгорПіхоцький-ъ1г

    Дуже цікаво !😊

  • @AtomicChan
    @AtomicChan Год назад

    Ще один цікавий україномовний канал. Підписавсь.

  • @Taronimus
    @Taronimus Год назад

    Потужне відео, дозволило мені згадати університетську науку

  • @valeryalistratov2180
    @valeryalistratov2180 Год назад +3

    Хотів подякувати автору каналу та його команді за таку велику працю та гарний випуск. Дуже видно, що докладаєте багато зусиль до науки. Якщо дозволете, дуже хотів би попрохати казати Айнштайн - бо так правильно українською. Це згідно всіх українських правописів, дуже ріжить вухо. Ще раз дякую за працю та український науковий контент.

    • @denklukovskii715
      @denklukovskii715 Год назад +4

      Einstein - де тут буква "А"? Українською завжди було Ейнштейн, поки "найрозумніші" філологи не навертіли з правописом так, що чорт ногу вломить. Вухо не ріжить, а ріже, саме так буде вірно з точки зору українського правопису.

    • @ScienceUAofficial
      @ScienceUAofficial  Год назад +5

      Мається на увазі, що читати прізвище треба за правилами німецької мови.

    • @valeryalistratov2180
      @valeryalistratov2180 Год назад

      склад 'Ei' німецькою читається як 'А' ... якщо ви в оригіналі послухайте його прізвище - то як раз і буде Айнштайн. Ось правильна вимова прізвища@@denklukovskii715

  • @ФедорУшаков-щ8ш
    @ФедорУшаков-щ8ш Год назад +2

    Дякую, хоча трошки важкувато для непідготовленої людини
    Скажіть якщо зараз всесвіт плоский, і розширюється з прискоренням, то це значить що раніше він не був плаский а був замкнений, а завтра він буде відкритий ?
    За умови що масси не стає більше, а енергія вакууму зростає за рахунок збільшення самого вакууму, то виходить нам пощастило жити в часи коли всесвіт плаский?

    • @pingpong_
      @pingpong_ Год назад

      Всесвіт не плаский

    • @Propidium-Iodide
      @Propidium-Iodide Год назад

      якщо ΛCDM правильна (якщо) то щільність з часом постійно змінюється але час "плоского" стану найбільший, тому не сильно і пощастило.

    • @ФедорУшаков-щ8ш
      @ФедорУшаков-щ8ш Год назад

      @@Propidium-Iodide постійно падає?
      Але чому тоді в відео йшлось про функції часу?

    • @Propidium-Iodide
      @Propidium-Iodide Год назад

      ​@@ФедорУшаков-щ8ш
      функції часу - змінюється з часом. Що не так?
      >постійно падає?
      ніхто точно не знає.
      Всі ці твердження модельнозалежні.
      Ми говоримо про процеси, які йдуть на масштабах мільярдів років і мільярдів світлових років. Експерементально перевірити ми не можемо. Люди будують моделі і перевіряють їх на реальних спостереженнях, але це як писати біографію людини по сімейному фотоальбому.

  • @lililebead2896
    @lililebead2896 Год назад

    Дуже сподобалось

  • @anatoliidudko7029
    @anatoliidudko7029 Год назад

    Капець класний канал. Супер щоб послухати в нічну зміну. Але на цьому відео я поплив досить швидко. 😂

  • @uv152
    @uv152 Год назад

    Дуже сподобалось відео

  • @bopaification
    @bopaification Год назад

    При включені у виклад хронології і призвіща вчених, які приклалися до розвитку космології, було б значно адаптовано до загальної історії розвитку науки

  • @nsadschenko
    @nsadschenko Год назад

    Дуже цікаво.

  • @ОксанаЛысенко-ю1э

    Дякую!

  • @oleksandrkondratov4460
    @oleksandrkondratov4460 Год назад

    Дуже цікавий канал.

  • @TopTrandLife
    @TopTrandLife Год назад

    Прекрасно звучиш☺️👍🏻

  • @MykolaVynokorov-he6uo
    @MykolaVynokorov-he6uo Год назад +1

    ЛАЙК!!!!

  • @SoundPeaks
    @SoundPeaks Год назад +1

    🎉👍 класне відео, дякую за подвиг ❤

  • @ІгорЧорний-ь9ж
    @ІгорЧорний-ь9ж Год назад

    Подяка за відео Вам

  • @ОлегА-ы3и
    @ОлегА-ы3и Год назад

    + за онлайн курс з фізики

  • @БогданГринюк-е4б
    @БогданГринюк-е4б Год назад +1

    Слава ГЕРОМ України!!!
    А вам подяка, нарешті засну🤗. Нічого не розумію, но цікаво🤔😉.
    Відпочину, дякую🖖

  • @augalamx
    @augalamx Год назад

    Також є інша можливість. Просвічування більшої товщини простору призводить до почервоніння променів світла. Як, наприклад, червоніє Сонце на сході чи заході із-за більшой товщини повітря. Але окрім почервоніння світла від зірок. Іншого способу виміряти відстані не існує. Тут треба обережно. Можлива серйозна помилка. Вона сильно підходе до теорії великого вибуху, саме тому доплер і вибрали. Що вибух ніхто не бачив. Що причину почервоніння ніхто не літав і не дивився на відстані. Тому все це лиш припущення. Тобто теорія, а не доведений факт. Є інші можливості пояснюючі причину почевоніння далеких об`єктів. Тим більше, що телескоп Веб також загнав теорію великого вибуху у глухий кут. Отже, скоріш за все, нічого нікудеи не розлітається. Можливо тільки обертаєтья.

    • @ScienceUAofficial
      @ScienceUAofficial  Год назад +1

      Вебб не "загнав теорію великого вибуху у кут", про це є окреме відео на каналі
      ruclips.net/video/2pUwIWeGQVA/видео.htmlsi=D17u1cFR4EFLTpXS

    • @augalamx
      @augalamx Год назад

      @@ScienceUAofficial Але вибрав доплер чомусь. Так можна вибрати доплер на сході чи заході сонця. Головне щоб у діючу "релігію" вписувалось

    • @dmitryvodolazsky
      @dmitryvodolazsky Год назад

      @@augalamx Атмосферные оптические эффекты как аналогии тут не годятся, т.к. положение спектральных линий Солнца при восходном/закатном покраснении не меняется (а при космологическом КС - меняется, именно так оно и наблюдается).
      Но беспричинное сужение множества "допустимых" теорий - действительно, не особо разумный подход.

  • @YevKli.D
    @YevKli.D Год назад

    Хоч і входжу у ті 3.8% (старих пердунів чи вінтажних газогенераторів), але було дуже цікаво. Дякую.

  • @vladimirgorelik3545
    @vladimirgorelik3545 Год назад

    Дякую за працю. ХАЙ КВІТНЕ УКРАЇНСЬКИЙ ЮТУБ. Слава Украине!!! Героям нашим Слава!!! Слава ЗСУ!!!

  • @yevhenbaidiuk8695
    @yevhenbaidiuk8695 Год назад

    Відео дуже круте, видно що ти розумієш про що говориш а не просто читаєш перекладену статтю з мудрим лицем як інші 😂.
    Можеш зробити відео про білі Дири, бо мені здається що ми в центрі чорної Дири де великий вибух є біла дира, а розширяємось тому що вона досі поглинає матерію зовні.😅

  • @OleksandrZoz
    @OleksandrZoz Год назад

    Кайф. Дякую.

  • @ObserveRecordRepeat
    @ObserveRecordRepeat Год назад

    Дуже цікаво, правда не дуже зрозуміло, напевно перед цим відео треба знати трохи більше теорії

  • @БогданГринюк-е4б

    Ааа, всесвіт розширюється🤯😱.
    Но нерівномірно, бо чомусь живіт росте, а корінь😉сохне🤦‍♂️🤗

  • @master_sergik
    @master_sergik Год назад +1

    вау 😮
    епічна тема 🤯

  • @derwishrenegat743
    @derwishrenegat743 Год назад

    Я думаю собі, що ми помиляємося щодо сферичності Всесвіту: можливо він у формі мушлі? Тому має місце поступове розширення "сфери", при проходженні каналом "равлика".

  • @dmytropanchenko319
    @dmytropanchenko319 6 месяцев назад

    Якщо навчитись добувати енергію з вакууму, скільки можна видобути? Це буде нескінченний запас енергії? Енергія вакууму є тільки в вакуумі чи всюди, де є простір?

  • @ТарасГанжа-у1п
    @ТарасГанжа-у1п Год назад +2

    Відео дуже сподобалося, дякую автору та його команді. Приємно, що з'явився дійсно якісний продукт українською.
    Маю декілька запитаннь та прохань:
    1. Можливо тупе. Ro - може дорівнювати нулю лише за відсутності енергії? Т.т. завжди більше нуля?
    2. Будь ласка можна якесь посилання на роботи по ''блукаючому Всесвіту'', дуже цікаво, як самотпо собі, оскільке вперше почув, так і те, чому ліва частина кривої все ж перетинає часову шкалу, хоч і дуже ''далеко''.
    3. Прохання, по можливості у відео, де є рівняння озвучувати кожну величину, що фігурує, бо, наприклад, з доданками в рівнянні так і не розібрався: говорите ща три, а їх в дужках чотири, хоча один має від'ємний знак (але прослухаю ще раз, може він і є ''зайвим''.

  • @SokolenkoVasilTV
    @SokolenkoVasilTV Год назад

    Дуже цікаво але складно для мене

  • @msheremeta
    @msheremeta Год назад

    2:00 цікаво чому світло має ефект Доплера, швидкість світла ж константа і не залежить від швидкості джерела

    • @antonkostetskiy2483
      @antonkostetskiy2483 11 месяцев назад

      Тим не менш ефект існує, але ледь помітно

    • @msheremeta
      @msheremeta 11 месяцев назад

      @@antonkostetskiy2483 🤣

  • @vend568
    @vend568 Год назад

    Будь ласка, пояснить хто небудь таке явище - в день мої сонячні панелі видають напруження біля 42 вольта, вночі нуль. То що, від безлічі зірок не надходить фотонів достатньо, щоб створити будь яке напруження? Кілька діб тому був повний місяць, та напруження о пів на третю ночі сягало 23.5 вольта. Звісно, що то відбити сонячні проміні створили таке напруження, але чому вночі від зорь нуль?

    • @vend568
      @vend568 Год назад

      @@sashag7155 Якщо ви бажаєте більш детально, то від зміни відстані між протилежно заряджанні часточками створюються електромагнітни коливання, коли такі зміни носять циклічний характер та відповідну частоту, то те, що вони утворюють має назву фотон, бо поводиться як хвиля і як частинка одночасно. Однак це ні в якому сенсі не наближає до відповіді на моє питання.

    • @vend568
      @vend568 Год назад

      @@sashag7155 Знаєте, це все дуже суперечливі питання, однак зірок теж мільярди. Тому питання й виникло.

    • @vend568
      @vend568 Год назад

      @@sashag7155 Вибачте, я поспішав, тому відповів стисло, по суті. Ви також використовуєте термін квант, однак в широкому сенсі це взаємодія електростатичних зарядів двох та більше часточок, яку можна описати більш детально, та усунути явище, більше відоме як кореляція.

    • @ScienceUAofficial
      @ScienceUAofficial  Год назад

      Абсолютна дурниця стосовно фотона.

    • @vend568
      @vend568 Год назад

      @@ScienceUAofficial Дуже розумно щось написати, як то кажуть - щоб в роті не воняло. Є що по суті питання відповісти? Зіркі далеко, то не аргумент, тому що їх безліч. Однак чому так стається, що коли місяць повний, то енергії відбиває більше, ніж всі зорі разом взяті випромінюють?

  • @Медоїд-я9ъ
    @Медоїд-я9ъ Год назад

    Якщо ми бачимо, що найбільш віддалені галактики дедалі швидше від нас віддаляються. То ми маємо розуміти, що чим далі ми дивимось, тим далі ми дивимось у минуле. Виходячи з динаміки, що ближні галактики віддаляються від нас повільніше. То можна констатувати, що всесвіт уповільнюється з часом. Крім того ми забуваємо, що ми рухаємось в сукупчення галактик, що явно каже про збір в одну точку великої кількості довколишніх галактик. І ми не знаємо як на данний момент поводяться найбільш віддалені галактики бо ми бачимо як вони поводились декілька мільярдів років тому.

    • @Propidium-Iodide
      @Propidium-Iodide Год назад +1

      >Виходячи з динаміки, що ближні галактики віддаляються від нас повільніше. То можна констатувати, що всесвіт уповільнюється з часом.
      неправильно. Розширяється простір в %. Тому чим його більше, між нами і якоюсь точною, тим більше він розшириться в метрах.
      Неправильна, але очевидна, аналогія з туманом. Чим далі, тим гірше видно, не тому, що вдалені туману більше, а тому, що його більше між нами і далекими об"єктами.

  • @МихайлоПетренко-й5э

    Істина настільки проста,що в неї просто не вірять.Що може бути простіше аналогій.

  • @alex_quick
    @alex_quick Год назад

    класне відео, але треба багато перетравити і зрозуміти ))

  • @Ivan-y1w1d
    @Ivan-y1w1d Год назад

    Правильно, друже! Ефір, світовий ефір/етер - ось де розповсюджується ел/магн. хвилі (радіо-, світло). Класик був муд*к!:) :((((

  • @SV_2000
    @SV_2000 Год назад

    Послухав з цікавістю, нічого не зрозумів, крім того що світ таки не статичний, він розширюється, но якось там не до кінця зрозуміло.))))

  • @Ukrainian-86
    @Ukrainian-86 Год назад

    Дякую

  • @Анатольтаврійський-ф4ч

    Скоріш за все космологія попала в пастку ефекта Допплера. Він зрозумілий і на "поверхні"
    Щоби стверджувати про космологічне розширення Всесвіту, треба бути абсолютно впевненими, що наука знає всі єфекти, які призводять до втрати енегргії фотонами.
    Останні спостереження за допомогою телескопа ім. Дж. Уєбба, показують, що є великі сумніви щодо розширення.
    Як стверджують вчені, в кожному кубічному сантиметрі простору знаходиться дещо більше 1000 фотонів та нейтрино.
    Вони можуть між собою взаємодіяти? Невідомо.
    А якщо можуть???

    • @dmitryvodolazsky
      @dmitryvodolazsky Год назад

      Могут. Вообще-то меж-фотонное взаимодействие существует (т.е. ЭД "на самом деле" немного (самый чуток) нелинейна).
      А ещё есть разные недопиленные на сегодня теории квантовой гравитации с дискретным пространством - там для классического подхода вообще всё будет печально. И ещё хуже, что на сегодня вопрос "что же такое пространство (и время)" без дискретности вообще не придумали, как дальше решать.

  • @igorchyk09
    @igorchyk09 Год назад

    А буде відео де простими словами пояснюється оце відео "Головне рівняння космології простими словами"? А то я перестав щось розуміти хвилини вже десь до 10... :)

  • @Dziub_ka
    @Dziub_ka Год назад

    А можна доєднатися до курсу якщо вже 20?

  • @АлександрТаркан-й9э

    Подобається.

  • @rostik6161
    @rostik6161 Год назад

    Речовина лише підкоряється тяжінню, але не є джерелом тяжіння.
    Наприклад, у межах сфери тяжіння Землі, сонячне тяжіння відключене. Цьому є багато експериментальних підтверджень.
    Із-за неприйняття цього факту, фундаментальна фізика знаходиться у критичному стані, потонувши в безлічі протиріч.

    • @msheremeta
      @msheremeta Год назад

      Я не експерт, але не впевнений, що в межах тяжіння Землі сонячне тяжіння відключене, місячне тяжіння ж не відключається, то чого сонячне мало б?

    • @rostik6161
      @rostik6161 Год назад

      Усередині сфери земного тяжіння діє лише планетарне тяжіння. Усі інші відключені.

    • @msheremeta
      @msheremeta Год назад +2

      @@rostik6161 а як же припливи та відпливи?

    • @rostik6161
      @rostik6161 Год назад

      Ці явища не мають ніякого відношення до небесних тіл, що обертаються навколо Землі.
      Я розумію Вашу здивованість, але фактична та теоретична картини припливних явищ настільки відрізняються одна від одної - що на основі такої теорії передраховувати припливи неможливо в принципі. Та і ніхто не використовує рух Місяця, для розрахунку припливних явищ.
      Розрахунки припливів та відливів робляться з використанням методики, де Місяць не має ніякого відношення.

    • @satorigiissin6562
      @satorigiissin6562 Год назад

      @@msheremeta , а це вже наслідки эффекту подвійної системи, в котрій ми існуемо. Адже навколо зірки обертаеться не просто планета із супутником, а система з двох небесних тіл, що мають загальний центр масс, наближенний до поверхні найбільшого з них.

  • @lookdeeper8913
    @lookdeeper8913 11 месяцев назад +1

    Вже 13,7 млрд років ніколи не було, щоб ніяк не було.🇮🇱🇺🇦👍❤️

  • @СергейСолдатов-т8й

    Дуууже цікаво.Дякую.

  • @ВадимКуранов-г5д

    Сподобалось, хочу ще!

  • @1975Leather
    @1975Leather Год назад

    Нічого не второпав, але цікаво)

  • @timbovas
    @timbovas Год назад

    Дайте ще)

  • @sonicc-b5u
    @sonicc-b5u Год назад

    якісний контент

  • @ІванЯненко-й9т
    @ІванЯненко-й9т 10 месяцев назад

    Дуже дякую за рекламу дитячої школи фізики.

  • @ЯрославБоженко-ь5й

    Певні частинки наприклад нейтрино мали б рухатись з зі швидкістю світла, але щось їх уповільнює. Тобто вони мають енергію,а отже і масу в Ев. Тобто якщо їх прискорити,то вони мали б рухатись назад у часі.Що узгоджується законом збереження енергії,тобто всесвіт має певну енергію руху,проте саме маса балансує цей рух.