Як сильно деградував li-ion акумулятор працюючи в буферному режимі?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 26 авг 2024
  • З даного відео ви дізнаєтесь наскільки сильно деградував li-ion акумулятор, працюючи в буферному режимі протягом року.
    Посилання на даний безперебійник:
    www.olx.ua/d/u...
    Посилання на li-ion акумулятори:
    www.olx.ua/d/u...
    www.olx.ua/d/u...
    #powerbank #блекаут

Комментарии • 69

  • @user-ce7uz9zj1q
    @user-ce7uz9zj1q Месяц назад +2

    У мене Li-ion акумулятор пропрацював у буферному режимі з напругою 4,0 В 5 років. Після зняття його з експлуатації акумулятор був як новий, напруга 4 В. Я вважаю, що розмови про деградацію Li-ion акумулятора в буферному режимі є повною нісенитницею, всі ссилки про деградацію взяті з одного даташиту. Головне, дотримуватись умов заряду-розряду і не перевищувати робочу напругу 4,2 В.

  • @tangerine-pank
    @tangerine-pank 8 месяцев назад +2

    В мене за 4 місяці роботи в дбж для роутера, акуми 18650 знаходяться постійно зпряджені до 100% Заміряв ємність - не змінилася, а опір дещо виріс - з 17мОм до 19мОм. Поставив їх назад, заміряю ще через декілька місяців.
    Взагалі, з цією деградацією для себе вирішив, що у випадку використання 2шт в міні дбж, мені простіше через рік чи півтора їх замінити на нові, ніж зараз вигадувати спосіб як би це змінити спосіб їх зарядки :)
    І то , міняти, якщо їх ємність знизиться суттєво, але час покаже.

  • @alexloza4777
    @alexloza4777 7 месяцев назад +2

    Дуже цікавий тест, всі пишуть що так не можна, в самого більше року літій в буферном режимі. Але ємність велика, просто так не перевірити.

  • @andrewfrosty5194
    @andrewfrosty5194 8 месяцев назад +4

    Дякую за тест! Досить цікаво було дізнатися що станеться з моїм дбж через рік)

    • @Greenkot87
      @Greenkot87  8 месяцев назад

      Мені теж було цікаво перевірити.

  • @slavastaniUA
    @slavastaniUA 8 месяцев назад +8

    цікавий тест, дякую ! у самого 1,5 року працюють в такому ж режимі, деградації немає ( 4S2P, літійзалізофосфат )

    • @Greenkot87
      @Greenkot87  8 месяцев назад +1

      Дякую за коментар.

    • @VShuricK
      @VShuricK 8 месяцев назад +2

      ліфер з самого початку був сильно кращий стандартного ЛітійКобальту в буферному режимі. Просто сучасні схеми легування сильно покращили ЛітійКобальт.

    • @_Only
      @_Only 8 месяцев назад +1

      Ну Ви порівняли! 😂
      LiFePO взагалі розрахований на значно більшу кількість циклів у порівнянні зі звичайними літієвими - точно не пам'ятаю, здається на 5000 циклів чи навіть більше, проти 500 у LiPo, тож нічого дивного!

    • @slavastaniUA
      @slavastaniUA 8 месяцев назад +2

      @@_Only є приклад і з чистим літієм... на дачі прикроватне світло ( 3S3P ) 4 роки в такому режимі, як вистачало на 3 години, так і нині - 3 години... може, якісь одиниці відсотків не беру до уваги... ЧОТИРИ РОКИ !

    • @_Only
      @_Only 8 месяцев назад

      @@slavastaniUA Все залежить від використання акумулятора.
      Теж є приклад - в моєму старенькому телефоні стояв літій (ну подобається мені кнопковий телефон, лежить собі в кармані поруч з 13-м Айфоном 😂). Кожну ніч заряджався, вистачало в такому режимі на рік, плюс ще декілька місяців с потребою дозаряда протягом дня. Тож міняв акумулятор десь кожні півтора роки.
      Як виявилось - це була несправність телефона, бо після заміни плати одного заряду стало вистачати на 3-5 днів, в залежності від використання телефону.
      Але от я рахую - літій розраховано приблизно на 500 циклів із втратою 15-20% ємності, далі вони втрачають ємність вже швидше. В році 365 днів, тож приблизно так і виходить. У такому режимі (раз на 3-5 днів) акумулятора повинно вистачати десь на 4-5 років.
      Видно у Вашому випадку Ви заряджаєте цей акумулятор час від часу, доволі рідко... чи він у буферному режимі у Вас працює?

  • @vanyaprinc
    @vanyaprinc 8 месяцев назад +2

    В мене теж, свинцеві акумулятори і тягові хз які помирали після кожної зими. 2 роки тому поставив на два різні пристрої LIFEPO4 акумулятори 105Аг і 30Аг. Другий рік робти, залишое ємності 99% в обох випадках. А минулої зими наробив світлячків - одна банка 18650, фоторезистор і світлодіод, періодично заряджаю, працюють від повної зарядки і поки не перестане світити, не тестував, але працюють до тепер з минулої осені.

    • @_Only
      @_Only 8 месяцев назад

      Жаль 18650 на таке - я подібне роблю з акумів для одноразок - 3 штуки 850-міліамперних акумів паралельно.
      Зараз переробляю ці світлячки, хочу засунути їх в корпуси від перезаряджаємих ельфбарів, і додати ще індикацію низького заряду (3,08 в.) акумуляторів на MAX809T - відключення білого світлодіода, і включення червоного покаже, що пора поставити на зарядку.
      От тільки від рідної ельфбарівської плати зарядки з її 200-250 мА струму вони довгенько заряджаються, але жаба давить ставити в них окрему 1-амперну плату, та й місця там для неї малувато.

  • @TechnoMasterKyiv
    @TechnoMasterKyiv 8 месяцев назад +2

    Дякую за корисну інформацію! 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦

  • @MasterDTS
    @MasterDTS 3 месяца назад +1

    З початку вiйни , а це вже бiльше нiж 2 роки , подiбний пристрiй прицюе 24/7 - також втрати емностi практично нема.

  • @asumptio
    @asumptio 8 месяцев назад +1

    Дякую за відео та вашу працю! Слава Україні!

    • @Greenkot87
      @Greenkot87  8 месяцев назад +1

      Героям слава!

  • @JhonPreston
    @JhonPreston 6 месяцев назад

    Очень хороший канал, где практика первична. Также здорово, что у автора можно купить готовые устройства и даже под заказ. Цена и качество превышают али.

  • @Vasyl-f3k
    @Vasyl-f3k 5 дней назад

    Привіт в цій збірці тільки акамулятори і бмс 3с40а?

  • @BohdanTrotsenko
    @BohdanTrotsenko 8 месяцев назад

    дякую

  • @ABRICOSIC1990
    @ABRICOSIC1990 8 месяцев назад

    Минулого року взяв б/в акумулятори від авто lg e63 замість гелевого який вдвічі дорожче був (майже) 100А. Зробив збірку 3s4p з гарною бмс та активним балансиром. Нещодавно перевіряв, за 2 години роботи віддав 35-40А і напруга з 12,6 впала до 12,1. Приблизно такі результати і були з самого початку. При розрахунках рік тому, виходило що до 10В 240А акумулятор має віддавати 150А

    • @Greenkot87
      @Greenkot87  8 месяцев назад

      Потужний акумулятор. Яку BMS ви використали?

  • @Ohm94
    @Ohm94 3 месяца назад

    Питання
    Ви раніше показували плату ups яка видає 1А 1s , вона теж працює в буферному режимі?
    По відео - все геніально та просто!

  • @_Only
    @_Only 8 месяцев назад

    Трішки неочікувані результати - я уявляв собі що через рік залишиться десь 90% ємності.
    Але це залежить від того, наскільки часто цей павербанк працював на розряд, бо наскільки я знаю літієві акумулятори розраховані в середньому на 500 циклів. Якщо ж вони не до кінця розряджаються, то це вважається частинкою повного циклу, у всякому випадку Макбуки приблизно так оцінюють здоров'я батареї.

  • @MrDmitryL
    @MrDmitryL 7 месяцев назад

    3S7P 18650 35E працюють вже півтора роки. Заряджаю до 12.2 В, захист 9В, старт живлення після початку заряду 10В. Жодних "деградацій"

  • @Rem_os
    @Rem_os 8 месяцев назад +1

    БМСка то балансувала по 4.2?
    Мабуть того і живуть довго, бо розраховані на 4.35.
    А по живучості в буфері, то є багато спорів по поводу користування ноутом на зарядці з підключенним акумом. У мене є ноут, якому років 12-13 і завжди використовується з підключенним акумом. До цих пір, при пропаданні світла аккум тримає близько 2 +/- години як і за нового.
    Мабуть все ж залежить від самих аккумів який режим їх гробить, а який подовжує життя.

  • @KATALO-jv2po
    @KATALO-jv2po 7 месяцев назад

    У мене через 1,5 року навіть більша ємність стала на 250ма. Оскільки саморозряд великий став і підвищився внутрішній опір.

  • @mikhailg7914
    @mikhailg7914 8 месяцев назад +2

    У меня 4 подобных сборки на 18650, через год на одной умерла одна банка, но при этом они все бу были и возможно она так и так бы умерла. Потери емкости нет

  • @user-cf7of4qi7u
    @user-cf7of4qi7u Месяц назад

    тому шо не на макс. напрузі буфер! і ви не заміряли внутрішній опір...

  • @veoramid
    @veoramid 8 месяцев назад +2

    Нещодавно дізнався про активні балансири. Вони, начебто, працюють завжди. Як недолік - вони постійно беруть напругу з батарейки, як перевага - працюють на робочій напрузі акумулятора.
    То в такому випадку акумулятор можна тримати на 80% напруги - буде точно довше працювати.
    А "звичайні" резисторні балансири працюють на чкійсь дуже високій напрузі акумулятора. (99%)
    Оце "балансував" акумулятор - результат "не дуже". Напруга 4.2/4.1/4.2 при струмі менше 0.1а і такий стан годинами :(

    • @Greenkot87
      @Greenkot87  8 месяцев назад +2

      З активними балансирами теж є нюанси. Там не все так однозначно.
      В мене акумулятор після року роботи, був ідеально відбалансований пасивним балансиром. І пасивний балансир працює в кінці цикла заряду, тому бажано трішки потримати на зарядці коли акумулятор вже заряджений.

    • @_Only
      @_Only 8 месяцев назад +1

      По-перше - у пасивному балансирі можно підняти струм врівноваження, додавши до наявних на платі резисторів паралельно ще додаткові, враховуючи при цьому потужність, яка буде на них виділятись - мосфети, які там стоять у якості ключів, зазвичай дозволяють пропускати більший струм. Навіть звичайний світлодіод разом з обмежуючим резистором додасть15-20 мА врівноважуючого струма, до того ж буде індикація спрацювання відповідної комірки балансира.
      А по-друге - можно спробувати на зарядному пристрої трохи зменшити напругу, яку він видає, тоді в кінці заряду струм заряджання буде меншим, отже акумулятори надійніше будуть врівноважуватись.

  • @sbondjjeem5500
    @sbondjjeem5500 8 месяцев назад +1

    Я вважаю що тест недуже точний , оскільки первий елемент тестувався струмом 0,3С а збірка 0,15С на один елемент . Для збірки потрібен струм 3А щоб елементи були в однакових умовах тестування.

    • @Greenkot87
      @Greenkot87  8 месяцев назад

      Я в відео сказав що споживання роутера 0,5 ампер. А тест я проводив при 1,5 ампер наближене до реального використання. З досвіду скажу що це не вплинуло на результат.

  • @user-vc1pj8el4j
    @user-vc1pj8el4j 8 месяцев назад

    Що це за пристрій ви робили? Дайте ссилку подивитись будь ласка

  • @Van35g
    @Van35g 8 месяцев назад

    Кожен акум має свій захист то супер. Роками має працювати .

    • @Greenkot87
      @Greenkot87  8 месяцев назад

      Так там в кожному акумуляторі стоїть своя BMS.

    • @VShuricK
      @VShuricK 8 месяцев назад +1

      @@Greenkot87 ну не БМС, просто захист)

    • @user-bf5ry2lu5u
      @user-bf5ry2lu5u 8 месяцев назад

      @@VShuricK , плата защиты---это и есть BMS-1S

    • @VShuricK
      @VShuricK 8 месяцев назад

      @@user-bf5ry2lu5u battery management system - "вгадав всі букви, не зміг прочитати слово(с)?
      захист не впливає на роботу батареї окрім аварійних випадків. БМС - впливає безпосередньо.

  • @Alex_E
    @Alex_E 4 месяца назад

    Навіщо вираховувати mAh, якщо є Wh. Один акумулятор віддав 7,3Wh*9шт=65,7Wh розрахункова ємність, а ваш UPS віддав 70Wh. Тобто, деградація відсутня.

  • @Andriy489
    @Andriy489 8 месяцев назад

    В мене так стоять підключені в буферному режимі 4 Li-ion акумулятори в акустиці в колонках, там плата на заряд стоїть TP4056 і вони 4 в паралель підключені разом з мікроплатою підсилювача на 7 ват він також працює від 3 до 4.2в до неї, а сама плата 4056 підключена на постійній основі в блок живлення який видає 5в 0.3-0.4а тобто якшо колонки працюють то плата 4056 живить як підсилювач так і акб і якшо підсилювачу потрібно більше енергії ніж може видати плата зарядки tp4056 то розряджаються тоді акуми, а коли виключаю телевізор до якого акустика підключена колонки стоять ввімкнені і плата 4056 заряджає як акб так і живить підсилювач який бере 0 ват в простої, цікаво наскільки в деградацію пішли акб за 2 роки використання

    • @Greenkot87
      @Greenkot87  8 месяцев назад

      У вашому випадку не зовсім буферний режим. Мікросхема tp4056 має 4 цикла заряда:
      1. До 2,9 В заряджає мізерним струмом.
      2. З 2,9В до 4,2В стабільним струмом 1А.
      3. З 4,2В заряджає стабільною напругою 4,2В.
      4. Коли струм знижується до 70мА повністю відключає від зарядки.

    • @Andriy489
      @Andriy489 8 месяцев назад

      @@Greenkot87 значить акустика живиться виключно від акб, а коли акб підсівші то тп4056 їх дозаряджає алгоритмом взалежності наскільки вони розрядились

    • @vavarust
      @vavarust 2 месяца назад

      ​@@Greenkot87не відключається зарядка при досягненні струму 70 мА, просто загорається світлодіод що струм який протікає менший 70мА, хоч там здається 100 чи 110мА

  • @ESS1024
    @ESS1024 8 месяцев назад

    Так вони в такому режимі насамперед не ємність втратять, а у них збільшиться струм саморазряду. І перевіряти на практиці це трохи небезпечно.

    • @Greenkot87
      @Greenkot87  8 месяцев назад

      Можу перевірити струм саморозряду, залишити на місяць і перевірити ємність.

  • @user-oi7qk5oi3v
    @user-oi7qk5oi3v 8 месяцев назад

    На мій погляд, це свідчить про якість акумуляторів та плати bsm, Але кожен аккумулятор має свою плату контроля заряду?

    • @Greenkot87
      @Greenkot87  8 месяцев назад

      Так в кожному акумуляторі є своя bms. Але на результат це не повпливало.

  • @vpikooorka
    @vpikooorka 8 месяцев назад +1

    пізнавально

  • @limtbk
    @limtbk 7 месяцев назад +1

    Не розумію нащо ви ті обчислення з ампер*годинами робите, якщо у вас пристрій показує ват-години? 1 акум 7.3Вт*г, 9 акумів 70Вт*г, і виходить що акуми які працювали рік віддали на 0,4Вт*г більше ніж той що просто лежав. Це можна пояснити наприклад різним струмом розряду (один акум ви розрядили за 2 години, а 9 за вдвічі більший час, тобто струм на кожен елемент там був вдвічі меньший).
    Взагалі рекомендую на майбутнє ємність рахувати тільки у ват*годинах, бо ампер*години по-перше не відібражають реальної фізичної суті (наприклад акум віддавав 1А першу годину при напрузі 3.7В, а другу годину напруга впала до 3В, але акум віддавав той самий 1А - і це буде зовсім різна робота у порівнянні з акумом який всі 2 години тримав напругу 3,7В), а по-друге у ват*годинах можна порівнювати ємність акумуляторів будьякої схеми без математичних обчислень.

    • @Greenkot87
      @Greenkot87  7 месяцев назад +1

      Теоретично і для порівняння краще користуватися ємністю в ват годинах, а на практиці нею користуватися можна при замірах по чотирьох провідній схемі підключення, коли струм йде по окремих проводах а напругу заміряє теж окремими проводами. В даному випадку чотирьох провідну схему було не зручно реалізовувати, а по двохпровідній схемі похибка вимірювань ємності в ват годинах дуже значна, тому цей параметр вториний. Надіюсь я доступно пояснив.

  • @exallere
    @exallere 8 месяцев назад

    Яка схема цього безперебійника? Можна десь подивитись?

    • @Greenkot87
      @Greenkot87  8 месяцев назад

      Там вхід, вихід, акумулятор з'єднані паралельно. Акумулятор підключений через плату bms.

    • @West_1988
      @West_1988 8 месяцев назад

      3s збірка + бмс з балансиром біла де вхід і вихід різні контакти. Резистор (5ом 5ват або блок живлення на 2.5 Ампери. При розряді акб.такий струм заряду...)+ діод (0.6в падіння}.. на вихід діод шотки 0.3в.. якщо 9в мало роутеру то добавляем дс дс модуль. Виходить 11.8а на банках. І акб не на зарядці постійно діоди запираються і викл акб.. 12в з роктера і ця приблуда в паралель..

    • @vavarust
      @vavarust 2 месяца назад

      Немає там ніякої схеми, 3s збірка (номінал 11.1В, макс 12.6В) як постійно на зарядці і на максимально заряді, ну бмс) для більшого ефекту)

  • @realiity
    @realiity 8 месяцев назад +3

    Не звертай увагу на послідовників Дарвіна, які убивають свої акуми неправильним зарядом і списують все це на буферний режим

  • @VShuricK
    @VShuricK 8 месяцев назад

    я: невже дугі вказала чесну ємність акума?
    також я: а, 2.2Аг@4.2в з 3Аг@4.35в. ну норм, як завжди.
    (якщо хто не в курсі, то Doogee, HomTom, Oukitel - то все одна контора)

  • @user-bf5ry2lu5u
    @user-bf5ry2lu5u 8 месяцев назад +2

    Люди, не ведитесь... Этот чувак барыжит литиевой батареей на 12,6 вольт, просто обозвавши её бесперебойником и при этом предлагает её заряжать просто обычным блоком питания на 12 вольт--чего делать нельзя!

    • @sentimentalbob
      @sentimentalbob 20 дней назад

      можна заряджати звичайним БЖ на 12В якщо в збірці є bms та струм заряду не перевищує рекомендовані.

    • @user-bf5ry2lu5u
      @user-bf5ry2lu5u 20 дней назад

      @@sentimentalbob , чудо в перьях, заряжать литиевые батареи надо только через специальные контроллеры заряда, или ЛБП, где можно принудительно ограничить ток. Простой же БП "видит" батарею как КЗ и должен уйти в защиту по перегрузке, если блок питания качественный. А не качественный БП тупа сгорит, или просто понизит напряжение..
      И второе---при всём желании, литиевую батарею на 12,6 вольт просто не зарядишь до полного 12 вольтами...

    • @sentimentalbob
      @sentimentalbob 20 дней назад

      @@user-bf5ry2lu5u завершений діалог з бидлом, яке не вміє уважно прочитати повідомлення.

  • @globenkoruslan8151
    @globenkoruslan8151 8 месяцев назад

    Мабуть ємність з 4.2в до 3.5в!? Чи ні!? Мало інформації автор 😮

    • @Greenkot87
      @Greenkot87  8 месяцев назад

      Ємність замірялась з 4.2в до 2.5в на комірку. Якщо ви уважно дивились на atorch 24dl це видно.