Egy kicsi fejlesztés talán még ráférne | TwoTrees SK1 CoreXY 3D Printer ◆ Eszközteszt

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 17 дек 2023
  • Jó irányba indultak el, de sok tesztelés és fejlesztés vár még a gyártóra.
    📌Itt vásárolható meg:
    shrsl.com/4clft
    🎈-$60-os kupon kód : NBSK
    e-mail ► rwbarkacsmuhely@gmail.com
    Facebook ► / rwbarkacsmuhely
    Patreon ► / reebwalter
    👔A csatorna támogatója:
    DotRoll tinyurl.com/2ceapmxs
    Domain regisztráció & Webtárhely szolgáltatás - Egy helyen minden, ami a sikeres online jelenléthez szükséges.
  • НаукаНаука

Комментарии • 55

  • @Conclooser
    @Conclooser 7 месяцев назад +15

    Ilyen egy korrekt teszt! Gratulálok! 👏

  • @j1mmy447
    @j1mmy447 7 месяцев назад +4

    Az alulextrudálás egy bizonyos "Rotation distance" beállítás helytelen értéke miatt lehet. Elég gyakori hiba az új nyotmatóknál. Köszönjük a tesztet!

  • @robertvarga925
    @robertvarga925 7 месяцев назад +6

    Az első nyomtatóm 2015 ös gyártású, octoprinttel használom a mai napig. Ahhoz képest ez egy űrhajó elvi síkon. Gyakorlatilag azonban használati értékben nem történt előrelépés, sőt... 😅 Ennyi pénzért szerintem jogos elvárás legyen, hogy ne kelljen otthon finomítgatni első használat előtt...

  • @chuby8573
    @chuby8573 7 месяцев назад +2

    Kérdezni nem szeretnék, azt hiszem eleget hallottam az eszközről. Kitűnő teszt videó. Kószönetet szeretnék mondani a korrekt vélemény nyílvánításért az eszközzel kapcsolatban.
    Tartsd meg jó szokásod!! Kellemes ünnepeket nektek!!

  • @BassBoostedArmy
    @BassBoostedArmy 6 месяцев назад +1

    Szia Walter!
    Nagyon jó videó lett, mint az összes eddigi termék tesztes videód, így tovább 🎉
    Ebben a videódban találtam pár vicces részt, és nem bírtam ki hogy ne csináljak egy covert ezen vicces részek felhasználásával.
    Remélem nem veszed sértőnek a dolgot, potenciált láttam ezen jelenetekben 😁😁
    Az említett jelenetek egyike amikor a kínaiakat mondtad hogy szerintük very smooth a nyomtatás 😂

  • @BuddyHollygan
    @BuddyHollygan 5 месяцев назад +1

    5:15 Ne haragudj, csak a félreértések elkerülése végett, de az A4-es jellemző, csak kiterjedését határozza meg, a vastagságát nem. A vastagságát a tömegéből lehet következtetni. Mert bizony van különböző tömegü 4-es, ezt meg szokták adni. Létezik akár karton, akár pillevékony változat belőle. A legáltalánosabb a 80g/nm, ami a fénymásolóba való méret. Köszi!

  • @makoado6010
    @makoado6010 7 месяцев назад +1

    17:30 talán ki kellene szárírtani a filamentet. az a hajo egyébkétn tényleg jó, 15 perc alatt a prusa lefosná a bokáját ha ilyet tudna fél óra alatt. az ára meg... hát +100 dolcsiért kapsz egy bambu p1p-t ami azért más minőség.

  • @jakabgipsz4788
    @jakabgipsz4788 7 месяцев назад +1

    27:45 Ebben tévedsz. Az új Bambulab A1 is ugyanezt tudja és a Prusa Mk4 is ilyen. Van a hotenden egy Load cell érzékelő és ez érzékeli a nyomást, amit az extruder hoz létre.
    Ez egy létező dolog. Hogy itt működik -e? az kérdés...

  • @pappbenjamin7708
    @pappbenjamin7708 7 месяцев назад

    Sziasztok! Anycubic Kobra Go - val van tapasztalatotok? Én, ahogy próbáltam meglepően jó volt. Esetleg lehet tesztre számítani?

  • @MyTechFun
    @MyTechFun 7 месяцев назад +3

    32:52 csak nem külső táp a tolómérőnek? 🙂Én is kaptam egy SK1-est és tök jó hogy végre van egy hasznos videó róla. Ez Bambulab P1P klón akart lenni (azonos építőtérrel) csak nagyobb kijelzővel meg auto Z-vel (leginkább ezek kerültek a selling pointba, miben jobb a P1P-től)

    • @Mindenhova
      @Mindenhova 7 месяцев назад

      Egy BAMBOO LAB P1P 700€, P1S 750€. Ahhoz képest ez az izé egy botrányosan drága vashalmaz. És még csak nem is zárt.

    • @jakabgipsz4788
      @jakabgipsz4788 7 месяцев назад

      Kiváncsi vagyok, hogy te Igor, mire jutsz vele. Valter szerintem nem vágja annyira a témát...

    • @MyTechFun
      @MyTechFun 7 месяцев назад +1

      @@jakabgipsz4788 köszi a bizalmat. Szerintem Walter már nagyon jól belejött a témába, nagyon jó munkát csinált a Kingroon Klipper nyomtatókkal. Ezt nagyon kapkodva csinálta, mert a TwoTrees nyomást gyakorol ránk, hogy minél előbb dobjuk ki a videókat (bár enyém nem hiszem, hogy idén kész lesz)

    • @jakabgipsz4788
      @jakabgipsz4788 7 месяцев назад

      @@MyTechFun Megcsúsztak valami miatt, de karácsonyi bizniszről nem akarnak lemaradni...
      De a kapkodás vissza fog ütni.
      Szerintem ez a hajó nekik elment... A Bambulab A1 elviszi a show-t.

    • @jakabgipsz4788
      @jakabgipsz4788 7 месяцев назад

      @@MyTechFun Azért nem nem mondanám...jó pár dolgot nem értett, ami egy tesztelőnél azért nem igazán elfogadható.
      A tesztelős videókat azért nézik meg az emberek mert abból szeretnének olyan dolgokat megtudni, amit maguk nem tudnak, a specifikációbólnem derül ki.
      Viszont ha a tesztelő, maga sem érti, mit miért, hogyan....akkor az veszett fejsze nyele.
      A "Magaduram" is elkezdett nyomtatókat tesztelni, úgy hogy már nyomtatott otthon párszor és úgy gondolta akkor már oké.
      Annyi hülyeséget, tévedést osztott meg, hogy az már fájt...

  •  7 месяцев назад +1

    Az ékezetes betűket az ssidban nem szokták szeretni a kínai cuccok wifi kapcsolódáskor. :)

  • @Steker01
    @Steker01 7 месяцев назад +1

    Filament kiszedéskor gyaníthatóan az ercf nél használ tip forming eljárást használja :)
    Fluid esetén cura szeletelővel lehet olyat hogy csak vissza töltse a profilt ne kelljen újra végig szintezni.
    Tudhatja a flow kalibrálást. Egy encoder nézi a fogaskereket de az se egy pontos adat szóval igen a flow kalibrálás az kuka nincs. Erről nem esett szól, hogy van így gyaníthatóan az sincs benne.
    Illetve amit hiányolok can bussal szerelt a gép?
    Nagyon jól össze rakott videó lett ha már a gép nem :)

    • @jakabgipsz4788
      @jakabgipsz4788 7 месяцев назад

      A szint profil visszatöltésnél jobb a KAMP. ruclips.net/video/HydfV8h4p60/видео.html

  • @Setrany
    @Setrany 7 месяцев назад +1

    Hotplate forrasztásról tervezel valamikor tesztet készíteni? Elég hasznos technológia, bár talán annyira nem érdekes önmagában, maximum eszközök összehasonlításával lehet hosszabb videó belőle (?)

  • @kristofwrld
    @kristofwrld 7 месяцев назад

    Használni kell a vorron nyomtató beállításait és kész meg egy pár kábelt át kell kötögetni egyszerű megoldás😅(csak viccnek szántam de egy megoldás lehet)

  •  7 месяцев назад +1

    Nem lehet, hogy azért nem tudsz a wifire csatlakozni az eszközeiddel, mert nem a 2,4ghz SSID-re csatlakozol? Általában nem támogatják ezek az eszközök az 5g hálózatot.

  • @jakabgipsz4788
    @jakabgipsz4788 7 месяцев назад +1

    28:13 EZ ugyanaz a dolog lehet: A vibráció keompenzáció lehet ZV, MZV, EI, HUMP, HUMP2 algoritmus szerinti. Ezt értik minta optimalizáláson.
    A klipper kiválasztja a leg megfelelőbbet.

  • @3dpseurope
    @3dpseurope 7 месяцев назад +12

    Többször hallgattam már videódat, de most kérlek, engedd el a papír lappal való szintezést, mert rossz úton jársz vele.
    Ha szintezést végzünk (CNC esetén nullpont felvétel, érintő vétel), akkor a gépnek az asztaltól való távolságát határozzuk meg. Amennyiben ehhez papír lapot veszel igénybe, úgy hozzá adsz a nullponthoz egy papír lapnyi (~0,1mm) távolságot, amit később a szeletelőben is korrigálni kell, vagy offsetelni az első nyomtatásnál. Ezen kívül, ha tégla pakolásból jössz be is más a kezed érzékenysége és ha egész nap semmit nem csináltál és pihent a kezed, akkor is más. Erre nem lehet lapozni a nullpont felvételt, talán ebből a példából látható a miértje.
    Nullpont felvételt talán a fényrés használatával lehet a lehető legjobban meghatározni. Ehhez pedig nincs másra szükség csak a szemedre és egy háttér világításra.
    Amikor a TISZTA fúvóka ÉRINTI a FELFŰTÖTT asztalt, akkor van meg a nullpont. Kérlek (több nyomtatós csoportban is küzdünk a papír lapos tévhit ellen, amit nem tudom már mikor és ki hozott be a köztudatba, de nagyon rossz irányba visz) ne terjeszd te is ezt a tévhitet / hibás eljárást. Értékesnek tartom a munkádat és figyelemmel követem azt, nem csak a teszt videókat, de ez egy ideje már zavart.
    A gép az első réteghez a nullponttól áll fel. Nem kell aggódni a miatt, hogy le fogja verni a tálcát, ha mégis e miatt aggódunk, akkor azt start gcode segítségével lehet kontrollálni. Én ezt az első rétegre állást (0,2) arra szoktam használni, hogy az asztal mellett elvégzett purge (elő extrudálás) maradványát a tálca szélével vágom le. Mielőtt válaszolsz arra amit írtam, kérlek teszteld az állításaimat régebbi (végállás kapcsolós) gépeken is, bármely típuson(, akár deltán is).
    Említetted, hogy a nagy sebességhez a kocka váz kell. Azért vess pillantást majd az új deltákra is (WASP,FLSUN T1/S1). A sebességhez kis mozgó tömeg kell és erős motorok, tartós szíjak (jelenleg). Ettől eltérést majd talán a linear motorok hozhatnak, de az még odébb van. A 3 orsó nem a nagy sebesség elérésére szolgál, hanem a 3 ponton való automata beállításra, amit a videó elején is említettél. Az asztal szintezése és a nullpont felvétel egymással nem összekeverendő és nem helyettesíti az egyik a másikat. A rossz tapadásod oka a nullpont felvételbe vitt hiba okozta, ehhez a 3 pontos BED TILT rendszernek semmi köze. Ahogy az is fontos, hogy a kapott értékeket, mivel klipper fut a gépen, a config file-ból vissza tudod nyerni és ellenőrizni tudod.
    Utolsó dolog... Ha kimérted, hogy az extruder alul extrudál és tudod, hogy klipper fut rajta és be tudod állítani az "estep"/"extruder rotation distance" értéket, akkor miután elmondtad és kimérted, érdemes lenne azt alkalmaznod is. A videódat így év végén már kicsit kifakadónak éreztem, mintha elfáradtál volna (nyilván a ház felújítás és a videó készítés rengeteg munkát és időt visz, de ez nem a nyomtató gyártók hibája, szerintem). Félre ne értsd, szeretem a videóidat azért mert el mondod a véleményed. Pont azért. Azonban ezt most kicsit többnek éreztem. És ki vagyok én, hogy ezt a szemedre vessem? Senki, egy vélemény, amit görgethet bárki tovább. De hátha neked segít (nekem segített hogy le írtam :) ).
    Köszönöm ha végig olvastad.

    • @bajcsyzoltan74
      @bajcsyzoltan74 7 месяцев назад +1

      Közértben kapott számlafecni? Annak pont megfelelő a vastagsága. Addig kell leengedni mig "megtörik" a papir amikor tolod alatta..Ennél pontosabbra szerintem nincs szükség..Itt se azzal volt gond hanem hogy az a lemez nem tapad vagy egyéb probléma..

    • @Mindenhova
      @Mindenhova 7 месяцев назад +3

      0 pont. Először is a 3D nyomtatók fényévekre vannak a CNC gépektől még ha nagyon hasonlóan is működnek. (Értsd ahogy kell) A papírlappal való szintezést azért találták ki, mert a felhasználók 99.9999999% nem szakember, hanem egyszerű halandó. Tudomásom szerint a fényrés ismeretlen fogalom a méréstechnikában, ez egy blődség részedről. Ezen kívül a firmware-be bele van írva a mindenki által használt papírlap vastagság (vagy normális esetben legalábbis bekalkulálja a gyártó), vagyis az usert segítve ezt nem kell visszaírni, mint mondjuk CNC 0 pont felvételnél, pl. ha etalonnal szintezünk. A nyomtatók léptetése szintén nagyban eltért egy CNC géptől, (nem is egész szám) nem lehet 0.01 vagy 0.001mm pontossággal beállítani. (megnéztem az egyik nyomtatómat, 0.025mm van megadva léptetésnek, amit vagy elhiszek vagy nem. Vagyis inkább nem.)
      Szemre még ha jól is néz ki a kinyomtatott tárgy, maga az extrudálás egy nagyon hektikus folyamat ami ugyanilyen végeredményt ad. Ha nagyítóval megnézed te is láthatod, nincs két egyforma vonal. És soha nem is lesz. Ez maga a technológia hibája/következménye.
      Ami a többit illeti. Fordítva ülsz a lovon. A gyártó (kereskedő) nem azt mondja, h. megveszed a gépet és mérnöknek, de legalábbis valamilyen ide passzoló szakembernek kell lenned, h. használni tudd, hanem azt, h. bekapcsolod és nyomtatsz vele. És itt Walterünk ezt mondja el, pontosabban azt, h. ez nem így van. Ha megveszek egy gépet, (bármilyen gépet vagy eszközt) akkor nem akarok olyan dolgokkal foglalkozni, amit a gyártónak kellett volna elvégezni. Használni akarom, méghozzá arra amire vettem. Ez a gép egy fos. És most nagyon visszafogottan fogalmaztam.

    • @3dpseurope
      @3dpseurope 7 месяцев назад +2

      @@bajcsyzoltan74 Én nem fogok senkit át téríteni, csak azt írom, amit 2016 óta ebben az érában töltött időm okán tapasztaltam és ami alapján végzem a munkámat. ;)

    • @tomk8936
      @tomk8936 7 месяцев назад

      Nos a szintezéssel kapcsolatban sok gép kapcsán nem mondhatom el, mert nekem csak egy gépem van. Viszont egyáltalán nem biztos, hogy rossz úton jár. Mondom mégegyszer, nem bizots. Ha valódi nullpontot kellene beállítanom egy biztos! Nem a te kukucskáló módszered fogom választani, mert az még akkora blődség mint a papíros verzió. Boccs, de a gépészetben eltöltött majd 20év távlatából ez a fényréses beállítás amit mondasz nevetséges. Persze vannak helyek ahol gyors trükknek lehet alkalmazni, hogy megnézzük hogy állunk, de ez nem az a hely.
      Nos a Kingsroon-nál magára a tálcára van rányomtatva, hogy szintezésnél a fej és a tálca között 0,1 és 0,2 mm közötti távolság legyen. Mivel egy átlagos papírlap (80gr/m2) durván 0,1mm így teljesen megfelelőnek vehető a papírlapos beállítás. Úgyhogy közdhettek a papiros teszt ellen, de ha a gyártó konkrétan a tálcára nyomtatja a méretet akkor bocs! Amúgy én vettem hézagmérőt és ezzel mérek nem pedig papírral, de alapvetően papírral is kivitelezhető a beállítás.
      A tapadást például nálam egyáltalán nem a nullpont beállítás rosszasága okozta, mivel lépcsőzetesen föl-le korrekcióztam egy időben folyamatosan minden nyomtatás előtt. Egyszerűen annyi volt a hiba, hogy a mágnesen gumitálca amire nyomtat, annál a felület elfáradt, már nem tudta azt a tapadást biztosítani amire szükség volt. Lehet, hogy itt is ez volt a baj. Esetleg egy másik gyártótol vett lappal kellett volna megpróbálni. De nekem nincs sok tapasztalatom, ez csak olyan plussz ötlet.
      A videó rövidsége miatt nem lett annyira nagyon összecsapotnak tűnő. Gondolom a gyártó nagyon siettette, hogy mikor adja már ki, így inkább a kiadási kapkodás mintsem az alapos tesztelés volt az elsődleges indok. Mondjuk talán a mondókából valóban érződik egyféle, miért nem tudtok végre csinálni egy dobozból kiveszem és nyomtatok gépet, ha már azt reklámozzátok érzés.
      Én meg azt nem értem, hogyha vannak problémák és még el is mondja, történetesen tudja, hogy mi okozza és javítja is (tehát tényleg az a hiba) akkor legalább elküldhetné a gyártónak, hogy figyeljetek, a gép rendben van, de ezek és ezek a dolgok hibásak, illetve ezek, meg ezek a dolgok nem biztos, hogy jó ötletnek tünnek, mert...
      Lehet, hogy a gyártól nem foglalkoznak vele, hogy mit mond, még most. De lehet, hogy a jövőben ezt is figyelembe veszik és észreveszik, hogy hibásnak találja a gépet és leminősíti, de akkor mi a gyártók miért nem tudunk róla. És akkor már nem biztos, hogy fognak gépeket küldeni.

    • @3dpseurope
      @3dpseurope 7 месяцев назад

      @@tomk8936 A gépészetben nincs szükség a fényrésre. Mint azt írtam is. Ott arra van megoldás. Szerszám bemérésnek hívják vagy érintő vétellel oldják meg.
      Ha a Kingroon ezt kéri, akkor ott használható a hézag mérő, de ez nem jelenti azt hogy más gép esetén ez működik. De az ünnepek alatt csinálok erről videót mert ez továbbra is szürke mindenkinek.

  • @tamas8264
    @tamas8264 7 месяцев назад +2

    Köszönöm a videót ! Elképzelhetőnek tartod , hogy én mint tudatlan friss belépő a témában , tudjak keresni hozzá egy konfigot a neten amit csak installálok és használható lessz . Mivel én nem értek hozzá ezért ez jóval egyszerűbb lenne .
    A tss2 es gravírozót a videód alapján vettük meg , bár még csak tanuljuk , főleg a light burner használatával vannak gondok , de azt szeretjük és használjuk is rendszeresen .
    Esetleg egy light burner gyorstalpalóra nem lehet számítani a közeljövőben ?

    •  7 месяцев назад +2

      Én a 3D nyomtatók világába egy kicsi géppel léptem be, ami olcsó is volt, ez a Creality Ender 2 pro. Ez tényleg olyan, hogy összeállítod, bedugod és megy. (najó, az asztalt szintezni kell feltétlen és azzal el lehet tökölni). Ami belefér a méretébe azt ezzel a géppel nyomtatom a mai napig. Nem cseréltem rajta firmware-t, egyedül csak a hotendet egy spider speedy-re, ami annyit hozott, hogy sokkal gyorsabban melegszik fel. A fúvóka.
      Pedig ma már nem az Ender 2 az egyetlen nyomtatóm.

    • @tamas8264
      @tamas8264 7 месяцев назад +1

      Köszönöm a válaszod! Megfogadom s tanácsod .

  • @Polika270
    @Polika270 5 месяцев назад

    Szia Szedd szát a 2,4ghz et és az 5ghz es hálózatot, és akkor fog tudni csatlakozni ;) Tehát pl legyen más neve a kettőnek és ennyi... ne egy név alatt lássa a két hálózatot.

  • @jakabgipsz4788
    @jakabgipsz4788 7 месяцев назад

    30:00 A kétoldalas PEI lap általában olyan, hogy egyik fele selyemfényű sima, a másik pedig durva, rücskös, pórszórt felület. Miért most csodálkozol rá erre?
    Bocsáss meg, hogy ezt mondom, de a tudásod a 3D nyomtatás terén elég lehet otthoni hobby elfoglaltságnak, de a nyomtatók teszteléséhez nem rendelkezel elmélyült tudással.

  • @mokanszkigabor1605
    @mokanszkigabor1605 7 месяцев назад +2

    De legalább használtak menrtrögzítőt XD

  • @matehello0219
    @matehello0219 7 месяцев назад +1

    Most 559-ért akciós, hát engem nem győzött meg ezen az áron. Pedig lenne benne potenciál.

  • @szabolcsszegedi8527
    @szabolcsszegedi8527 7 месяцев назад +2

    Esetleg Ender 3 V3 SE tesztre lehet számítani a későbbiekben?

    • @mindenesvegyes8512
      @mindenesvegyes8512 7 месяцев назад +3

      Ezer féle van már a neten. Amúgy nagyon korrekt gép lett azért az árért. Nem reklám, de van olyan hely ahol most 20%-ot spórolhatsz rajta. Én megvettem kb 1 hónapja. Kezdőnek nagyon jó. Auto tárgyasztal szintezés, egész jó minőséget tud (a saját érszintjén értendő), elég nagy a nyomtatandó tárgy mérete, gyors is (200-220-at tud, 250-en nagyon rázkódik szóval a 600-as versenyzőkhöz képest csiga, mondjuk negyed annyiba kerül). Ha kezdő vagy nyugodtan vágj bele ja és a végére valami. A cura 5.6-ban már van profil a géphez. A creality slicer rettenetes lett. Ne használd :)
      Ui: a tapadással nem lesz gond az alap tárgyasztallal sem, de ha gondolod vehetsz PEI-t, most a "kínai express" oldalon kb 4000 forint a kétoldalú mágneses tárgyasztal így dönthetsz, hogy sima felületet szeretnél vagy inkább érdeset. Szerintem ennyi pénzért ajándék (a hivatalos 14k és csak pei).

    • @Kiccccsavo
      @Kiccccsavo 7 месяцев назад +1

      A PEI lap egy kalap trágya.Annyira szarul tapad rá bármi,hogy elképesztő.Bár lehet,hogy csak azért mondom ezt,mert üveglapon,és hajlakkon szocializálódtam.Szerintem itt is ez a probléma a tapadással.
      Vagyis most gondolkodom,hogy nem is PEI volt,hanem carborund üveglapot próbáltam,az volt szar,ellenben drága is volt,a PEI lapot végül nem próbáltam ki,mivel a sima üveglap hibátlanul működik,csak kell hozzá a hajlakk,különben meg tud sérülni a felület,amikor a tárgy lepattan róla.

  •  7 месяцев назад +2

    Alfa vagy béta tesztelő lettél 😁

  • @jakabgipsz4788
    @jakabgipsz4788 7 месяцев назад +1

    Mennyire volt száraz a használt filament? A szálazás és a tapadás is leromlik, ha nedves a szál.
    A szintezés a három tengelyen egy dolog, de az ágy hullámosságát menet közben egyenlíti, tehát azért nem tökéletes.
    Amúgy rossz volt nézni, ahogyan puszta kézzel tapogattad a PEI lemezt. Remélem alkohollal lepucoltad mielőtt nyomtattál? És nem attól nem tapadt.
    Amúgy itt valami az extruderrel lesz...Az adagolás nem egyenletes.
    Vagy lehet a szintező rendszer problémája. Egy ideig közelítés érzékelő szondát használtam és az pont ilyen rossz eredményt adott...érzékeny volt a hőmérséklet változásra, de még a pára változásaira is. Amióta BLtouch -ot használok, semmi állítgatás, tapadás egyből.
    Ha jól látom a fúvókával tapogat, miközben jön belőle az olvadt műanyag. Ez így sosem lesz pontos. Akkor már inkább hideg, de tiszta fúvókával kellene.

  • @Mr_Poke21
    @Mr_Poke21 7 месяцев назад

    Nagy sebességű nyomtatáskor az összes említett problémát minden filamenthez külön be kell állítani. A többi pedig Klipper az foglalkozós. :)

  • @jakabgipsz4788
    @jakabgipsz4788 7 месяцев назад

    25:25 Erre való a klipperen a KAMP ruclips.net/video/HydfV8h4p60/видео.html
    Nagyon szeretem.

  • @bajcsyzoltan74
    @bajcsyzoltan74 7 месяцев назад +1

    Van benne AI..valószínűleg az a legnagyobb gond...Az elégtelen tapadás után..

  • @stenya
    @stenya 7 месяцев назад +1

    hát az SMOOTH, hogy tőlük nem kapsz többet semmit :)

  • @oroszgabor564
    @oroszgabor564 7 месяцев назад

    Téged ez a bizonyos másik márkájú nyomtató gyártója, sponzorál, hogy minden más vagy jobb nyomtatót le kell húzni? Mert számomra nagyon érdekes ez a videó. A saját beállítási hibáidból kifolyólag vannak, amik nem mennek úgy, ahogy kellene! De ezért nem a gyártó a hibás! 🙂😉

    • @kissgabor2199
      @kissgabor2199 7 месяцев назад +6

      Ugyanitt várjuk a te teszt videódat erről a termékről. Hajrá. 😂😉

    • @jakabgipsz4788
      @jakabgipsz4788 7 месяцев назад +1

      @@kissgabor2199 Amúgy Oroszgabor- nak igaza van. Walter nem ért hozzá annyira, hogy egy ismeretlen géppel boldoguljon.
      Láttam már tesztet prototipusról és ott megkeresi az ember a hibákat és megoldja, nem csak duzzog azokon.
      A leendő vásárlókat az is érdekli, mennyire nehéz, vagy könnyen elhárítható egy probléma, mert akkor megveszi és feljavítja, beállítja és kicserél ezt-azt.
      Mert például a rossz tapadás oka lehet a gyenge PEI lap. Ha kicserélte volna egy másikra akkor, most tudhatnánk, hogy azzal meg jó.
      Igor a Mytechfun csatornán, még ki is kalapálta az elgörbült alkatrész, sőt legyártott hozzá, ha arra volt szükség.
      Amúgy én magam építgetem a nyomtatómat (épp ma építettem át) és nem ennyi problémát oldottam meg 7 év alatt, hanem ennek 200 szorosát.

    • @kissgabor2199
      @kissgabor2199 7 месяцев назад +3

      @@jakabgipsz4788 Ha veszel egy "kész" gépet, légyszi ne kelljen hozzávennem még a gyárat IS. Ezen "logika" mentén, amit te mondasz, mindenki építsen magának, tuti biznisz. Várom tőled is a videót, amiben megmutatod hogyan is kellett volna Walternek. Hajrá Gipsz Jakab!! 😉🙂

    • @jakabgipsz4788
      @jakabgipsz4788 7 месяцев назад

      @@kissgabor2199 Várhatod!
      A Vlogoláshoz nincs kedvem, nem értek hozzá.
      Ha elmész egy étterembe, meg tudod mondani, hogy finom-e az étel... nem kell ahhoz mester szakácsnak lenned.
      Nem kell nekem videót készítenem, hogy érezzem, volna még tanulni való egy ilyen 3D nyomtató tesztelési profilhoz.
      Sok másban jó videót készített, de a 3D nyomtató buzerálás az egy külön szakma.
      Számos nagyon jó külföldi vlogger foglalkozik (magas szinten) a 3D nyomtatással, mint olyan. (klipper CAN BUS beszerelés, installálás, érzékelők részletes tesztje, alaplapok felépítése, beüzemelése, kalibrálások, nyomtatóépítés....stb.
      Építő jellegű a kritikám : Nem olyan szintű az ő tudása (még az enyém sem), hogy ilyennel érdemben foglalkozzon.
      Húst a hentestől....

    • @kissgabor2199
      @kissgabor2199 7 месяцев назад

      @@jakabgipsz4788 Értem, szóval csak duma van részedről is. 😀😉