Szia Walter Én is vettem egy ilyen nyomtatót! Van másik olcsó SLA-m itthon (alfawise w10) de az messze minőségibb. Ahogy neked is, nekem is megyült ezzel a bajom. A FEP fólia nem volt feszes, ráadásul 3 használat után nekem is megsérült. Jeleztem a support felé, küldtek újat, de az is iszonyat vékony volt. Vettem NFEP fóliát aminek a védőrétege vastagabb volt mint a Geeetech gyári. Egy helyi céggel kivágattam a fepfóliából 2 geeetech kompatibilis darabot. Sajnos a műanyag tartályban lévő feszítő keretek eltörtek. Ebből találtam egy fizetős de jó fajta nyomtatható verziót, mellyet egy barátom a gyantás nyomtatójával kinyomtatott. Azóta jól szuperál a gép. A mosó az nagyon jó. Ami irritált még mind a 2 gépben a csipgás. Nem lehet kikapcsolni,se állítani a hangerejét, és ez egy társasházban nem valami pozitív, de orvosoltam a problémát. A másik szembetűnő problémám, hogy akijelző rettentően melegszik. Konkrétan párologtatja a műgyantát. Volt szerencsém pár gépet közelebbről látni működés közben de ilyet másiknál nem tapasztaltam. Jeleztem a support felé is, de ebben nem láttak probláémát. Nekem a Geeetech vizzelmosható gyanta bejött. Már több mint 6 üveggel használtam el, és nem volt vele gondom. A meglátásod jó volt. Ezt is leszokták zárni fóliával. Ott valami most nem adta ki a gyártósoron. Én egyébként az átlátszót szoktam választani, hogy tudjam színezni. A visszatapadással kapcsolatos problémád szerintem Dingleberry lesz. Ajánlom ezt a videót a témában: ruclips.net/video/pbYAhjASGFY/видео.html Ha valamikor kerül átlátszó vizzelmosható resin a kezedbe, kérlek nyomtass valami üreges nagy tárgyat. Kiváncsi vagyok, tudsz e valami jó tanácsot a beopálosodás ellen. Nagyon jók a videóid, várom mindig az új tartalmakat! CSak így tovább!
Amúgy kiegészítésként ajánlatos LCD védőfóliát is beszerezni, ha kilyukadna a FEP az mejóvja az LCD kijelzőt. Ennél a gyártónál nem találtam, viszont más gyártóknál beszerezhető.
Szia Walter! Hasonlóan szívtam be egyszer Peopoly gyantával. Valahol találtam infót, hogy nem szereti a hideget. Mikor 30 fok körüli hőmérsékleten próbáltam működött szépen. Lehet nálad is ez a probléma.
Sziasztok! A hozzáértő társasághoz egy kérdés. Látni szeretném hol tartunk 3D nyomtatás terén egy bizonyos területen. Ha figurákat szeretnék nyomtatni, aminek a kidolgozása részletgazdagsága top minőség, nem nagyobb mint 15cm akkor melyik az a legolcsóbb nyomtató ami elegendő hozzá, és mennyire jön ki egy figura kb. Nyomtatás után repülőmodellekhez használatos minőségi festékkel lenne festve kézzel, ecsettel, tehát a tapadás is számít, az az hogy milyen alapanyagot érdemes, kell használni. Vannak figurák aminek az ára horror, aztán vannak olyan 10-15e között, de azok játékok, itt mint szobor funkcionálna, ha minőségi. Vagy ! Jobban jön ki az ember ha megrendeli 3D nyomtatós cégtől? Köszi!
a meg nem szilárdult gyantát le kel mosni. kézzel szenvedős. (de megoldható persze)Nem kell hagyni száradni, csak amig lecsopog hogy ne pazaroljuk feleslegesen a gyantát.
Mennyire hangos a hűtése? Milyen sebességgel nyomtat (rétegidők)? Mekkora a tálca a többihez képest? Ezek kimaradtak. Amúgy az olcsó húsnak idővel híg tud lenni a leve...Az LCD -ket az UV fény degradálja. A drágább nyomtatók LCD-je szerintem minőségibb darab és akár úgy tervezték, hogy ezt az igénybevételt tűrje. Ez azért tud olcsó lenni, mert fogtak egy tablet kijelzőt és azt beépítették. Bírja amíg bírja...ezért is a fényszivárgás, amit említesz, mert normál fényre tervezték és nem UV -re. A másik amin sokat lehet spórolni az az UV LED-ek. Az sem mindegy mennyit bírnak, meg az sem, hogyan osztják el egyenletesen a fényüket. Láttuk: nem egyenletes, tehát valami olcsó ezüstfólia azt joccakát. Ha meg nem hűtik rendesen, hamar kimennek a LED-ek... Az utolsó amin spóroltak az a FEP film. Beraktak valami olcsót (lehet nem is FEP, azért lehettek tapadási problémák). Szóval én csak mazochistáknak ajánlanám.
@@bajcsyzoltan74 A márkásakban is ugyanúgy pár másodpercig megy, és mégis van hűtésük. A megfelelő fényerőhöz nagy teljesítményű LED -eket használnak, amik melegszenek is.
Szerintem már annyira megedződött, hogy neki ezek a dolgok már nem témák, feketeöves barkácsoló, én biztos felbsznám az ilyenen magam akármennyire is olcsó, hisz le sem tesztelték amit csináltak és úgy adták ki. Engem sem zavarna ha hátsóudvarban hegyekben állna a tesztelt nyomtatól. De azért jó fej a srác, csak véleményét nem igazán értem most.
Én a nyáron 50 eFt -ért vettem Creality Halot One nyomtatót. A 3DJake ennyiért adta. Alig volt több mint ez, de ég és föld a kettő
Год назад+3
Ha gyantás gépeket tesztelsz semmikép se nyúlj puszta kézzel a gyantához, nagyon veszélyes és alattomos anyag, csakis nitriles kesztyűben. Latex vinyl stb nem jó.
a gyanta ártalmatlannak tünik de idővel feldúsul a szervezetben kb mint az ólom és akkor jönnek a gondok, szemhéj felduzzad viszketés aztán gyomor bántalmak vérző iny stb nem játék a frász kiver mikor látom, hogy kesztyü nélkül szedi le a buildplatet, nem csak kesztyű hanem egy jó cserélhető (ABEK1 )szűrős maszk se árt annak aki huzamosabb ideig használja a resint
Szia Walter
Én is vettem egy ilyen nyomtatót!
Van másik olcsó SLA-m itthon (alfawise w10) de az messze minőségibb. Ahogy neked is, nekem is megyült ezzel a bajom. A FEP fólia nem volt feszes, ráadásul 3 használat után nekem is megsérült. Jeleztem a support felé, küldtek újat, de az is iszonyat vékony volt. Vettem NFEP fóliát aminek a védőrétege vastagabb volt mint a Geeetech gyári. Egy helyi céggel kivágattam a fepfóliából 2 geeetech kompatibilis darabot. Sajnos a műanyag tartályban lévő feszítő keretek eltörtek. Ebből találtam egy fizetős de jó fajta nyomtatható verziót, mellyet egy barátom a gyantás nyomtatójával kinyomtatott. Azóta jól szuperál a gép. A mosó az nagyon jó.
Ami irritált még mind a 2 gépben a csipgás. Nem lehet kikapcsolni,se állítani a hangerejét, és ez egy társasházban nem valami pozitív, de orvosoltam a problémát.
A másik szembetűnő problémám, hogy akijelző rettentően melegszik. Konkrétan párologtatja a műgyantát. Volt szerencsém pár gépet közelebbről látni működés közben de ilyet másiknál nem tapasztaltam. Jeleztem a support felé is, de ebben nem láttak probláémát.
Nekem a Geeetech vizzelmosható gyanta bejött. Már több mint 6 üveggel használtam el, és nem volt vele gondom. A meglátásod jó volt. Ezt is leszokták zárni fóliával. Ott valami most nem adta ki a gyártósoron. Én egyébként az átlátszót szoktam választani, hogy tudjam színezni.
A visszatapadással kapcsolatos problémád szerintem Dingleberry lesz. Ajánlom ezt a videót a témában:
ruclips.net/video/pbYAhjASGFY/видео.html
Ha valamikor kerül átlátszó vizzelmosható resin a kezedbe, kérlek nyomtass valami üreges nagy tárgyat. Kiváncsi vagyok, tudsz e valami jó tanácsot a beopálosodás ellen.
Nagyon jók a videóid, várom mindig az új tartalmakat! CSak így tovább!
Amúgy kiegészítésként ajánlatos LCD védőfóliát is beszerezni, ha kilyukadna a FEP az mejóvja az LCD kijelzőt. Ennél a gyártónál nem találtam, viszont más gyártóknál beszerezhető.
Szia Walter! Hasonlóan szívtam be egyszer Peopoly gyantával. Valahol találtam infót, hogy nem szereti a hideget. Mikor 30 fok körüli hőmérsékleten próbáltam működött szépen. Lehet nálad is ez a probléma.
Sziasztok! A hozzáértő társasághoz egy kérdés. Látni szeretném hol tartunk 3D nyomtatás terén egy bizonyos területen.
Ha figurákat szeretnék nyomtatni, aminek a kidolgozása részletgazdagsága top minőség, nem nagyobb mint 15cm akkor melyik az a legolcsóbb nyomtató ami elegendő hozzá, és mennyire jön ki egy figura kb. Nyomtatás után repülőmodellekhez használatos minőségi festékkel lenne festve kézzel, ecsettel, tehát a tapadás is számít, az az hogy milyen alapanyagot érdemes, kell használni. Vannak figurák aminek az ára horror, aztán vannak olyan 10-15e között, de azok játékok, itt mint szobor funkcionálna, ha minőségi. Vagy ! Jobban jön ki az ember ha megrendeli 3D nyomtatós cégtől? Köszi!
A gyanták típusát leírnád, amit használtál a videóban? :) Érdekelne.
😀👍
Árulnak két féle Light Box-ot amik nem tudom mire jók. Főleg hogy az egyik kb ugyanannyi mint az olcsóbbik mosó állomás.
Szia! A lemosó mire jó? És mennyi ideig kell hagyni száradni ha végzett a nyomtatással?
a meg nem szilárdult gyantát le kel mosni. kézzel szenvedős. (de megoldható persze)Nem kell hagyni száradni,
csak amig lecsopog hogy ne pazaroljuk feleslegesen a gyantát.
Ez legalább tényleg elérhető árú. Csoda de használhtó is XD
Szervusz! Tervezel idén "Kö és Fö" -t?
Ahogy 6 napja írta, igen
Lehet hülye kérdés de ezek a nyomtatók csak dísztárgyakhoz használható? Ugyértem alkatrészt amit terhelés alatt van gondolom arra nem használható.
Használható alkatrészek nyomtatására is, vannak kifejezetten erre a célra kifejlesztett gyanták.
@@hendi8 ez a nyomtató mondjuk funkcionális alkatrész nyomttására pont nem alkalmas
nem tudom mennyire használható de biztos vagyok benne hogy pont annyi rákot okoz mint egy drágább verzió.
Mennyire hangos a hűtése? Milyen sebességgel nyomtat (rétegidők)? Mekkora a tálca a többihez képest? Ezek kimaradtak.
Amúgy az olcsó húsnak idővel híg tud lenni a leve...Az LCD -ket az UV fény degradálja. A drágább nyomtatók LCD-je szerintem minőségibb darab és akár úgy tervezték, hogy ezt az igénybevételt tűrje.
Ez azért tud olcsó lenni, mert fogtak egy tablet kijelzőt és azt beépítették. Bírja amíg bírja...ezért is a fényszivárgás, amit említesz, mert normál fényre tervezték és nem UV -re.
A másik amin sokat lehet spórolni az az UV LED-ek. Az sem mindegy mennyit bírnak, meg az sem, hogyan osztják el egyenletesen a fényüket.
Láttuk: nem egyenletes, tehát valami olcsó ezüstfólia azt joccakát. Ha meg nem hűtik rendesen, hamar kimennek a LED-ek...
Az utolsó amin spóroltak az a FEP film. Beraktak valami olcsót (lehet nem is FEP, azért lehettek tapadási problémák).
Szóval én csak mazochistáknak ajánlanám.
semmi hutes nincs ebben szerintem..csak pillanatokra felkapcsol az lcd nem megy egyfolytában.
dragabb lcd je is csak 2000 orát birja kb aztán csere..
@@bajcsyzoltan74 A márkásakban is ugyanúgy pár másodpercig megy, és mégis van hűtésük.
A megfelelő fényerőhöz nagy teljesítményű LED -eket használnak, amik melegszenek is.
nem muszály vajon használni akár zsíron is lehet.
Milyen órád van, Walter? :)
hát, elég sok baj van vele, és az eleggo gépei is 110 usd-től kezdődnek, ami jóval minőségibbnek tűnik,
Szerintem már annyira megedződött, hogy neki ezek a dolgok már nem témák, feketeöves barkácsoló, én biztos felbsznám az ilyenen magam akármennyire is olcsó, hisz le sem tesztelték amit csináltak és úgy adták ki. Engem sem zavarna
ha hátsóudvarban hegyekben állna a tesztelt nyomtatól. De azért jó fej a srác, csak véleményét nem igazán értem most.
Neked mindig küldenek valami vacakot😅😂
Ipari hulladék…ez a jótól elég messze van. 😅 Resin nyomtatásnál ez a hiba nem elfogadott…
Én a nyáron 50 eFt -ért vettem Creality Halot One nyomtatót. A 3DJake ennyiért adta. Alig volt több mint ez, de ég és föld a kettő
Ha gyantás gépeket tesztelsz semmikép se nyúlj puszta kézzel a gyantához, nagyon veszélyes és alattomos anyag, csakis nitriles kesztyűben.
Latex vinyl stb nem jó.
a gyanta ártalmatlannak tünik de idővel feldúsul a szervezetben kb mint az ólom és akkor jönnek a gondok, szemhéj felduzzad viszketés aztán gyomor bántalmak vérző iny stb nem játék a frász kiver mikor látom, hogy kesztyü nélkül szedi le a buildplatet, nem csak kesztyű hanem egy jó cserélhető (ABEK1 )szűrős maszk se árt annak aki huzamosabb ideig használja a resint
Olcsó ipari hulladék barkácskedvű vállalkozók számára.
Csucsutri
Inkább a hazépítős videók. Ezek egyre gyengébbek.
⁶⁶665⁶⁶6z