Skracanie łańcuchów dostaw. Czy Polska na tym skorzysta?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 6 ноя 2023
  • Dowiedz się więcej o ofercie Omegi Pilzno - omega-pilzno.com.pl
    Czy faktycznie czeka nas masowe przenoszenie produkcji bliżej rynków zbytu? Sprawdźcie!
    O nearshoringu mówi się wiele w kontekście ryzyka związanego z długimi i złożonymi łańcuchami dostaw. W erze globalizacji, kiedy komponenty i półprodukty każdego dnia pokonują nawet dziesiątki tysięcy kilometrów, wieloetapowe procesy logistyczne mogą być narażone na utrudnienia. 🌍
    📌 “Z naszej perspektywy, czyli z punktu widzenia dużego operatora logistycznego, zmiana podejścia biznesu do łańcucha dostaw jest widoczna już dzisiaj. (...) Nearshoring może być szansą dla naszego regionu, ale żeby było to możliwe, ten trend musiałby się utrzymać. A tu pewności nie ma” - mówi w filmie Grzegorz Borowicz, Dyrektor Zarządzający OMEGA Pilzno Logistics.
    Utrzymanie się trendu na skracanie łańcucha dostaw w ramach nearshoringu może oznaczać dużą szansę dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej, takich jak Polska. Jednak czy w obliczu spadku cen transportu morskiego oraz starań Chin do utrzymania dotychczasowej skali eksportu, zainteresowanie nearshoringiem pozostanie bez zmian?
    *
    Na Palecie to kanał RUclips prowadzony przez firmę Omega Pilzno - jednego z największych operatorów logistycznych w Polsce. Poprzez nasze filmy chcemy pokazać jak kluczowe w prowadzeniu działalności jest skupienie się na udoskonalaniu i optymalizacji produkcji towarów, ale także odpowiedni dobór partnera do obsługi logistycznej. Kanał skierowany jest przede wszystkim do osób pracujących w branży TSL lub w działach logistycznych. Nasze filmy mogą jednak zainteresować także kierowców zawodowych czy osoby ciekawe organizacji procesów produkcyjnych i logistycznych w przedsiębiorstwach.
  • НаукаНаука

Комментарии • 2

  • @fabianpachoek7731
    @fabianpachoek7731 7 месяцев назад +2

    Następny odcinek to może transport z i do USA

  • @Saheryk
    @Saheryk 8 месяцев назад +1

    Carbon footprint to dość słaby przykład. Taki Tshirt, żeby zostawić ślad węglowy związany z transportem równy temu, związanemu z jego wyprodukowaniem musiałby okrążyć ziemię 10 razy.
    2000 T-shirtów na palecie.
    7kg CO2 na t shirt.
    40g na tonę na kilometr.
    Tona na paletę.
    Więc byłem baaaardzo hojny.