1:40 w tym się nie zgodzę, zawsze podłączałem w taki sposób aż po roku używania hulajki powstało spięcie aż zaiskrzyło, cały port był do wymiany, teraz od roku podłączam na odwrót i się nic nie stało
mogło tak być jeśli masz źle uziemione gniazda jak masz dobrze uziemione to nie ma to znaczenia w jaki sposób podłączysz z gniazda zawsze będzie pierw chronić potem dawać napięcie przy trzech kablach w gniazdach podłączamy następująco prawy do grzyba a grzyb do prawej strony a minus oznaczeniem N normalnie
@@sklep_majway_warszawa Chciałbym usłyszeć dlaczego. Jeśli mowa o skoku napięcia to w zasilaczach impulsowych ten problem nie istnieje z racji jego budowy a też nie ma możliwości przeskoczenia łuku elektrycznego przy wtyczce z racji na niskie napięcie. Dodatkowo i tak ładowaniem zajmuje się kontroler w hulajnodze.
@@jjaaccoobb000 odpowiedz jest prosta. W złączu kazdej hulajnogi masz pełne napięcie baterii. Gdy wepniesz złącze ładowarki z rozładowanym kondensatorem na wyjsciu (a takowy bedzie, gdy ladowarka nie będzie wpięta do 230VAC), to ładujesz ten wyjsciowy kondensator w ładowarce baterią hulajnogi w sposob gwałtowny i niszczysz złącze (iskrzenie) i sam kondensator/y. Gdy najpierw włączysz ładowarkę, napięcia na złączu beda zbliżone i ten efekt nie wystąpi.
1:40 - z tego co wiem to zasilacz powinno się podłączać najpierw do hulajki potem do gniazdka ze względu na tworzenie się iskier i skoków napięć przy podpinaniu wtyczki, druga sprawa to natychmiastowe odpinanie po naładowaniu - przecież jest w akumulatorze BMS który z chwilą naładowania małym prądem równomiernie ładuje i wyrównuje ogniwa w akumulatorze. To w końcu jak jest? To nie tylko moja opinia a i tak ją popieram.
Jesteśmy pewni, że poprawna kolejność dla ładowania to najpierw gniazdko, póżniej port - dementując każdą inną wersję. Co do wyrównywania po naładowaniu - zgadza się, ale trwa to kilka minut. Szkodliwe jest zostawienie "na noc" zielonej diody czyt. na kilka godzin.
@@sklep_majway_warszawa Wątpię w te kilka minut, przy kilkunastu ogniwach w szeregu i małym, końcowym prądzie ładowania. Zostawiania hulajnogi często trudno uniknąć, np. gdy widać żę niedługo kończy (np. na tym woltomierzy przy kluczyku) a trzeba już iść spać. Czekać godzinę aż skończy czy lepiej niech te 5-7 dodatkowych godzin pozostanie podpięta pod ładowarkę.
Poradnik pierwsza klasa. Nie ukrywam, ze sporo szukalem Kugoo G2 Pro ... szukalem, czytalem ... rozmawialem ze sprzadajacymi i ... wybor padl na Majway. Wole dac zarobic komus, kto zna sie na temacie i mam nadzieje, ze sie nie zawiode. Przeglad zerowy dla mnie podstawa. Zamowilem i ... czekam na maszynke. Pozdrawiam.
@@grzegorzjedrzejowski5746 Czekalem 2-3 tygodnie, byl problem z portem ladowania, odeslalem na gwarancje, wyrobili sie blyskawicznie, kolejna rzeczna byla wymiana detki z tylu. Zadanie dosc trudne, ale udalo sie. Wymienilem. Pozniej obowiazkowa regulacja hamulcow i w droge :) . Mam maly niedosyt, mysle oddac ja w rozliczenie i wziac Nanrobota D4+ :)
@@wclan3864 Witaj w klubie ;) Również miałem niedosyt po rocznej jeździe na Kugoo M4 Pro, również problem z dętką mnie spotkał w tylnym kole gdzie jest silnik. Przy próbie zakładania jednej dętki musiałem ja rozwalić bo gubiła powietrze, drugą już założyłem bezbłędnie co zajęło dobrą godzinę i masę nerwów. Mocowanie siodełka pękło mi po 7 miesiącach użytkowania. Krótko mówiąc wyjechała mi z pod czterech liter a ja gleba. A dziś śmigam na D6+ i jestem mega zadowolony.
Tak, teraz z doświadczenia swojego potwierdzam, że hulajnogi o mocy 350W lub mniej to dla dzieci lub osób o wadze max 50kg. Jakbym widział ten film przed zakupem to może bym nie kupił hulajnogi 350W (pik 550W) przy wadze 100kg. Jak się człowiek przyzwyczai do tego typu sprzętu (a to się dzieje b. szybko) to słaba hulajnoga zabiera całą przyjemność z jeżdżenia. Czeka mnie wymiana na coś mocniejszego w kwestii mocy i poj. baterii. A.. i oby jeszcze ktoś kiedyś zmienił te durne, nieżyciowe prawo odnośnie hulajnóg tego życzę wszystkim fanom hulajek :)
Ogólnie ok - byle tak dalej ! Kwestia ładowania hulajnogi: Instrukcja obsługi M4 PRO PL- strona nr 19 (bateria i ładowanie) akapit 4 - pisze dokładnie na odwrót -> "Włóż kabel do baterii a następnie podłącz do sieci" ? Kwestia regulacji hamulców (jeśli w czasie jazdy "coś" trze w ich okolicy), montażu M4 PRO (montaż siodełka tj przygoda kto robi to 1x :) ) - może jakiś poradnik ? Jakie ciśnienie w oponach utrzymywać (20-25 kg/cm2 to dla laika żadna informacja gdzie zawsze pompuje się opony w BAR-ach) ? Jakie powinno być napięcie akumulatora po naładowaniu i przy jakim napięciu należy rozglądać się za "prądem" (mniej więcej) ?
Według nas jest to błąd w instrukcji. Jeżeli mówimy o tarciu hamulców, zazwyczaj chodzi o wykrzywienie tarczy na skutek temperatury wytwarzającej się przy hamowaniu. Optymalna wartość to od 2,5 do 3 BAR. Zależnie od napięcia na jakim pracuje akumulator np. w KUGOO M4P maksymalne napięcie to 54,6V, polecam ładować już przy 45-46V.
@@sklep_majway_warszawa podłączyłem zasilacz wg Waszego filmu. Faktycznie nie było słychać "pikniecia" przy podłączeniu włączonego juz do sieci zasilacza, do hulajnogi 👍Pzdr.
Z czysto użytkowego punktu widzenia hulajnogę najlepiej mieć zawsze naładowaną. Nie ma sensu jej trzymać mało naładowaną, w razie potrzeby naładowanie trwa parę godzin, więć nie zdąrzysz, będziesz musiał pojechać jakoś inaczej.
@@TheOfficialMadMax Metalowa skrzynka to must have jeśli masz odpinaną baterie. W razie czego lepiej mieć mieszkanie w dymie niż spalone do szczętu. Z tymi ogniwami nie ma żartów. Jak się jeden zapali to już nie da się tego ugasić i wszystkie po kolej zaczynają wybuchać.
Sam dodam jeszcze od siebie. Nigdy nie zostawiał hulajnogi ładowanej samej sobie a jak bateria jest odpinana zainwestuj w metalową skrzynkę aby trzymać w zimie w domowym ciepłym miejscu a przy tym mieć bezpieczeństwo że możesz uratować swój dom przed ewentualnym pożarem baterii. Z tymi bateriami nie ma żartów trzeba je szanować.
absolutnie nie grzebać przy złączu do ładowania hulajnogi . w wielu przypadkach jest ono na stałe zasilone przez akumulator , często też bez zabezpieczeń . więc jeśli zewrzemy piny to zewrzemy akumulator . skutki tego mogą być bardzo poważne .
Po prostu nie szaleć, jeżeli hulajnoga nie jest do tego przystosowana. Zresztą, różni ludzie mają różne potrzeby. Jedni będą jezdzić ot tak, żeby sobie pozwiedzać różne miejsca, inni będą się martwić, że hulajnoga nie ma odpowiedniego przyspieszenia i przy podjazdach pod górkę zwalnia. Mnie wszystko jedno, byle miała duży zasięg bo jednak nie lubię po 15 kilometrach zerkać na ekran i sprawdzać, ile mi jeszcze baterii zostało, to mnie jednak ograniczało i denerwowało. Nie bawię się sama w majsterkowanie, skoro się na tym nie znam. W razie czego jadę do serwisu. Nie dokupuję bajerów.
6:15 jedną poradę miałbym chyba: żeby słuchać zdrowego rozsądku bardziej niż przepisów. Bo to co np. wymyślili z sygnalizowaniem skrętu rękami na hulajnogach z wąską kierownicą (jak xiaomi przykładowo) przy 20kmph może być niebezpieczne.
Części. Niedawno zakupiłem hulajnogę elektryczną Denver, stała sobie w kartonie bo akurat jechałem na 2tyg na urlop. Po powrocie czekałem 3dni na naklejkę z ubezpieczalni (mieszkam w DE). Okazało się wczoraj przy pierwszym ładowaniu, że ciągle świeci się zielona dioda na ładowarce A hulajnoga jest całkiem wyładowana... zgodnie z instrukcją w takim przypadku zostawiłem na 7h pod ladowaniem ,potem mechanicznie przejechałem około 150m. Nic to nie dalo, nadal dioda świeci na zielono i nic się nie ładuje. Jakieś pomysły??? Czy odsyłać:/?
trzymaj srodek ciezkosci z tylu Same plusy lepsza kontrola hulajnogi (wieksza stabilność) w przypadku 1 silnika z tylu mniejsze scieranie opony Latwiejsze hamowanie bo mozesz sie latwiej zaprzec no i nie przelecisz przez kierownice
Film był opublikowany na tydzień przed wprowadzeniem w życie przepisów. Oczywiście były już znane, bo uchwalono je wcześniej. Hulajnoga nie może mieć siedzenia - nie jest wtedy hulajnogą w sensie prawa.
Te segmentowane jak calówka budowlana są bez sensu - bardzo łatwo je "przeciąc" wsadzając ostrza jakiś nożyc pomiędzy segmenty. Wtedy puszczają połączenia segmentów i masz rozpięte.
Kłóciłbym się ze stwierdzeniem, że te zabezpieczenia ciężko przeciąć, akurat te co pokazałeś są strasznie kruche, polecam kanał locktube do takich spraw, ale filmik na plus, ważne żeby ludzie dbali o siebie i innych kiedy jeżdżą.
@@bruce2186 jak ktoś będzie chciał ukraść to ukradnie nie ważne co dasz. Mi się bardziej nie zdazylo żeby mi ktoś ukradł. Używam zapięcia na tarcze na obie takie co piszczą jak ruszysz sperzet i przypinam dodatkowa linka tytanowa
@@bruce2186 uzywam KOVIX KS6 z akumulatorem bo nie lubie baterii i do tego zapinam na to zwykla tytanowa linke samorubke, jak chcesz kupic to poczytaj jakie sa skuteczniejsze ale tanie to nie bedzie
Lekki deszcz,lub deszcz ale nie ulewa totalna, można w granicach 20-30 minut później suche miejsce,stosuje to czasem w kugoo M4 pro 16 Ah, jeżdżę tym do pracy,co najważniejsze zawsze wycieraj,pucuj sprzęt aby nie był ustalony, brudny,tyczy się to też podwozia, szmatką lekko wilgotną,jak hamulce w piachu itp.polecam szczoteczkę do zębów.Pozdrawiam.
Jednym z powodów jest to, że według zasad obsługi zasilaczy impulsowych powinno się najpierw włączyć zasilacz, aby uniknąć pików przy starcie generatora, który jest wewnątrz.
Mam hulajnogę 300 w a nie jestem dzieckiem i.... Na codzien wystarcza. A Segway E45D... Kupiony na Allegro za 999 zl Uszkodzone opakowanie i rekojmia tylko na rok z racji , ze sprzet po wystawowy... Da się przeżyć 😃
Dodam od siebie te zapiecia oba nadają sie na lumpka czy dzieciaka pod sklepem tak naprawde , mamy ere narzedzi na akumulator i kazde zabezpieczenie nawet za 1000zł to max 15 sekund flexem :) Ostatnio lucyn testował z 40 zabezpieczeń
Nie zgadzam się przedni hamulec ważniejszy niż tylny, należy hamować jednocześnie przednim i tylnym jak jest mokro albo tylnym jak jest sucho no i z wyczuciem
@@sklep_majway_warszawa Przykro czytać jak jakieś bencwały kłócą się a pewnie dwóch kół nie miały. Już na samym rowerze operuje się więcej przednim tak czy siak.
Chodzi m.in. o sprzedawców KUGOO na Allegro, zarabiają na hulajnodze 100 zł (albo i nie) psując ceny rynkowe. Ktoś przychodzi do nas przetestować sprzęt, a kupuje dużo taniej u nich, nie zdając sobie sprawy, że płaci nie tylko za produkt, ale za całą obsługę posprzedażową i gwarancje. Kto by się nie zirytował? Pozdrawiam.
@@Edek44 Zbyszku ja też myślałem tak jak ty.i tak robię .Ludzie mnie nauczyli że często nie warto im wieżyć szczególnie na RUclips bo nieraz takie głupoty gadają a ja akurat się na tym znam i wiem jak ma być naprawde
@@Edek44 Ja np. mam takie bardziej konfigurowalne łądowarki, oczywiste jest, że najpierw trzeba ją włączyć bez akumulatora, poustawiać wszystko, a dopiero potem akumulator.
Jakbym siebie słyszał.. Ale też prześwit i podest.. Prześwit przód to 14 cm musi być jesli nie masz amorków... I podest te 50 cm inaczej będziesz jedna piętę trzymał na błotniku.. Sygnalizuje zamiar skretu ręka.. Ale przed tym oglądam się do tyłu... Opanowałem to w kilka dni.... Hulajka to nie zabawka... I najważniejsze jeśli jedziesz chodnikiem to każdy koniec traktuj jako Stop.. Przejechane 440 głównie miasto..
chyba najlepszy poradnik jaki widziałem w internecie dla początkujących w sam raz
czekam na część 2 :)
Cenne uwagi Panie Bartku!
Bardzo dobre wiadomości o użytkowaniu elektrycznych hulajnóg
1:40 w tym się nie zgodzę, zawsze podłączałem w taki sposób aż po roku używania hulajki powstało spięcie aż zaiskrzyło, cały port był do wymiany, teraz od roku podłączam na odwrót i się nic nie stało
mogło tak być jeśli masz źle uziemione gniazda jak masz dobrze uziemione to nie ma to znaczenia w jaki sposób podłączysz z gniazda zawsze będzie pierw chronić potem dawać napięcie przy trzech kablach w gniazdach podłączamy następująco prawy do grzyba a grzyb do prawej strony a minus oznaczeniem N normalnie
Jesteśmy pewni, że podana w filmie kolejność jest prawidłowa i to rekomendujemy. Pozdrawiam!
@@gragasyt8386 W tym wypadku uziemienie nic nie daje bo to wtyczka bez PE. A reszty o grzybach to nie rozumiem ;)
@@sklep_majway_warszawa Chciałbym usłyszeć dlaczego. Jeśli mowa o skoku napięcia to w zasilaczach impulsowych ten problem nie istnieje z racji jego budowy a też nie ma możliwości przeskoczenia łuku elektrycznego przy wtyczce z racji na niskie napięcie. Dodatkowo i tak ładowaniem zajmuje się kontroler w hulajnodze.
@@jjaaccoobb000 odpowiedz jest prosta. W złączu kazdej hulajnogi masz pełne napięcie baterii. Gdy wepniesz złącze ładowarki z rozładowanym kondensatorem na wyjsciu (a takowy bedzie, gdy ladowarka nie będzie wpięta do 230VAC), to ładujesz ten wyjsciowy kondensator w ładowarce baterią hulajnogi w sposob gwałtowny i niszczysz złącze (iskrzenie) i sam kondensator/y. Gdy najpierw włączysz ładowarkę, napięcia na złączu beda zbliżone i ten efekt nie wystąpi.
1:40 - z tego co wiem to zasilacz powinno się podłączać najpierw do hulajki potem do gniazdka ze względu na tworzenie się iskier i skoków napięć przy podpinaniu wtyczki, druga sprawa to natychmiastowe odpinanie po naładowaniu - przecież jest w akumulatorze BMS który z chwilą naładowania małym prądem równomiernie ładuje i wyrównuje ogniwa w akumulatorze. To w końcu jak jest? To nie tylko moja opinia a i tak ją popieram.
Jesteśmy pewni, że poprawna kolejność dla ładowania to najpierw gniazdko, póżniej port - dementując każdą inną wersję. Co do wyrównywania po naładowaniu - zgadza się, ale trwa to kilka minut. Szkodliwe jest zostawienie "na noc" zielonej diody czyt. na kilka godzin.
@@sklep_majway_warszawa Wątpię w te kilka minut, przy kilkunastu ogniwach w szeregu i małym, końcowym prądzie ładowania. Zostawiania hulajnogi często trudno uniknąć, np. gdy widać żę niedługo kończy (np. na tym woltomierzy przy kluczyku) a trzeba już iść spać. Czekać godzinę aż skończy czy lepiej niech te 5-7 dodatkowych godzin pozostanie podpięta pod ładowarkę.
wszystko zależy od tego jak się postarał producent hulajnogi .
Poradnik pierwsza klasa. Nie ukrywam, ze sporo szukalem Kugoo G2 Pro ... szukalem, czytalem ... rozmawialem ze sprzadajacymi i ... wybor padl na Majway. Wole dac zarobic komus, kto zna sie na temacie i mam nadzieje, ze sie nie zawiode. Przeglad zerowy dla mnie podstawa. Zamowilem i ... czekam na maszynke. Pozdrawiam.
@Wclan i jak wrazenia? Dlugo szla? Jakies problemy sie juz pojawily?
@@grzegorzjedrzejowski5746 Czekalem 2-3 tygodnie, byl problem z portem ladowania, odeslalem na gwarancje, wyrobili sie blyskawicznie, kolejna rzeczna byla wymiana detki z tylu. Zadanie dosc trudne, ale udalo sie. Wymienilem. Pozniej obowiazkowa regulacja hamulcow i w droge :) . Mam maly niedosyt, mysle oddac ja w rozliczenie i wziac Nanrobota D4+ :)
@@wclan3864 Witaj w klubie ;) Również miałem niedosyt po rocznej jeździe na Kugoo M4 Pro, również problem z dętką mnie spotkał w tylnym kole gdzie jest silnik. Przy próbie zakładania jednej dętki musiałem ja rozwalić bo gubiła powietrze, drugą już założyłem bezbłędnie co zajęło dobrą godzinę i masę nerwów. Mocowanie siodełka pękło mi po 7 miesiącach użytkowania. Krótko mówiąc wyjechała mi z pod czterech liter a ja gleba. A dziś śmigam na D6+ i jestem mega zadowolony.
fajny poradnik, zabawny ale z przekazem
Tak, teraz z doświadczenia swojego potwierdzam, że hulajnogi o mocy 350W lub mniej to dla dzieci lub osób o wadze max 50kg. Jakbym widział ten film przed zakupem to może bym nie kupił hulajnogi 350W (pik 550W) przy wadze 100kg. Jak się człowiek przyzwyczai do tego typu sprzętu (a to się dzieje b. szybko) to słaba hulajnoga zabiera całą przyjemność z jeżdżenia. Czeka mnie wymiana na coś mocniejszego w kwestii mocy i poj. baterii. A.. i oby jeszcze ktoś kiedyś zmienił te durne, nieżyciowe prawo odnośnie hulajnóg tego życzę wszystkim fanom hulajek :)
5:04 kurtke z wbudowanymi plastikami" gdzie taką nabyć ? Chodzi mi konkretnie o tą na filmie
Sklep z akcesoriami i odzieżą motocyklową ;)
Ogólnie ok - byle tak dalej !
Kwestia ładowania hulajnogi: Instrukcja obsługi M4 PRO PL- strona nr 19 (bateria i ładowanie) akapit 4 - pisze dokładnie na odwrót -> "Włóż kabel do baterii a następnie podłącz do sieci" ?
Kwestia regulacji hamulców (jeśli w czasie jazdy "coś" trze w ich okolicy), montażu M4 PRO (montaż siodełka tj przygoda kto robi to 1x :) ) - może jakiś poradnik ? Jakie ciśnienie w oponach utrzymywać (20-25 kg/cm2 to dla laika żadna informacja gdzie zawsze pompuje się opony w BAR-ach) ? Jakie powinno być napięcie akumulatora po naładowaniu i przy jakim napięciu należy rozglądać się za "prądem" (mniej więcej) ?
Według nas jest to błąd w instrukcji. Jeżeli mówimy o tarciu hamulców, zazwyczaj chodzi o wykrzywienie tarczy na skutek temperatury wytwarzającej się przy hamowaniu. Optymalna wartość to od 2,5 do 3 BAR. Zależnie od napięcia na jakim pracuje akumulator np. w KUGOO M4P maksymalne napięcie to 54,6V, polecam ładować już przy 45-46V.
@@sklep_majway_warszawa podłączyłem zasilacz wg Waszego filmu. Faktycznie nie było słychać "pikniecia" przy podłączeniu włączonego juz do sieci zasilacza, do hulajnogi 👍Pzdr.
Z czysto użytkowego punktu widzenia hulajnogę najlepiej mieć zawsze naładowaną. Nie ma sensu jej trzymać mało naładowaną, w razie potrzeby naładowanie trwa parę godzin, więć nie zdąrzysz, będziesz musiał pojechać jakoś inaczej.
świetny poradnik :D
dzięki, całkiem przydatne
Mam pytanie czy lekkie wgniecenie w dodatkowyn akumulatorze może mieć jakieś konsekwencje?
Trzeba uważać bo jak jedno gniwo się podpali to zajdzie reakcja łańcuchowa
@@TheOfficialMadMax Metalowa skrzynka to must have jeśli masz odpinaną baterie. W razie czego lepiej mieć mieszkanie w dymie niż spalone do szczętu. Z tymi ogniwami nie ma żartów. Jak się jeden zapali to już nie da się tego ugasić i wszystkie po kolej zaczynają wybuchać.
Czemu najpierw do gniazdka a potem do portu? Jakie to ma znaczenie?
Sam dodam jeszcze od siebie. Nigdy nie zostawiał hulajnogi ładowanej samej sobie a jak bateria jest odpinana zainwestuj w metalową skrzynkę aby trzymać w zimie w domowym ciepłym miejscu a przy tym mieć bezpieczeństwo że możesz uratować swój dom przed ewentualnym pożarem baterii. Z tymi bateriami nie ma żartów trzeba je szanować.
absolutnie nie grzebać przy złączu do ładowania hulajnogi . w wielu przypadkach jest ono na stałe zasilone przez akumulator , często też bez zabezpieczeń . więc jeśli zewrzemy piny to zewrzemy akumulator . skutki tego mogą być bardzo poważne .
bardzo fajny materiał
Po prostu nie szaleć, jeżeli hulajnoga nie jest do tego przystosowana. Zresztą, różni ludzie mają różne potrzeby. Jedni będą jezdzić ot tak, żeby sobie pozwiedzać różne miejsca, inni będą się martwić, że hulajnoga nie ma odpowiedniego przyspieszenia i przy podjazdach pod górkę zwalnia. Mnie wszystko jedno, byle miała duży zasięg bo jednak nie lubię po 15 kilometrach zerkać na ekran i sprawdzać, ile mi jeszcze baterii zostało, to mnie jednak ograniczało i denerwowało. Nie bawię się sama w majsterkowanie, skoro się na tym nie znam. W razie czego jadę do serwisu. Nie dokupuję bajerów.
6:15 jedną poradę miałbym chyba: żeby słuchać zdrowego rozsądku bardziej niż przepisów. Bo to co np. wymyślili z sygnalizowaniem skrętu rękami na hulajnogach z wąską kierownicą (jak xiaomi przykładowo) przy 20kmph może być niebezpieczne.
Najlepiej nogą :D
Jest o tym ok. 4:30
podczas przejazdu w poblizu przejscia odpychac sie noga
Mam kugoo M4 pro z allegro już z 2 lata o działa jedyne co zrobiłem to wymieniłem łożysko kolumny kierownicy.
I wszystko działa mam na niej już 1000 km według licznika
Części. Niedawno zakupiłem hulajnogę elektryczną Denver, stała sobie w kartonie bo akurat jechałem na 2tyg na urlop. Po powrocie czekałem 3dni na naklejkę z ubezpieczalni (mieszkam w DE). Okazało się wczoraj przy pierwszym ładowaniu, że ciągle świeci się zielona dioda na ładowarce A hulajnoga jest całkiem wyładowana... zgodnie z instrukcją w takim przypadku zostawiłem na 7h pod ladowaniem ,potem mechanicznie przejechałem około 150m. Nic to nie dalo, nadal dioda świeci na zielono i nic się nie ładuje. Jakieś pomysły??? Czy odsyłać:/?
Jak to z tym hamowaniem? Faktycznie przód jest ważniejszy? Czyli hamujemy jak w motocyklu, bez obawy, że przelecimy przez kierownicę?
ja ostatnio zahamowałem przednim i przeleciałem przez kierowcę, obojczyk złamany goi się już 6 tydzień i końca nie widać
trzymaj srodek ciezkosci z tylu
Same plusy
lepsza kontrola hulajnogi (wieksza stabilność)
w przypadku 1 silnika z tylu mniejsze scieranie opony
Latwiejsze hamowanie bo mozesz sie latwiej zaprzec
no i nie przelecisz przez kierownice
Wszystko jest kwestią wyczucia klamki hamulca ;)
dziękuje za film jest bardzo potrzebny czy hulajnogą z siedzeniem można jeździć po drogach rowerowych i chodnikach ?
Film był opublikowany na tydzień przed wprowadzeniem w życie przepisów. Oczywiście były już znane, bo uchwalono je wcześniej. Hulajnoga nie może mieć siedzenia - nie jest wtedy hulajnogą w sensie prawa.
czyli takim joyorem z siedzeniem bez problemu moge jeździć po drogach jak skuterem?
@@arekbaszczyk7536 Musiałbyś zarejestrować i dostać tablice.
Co to za modele zapięć? Szczególnie te segmentowe?
Wszystko marki Spencer
Te segmentowane jak calówka budowlana są bez sensu - bardzo łatwo je "przeciąc" wsadzając ostrza jakiś nożyc pomiędzy segmenty. Wtedy puszczają połączenia segmentów i masz rozpięte.
Kłóciłbym się ze stwierdzeniem, że te zabezpieczenia ciężko przeciąć, akurat te co pokazałeś są strasznie kruche, polecam kanał locktube do takich spraw, ale filmik na plus, ważne żeby ludzie dbali o siebie i innych kiedy jeżdżą.
Szczególnie to zapięcie składane jak calówka - wystarczy dowolne większe nożyce wprowadzić pomiędzy segmenty i rozepchać połączenie.
Jakie zapięcie do zabezpieczenia hulajnogi polecasz, masz coś sprawdzonego ?
@@bruce2186 jak ktoś będzie chciał ukraść to ukradnie nie ważne co dasz. Mi się bardziej nie zdazylo żeby mi ktoś ukradł. Używam zapięcia na tarcze na obie takie co piszczą jak ruszysz sperzet i przypinam dodatkowa linka tytanowa
@@Mefarious możesz podesłać co to za modele tego zapięcia na tarcze? będę b wdzięczny
@@bruce2186 uzywam KOVIX KS6 z akumulatorem bo nie lubie baterii i do tego zapinam na to zwykla tytanowa linke samorubke, jak chcesz kupic to poczytaj jakie sa skuteczniejsze ale tanie to nie bedzie
Jazda w deszczu, kałuże?
Lekki deszcz,lub deszcz ale nie ulewa totalna, można w granicach 20-30 minut później suche miejsce,stosuje to czasem w kugoo M4 pro 16 Ah, jeżdżę tym do pracy,co najważniejsze zawsze wycieraj,pucuj sprzęt aby nie był ustalony, brudny,tyczy się to też podwozia, szmatką lekko wilgotną,jak hamulce w piachu itp.polecam szczoteczkę do zębów.Pozdrawiam.
Muszę zaspokoić swoją ciekawość
1:40 Dlaczego?
Jednym z powodów jest to, że według zasad obsługi zasilaczy impulsowych powinno się najpierw włączyć zasilacz, aby uniknąć pików przy starcie generatora, który jest wewnątrz.
Mam hulajnogę 300 w a nie jestem dzieckiem i.... Na codzien wystarcza. A Segway E45D... Kupiony na Allegro za 999 zl Uszkodzone opakowanie i rekojmia tylko na rok z racji , ze sprzet po wystawowy... Da się przeżyć 😃
oglądanie na x2 i jeszcze za wolno :D
Dodam od siebie te zapiecia oba nadają sie na lumpka czy dzieciaka pod sklepem tak naprawde , mamy ere narzedzi na akumulator i kazde zabezpieczenie nawet za 1000zł to max 15 sekund flexem :) Ostatnio lucyn testował z 40 zabezpieczeń
Nie zgadzam się przedni hamulec ważniejszy niż tylny, należy hamować jednocześnie przednim i tylnym jak jest mokro albo tylnym jak jest sucho no i z wyczuciem
Przedni hamulec bardziej wytraca prędkość - czysta fizyka ;)
@@sklep_majway_warszawa Ale można przelecieć przez kierownicę.
@@krzysztofrudnik4745 powiedzial na nagraniu zeby nie blokować koła...
@@sklep_majway_warszawa Przykro czytać jak jakieś bencwały kłócą się a pewnie dwóch kół nie miały. Już na samym rowerze operuje się więcej przednim tak czy siak.
@@MateuszMichalak-mn9lc Zanim nie zablokujesz nie wiesz ile można.
Czy ty sugerujesz że kugoo M4 pro jest słaba bo właśnie ja tydzień temu kupiłem
"Nie wybierać hulajnogi na podstawie najniższej ceny znalezionej w internecie". Uhhh zapiekło xd
Chodzi m.in. o sprzedawców KUGOO na Allegro, zarabiają na hulajnodze 100 zł (albo i nie) psując ceny rynkowe. Ktoś przychodzi do nas przetestować sprzęt, a kupuje dużo taniej u nich, nie zdając sobie sprawy, że płaci nie tylko za produkt, ale za całą obsługę posprzedażową i gwarancje. Kto by się nie zirytował? Pozdrawiam.
1:40 ładowarkę :P jak by hulajnogę podpiąć do gniazdka to by ciekawie było
Zwykłe przejęzyczenie ;) na filmie widać o co chodzi :D łatwo krytykować trudniej samemu coś zrobić :P
@@Edek44 Zbyszku ja też myślałem tak jak ty.i tak robię .Ludzie mnie nauczyli że często nie warto im wieżyć szczególnie na RUclips bo nieraz takie głupoty gadają a ja akurat się na tym znam i wiem jak ma być naprawde
@@Edek44 Ja np. mam takie bardziej konfigurowalne łądowarki, oczywiste jest, że najpierw trzeba ją włączyć bez akumulatora, poustawiać wszystko, a dopiero potem akumulator.
Jakbym siebie słyszał.. Ale też prześwit i podest.. Prześwit przód to 14 cm musi być jesli nie masz amorków... I podest te 50 cm inaczej będziesz jedna piętę trzymał na błotniku.. Sygnalizuje zamiar skretu ręka.. Ale przed tym oglądam się do tyłu... Opanowałem to w kilka dni.... Hulajka to nie zabawka... I najważniejsze jeśli jedziesz chodnikiem to każdy koniec traktuj jako Stop.. Przejechane 440 głównie miasto..
"Hulajnogi do 350 zostawmy dzieciom". Coś jak 125 to nie motocykl. No bez przesady..
Celowo pokazałeś kugo mówiąc nie kupuj hulajnogi po najniższej cenie jaka znalazłeś w necie?
Tak. W tamtym czasie masa nowych M4-ek lądowała u nas na serwisie "pogwarancyjnym" :D
Ta z siodłem jest nielegalna teraz.