ТРИ УТОЧНЕННЯ 1. @Larisa Tsa знайшла ПОМИЛКУ. В Додатку 1 у графі 25 помилково заповнено "0". Треба залишити її незаповненою. Процитую Порядок заповнення: "Графа заповнюється лише для «Звітного нового» та «Уточнюючого» Розрахунків". У прикладі на сторінці www.buhoblik.org.ua/nalogi/nalog-na-doxody-fizicheskix-licz/1498-priklad-zapovnennya-1df.html цю помилку вже виправлено. 2. @Alla V знайшла, де прописано нумерацію додатків Д5, Д6 (у відео було знайдено нормально прописану нумерацію тільки для Додатка 4ДФ). Детальніше - тут: www.buhoblik.org.ua/normativka/1df/027-nomeri-dodatkiv.html 3. @Яков О Знайшов помилку у полі 9 "Ознака подат. соц. пільги" Додатка 4ДФ! Цитата Порядку: "Під час заповнення графи 9 слід враховувати ту ознаку пільги, яка відповідає нарахованому доходу." Тобто не наявність заяв про ПСП від співробітників є підставою для відображення в гр.9, а факт застосування ПСП у конкретному місяці.
У додатку Д1 графа "19. Сума утриманого єдиного внеску за звітний місяць" зазвичай не заповнюється, крім випадків, коли ви за минулі періоди коригуєте суми утриманого ЄСВ. В електронній версії звіту не заповнюєте цю графу, в паперовій версії - прочерк.
Дякую дуже! Нарешті почула відповідь на питання, яке виникло під час заповнення форм. Не лише форми звітів недосконалі, порядок їх заповнення теж залишає питання. Для тих, хто розробляє: "Треба писати і говорити не так, щоб вас могли зрозуміти, а так, щоб вас НЕ могли НЕ зрозуміти"
Велике спасибі за вичерпно-практичне відео! Якби так надавались роз’яснення контролюючими органами, то ціни їм не було б... Та, на жаль, "маємо, що маємо".
За 2 недели после вашего комментария новая форма 1ДФ не появилась ни в 1С, ни в программах / сервисах электронной отчетности. Вы можете как-то подробнее описать ваше пожелание из предыдущего комментария? В принципе, хорошо сделанный программистами отчет в 1С должен нормально заполняться по нажатию кнопки "Заполнить". Я в этом видео специально разбирал принцип заполнения каждой графы именно в ручном режиме, чтобы появилось понимание того, правильно ли 1С или сервис электронной отчетности формирует 1ДФ.
Есть разъяснение, если зарплата нарахована/перерахована за отчетный месяц вовремя, то ПДФО ставиться полная суму нарахованого/сплаченого. Даже если его оплата перешла на первые два дня следующего месяца
Заполняем согласно действующему Порядку ( zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1304-20#Text ). В нем написано следующее: "у графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом. Заробітна плата, що виплачується у встановлені терміни в наступному місяці, має бути відображена в 4ДФ за той період, у який входить попередній місяць, за який заробітну плату було нараховано. Наприклад, у 4ДФ за січень відображається заробітна плата, яка нарахована у січні та виплачена в лютому, за лютий (нарахована у лютому та виплачена в березні), за березень (нарахована в березні та виплачена у квітні); у графі 4а «Сума нарахованого податку» відображається сума податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку згідно із законодавством за звітний період; у графі 4 «Сума перерахованого податку» відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету у звітному періоді; у графі 5а «Сума нарахованого військового збору» відображається сума збору, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку згідно із законодавством; у графі 5 «Сума перерахованого військового збору» відображається фактична сума перерахованого збору до бюджету." Уточнение о сумме своевременно выплаченной зарплаты (в следующем месяце) - есть. Подобного уточнения о суммах НДФЛ и ВС здесь нет (и в предыдущей редакции порядка - тоже не было). Разъяснение - это личное мнение некоего чиновника. Подтвердить свое мнение конкретным пунктом нормативного акта данный чиновник не сможет.
Согласна с Ларисой. В порядке написано: «Заробітна плата, що виплачується у встановлені терміни в наступному місяці, має бути відображена в 4ДФ за той період, у який входить попередній місяць, за який заробітну плату було нараховано. Наприклад, у 4ДФ за січень відображається заробітна плата, яка нарахована у січні та виплачена в лютому, за лютий (нарахована у лютому та виплачена в березні), за березень (нарахована в березні та виплачена у квітні)» Т.е., если вторая половина зп января выплачена вовремя в сроки до 7го февраля, ее выплату показывают за январь.
Olga Tokar, пример заполнен именно так, как вы описали. Комментарий Ларисы - не об этом. Встречается точка зрения, что для сумм оплаченного НДФЛ и военного сбора с зарплаты можно применять такой же принцип, как и для самой зарплаты. Это логично и такое правило можно было бы прописать в Порядке (хотя еще логичнее было бы ВООБЩЕ убрать из формы 4ДФ столбцы таблицы 3, 4, 5; эта информация никому не нужна). Но пока что в Порядке заполнения 1ДФ написано другое (я процитировал нужные абзацы выше).
Larisa Vorobiova , это логичное предложение для упрощения и большей понятности заполнения. Но Порядок заполнения с логикой не очень-то связан. Он создан людьми с явными признаками профнепригодности, которые никогда этот отчет не заполняли. Я процитировал выше нужные абзацы Порядка. Там нет нормы, о которой вы говорите. Для зарплаты, выплаченной вовремя, исключение прописано, а для НДФЛ и ВС - забыли. Это стандартная ситуация для Украины: написать нормативный акт как можно нелепее, а потом снабжать его "четкими" разъяснениями от бюрократов всех мастей (часто противоречащими друг другу и самому нормативному акту). Исправляются недочеты в Порядке заполнения изменениями к Порядку, а не разъяснениями. Произошли очередные изменения совсем недавно. И явных глупостей в Порядке заполнения стало еще больше.
Не пойму как в Единому Вікні создать и заполнить например додаток Д4 за февраль и март, ведь открывается только один додаток, его мы заполняем номером 1 за январь. А откуда взять еще два? и также с додатком Д1?
Доброго дня. Підскажіть, будь ласка, у підприємства є два відокремлені підрозділи без статусу юридичної особи (ЄСВ, ПДФО платиться по місцю реєстрації відокремленого підрозділу, військовий збір (далі -ВЗ) - у Київ, де основне підприємтсво) . У зв'язку зі змінами, тепер за відокремлені підрозділи повинно звітувати основне підприємство за його місцем реєстрації? якщо ні, де відобразити персоніфікований ВЗ - у складі звітності по відокремленому підрозділу (але платимо по основному місцю ) чи у звітності по основному місцю роботи (але ці працівники не являються співробітниками основного підприємства), раніше ВЗ показували лише в 1дф по основному місцю роботи, як загальний фонд праці по трьом підприємствам, так і загальну суму війського збору. буду вам вдячна за відповідь
Дякую. І ще дуже прошу пояснити як зробити перерахунок лікарняних з червня 2020 року по лютий 2021 року (сума лікарняних плюс доплата до мінімальної зарплати. А також, чи можна виправити помилку по ЄСВ за друге півріччя 2011 і перше півріччя 2012 році (Помилки в персоніфікованому обліці ПФ).
@Яна Зубцова, минулого четверга довелось ще раз повернутися до цього питання в останньому відео ( ruclips.net/video/We6DASBWtvc/видео.html ). Не зміг тоді знайти ваш коментар, щоб зробити уточнення. Ось лист ДПС з цього приводу - www.buhoblik.org.ua/normativka/2021/0917.html . Доводиться складати порожні 4ДФ за місяці, коли не було нарахувань/виплат.
У юр особи один директор без нарахування з п , він же засновник, раніше здавали 1 дф з ознакою 102 без нарахуваннь , а зараз як бути і який звіт здавати
Керівник, це матеріально відповідальна особа, та має бути оформлена згідно чинного законодавства. Тоб то за основним місцем роботи. ЦПХ до цього випадку не як не відноситься
Підскажіть будь ласка У мене прийшло: (Пакет не прийнято. Виправте помилки та надішліть повторно документ. Дані не завантажено до реєстру застр. осіб.) Чи можна вислати просто звіт з правильними даними , чи не накладеться звіт на звіт як пишуть дехто. Дякую
Реквизит в дод 4, количество аркушив, а переносится это значение в главный документ, уже в графу, как количество сторинок. Сторинка и аркуш, это разное.Это: Страница и лист
Поясніть, будь ласка, заробітна плата нарахована за січень 2021 р. і плануємо виплатити десь числа 20 квітня 2021 р.( заборгованість у нас, брак коштів) у звіті 1ДФ я повинна буду її показати в ІІ кварталі за 4 місяць.Правильно?
Правильно, за Порядком заповнення треба показати цю виплату у місяці виплати (тобто у вашому випадку це буде вже 2 квартал). За порушення строків виплати зарплати ( www.buhoblik.org.ua/kadry-zarplata/oplata-truda/3051-stroki-viplati-zarplati.html ) є чималі штрафи: www.buhoblik.org.ua/kadry-zarplata/trudoustrojstvo/3751-shtrafi-za-porushennya-inshikh-vimog-trudovogo-zakonodavstva.html
Доброго дня! Я відправила в електронному кабінеті звіт, але він виявився з помилками відносно недостовірності обов'язкового реквізиту щодо інформації про додатки( F0500106/40 F0500106/38 Підкажіть, будь ласка, якщо я виправлю помилки, чи вірно подати "звітний новий", з номером Розрахунку- 2 ? І ще одне запитання: в додатках Д4 за лютий і березень має бути такий же номер Розрахунку, як і за січень? Дуже буду вдячна за допомогу.
Питання: чому оминули заповнення рядка 032 в основній формі - кодифікатор за КАТОТТГ ? Який з рівнів (третій чи четвертий) кодифікатора обирати для заповнення цього рядка? Дякую.
Використовуєте той код, що стоїть праворуч. Я у прикладі використав додатковий рівень (п'ятий) Якщо для вашої території такого немає - використовуйте четверитий рівень. Немає четвертого - використовуйте третій.
Порядок заповнення zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0111-15#Text : Д2 формується та подається лише районними (міськими) управліннями праці та соціального захисту населення, ...
По окончанию года - только декларация единого налога. Бывший Додаток 5 по ЕСВ теперь стал приложением к декларации единого налога. Вот новая форма: zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1303-20#Text
@Mamylka мамкина та @Людмила Красозова , до питання, на яке я відповідав з'явилася позначка "(змінено)". Тільки що поглянув у себе в пошті. Питання у первинному вигляді було таким:"Людмила Красозова Добрый день 1 группа без наемных лиц какие формы надо заполнять" Відповідь на змінену редакцію питання така: Якщо є доходи з ознакою 157, то треба заповнити об'єднаний звіт та додати до нього додатки 4ДФ за всі 3 місяці (навіть якщо у вас дохід із ознакою 157 фігурує лише в 1 місяці). У пункті 176.2 ПКУ zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17 сказано, що "Такий розрахунок подається лише у разі НАРАХУВАННЯ сум зазначених доходів платнику податку - фізичній особі податковим агентом, платником єдиного внеску протягом звітного періоду" Тобто формально, якщо є нарахування з будь-якою ознакою доходу (в т.ч. 157), є законний обов' язок складати нову об'єдану 1ДФ. Хоча податкова чекає, що ви складете 1ДФ (із 4ДФ) навіть коли є тільки виплата за ознакою доходу 157 у звітному кварталі (а нарахування відбулось у минулому, або відбудеться в майбутньому кварталі). Це очікування не узгоджується з Податковим кодексом і є лише думкою деяких кодатківців.
@@buhoblik_org_ua так и думала, но вариант, когда ставим месяц 04 ( апрель) не понятен..., т.к. "слушала семинар"), где было сказано, что в каждом квартале будут месяца только 1, 2, 3
Иногда говорят о месяцах квартала. И тогда применимы только значения 1, 2, 3. Здесь идет речь о календарных месяцах. Порядок заполнения zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0111-15 о приложении Д1: "... Суми, нараховані за дні щорічних та додаткових відпусток, вносяться до графи 17 «Загальна сума нарахованої заробітної плати (нарахованого доходу) (усього з початку звітного місяця)» із зазначенням відповідного місяця лише в сумі, що припадає на дні відпустки у цьому місяці, з кодом типу нарахувань10. Суми, що припадають на дні відпустки в наступних місяцях, включаються до поля наступних місяців і відображаються в окремих рядках за першим рядком з кодом типу нарахувань 10. ..." С "декретными" ситуация еще интереснее. Там приходится делать начисление сразу за 5 месяцев: www.buhoblik.org.ua/nalogi/edinyj-soczialnyj-vznos/2465-dekretnye-v-otchete-po-esv.html
А можно питання? Якщо я ФОП 3 групи без найманих працівників, меня треба так як ви тут все розповіли заповнювати, чи якось інакше? Бо я дивлюся на звіт, та не може зрозуміти, на якій козі до нього підійти, та з чого почати...
Теоретично вас може стосуватися тільки Додаток 4ДФ (аналог старої форми 1ДФ), якщо були нарахування іншим фізичним особам. "Без найманих працівників" - це означає, що записів з ознакою доходу 101 (зарплата) у вас не буде. Наприклад, ви можете нараховувати якісь виплати іншому підприємцю (ознака доходу 157, цей випадок проілюстровано в даному відео), або оренда звичайній фізособі (це теж є у відео).
@@buhoblik_org_ua в мене не було ніяких нарахувань. Я просто статті пишу, за ці три місяці мені лише декілька раз на рахунок трохи грошей потрапило. Я їх лише на податки й витратила)) Зараз подивилася додаток 4ДФ - він зовсім не схожий на те, що я раніше заповнювала, коли в минулому році звіт подавала! О_о Тобто всі останні додатки заповнювати мені не потрібно? Тільки основну частину, що називається "Податковий розрахунок сум доходу" та додаток 4ДФ?
Стосовно фрази "він зовсім не схожий на те, що я раніше заповнювала, коли в минулому році звіт подавала": ви в лютому подавали декларацію єдиного податку та річну звітність з ЄСВ. Це зовсім інші звіти, вони не мають нічого спільного з Формою 1ДФ, яку ми зараз обговорюємо. Якщо ви не нараховували протягом кварталу будь-який дохід іншим фізичним особам, вас ця звітність за Формою 1ДФ не стосується. Ви її не заповнюєте (тобто з минулого року ситуація для вас не змінилася). Дивимось Податковий кодекс ( zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#Text ): "176.2. Особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, та платники єдиного внеску зобов'язані: ... б) подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (з розбивкою по місяцях звітного кварталу), до контролюючого органу за основним місцем обліку. Такий розрахунок подається ЛИШЕ у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку - фізичній особі податковим агентом, платником єдиного внеску протягом звітного періоду..." D
Я здавала свої звіти 5.01, ще до вступу в дію закону. Сдавала звіти "Про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску" та "Податкову декларацію платника єдиного податку фізичної особи підприємця". То це виходить, що я знову лише декларацію здаю і все, як я завжди здавала щоквартально? Вельми дякую за відповідь!!!
Наскільки я зрозумів, ви на 3 групі єдиного податку (юо ви написали "завжди здавала щоквартально"). Ви продовжуєте щоквартально подавати декларацію єдиного податку (її форма у 2021 році трохи змінилася). Якщо колись з'являться працівники або виплати іншим фізичним особам, тільки тоді для вас стане актуальним ця звітність, про яку йдеться у даному відео.
Думаю, що в таблиці Кодіфікатора це рядки 31744, 31744. Два райони міста, беремо коди праворуч: M Чернігів UA74100390010122363 B Деснянський UA74100390010268220 B Новозаводський
Якщо не нараховували і не виплачували доходи фізичним особам (це не тільки купівля у ФОПів і зарплата працівників, а будь-які виплати іншим фізичним особам), то не складаєте цей звіт.
Цей звіт не стосується ЄСВ, що сплачується підприємцем за себе. За результатами року це будете відображати у додатку до декларації единого податку. Ось нова форма: zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1303-20#Text
Я правильно зрозуміла? За січень ПДФО таВЗ в гр.4 і 5 показати за 1-у половину січня виплаченої зарпл., в лютому показати за 2-гу пол.січня і 1-у пол лютого і т. д. Чи це для новоприйнятих? Дякую.
1) обидва працівники за умовами прикладу - новоприйняті з 4.01.2021; 2) стосовно відображення ПДФО та ВЗ - саме так, як ви сказали: "За січень ПДФО таВЗ в гр.4 і 5 показати за 1-у половину січня виплаченої зарпл., в лютому показати за 2-гу пол.січня і 1-у пол лютого і т. д." Заповнюю приклад строго за Порядком. Якщо у вас багато працівників і ви звикли до дещо іншого заповнення графи зі сплатою ПДФО, в мене є відео конкретно про Додаток 4ДФ: ruclips.net/video/_ri_YKPqIdc/видео.html
Доброго дня!!! Підскажіть будь ласка,я кщо січень увесь місяць всі працівники були у відпустці за свій рахунок,то чи потрібно робити 4 ДФ за січень?? Якщо ні,то за лютий ставити № додатку в розрахунку буде 1 ??)Дякую за відповідь)
Перевіряв це декілька днів тому (планував коротеньке відео). У Порядку не прописано ніякого виключення для для додатка 4ДФ: якщо підприємство або ФОП має складати об'єднану звітність, то доведеться додати до неї додатки 4ДФ за ВСІ 3 місяці. Для інших додатків є виключення. Ще зауважу стосовно Додатка Д1 (бо теж перечитував з цього приводу фрагменти Порядка): Цитата Порядка стосовно Д1: "Якщо платник єдиного внеску у звітному кварталі не використовує працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством - Д1 за відповідний КВАРТАЛ не подається." Тут йдеться про квартал, а не про окремі МІСЯЦІ. Тому (строго за Порядком), якщо хоча б за 1 місяць потрібно скласти Додаток Д1, то доведеться за інші місяці Додаток Д1 теж скласти (навіть порожні).
П 032- зазначається код Кодифікатора за місцезнаходженням платника або його відокремленого підрозділу - підкажіть що сюди внести, у Вас на видео цей п. пропущенній, а мене не пуска звітніть, видае помілку.
У Порядку заповнення немає вимоги заповнювати рядок 032 у додатку 4ДФ, якщо підприємство не має підрозділів. Тому у прикладі я його не заповнив. Бланк має таке формулювання стосовно рядка 032, що програмісти вирішили, що його треба заповнювати в будь-якому разі, навіть для основного підприємства. Поки що ця помилка програмістами не виправлена.
А як же ж бути з заповненням цього звіту для ФОП без найманих працівників і чи зараховувати себе, як найманого працівника для заповнення відомостей про сплату ЄСВ "за себе"? Чи зазначати саму себе, як роботодавця? Подавати звіт змушена, бо сплачую орендну плату фізичній особі, тож із цього доходу орендодавця сплачую ПДФО та ВЗ за нього. Якщо Ваша ласка, охопіть, будьте добрі і такий сегмент ФОПів. Дякую!
Складаєте звіт тільки з додатком 4ДФ. Інші додатки вас не стосуються (не заповнюєте і не додаєте до звіту порожні податки). У відео розібрано, як заповнювати 4ДФ у випадку орендної плати фізичній особі. У цифрових диних ви себе ніяк не враховуєте.
@@buhoblik_org_ua Дякую! А відомості по сплаті ЄСВ "за себе" де складати? Чи буде, як завжди, річний загальний звіт? Чи ще не відомо з цього приводу нічого?
За результатами року будете відображати суми ЄСВ за себе особисто у додатку до декларації единого податку. Ось нова форма: zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1303-20#Text
@@buhoblik_org_ua Без зазначення коду адміністративно-територіальної одиниці та відмітки мене, як "роботодавця", звіт вважається "з помилкою". Хіба "визнати" себе "роботодавцем", а у графі 101, 104 та 110 проставити "0". Як це буде розцінюватися з точки зору перевіряючих органів?
1) Це ще один недолік нової форми звітності. Доведеться визнати себе в основній частині звіту "роботодавцем" (бо відмітки у полях 092, 093, 094 нам точно не підходять). 2) Стосовно коду території: його в основній частині звіту точно треба вказувати. А стосовно коду території у додатку 4ДФ є неузгодженість між бланком та Порядком заповнення. Подивіться: я трохи раніше відповідав про це на питання від @Яков О. Схоже, що після роботи програмістів над цією формою "переміг" бланк 4ДФ, а не Порядок заповнення. І доведеться у 4ДФ вказувати код території навіть якщо немає відособлених підрозділів.
Если совсем нет начислений физическим лицам (а это не только зарплата, это могут быть и выплаты предпринимателям и декретные и пр.) и выплат, то пустой можно не сдавать. Если, например, были начисления в декабре 2020 и выплачены эти начисленные суммы в январе 2021, то придется заполнить Приложение 4ДФ и основную часть отчета за 1 квартал 2021.
Хотелось бы. Но отменять нужно на уровне Закона, а не Приказа Минфина. Верховная рада вряд ли снизойдет до этого до конца отчетного квартала (осталось менее двух суток).
Всі оподатковувані доходи будь-якої ознаки, крім зарплати, відображаємо в 4ДФ аналогічно доходу з ознакою 196 у цьому прикладі. В тому числі - з ознакою 185. Всі неоподатковувані доходи - аналогично відображенню в цьому прикладі доходу з ознакою 157.
Добра справа👍 Помісячний 1дф - це прикольно, як мінімум)). Недозрозумів, або не погоджуюся для ознаки 101 на рахунок "нараховано" та "виплачено". Для стовбчиків 3а та 3 , при умові вчасної оплати зп навіть і в лютому за другу половину січня, ми ставимо рівні суми (це добре). На мою думку таке ж правило і з нарахованими та виплаченими податками для стовбців 4а, 4 та 5а, 5. Нараховано та виплачено одинаково. PS автор сам себе заплутує в "нараховано" та "виплачено" Я поставив лайкос, дизлайк - то не я😀
Для сум перерахованого ПДФО та військового збору не прописано таке ж правило як для зарплати. Ось цей фрагмент з Порядку заповнення: "у графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом. Заробітна плата, що виплачується у встановлені терміни в наступному місяці, має бути відображена в 4ДФ за той період, у який входить попередній місяць, за який заробітну плату було нараховано. Наприклад, у 4ДФ за січень відображається заробітна плата, яка нарахована у січні та виплачена в лютому, за лютий (нарахована у лютому та виплачена в березні), за березень (нарахована в березні та виплачена у квітні); у графі 4а «Сума нарахованого податку» відображається сума податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку згідно із законодавством за звітний період; у графі 4 «Сума перерахованого податку» відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету у звітному періоді; у графі 5а «Сума нарахованого військового збору» відображається сума збору, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку згідно із законодавством; у графі 5 «Сума перерахованого військового збору» відображається фактична сума перерахованого збору до бюджету." Те що ви написали - логічно. І це правило могли б додати до Порядку. Мене більше цікавлять інші дві логічні неузгодженості: скільки повинно бути додатків Д5 та як нумерувати додатки Д1, Д5, Д6 ( www.buhoblik.org.ua/normativka/1df/010.html )
@@buhoblik_org_ua На мою думку абзац : "Заробітна плата, що виплачується у встановлені терміни в наступному місяці, має бути відображена в 4ДФ за той період, у який входить попередній місяць, за який заробітну плату було нараховано. Наприклад, у 4ДФ за січень відображається заробітна плата, яка нарахована у січні та виплачена в лютому, за лютий (нарахована у лютому та виплачена в березні), за березень (нарахована в березні та виплачена у квітні)" відноситься до стовбця 3, але тільки до доходів по 101 ознаці. Логічно що цей абзац також відноситься і до стовбців 4 та 5 але з ознакою 101 - тобто податки по ЗП. Чому вони не зробили цей абцаз для стовців 4 та 5? Тому що в цих стовбцях можуть бути податки і не по ознаці доходу 101 тобто і не по ЗП Разом із тим, мене теж цікавлять питання по кількості додатків та їх нумерації. Відповіді прийдуть вже при практичній відправці електронних документів. Якщо будуть приходити квитанції 2 про неприйняття по таким то причинам, то будемо підлаштовуватись.
ТРИ УТОЧНЕННЯ
1. @Larisa Tsa знайшла ПОМИЛКУ. В Додатку 1 у графі 25 помилково заповнено "0". Треба залишити її незаповненою. Процитую Порядок заповнення: "Графа заповнюється лише для «Звітного нового» та «Уточнюючого» Розрахунків". У прикладі на сторінці www.buhoblik.org.ua/nalogi/nalog-na-doxody-fizicheskix-licz/1498-priklad-zapovnennya-1df.html цю помилку вже виправлено.
2. @Alla V знайшла, де прописано нумерацію додатків Д5, Д6 (у відео було знайдено нормально прописану нумерацію тільки для Додатка 4ДФ). Детальніше - тут: www.buhoblik.org.ua/normativka/1df/027-nomeri-dodatkiv.html
3. @Яков О Знайшов помилку у полі 9 "Ознака подат. соц. пільги" Додатка 4ДФ! Цитата Порядку: "Під час заповнення графи 9 слід враховувати ту ознаку пільги, яка відповідає нарахованому доходу." Тобто не наявність заяв про ПСП від співробітників є підставою для відображення в гр.9, а факт застосування ПСП у конкретному місяці.
А графа 19 заповнюється чи ні?
У додатку Д1 графа "19. Сума утриманого єдиного внеску за звітний місяць" зазвичай не заповнюється, крім випадків, коли ви за минулі періоди коригуєте суми утриманого ЄСВ.
В електронній версії звіту не заповнюєте цю графу, в паперовій версії - прочерк.
Дякую за відео! Не знаю яким пристойним словом назвати людей, які придумали змінити форму звітності!
Дякую дуже! Нарешті почула відповідь на питання, яке виникло під час заповнення форм.
Не лише форми звітів недосконалі, порядок їх заповнення теж залишає питання.
Для тих, хто розробляє:
"Треба писати і говорити не так, щоб вас могли зрозуміти, а так, щоб вас НЕ могли НЕ зрозуміти"
Дякую. Нарешті від практика маємо практичне роз'яснення!
Низкий уклін автору. Раніше був 1дф (якщо тільки оренда 157 ознака) на одному бланку, а тепер треба на трьох. Оце так спростили! ЖАХ!
Щиро дякую за Ваш труд, за цікаве відео на прикладі!!! Ще хотілося б з прикладами по лікарняному)
Велике спасибі за вичерпно-практичне відео! Якби так надавались роз’яснення контролюючими органами, то ціни їм не було б... Та, на жаль, "маємо, що маємо".
Нажаль, сьогодні в нашій країні не тільки звіти, а взагалі усе, що має робитися руками, робиться ногами..., у кращому випадку((
Дякую за Вашу працю
Дуже дякую, допомогли розібратися. Підписалася на канал. Гарного дня!
Поки що не поспішайте застосовувати слово "розібратися".
Ще є купа невирішених питань: www.buhoblik.org.ua/normativka/1df/010.html
@@buhoblik_org_ua надіюся, з Вашою допомогою, ми здолаємо всі ці питання, я оптиміст :)
Дуже Вам дякую.
Чудовий майстерклас! вельми дякую...
Дякую. Дуже корисне відео. Буду чекати на нові та приклад звіту з відпускними. Підписалася.
Щиро дякую за вашу роботу! Дуже допомогло! Підписалась.
Большое спасибо .Просто и доступно..
Дуже вдячна Вам за відповідь!
Спасибо, полезное видео. Было бы классно, если бы вы больше таких именно практических примеров делали в 1с, т.к найти видео по отчётности в 1с сложно.
За 2 недели после вашего комментария новая форма 1ДФ не появилась ни в 1С, ни в программах / сервисах электронной отчетности.
Вы можете как-то подробнее описать ваше пожелание из предыдущего комментария?
В принципе, хорошо сделанный программистами отчет в 1С должен нормально заполняться по нажатию кнопки "Заполнить".
Я в этом видео специально разбирал принцип заполнения каждой графы именно в ручном режиме, чтобы появилось понимание того, правильно ли 1С или сервис электронной отчетности формирует 1ДФ.
Огромное спасибо Вам!!!
Дякую за вiдео. Підписалася.
Подписалась, буду следить за вашими выпусками.
дякую за приклад
Рада, що натрапила на канал. Підписалася!
Дуже дякую Вам! Відео супер!
Дякую Вам за роз'яснення.
Дуже дякую
Есть разъяснение, если зарплата нарахована/перерахована за отчетный месяц вовремя, то ПДФО ставиться полная суму нарахованого/сплаченого. Даже если его оплата перешла на первые два дня следующего месяца
Заполняем согласно действующему Порядку ( zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1304-20#Text ).
В нем написано следующее:
"у графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом.
Заробітна плата, що виплачується у встановлені терміни в наступному місяці, має бути відображена в 4ДФ за той період, у який входить попередній місяць, за який заробітну плату було нараховано. Наприклад, у 4ДФ за січень відображається заробітна плата, яка нарахована у січні та виплачена в лютому, за лютий (нарахована у лютому та виплачена в березні), за березень (нарахована в березні та виплачена у квітні);
у графі 4а «Сума нарахованого податку» відображається сума податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку згідно із законодавством за звітний період;
у графі 4 «Сума перерахованого податку» відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету у звітному періоді;
у графі 5а «Сума нарахованого військового збору» відображається сума збору, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку згідно із законодавством;
у графі 5 «Сума перерахованого військового збору» відображається фактична сума перерахованого збору до бюджету."
Уточнение о сумме своевременно выплаченной зарплаты (в следующем месяце) - есть. Подобного уточнения о суммах НДФЛ и ВС здесь нет (и в предыдущей редакции порядка - тоже не было).
Разъяснение - это личное мнение некоего чиновника. Подтвердить свое мнение конкретным пунктом нормативного акта данный чиновник не сможет.
Согласна с Ларисой. В порядке написано: «Заробітна плата, що виплачується у встановлені терміни в наступному місяці, має бути відображена в 4ДФ за той період, у який входить попередній місяць, за який заробітну плату було нараховано. Наприклад, у 4ДФ за січень відображається заробітна плата, яка нарахована у січні та виплачена в лютому, за лютий (нарахована у лютому та виплачена в березні), за березень (нарахована в березні та виплачена у квітні)»
Т.е., если вторая половина зп января выплачена вовремя в сроки до 7го февраля, ее выплату показывают за январь.
Olga Tokar, пример заполнен именно так, как вы описали.
Комментарий Ларисы - не об этом. Встречается точка зрения, что для сумм оплаченного НДФЛ и военного сбора с зарплаты можно применять такой же принцип, как и для самой зарплаты.
Это логично и такое правило можно было бы прописать в Порядке (хотя еще логичнее было бы ВООБЩЕ убрать из формы 4ДФ столбцы таблицы 3, 4, 5; эта информация никому не нужна).
Но пока что в Порядке заполнения 1ДФ написано другое (я процитировал нужные абзацы выше).
Ув. Читайте пожалуйста разъяснение приказа 773, раздел 4. Там чётко все описано. Жаль не могу фотку приложить
Larisa Vorobiova , это логичное предложение для упрощения и большей понятности заполнения. Но Порядок заполнения с логикой не очень-то связан. Он создан людьми с явными признаками профнепригодности, которые никогда этот отчет не заполняли.
Я процитировал выше нужные абзацы Порядка. Там нет нормы, о которой вы говорите. Для зарплаты, выплаченной вовремя, исключение прописано, а для НДФЛ и ВС - забыли.
Это стандартная ситуация для Украины: написать нормативный акт как можно нелепее, а потом снабжать его "четкими" разъяснениями от бюрократов всех мастей (часто противоречащими друг другу и самому нормативному акту).
Исправляются недочеты в Порядке заполнения изменениями к Порядку, а не разъяснениями. Произошли очередные изменения совсем недавно. И явных глупостей в Порядке заполнения стало еще больше.
Не пойму как в Единому Вікні создать и заполнить например додаток Д4 за февраль и март, ведь открывается только один додаток, его мы заполняем номером 1 за январь. А откуда взять еще два? и также с додатком Д1?
Дякую Вам!!!
Доброго дня. Підскажіть, будь ласка, у підприємства є два відокремлені підрозділи без статусу юридичної особи (ЄСВ, ПДФО платиться по місцю реєстрації відокремленого підрозділу, військовий збір (далі -ВЗ) - у Київ, де основне підприємтсво) . У зв'язку зі змінами, тепер за відокремлені підрозділи повинно звітувати основне підприємство за його місцем реєстрації?
якщо ні, де відобразити персоніфікований ВЗ - у складі звітності по відокремленому підрозділу (але платимо по основному місцю ) чи у звітності по основному місцю роботи (але ці працівники не являються співробітниками основного підприємства),
раніше ВЗ показували лише в 1дф по основному місцю роботи, як загальний фонд праці по трьом підприємствам, так і загальну суму війського збору.
буду вам вдячна за відповідь
Дякую. І ще дуже прошу пояснити як зробити перерахунок лікарняних з червня 2020 року по лютий 2021 року (сума лікарняних плюс доплата до мінімальної зарплати. А також, чи можна виправити помилку по ЄСВ за друге півріччя 2011 і перше півріччя 2012 році (Помилки в персоніфікованому обліці ПФ).
Добрий день! якщо в ФОП немає найманих працівників,але в січні він один раз адав дохід фізособі (код 157) додаток 4ДФ робити тільки за січень???
Так, тільки один додаток 4ДФ за січень.
Порожні додатки не складаємо.
@@buhoblik_org_ua звіт не прийнято. якщо лише 1 додаток 4ДФ. (пише порушено цілісність пакета)
@Яна Зубцова, минулого четверга довелось ще раз повернутися до цього питання в останньому відео ( ruclips.net/video/We6DASBWtvc/видео.html ). Не зміг тоді знайти ваш коментар, щоб зробити уточнення.
Ось лист ДПС з цього приводу - www.buhoblik.org.ua/normativka/2021/0917.html .
Доводиться складати порожні 4ДФ за місяці, коли не було нарахувань/виплат.
😜 зроблено ногами . Да, зашиєшся це заповнити
Дууууже м'яко сказано!
У юр особи один директор без нарахування з п , він же засновник, раніше здавали 1 дф з ознакою 102 без нарахуваннь , а зараз як бути і який звіт здавати
Керівник, це матеріально відповідальна особа, та має бути оформлена згідно чинного законодавства. Тоб то за основним місцем роботи. ЦПХ до цього випадку не як не відноситься
Формую звіт 1дф за 4 кв, видає помилку у графі 18, що це значить не розумію
Підскажіть будь ласка У мене прийшло: (Пакет не прийнято. Виправте помилки та надішліть повторно документ. Дані не завантажено до реєстру застр. осіб.) Чи можна вислати просто звіт з правильними даними , чи не накладеться звіт на звіт як пишуть дехто. Дякую
Реквизит в дод 4, количество аркушив, а переносится это значение в главный документ, уже в графу, как количество сторинок. Сторинка и аркуш, это разное.Это: Страница и лист
Поясніть, будь ласка, заробітна плата нарахована за січень 2021 р. і плануємо виплатити десь числа 20 квітня 2021 р.( заборгованість у нас, брак коштів) у звіті 1ДФ я повинна буду її показати в ІІ кварталі за 4 місяць.Правильно?
Правильно, за Порядком заповнення треба показати цю виплату у місяці виплати (тобто у вашому випадку це буде вже 2 квартал).
За порушення строків виплати зарплати ( www.buhoblik.org.ua/kadry-zarplata/oplata-truda/3051-stroki-viplati-zarplati.html ) є чималі штрафи: www.buhoblik.org.ua/kadry-zarplata/trudoustrojstvo/3751-shtrafi-za-porushennya-inshikh-vimog-trudovogo-zakonodavstva.html
Доброго дня! Я відправила в електронному кабінеті звіт, але він виявився з помилками відносно недостовірності обов'язкового реквізиту щодо інформації про додатки( F0500106/40 F0500106/38 Підкажіть, будь ласка, якщо я виправлю помилки, чи вірно подати "звітний новий", з номером Розрахунку- 2 ? І ще одне запитання: в додатках Д4 за лютий і березень має бути такий же номер Розрахунку, як і за січень? Дуже буду вдячна за допомогу.
Питання: чому оминули заповнення рядка 032 в основній формі - кодифікатор за КАТОТТГ ?
Який з рівнів (третій чи четвертий) кодифікатора обирати для заповнення цього рядка?
Дякую.
Використовуєте той код, що стоїть праворуч. Я у прикладі використав додатковий рівень (п'ятий) Якщо для вашої території такого немає - використовуйте четверитий рівень. Немає четвертого - використовуйте третій.
Простіший варіант: знайдіть назву свого міста (чи що у вас) у викіпедії, там вже є КАТОТТГ
Питання:юридичнiй особi потрiбно здавати Додаток 2,якщо е людини яка пiшла в декретну вiдпустку по догляду за дитиною до трьох рокiв в сiчнi мiсяцi?
Порядок заповнення zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0111-15#Text :
Д2 формується та подається лише районними (міськими) управліннями праці та соціального захисту населення, ...
Добрый день 1 группа без наемных лиц какие формы надо заполнять есть аренда 157 ознака раньше сдавала форму 1 ДФ ежеквартально
По окончанию года - только декларация единого налога.
Бывший Додаток 5 по ЕСВ теперь стал приложением к декларации единого налога.
Вот новая форма:
zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1303-20#Text
@@buhoblik_org_ua я правильно зрозуміла, якщо фоп без найманих і був рух по 157 коду, 1 ДФ не подає в обьеднаній звітності?
@Mamylka мамкина та @Людмила Красозова ,
до питання, на яке я відповідав з'явилася позначка "(змінено)". Тільки що поглянув у себе в пошті. Питання у первинному вигляді було таким:"Людмила Красозова
Добрый день 1 группа без наемных лиц какие формы надо заполнять"
Відповідь на змінену редакцію питання така:
Якщо є доходи з ознакою 157, то треба заповнити об'єднаний звіт та додати до нього додатки 4ДФ за всі 3 місяці (навіть якщо у вас дохід із ознакою 157 фігурує лише в 1 місяці).
У пункті 176.2 ПКУ zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17 сказано, що
"Такий розрахунок подається лише у разі НАРАХУВАННЯ сум зазначених доходів платнику податку - фізичній особі податковим агентом, платником єдиного внеску протягом звітного періоду"
Тобто формально, якщо є нарахування з будь-якою ознакою доходу (в т.ч. 157), є законний обов' язок складати нову об'єдану 1ДФ.
Хоча податкова чекає, що ви складете 1ДФ (із 4ДФ) навіть коли є тільки виплата за ознакою доходу 157 у звітному кварталі (а нарахування відбулось у минулому, або відбудеться в майбутньому кварталі). Це очікування не узгоджується з Податковим кодексом і є лише думкою деяких кодатківців.
графа 06 - Жінка - Ж, Чоловік - Х. - це по статетивм признакам
Спасибо ! Все зрозумiло)) ! Скажите, пожалуйста, а как в ЕСВ показать отпуск март - апрель ? (1ДФ понятно, выплачено в марте)
www.buhoblik.org.ua/normativka/002/buh0438-r.html
@@buhoblik_org_ua СПАСИБО !!! 👍👌
@@buhoblik_org_ua так и думала, но вариант, когда ставим месяц 04 ( апрель) не понятен..., т.к. "слушала семинар"), где было сказано, что в каждом квартале будут месяца только 1, 2, 3
Иногда говорят о месяцах квартала. И тогда применимы только значения 1, 2, 3.
Здесь идет речь о календарных месяцах.
Порядок заполнения zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0111-15 о приложении Д1:
"...
Суми, нараховані за дні щорічних та додаткових відпусток, вносяться до графи 17 «Загальна сума нарахованої заробітної плати (нарахованого доходу) (усього з початку звітного місяця)» із зазначенням відповідного місяця лише в сумі, що припадає на дні відпустки у цьому місяці, з кодом типу нарахувань10.
Суми, що припадають на дні відпустки в наступних місяцях, включаються до поля наступних місяців і відображаються в окремих рядках за першим рядком з кодом типу нарахувань 10.
..."
С "декретными" ситуация еще интереснее. Там приходится делать начисление сразу за 5 месяцев: www.buhoblik.org.ua/nalogi/edinyj-soczialnyj-vznos/2465-dekretnye-v-otchete-po-esv.html
@@buhoblik_org_ua БОЛЬШОЕ СПАСИБО)) !👌
А можно питання? Якщо я ФОП 3 групи без найманих працівників, меня треба так як ви тут все розповіли заповнювати, чи якось інакше? Бо я дивлюся на звіт, та не може зрозуміти, на якій козі до нього підійти, та з чого почати...
Теоретично вас може стосуватися тільки Додаток 4ДФ (аналог старої форми 1ДФ), якщо були нарахування іншим фізичним особам. "Без найманих працівників" - це означає, що записів з ознакою доходу 101 (зарплата) у вас не буде.
Наприклад, ви можете нараховувати якісь виплати іншому підприємцю (ознака доходу 157, цей випадок проілюстровано в даному відео), або оренда звичайній фізособі (це теж є у відео).
@@buhoblik_org_ua в мене не було ніяких нарахувань. Я просто статті пишу, за ці три місяці мені лише декілька раз на рахунок трохи грошей потрапило. Я їх лише на податки й витратила))
Зараз подивилася додаток 4ДФ - він зовсім не схожий на те, що я раніше заповнювала, коли в минулому році звіт подавала! О_о
Тобто всі останні додатки заповнювати мені не потрібно? Тільки основну частину, що називається "Податковий розрахунок сум доходу" та додаток 4ДФ?
Стосовно фрази "він зовсім не схожий на те, що я раніше заповнювала, коли в минулому році звіт подавала": ви в лютому подавали декларацію єдиного податку та річну звітність з ЄСВ. Це зовсім інші звіти, вони не мають нічого спільного з Формою 1ДФ, яку ми зараз обговорюємо.
Якщо ви не нараховували протягом кварталу будь-який дохід іншим фізичним особам, вас ця звітність за Формою 1ДФ не стосується. Ви її не заповнюєте (тобто з минулого року ситуація для вас не змінилася).
Дивимось Податковий кодекс ( zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#Text ):
"176.2. Особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, та платники єдиного внеску зобов'язані:
...
б) подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (з розбивкою по місяцях звітного кварталу), до контролюючого органу за основним місцем обліку. Такий розрахунок подається ЛИШЕ у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку - фізичній особі податковим агентом, платником єдиного внеску протягом звітного періоду..."
D
Я здавала свої звіти 5.01, ще до вступу в дію закону. Сдавала звіти "Про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску" та "Податкову декларацію платника єдиного податку фізичної особи підприємця". То це виходить, що я знову лише декларацію здаю і все, як я завжди здавала щоквартально?
Вельми дякую за відповідь!!!
Наскільки я зрозумів, ви на 3 групі єдиного податку (юо ви написали "завжди здавала щоквартально").
Ви продовжуєте щоквартально подавати декларацію єдиного податку (її форма у 2021 році трохи змінилася).
Якщо колись з'являться працівники або виплати іншим фізичним особам, тільки тоді для вас стане актуальним ця звітність, про яку йдеться у даному відео.
Доброго дня підкажіть будь ласка як знайти кодифікатор для м.Чернігів. Я відкрила Кодифікатор але дуже багато їх.
Думаю, що в таблиці Кодіфікатора це рядки 31744, 31744.
Два райони міста, беремо коди праворуч:
M Чернігів
UA74100390010122363 B Деснянський
UA74100390010268220 B Новозаводський
@@buhoblik_org_ua Дякую
якщо я ФО-П на 3 групі , без найманих працівників та в 1 кварталі нічого не купляв офіційно в ФО-Пів -- цей новий звіт - можу не здавати ?
Якщо не нараховували і не виплачували доходи фізичним особам (це не тільки купівля у ФОПів і зарплата працівників, а будь-які виплати іншим фізичним особам), то не складаєте цей звіт.
Доброго дня ! Підкажіть будь ласка у якій графі ФОП відображає ЄСВ, який сплачує за себе? Дякую.
Цей звіт не стосується ЄСВ, що сплачується підприємцем за себе.
За результатами року це будете відображати у додатку до декларації единого податку. Ось нова форма:
zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1303-20#Text
Я правильно зрозуміла? За січень ПДФО таВЗ в гр.4 і 5 показати за 1-у половину січня виплаченої зарпл., в лютому показати за 2-гу пол.січня і 1-у пол лютого і т. д. Чи це для новоприйнятих? Дякую.
1) обидва працівники за умовами прикладу - новоприйняті з 4.01.2021;
2) стосовно відображення ПДФО та ВЗ - саме так, як ви сказали: "За січень ПДФО таВЗ в гр.4 і 5 показати за 1-у половину січня виплаченої зарпл., в лютому показати за 2-гу пол.січня і 1-у пол лютого і т. д." Заповнюю приклад строго за Порядком. Якщо у вас багато працівників і ви звикли до дещо іншого заповнення графи зі сплатою ПДФО, в мене є відео конкретно про Додаток 4ДФ: ruclips.net/video/_ri_YKPqIdc/видео.html
@@buhoblik_org_ua х
Доброго дня!!! Підскажіть будь ласка,я кщо січень увесь місяць всі працівники були у відпустці за свій рахунок,то чи потрібно робити 4 ДФ за січень?? Якщо ні,то за лютий ставити № додатку в розрахунку буде 1 ??)Дякую за відповідь)
Перевіряв це декілька днів тому (планував коротеньке відео).
У Порядку не прописано ніякого виключення для для додатка 4ДФ: якщо підприємство або ФОП має складати об'єднану звітність, то доведеться додати до неї додатки 4ДФ за ВСІ 3 місяці.
Для інших додатків є виключення.
Ще зауважу стосовно Додатка Д1 (бо теж перечитував з цього приводу фрагменти Порядка):
Цитата Порядка стосовно Д1:
"Якщо платник єдиного внеску у звітному кварталі не використовує працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством - Д1 за відповідний КВАРТАЛ не подається."
Тут йдеться про квартал, а не про окремі МІСЯЦІ. Тому (строго за Порядком), якщо хоча б за 1 місяць потрібно скласти Додаток Д1, то доведеться за інші місяці Додаток Д1 теж скласти (навіть порожні).
@@buhoblik_org_ua Щиро дякую за відповідь)
П 032- зазначається код Кодифікатора за місцезнаходженням платника або його відокремленого підрозділу - підкажіть що сюди внести, у Вас на видео цей п. пропущенній, а мене не пуска звітніть, видае помілку.
рядок 032 у Ф 4ДФ - оренда физ. особ.
У Порядку заповнення немає вимоги заповнювати рядок 032 у додатку 4ДФ, якщо підприємство не має підрозділів. Тому у прикладі я його не заповнив.
Бланк має таке формулювання стосовно рядка 032, що програмісти вирішили, що його треба заповнювати в будь-якому разі, навіть для основного підприємства.
Поки що ця помилка програмістами не виправлена.
Скажите пожалуйста, а как найти этот отчёт в электронном кабинете? Его ещё в электронном виде нет?
До сих пор нет.
@@buhoblik_org_ua Спасибо!
А як же ж бути з заповненням цього звіту для ФОП без найманих працівників і чи зараховувати себе, як найманого працівника для заповнення відомостей про сплату ЄСВ "за себе"? Чи зазначати саму себе, як роботодавця? Подавати звіт змушена, бо сплачую орендну плату фізичній особі, тож із цього доходу орендодавця сплачую ПДФО та ВЗ за нього. Якщо Ваша ласка, охопіть, будьте добрі і такий сегмент ФОПів. Дякую!
Складаєте звіт тільки з додатком 4ДФ. Інші додатки вас не стосуються (не заповнюєте і не додаєте до звіту порожні податки).
У відео розібрано, як заповнювати 4ДФ у випадку орендної плати фізичній особі.
У цифрових диних ви себе ніяк не враховуєте.
@@buhoblik_org_ua Дякую! А відомості по сплаті ЄСВ "за себе" де складати? Чи буде, як завжди, річний загальний звіт? Чи ще не відомо з цього приводу нічого?
За результатами року будете відображати суми ЄСВ за себе особисто у додатку до декларації единого податку. Ось нова форма:
zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1303-20#Text
@@buhoblik_org_ua Без зазначення коду адміністративно-територіальної одиниці та відмітки мене, як "роботодавця", звіт вважається "з помилкою". Хіба "визнати" себе "роботодавцем", а у графі 101, 104 та 110 проставити "0". Як це буде розцінюватися з точки зору перевіряючих органів?
1) Це ще один недолік нової форми звітності. Доведеться визнати себе в основній частині звіту "роботодавцем" (бо відмітки у полях 092, 093, 094 нам точно не підходять).
2) Стосовно коду території: його в основній частині звіту точно треба вказувати. А стосовно коду території у додатку 4ДФ є неузгодженість між бланком та Порядком заповнення. Подивіться: я трохи раніше відповідав про це на питання від @Яков О. Схоже, що після роботи програмістів над цією формою "переміг" бланк 4ДФ, а не Порядок заповнення. І доведеться у 4ДФ вказувати код території навіть якщо немає відособлених підрозділів.
Чому 1ДФ? Вона ж зараз називається Додаток 4ДФ.
Тобто платимо щомісяця, звітуємо щоквартально. А як щодо довідкових звітів?
Це поки що перший приклад з оглядом проблем у Порядку заповнення.
Про "довідковий" звіт буде пізніше.
@@buhoblik_org_ua Про Довідковий вже дуже-дуже треба! Лікарняні в лютому(((( ФСС приймають заявки як раніше.
ruclips.net/video/MnakDi4pl3c/видео.html
@@buhoblik_org_ua Дуже дякую!
Как заполнять,если зарплаты нет. Отпуск без содержания.
Если совсем нет начислений физическим лицам (а это не только зарплата, это могут быть и выплаты предпринимателям и декретные и пр.) и выплат, то пустой можно не сдавать.
Если, например, были начисления в декабре 2020 и выплачены эти начисленные суммы в январе 2021, то придется заполнить Приложение 4ДФ и основную часть отчета за 1 квартал 2021.
Підкажіть як рахувати додатки і сторінки.
Бо непринявся звіт. Заповнила так...😐
Табл. Есв 3 стор 6
Табл. 4д 3. Стор 6.
Виявилось не вірно...капець.
А вы в пенсионный не звонили?
Есть надежда, что его отменят
Хотелось бы.
Но отменять нужно на уровне Закона, а не Приказа Минфина. Верховная рада вряд ли снизойдет до этого до конца отчетного квартала (осталось менее двух суток).
К сожалению, не это самое главное в формах. Как оказалось ошибки в эл. форме , не дают сдать отчет.
Хіба ознаку 0 в графі 25 треба ставити не тоді коли, робишь виправлення, а в початковому звіті?
Так, це помилка.
Написав про це у закріпленому коментарі (вище).
Було б добре ще презентацію
В описі відео є посилання на умови прикладу та усі заповнені сторінки 1ДФ і додатків.
Не четко видно как нужно заполнять додаток 1ДФ
www.buhoblik.org.ua/nalogi/nalog-na-doxody-fizicheskix-licz/1495-zapolnenie-1df.html
Там грабли уже в заглавной части. Дальше можно не смотреть.
Хоть би хто небудь взяв для прикладу грошове забезпечення
Всі оподатковувані доходи будь-якої ознаки, крім зарплати, відображаємо в 4ДФ аналогічно доходу з ознакою 196 у цьому прикладі. В тому числі - з ознакою 185.
Всі неоподатковувані доходи - аналогично відображенню в цьому прикладі доходу з ознакою 157.
Добра справа👍
Помісячний 1дф - це прикольно, як мінімум)).
Недозрозумів, або не погоджуюся для ознаки 101 на рахунок "нараховано" та "виплачено".
Для стовбчиків 3а та 3 , при умові вчасної оплати зп навіть і в лютому за другу половину січня, ми ставимо рівні суми (це добре). На мою думку таке ж правило і з нарахованими та виплаченими податками для стовбців 4а, 4 та 5а, 5. Нараховано та виплачено одинаково.
PS автор сам себе заплутує в "нараховано" та "виплачено"
Я поставив лайкос, дизлайк - то не я😀
Для сум перерахованого ПДФО та військового збору не прописано таке ж правило як для зарплати. Ось цей фрагмент з Порядку заповнення:
"у графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом.
Заробітна плата, що виплачується у встановлені терміни в наступному місяці, має бути відображена в 4ДФ за той період, у який входить попередній місяць, за який заробітну плату було нараховано. Наприклад, у 4ДФ за січень відображається заробітна плата, яка нарахована у січні та виплачена в лютому, за лютий (нарахована у лютому та виплачена в березні), за березень (нарахована в березні та виплачена у квітні);
у графі 4а «Сума нарахованого податку» відображається сума податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку згідно із законодавством за звітний період;
у графі 4 «Сума перерахованого податку» відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету у звітному періоді;
у графі 5а «Сума нарахованого військового збору» відображається сума збору, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку згідно із законодавством;
у графі 5 «Сума перерахованого військового збору» відображається фактична сума перерахованого збору до бюджету."
Те що ви написали - логічно. І це правило могли б додати до Порядку.
Мене більше цікавлять інші дві логічні неузгодженості: скільки повинно бути додатків Д5 та як нумерувати додатки Д1, Д5, Д6 ( www.buhoblik.org.ua/normativka/1df/010.html )
@@buhoblik_org_ua На мою думку абзац :
"Заробітна плата, що виплачується у встановлені терміни в наступному місяці, має бути відображена в 4ДФ за той період, у який входить попередній місяць, за який заробітну плату було нараховано. Наприклад, у 4ДФ за січень відображається заробітна плата, яка нарахована у січні та виплачена в лютому, за лютий (нарахована у лютому та виплачена в березні), за березень (нарахована в березні та виплачена у квітні)"
відноситься до стовбця 3, але тільки до доходів по 101 ознаці.
Логічно що цей абзац також відноситься і до стовбців 4 та 5 але з ознакою 101 - тобто податки по ЗП.
Чому вони не зробили цей абцаз для стовців 4 та 5? Тому що в цих стовбцях можуть бути податки і не по ознаці доходу 101 тобто і не по ЗП
Разом із тим, мене теж цікавлять питання по кількості додатків та їх нумерації.
Відповіді прийдуть вже при практичній відправці електронних документів.
Якщо будуть приходити квитанції 2 про неприйняття по таким то причинам, то будемо підлаштовуватись.
Ти,обема
Кому это нужно было?