A kályha mögött én is levakoltam volna előtte, mint mindenki más. DE! Többnyire aki ilyet újít fel az napi szinten szembesül azzal a problémával , hogy sokszor hiába tervez előre, MINDIIIIIIG van vmi ami keresztül húzza a dolgokat. Jelen esetben gondolom olyasmi lehetett, hogy a srácok is beakarták vakolni, úgy indult lesz rá idő és lehetőség is, de nem volt olyan meleg, vmi anyag beszerzése és/vagy előkészítése megcsúszott, miközben a mester aki épít be van táblázva akár hónapokra előre. Ilyenkor benyögi az ember, hogy most nem jó , csak pár hét múlva és könnyen lehet, hogy idén már csak október-november körül kerül sorra. Az meg nagyobb szívás, mint utólag benyúlkálni a kályha mögé sarazni. Ezeket a dolgokat csak az érti, aki magának újít fel. :/
Год назад+15
Köszönöm, végre aki gondolkozik is mielőtt kommentel és ítélkezik. Ez pontosan így történt csak ugye mindenkinek nehezére esik belegondolni vagy legalább elolvasni a hozzászólásokat 😀
@ Már elnézést, de egy: nem ítélkeztem és kettő: tisztán jóindulatból írtam, de többen is ugyan erre jutottunk, hogy nem hagynánk csupaszon a vályog téglát kvázi 50 évre... Tehát mint a korábbi kommentjében írta, nem volt rá már idő és hideg is volt vakolni... Szóval ő is be akarta vakolni(azaz sárral tapasztani)... (később írta, hogy híg sárral akarja lefedni a kályha mögötti részt) Azt már nem is írtam, mert a helyi föld adottságokat nem ismerem (csak a 15 km-re lévőt) de ekkora monstrum alá mi nem 40 hanem 100 cm-es betont öntünk minimum, tuti ami ami ziher alapon... (az is szempont, hogy milyen mélyen van az agyag réteg, meg még ezer szempont, tény nem voltunk ott). De mindenki a saját belátása szerint dönt... Ati egyébként szépen dolgozik, gondos gazda, nem féltem... És mégegyszer minden kommentem jóindulatból és segítő szándékkal írtam egy 120 éves vályog házból. :)
Gratulálok! Nagyon szép lett! Már alig várom, hogy láthassuk a bevakolt falakat, a kifestett szobákat és a kész végeredményt! Ismét egy nagy lépést tettetek előre, veletek örülünk! Nagyon érdekes volt ez a videó is! Hajrá, csak így tovább!!!
Gratulálok! Üdvözlet a fivéreknek és Sanyiéknak Monorierdőről! A mi kályhánkat 7 éve építették és még mindíg kifogástalanul működik szezonban napi szinten!
Nagyon szép lett, szeretni fogjátok! 👏 Én például nem szeretem a túl díszes dolgokat, de az élvezet kedvéért egy padkát biztos csinálnék, szinte érzem a kályha melegét a hátamon... Csodás találmány, gratulálok! 🤝🙂
Imádom, hogy újrahasznosítotok! :) Nem kell magyarázkodni a bontott tégla használata miatt... mi tavaly vettünk egy 100m2 házat (82-es építésű), ahol kiderült, hogy az egész ház bontott téglából készült, nem is akármilyen bontott téglából hanem kastényt bontottak el és abból a téglából :D :D Szóval jah jó dolog ez az újrahasznosítás :)
Год назад
Abszolút nem magyarázkodás volt, csak elmondtuk hogy miből készült és miért döntöttünk mellette :D
Üdv.Szép lett!Gondolom majd készítesz videót az első beüzemelésről is!Építésnél azon gondolkodtam,hogy a hamu takarítás hogyan van megoldva?(mivel külön hamus rész nincs)Mindíg megvárod,hogy a tűztés alsó része ahol nem jár a levegő megteljen?A takarítás akkor szerintem csak akkor esedékes ha nincs tűz vagy parázs.Ez a része nekem kicsit furcsa.,de gondolom ki van kísérletezve! :)
Sziasztok! Nekem nagyon tetszik a kályha és illik ide! Jó látni az örömötöket! Kíváncsi leszek az üzemeltetési tapasztalatokra! Az érdekelne, hogy a légbeszívó rendszer házon kívüli része hogy fog kinézni? Csak így tovább srácok! ;)
Год назад+1
Köszi szépen 🙂 Úgy fog kinézni ahogy bent is. Egy 90es idommal feljön a talaj szint fölé kb 40-50 centire. Annyiban lesz más hogy körbe lesz rakva téglával közte hézagokat hagyva ahol be tud menni a levegő, de mégis védi
Sziasztok! Nem a témába vág. De leírom hátha tudtok vagy tud valaki segíteni. Az lenne a problémám hogy az itthoni cseresznye fánk levelein valamilyen Bogár lepetézett ahogy néztem lehet hogy hangyák. Tudnátok esetleg segiteni mivel kellene kezelni? Vagy már ilyenkor késő előbb kellett volna? Egyre több helyen vannak sajnos a fán és száradnak el a levelek. A választ előre köszönöm. Üdvözlettel Fecske Benjamin.
Sziasztok, nagyon jó lett . A falra nem lenne jó a hő visszaverő alumínium fólia ? Még több hő megtakarítást lenne , nem kérdeztétek a mestereket ? Várom a további videókat!
Kedves Lajos! Mivel a kályha és a fűtött fal is 10 cm-re van a faltól, így ki tud alakulni egy természetes légcsere ezen a részen. Ez a természetes cirkuláció biztosítja, hogy ne a mögötte lévő falat fűtse.
A LIVE annó úgy kezdődött, hogy fent voltak a pallók és, hogy amiatt nem látjuk a hamuzót, de ennek akkor eleve nincs alsó hamuzója. Furcsa egy jószág.
A hamuzot a szén tüzelés hozta magával, a sima fatüzelésnél főleg cserép kályháknál mem szükséges külön hamuzo teret készíteni, de megmaradt a szén tüzelés után...
Sziasztok. A szelt téglával bizony rengeteg lóvét megspóroltok. Magam is hasonló élethelyzetben vagyok. Magam csinálom a ház felújítás szinte minden munka folyamatát. Lenne egy kérdésem. Mivel nem értek hozzá, viszont nagyon érdekel. Látom a kályha nincs a vályog falhoz építve. Ezt ternészetesen értem. De hogyan lesz levakolva a kályha mögötti vályog fal? Köszönöm. Jó munkát nektek 🙂 Kitartás, minden jót.
@ Sajnálom, de így 50 évig csupaszon lesz és szerintem ennyi ideig hőterhelni nem biztos, hogy jó ötlet. (a vályog nagyon jó dolog vizet és hőt ne kapjon, ha lehetséges)
@@balintveto2708 Nincs félreértés csak a tömegkályha és fűtött fal mögötti részről van szó, amit most 50 évre elérhetetlenné tett, az összes többi részhez bármikor hozzáfér. Ő dolga, csak többen nem értjük. De mindenki a saját dolgaiból tanul igazán. :)
Год назад+1
De még mindig érthetetlen a problémád. Ha le lett volna vakolva, ugyanúgy vályog tapasztás van mögötte amit ér a hő és ugyanúgy semmi baja nem lesz tőle. Az meg más kérdés hogy otthon a gép elől könnyű beosztani más idejét és energiáját. Itt nem arról volt szó, hogy amúgy sem akartam levakolni, hanem hogy nem volt rá időm és még hideg is volt akkor. Lehet szajkózni hogy "én levakoltam vóna", de azzal nem vagyunk előrébb. Komolyan, mintha legalábbis nem raktam volna maltert a téglák közé 😀😀
Nem kötekedni szeretnék csak érdekelne néhány adat. Hatékonyság szempontból milyen egy ilyen kályha? Mennyiszer kell naponta rakni rá? Mert szerintem attól rosszabb nincs ha naponta többször kell tenni a tűzre én ennyiből tartom jónak a pufferes központi fűtést. Nem lesz gond azzal hogy lesz mikor túl meleg lesz és lesz mikor túl hideg? Nem kötekedni szeretnék csak azt szoktam mondani hogy amit nem tudok azt megkérdezem. Köszönöm a választ! :)
Kedves László! Erre a kérdésre a válasz a live2 videóban van, de szívesen válaszolok itt is: úgy van kiszámolva, hogy naponta egyszer kell leégetni benne 18-20 kg száraz keményfát. Átmeneti időszakban pedig le lehet venni a mennyiséget a felére. Remélem sikerült érdemben válaszolni.🙂
Sziasztok! Azt értem, hogy ez autentikus s ez tetszett nektek, de ez ez hogyan fogja felfűteni az összes helységet? Azért egy központi ebből a szempontból csak hatékonyabb, nem? Világosítsatok fel! 🙏 Várom a következő videót, hajrá!! 💪☺️
Год назад+1
Mert így lett kiszámolva a méret és a hatásfok hogy befűtse a házat 🙂 de majd télen úgyis beszámolunk róla 😉 köszi
Helló. Nem lett volna egyszerűbb a falba tenni a kályhát? A hátsó fala a szobát fűtené, mint régen a cserép kályháknál. Értem ,hogy így több "tömeg" fűt..
Год назад+3
Az első terv úgy volt de utána úgy döntöttem hogy ha nem muszáj akkor nem bontanám ki a falat és ezért lett így. Igazából semmivel nem lesz rosszabb így sem hatásfok ügyileg
Nem lesz az, hogy a kalyha mellett total meleg lesz, a tavolabbi helysegekben meg hideg (foleg a labaknal)? En emiatt meg a helysporolas miatt kozpontit tettem volna, bar ez meg szep.
Nálunk csak 1 öntött vas kandalló van a konyhában és 3 szobát fűtünk vele,meg a fűrdő szobát. Legalább 8 méterre van a legtávolabbi pont a kályhától,de eddig nem tapasztaltunk túl nagy problémát a hő hiány miatt! Termésuetesen,lehetne még fokozni a teljesítményét,de mivel ez másodlagos fűtési rendszer és ettől még van 1 kombinált káz kazánunk,ami gyakorlatilag,csak hajnalban kapcsol be,mert ugye éjjel nem rakunk a tűzre. Viszont pár ezer forint rá fordítással,a füst csőről le tudnánk szedni annyi hőt,hogy egy hő tározó tartály be iktatásával rá tudnánk segíteni a rendszerre és akkor már elvileg hajnalban sem kapcsolna be a gáz kazán! Lehet alúl értékeltem a pár ezres kijelentéssel,de még mindíg olcsóbb,mint 1 új kazán ami esetleg gazdaságosabban használná a gázt. Illetve ha a rendszerre 1 olyan keringető szivatyút raknék,ami működne akár 12 Voltról így aksiról is,akkor még hálózati áramot sem használnék a fűtésemhez! Nyílván az ismét költség lenne,mert teljesen levállni a hálozati áramról és nap elemmel pótólni,nem lenne kevés pénz,de meg valósítható! :)
Ha jól láttam a kályhából direkt átvezetés is van a kéménybe. Így hogy fog elég hő (füst) átjutni a fűtött falhoz. Szakemberek, biztos tudjak, csak így “kívülről” nézve érthetetlen ;)
A kályhát meg a másik szobában levő sugárzót teljesen a falnak tettem volna. Ezek a kályhák főleg a sugárzó hővel fűtenek. Örüljetek neki, ha minél kevésbé konvekcionális (azaz levegővel való) fűtésű. Annak van néhány igen nagy hátránya, mint pl. keveri a levegőt, és főleg a mennyezetet fűti. A levegős fűtésnél a kályhától legmesszebb levő ponton hideg és "huzatos" lesz a helyiség. Sugárzó hővel fűtéssel ég és föld a különbség! Tapasztalatból mondom.
11 месяцев назад
Úgy lett tervezve hogy kielégíti az elvárásokat, nem lesz vele gond
A fatüzeléses kályhákat a tűztérből kell kihamuzni, miután leégett a fa és már nincs parázs. Ezt a kályhát így ránézésre 2-3 hetente elég kihamuzni. Ez persze függ az eltüzelt fától is, mert az ágfa több kérget tartalmaz, ezáltal magasabb a hamutartalma is, minta kéreg nélkülinek.
@@gyorgyujszaszi4685 koszi a valaszt. Az egester alatt egy ilyen tagulasi hezagos felulet van. Ott nem fog lepotyogni a legbeszivo nyilasba a hamu egy ido utan?
A kondenzáción nem aggódtok? A fában lévő hidrogén vízzé ég el, szóval a füstgáz tartalmaz vízgőzt is. Ha száz fok alá hűl a füstgáz a túl hatékony hűtés miatt (eleve a kályhában sokat időzik, utána még a hőleadó falban is), akkor az kicsapódik, áztatja a füstjáratot. (A végén, amikor már csak a parázs izzik, nincs ilyen veszély, mert akkor az égéstermékben már nincs víz, csak amikor lánggal ég)
Úgy terveztük a kályhát, hogy a kéményből kilépő füst gáz hőmérséklet ne csökkenjen harmatpont alá,illetve a járatok hosszát is úgy terveztük. Szóval nem lesz kondenzáció
A kályha mögött én is levakoltam volna előtte, mint mindenki más. DE!
Többnyire aki ilyet újít fel az napi szinten szembesül azzal a problémával , hogy sokszor hiába tervez előre, MINDIIIIIIG van vmi ami keresztül húzza a dolgokat. Jelen esetben gondolom olyasmi lehetett, hogy a srácok is beakarták vakolni, úgy indult lesz rá idő és lehetőség is, de nem volt olyan meleg, vmi anyag beszerzése és/vagy előkészítése megcsúszott, miközben a mester aki épít be van táblázva akár hónapokra előre. Ilyenkor benyögi az ember, hogy most nem jó , csak pár hét múlva és könnyen lehet, hogy idén már csak október-november körül kerül sorra. Az meg nagyobb szívás, mint utólag benyúlkálni a kályha mögé sarazni. Ezeket a dolgokat csak az érti, aki magának újít fel. :/
Köszönöm, végre aki gondolkozik is mielőtt kommentel és ítélkezik. Ez pontosan így történt csak ugye mindenkinek nehezére esik belegondolni vagy legalább elolvasni a hozzászólásokat 😀
@ Már elnézést, de egy: nem ítélkeztem és kettő: tisztán jóindulatból írtam, de többen is ugyan erre jutottunk, hogy nem hagynánk csupaszon a vályog téglát kvázi 50 évre... Tehát mint a korábbi kommentjében írta, nem volt rá már idő és hideg is volt vakolni... Szóval ő is be akarta vakolni(azaz sárral tapasztani)... (később írta, hogy híg sárral akarja lefedni a kályha mögötti részt) Azt már nem is írtam, mert a helyi föld adottságokat nem ismerem (csak a 15 km-re lévőt) de ekkora monstrum alá mi nem 40 hanem 100 cm-es betont öntünk minimum, tuti ami ami ziher alapon... (az is szempont, hogy milyen mélyen van az agyag réteg, meg még ezer szempont, tény nem voltunk ott). De mindenki a saját belátása szerint dönt... Ati egyébként szépen dolgozik, gondos gazda, nem féltem... És mégegyszer minden kommentem jóindulatból és segítő szándékkal írtam egy 120 éves vályog házból. :)
Pont ezt akartam én is írni !
Gratulálok! Nagyon szép lett! Már alig várom, hogy láthassuk a bevakolt falakat, a kifestett szobákat és a kész végeredményt! Ismét egy nagy lépést tettetek előre, veletek örülünk! Nagyon érdekes volt ez a videó is! Hajrá, csak így tovább!!!
Gratulálok! Üdvözlet a fivéreknek és Sanyiéknak Monorierdőről! A mi kályhánkat 7 éve építették és még mindíg kifogástalanul működik szezonban napi szinten!
Nagyon fasza lett, ebben szerintem még az ördögöt is el lehet tüzelni olyan forró lesz :D
nagyon nagyon gratula! igazi disze lesz a haznak. csak igy tovabb
Nagyon jó lett a kályha!
Ügyesek vagytok!
Szuper kályha lett a díszítés terén pedig a véleményem a kevesebb néha több. Gratulálok fiúk
👍
Nagyon szép lett, szeretni fogjátok! 👏 Én például nem szeretem a túl díszes dolgokat, de az élvezet kedvéért egy padkát biztos csinálnék, szinte érzem a kályha melegét a hátamon...
Csodás találmány, gratulálok! 🤝🙂
Gratulálok nagyon szép munka ,a lehető leg jobb választás volt . Legyen sok örömötök benne!
Szuper! Gratulálok! 👍
Nagyon szép és praktikus.❤ Bravó 😊😊😊😊
Nagyon jó lett, a macska be ne másszon a fűtött fal tisztító nyílásába! (38.45) 😊
Szerintem teljesen jó lesz :D én amúgy is az egyszerűbb formákat szeretem :D
Szép kályha! Jól megy a dolog 🤠
Sziasztok! Nagyon jó lett. A leghatásosabb oda az nektek. Mi is szerettünk volna pár éve csak nekünk kicsi a hely a kialakításához.Szépen alakultok.
Szép kis építmény lett !!!
Gratulalok!
Nagyon szep lett.
Sziasztok szuperlet lepolirozod és gondolom kap lakót hogy szép fényes legyen
lakkozni nem kell, csak meg lesz takarítva szépen
Köszönjük a vágást👍
Nagyon szép lett, gratula! 😊😊🥰
Imádom, hogy újrahasznosítotok! :) Nem kell magyarázkodni a bontott tégla használata miatt... mi tavaly vettünk egy 100m2 házat (82-es építésű), ahol kiderült, hogy az egész ház bontott téglából készült, nem is akármilyen bontott téglából hanem kastényt bontottak el és abból a téglából :D :D Szóval jah jó dolog ez az újrahasznosítás :)
Abszolút nem magyarázkodás volt, csak elmondtuk hogy miből készült és miért döntöttünk mellette :D
Szerintem szép lett 👍
Üdv.Szép lett!Gondolom majd készítesz videót az első beüzemelésről is!Építésnél azon gondolkodtam,hogy a hamu takarítás hogyan van megoldva?(mivel külön hamus rész nincs)Mindíg megvárod,hogy a tűztés alsó része ahol nem jár a levegő megteljen?A takarítás akkor szerintem csak akkor esedékes ha nincs tűz vagy parázs.Ez a része nekem kicsit furcsa.,de gondolom ki van kísérletezve! :)
majd patinásodik a használattól a kályha szép lesz hallottam lenolajkencés megoldást
király lett :)
Sziasztok! Nekem nagyon tetszik a kályha és illik ide! Jó látni az örömötöket! Kíváncsi leszek az üzemeltetési tapasztalatokra! Az érdekelne, hogy a légbeszívó rendszer házon kívüli része hogy fog kinézni? Csak így tovább srácok! ;)
Köszi szépen 🙂 Úgy fog kinézni ahogy bent is. Egy 90es idommal feljön a talaj szint fölé kb 40-50 centire. Annyiban lesz más hogy körbe lesz rakva téglával közte hézagokat hagyva ahol be tud menni a levegő, de mégis védi
Sziasztok! Nem a témába vág. De leírom hátha tudtok vagy tud valaki segíteni. Az lenne a problémám hogy az itthoni cseresznye fánk levelein valamilyen Bogár lepetézett ahogy néztem lehet hogy hangyák. Tudnátok esetleg segiteni mivel kellene kezelni? Vagy már ilyenkor késő előbb kellett volna? Egyre több helyen vannak sajnos a fán és száradnak el a levelek. A választ előre köszönöm. Üdvözlettel Fecske Benjamin.
Sziasztok, nagyon jó lett . A falra nem lenne jó a hő visszaverő alumínium fólia ? Még több hő megtakarítást lenne , nem kérdeztétek a mestereket ? Várom a további videókat!
Nem kell fólia, szépen atveszi a fal a meleget és vissza sugározza, tárolja. Felesleges a fólia szerintem 😊
Kedves Lajos! Mivel a kályha és a fűtött fal is 10 cm-re van a faltól, így ki tud alakulni egy természetes légcsere ezen a részen. Ez a természetes cirkuláció biztosítja, hogy ne a mögötte lévő falat fűtse.
nagyon szép❤😊
A LIVE annó úgy kezdődött, hogy fent voltak a pallók és, hogy amiatt nem látjuk a hamuzót, de ennek akkor eleve nincs alsó hamuzója. Furcsa egy jószág.
A hamuzot a szén tüzelés hozta magával, a sima fatüzelésnél főleg cserép kályháknál mem szükséges külön hamuzo teret készíteni, de megmaradt a szén tüzelés után...
Sziasztok. A szelt téglával bizony rengeteg lóvét megspóroltok. Magam is hasonló élethelyzetben vagyok. Magam csinálom a ház felújítás szinte minden munka folyamatát. Lenne egy kérdésem. Mivel nem értek hozzá, viszont nagyon érdekel. Látom a kályha nincs a vályog falhoz építve. Ezt ternészetesen értem. De hogyan lesz levakolva a kályha mögötti vályog fal? Köszönöm. Jó munkát nektek 🙂 Kitartás, minden jót.
Videó végén megkaptam a választ. Köszönöm 🙂
Reméltem hogy megkapod a választ, mert már kezdett felmenni a pumpa 😄 Te lettél volna 25.000-ik ember aki megkérdezi ugyanazt 😀
Gratulálok fiúk csuda jó lett?
Sziasztok!Ilyen nagy házban én biztos,hogy vízteres kandallót tettem volna,radiátorral ,padlófűtéssel.Vagy lesz más alternatíva is?
Szubjektív döntés 🙂 Majd meglátjuk hogy mennyire kell egyéb alternatíva. Nyilván ha kell akkor lesz 🙂
Ó, tudom már, hogy honnan ismerős Csongor! Ő szokott citerázni MOGY-on. :)
Szép lett, egyedül a fal be nem vakolását nem értem.
Egyszerű a válasz. Sem idő nem volt, illetve hideg is volt hogy tapasszak.
szerintem felreertes van. csak a kalyha mogott nem lesz bevakolva :)
@ Sajnálom, de így 50 évig csupaszon lesz és szerintem ennyi ideig hőterhelni nem biztos, hogy jó ötlet. (a vályog nagyon jó dolog vizet és hőt ne kapjon, ha lehetséges)
@@balintveto2708 Nincs félreértés csak a tömegkályha és fűtött fal mögötti részről van szó, amit most 50 évre elérhetetlenné tett, az összes többi részhez bármikor hozzáfér. Ő dolga, csak többen nem értjük. De mindenki a saját dolgaiból tanul igazán. :)
De még mindig érthetetlen a problémád. Ha le lett volna vakolva, ugyanúgy vályog tapasztás van mögötte amit ér a hő és ugyanúgy semmi baja nem lesz tőle.
Az meg más kérdés hogy otthon a gép elől könnyű beosztani más idejét és energiáját. Itt nem arról volt szó, hogy amúgy sem akartam levakolni, hanem hogy nem volt rá időm és még hideg is volt akkor. Lehet szajkózni hogy "én levakoltam vóna", de azzal nem vagyunk előrébb. Komolyan, mintha legalábbis nem raktam volna maltert a téglák közé 😀😀
Nem kötekedni szeretnék csak érdekelne néhány adat. Hatékonyság szempontból milyen egy ilyen kályha? Mennyiszer kell naponta rakni rá? Mert szerintem attól rosszabb nincs ha naponta többször kell tenni a tűzre én ennyiből tartom jónak a pufferes központi fűtést. Nem lesz gond azzal hogy lesz mikor túl meleg lesz és lesz mikor túl hideg? Nem kötekedni szeretnék csak azt szoktam mondani hogy amit nem tudok azt megkérdezem. Köszönöm a választ! :)
Kedves László!
Erre a kérdésre a válasz a live2 videóban van, de szívesen válaszolok itt is: úgy van kiszámolva, hogy naponta egyszer kell leégetni benne 18-20 kg száraz keményfát. Átmeneti időszakban pedig le lehet venni a mennyiséget a felére. Remélem sikerült érdemben válaszolni.🙂
@@miskolczikalyha9432 Értem köszönöm szépen! :)
Sziasztok! Azt értem, hogy ez autentikus s ez tetszett nektek, de ez ez hogyan fogja felfűteni az összes helységet? Azért egy központi ebből a szempontból csak hatékonyabb, nem? Világosítsatok fel! 🙏 Várom a következő videót, hajrá!! 💪☺️
Mert így lett kiszámolva a méret és a hatásfok hogy befűtse a házat 🙂 de majd télen úgyis beszámolunk róla 😉 köszi
hol/hogy kell ezt a szerkezetet kihamuzni?
hát mivel csak egy ajtó van ahol ki lehet hamuzni, ezért nem nehéz a válasz :D a lenti tisztitó nyílásokat csak 2-3-4 évente kell használni.
Helló. Nem lett volna egyszerűbb a falba tenni a kályhát? A hátsó fala a szobát fűtené, mint régen a cserép kályháknál. Értem ,hogy így több "tömeg" fűt..
Az első terv úgy volt de utána úgy döntöttem hogy ha nem muszáj akkor nem bontanám ki a falat és ezért lett így. Igazából semmivel nem lesz rosszabb így sem hatásfok ügyileg
Kevesebb munkával lehet a ugyanazt az eredményt elérni. Nem, nem egyszerűbb
Kályha mögötti falszakasszal mi lesz? Hogyan lesz burkolva?
Mellesleg nagyon szép lett.
2 kilós kenyér, simán elfér majd fenn.
Elmondta a videóban.
@@kuretj Ennyi erővel, amíg ezt bepötyögted, válaszolhattál is volna :)
@@peterkis2617 az nem egy kétszavas válasz lesz.
Ennyi erővel normálisan meg is nézhetnéd ha tényleg érdekel.
Sziasztok. Egy dolgot kérdeznék, elnézést ha butaságnak tűnik, de engem érdekelne mi lett a tetejére téve. Valamilyen lap, ami átéri?
Mint a cserépkályha, le lett fedve rendesen
Nem lesz az, hogy a kalyha mellett total meleg lesz, a tavolabbi helysegekben meg hideg (foleg a labaknal)? En emiatt meg a helysporolas miatt kozpontit tettem volna, bar ez meg szep.
Hideg biztos nem lesz 🙂
Nálunk csak 1 öntött vas kandalló van a konyhában és 3 szobát fűtünk vele,meg a fűrdő szobát. Legalább 8 méterre van a legtávolabbi pont a kályhától,de eddig nem tapasztaltunk túl nagy problémát a hő hiány miatt! Termésuetesen,lehetne még fokozni a teljesítményét,de mivel ez másodlagos fűtési rendszer és ettől még van 1 kombinált káz kazánunk,ami gyakorlatilag,csak hajnalban kapcsol be,mert ugye éjjel nem rakunk a tűzre. Viszont pár ezer forint rá fordítással,a füst csőről le tudnánk szedni annyi hőt,hogy egy hő tározó tartály be iktatásával rá tudnánk segíteni a rendszerre és akkor már elvileg hajnalban sem kapcsolna be a gáz kazán! Lehet alúl értékeltem a pár ezres kijelentéssel,de még mindíg olcsóbb,mint 1 új kazán ami esetleg gazdaságosabban használná a gázt. Illetve ha a rendszerre 1 olyan keringető szivatyút raknék,ami működne akár 12 Voltról így aksiról is,akkor még hálózati áramot sem használnék a fűtésemhez! Nyílván az ismét költség lenne,mert teljesen levállni a hálozati áramról és nap elemmel pótólni,nem lenne kevés pénz,de meg valósítható! :)
Ha jól láttam a kályhából direkt átvezetés is van a kéménybe. Így hogy fog elég hő (füst) átjutni a fűtött falhoz. Szakemberek, biztos tudjak, csak így “kívülről” nézve érthetetlen ;)
Van igen, az egy hidegindító, ha felmelegszik a kémény, aztán el lehet zárni, és megy a füst a hosszabb úton
Jó lett! Ám hogy fogjátok a kályha mögött bevakolni a falat?
Videóban 2x is elmondom
Kályha mögött belehetett volna pucolni.
Sem idő nem volt rá, sem a hőmérséklet nem engedte még akkor.
A kályhát meg a másik szobában levő sugárzót teljesen a falnak tettem volna. Ezek a kályhák főleg a sugárzó hővel fűtenek. Örüljetek neki, ha minél kevésbé konvekcionális (azaz levegővel való) fűtésű. Annak van néhány igen nagy hátránya, mint pl. keveri a levegőt, és főleg a mennyezetet fűti. A levegős fűtésnél a kályhától legmesszebb levő ponton hideg és "huzatos" lesz a helyiség. Sugárzó hővel fűtéssel ég és föld a különbség! Tapasztalatból mondom.
Úgy lett tervezve hogy kielégíti az elvárásokat, nem lesz vele gond
Milyen kemény lesz hozzá?
Kedves József! Hat téglás.
Mi lesz az első sütés? :)
Majd kiderül 😀
Zoli, nyulat szeretne sütni azt hiszem😂
Kenyérlángossal vagy pizzával szoktuk kipróbálni a sütőket
Hol veszed ki belőle a hamut?
A fatüzeléses kályhákat a tűztérből kell kihamuzni, miután leégett a fa és már nincs parázs. Ezt a kályhát így ránézésre 2-3 hetente elég kihamuzni. Ez persze függ az eltüzelt fától is, mert az ágfa több kérget tartalmaz, ezáltal magasabb a hamutartalma is, minta kéreg nélkülinek.
@@gyorgyujszaszi4685 koszi a valaszt. Az egester alatt egy ilyen tagulasi hezagos felulet van. Ott nem fog lepotyogni a legbeszivo nyilasba a hamu egy ido utan?
@@gyorgyujszaszi4685 2-3 hetente? Biztos?
@@champipy Erre nem tudok konkrétan biztosat írni. Telefonon néztem, nem láttam jól a kialakítást, de biztosan megfelelően készítették.
@@univerzum9830 Nem biztos. Erre a fiúknak van már előzetes információjuk. Csak a saját tapasztalatom alapján gondolom....
A kondenzáción nem aggódtok? A fában lévő hidrogén vízzé ég el, szóval a füstgáz tartalmaz vízgőzt is. Ha száz fok alá hűl a füstgáz a túl hatékony hűtés miatt (eleve a kályhában sokat időzik, utána még a hőleadó falban is), akkor az kicsapódik, áztatja a füstjáratot. (A végén, amikor már csak a parázs izzik, nincs ilyen veszély, mert akkor az égéstermékben már nincs víz, csak amikor lánggal ég)
Úgy terveztük a kályhát, hogy a kéményből kilépő füst gáz hőmérséklet ne csökkenjen harmatpont alá,illetve a járatok hosszát is úgy terveztük. Szóval nem lesz kondenzáció
Nem tudtam hogy a szilikát szigetel.
Kár volt levagdalni a téglák szélét. Az ütöttkopott téglából épült kályhák a leghangulatosabbak.
Nem azért lett levágva mert csúnya volt a másik oldala hanem hőtechnikai okok miatt kellett
@Azokra az okokra kíváncsi lennék. Mert így a hőtároló tömeg is csökkentve lett.
elég komolyan néz ki...jobb mint egy kandalló vagy vegyes tüzelésű kazán..jó mondjuk teljesen más azokkal..ez durva..
Ez a kályha csicsázás pont így tökéletes. Az én izlés világomnak is. Másnak meg nem. Ennyi.
Nagyon szép !💓