Оплата за послуги без РРО. Чи підпадають під РРО оплати карткою в Приват 24, LiqPay, Portmone?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 16 сен 2024
  • Відсутність обов'язку розрахунків через рро за послуги при оплаті виключно на IBAN-рахунок через LICPAY, ПРИВАТ24 і інші еквайрингові сервіси.
    У зв’язку з актуальністю переходу на розрахунки через РРО з 2022 року, наводжу нормативне обґрунтування про відсутність обов’язку у надавачів послуг проводити розрахунки через реєстратори розрахункових операцій, якщо оплати йдуть виключно на IBAN-рахунок з карткових рахунків клієнтів через системи банк-клієнт чи платіжні сервіси, вбудовані на веб-сайти.
    Детальна стаття щодо оплати за послуги без РРО в 2022 р. - за цим лінком www.fides.com....
    За Законом «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання (ЮО та ФО, незалежно від системи оподаткування), які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі та послуг зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані реєстратори розрахункових операцій.
    До електронних платіжних засобів відносяться платіжні інструменти, які надають їх власникам можливість за допомогою платіжного пристрою ініціювати переказ необхідних сум (п. 1.14 Закону "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні"). Такими платіжними засобами є всі види банківських платіжних карток. При проведенні розрахунків з прийняттям платіжної картки через POS-термінал клієнту роздруковується і видається квитанція банком, який видав термінал, про зняття оплати з картки, наданої платником.
    Стаття 9 Закону встановлює виключення, в яких реєстратори розрахункових операцій не застосовуються:
    12) якщо в місці отримання товарів (надання послуг) розрахунки у готівковій формі не здійснюються (склади, місця зберігання товарів, оптова торгівля тощо);
    14) при здійсненні розрахунків за послуги у разі їх проведення виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.
    Система дистанційного обслуговування - система типу «клієнт-банк», «інтернет-банк», «телефонний банкінг», «платіжний застосунок» та інша система дистанційного обслуговування, яка на підставі дистанційних розпоряджень клієнта може виконувати функції здійснення операцій за рахунком клієнта. До систем дистанційного обслуговування відносяться, зокрема, Приват24, Ощад 24/7, Монобанк тощо.
    До «сервісу переказу коштів» можна віднести послідовність дій банку чи іншої фінансової установи, що надає платникам зручні умови для здійснення переказу коштів з їх рахунків дистанційно. До сервісів переказу коштів відносяться LiqPay, Portmone, iPay, WayforPay, Easy Pay, PayPong, City24 тощо.
    За своїм змістом такі сервіси є системами для надання послуг з еквайрінгу в дистанційному режимі.
    До безготівкових розрахунків належать перекази за допомогою сервісів переказу коштів (Liqpay, Portmone, iPay тощо), банківських систем дистанційного обслуговування (Приват24, Monobank, Ощад24/7 тощо) у т.ч. з використанням платіжної картки, шляхом внесення покупцем готівки у касу банку або небанківської установи (лист НБУ від 28.09.2020 р. №57-0009/53844).
    Тому, починаючи з 2022 року, якщо ФОП чи ЮО надає послуги, за які клієнти сплачують на його IBAN-рахунок зі своїх карткових рахунків за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування (Приват24, Monobank, Ощад24/7 тощо) та/або еквайрингових сервісів переказу коштів (Portmone, iPay, WayforPay, Easy Pay, PayPong, City24 тощо), то таким суб’єктом не застосовується РРО при оплаті за послуги.
    ЮРИДИЧНЕ БЮРО ПИСАРЕНКА Київ | Майдан Незалежності | вул. Михайлівська, 22A #8
    Tel +38 (044) 270 60 46 | Tel +38 (050) 719 10 16
    е-мейл: info@fides.com.ua
    WEB fides.com.ua
    FB / pysarenko.law.office
    Можливо, вас цікавило: Чи потрібен РРО для послуг з 2022 року? Платіж через інтернет-банкінг без фіскального чека. Оплата через еквайринг. РРО при оплаті на IBAN. Розрахунки за послуги через банківську систему дистанційного обслуговування. Платіж через сервіс переказу коштів без РРО. Фіскальний чек не видається, якщо. Оплата через LiqPay без рро в 2022 році. Платежі в Portmone, iPay, WayforPay, Easy Pay, UAPay без реєстратора розрахункових операцій. Оплата за послуги без РРО через касу банку. Реєстратор розрахункових операцій. Оплата готівкою через касу банку не є розрахунковою операцією Виключення з Закону про РРО. Закон «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Платіж через сервіс для еквайрінгу. Як законно не застосовувати РРО? Як законно не застосовувати касовий апарат з 2022 року в послугах? Чи підпадають під РРО оплати через Приват 24, Монобанк, Ощад 24/7, сервіси переказів коштів?
    #оплата_послуг_без_рро #рро_послуги_2022 #послуги_без_рро #роботабезрро #рро #послуги

Комментарии • 32