Ha szeretnél prémium videókat és spéci KRESZ-füzetet: kreszbirsag.hu/kresz_live Ha még nincs jogsid, és be akarnál iratkozni: autosiskola-noknek.hu/engem-erdekel/ Pető Attila a Kreszprofesszor megtanít mindenre, amire a KRESZ-vizsgán szükséged lehet. Kitűnő kiegészítés az e-learninges tananyaghoz is. El ne felejtsd megnézni mind a 38 részt!
17:39 Hasonló eset, csak városban és a belsőben egy csendes rendőr autó 40 Km/h -val közlekedett. Én a külsőben 50 Km/h és visszavettem 40-re. Nem mertem megelőzni (jobbról a saját külső sávomban sem). Mi lett volna szabályos?
17:31 III. A közúti forgalommal kapcsolatos fogalmak c) Előzés: járművel az úttesten azonos irányban haladó jármű melletti elhaladás. Párhuzamos közlekedés esetében a különböző forgalmi sávokban folyamatosan haladó járművek egymás melletti elhaladása nem minősül előzésnek.
köszönöm szépen , én is most tanulom a kresz-t és most értem ehez arészhez és pont ezt mondja nekemis az online kreszt tanfolyan ugyan ezt írja, hogy ez nem minősül előzésnek tehát ellehet menni jobbról is . akkor most mi van a kresz professzor rosszul tudja vagy mi, pedig eddig minden szavát szentírásnak hittem!
Fontos az is, hogy előzendő jármű nem gyorsíthat amíg előzik. KRESZ erre is kitér, továbbá ha előzni tilos tábla hatálya alatt a balra kanyarodó jármű áll, akkor sem lehet jobbról elhaladni, mivel a forgalmi okból való megállás nem minősül megállásnak, így ez a manőver is előzés.
Azért itt van tévedés. Az előzési IDŐ a sebességkülönbségtől függ, az előzési ÚT hossza viszont a sebességkülönbségtől ÉS az előzött jármű sebességétől IS! függ. Ha 36 km/h-s sebességű autót előzünk 5 másodperc alatt, akkor 50 méterrel kerül (ő előrébb). Ha 72km/h-val halad az előzött, akkor 5 mp alatt ő 100 métert fog megtenni. Mi ennél többet, az idő viszont fix 5 mp!
Jó napot! Kérdésem az lenne ha vasúti átjárónál piros jelzés van és áll a kocsisor de én a vasúti átjáró előtti utcába szeretnék bekanyarodni balra szabályos e megelőzni a várakozó kocsisort? Válaszát előre is köszönöm!
Előzni tilos! tábla után miért nem előzheti meg a segédmotoros kerékpár a kétkerekű kerékpárt?? Van egy ilyen kérdés a Kresz Teszt könyvben és nem értem a miértjét.A szabályban ilyen nincs.Nem tudok rájönni.
Üdv. Tanár úr. Nekem két éve van meg a jogsim B-s. Autóm az nincs viszont segédmotorral járok. Ez egy simson s51. A kérdésem az lenne hogy az előzni tilos tábla után meg előzhetem e az előttem haladó kerékpárost. Autóval tudom hogy igen ha a feltételek adottak, de segédmotorral?! Ő ugye egy nyomon haladó és én is. Én mehetnék 30 km/h - val de a bicajos kb 5-el megy előttem. Több helyen érdeklődtem a motorosok nagy része azt mondja igen de nekem meg van egy sanda gyanúm hogy nem. Erről sajnos nem esett szó a videóban. A válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Bende Lajos Endre.
Szép napot Endre! Majd én, illetve a 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet [ KRESZ ] segít! ;) A rendeletben kikeresve az előzni tilos táblát és az arra vonatkozó rendelkezést, ezt olvashatjuk: "f) „Előzni tilos” (32. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az úton előzni tilos; ez a tilalom nem vonatkozik kétkerekű motorkerékpárnak, segédmotoros kerékpárnak és kerékpárnak, valamint állati erővel vont járműnek és kézikocsinak gépjárművel való előzésére, továbbá az úttest közepén levő vágányon haladó villamos előzésére;" Nekünk vagyis neked ebből a nagyon fontos rész a "gépjárművel való előzésére" vagyis hogy gépjárművel előzheted az előtte felsoroltakat. CSAKHOGY! A segédmotoros kerékpár NEM minősül GÉPJÁRMŰnek!!! "b) Gépjármű: olyan jármű, amelyet beépített erőgép hajt. A mezőgazdasági vontató, a lassú jármű, a segédmotoros kerékpár és a villamos azonban nem minősül gépjárműnek." Viszont ebből az is kiderül, hogy a motorkerékpárok igen! Így amikor a motoros ismerőseid azt mondták, hogy lehet előzni, akkor ha magukra gondoltak, akkor nem tévedtek, nekik lehet, neked SEGÉDMOTOROS KERÉKPÁRRAL viszont NEM! Remélem segítettem! ;) Üdv! ÁdiX
Én 1996 -ban vizsgáztam, akkor a szabály az volt, hogy előzés időtartamára a legnagyobb megengedett sebesség rövid időre, kis mértékben túlléphető pont azért, hogy minél gyorsabban befejezd!? Ez mikor változott?
Van akadálya annak, hogy a KRESZ-ben kivétel legyen az, hogy párhuzamos közl. esetén szabad jobbról is előzni(mint a balra kanyarodását jelző autót)? A balról jobbra sávot váltó meg ugyanúgy köteles meggyőződni arról, hogy nem kezdték előzni. Ez a külsőböl a belsőbe mozgás, aztán az előzés után vissza a külsőbe túl veszélyesnek tűnik.
Lakott területen belül a szabály megengedi a jobbról történő elhaladást, illetve előzést. Városon kívül azonban nem. Valószínűleg azért mert a KRESZ nem feltételezhet olyat hogy valaki szabálytalanul halad a középső sávban.
Mivel a KRESZ szerint jobbra tartási kötelezettség van, egy szabályosan haladó járművet nem tudnak jobbról előzni, mert vagy nincs forgalmi sáv tőle jobbra, vagy van, de ott meg még lassabb járművek haladnak. Így ha lenne ilyen szabály, akkor a KRESZ önmagának mondana ellent. Bár az elég abszurd, hogy valaki beáll 90-nel autópályán a belső sávba és hiába menne valaki 130-cal, vagy akár csak 110-zel, nem lehet vele mit kezdeni akkor sem, ha a külső sáv üres, mert ugye az egyik szabályszegés nem érvényteleníti a másikat. Nyilván városon belül párhuzamos közlekedés esetén nincs ilyen szigorú jobbra tartási kötelezettség, így a jobbról előzés is lehet szabályos, ezért is engedi meg a szabály.
@@Krisztian1941 Lenne megoldás erre a 90-110-el a középsőben botorkálókra ..úgy hívják hogy Rendőrség..ha kicsit elgondolkoznának egy pár civil autópályás ellenőrző kocsi rendszeres járatásán kb 5-km-ként kikaphatnának valakit a leállósávba . Persze nem 30E-es bírságokra gondolok ,de ilyen kellemetlen,csípős 10-15E Ft -os "előre kitöltött jutalomkártyákat" lehetne osztogatni..és nekem ne sírjon senki hogy ez sok ..ha van pénze heti matricára,megyematricára és tankolni,meg autót fenntartani. Ne menjen senki csődbe,csak fájjon picit..ha valaki meg gazdag és tojik rá hát fizessen akár hetente,majd neki is elmegy a kedve egy idő után.. Hamarabb bejönne ez a dolog anyagilag a Rendörségnek is és talán ennek lenne visszatartó nevelő ereje..jelenleg csak a trafizás megy de a többi 80%-al nem foglalkoznak. Hamar rend lenne ha rendszeressé válna az ilyen csekkosztogató kocsik jelenléte..úgy mint más nyugati országokban. A védával meg tényleg csak a szerencsétleneket lehet megfogni.
@@mrcadillacv8cadillacv865 Szerintem a technológia akár azt is lehetővé tenné, hogy a VÉDA azt is figyelje, hogy megy-e valaki a külső sávban X követési távolságon belül, amikor te valamelyik belsőben elhaladsz alatta. Ha nem, mehet is a bírság.
@@KRESZTV Tudna ezzel kapcsolatban ide vonatkozó részt idézni a KRESZ-ből? Mert a Kotra-féle tankönyvben például ezt egyáltalán nem találom. Második kérdésem, hogy ha a fény- és/vagy hangjelzésre sem kotródik le a helyére, a külső sávba, akkor mi lenne a további teendőm, hogy szabályos maradjak? Előre is köszönöm!
Forgalmi dugóban valóban nem előzés, de léteznek olyan helyzetek, amikor jobbról előzünk egy belső sávban haladó járművet. Erről majd lesz a későbbiekben filmünk.
@@KRESZTV ezt írja a KRESZ oktató program: “ Párhuzamos közlekedésre alkalmas úton járművével akár jobbról, A JOBB OLDALI FORGALMI SÁVBAN IS ELHALADHAT A MÁSIK FORGALMI SÁVBAN ÖNNÉL LASSABBAN MOZGÓ JÁRMŰ MELLETT, ha sebessége nem nagyobb a megengedettnél. Ez nem minősül előzésnek” A mellékelt képen csak 2db autó szerepel egy a belső sávban döcögő, és egy ami a külső sávban halad, tehát nincs dugó, és egybefüggő jármű oszlop.
Lakott területen belül picit más a helyzet: "Lakott területen lévő, párhuzamos közlekedésre alkalmas olyan úttesten, amelyen a forgalmi sávok útburkolati jelekkel vannak megjelölve, a belső forgalmi sávban (sávokban) 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsival és motorkerékpárral folyamatosan is szabad haladni feltéve, hogy ezzel a jármű a mögötte gyorsabban haladó járművek közlekedését nem akadályozza. Az ilyen módon haladó jármű mellett - a (6) bekezdés c) pontjában foglaltak megtartásával - fokozott figyelemmel jobbról el szabad haladni, a forgalmi sávokat azonban - a gyorsabb előrehaladás érdekében - kis távolságon belül ismételten változtatni, és ezzel a közlekedés résztvevőit zavarni tilos."
Sebességhatárok megtanunálást nem bemagolni kell. Ennek is van mögöttes tartalma. Lakott területen belül azért 50 km/h, mert nagyobb a gyalogosforgalom. Sűrűbben vannak útkereszteződések. Következés: gyorsabban meg lehessen állni elsőbbségadás vagy veszély esetén. Lakott területen kívül nem 100 méterenként van útkereszteződés, hanem ritkábban. Autópálya meg nem megy be a faluba vagy a városba több száz km-en keresztül, meg ott a leállósávban sem mehet gyalogos, ezért megengedett ott 130 km/h-val menni.
attól még be kell magolni a számokat. oka az van, hogy mért ennyi itt meg ott, de mögöttes logikája nincs ami alapján kikövetkeztetheted ha nem tudod. hiszen attól hogy tudom hogy lakott területen belűl 50, mert sűrübbek pl. a kereszteződések meg több a gyalogos de ebből nem lehet kikövetkeztetni hogy lakott területen kívül akkor mennyi lesz. meg kell tanulni hogy 90.
@@gamart5409 Ha te mindent bemagolnál, alig tudnál valamit a világból. Az emberi agy nem olyan,hogy a bemagolt infókat képes tárolni. Van az agynak egy védekező mechanizmusa, hogy a bemagolt infót autómatikusan kitörli. Megérteni kell,hogy lakott területen, országúton, autóúton, autópályán miért annyi a sebességkorlát, amennyi. 18 éve van jogosítványom. Kb. 14 ezert km-t vezettem ennyiidő alatt. Nagy felelősségel járó tevékenység a vezetés, mindegy, hogy autód vagy teherautód, mikróbuszod, vagy kamionod van.
@@Bobojsza84 megértheted hogy miért annyi a sebesség határ, de akkor sem tudot előre kikövetkeztetni. Ezt csak úgy tudod megtanulni hogy ha megnézed a szabálykönyvben elolvasod és megtanulod. Ha nem jegyzed meg akkor elolvasod mégegyszer és mégegyszer. Ezt hívják bemagolásnak. Hiába tudod hogy autópályán nincs gyalogos meg ilyesmi de ebből még nem kövekezik hogy akkor tuti 130-cal lehet ott menni. Mert lehetnie 140 vagy 120 is. Nem. Valaki azt mondta hogy legyen 130. Ennyi. Ezt megkell jegyezni. ahogy a többit is. Míg mondjuk az előzés szabályait nem kell bemagolni hiszen arra rá lehet jönni akár józan paraszti ésszel is hogy pl. nem előzünk ha jön szembe valaki. Amit meg az emberi agy működéséről írtál....hát nem tudom, sok mindent magoltam már be az életemben...verseket, évszámokat, sebességhatárokat és érdekes, elég sok minden megmaradt ezekből a fejemben, valószínüleg azért mert a bemagolt információt később is használom...
Mind a kettőt kell tudni. A mögöttes tartalmát is, és a sebesség határokat is. Alapból ha ez ember vezet , és lakott területen belül van , természetesen a nagyobb gyalogos közlekedés miatt az ember kapcsol hogy uhh lassaban kéne menni mert úgy biztonságosabb, és sok mindent lassab allapotban jobban tudsz meg tenni . De ha nem tudod pontosan hol mennyivel kell menni akkor kész ennyi, Kressz vizsgán ha nme tudod pontosan az értéket. Pont vesztés. Ez olyan mint a tábla, pl ott az egy irányú út. Te azon haladsz , és egy útkereszteződéshez érsz és az útkereszteződés jobb oldalór közlekedőknek egy behajtani tilos tábla van balra. Megértetted hogy miert, mert akkor szembe mész a forgalommal és össze ütközöl. Nem csak valaminek a logikáját, hanem a nevet, pontos értékét is kell tudni . Ez a két dolog, a pontos érték , név vagy felisméréd , szervesen kötődik össze a mögöttes logikai értelmezéssel . Tehát mind a kettőt tudni kell hogy meg értsd mivan.
Ha szeretnél prémium videókat és spéci KRESZ-füzetet: kreszbirsag.hu/kresz_live
Ha még nincs jogsid, és be akarnál iratkozni: autosiskola-noknek.hu/engem-erdekel/
Pető Attila a Kreszprofesszor megtanít mindenre, amire a KRESZ-vizsgán szükséged lehet.
Kitűnő kiegészítés az e-learninges tananyaghoz is.
El ne felejtsd megnézni mind a 38 részt!
Nagyon köszönöm
Sokkal jobban érthető volt mint az internettes KRESZ!!!
17:39 Hasonló eset, csak városban és a belsőben egy csendes rendőr autó 40 Km/h -val közlekedett. Én a külsőben 50 Km/h és visszavettem 40-re. Nem mertem megelőzni (jobbról a saját külső sávomban sem). Mi lett volna szabályos?
17:31
III. A közúti forgalommal kapcsolatos fogalmak
c) Előzés: járművel az úttesten azonos irányban haladó jármű melletti elhaladás. Párhuzamos közlekedés esetében a különböző forgalmi sávokban folyamatosan haladó járművek egymás melletti elhaladása nem minősül előzésnek.
köszönöm szépen , én is most tanulom a kresz-t és most értem ehez arészhez és pont ezt mondja nekemis az online kreszt tanfolyan ugyan ezt írja, hogy ez nem minősül előzésnek tehát ellehet menni jobbról is .
akkor most mi van a kresz professzor rosszul tudja vagy mi, pedig eddig minden szavát szentírásnak hittem!
Ha sorrendben szeretnéd megtekinteni a videókat, akkor nyisd meg itt a lejátszási listát:
ruclips.net/video/5ROD3wQtk1Q/видео.html
Fontos az is, hogy előzendő jármű nem gyorsíthat amíg előzik. KRESZ erre is kitér, továbbá ha előzni tilos tábla hatálya alatt a balra kanyarodó jármű áll, akkor sem lehet jobbról elhaladni, mivel a forgalmi okból való megállás nem minősül megállásnak, így ez a manőver is előzés.
Ez utóbbi manőver esetén a forgalmi okból álló jármű melletti elhaladás már kikerülésnek minősül, amire az előzési tilalmak nem érvényesek!
Azért itt van tévedés. Az előzési IDŐ a sebességkülönbségtől függ, az előzési ÚT hossza viszont a sebességkülönbségtől ÉS az előzött jármű sebességétől IS! függ.
Ha 36 km/h-s sebességű autót előzünk 5 másodperc alatt, akkor 50 méterrel kerül (ő előrébb). Ha 72km/h-val halad az előzött, akkor 5 mp alatt ő 100 métert fog megtenni. Mi ennél többet, az idő viszont fix 5 mp!
Jó napot!
Kérdésem az lenne ha vasúti átjárónál piros jelzés van és áll a kocsisor de én a vasúti átjáró előtti utcába szeretnék bekanyarodni balra szabályos e megelőzni a várakozó kocsisort?
Válaszát előre is köszönöm!
Üdv egy kérdés. Mit tegyek ha az emlitett szituációban ahol lasssan halad a külső sávban az autós, és csak 2 sáv van, tehát nem tudom balról előzni?
Előzni tilos! tábla után miért nem előzheti meg a segédmotoros kerékpár a kétkerekű kerékpárt??
Van egy ilyen kérdés a Kresz Teszt könyvben és nem értem a miértjét.A szabályban ilyen nincs.Nem tudok rájönni.
3:51-nél már pontatlanságok vannak, "nagyobb az esély, hogy nem jönnek szembe, mint főútvonalon"
Üdv. Tanár úr. Nekem két éve van meg a jogsim B-s. Autóm az nincs viszont segédmotorral járok. Ez egy simson s51. A kérdésem az lenne hogy az előzni tilos tábla után meg előzhetem e az előttem haladó kerékpárost. Autóval tudom hogy igen ha a feltételek adottak, de segédmotorral?! Ő ugye egy nyomon haladó és én is. Én mehetnék 30 km/h - val de a bicajos kb 5-el megy előttem. Több helyen érdeklődtem a motorosok nagy része azt mondja igen de nekem meg van egy sanda gyanúm hogy nem. Erről sajnos nem esett szó a videóban. A válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Bende Lajos Endre.
Szép napot Endre!
Majd én, illetve a 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet [ KRESZ ] segít! ;)
A rendeletben kikeresve az előzni tilos táblát és az arra vonatkozó rendelkezést, ezt olvashatjuk:
"f) „Előzni tilos” (32. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az úton előzni tilos; ez a tilalom nem vonatkozik kétkerekű motorkerékpárnak, segédmotoros kerékpárnak és kerékpárnak, valamint állati erővel vont járműnek és kézikocsinak gépjárművel való előzésére, továbbá az úttest közepén levő vágányon haladó villamos előzésére;"
Nekünk vagyis neked ebből a nagyon fontos rész a "gépjárművel való előzésére" vagyis hogy gépjárművel előzheted az előtte felsoroltakat. CSAKHOGY! A segédmotoros kerékpár NEM minősül GÉPJÁRMŰnek!!!
"b) Gépjármű: olyan jármű, amelyet beépített erőgép hajt. A mezőgazdasági vontató, a lassú jármű, a segédmotoros kerékpár és a villamos azonban nem minősül gépjárműnek."
Viszont ebből az is kiderül, hogy a motorkerékpárok igen! Így amikor a motoros ismerőseid azt mondták, hogy lehet előzni, akkor ha magukra gondoltak, akkor nem tévedtek, nekik lehet, neked SEGÉDMOTOROS KERÉKPÁRRAL viszont NEM!
Remélem segítettem! ;)
Üdv!
ÁdiX
@@adixmolnar910 köszönöm
Én 1996 -ban vizsgáztam, akkor a szabály az volt, hogy előzés időtartamára a legnagyobb megengedett sebesség rövid időre, kis mértékben túlléphető pont azért, hogy minél gyorsabban befejezd!? Ez mikor változott?
Sosem volt megengedve előzésnél a sebességtúllépés. Az oktatód maximum praktikus tanácsként mondhatta annak idején ezt.
@@KRESZTV köszönöm a választ!
Van akadálya annak, hogy a KRESZ-ben kivétel legyen az, hogy párhuzamos közl. esetén szabad jobbról is előzni(mint a balra kanyarodását jelző autót)? A balról jobbra sávot váltó meg ugyanúgy köteles meggyőződni arról, hogy nem kezdték előzni. Ez a külsőböl a belsőbe mozgás, aztán az előzés után vissza a külsőbe túl veszélyesnek tűnik.
Lakott területen belül a szabály megengedi a jobbról történő elhaladást, illetve előzést.
Városon kívül azonban nem. Valószínűleg azért mert a KRESZ nem feltételezhet olyat hogy valaki szabálytalanul halad a középső sávban.
Mivel a KRESZ szerint jobbra tartási kötelezettség van, egy szabályosan haladó járművet nem tudnak jobbról előzni, mert vagy nincs forgalmi sáv tőle jobbra, vagy van, de ott meg még lassabb járművek haladnak. Így ha lenne ilyen szabály, akkor a KRESZ önmagának mondana ellent. Bár az elég abszurd, hogy valaki beáll 90-nel autópályán a belső sávba és hiába menne valaki 130-cal, vagy akár csak 110-zel, nem lehet vele mit kezdeni akkor sem, ha a külső sáv üres, mert ugye az egyik szabályszegés nem érvényteleníti a másikat.
Nyilván városon belül párhuzamos közlekedés esetén nincs ilyen szigorú jobbra tartási kötelezettség, így a jobbról előzés is lehet szabályos, ezért is engedi meg a szabály.
@@Krisztian1941 Lenne megoldás erre a 90-110-el a középsőben botorkálókra ..úgy hívják hogy Rendőrség..ha kicsit elgondolkoznának egy pár civil autópályás ellenőrző kocsi rendszeres járatásán kb 5-km-ként kikaphatnának valakit a leállósávba .
Persze nem 30E-es bírságokra gondolok ,de ilyen kellemetlen,csípős 10-15E Ft -os "előre kitöltött jutalomkártyákat" lehetne osztogatni..és nekem ne sírjon senki hogy ez sok ..ha van pénze heti matricára,megyematricára és tankolni,meg autót fenntartani.
Ne menjen senki csődbe,csak fájjon picit..ha valaki meg gazdag és tojik rá hát fizessen akár hetente,majd neki is elmegy a kedve egy idő után..
Hamarabb bejönne ez a dolog anyagilag a Rendörségnek is és talán ennek lenne visszatartó nevelő ereje..jelenleg csak a trafizás megy de a többi 80%-al nem foglalkoznak.
Hamar rend lenne ha rendszeressé válna az ilyen csekkosztogató kocsik jelenléte..úgy mint más nyugati országokban.
A védával meg tényleg csak a szerencsétleneket lehet megfogni.
@@mrcadillacv8cadillacv865 Szerintem a technológia akár azt is lehetővé tenné, hogy a VÉDA azt is figyelje, hogy megy-e valaki a külső sávban X követési távolságon belül, amikor te valamelyik belsőben elhaladsz alatta. Ha nem, mehet is a bírság.
@@KRESZTV Tudna ezzel kapcsolatban ide vonatkozó részt idézni a KRESZ-ből?
Mert a Kotra-féle tankönyvben például ezt egyáltalán nem találom.
Második kérdésem, hogy ha a fény- és/vagy hangjelzésre sem kotródik le a helyére, a külső sávba, akkor mi lenne a további teendőm, hogy szabályos maradjak?
Előre is köszönöm!
Párhuzamos közlekedés esetén a jobbról való elhaladás nem minősül előzésnek. Pl: autópálya - forgalmi dugó.
Forgalmi dugóban valóban nem előzés, de léteznek olyan helyzetek, amikor jobbról előzünk egy belső sávban haladó járművet. Erről majd lesz a későbbiekben filmünk.
@@KRESZTV ezt írja a KRESZ oktató program:
“ Párhuzamos közlekedésre alkalmas úton járművével akár jobbról, A JOBB OLDALI FORGALMI SÁVBAN IS ELHALADHAT A MÁSIK FORGALMI SÁVBAN ÖNNÉL LASSABBAN MOZGÓ JÁRMŰ MELLETT, ha sebessége nem nagyobb a megengedettnél. Ez nem minősül előzésnek”
A mellékelt képen csak 2db autó szerepel egy a belső sávban döcögő, és egy ami a külső sávban halad, tehát nincs dugó, és egybefüggő jármű oszlop.
Ahol beleellőztek a másikba, ott NEM volt mindkét fél hibás, csak az, aki nekiindult, miközben a másik már előzött. A basszus jó volt a zenében :D
Lakott területen belül picit más a helyzet:
"Lakott területen lévő, párhuzamos közlekedésre alkalmas olyan úttesten, amelyen a forgalmi sávok útburkolati jelekkel vannak megjelölve, a belső forgalmi sávban (sávokban) 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsival és motorkerékpárral folyamatosan is szabad haladni feltéve, hogy ezzel a jármű a mögötte gyorsabban haladó járművek közlekedését nem akadályozza. Az ilyen módon haladó jármű mellett - a (6) bekezdés c) pontjában foglaltak megtartásával - fokozott figyelemmel jobbról el szabad haladni, a forgalmi sávokat azonban - a gyorsabb előrehaladás érdekében - kis távolságon belül ismételten változtatni, és ezzel a közlekedés résztvevőit zavarni tilos."
Én úgy tanultam, hogy jobbról előzzük az egyirányú úton baloldalon haladó villamost is....
Sebességhatárok megtanunálást nem bemagolni kell. Ennek is van mögöttes tartalma. Lakott területen belül azért 50 km/h, mert nagyobb a gyalogosforgalom. Sűrűbben vannak útkereszteződések. Következés: gyorsabban meg lehessen állni elsőbbségadás vagy veszély esetén. Lakott területen kívül nem 100 méterenként van útkereszteződés, hanem ritkábban. Autópálya meg nem megy be a faluba vagy a városba több száz km-en keresztül, meg ott a leállósávban sem mehet gyalogos, ezért megengedett ott 130 km/h-val menni.
attól még be kell magolni a számokat. oka az van, hogy mért ennyi itt meg ott, de mögöttes logikája nincs ami alapján kikövetkeztetheted ha nem tudod. hiszen attól hogy tudom hogy lakott területen belűl 50, mert sűrübbek pl. a kereszteződések meg több a gyalogos de ebből nem lehet kikövetkeztetni hogy lakott területen kívül akkor mennyi lesz. meg kell tanulni hogy 90.
@@gamart5409 Jó nagy baromságot írtál. NEM BEMAGOLNI KELL A SEBESSÉGHATÁROKAT, HANEM MEGÉRTENI A LOGIKÁJÁT.
@@gamart5409 Ha te mindent bemagolnál, alig tudnál valamit a világból. Az emberi agy nem olyan,hogy a bemagolt infókat képes tárolni. Van az agynak egy védekező mechanizmusa, hogy a bemagolt infót autómatikusan kitörli. Megérteni kell,hogy lakott területen, országúton, autóúton, autópályán miért annyi a sebességkorlát, amennyi. 18 éve van jogosítványom. Kb. 14 ezert km-t vezettem ennyiidő alatt. Nagy felelősségel járó tevékenység a vezetés, mindegy, hogy autód vagy teherautód, mikróbuszod, vagy kamionod van.
@@Bobojsza84 megértheted hogy miért annyi a sebesség határ, de akkor sem tudot előre kikövetkeztetni. Ezt csak úgy tudod megtanulni hogy ha megnézed a szabálykönyvben elolvasod és megtanulod. Ha nem jegyzed meg akkor elolvasod mégegyszer és mégegyszer. Ezt hívják bemagolásnak. Hiába tudod hogy autópályán nincs gyalogos meg ilyesmi de ebből még nem kövekezik hogy akkor tuti 130-cal lehet ott menni. Mert lehetnie 140 vagy 120 is. Nem. Valaki azt mondta hogy legyen 130. Ennyi. Ezt megkell jegyezni. ahogy a többit is. Míg mondjuk az előzés szabályait nem kell bemagolni hiszen arra rá lehet jönni akár józan paraszti ésszel is hogy pl. nem előzünk ha jön szembe valaki. Amit meg az emberi agy működéséről írtál....hát nem tudom, sok mindent magoltam már be az életemben...verseket, évszámokat, sebességhatárokat és érdekes, elég sok minden megmaradt ezekből a fejemben, valószínüleg azért mert a bemagolt információt később is használom...
Mind a kettőt kell tudni.
A mögöttes tartalmát is, és a sebesség határokat is. Alapból ha ez ember vezet , és lakott területen belül van , természetesen a nagyobb gyalogos közlekedés miatt az ember kapcsol hogy uhh lassaban kéne menni mert úgy biztonságosabb, és sok mindent lassab allapotban jobban tudsz meg tenni .
De ha nem tudod pontosan hol mennyivel kell menni akkor kész ennyi, Kressz vizsgán ha nme tudod pontosan az értéket. Pont vesztés.
Ez olyan mint a tábla, pl ott az egy irányú út. Te azon haladsz , és egy útkereszteződéshez érsz és az útkereszteződés jobb oldalór közlekedőknek egy behajtani tilos tábla van balra.
Megértetted hogy miert, mert akkor szembe mész a forgalommal és össze ütközöl.
Nem csak valaminek a logikáját, hanem a nevet, pontos értékét is kell tudni .
Ez a két dolog, a pontos érték , név vagy felisméréd , szervesen kötődik össze a mögöttes logikai értelmezéssel .
Tehát mind a kettőt tudni kell hogy meg értsd mivan.