jó lett. az enyémben a szivattyú hasonlóan egyszerű. nincs tartály. egyszerű zöld kerti slag van elásva egy ásónyom mélyen (pontosabban csak felhajtottam a füves talajt, slag le, fű vissza) a fák mellett vonalban és egy rövid keskenyebb slag (10cm) ágazik le minden fához (hogy Bernullinak is igaza legyen), ami ki van bökve izzó árral (ezért nem dugul el) és közvetlenül a talaj nedvesedik. van egy régi gardena 6 ágú mechanikus osztó a szivattyú után, ami ha nyomást kap kinyit egy ágat és amikor megszűnik a nyomás akkor egy rugó egy ággal arrébb fordítja. a szivattyút egy egyszerű időkapcsoló kapcsolgatja. 11 éve működik. a másik jó megoldás osztó helyett mosógép víz szelepek, amiket egy relérendszer kapcsolgat be/ki. még annyi jutott eszembe, hogy tartállyal több áramot fogyaszt a rendszer, mint ha közvetlenül lenne a szivattyútól a fákig pumpálva a víz. mert a folyadékok összenyomhatatlanok, tehát 1m3 víz mozgatása ugyanannyi munkát (energiát) igényel ha összegyűjtöd a talajszinten, vagy ha direktben öntözésre használod. viszont mivel a tartály fel van emelve, ezért ebben az esetben m*g*h (tömeg*gravitáció*magasság) többletenergia kell a folyadék tartályba felemeléséhez. ez a plusz energia mozgási energiává alakul, amikor a vizet leengeded a tartályból (nem teljesen precízen van így, de közelítőleg).
Annyi hibát találtam a rendszerben, hogy én a szivattyút nem egy téglára tettem volna fel, hanem három, vagy négy téglára, hogy ne kelljen leguggolni mellé, hanem kényelmes magasságban legyen 😀😀😀 A többi stimm 👍👍😀😀 Üdvözöllek benneteket 👍👋👋
3 года назад+3
Úgy lett volna csak akkor már nagyon megtörik a cső és úgy nem jó 😀 Köszönjük Misi bá!
Most tervezem a fák locsolását, de egyenes vonalban, nem tekerem meg a csövet a fa körül. 65 m hosszú a vezeték, de a végén gondolom már gyenge lesz a nyomás, így az utolsó fák kevés vizet kapnak. Hogyan lehet ezt a legegyszerűbben kiküszöbölni? Az elején kevesebb furat vagy a furatok átmérőjének változtatásával? Itt ha jól látom 3 furat van fánként, de nem látszik, hogy a végén is megfelelő- e a víz mennyisége?
Sziasztok! Jó lett a videó! Én is csináltam már hasonlóan kpe csöves csepegtetőt, ezért egy kis kiegészítést tennék hozzá, ha megengeditek. A műanyag csőbe furkált lyukak, ugyebár nem csepegtető elemek, így nem azonos vízmennyiséget produkál az első és az 50 méterre lévő fánál. Ezt a hatást kissé lehet csökkenteni, ha a lyukakba becsavarsz egy olyan csavart ami jól megáll. Nekem bejött. Ez azért is hasznos, mert a csepegés jobban beszivárog a talajba, nem lesz "pocsolya", jobban áztat és nem ülepíti úgy a talajt mint a videóban vízsugárka.
3 года назад+5
Pár ötlet: kpe csőhöz vasfűrész helyett van csővágó (kb. 5000Ft), nem lesz sorjás a vágás széle, könnyebb összedugni. Csővágó helyett lehet használni metszőollót is, ha elég nagyra ki tudod nyitni, és óvatosan forgatva, ne roppantsa össze a csövet. A megfúrós idomot meg egyszerűbb úgy szerelni, hogy először felrakod az idomot, majd utána fúrod ki az idom csatlakozóján keresztül a csövet.
Egy apró észrevétel... Először fel rakjuk a békiót aztán fúrás! Ha forgatod a csövön lehet hogy el mozdul a tömítés és ereszt. (a szomszedban is mi csináltuk az automata öntözőt) :)
Lehet egy kérdésem? Ilyenkor ha felülről öntözöd a fát, nincs meg az a veszély, hogy a gyökereit a talaj felszínéhez közel hozza főként? Tervezek én is a kertembe fákat, és láttam egy olyan módszert, hogy 80cm mély az ültetőgödör, aljára kavics majd egy nagyobb atmerőjű pvc cső, majd beásni addig, hogy belehessen ültetni a kisfát és alulról kapja a vizet így rá van kényszerítve hogy lefelé keresse a gyökerével a vizet. Fölülről is kap vizet, de a pvc csőbe is megy egy locsolónyi vagy kettő.
Érdemes letakarni az IBC tartályt, hogy az UV sugárzás ne tegye tönkre a műanyagot. Nem magamtól találtam ki. Lehet kapni gyári takarót is. (IBC UV cover)
Sziasztok, algásodásra nektek van valamilyen praktikátok? Hasonló módszerrel nagyon gyorsan bealgásodott nekünk, illetve a tartály után még volt egy szűrő ami elég sok mindent felfogott, nektek nem volt a szűrő hiányában dugulási problémátok?
Kedves barátaim, egy jó videófilmet készítettetek. Azt tanácsolom, hogy távolítsa el a növényvédő szerek címkéit az IBC hordókról, mert különben rossz benyomást kelt a gyönyörű munkájáról. Azt is remélem, hogy a hordókat jól megtisztítjuk, hogy elkerüljük a későbbi nem kívánt maradványokat a gyümölcsben. Üdvözlettel , én .
Nagyon szuper megoldás a fák öntözésére. Gratulálok! Hadd kérdezzem meg miért kell a két tartályt egy gerincvezetékkel összekötni? Nyomás szempontjából van valami szerepe vagy csak a vízmennyiség miatt kellett két tartály?
Helló! 6:55 - re írnám Komix Kft van minden féle tekerentyű ilyen tartályhoz. Haverom is így csöpögtetőzi az epret és ott vett a tartályhoz mindent. Bár nem tudom merre vagytok helyileg. 😉 (Nem kapok érte pénzt csak tudom milyen ilyen miatt szívni.)
IBC szűkítő azért kapható itthon is. Én ezt találtam olcsón: kerteszplaza.hu/index.php?route=product/product&product_id=3127 de láttam már többszörös áron is. Amúgy miért kell két tartály? Ha van időtök kivárni, míg lefolyik, vagy a szivattyút egy időzítő órára teszitek, akkor egy tartály megspórolható szerintem.
2 года назад+2
Ó Istenem. 2021 májusában egy ilyen IBC tartályt meg lehetett kapni 16 ezerért? Én most vettem 38 ezerért. :O Amúgy nagyon jó, én is ilyen öntözésre gondoltam. :)
Én is így jártam a kúttal. Mindent IS megcsináltam vele, de csak nem ment. Megkompresszoroztam, lábszelep csere, stb. A végén kiderült, hogy fals levegőt szív... Addig küzdöttem vele.
Wow! Olyan szuperek vagytok! Nagyon jó lett! Köszi szépen a videót! Már várva várt volt! A kis palánták hogy vannak? Ezen a kerten mi a terv a házzal? Csak így tovább!!
3 года назад+2
Köszönjük szépen! A házat majd előbb utóbb szépen felújítjuk egy ilyen kis kerti nyaralóvá! Kis kerti konyha, kis padlásteres szobával.
3 года назад+1
Zseniális. Pont most akarok gyümölcsöst telepíteni az ősszel. Nagyon köszönöm a sok tanácsot. 1 kérdés: A 3 leagázást miért nem T-kel oldottátok meg? Okés az drágább, de nem stabilabb?
Szevasztok ezt ano régen ezt én is végig játszottam egy nyarat szivtam a lábszelepes szivattyukkal , kis kosz mindig bekerült a lábszelep alá hiába teszel nagyon finom szüröt akkor a szivattyut kinyirod,végül a benzinmotoros önfelszivo szivattyu vált be de nagyon egy ora alatt elehet vele árasztani az egész kertet pedig csak egy 110-es csokut van furva , alapjáraton 7 perc alat köböstartályt telenyomja , nekem már nagyobbak a fáim inkább csak árasztom gyökérzet éléggé szét vannak terülve , meg a füvesitésnek sem árt . Kitartás jó munkát !
Sziasztok, két kérdésem lenne, a tartályok elég tiszták e ahoz hogy korrekt öntözésre alkalmasok legyenek, a másik, hogy az esetleges vízkő rendszeres használat mellett mennyire eszi meg csapokat /értem itt a vízszállító eszkötöket is/
3 года назад+1
Természetesen előtte minden tartályt alaposan kitisztítottunk. Csávázó szer volt benne anno. A csap ügyben később tudunk nyilatkozni. A másik kertben nincs vele gond, időnként átmossuk és annyi. A szalag néhol eldugult, de kiszurkáltuk és semmi gond.
Én hidroforos szivattyút vettem inkább, mint hogy tartályokkal vesződjek , így legalább az algásodással sincs gond. Az IPC tartályt egyébként szépen be lehet csomagolni fekete geo textilbe vagy fóliába, ha az ember a csomagolás előtt leveszi a cső vázat, majd utána visszateszi. Így a szél nem tudja megbontani annyira a fóliát. Csepegtetésre földbe ásható csepegtető csövet vettem - ebbe nem nőnek bele a gyökerek, nincs útban a fűnyírásnál, és nyomás kiegyenlített -tehát a legtávolabbi ponton is nagyjából ugyanannyira csepeg mint a legközelebbin. Járulékos előny, hogy a föd felszíni gyomokat nem locsolom, csak a gyökér zónát. Ahog nő a fa, úgy tanácsos egyre nagyobb körbe kibővíteni a földbe ásott csepegtető csövet. Ha laza a talaj -pl homok, akkor a kicsepegtetett víz szinte kizárólag lefelé áztat, oldalra nem, így tanácsos sok ponton csepegtetni hogy nagyobb földlabdát lehessen eláztatni. Az elárasztásos módszerhez képest előny viszont hogy a víz mélyre szivárog, így a gyökerek sem csak a föld felszínéhez közel terülnek el. Egy öntöző computerrel kiválóan lehet vezérelni az egészet, szelepnek én mosógép szelepeket használok, azok lényegesen kisebbek mint a fű öntöző szelepek, és sokkal olcsóbbak. Földbe nem szívesen ások be LPE csövet, mert egy ásóval nagyon könnyű megsérteni. KPE-ből is inkább a vastag falút választom hasonló okokból. A csőrendszer elejére erősen ajánlott betenni egy szűrőt, mert az eldugult csepegtetők nem javíthatóak, és nehezen felderíthető ha az ember beásta. A csepegtető rendszer nagyon víz takarékos, így meggondolandó hogy érdemes -e kutat fúrni és szivattyút venni - csak nagyon nagy rendszernél éri meg. Persze más kérdés, ha nincs vezetékes víz a helyszínen.
En is csinalom az ontozo rendszeremet, en maskent akartam megcsinalni de ez a megoldas sokkal jobb. Koszonom az otletet. A spricelo lukakat furtatok,vagy lukasztoval nyomtatok ki? Ha furtatok mekkora furoval? Amugy meg aki diszlajkoplja menjen az annya pi...ba!!!!!
A szokásos Herbert megoldás. Gyorsan olcsón hatékonyan. Gratulálok. Így tovább. 👍👍👍
BRAVO ! Sok nak keleme töletek tanulni örömel elni is dolgozni . Egeseget a egez csialadnak .
Hát ez nagyon frankón sikerült fiúk!!! Gratulálok!
Es télen,?
jó lett.
az enyémben a szivattyú hasonlóan egyszerű. nincs tartály. egyszerű zöld kerti slag van elásva egy ásónyom mélyen (pontosabban csak felhajtottam a füves talajt, slag le, fű vissza) a fák mellett vonalban és egy rövid keskenyebb slag (10cm) ágazik le minden fához (hogy Bernullinak is igaza legyen), ami ki van bökve izzó árral (ezért nem dugul el) és közvetlenül a talaj nedvesedik. van egy régi gardena 6 ágú mechanikus osztó a szivattyú után, ami ha nyomást kap kinyit egy ágat és amikor megszűnik a nyomás akkor egy rugó egy ággal arrébb fordítja. a szivattyút egy egyszerű időkapcsoló kapcsolgatja. 11 éve működik.
a másik jó megoldás osztó helyett mosógép víz szelepek, amiket egy relérendszer kapcsolgat be/ki.
még annyi jutott eszembe, hogy tartállyal több áramot fogyaszt a rendszer, mint ha közvetlenül lenne a szivattyútól a fákig pumpálva a víz. mert a folyadékok összenyomhatatlanok, tehát 1m3 víz mozgatása ugyanannyi munkát (energiát) igényel ha összegyűjtöd a talajszinten, vagy ha direktben öntözésre használod. viszont mivel a tartály fel van emelve, ezért ebben az esetben m*g*h (tömeg*gravitáció*magasság) többletenergia kell a folyadék tartályba felemeléséhez. ez a plusz energia mozgási energiává alakul, amikor a vizet leengeded a tartályból (nem teljesen precízen van így, de közelítőleg).
Köszi a hasznos infókat!
Megint csak azt tudom mondani hogy szép munka jól sikerült 👏
Annyi hibát találtam a rendszerben, hogy én a szivattyút nem egy téglára tettem volna fel, hanem három, vagy négy téglára, hogy ne kelljen leguggolni mellé, hanem kényelmes magasságban legyen 😀😀😀 A többi stimm 👍👍😀😀 Üdvözöllek benneteket 👍👋👋
Úgy lett volna csak akkor már nagyon megtörik a cső és úgy nem jó 😀 Köszönjük Misi bá!
@ Kit érdekel a cső, csak nekem legyen kényelmes 😀😀😀😀👍👋👋
Nektek tanitani kellene ezeket a kivalo otleteket. Ismetelten gratulalok!
Most tervezem a fák locsolását, de egyenes vonalban, nem tekerem meg a csövet a fa körül. 65 m hosszú a vezeték, de a végén gondolom már gyenge lesz a nyomás, így az utolsó fák kevés vizet kapnak. Hogyan lehet ezt a legegyszerűbben kiküszöbölni? Az elején kevesebb furat vagy a furatok átmérőjének változtatásával? Itt ha jól látom 3 furat van fánként, de nem látszik, hogy a végén is megfelelő- e a víz mennyisége?
Szorgos pasasok, kitartás, szuper alkotás :)
Sziasztok! Jó lett a videó! Én is csináltam már hasonlóan kpe csöves csepegtetőt, ezért egy kis kiegészítést tennék hozzá, ha megengeditek. A műanyag csőbe furkált lyukak, ugyebár nem csepegtető elemek, így nem azonos vízmennyiséget produkál az első és az 50 méterre lévő fánál. Ezt a hatást kissé lehet csökkenteni, ha a lyukakba becsavarsz egy olyan csavart ami jól megáll. Nekem bejött. Ez azért is hasznos, mert a csepegés jobban beszivárog a talajba, nem lesz "pocsolya", jobban áztat és nem ülepíti úgy a talajt mint a videóban vízsugárka.
Pár ötlet: kpe csőhöz vasfűrész helyett van csővágó (kb. 5000Ft), nem lesz sorjás a vágás széle, könnyebb összedugni. Csővágó helyett lehet használni metszőollót is, ha elég nagyra ki tudod nyitni, és óvatosan forgatva, ne roppantsa össze a csövet. A megfúrós idomot meg egyszerűbb úgy szerelni, hogy először felrakod az idomot, majd utána fúrod ki az idom csatlakozóján keresztül a csövet.
Egy apró észrevétel... Először fel rakjuk a békiót aztán fúrás! Ha forgatod a csövön lehet hogy el mozdul a tömítés és ereszt. (a szomszedban is mi csináltuk az automata öntözőt) :)
Az IBC tartály csapja nem megbízható ? Vagy miért kellett külön csapot beiktatni ?
Lehet egy kérdésem? Ilyenkor ha felülről öntözöd a fát, nincs meg az a veszély, hogy a gyökereit a talaj felszínéhez közel hozza főként? Tervezek én is a kertembe fákat, és láttam egy olyan módszert, hogy 80cm mély az ültetőgödör, aljára kavics majd egy nagyobb atmerőjű pvc cső, majd beásni addig, hogy belehessen ültetni a kisfát és alulról kapja a vizet így rá van kényszerítve hogy lefelé keresse a gyökerével a vizet. Fölülről is kap vizet, de a pvc csőbe is megy egy locsolónyi vagy kettő.
Bizonyára jobb megoldás, de az már nem hobbi kategória árban sem.
Érdemes letakarni az IBC tartályt, hogy az UV sugárzás ne tegye tönkre a műanyagot. Nem magamtól találtam ki. Lehet kapni gyári takarót is. (IBC UV cover)
Sziasztok, algásodásra nektek van valamilyen praktikátok? Hasonló módszerrel nagyon gyorsan bealgásodott nekünk, illetve a tartály után még volt egy szűrő ami elég sok mindent felfogott, nektek nem volt a szűrő hiányában dugulási problémátok?
Szia a gyümölcsfák öntözéséhez milyen csövet használtál?? Vastagság keménység
Kedves barátaim, egy jó videófilmet készítettetek. Azt tanácsolom, hogy távolítsa el a növényvédő szerek címkéit az IBC hordókról, mert különben rossz benyomást kelt a gyönyörű munkájáról. Azt is remélem, hogy a hordókat jól megtisztítjuk, hogy elkerüljük a későbbi nem kívánt maradványokat a gyümölcsben. Üdvözlettel , én .
elnézést kérek a magyar nyelvű google fordítómért.
Nagyon szuper megoldás a fák öntözésére. Gratulálok!
Hadd kérdezzem meg miért kell a két tartályt egy gerincvezetékkel összekötni? Nyomás szempontjából van valami szerepe vagy csak a vízmennyiség miatt kellett két tartály?
Sziasztok!
Hogyan fogjátok a beásott csöveket télre vízteleníteni?
Kompresszorral meg kell nyomni, simán kitolja a vizet. Ami meg benne marad, az nem okoz kárt, ha megfagy.
Sziasztok!
Télen,amikor nem használjátok a csepi szalagot mit csináltok vele?
Mennyibe került? 😂😂😂 nagyon jó lett srácok, sok sikert 🤛
Hali....miért kell, hogy algásodjon a víz a tárolóba?
Hmm, a használt eszközök nevét listáját és/vagy elérését a leírásban megemlítitek? :)
Helló! 6:55 - re írnám Komix Kft van minden féle tekerentyű ilyen tartályhoz. Haverom is így csöpögtetőzi az epret és ott vett a tartályhoz mindent. Bár nem tudom merre vagytok helyileg. 😉 (Nem kapok érte pénzt csak tudom milyen ilyen miatt szívni.)
IBC szűkítő azért kapható itthon is. Én ezt találtam olcsón: kerteszplaza.hu/index.php?route=product/product&product_id=3127 de láttam már többszörös áron is.
Amúgy miért kell két tartály? Ha van időtök kivárni, míg lefolyik, vagy a szivattyút egy időzítő órára teszitek, akkor egy tartály megspórolható szerintem.
Ó Istenem.
2021 májusában egy ilyen IBC tartályt meg lehetett kapni 16 ezerért?
Én most vettem 38 ezerért. :O
Amúgy nagyon jó, én is ilyen öntözésre gondoltam. :)
Én is így jártam a kúttal. Mindent IS megcsináltam vele, de csak nem ment. Megkompresszoroztam, lábszelep csere, stb. A végén kiderült, hogy fals levegőt szív... Addig küzdöttem vele.
Wow! Olyan szuperek vagytok! Nagyon jó lett! Köszi szépen a videót! Már várva várt volt! A kis palánták hogy vannak? Ezen a kerten mi a terv a házzal?
Csak így tovább!!
Köszönjük szépen! A házat majd előbb utóbb szépen felújítjuk egy ilyen kis kerti nyaralóvá! Kis kerti konyha, kis padlásteres szobával.
Zseniális. Pont most akarok gyümölcsöst telepíteni az ősszel. Nagyon köszönöm a sok tanácsot.
1 kérdés:
A 3 leagázást miért nem T-kel oldottátok meg? Okés az drágább, de nem stabilabb?
Srácok! A tömítést a könyökhöz nem a hegyes végével kellett volna rakni? :-)
Szevasztok ezt ano régen ezt én is végig játszottam egy nyarat szivtam a lábszelepes szivattyukkal , kis kosz mindig bekerült a lábszelep alá hiába teszel nagyon finom szüröt akkor a szivattyut kinyirod,végül a benzinmotoros önfelszivo szivattyu vált be de nagyon egy ora alatt elehet vele árasztani az egész kertet pedig csak egy 110-es csokut van furva , alapjáraton 7 perc alat köböstartályt telenyomja , nekem már nagyobbak a fáim inkább csak árasztom gyökérzet éléggé szét vannak terülve , meg a füvesitésnek sem árt . Kitartás jó munkát !
Köszönjük szépen!
Profi munka! A fű hogy lesz nyírva a fák körül a cső mellett? Az miért jó, ha kint van ott a földből?
jó szuper.
Sziasztok, két kérdésem lenne, a tartályok elég tiszták e ahoz hogy korrekt öntözésre alkalmasok legyenek, a másik, hogy az esetleges vízkő rendszeres használat mellett mennyire eszi meg csapokat /értem itt a vízszállító eszkötöket is/
Természetesen előtte minden tartályt alaposan kitisztítottunk. Csávázó szer volt benne anno. A csap ügyben később tudunk nyilatkozni. A másik kertben nincs vele gond, időnként átmossuk és annyi. A szalag néhol eldugult, de kiszurkáltuk és semmi gond.
Srácok, szűrőt tegyetek a tartályra, ha csepegtető lesz. Ez csak jótanács. Egyébként szép munka. 😉
Köszönjük szépen! 🙂
Mennyibe került? 😂😂😂
Szép munka!Az orosz festék neve Szurik van por állagú vagy már kész oldott állapotu
Jo munkavolt
Én hidroforos szivattyút vettem inkább, mint hogy tartályokkal vesződjek , így legalább az algásodással sincs gond. Az IPC tartályt egyébként szépen be lehet csomagolni fekete geo textilbe vagy fóliába, ha az ember a csomagolás előtt leveszi a cső vázat, majd utána visszateszi. Így a szél nem tudja megbontani annyira a fóliát.
Csepegtetésre földbe ásható csepegtető csövet vettem - ebbe nem nőnek bele a gyökerek, nincs útban a fűnyírásnál, és nyomás kiegyenlített -tehát a legtávolabbi ponton is nagyjából ugyanannyira csepeg mint a legközelebbin. Járulékos előny, hogy a föd felszíni gyomokat nem locsolom, csak a gyökér zónát. Ahog nő a fa, úgy tanácsos egyre nagyobb körbe kibővíteni a földbe ásott csepegtető csövet.
Ha laza a talaj -pl homok, akkor a kicsepegtetett víz szinte kizárólag lefelé áztat, oldalra nem, így tanácsos sok ponton csepegtetni hogy nagyobb földlabdát lehessen eláztatni. Az elárasztásos módszerhez képest előny viszont hogy a víz mélyre szivárog, így a gyökerek sem csak a föld felszínéhez közel terülnek el.
Egy öntöző computerrel kiválóan lehet vezérelni az egészet, szelepnek én mosógép szelepeket használok, azok lényegesen kisebbek mint a fű öntöző szelepek, és sokkal olcsóbbak.
Földbe nem szívesen ások be LPE csövet, mert egy ásóval nagyon könnyű megsérteni. KPE-ből is inkább a vastag falút választom hasonló okokból.
A csőrendszer elejére erősen ajánlott betenni egy szűrőt, mert az eldugult csepegtetők nem javíthatóak, és nehezen felderíthető ha az ember beásta.
A csepegtető rendszer nagyon víz takarékos, így meggondolandó hogy érdemes -e kutat fúrni és szivattyút venni - csak nagyon nagy rendszernél éri meg. Persze más kérdés, ha nincs vezetékes víz a helyszínen.
Sracok ha az ibc tartalyokat nem eri napfeny, nem fog algasodni 😁🤛
En is csinalom az ontozo rendszeremet, en maskent akartam megcsinalni de ez a megoldas sokkal jobb. Koszonom az otletet. A spricelo lukakat furtatok,vagy lukasztoval nyomtatok ki? Ha furtatok mekkora furoval? Amugy meg aki diszlajkoplja menjen az annya pi...ba!!!!!
2mm-es fúrószárat használtunk :) de ez lehet nagyobb is ha rövidebb a táv
Sziasztok!
Talán buta kérdés, de a tél beálta előtt ki kell venni a csöveket a földből?
Ha nem, akkor keletkezhet elfagyás?
köszönöm.
Vegyetek elektromos csapot es telefonrol tudjatok vezerelni.... nem kell mindig kimenni :-)
Annyira nem bonyolítjuk túl, így is úgyis járunk ki a kertbe füvet vágni szóval manuálisan is tudjuk intézni 😉
Szép munka. De ha kutat is kell furatni akkor felmehet 200 ezerig.
Szerintem keveset mondtál 😀
szia LPE lágy polietilén a KPE kemény polietilén vízcsap színe kék gázcsap színe sárga. így van kiegészítésnek
mondat eleje nagybetű vessző pont felkiáltójel hasznos írásjelek kösz a kiegészítést :)
@@atdzsny Hú én ezt nem lecseszésnek írtam bocsi ha félre érteted. Bocsi!
@@jenoszabo5756 Megértettem, lájkoltam is, csak kicsit nehéz volt dekódolni.
De viszont
Nem leszünk kész soha a büdös életbe
Hatalmasak vagytok