DOM PASYWNY? Ile kosztuje? TANIEJ niż myślisz!

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 11 окт 2024

Комментарии • 109

  • @TopStylistaKolorysta
    @TopStylistaKolorysta Год назад +3

    Okna w dobrej cenie! Jeśli to za całą stolarkę w domu. Podziwiam to kombinowanie z wentylacją. Ja póki co zrobiłem gwc, jestem na ssz i oglądam te wasze filmy, kombinuje 😊 czekam na dalsze filmy. Np. O komforcie w lecie bez klimatyzacji 🎉

  • @kodrysieontour323
    @kodrysieontour323 Год назад +7

    Fajny film i bardzo ciekawy dom. Przydałby się filmik omawiający dokładnie wszystkie rozwiązania w „kotłowni” bo sa naprawde interesujące jednak nie wszystko jest jasno omówione. Chyba ze to efekt ilości wina dzisiajszego wieczoru

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180 Год назад +3

      Dzięki. Zapraszam do siebie na kanał będę omawiał szczegółowo w następnych filmach.

  • @mariaborkowska8726
    @mariaborkowska8726 Год назад +6

    Dzięki, jestem pełna podziwu jak można to ogarnąć i zrobić samodzielnie po raz pierwszy.

  • @neezmarcin
    @neezmarcin Год назад +4

    Posłuchałeś się lub wzorowałeś na Panu Macieju i nadziałeś się na kosztowny system. Wykorzystałbyś gwc i pompę ciepła do cwu i z niej puścił wodę na podłogówkę i byłoby ok. Temperaturę górnego źródła wody na wyjściu z pompy ciepła miał byś do 35°C (ogrzewanie niskotemperaturowe). Nie od dziś wiadomo, że im mniejsza różnica temperatur pomiędzy źródłem dolnym i górnym, tym większa będzie efektywność urządzenia oraz mniejsze koszty eksploatacji.
    Przynajmniej masz jakąś automatykę stworzoną do zaworu trójdrożnego. Pan Maciej steruje wszystkim ręcznie i wszystkim wmawia jakie to komfortowe rozwiązanie. Tak jak bieganie w laczkach po podłodze wyłożonej glazurą. W ostatnim filmie widać jaka ciepła posadzka była poza strefą, gdzie nie grzało słońce 20*C. Połączenie cwu z nagrzewnicą i grzejnikiem drabinkowym u Pana Macieja to mistrzostwo. Dobrze że zrobiłeś to na osobnej wężownicy.
    Masz zrobiony bypass i częściowo PC podbiera powietrze z zewnątrz. Oczywiście Pan Maciej nagrywając filmy oraz w komentarzach idzie w zaparte, że u niego PC pracuje poniżej COP 1 momentami nawet 0,66, bo dostarcza 60 m3h. Co oczywiście z punktu widzenia działania pompy ciepła nie jest możliwe. Po prostu urządzenie wykryje błąd zablokowanego przepływu i przejdzie w funkcje grzania grzałką elektryczną. Pompa do cwu Pana Macieja potrzebuje od 100 do 200 m3h i ma takie samo rozwiązanie zastosowane tylko PC podbiera powietrze z GWC jak nie dostanie wystarczającej objętości od rekuperatora.
    Tylko że łatwiej podtrzymać narrację domu pasywnego jak dzieli się energię elektryczną przez m2 budynku. Nie biorąc pod uwagę współczynnika COP pompy ciepła.
    Moja opinie jest taka, że jeśli chciałeś ogrzewanie nadmuchowe to trzeba było iść w klimatyzację kanałową i miałbyś grzanie i chłodzenie. I tak myślisz nad założeniem klimatyzacji, sezon letni zweryfikuje "chłodzenie" powietrza przez gwc. Pomysł ogrzewnia oporowego w tych czasach to jak strzał w kolano zwłaszcza że nie masz PV na starych zasadach.

    • @waldemarkorniluk9681
      @waldemarkorniluk9681 Год назад

      Ktoś tu kogoś wydymał? W koncu temu wlascicielowi tej chalupy została koza do "dymania" młodzi i bardzo głupi...

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180 Год назад

      Dokładnie tak chciałem zrobić żeby to był osobny układ na osobnej wężownicy a najbardziej mi chodziło o to by można było tym sterować z dowolnego miejsca i się udało.
      Wszystko ma działać samo i nie muszę przy tym nic robić tak jak GWC się załącza w odpowiednich momentach lub kable grzejne.
      U mnie trochę późna decyzja o GWC bo nie mam warunków gruntowych do innych wymienników i nie brałem tego pod uwagę. Zdecydowałem się na glikolowy po przemyśleniu że mógł bym stworzyć takie warunki, narazie działa dobrze i nie będzie nigdy problemu z tym że jest to pod ziemią jakiś grzyb pleśń czy coś podobnego.
      Ogrzewania wodnego wogole nie brałem pod uwagę i nadal podtrzymuje że kable się dobrze sprawdzają i jest to mniejszy koszt przy zakupie.
      Możliwe że w przyszłości bym dołożył klimatyzację żeby dogrzać powietrze w zimę i wyeliminować wogole grzanie kablami ale zobaczymy.
      Co do pv to chciał bym założyć ale mocno się zastanawiam nad turbina wiatrowa bo mam bardzo dobre warunki na to.
      Budowałem dom z założeniem żeby był przyszłościowy jeśli chodzi o normy, zużycie itp a nie że ma być pasywny. Tak samo bym wybudował teraz dom w tej technologii nawet jeśli nie był by domem pasywnym do którego teraz dążę. Dom pasywny to wiadomo normy zużycia.

    • @marekprzedstawiciel8740
      @marekprzedstawiciel8740 Год назад

      @@stodoanaswoim6180 - napisałeś:
      """Ogrzewania wodnego w ogóle nie brałem pod uwagę i nadal podtrzymuje że kable się dobrze sprawdzają i jest to mniejszy koszt przy zakupie. ""
      ale to znaczy, że praktycznie nic innego nie można zamontować na podłodze jak tylko PŁYTKI!!!
      Wodne, ogrzewanie może droższe na początku ale zupełnie INNY KOMFORT UŻYTKOWANIA!!!
      beton jest buforem akumulacyjnym i przez 48 godz bez prądu "oddaje" energię!!
      a przy kablach brak prądu i praktycznie brak akumulacji ciepła - duża różnica
      co do KOZY - dla mnie nie akceptowalne aby w salonie mieć kotłownię (i to w nowym domu)
      ale każdy lubi to co ma😊

    • @ukasza608
      @ukasza608 Год назад

      Marcinie, czy Twój wariant, czyli GWC + PC do CWU z odejściem na podłogówkę sprawdzi się bez dodatkowego źródła szczytowego? Mam tu na myśli cały miesiąc temperatury -20 kiedy mała PC może nie dać rady w całym zakresie.
      Jestem na stanie SSO i zastanawiam się nad rozwiązaniem dla swojego domu 135m2 z niekorzystnym usytuowaniem względem stron świata. Mam zrobione podejścia rezerwowe pod gaz i PC z dolnym źródłem ze studni głębinowej. BTW ogrzewając powietrze chyba osiagamy mniejszą dT niż ogrzewając podłogówkę, czytaj jest to efektywniejsze dla PC.

    • @neezmarcin
      @neezmarcin Год назад

      @@ukasza608 Jeśli chodzi o budynki pasywne to obciążenie grzewcze jest dość małe, rzędu 10-16 W/m2. Trzeba to porostu policzyć i dobrać odpowiedniej mocy podgrzewacz z funkcją PC. Taki który może pracować w funkcji PC 24h. Gwc jest po to, aby podnieść temperaturę powietrza, które otrzymywała by kompaktowa pompa ciepła do cwu, co przełożyło by się na jej efektywność (COP i SCOP). Takie pompy ciepła do cwu potrzebują od 100-500 m3/h przepływu powietrza. Wszystko zależy jaki model i jakiego producenta. Pod ten parametr trzeba dobrać gwc. Zaletą takiej pompy ciepła do cwu jest cena i możliwość wykorzystania ciepła odpadowego które wyrzuca centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła.
      Osobiście w przypadku Kasjana poszedł bym w kompaktową pompę ciepła np. Panasonic Aquarea High Performance All in One Compact, generacja J - 3 kW lub 5 kW.
      Kwestia policzenia obciążenia grzewczego dla tego budynku i temperatury jak ma być utrzymywana wewnątrz. Zaletą tej pc jest również możliwość chłodzenia.
      Jak widać gwc glikolowe średnio się sprawdza w tym przypadku i daje tylko 2*C przy -10*C na zewnątrz. Do tego również musi działać pompa obiegowa.
      Lepsze było by gwc bezprzeponowe płytowe, ale nie w każdych warunkach jest do zrealizowania i aktualnie kosztowne. GWC płytowe + podgrzewacz wody z funkcją pc razem kosztuje tyle co wyżej wymienione pompy ciepła.
      BTW ogrzewając powietrze chyba osiągamy mniejszą dT niż ogrzewając podłogówkę, czytaj jest to efektywniejsze dla PC.
      Wszytko zależy od warunków pogodowych, mocy nagrzewnicy woda-powietrze i ustawionego przepływu na centrali wentylacyjnej i ustawionej temperatury w zasobniku. Nie ustawisz 35*C na zasobniku bo braknie Ci cwu, więc pewnie trzeba ustawić 50-55*C.

  • @daro_health3353
    @daro_health3353 Год назад +2

    14:05 jeżeli ktoś na pierwszym planie myśli o tym, aby budynkowi było dobrze, to może i za dużo, ale jeżeli ktoś myśli głównie o swoim zdrowiu i na nim się skupia zamiast na materiałach, to jest ta wilgotność jak najbardziej w porządku, a nawet mogłoby być trochę procent więcej ten wilgotności względnej w powietrzu.

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180 Год назад

      O to chodzilo zeby nie bylo sylucho w domu i narazie jest ok miedzy 45 a 55 w calym domu. W poprzednim mieszkaniu mielismy grzejniki i rano masakra byla po przebudzeniu.

  • @cezaryczech3817
    @cezaryczech3817 Год назад +2

    Szczelny dom to inaczej możliwość pełnego sterowania parametrami wentylacji, ilością powietrza, jego temperatura wilgotnością a nawet ciśnieniem. Przy nieszczelnym nad niczym nie panujemy niczegonie regulujemy i prawie iczego nie opomiarujemy

  • @stencilm
    @stencilm Год назад

    Ogólnie dom petarda! Osobiście to zamiast tej nagrzewnicy na wentylacji zrobiłem kanałówkę. Mega żałuję, że nie zrobiłem płyty fundamentowej tylko ławy ale jak to mówią pierwszy dom jest dla wroga:). Tak jak Ty mam kable w posadzce z tym, że nie steruje na podstawie czujnika powietrza, a posadzki, ustawione na 20 stopni ale też się nie załącza bo kanałówka trzyma 22 stopnie i podłoga nie spada niżej (mam żywicę na anhydrycie). Akurat z reku to wyszedłeś bardzo dobrze na tym, że ten komfovent był dostępny. Najlepsza automatyka na rynku! Też chciałem komfoventa ale jak kupowałem to nie było i żałuję bo sterowanie w mojej centrali to porażka, niby jest modbus ale to już dodatkowe koszty i brak takiego wsparcia jak w komfovencie! Pozdrawiam!

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180 Год назад

      Dzięki. Ja miałem w styczniu tak ustawiona podłogowe i wydaje mi się że więcej prądu wzięło przez to bo od lutego już mam na temp powietrza.

    • @stencilm
      @stencilm Год назад

      ​@@stodoanaswoim6180 możliwe ale ja nie mogę sobie pozwolić na "zimna podłogę " bo mnie żona z domu wygoni 😂

    • @neezmarcin
      @neezmarcin Год назад

      @@stencilm Nie mówcie, że temperatura 20-22*C podłogi z betonu jest do zaakceptowania. Robiłem ostatnio test i wyłączyłem na 3 dni podłogówkę w łazience. Żona prawie mnie z domu wyrzucała a temperatura podłogi i w pomieszczeniu nie spadała poniżej 21,5*C.
      Według mnie dobrze zrobiłeś z tą kanałówką, bo masz ogrzewanie-chłodzenie i wentylację na osobnych instalacjach. Masz gości to możesz ustawić większy przepływ na centrali, a tak już będą chocki klocki i zabawa w zmienianie nastaw temperatur, a tak automatyka robi swoje bez twoich interwencji.
      @stodoanaswoim6180
      Nie chcę być złym prognostykiem Kasjan, ale jak przyjdą konkretniejsze mrozy to 12 kW mat grzewczych swoje łyknie. Wiem, jak to wygląda u nas, przy mroźnych zimach nastawy idą w górę i zużycie prądu również.

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180 Год назад

      ​@@neezmarcin ja w styczniu mialem podloge na 23 a 24 ale teraz mam na temp powietrza i dziala lepiej podloga tez jest w tych granicach moze troche mniej jak dogrzeje reku. W lazience mam np 22 ustawione to temp podlogi jest ok 30.
      Co do nagrzewnicy to nawet fajnie sie sprawdza a najważniejsze ze eszystko samo sie robi ustawiajac z telefonu.

    • @stencilm
      @stencilm Год назад

      Uwierz mi ze 22 stopnie na podłodze z żywicy przy 22 powietrza jest komfortowe, nie ma to nic wspólnego z betonem. Chodząc po tym masz wrażenie że idziesz po jakiejś wykładzinie(jest miękka i przyjemna w dotyku), a nie panelu czy płytce. A w łazienne to inna bajka, tam mam 24.

  • @damiannab
    @damiannab Год назад +2

    Czy dobrze rozumiem że ciepłe powietrze jest wtłaczane do pomieszczeń poprzez anemostaty w suficie/ścianach do pomieszczeń? Czy też jest jakieś instalacja grzewcza w podłodze? Pytam bo nie widzę kaloryferów.

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180 Год назад +1

      Tak dokładnie jest a dodatkowa są kable grzejne zatopione w wylewce. Działa to razem. Jak powietrze jest dogrzanie to sterownik od podłogowki wogole się nie włącza.

  • @dominik4074
    @dominik4074 Год назад +1

    Dobra robota 🤘

  • @terazstartdariusz186
    @terazstartdariusz186 Год назад +2

    Kasjan czy można gdzieś zobaczyć schemat ideowy tej instalacji a nawet wręcz budynku ?

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180 Год назад +3

      Na moim kanale jest projekt domu w pierwszym filmie i każdy etap pokazany. Instalacja będzie w kolejnych filmach szczegółowo omawiana.

  • @80ksb
    @80ksb Год назад

    Fajne pomysły i rozwiązania 😊👌

  • @Sebas1g
    @Sebas1g Год назад +2

    Powiem szczerze, że chyba nie ogarniam pomysłu ze spiżarni, czerpnia i wyrzutnia w 1 pomieszczeniu?

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180 Год назад

      Czerpnia i wyrzutnia jest w jednym pomieszczeniu rzeźby nie zaburzyć rekuperacji i żeby nie wyrzucało mi zimnego powietrza na kuchnię. Ale myślę nad tym żeby tylko byla wyrzutnia. Niewiele uzysku jest z tej czerpni.

    • @Sebas1g
      @Sebas1g Год назад

      @@stodoanaswoim6180 dzięki za odpowiedź, hmm no właśnie jedyne co dostrzegam to obniżanie temperatury w spiżarni, co w sumie jest na + o ile nie rozlewa się na resztę domu. A jakie zaburzanie ręku masz na myśli? Za duży dopływ powietrza ze spiżarni na kuchnię?

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180 Год назад +1

      @@Sebas1g spiżarnia ma wyciąg do rekuperatora i jest on ustawiony na odpowiedni przepływ. Na początku zrobiłem sama czerpnie do pompy ciepła zmierzyłem przepływ i był wiadomo większy niż wyciąg od rekuperatora. Nie zdawało to egzaminu bo obniżało całą temperaturę o 1 stopień w spiżarni. Dołożyłem wyrzutnie i zostawiłem czerpnie że jak działa pompa to taka sama ilość powietrza zaciąga co wyrzuca a dodatkowo rekuperator wyciąga. Chodziło żeby zawsze było lekkie podciśnienie by nie wyrzucało na kuch je zimnego powietrza. Jak by była sama wyrzutnia to wyciąg rekuperatora by nie wyciągną wszystkiego bo ma mniejszy przepływ i moim zdaniem by wylatywało na kuchnię.

    • @Sebas1g
      @Sebas1g Год назад

      @@stodoanaswoim6180 no ale to jak czerpnie zabierzesz to znów będzie waliło na kuchnię, chyba, że coś mocno poprzestawiasz :)

    • @neezmarcin
      @neezmarcin Год назад +1

      Przy tej koncepcji odciął bym wyciąg do rekuperatora. Aktualnie rekuperator zaciąga chłodne powietrze z pomieszczenia, a to obniża sprawność wymiennika.

  • @AS_z_nurtem_rzeki
    @AS_z_nurtem_rzeki Месяц назад

    Cna za m2 pow całkowitej czy użytkowej?

  • @thomaspo9702
    @thomaspo9702 Год назад +2

    Jaki to jest zimny montaż ? Okna obrzucone zaprawą? Ładna kwota za stolarkę i nie jest to 8 koła , widac po kosztach że zabawa w pasywniaka jest dla pasjonatów .U mnie trochę mniejszy dom bo 130 z garażem wyszedł 300k

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180 Год назад +1

      Cena okien bierze się jeszcze z ich wielkości na której nam zależało w samym salonie jest 25m2 okna. Tak jak wspominałem na filmie że niektóre rzeczy można było by zrobić taniej ale chcieliśmy żeby tak wyglądał nasz dom. Dodatkowo w tej cenie jest bardzo długie przyłącze wody i prądu jak i biologiczna oczyszczalnia która swoje kosztuje.

    • @thomaspo9702
      @thomaspo9702 Год назад +2

      @@stodoanaswoim6180 W mojej cenie tez zawarta jest biologiczna oczyszczalnia przyłącze wody 78mb +(studnia) a przyłącz prądu do 200mb ma stałą cenę zależną od mocy bynajmniej tak było ,też mam żaluzje fasadowe ,reku, pc, pv, klima też szczelny montaż ciepły parapet ,ciepłe podwaliny .-(parę stówek bym dołożył i też bym stolarkę wysunął w warstwę ocieplenia) Jednak nie mam tak dużych przeszkleń ani HS i dom nie na płycie a na zwykłym fundamencie ale trzysta w kieszeni więc podtrzymuję swoje pasywniak dla pasjonatów z grubym portfelem

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180 Год назад +1

      @@thomaspo9702 nie neguje że da rade taniej wybudować i moim zdaniem nie ma co porównywać bo jest dużo więcej niewiadomych np w jakim czasie były robione pracę i wiele innych ja mam wszystkie koszty u siebie na kanale pokazane każdy etap. Najważniejsze żeby każdy był zadowolony ze swojego i się dobrze mieszkało.

    • @thomaspo9702
      @thomaspo9702 Год назад +1

      @@stodoanaswoim6180 No dokładnie u mnie budowa rozciągnięta w czasie bo bez kredo i trzeba było wyjeżdżać zarabiać wracać i budować tak 4 lata pozdrawiam

    • @robertstachu2081
      @robertstachu2081 Год назад

      130 m2 wyszło ci 300k to chyba budowałeś w 2005 roku.

  • @ceplusista
    @ceplusista Год назад

    z ukladaniem samemu wszystko zalezy od vatu jezeli zrobia w cenie 23-8vat to nie ma sensu samemu robic, chociaz ja bym chetnie robil dlatego ze chce miec dokladnie i pieknie

  • @aberaber8546
    @aberaber8546 Год назад +5

    15:08 hejt to wy zrobiliście

  • @wielkopolska2276
    @wielkopolska2276 Год назад +3

    Tytuł bardzo mylący, taki dom jest bardzo drogi tak jak myślałem a w obecnych cenach to pewnie 1mln może nie starczyć

    • @Anonymous-PL
      @Anonymous-PL Год назад

      Przecież on budowal w czasie największej drożyzny ..

    • @wielkopolska2276
      @wielkopolska2276 Год назад

      @@Anonymous-PL A teraz co jest? Taniość? Obecnie ceny są jeszcze droższe niż rok temu

    • @Anonymous-PL
      @Anonymous-PL Год назад +1

      nie są , prawie wszystko prócz cementu/betonu jest tańsze , stal była nawet ponad 9tys a teraz jest za 4.5.. styropian tańszy , drewno tańsze , ceny usług też spadly

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180 Год назад

      ​@@Anonymous-PL dokładnie tak z niektórymi rzeczami wyszło że było 30% droższe a niektóre 70% ale i tak myślę że 4500zl za m2 to nie jest zła cena jak na gotowo z meblami

  • @Karolina-ro1ro
    @Karolina-ro1ro 3 месяца назад

    Z jakich pustsków dom ?

  • @mateuszkolaczek7542
    @mateuszkolaczek7542 Год назад +1

    A jak się nie pali to przez komin z tej kozy nie ucieka ciepło?

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180 Год назад

      Komora spalania jest szczelna, moze troche sie wyziebia ale nie mocno.

  • @PawelAjs
    @PawelAjs Год назад

    Ile taki dom szacunkowo kosztował by w wersji nie pasywnej?

  • @WLO007
    @WLO007 Год назад

    Pamiętam że miałeś też zbiornik na deszczówkę i jakieś niestandardowe rozwiązanie połączenia z wodą z sieci. Jak to się sprawdza?

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180 Год назад +1

      Niestety jeszcze tego nie uruchomiłem ponieważ nie mam pompy wszystko jest przygotowane podłączone, nawet zbiornik napełniony. Mam upatrzoną pompę Ibo która idealnie się nadaje do tego ale jeszcze mam inne wydatki. W lato do ogrodu mogę ją wykorzystywać dopóki nie kupię pompy.

  • @karlosbudujedom
    @karlosbudujedom Год назад +1

    Szanowny Kasjanku nie masz ciągu bo masz za niski komin. Poza tym WIELKI SZACUN. Też sam buduję dom i mam ReQneta. PS Wszystko można tylko trzeba chcieć. Pozdrawiam Panów.

  • @Wojciech2411
    @Wojciech2411 Год назад

    Witam, nie zauważyłem okapu nap płytą indukcyjną, jak to jest rozwiązane u Pana ?😀

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180 Год назад +2

      Witam, narazie nic nie mamy jest tylko przewód wyprowadzony. W przyszłości chcemy fiktropochłaniacz.

  • @rafas6665
    @rafas6665 Год назад +5

    No faktycznie, taniej niż myślisz... w milionie się zamkniesz? A jak na kredyt to ze dwa miliony...
    Chociaż to i tak lepiej niż ten Maciej z innych filmów który myśli że ma dom pasywny bo nie płaci za prąd do ogrzewania domu ... bo ma prąd z fotowoltaiki...

  • @adamlundin9905
    @adamlundin9905 Год назад

    Jak mocować rzeczy do ścian?

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180 Год назад +2

      Są specjalne kołki nie ma z tym problemu. Telewizor wisi nawet szafka pod telewizorem powieszona jest na dwóch kółkach i można stanąć na niej.

  • @bernackiandrzejab
    @bernackiandrzejab Год назад

    Kasian kto policzy że 200m na wymiennik gruntowy wystarczy i jakiej mocy nagrzewnica

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180 Год назад

      Dzwoniłem do firmy która sprzedaje nagrzewnice i dobrali nagrzewnice i długość rury reszta to juz hydraulika.

    • @mariuszariusz1233
      @mariuszariusz1233 Год назад

      ​@@stodoanaswoim6180 czy można prosił namiary na firmę??dziękuję 😊

  • @aberaber8546
    @aberaber8546 Год назад +5

    15:20 Pan Maciej obraził inną osobę w bardzo brzydki sposób, aby co jest niewybaczalne. Jesli chcecie nabijać wyświetlenia to róbcie lepsze materiały zamiast czepiać się innych

  • @magicmission7231
    @magicmission7231 Год назад

    To chyba układ wentylacji przyszłości.

    • @neezmarcin
      @neezmarcin Год назад

      Takie układy są znane już od lat. Nazywają się compact HVAC systems. Pierwsza koncepcję została opracowana w 1995 roku przez Wolfganga Feista.
      Stiebel Eltron LWZ 8 cs lub wcześniejsze modele to LWZ 303 i 404
      Nilan compact S

  • @mireksy6752
    @mireksy6752 Год назад

    Co to za model pompy?

  • @L-81
    @L-81 Год назад

    Rura od kominka 90st zgiecia, troche dziwnie.

  • @amciuam157
    @amciuam157 Год назад

    Pasywna to jest jaskinia, w której nie żyje nic innego niż gołe skały.

  • @nICkkkkkos
    @nICkkkkkos Год назад

    O kurde Jezus z reQnetu! ;)

  • @waldemarkorniluk9681
    @waldemarkorniluk9681 Год назад

    A co koze masz podlaczoną do kabla z pod tv???

  • @bio23ful
    @bio23ful Год назад

    fajne

  • @janpis1091
    @janpis1091 Год назад

    Rekuperacja ha ha zajefajna rzecz do podbijania kosztów i hałasu.non stop 24/24h i to ma być czymś co ma oszczędzać śmieszne. Nikt nie mówi ile kosztują filtry i ich częstość wymiany oraz o jej odkażaniu grzybowym ale niech się każdy cieszy że ma pseudo tanio.

    • @neezmarcin
      @neezmarcin Год назад +1

      Filtry plisowane do mojego rekuperatora około 150 zł, prefiltry z maty filtracyjnej wycianam sam i wymianiam co około 3 miesiące. Dodatkowo 2 szt. są w komplecie z plisowanymi.
      Jak możesz mieć grzyby w instalacji wenylacyjnej jak tam jest sucho ?
      W budynku z wenytylacją grawitacyjną również dezynfekujesz nawietrzaki w oknach i kominy wentylacyjne ?
      Zaglądałem do skrzynek rozdzielaczowych i kanałów po 2 latach jak dokłądałem dodatkowe kanały i jest tam czysto. Wystarczy odczasu do czasu wytrzeć anemostaty z zewnątrz i w środku. Wymiennik również możesz wyciągnąć i z centrali i go umyć w razie potrzeby.
      btw: jak jesteś ogarnięty to sam wykonasz całą instalację za połowę ceny. Jak odejmiesz koszt wykonania stopy pod komin, zakup kominów systemowych, robocizny, obróbek na dachu to wyjdzie pewnie to samo co wykonanie wenylacji mechanicznej. Przegląd kominów wentylacyjnych raz w roku, a jak nie to ewentualna wypłata odszkodowania robi pa pa. Kosz filtrów wychodzi taki sam co przegląd kominowy, a filtry wymieniasz sam.
      Podaj maila wyślę Ci zdjęcie filtrów po zimie, ocenisz sam czy chciałbyś aby twoja rodzina to wdychała.

  • @cyberneticus7941
    @cyberneticus7941 Год назад +1

    Ta koza mnie rozwaliła. Po co ludzie sami komponują sobie życie?

  • @mariuszpieczykolan3912
    @mariuszpieczykolan3912 Год назад +3

    Ale wlazisz w dupe😂😂😂😂

  • @kawaiimarshygaming5078
    @kawaiimarshygaming5078 Год назад +5

    Przykro już was oglądać i słuchać a szkoda.

    • @wadysawalewandowska6334
      @wadysawalewandowska6334 8 месяцев назад

      Nie no fajny dom energooszczędny
      (całościowo na ogrzewanie podloga3500kWh+kominek ok 1200kWh chyba bez CWU na 135m2 to wychodzi i tak dobrze Ek bo na poziomie 34,81kWh/m2rok, do tego dojdzie chyba to CWU z PC i pewnie pompki obiegowe, to i tak b.dobry wynik),
      tylko tytuły clicbaitowe wprowadzają w błąd. Wkurzając tych co rozumieją zagadnienia związane z domami pasywnymi i energooszczednymi i doprowadzając niemalże do orgazmu tych, którzy nie mają o tym pojęcia.

  • @rafakulczyk7785
    @rafakulczyk7785 Год назад +11

    Panowie to na szczęście nie jest dom pasywny. Domy pasywne są bardzo bardzo drogie, koszmarnie trudne w budowie a wzamian dają ciasnote, brak funkcjonalności, brzydote (ogólny wygląd) oraz złudzenie że mieszka się w zdrowym domu, niestety nie. Proszę nie męczcie już pana Macieja starszy człowiek nie ma pojęcia o budownictwie podaje ceny netto jako brutto a 90% przykładów które przytacza jest zmanipulowanych pod wasze teorie. Pozdrawiam budowlaniec.

    • @quantumenergy9361
      @quantumenergy9361 Год назад +1

      Dokładnie, nie jest.

    • @waldemarkorniluk9681
      @waldemarkorniluk9681 Год назад +2

      To ten Maciej powinien odsunąć się na bok do tyłu a nie pokazywać swoje chore mądrości, niech przestanie wyzywać innych, tylko autor pokazuje kłamstwo że ma dom pasywny, wiem kto go nakręca, to ten facet w czapce z brodą. Masz człowieku nowoczesny dom i dobrze , koza też jest ok tylko że daje się nakręcić że to dom pasywny. Maciej wciska chore mądrości które dzisiaj nie pasują do nowoczesnych domów, przecież nikt nie chce mieszkać w domu z małymi oknami i do tego siedzieć w domu w kufajce i czapie....

    • @miloszenko
      @miloszenko Год назад +5

      Jako inzynier Pan Maciej bardzo efektywnie wykorzystał swoją wiedzę. A Ty jako butla iec najprawdopodobniej nie rozumiesz większości istotnych dla obniżenia zużycia energii technologii. Jeżeli dążenie do efektywnej wentylacji jest niezdrowe to może daj sobie spokój z firmowaniem swoich wypowiedzi jako budowlaniec.

    • @rafakulczyk7785
      @rafakulczyk7785 Год назад

      @@miloszenko pana uwagi są dla mnie informacją z kim mam sposobność. Skoro uważa pan pana Macieja za znawce tematu to proszę przyjrzeć się jego przykładowi z żarówkami z filmu o domu pasywnym. Dwie firmy oświetlają swoje magazyny żarówkami, jedna zwykłymi, druga ledowymi, jakie dostaną rachunki po miesiącu świecenia? Proszę tylko podliczyć wszyskie koszty i składniki faktury (zwłaszcza prąd bierny i czynny) i wtedy wyjdzie panu że pan inżynier Maciej "pomiarowiec" nawet na zagadnieniach ze swojej dziedziny mija się z prawdą a mówiąc po męsku pierdoli głupoty. Pozdrawiam budowlaniec

    • @miloszenko
      @miloszenko Год назад +2

      @@rafakulczyk7785 moje uwagi dotyczące negowania zalet domow pasywnych, lub generalnie wysoko eneegoszczednych. Sst akoe z dużymi oknami, że skomplikowana była. Są takie, co mają 30 lst, żadna nowość. Tylko jak się kogoś nie lubi, to nie znaczy, że fizyka w jego domu przestanie działać. Czepia się Pan żarówek, ale czy nadal uważa, że zadbanie o szczelnosc budynku I wentylacja mechaniczna zagraża temu budynkowi? Może skupmy się na tym, co dla domu i mieszkańców dobre.

  • @mieczysawkozio9624
    @mieczysawkozio9624 Год назад

    w

  • @waldemarkorniluk9681
    @waldemarkorniluk9681 Год назад +3

    Panie, koza??? Nawed tego nie będę oglądał. Kto ci dał pozwolenie na tą koze, ale to nie ma nic wspólnego do tego Macieja, masz grubą czape i kufajke to załóż, masz pasywny dom to po co ci koza, zapytam i dostałeś kasy za ten film?

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180 Год назад +7

      Nie dostalem kasy tylko pokazuje co zrobilem. Moglem zrobic koze to zrobilem i tak bedzie używana sporadycznie i na wypadek braku pradu. Jesli chodzi o dom pasywny to wiadomo ze chciał bym żeby taki był i mało mnie kosztował ale niektóre rzeczy takie miały być i nic bym nie zmienił.

    • @L-81
      @L-81 Год назад

      Kominek typu koza to dla niektorych po prostu fajna sprawa. Ja uwielbiam kominek z wielka szyba w swoim domu i klimat ktory daje. Ale to trzeba lubic, wieczorem zywy ogien w salonie, super sprawa.