Дякую що підіймаєте цікаве питання правильного обігріву. Ви наче все кажете правильно але димохід на останньому малюнку намальований не праведьно треба вхід в димохід робити з нижньої камери де встановлено теплообмінник тоді в димохід будуть іти найбільш охолоджені гази! Загалом я все це реалізував в своєму цегляному ТП котлі, висока утепленапаливна камера 121см.висотою, тепрообмінник з чавунної батареї площею 4.1 м.кв. встановив в опускний канал ковпакового типу вихід в димохід через подвертку. За добу спалюю 10 -15 кг.сухої сосни опалюю будинок 150 м.кв., окрім того постійно готуємо в ньому різні страви сьогодні після протопкі запікаємо курячі крильця, зварили картоплі, випіли дві буханкі хліба та печені яблука ( світло в нас зараз немає веєрні відключення), котел встановив у вітальні з двома скляними дверима,тепер опалювальний сезон приносить сіцільне задоволення! Котел зробив сам перший раз в житті!
Это хорошо когда человек старается докопаться до сути , но я больше согласен с коментарием про ,,белого" и как теоретик с небольшим стажем ( всего то каких-то 10 лет использования ТТ котла ) замечу что подобные теории без практики не стоят и гроша. Как например высказывание о движении холодного воздуха в трубе дымохода ??? По трубчатому ТО - оптимальный вариант вертикальное положение ! Как теоретик скажу что нет у меня в котле ни дёгтя, ни конденсата - хотя котёл самый обычный нижнего горения и работает в диапозоне от 40 до 60° в зависимости от погоды без всяких подмесов и ТА !
Доброго вечора. Дякую за відео. Цікава тема, особливо на передодні закону про дрова! Хотів би запитати у вас на рахунок утеплення димоходної труби, чи не плаче вона у вас і як ви вирішили цю проблему. Підписка , вподобайка. Мирного неба! ,
Якщо вже аж так "по науковому" підходити до опалення+обігріву власної оселі, то тоді потрібно починати з правильного (!!!) будівництва цього самого житла - утеплений фундамент + утеплені стіни + утеплена підлога + утеплена стеля + утеплені вікна+двері і т.д. і т.п. Тобто, будуємо термос! І тоді достатньо буде запалити в кімнаті свічку і температура уже почне підніматися. І як наслідок, для обігріву будинку достатньо буде, наприклад 5 кубів газу на місяць, а не 350, як у деяких.
“Ой, слухайте, дорогенькі, ви б ще у фундамент синагогу вмонтували! Таке утеплення зробите, що свічка в кімнаті буде не тільки гріти, але й хазяїна хвалити! Головне - не забудьте термос відкрити час від часу, а то не дай Бог, хтось у тому ‘науковому’ теплі задихнеться!”
Круто! А практика покаже результат. В трубному теплообміннику гарячі гази повинні проходити через самі труби чи проходити по периметру такого котла, якщо він вмонтований вертикально, як правильно?
@Cane_corso20245 дякую! Самі гази від факела, на Вашу думку, пропускати тільки через самі труби котла чи так ,щоб і грівся по зовнішньому периметру весь котел?
@ краще буде збудувати для котла камеру і щоб він мав змогу грітися і по зовнішніх стінках теж, так в димохід буде виходити менше тепла. Кокденсату небуде бо занадто висока температура буде.
@ВолодимирДанилюк-т8ъ якщо топка не велика то байдуже, а уявіть Ви накидали пять пеньків? І не дай бог бункер як решето, що буде? Воно все як загориться , пожарку прийдеться визивати. Воно ж бачте як горить. Тільки в низу всі дрова разом не загораються, поступово сідають сідають, а в бункері вогню нема там нема кисню все засмоктує хід як чорна діра, якщо придивитись то видно всі язики полумя дивляться в сторону ходу .
да, це вірно, що я сьогодні замітив, накидав товстих колод, на колосники, прихожу, трохи підвисло і жару майже нема, вентилятор видув,і я згадав, мій перший котел щоб горів добре я зробив такий пятачок при виході димоазів, а тепер в мене новий котел і просто колосники чавунні, от і нема слоя, тільки що я запхав на колосники бляху а завтра побачу... і я згадав що я попіл викидував раз в два дні, йомайо, згадав, а тепер кожен день. придеться покумекати, ..
Прежде чем устраивать «академию» для населения не мешало бы изучить немного теории. А теория говорит, что теплотворность топлива зависит от: количества углеродов количества окислителя температуры горения топлива На первый показатель мы влияния не имеем, имеем топливо какое имеем Второй показатель-окислитель- сильно влияет на качество сгорания и ничего лучше поддува не придумано Третий- температура полного сгорания, мы тоже практически не можем на неё влиять иначе потеряем эффективность Как вывод- необходимо стабильно поддерживать нужную для полного сгорания топлива температуру и в случае с дровами ( нереально быстро нагонять и снижать температуру горения ) греть запас воды на протяжении длительного времени и с таким же перерывом. С дымоходом точные Цыфры не работают, все решается путём поддува. Пишу не от фонаря , все это прошёл на сжигании отработанного масла. Есть такое понятие как низшая и высшая теплота сгорания, так вот для дров она будет определяться наличием влаги в них или отсутствии а для отработанного масла- это температура подачи в топку. Далее- температура горения в топке, вот ее и поднимаю количеством подаваемого воздуха и получаю полноту сгорания масла и снова же максимальную теплотворность. Никакая длина трубы не даст точного расчёта подачи воздуха.
Щодо димоходу: висота, діаметр і налаштування тяги мають вирішальне значення для забезпечення ефективної роботи. У моєму котлі вдалося налаштувати всі ці параметри так, що система працює на максимальному ККД навіть із дровами різної вологості. Розумію, що у вас свій підхід і свій досвід, але впевнений, що результат залежить не лише від палива чи подачі повітря, а й від технічних рішень, які застосовані в системі. Завжди радий конструктивному обговоренню!”
Щто касается дров, то есть выход летучих веществ, восстановление СО и дожиг газов в камере дожига. Правильно Вы говорите, щто трудно удержать стабильность дожига, но для этого и есть утепленная камера или канал дожига, который накалячсь держит стабильную температуру горения газов.
Нового нічого. Де поактика? Все це відомо більше 100 років. Чому широко не використовується - неможливість регулювання потужності. . А так звичайне піролізне горіння.
Не хватило терпения досмотреть этот бред до конца : 1. Температура 1300°С в трубе - температура плавления стали 1200°С ! 2. Белое пламя ,,автоген" - такого можно добиться в бытовых условиях только в псевдопиролизных котлах на идеально сухих дровах ! 3. Загрузить ПЕНЬКАМИ ??????? А сколько нужно затратить энергии на разогрев ???? Для газогенерации наоборот нужно более мелкое топливо. С. Лагунов занимается газогенерацией и имеет свои разработки - прямо говорит что для газогенерации вообще пилит дрова кубиками 5×5 см !!!!! 4. Не надо тиражировать бред высказанный несколько лет назад ,,белым" с канала ,,котлы и печи по белому " что холодный воздух ОПУСКАЕТСЯ по стенкам РАБОТАЮЩЕГО дымохода - это каким таким образом когда горячие дымогазы поднимаются вверх а холодный что ползком ползёт по стенкам вниз ??????? Кстати последняя схема очень сильно напоминает ,, теорию белого" или вы прсто член секты ,,белого" ?????
Ви теоретик, а я практик. Я спалюю 15 кг дров в сутки і топлю 2поверховий гараж. І роса в бункері в мене не виступає і в системі 1тис. Л . Води. Я в прямому ефірі це роблю кожного дня. Я сам собі не вірю, але я навіть дрова важу подивіться відео
Єдине з чим згоден - це тяга в димоході. Все інше перевірено на практиці і топлю я так вже три місяці. В мене немає сажі і котел не плаче, економія в три рази , а якщо я щось не те ляпнув, то буває) Дякую за коментар.
@@Dracon-1-1 ну да, я теоретик со стажем - с 2015 года пользуюсь твёрдотопливным котлом , всего каких то 9 лет ! Причём самым обычным ( не совсем конечно ) .
По поводу определения температуры на глаз я с Вами согласен, но поводу крупных дров нет, смысл этого котла сделать процесс топки более дешовым, а не резать кубики или делать пеллеты, для этого и утепление первичной камеры, чтоб поддерживать нормальную температуру. А по поводу опускания холодного воздуха в дымоходе, завысте диаметр дымохода и Вы увидите, как по стенках побежит вода. Есть ламинарное и турбулентное движение газов.
@Николай-т9ц9ч Вы тоже из секты белого ? Похоже Вы ещё и не понимаете что для газогенерации нужно более мелкое топливо а не ,,пеньки" ! Попробуйте от одной спички поджешь зубочистку а потом держак от лопаты - может так быстрее дойдёт ! И вопрос на засыпку почему в утеплённом дымоходе НЕТ КОНДЕНСАТА ? Ведь по вашему утверждению холодный воздух поступает вниз по работающему дымоходу !
Зараз є багато різної інформації про різні котли, але такої системи не зустрічав! Щиро вдячний, що ділитись своїми ідеями та досвідом!!
Дякую що підіймаєте цікаве питання правильного обігріву. Ви наче все кажете правильно але димохід на останньому малюнку намальований не праведьно треба вхід в димохід робити з нижньої камери де встановлено теплообмінник тоді в димохід будуть іти найбільш охолоджені гази!
Загалом я все це реалізував в своєму цегляному ТП котлі, висока утепленапаливна камера 121см.висотою, тепрообмінник з чавунної батареї площею 4.1 м.кв. встановив в опускний канал ковпакового типу вихід в димохід через подвертку. За добу спалюю 10 -15 кг.сухої сосни опалюю будинок 150 м.кв., окрім того постійно готуємо в ньому різні страви сьогодні після протопкі запікаємо курячі крильця, зварили картоплі, випіли дві буханкі хліба та печені яблука ( світло в нас зараз немає веєрні відключення), котел встановив у вітальні з двома скляними дверима,тепер опалювальний сезон приносить сіцільне задоволення!
Котел зробив сам перший раз в житті!
Я дивився Ваші відео, був в захваті. Дякую, з мене підписка і лайк)
Дивився ваші відео про котел і в моєму випадку це найоптимальніше рішення а котел супер
Доброго вечора вам.А де можна подивитися відео вашого котла?Дякую.
@МихайлоГавряк я не продаю, це експеримент, а всі відео на моєму каналі. Там є червоний рубін на екрані, жміть на нього і зайдете на мій канал
Все просто і гортть гарно!
Это хорошо когда человек старается докопаться до сути , но я больше согласен с коментарием про ,,белого" и как теоретик с небольшим стажем ( всего то каких-то 10 лет использования ТТ котла ) замечу что подобные теории без практики не стоят и гроша. Как например высказывание о движении холодного воздуха в трубе дымохода ??? По трубчатому ТО - оптимальный вариант вертикальное положение ! Как теоретик скажу что нет у меня в котле ни дёгтя, ни конденсата - хотя котёл самый обычный нижнего горения и работает в диапозоне от 40 до 60° в зависимости от погоды без всяких подмесов и ТА !
Доброго вечора. Дякую за відео. Цікава тема, особливо на передодні закону про дрова! Хотів би запитати у вас на рахунок утеплення димоходної труби, чи не плаче вона у вас і як ви вирішили цю проблему. Підписка , вподобайка. Мирного неба!
,
Димохід утеплюється тільки тоді коли стоїть на вулиці, а в мене в приміщенні і він знаєте добряче гріє обидва поверхи.
@@Dracon-1-1 Дякую! З вашого відео я зрозумів що ковпакові печі мають менше КПД.
@ ні, я не думаю так, але сажі там точно більше)
@@Dracon-1-1 Дякую! Вам натхнення і розвитку канала!
Якщо вже аж так "по науковому" підходити до опалення+обігріву власної оселі, то тоді потрібно починати з правильного (!!!) будівництва цього самого житла - утеплений фундамент + утеплені стіни + утеплена підлога + утеплена стеля + утеплені вікна+двері і т.д. і т.п. Тобто, будуємо термос! І тоді достатньо буде запалити в кімнаті свічку і температура уже почне підніматися. І як наслідок, для обігріву будинку достатньо буде, наприклад 5 кубів газу на місяць, а не 350, як у деяких.
“Ой, слухайте, дорогенькі, ви б ще у фундамент синагогу вмонтували! Таке утеплення зробите, що свічка в кімнаті буде не тільки гріти, але й хазяїна хвалити! Головне - не забудьте термос відкрити час від часу, а то не дай Бог, хтось у тому ‘науковому’ теплі задихнеться!”
Рекуператор на допомогу оскільки ККД його близько 50% то свічок в домі потрібно вже дві😊.@@Dracon-1-1
а якщо в тому термосі перднув ненароком, то що робити?
@@ВікторБойко-т5г пердіти маєш право лише біля запаленого каміна.
Круто! А практика покаже результат. В трубному теплообміннику гарячі гази повинні проходити через самі труби чи проходити по периметру такого котла, якщо він вмонтований вертикально, як правильно?
Вертикально вмонтований, то факел повинен заходити знизу
@Cane_corso20245 дякую! Самі гази від факела, на Вашу думку, пропускати тільки через самі труби котла чи так ,щоб і грівся по зовнішньому периметру весь котел?
@ краще буде збудувати для котла камеру і щоб він мав змогу грітися і по зовнішніх стінках теж, так в димохід буде виходити менше тепла. Кокденсату небуде бо занадто висока температура буде.
@@Dracon-1-1 вибачаюсь, що знову турбую. Хочу ще спитати за загрузочний люк/дверку. Тут герметичність обов'язкова, як у шахтних котлах?
@ВолодимирДанилюк-т8ъ якщо топка не велика то байдуже, а уявіть Ви накидали пять пеньків? І не дай бог бункер як решето, що буде? Воно все як загориться , пожарку прийдеться визивати. Воно ж бачте як горить. Тільки в низу всі дрова разом не загораються, поступово сідають сідають, а в бункері вогню нема там нема кисню все засмоктує хід як чорна діра, якщо придивитись то видно всі язики полумя дивляться в сторону ходу .
да, це вірно, що я сьогодні замітив, накидав товстих колод, на колосники, прихожу, трохи підвисло і жару майже нема, вентилятор видув,і я згадав, мій перший котел щоб горів добре я зробив такий пятачок при виході димоазів, а тепер в мене новий котел і просто колосники чавунні, от і нема слоя, тільки що я запхав на колосники бляху а завтра побачу... і я згадав що я попіл викидував раз в два дні, йомайо, згадав, а тепер кожен день. придеться покумекати, ..
Прежде чем устраивать «академию» для населения не мешало бы изучить немного теории. А теория говорит, что теплотворность топлива зависит от:
количества углеродов
количества окислителя
температуры горения топлива
На первый показатель мы влияния не имеем, имеем топливо какое имеем
Второй показатель-окислитель- сильно влияет на качество сгорания и ничего лучше поддува не придумано
Третий- температура полного сгорания, мы тоже практически не можем на неё влиять иначе потеряем эффективность
Как вывод- необходимо стабильно поддерживать нужную для полного сгорания топлива температуру и в случае с дровами ( нереально быстро нагонять и снижать температуру горения ) греть запас воды на протяжении длительного времени и с таким же перерывом.
С дымоходом точные Цыфры не работают, все решается путём поддува.
Пишу не от фонаря , все это прошёл на сжигании отработанного масла. Есть такое понятие как низшая и высшая теплота сгорания, так вот для дров она будет определяться наличием влаги в них или отсутствии а для отработанного масла- это температура подачи в топку.
Далее- температура горения в топке, вот ее и поднимаю количеством подаваемого воздуха и получаю полноту сгорания масла и снова же максимальную теплотворность. Никакая длина трубы не даст точного расчёта подачи воздуха.
Щодо димоходу: висота, діаметр і налаштування тяги мають вирішальне значення для забезпечення ефективної роботи. У моєму котлі вдалося налаштувати всі ці параметри так, що система працює на максимальному ККД навіть із дровами різної вологості.
Розумію, що у вас свій підхід і свій досвід, але впевнений, що результат залежить не лише від палива чи подачі повітря, а й від технічних рішень, які застосовані в системі. Завжди радий конструктивному обговоренню!”
Щто касается дров, то есть выход летучих веществ, восстановление СО и дожиг газов в камере дожига. Правильно Вы говорите, щто трудно удержать стабильность дожига, но для этого и есть утепленная камера или канал дожига, который накалячсь держит стабильную температуру горения газов.
Вторічного воздуху багато не потрібно.
Робимо кахельну пічку і не морочимо голову.
Як горять сирі дрова ?
Можна і сирі, нормально горять
@Cane_corso20245 Запитую,бо в мережі блукає інформація,що.подове горіння для сухих дров,а колісникове для сирих.
@@ПавелНезнайкін тут, інша система. Як говорять мої глядачі, що вони такого ще ніколи не бачили. Приєднуйтесь
Нового нічого. Де поактика? Все це відомо більше 100 років. Чому широко не використовується - неможливість регулювання потужності. . А так звичайне піролізне горіння.
шо за бред?
Дякую за коментар, ще лайк і підписка. Обовязково
Не хватило терпения досмотреть этот бред до конца :
1. Температура 1300°С в трубе - температура плавления стали 1200°С !
2. Белое пламя ,,автоген" - такого можно добиться в бытовых условиях только в псевдопиролизных котлах на идеально сухих дровах !
3. Загрузить ПЕНЬКАМИ ??????? А сколько нужно затратить энергии на разогрев ???? Для газогенерации наоборот нужно более мелкое топливо. С. Лагунов занимается газогенерацией и имеет свои разработки - прямо говорит что для газогенерации вообще пилит дрова кубиками 5×5 см !!!!!
4. Не надо тиражировать бред высказанный несколько лет назад ,,белым" с канала ,,котлы и печи по белому " что холодный воздух ОПУСКАЕТСЯ по стенкам РАБОТАЮЩЕГО дымохода - это каким таким образом когда горячие дымогазы поднимаются вверх а холодный что ползком ползёт по стенкам вниз ???????
Кстати последняя схема очень сильно напоминает ,, теорию белого" или вы прсто член секты ,,белого" ?????
Ви теоретик, а я практик. Я спалюю 15 кг дров в сутки і топлю 2поверховий гараж. І роса в бункері в мене не виступає і в системі 1тис. Л . Води. Я в прямому ефірі це роблю кожного дня. Я сам собі не вірю, але я навіть дрова важу подивіться відео
Єдине з чим згоден - це тяга в димоході. Все інше перевірено на практиці і топлю я так вже три місяці. В мене немає сажі і котел не плаче, економія в три рази , а якщо я щось не те ляпнув, то буває) Дякую за коментар.
@@Dracon-1-1 ну да, я теоретик со стажем - с 2015 года пользуюсь твёрдотопливным котлом , всего каких то 9 лет ! Причём самым обычным ( не совсем конечно ) .
По поводу определения температуры на глаз я с Вами согласен, но поводу крупных дров нет, смысл этого котла сделать процесс топки более дешовым, а не резать кубики или делать пеллеты, для этого и утепление первичной камеры, чтоб поддерживать нормальную температуру. А по поводу опускания холодного воздуха в дымоходе, завысте диаметр дымохода и Вы увидите, как по стенках побежит вода. Есть ламинарное и турбулентное движение газов.
@Николай-т9ц9ч Вы тоже из секты белого ? Похоже Вы ещё и не понимаете что для газогенерации нужно более мелкое топливо а не ,,пеньки" ! Попробуйте от одной спички поджешь зубочистку а потом держак от лопаты - может так быстрее дойдёт ! И вопрос на засыпку почему в утеплённом дымоходе НЕТ КОНДЕНСАТА ? Ведь по вашему утверждению холодный воздух поступает вниз по работающему дымоходу !