Multimedia - [Szkolenie on-line] 20 błędów rodziców

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 2 окт 2024
  • ➡️ Szczegóły znajdziesz na stronie: annawojtczak.p...
    Ile i co? To pytanie, które dobrze by było, by postawił sobie każdy rodzic, a dotyczy multimediów. Ile czasu może nasze dziecko poświęcić na oglądanie bajek, granie na komputerze? Jakie treści są bezpieczne dla naszego dziecka?
    Jest to tylko fragment mojego autorskiego szkolenia „20 błędów rodziców. Jak zbudować dobrą relację z dzieckiem?”.
    Bycie rodzicem to największe wyzwanie, któremu przychodzi sprostać osobom, które przywołały na świat dzieci. Przed ich narodzinami mamy tysiące teorii o tym, jak pokierujemy ich wychowaniem, by łapać się na tym, że praktycznie powielamy wychowanie, które sami otrzymaliśmy, a z którym często się nie zgadzaliśmy. Tak niesiemy ze sobą i powielamy błędy, jakie popełnili wobec nas nasi rodzice. A gdyby tak świadomie zmienić bieg rzeki, przyjrzeć się swoim błędom, by dokonać zmian w stosunku do własnego dziecka? Jesteście gotowi na zmiany? Weźcie udział w szkoleniu już dziś!
    ❓ Gdzie znajdę szkolenie?
    Szkolenie znajdziesz na stronie: annawojtczak.p...
    🗒️ Opis szkolenia
    Kurs dotyczący najczęściej popełnianych błędów przez rodziców. Natomiast skierowany może być do każdej osoby, która na co dzień przebywa z dziećmi. Moją intencją jest wskazanie czułych punktów, które uniemożliwiają nam budować pozytywne relacje z dziećmi. Nawet jeśli dzieci wprost nie komunikują, że dane sformułowanie je bardzo dotyka, to warto wiedzieć, że często wrasta i skutkuje zaniżoną samooceną i poczuciem własnej wartości. Od nas, dorosłych, zależy rozwój kompetencji społecznych naszego dziecka, stąd mój kurs dla tych dorosłych, którym na sercu leży wszechstronny rozwój własnego dziecka. Z kursu dowiecie się jak wpływa na dziecko niedotrzymywanie obietnic, które składamy? Zrozumiecie, że ważnym jest danie przestrzeni do doświadczania, eksploracji, przez nasze pociechy otaczającej je rzeczywistości i ponoszenia konsekwencji błędnych wyborów. Zachęcę was do tego, by rozwijać język własnego dziecka poprzez opisywanie mu otaczającego go świata i zachęcenia do wyrażania własnych opinii. Na tapet wezmę straszenie dziecka i wyjaśnię, dlaczego jest ważne by tego nie robić. Często rodzice utyskują, że mają dziecko, które boi się własnego cienia, zapominając, że wcześniej sami korzystaliśmy z „niewinnych” zastraszań swojego dziecka. Przedstawię wam, jak w sposób nieświadomie manipulujemy swoim dzieckiem, by osiągnąć swój cel i jak to wpływa na naszą latorośl. Przyjrzymy się kwestii kar cielesnych i co tak naprawdę robią naszym dzieciom? Przypomnę o tym, że nieobecność jednego rodzica w domu nie musi zaburzać relacji z dzieckiem. Należy jednak pamiętać, że o rodzaju tej relacji nie decyduje tylko rodzic nieobecny, ale też ten rodzic, który zostaje z dzieckiem w domu. Skonfrontujemy swoje zachowanie wobec dziecka, gdy na horyzoncie pojawia się kolejny członek rodziny. Jak przygotować siebie i jak reagować, by starsze rodzeństwo nie czuło się odstawione na tor boczny. Te i inne tematy znajdziecie w moim kursie, na który już teraz serdecznie zapraszam.
    ❔ Co znajdziesz w szkoleniu?
    − Rozpoznasz swoje komunikaty, które nie sprzyjają pozytywnej komunikacji.
    − Przeformułujesz komunikat, by zwiększyć jego efektywność.
    − Poszerzysz umiejętność empatii wobec rozmówcy.
    − Rozwiniesz pozytywną relację z dzieckiem.
    ❔ Jakie są wymagania wobec osób uczestniczących?
    Nie musisz mieć doświadczenia. Przeprowadzę Cię przez najczęstsze błędy i pokażę, jak można zmienić swój komunikat, by zyskać pozytywne relacje z dzieckiem.
    ❔ Dla kogo jest przeznaczone?
    Kurs przeznaczony jest dla rodziców, dziadków, nauczycieli i opiekunów, praktycznie dla wszystkich osób, które pracują z dziećmi.
    💻 Program szkolenia
    − Umysł dziecka jest w stanie wyobrazić sobie wszystko, więc nie strasz go.
    − To, że dziecko jest małe, nie znaczy, że nie rozumie.
    − Bodźce są ważne
    − By język był giętki i powiedział wszystko to, co pomyśli głowa.
    − Oczy dookoła głowy - wszędzie go pełno
    − Zgroza nadopiekuńczości
    − Słowa na wiatr
    − Zawołaj echo, a powtórzy.
    − Kocha lubi szanuje, nie chce, nie dba, żartuje.
    − Trzeba być twardym, nie miękkim.
    − Niech robią co chcą
    − Obecność nieobecna
    − Weekendowy ojciec
    − Materialne przekupstwo
    − Uwaga rodzeństwo na horyzoncie
    − Multimedia
    − Uginające się półki z zabawkami
    − Dziadkowie
    − Zapraszamy do stołu
    − Seksualność - rodzinne tabu
    #20BłędówRodziców, #BłędyRodziców, #JakZbudowaćDobrąRelacjęZdzieckiem

Комментарии •