Gratulálok a videóhoz! Most rendeltem én is haidu fenőköveket és 6 videó után a tied volt az első és egyben utolsó is amiben megérttetem, hogy mik az alapok!!!Köszönöm szépen!! :)
Borotva kést meg tudsz élezni. Van egy vadi új borotvakésem és még a köszrüs sem tudott élet csinálni neki. Van borotva fenőm, fenő szíjjam. de csak a régi borotvám tudom karbantartani
"Úgy tudom, ugyanaz a méretezés, mint ha csiszolópapírt használnátok..." ( ruclips.net/video/T9bGL3hCWQc/видео.html ) Ehhez azt tenném hozzá, hogy a világban sokféle szabvány létezik a csiszoló papírok és a kövek finomságának jelölésére. Amivel leggyakrabban találkozunk, az az európai FEPA-F a csiszolókövekre (így jelölik az osztrák Tyrolit köveket is) és FEPA-P a papírokra, a JIS japán szabvány az ázsiai és ázsiai jellegű kövekre (ilyen a Haidu is), és ANSI az amerikai szabványű csiszolókövekre. Nagyon megtévesztő lehet, ha az ember úgy vásárol, hogy nem tudja, milyen szabvány szerinti jelölésű a csiszolóanyaga. Ráadásul az átszámolásra nincs képlet, mert nem egyenesen arányosan haladnak a skálák. Sok összehasonlító táblázat létezik, én ezt használom: docs.google.com/spreadsheets/d/1VaTf3MXuwuvH-QLwOci4f9B9Zhkbuu1wjoSCZIUsR-o/edit#gid=0
@@ikrexfood köszönöm, örülök ha segíthettem. Sok hónapi keresgélésembe került, mire megértettem a számozások rejtelmét. Ráadásul egy dolog a szemcseméret, más a tényleges csiszolási érzet, ami függ a szemcséket beágyazó hordozó anyagtól, és talán mástól is.
Hidd el, megéri, ha saját kezedbe veszed a késeid élezését. Ha nem akarsz elsőre kövekbe fektetni, akkor csiszolópapír 600 -as, 1000 -es, 2000 -es, csak ezekkel nehezebb lesz mint egy kővel.
Kedves Uram! A szakmai rutinjára lenne szükségem a következőkben. Kezdek áttérni a saját magam általi késélezésre, miután csak egyszer vittem el köszörűshöz a késeimet, de többségét meg is égette. Egy biztos köszörűt nem használok a késekhez, csak vizes csiszolópapírt P1200, P1500, és fenőkövet. A fenőköveket a nagyapámtól örököltem aki borbély volt, és a borotvákat szokta ezeken a köveken fenni, meg a bőrszíjakon. A kérdésem ezzel kapcsolatos. Ezek a fenőkövek, és bőrök az 1920.-s évekből származnak, és akkor a kövekre még nem jelöltek meg rajta szemcseméretet. A színük a szürke enyhe különböző árnyalatai - szerintem gránit lehet mert annyira simák, meg van egy olyan vajszínű, de mindegyik mint az üveg olyan simáék. Ön szerint kb. milyen számúak lehettek a mostani számozások alapján amit a borotvákhoz használtak. A másik gondom meg a szíjak. Van bőrszíj, fára rögzített szíjak, sima bőrök, egy kicsit durvábbnak, kissé érdesebbnek tűnő szíjak. Ezeket is lehet használni a késélezésekhez? És ha igen akkor milyen sorrendben? Várom nagyon kedves segítő tanácsát.
Szia! Igen. Annyi plusz, hogy az 5000 -esre, ha van polír pasztád (lehet direkt kés élezéshez kapni), akkor esetleg azzal is kezeld meg kicsit a kés élét a végén és úgy fejezd be az 5000 -es kövön.
Párszor megnéztem a videódat,van pár dolog amit nem értek. Miért nem 400as előnagyolásra és 1000es besimításra,vagy ha 600as előnagyolásra,miért nem 1200as besimításra.Minén durvább a kő,annál haladósabb előnagyolásra,minél finomabb a kő,annál jobb élt lehet vele csinálni.Ahogy néztem árban szinte nincs eltérés a különböző finomságú kövek között. Ez a videó ösztönzött arra,h kb. 1 év után kipróbáljam a "piaci" kombinált vizes fenőkövemet.(tehát egyik oldal durva a nagyoláshoz,másik finom a simításhoz) .Egy Extol Premium túrakéssel próbáltam ki a te módszeredet. Kb. ugyan azt a hatást értem el vele,mint az épített vizes köszörűgépemmel,csak ez a módszer több odafigyelést,és időt igényel (tudom nem építhet mindenki vizes köszörűt) . A sorjátlanítással kapcsolatban "mindenki másképp csinálja". Te bőrszíjjal,én viszont kerámia rúdon húzom meg a kés élét,h a sorját letörje,és még élesebb legyen,mert ha jól tudom a kerámia ad neki még egy extra finomítást. Nem lefikázásból mondom,de pár dolgot kifelejtettél a videóból: 1-A követ legalább egy órával a kezdés előtt nem árt beáztatni,vagy akár folyamatosan víz alatt hagyni,napokon,heteken át,a gyors kiszáradás ellen. 2-Minden tömegcikk,de 2-300 forintos,biliacél anyagú késtől csodát nem szabad várni(és lehet vergődni sem szabad vele). Halandó ember számára elérhető áron egy háztartásba a Tramontina.Fiskars,Dick kések.Köszönöm a videót,és elnézést h belepofáztam.
Kedves Balázs! Egyszerűen azért, mert 60, 600, 1000 -es köveim vannak, hagyatkoztam a kövesre, nem is bántam meg. Alapvetően az épített vizes köszörű igen jó lehet, de ahogy írod, nem mindenki teheti meg. Én általában 30 percet szoktam ezeket beáztatni, annyi elég nei, de valóban, ez kimaradt, amikor észre vettem, akkor már nem tudtam módosítani és ismét feltölteni a videót, mert új linket kapott volna és vesznek a hozzászólások, nézési idő, minden. Úgy látom, Te a profibb emberek közé tartozol ebben a témában, alapvetően a teljesen kezdő késélezőknek szántam a videót. Kerámia rudam nincs a sorja eltüntetésére, csak régi vastag, simára kopott örökölt szíj és nagyon elégedett vagyok vele, viszont a kerámia rúddal elültetted a fülembe a bogarat. Köszönöm a meglátásaidat, ha olvassák a kommenteket, pár dolog pluszban ebből jön a videóhoz.
@@ikrexfood Bár profi lennék! Kb 3 éve kezdtem a témát,azért nézem ezeket a Jutyubés videókat,mert szeretnék profivá válni.Most benne vagyok több barkács projektben,de szeretnék összehozni egy ilyen "univerzális" fenőkő tartót,amit akár a mosogatótálca fölé is tehetek,ha éppen folyóvízzel akarom mosatni,nedvesíteni a követ élezés közben.Egy érdekes jelenség: Neked nem mászott el a köved az asztalon,pedig konyharuha volt alatt.Ez valami mágia lehet. Én egy kerti asztalon élezgettem a szabadban,textil volt a kövem alatt,mégis össze vissza szambázott.Akkor maradt egy helyben,amikor nem volt alatta textil ,a víztől vákuum keletkezett,és odacuppant. Csak ajánlani tudom a kerámia rudat,nem fogod megbánni.Arra is rájöttem,h ha betömődik a fémportól,hogyan lehet a legegyszerűbben kitakarítani,mindenféle kínlódás nélkül,pillanatok alatt. Majd elárulom a nagy titkot. xD
A köszörűgép is jó, a lustáknak és az igényteleneknek. A géppel igen könnyen tönkre lehet tenni a kést. Ha az időt rászánom, lehet két nap is, nem rontom el a művet, csupán tovább kell folytatni. Nem vagyok híve a motoros csodasza(e)reknek. Biztos, hogy gyors, kevés fizikai energiát igényel a gép, ám a hibaszázaléka nagy.
Kedves György! Ebben az esetben sok türelemre lesz szükséged. Egy durvább (kb 200 -as) kővel elkezded kialakítani az élszalagot és utána 600 -assal és 1000 -essel, majd végül polírpasztával és bőrrel szép fényesre csiszolod. Ezután jön a vágóél kiképzése. Ha a pengét kézbe fogod és mintha vágni akarnál, az éle lefelé van, akkor az élszalag a függőleges tengelyhez képest laposabb szövet zárjon be, a vágó él pedig laposabbat. Tervbe van, hogy a csatornához weboldalt is készítek, ott az illusztrációkkal, ami itt kérdésként felmerül, ki tudom egészíteni majd.
Kedves Krisztián! Igen, az. Kerestem olyan kést, aminek hamar kimegy az éle, hogy szaggassa a papírt, látszódjon, hogy az bizony nem éles és mit lehet kihozni belőle.
@@ikrexfood Nekem van ugyanilyen, meg egy nagy zöldségszeletelő. Sok munka volt vele, hogy igazán éles legyen, de azóta nagyon jó. Egy olcsó késből is lehet jót csinálni. 😊 További sok sikert a videókhoz. Köszönöm a választ!
Kedves György Balázs! www.kesekollok.hu/index.php?route=filter&filter=category|327/manufacturer|40 600 -as, 1000 -es Haidu HCR vízkő, valamint vettem mellé 60 -as kősimítót amivel ki lehet a fenőkövek egyenetlenségeit javítani, valamint fenő bőrt. A bőr viszont kicsi, inkább vegyél egy rendes bőrszíjjat és azon fejezd be. Ami még nekem hiányzik, az egy 4000 -es kő és polírpaszta, amit a bőrre lehet felkenni, de utána a sima bőrön fejezem be. Kezdetnek a 600 -as és az 1000 -es kő és egy bőrszíjj elég.
@@ikrexfood Köszönöm Mester! Hétvégén,teljesen véletlenül sikerült vennem kombinált fenőkövet,csak éppen a szemcseméretezés nem volt feltüntetve a dobozán.A 400Ft-os árcédulájához képest szép munkát végzett a műhelykésemen (Extol Premium vadászkés). Ma érkezett egy 1200-as fenőkövem,holnap letesztelem azt is. Lehet csak falusi legenda,de egy ismerősöm azt állította,h vízbe áztatott tetőcserépen élezte/fente a vésőit régen... Ki kellene azt is próbálni egyszer. :-))
Szia! Milyen követ ajánlassz 10.000ft alatt? 61-65 rockwell keménységű a borotvám Elég lenne egy 1000 vagy 1200 as kő? Naponta borotválkozok így kb. 3 naponta élezném.
Szia! Igen, jó lehet, de a köveknél a szám az érdességet jelöli, minél nagyobb ez a szám, annál simább, apróbb szemcséjű a kő felülete, annál finomabban dolgozza meg a borotvádat, annál finomabb élt fog csinálni, de annál több ideig tart.
És ha van egy fiskars élezőm és viszonylag jol megélezi de a papirt még nem viszi!az elezes utan ha ra folgozok bőrrel akkor viszi a papírt nem?és csak a bőr a jó?mű nem?
Szia! Műbőrrel nem próbáltam, csak azt tudom javasolni, hogy próbáld ki. Alternatívaként minél nagyobb 3000 -es (minél nagyobb a szám, annál kisebb szemcseméretű) vagy annál is nagyobb csiszolópapírt próbálj ki, ha a műbőr (esetleg pici polírpasztával) nem válna be. Ennek az az értelme (bőr), hogy a nagyon pici sorját leszedje az élről és elsimítsa az apró egyenetlenségeket, lényegében felpolírozza a kés élét.
Szia! amikor húzod a kés élét, akkor egyre kevesebb erővel próbáld meg a kőre nyomni. A bőr az, ami igazán simává és tényleg borotva élessé tudja tenni a késeket. Kitartást, hidd el, jó lesz.
@@ikrexfood Semmi baj az elezeseddel, en profinak tartom magam es kb ugyanigy csinalom. 600as 1000es utana bor. Aki ilyen beszolasokat ir, alltalaban az az amator 😁
Gratulálok a videóhoz! Most rendeltem én is haidu fenőköveket és 6 videó után a tied volt az első és egyben utolsó is amiben megérttetem, hogy mik az alapok!!!Köszönöm szépen!! :)
Szia!
Örülök neki. Igyekeztem az apróságokat is elmondani, hogy amivel én szívtam az elején, azzal nektek ne kelljen.
Borotva kést meg tudsz élezni. Van egy vadi új borotvakésem és még a köszrüs sem tudott élet csinálni neki.
Van borotva fenőm, fenő szíjjam. de csak a régi borotvám tudom karbantartani
Szia!
Nem volt hozzá szerencsém még.
Ügyes! Tetszik!
Köszönöm
"Csüszkölődne" :'D Jó lett a videó Mester!!
Köszönöm
A heee, s hát mért ná csűszkölőüdná ? :D
MOSER kutyanyírógép fejhez milyen követ ajánlanál ?
Nincs tapasztalatom. Szerintem a forgalmazóval vedd fel a kapcsolatot.
"Úgy tudom, ugyanaz a méretezés, mint ha csiszolópapírt használnátok..." ( ruclips.net/video/T9bGL3hCWQc/видео.html )
Ehhez azt tenném hozzá, hogy a világban sokféle szabvány létezik a csiszoló papírok és a kövek finomságának jelölésére. Amivel leggyakrabban találkozunk, az az európai FEPA-F a csiszolókövekre (így jelölik az osztrák Tyrolit köveket is) és FEPA-P a papírokra, a JIS japán szabvány az ázsiai és ázsiai jellegű kövekre (ilyen a Haidu is), és ANSI az amerikai szabványű csiszolókövekre. Nagyon megtévesztő lehet, ha az ember úgy vásárol, hogy nem tudja, milyen szabvány szerinti jelölésű a csiszolóanyaga. Ráadásul az átszámolásra nincs képlet, mert nem egyenesen arányosan haladnak a skálák. Sok összehasonlító táblázat létezik, én ezt használom:
docs.google.com/spreadsheets/d/1VaTf3MXuwuvH-QLwOci4f9B9Zhkbuu1wjoSCZIUsR-o/edit#gid=0
Kedves Péter, köszönöm a hozzászólást, sokat tanultam belőle, remélem másoknak is hasznos lesz.
@@ikrexfood köszönöm, örülök ha segíthettem. Sok hónapi keresgélésembe került, mire megértettem a számozások rejtelmét. Ráadásul egy dolog a szemcseméret, más a tényleges csiszolási érzet, ami függ a szemcséket beágyazó hordozó anyagtól, és talán mástól is.
Ha csak köszörűvel élezik az milyen? Gagyi?
Nem feltétlenül. De a kézi élezés még nyugtatólag is tud hatni az emberre.
Leadtam a M Minitbe kb szerintem olyan lett mint neked a kiinduló. A kés biztos jó anyag, még békebeli. Nem lesz más út ezt meg kell tanulni...
Hidd el, megéri, ha saját kezedbe veszed a késeid élezését. Ha nem akarsz elsőre kövekbe fektetni, akkor csiszolópapír 600 -as, 1000 -es, 2000 -es, csak ezekkel nehezebb lesz mint egy kővel.
a bőrszijhoz használsz valamijen olajat vagy pasztát előre is köszönöm
Szia!
Nem használok, maximum kicsit bevizezem, de elvileg a lenolaj jó lenne hozzá, valamint polír pasztával is meg lehetne kezelni
@@ikrexfood köszönöm szépen
Köszi a videót, épp ma vettem egy haidu követ, most nézem hogyan kell használni :)
A lényeg, hogy jól áztasd be, az élezés kezdete előtt legalább 30 perccel, de jobb, ha 60 percig vízben van. Élezés közben se hagyd kiszáradni.
@@ikrexfood úgy tettem köszi, egy órát ázott és közben áztattam kicsit mindig a kések között is
És sajnos nincs régi bőrövem, kell szereznem
Kedves Uram! A szakmai rutinjára lenne szükségem a következőkben. Kezdek áttérni a saját magam általi késélezésre, miután csak egyszer vittem el köszörűshöz a késeimet, de többségét meg is égette. Egy biztos köszörűt nem használok a késekhez, csak vizes csiszolópapírt P1200, P1500, és fenőkövet. A fenőköveket a nagyapámtól örököltem aki borbély volt, és a borotvákat szokta ezeken a köveken fenni, meg a bőrszíjakon. A kérdésem ezzel kapcsolatos. Ezek a fenőkövek, és bőrök az 1920.-s évekből származnak, és akkor a kövekre még nem jelöltek meg rajta szemcseméretet. A színük a szürke enyhe különböző árnyalatai - szerintem gránit lehet mert annyira simák, meg van egy olyan vajszínű, de mindegyik mint az üveg olyan simáék. Ön szerint kb. milyen számúak lehettek a mostani számozások alapján amit a borotvákhoz használtak. A másik gondom meg a szíjak. Van bőrszíj, fára rögzített szíjak, sima bőrök, egy kicsit durvábbnak, kissé érdesebbnek tűnő szíjak. Ezeket is lehet használni a késélezésekhez? És ha igen akkor milyen sorrendben? Várom nagyon kedves segítő tanácsát.
Szia, azt szeretném megkérdezni, hogy 1000-es után, ha van 2000-es illetve 5000-es kövem, azzal is el lehet érni a "borotvaéles" szintet?
Szia!
Igen. Annyi plusz, hogy az 5000 -esre, ha van polír pasztád (lehet direkt kés élezéshez kapni), akkor esetleg azzal is kezeld meg kicsit a kés élét a végén és úgy fejezd be az 5000 -es kövön.
@@ikrexfood köszönöm
Igazán nincs mit
Párszor megnéztem a videódat,van pár dolog amit nem értek. Miért nem 400as előnagyolásra és 1000es besimításra,vagy ha 600as előnagyolásra,miért nem 1200as besimításra.Minén durvább a kő,annál haladósabb előnagyolásra,minél finomabb a kő,annál jobb élt lehet vele csinálni.Ahogy néztem árban szinte nincs eltérés a különböző finomságú kövek között. Ez a videó ösztönzött arra,h kb. 1 év után kipróbáljam a "piaci" kombinált vizes fenőkövemet.(tehát egyik oldal durva a nagyoláshoz,másik finom a simításhoz) .Egy Extol Premium túrakéssel próbáltam ki a te módszeredet. Kb. ugyan azt a hatást értem el vele,mint az épített vizes köszörűgépemmel,csak ez a módszer több odafigyelést,és időt igényel (tudom nem építhet mindenki vizes köszörűt) . A sorjátlanítással kapcsolatban "mindenki másképp csinálja". Te bőrszíjjal,én viszont kerámia rúdon húzom meg a kés élét,h a sorját letörje,és még élesebb legyen,mert ha jól tudom a kerámia ad neki még egy extra finomítást. Nem lefikázásból mondom,de pár dolgot kifelejtettél a videóból: 1-A követ legalább egy órával a kezdés előtt nem árt beáztatni,vagy akár folyamatosan víz alatt hagyni,napokon,heteken át,a gyors kiszáradás ellen. 2-Minden tömegcikk,de 2-300 forintos,biliacél anyagú késtől csodát nem szabad várni(és lehet vergődni sem szabad vele). Halandó ember számára elérhető áron egy háztartásba a Tramontina.Fiskars,Dick kések.Köszönöm a videót,és elnézést h belepofáztam.
Kedves Balázs!
Egyszerűen azért, mert 60, 600, 1000 -es köveim vannak, hagyatkoztam a kövesre, nem is bántam meg.
Alapvetően az épített vizes köszörű igen jó lehet, de ahogy írod, nem mindenki teheti meg.
Én általában 30 percet szoktam ezeket beáztatni, annyi elég nei, de valóban, ez kimaradt, amikor észre vettem, akkor már nem tudtam módosítani és ismét feltölteni a videót, mert új linket kapott volna és vesznek a hozzászólások, nézési idő, minden.
Úgy látom, Te a profibb emberek közé tartozol ebben a témában, alapvetően a teljesen kezdő késélezőknek szántam a videót.
Kerámia rudam nincs a sorja eltüntetésére, csak régi vastag, simára kopott örökölt szíj és nagyon elégedett vagyok vele, viszont a kerámia rúddal elültetted a fülembe a bogarat.
Köszönöm a meglátásaidat, ha olvassák a kommenteket, pár dolog pluszban ebből jön a videóhoz.
@@ikrexfood Bár profi lennék! Kb 3 éve kezdtem a témát,azért nézem ezeket a Jutyubés videókat,mert szeretnék profivá válni.Most benne vagyok több barkács projektben,de szeretnék összehozni egy ilyen "univerzális" fenőkő tartót,amit akár a mosogatótálca fölé is tehetek,ha éppen folyóvízzel akarom mosatni,nedvesíteni a követ élezés közben.Egy érdekes jelenség: Neked nem mászott el a köved az asztalon,pedig konyharuha volt alatt.Ez valami mágia lehet. Én egy kerti asztalon élezgettem a szabadban,textil volt a kövem alatt,mégis össze vissza szambázott.Akkor maradt egy helyben,amikor nem volt alatta textil ,a víztől vákuum keletkezett,és odacuppant. Csak ajánlani tudom a kerámia rudat,nem fogod megbánni.Arra is rájöttem,h ha betömődik a fémportól,hogyan lehet a legegyszerűbben kitakarítani,mindenféle kínlódás nélkül,pillanatok alatt. Majd elárulom a nagy titkot. xD
A köszörűgép is jó, a lustáknak és az igényteleneknek. A géppel igen könnyen tönkre lehet tenni a kést. Ha az időt rászánom, lehet két nap is, nem rontom el a művet, csupán tovább kell folytatni. Nem vagyok híve a motoros csodasza(e)reknek. Biztos, hogy gyors, kevés fizikai energiát igényel a gép, ám a hibaszázaléka nagy.
Hegesztö pálca is jó ?
Az ötlet nem semmi. Próbáld ki, kíváncsi leszek rá. Bár szerintem a hegesztő pálca túl durva.
Feni lehet vele teszteltem azt ugy viszi a müanyag palackot mint a vajat
Király! Az él amit csináltál vala, szép sima, vagy kissé fogazott? Tényleg érdekel, plusz milyen típusú pálcán élezted (anyaga a kérdés)?
Az anyaga nem tudom nagyon apro szemcsés de most egy uj projekt eredményesebb let egy 4.8mm es sthil lánc fenövel 3perc alat borotva éles let
4:50 forgács
Nekem olyan kérdésem lenne hogy ha késnek nincsen élszalagja mert annyira elkopott azt hogyan tudom meg élezni.....?
Kedves György!
Ebben az esetben sok türelemre lesz szükséged. Egy durvább (kb 200 -as) kővel elkezded kialakítani az élszalagot és utána 600 -assal és 1000 -essel, majd végül polírpasztával és bőrrel szép fényesre csiszolod. Ezután jön a vágóél kiképzése.
Ha a pengét kézbe fogod és mintha vágni akarnál, az éle lefelé van, akkor az élszalag a függőleges tengelyhez képest laposabb szövet zárjon be, a vágó él pedig laposabbat.
Tervbe van, hogy a csatornához weboldalt is készítek, ott az illusztrációkkal, ami itt kérdésként felmerül, ki tudom egészíteni majd.
@@ikrexfood kőszönőm szépen a választ orvosolni fogom a problémát..
koszonom
Igazán nincs mit
Szia. Aldis kés? Nekem is vannak ilyenek több méretben.
Kedves Krisztián!
Igen, az. Kerestem olyan kést, aminek hamar kimegy az éle, hogy szaggassa a papírt, látszódjon, hogy az bizony nem éles és mit lehet kihozni belőle.
@@ikrexfood
Nekem van ugyanilyen, meg egy nagy zöldségszeletelő. Sok munka volt vele, hogy igazán éles legyen, de azóta nagyon jó.
Egy olcsó késből is lehet jót csinálni. 😊
További sok sikert a videókhoz. Köszönöm a választ!
Tisztelt Mester! Leírná a kövek méreteit,ill azt,h honnan rendelte?
Kedves György Balázs!
www.kesekollok.hu/index.php?route=filter&filter=category|327/manufacturer|40
600 -as, 1000 -es Haidu HCR vízkő, valamint vettem mellé 60 -as kősimítót amivel ki lehet a fenőkövek egyenetlenségeit javítani, valamint fenő bőrt. A bőr viszont kicsi, inkább vegyél egy rendes bőrszíjjat és azon fejezd be.
Ami még nekem hiányzik, az egy 4000 -es kő és polírpaszta, amit a bőrre lehet felkenni, de utána a sima bőrön fejezem be.
Kezdetnek a 600 -as és az 1000 -es kő és egy bőrszíjj elég.
@@ikrexfood Köszönöm Mester! Hétvégén,teljesen véletlenül sikerült vennem kombinált fenőkövet,csak éppen a szemcseméretezés nem volt feltüntetve a dobozán.A 400Ft-os árcédulájához képest szép munkát végzett a műhelykésemen (Extol Premium vadászkés). Ma érkezett egy 1200-as fenőkövem,holnap letesztelem azt is. Lehet csak falusi legenda,de egy ismerősöm azt állította,h vízbe áztatott tetőcserépen élezte/fente a vésőit régen... Ki kellene azt is próbálni egyszer. :-))
Azért azt tegyük hozzá attól is függ a papír vágása milyen szögben tartod a kést és hogyan fogod a papírt.
Minimális ráhatása van, de igen, lehet úgy fogni, hogy lecsússzon. Viszont egy húzásra kapta le a kezemről a szőrt, minden nehézség nélkül
Szia!
Milyen követ ajánlassz 10.000ft alatt?
61-65 rockwell keménységű a borotvám
Elég lenne egy 1000 vagy 1200 as kő?
Naponta borotválkozok így kb. 3 naponta élezném.
Szia!
Igen, jó lehet, de a köveknél a szám az érdességet jelöli, minél nagyobb ez a szám, annál simább, apróbb szemcséjű a kő felülete, annál finomabban dolgozza meg a borotvádat, annál finomabb élt fog csinálni, de annál több ideig tart.
Én 3000-es kövön fenem.
A borotvához még az 1200-as is durva, Van vagy volt régen borotva fenő grafit finomságú kö
Hol vetted a követ
És ha van egy fiskars élezőm és viszonylag jol megélezi de a papirt még nem viszi!az elezes utan ha ra folgozok bőrrel akkor viszi a papírt nem?és csak a bőr a jó?mű nem?
Szia!
Műbőrrel nem próbáltam, csak azt tudom javasolni, hogy próbáld ki. Alternatívaként minél nagyobb 3000 -es (minél nagyobb a szám, annál kisebb szemcseméretű) vagy annál is nagyobb csiszolópapírt próbálj ki, ha a műbőr (esetleg pici polírpasztával) nem válna be. Ennek az az értelme (bőr), hogy a nagyon pici sorját leszedje az élről és elsimítsa az apró egyenetlenségeket, lényegében felpolírozza a kés élét.
nekem nem jött be ez a köves dolog, vettem 3 követ.. kidobott lóvé
másfél óra élezés után is csak tépi a papírt a kés.. szar az egész
Szia!
amikor húzod a kés élét, akkor egyre kevesebb erővel próbáld meg a kőre nyomni. A bőr az, ami igazán simává és tényleg borotva élessé tudja tenni a késeket. Kitartást, hidd el, jó lesz.
amatőr
Kedves Gulyás Tamás!
Igen, amatőr vagyok, az igazán profikhoz képest. Ellenben szeretném látni tőled, mint profitól, hogyan is kell ezt csinálni.
Az böven elég, ha kezdök nézik...
@@ikrexfood
Semmi baj az elezeseddel, en profinak tartom magam es kb ugyanigy csinalom. 600as 1000es utana bor. Aki ilyen beszolasokat ir, alltalaban az az amator 😁
@@laciihasz4734 Nagyon köszönöm. Jól esik.