#23 Tworzymy portfolio - Część 1
HTML-код
- Опубликовано: 8 фев 2025
- W dzisiejszym odcinku tworzymy podstawowe portfolio, które można złożyć gdy szuka się pracy w trakcie studiów, lub tuż po studiach.
01:32 - Okładka
04:20 - Spis treści
06:31 - CV
07:11 - Projekty
13:54 - Uzupełnienia
17:51 - Uwagi
Odcinek #22 Tworzymy CV:
• #22 Tworzymy CV
#24 Tworzymy portfolio - Część 2 - Portfolio internetowe
• #24 Tworzymy portfolio...
#25 Tworzymy list motywacyjny
• #25 Tworzymy list moty...
Grupa na fejsie Architecture Noobs:
/ architecturenoobs
Insta:
/ zbieraj
Kanał Natalii Bienias "by Zebza":
/ @byzebza
Fanpejdż Natalii:
/ zebzanet
Jedną rzecz bym dodał. Ważną rzeczą jest zaznaczanie skali za pomocą podziałki. Nie zawsze bowiem materiały będą wydrukowane. A podziałka w szczególności jest ważna jeżeli wydruk nie jest w konkretnej skali.
W końcu nie 'zmarnowałeś kilku minut mojego życia' :D Hehe.
Nareszcie nie zmarnowałeś naszego czasu. :D
Wydaje mi się że w sytuacji kiedy osoba ubiegająca się o pracę nie przeszła wcześniej z adresatami portfolio na ty, pisanie do nich na ty, czy rzeczy typu "Hej ABC" może być ryzykowne. Dla niektórych pracodawców będzie to OK, ale inni mogą uznać to za zbytnią śmiałość. A myślę że nikt z architektów będących z pracownikami na Ty nie będzie miał problemu z tym że ktoś kto ubiega się u niego o pracę zwróci się do niego/niej/nich per Szanowny Panie/Szanowna Pani/Szanowni Państwo.
Czy można też wrzucić na koniec jakieś swoje rysunki? Ale nie właśnie koncepcyjne, tylko odwzorowane z natury budynki, miasta, przedmioty itp.
Jeżeli te rysunki są dla samej ozdoby, to nie warto. Chyba, że koncepcja portfolio opiera się np. na rysunkach? (dobre pytanie).
@@PZArchitecture osobiście uważam, że częściowo "ręczne" przedstawienie swoich wizji, pomysłów, projektów ma swój urok szczególnie w dzisiejszych czas, gdzie większość osób nie korzysta z takiej formy prezentacji i wszystko tworzone jest w programach, ale czy pracodawca uzna coś takiego za atut? Czy raczej stwierdzi, że osoba posiadająca takie portfolio po prostu nie radzi sobie z programami? Przepraszam za ilość pytań, ale w świat pracy w architekturze dopiero wchodzę i nie mam doświadczenia z tym na co bardziej pracodawca może zwrócić uwagę, czy ważniejsza będzie oryginalność, czy jednak "tradycyjne" dzisiaj projekty z komputera?
A co z portfolio na studia (za granica)? Mogę się sugerować tym odcinkiem ? Jeśli nie to może kilka słów na ten temat w następnym odcinku ? ;)
Dokładnie taka sama zasada. Tak naprawdę to co mówię jest oparte w dużej mierze na moim doświadczeniu zagranicznym :).
W jakim rozmiarze powinno drukować się portfolio?
Najlepiej A4, ale nie jest to konieczny wymóg.
Które uczelnie w Europie są najlepiej postrzegane przez pracodawców?
W zasadzie nie ma za bardzo na to odpowiedzi, bowiem uczelnia nie jest brana specjalnie pod uwagę jeśli chodzi o aplikowanie o pracę. W sensie czy to jest KADK w Kopenhadze, czy ETH Zurich, czy IAAC w Barcelonie - nie ma znaczenia. Owszem, jakaś prywatna uczelnia w Polsce, która nic nikomu nie mówi, może zapalić czerwoną lampkę w głowie pracodawcy, ale przede wszystkim liczy się doświadczenie, umiejętności i dotychczasowe rzeczy, które się tworzyło.
mam pytanie odnośnie plansz, czy je też dobrze robić w Indesign?
Zdecydowanie tak!
Na jakim sprzęcie pracowałeś?
O co dokładnie pytasz? :)
Czy to tablet graficzny, a jak tak to jaki
To iPad Pro 12,9" (i Apple Pencil) :).
Ale jak najbardziej iPad Pro może robić za tablet graficzny. Sam czasami z niego korzystam jako dodatkowego monitora, czy właśnie tabletu graficznego przy jakichś postprodukcjach.
Dzięki
A ja się dziś zastanawialam kiedy będzie nowy odcinek
No proszę, a tu niespodzianka :).