Pewien młody Żyd wybrał się w podróż pociągiem z dwoma starymi rabinami, ciesząc się, że będzie mógł uczestniczyć w pouczającej dyskusji. Ale mija godzina i nic się nie dzieje. Młody Żyd pyta zniecierpliwiony: "Dlaczego nie wszczynacie dysputy teologicznej? Przecież jesteście bardzo mądrzy i jest tyle wspaniałych tematów?". Na co jeden ze starych rabinów odpowiada mrukliwie: "Ja wiem wszystko. On wie wszystko. O czym tu gadać?". :-)
Też testuje od kilku dni Adamy A8H na biurku.. przepiękna super lekka średnica, podobnie jak góra ze wstęgi.. i potężny bas, chodź wychodzą u mnie ostro NULL'e w pomieszczeniu (trzeba będzie powalczyć z wytłumieniem).. przy krótkim biurku polecam spróbować ustawić je na odwrót (twitterami na zewnątrz, oczywiście kąt frontu musi być prostopadle do słuchającego)...
Normalnie szczęka mi opadła XD. Świetna recenzja na podstawie danych producenta, pomiarach i własnych odczuciach popartych wieloletnim doświadczeniem ... powinien Pan na końcu pozdrowić wszelkich szarlatanów parających się szeroko pojętym audio voodoo, bro sience czy jak to tam nazwać ...
No ok test udowadnia, że można wpisać w matrycę korekcji DSP ładny filtr FIR i grać lepiej, niż bez tego. Jest to ani nie nowe ani nie odkrywcze. Każdy może sobie tym sposobem zrobić takie monitory kupując dobrego Diraca. Tyle, że skoryguje też pomieszczenie. A które monitory miały wcześniej DSP i też grały nieźle? A które nie miały DSP a grały jakby miały? A może warto zacząć ruszać temat DSP w krajowym zabetonowanym światku, jako po prostu nowsze i lepsze rozwiązanie?
Pamiętam gdy kilka lat temu głośniki tej firmy zadebiutowały na rynku Pro-Audio - Adam i Eva ;) Ale patrzę na pomiary i na tą delikatną 'dziurę' w okolicy 1-3kHz gdzie zbiegają swoje pasma przetworniki - trochę duży dołek w porównaniu z wybijającym się pasmiem AMT. Chyba że, coś w charakterze grania membrany tego midwoofera zadecydowało o takim strojeniu. Z reguły filtry LR powodują dołek w charakterystyce kierunkowej w rejonie zwrotnicy, więc oczekiwałbym raczej podbicia lub też płaskiej charakterystyki w tym rejonie (?). Ta opadająca ch-ka pomiaru gł. niskośredniotonowego wynika z pomiaru w bardzo bliskim polu i nie uwzględnia efektu dyfrakcji obudowy. Gdyby pomiar byłby wykonany w odległości większej niż 0,5m, pomiar byłby odzwierciedleniem pełnego pasma bez tweetera - prawie płaski jak stół do 1kHz. Zaletą pomiaru w bardzo bliskiej odległości jest jednak wgląd w rezonanse jakie przetwarza membrana. Jestem ciekaw jak ten AMT prezentuje się w porównaniu z podobnym produktem z SB Acoustics, Eton czy też dość znanych Mundorfów. Średnioniskotonowy oprócz tej dość ciekawej membrany, najprawdopodobniej używa pierścienia demodulacyjnego - przynajmniej to co pokazują zniekształcenia na to sugeruje. Szkoda że Erin z Erin's Audio Corner zaprzestał pomiarów systemem Klippel - niektóre z przedstawionych przez niego głośników są naprawdę godne uwagi.
Dziękuję za Pana test :) właśnie poszukuję czegoś a'la studyjnego: oglądać YT, słuchać w tle muzyki, ale też samemu tworzyć filmy szkoleniowe & na YT i właśnie zacząłem szukać... od jednego z Pana filmów :) Zdecydowanie więcej bym chciał usłyszeć o Pana odczuciach co do dźwięku, bo na wykresach może fajnie wychodzić, a odsłuch to odsłuch jeszcze kogoś "osłuchanego"... Zastanawiam się też, jak by było z modelem 3070 - 3 drożnym, skoro 2 drożny tak fajnie wychodzi.
Jestem pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu i elokwencji, jakie Pan przedstawia w tej recenzji, nie mogę się doczekać następnych materiałów. Czy do SC2070 można również dokupić dedykowany subwoofer?
Chętnie bym ich posłuchał, zwłaszcza, że jeszcze nie spotkałem dobrze grającego zestawu opartego na głośnikach wstęgowych a chciałbym taki usłyszeć. We wstęgowcach wokal zawsze mi brzmi "jak z głośników".
Jak zawsze ... cudnie z perpetum wiedzy nie do zagięcia i za to Pana uwielbiam :) Panie Tomaszu Eve Audio SC2070 czy ADAM A8H pomijając już różnicę cenową... Myślę że pomieszczenia akustycznie mamy podobne ok 4m/4m z izolacją jak u mnie addictive sounds panele + apama. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź wiem,wiem nie ma złotego środka :) No i w podobnym przedziale mamy jeszcze FOCAL Trio6 Be ... rany oszaleć można to trochę tak jak z powiedzeniem audiofili "Najlepsze są te graty których jeszcze nie mamy" no ale na kim można polegać jak nie na Panu i 0dB.pl?
Po drodze są jeszcze SC3070, które będą zdecydowanie bliżej cenowo do A8H, a są już trójdrożne i te dwa modele są nieco mniejsze, więc łatwiej też będzie ustawić w pomieszczeniu. W przypadku Trio6 dobrze siedzieć już od nich trochę dalej - zerknąłem w instrukcję to min. 1,5m, ale sugerowane jest koło 2m. Na to też trzeba zwrócić uwagę. ;)
Kwestia gustu już, co kto lubi i na czym się komu dobrze pracuje. Najlepiej posłuchać w sklepie muzycznym albo zamówić i przetestować w domu jedne obok drugich.
Nie podejmę za Pana decyzji :-) Przy wyborze monitorów pojawia się zbyt dużo zmiennych, z których doświadczenie jest na jednym krańcu a posiadana suma pieniędzy na drugim. Gdzieś pomiędzy są potrzeby, przyzwyczajenia, preferencje, właściwości akustyczne pomieszczenia, to, jak głośno lubimy słuchać, ile mamy miejsca i wiele, wiele innych... Z mojego punktu widzenia SC2070 grają ładnie i precyzyjnie, zaś A8H ekstremalnie precyzyjnie.
O, moje nowe monitory w recenzjii :) Co do kwestii 2 vs 3-drożne konstrukcji zawsze myślałem o tym w ten sposób, że ilość crossoverów=ilość problemów w dźwięku. 1 crossover to przekłamanie tylko w 1 zakresie, 2 crossovery to przekłamanie już w 2 zakresach częstotliwości. Dziwi mnie fakt, że nikt nie produkuje monitorów szerokopasmowych (poza Auratone i ich kopiami, ale to bardziej driver średniotonowy w obudowie niż głośnik który ma za zadanie grać całym pasmem). Przydało by się zobaczyć tego typu nowoczesne konstrukcje na rynku, bo Auratone pomimo, że wykonuje swoje zadanie wyśmienicie jako drugi odsłuch, to jest jednak mocno ograniczony pasmowo w górze, co niekiedy prowadzi do złych decyzji przy robieniu eq z jego użyciem (mówię jako posiadacz Auratone). Wracając do SC2070 jestem z nich bardzo zadowolony i jedyna ich wada dla mnie to lekkie wycofanie w zakresie częstotliwości crossovera (rozmycie dźwięku w tym miejscu).
A miałeś styczność z monitorami Adam audio A7x? (eve audio powstało z powodu "kłótni" wspólników adam audio - rozeszli się i ten drugi założył Eve, dlatego obie firmy mają podobne rozwiązania - np te wstęgowe tweetery) Pytam bo mam a7x od dawna i ciekawi mnie czy te są lepsze czy tak samo dobre.
@@Radek__ sc2070 to inna klasa monitorów niż A7x (półka wyżej lub dwie). Tweetery z Adamów nigdy mi się nie podobały brzmieniowo, te z Eve SC2070 są znacznie bardziej gładkie i "podobne" do standardowych kopułek, w takim sensie, że góra brzmi bardzo naturalnie i miękko dla ucha, wręcz zapomina się, że są to tweetery AMT. Bas w SC2070 schodzi naprawdę nisko i jest bardzo precyzyjny - ruchy o 0.25-0.5dB przy eq są łatwo słyszalne w zakresie 40-500Hz przykładowo.
@@huberttorzewski Co do basu to A7 i a7x mają dedykowany subwoofer Adam Sub7, dlatego mają wycięty bardzo niski dół - więc "wiedziały gały co brały". Trzeba by jeszcze zaznaczyć do czego potrzebe są takie monitory - bo mi osobiście potrzebna jest ostra góra (np monitory adam, słuchawki beyerdynamic) do masteringu. Na ciepłych, miłych dla uszu słychawkach/monitorach, które mają służyć do słuchania muzyki albo robienia mixu cieżko jest zrobić dobry mastering. ALe dziękuje za opinie - informacja, że góra jest spokojniejsza, gładsza, cieplejsza mi już wystarczy żeby te eve zdyskfalifikować.
@@Radek__ do Eve można również dobrać subwoofer TS112 jeśli ktoś chce mieć zejście pod 30Hz, ale osobiście nie widzę potrzeby.. Z monitorami studyjnymi jest generalnie jak z butami - trzeba dobrać pod siebie. Mi się doskonale pracuje na Eve bo pokazują ogromną ilość detali, a jak czegoś mi brakuje to przełączam się na inny odsłuch który gra odwrotnie do nich pod względem charakterystyki i od razu wiem co trzeba zrobić. Poza tym polecam samemu ich posłuchać i na nich popracować przed wydaniem osądu :) Jak ktoś chce ostra górkę to kupuje APS Coax np. - tam to dopiero wali po uszach :)
Dziękuję za wyczerpującą recenzję - wspaniale się jej słucha. Gdyby trafił Pan na monitory godne polecenia za połowę ceny prezentowanych Eve Audio SC2070 proszę podzielić się wrażeniami. Pozdrawiam.
Wygląd nigdy nie był najmocniejsza stroną Eve Audio, chociaż ten model akurat prezentuje się nieco lepiej niż sc207. Ale fakt, mogliby zrobić coś nowego w końcu. Jeśli chodzi o sam wygląd to wygrywają chyba DynAudio :)
Nie wiem czy ludzie są ślepi ale jak wół jest napisane że film zawiera płatną promocję. Wszyscy kłócący się stracili czas, bo prawda jest od razu wiadoma. A co do filmu, nieważne jak dobre są te kolumny, film ten pozostaje dla mnie zwykłą reklamówką. W audio o jakości można przekonać się wyłącznie na własne uszy.
Po trzech dekonstrukcjach zrobionych na A8H w końcu się poddałem... Nawet ja musiałem przyznać, że PMC były zbyt wyrozumiałe do tak precyzyjnej roboty.
Zastanawia mnie, co uwaza osoba, ktora zajmuje sie akustyka na codzien o wzmacniaczach klasy D. Ja jestem purysta "starej daty" i nie przemawia do mnie ta klasa.
Wszystko siedzi w głowie, kwestia przełamania się. Ja lata temu nie dopuszczałem możliwości zasilania końcówki mocy zasilaczem impulsowym, który kojarzył mi się wyłącznie z telewizorami i komputerami, a ostatnio serwisowałem taki właśnie i mimo kilkunastu lat pracy zasilacz był w doskonałej formie, nie zaśmiecał sygnału, a problem był w źle zaprojektowanym optycznym limiterze. Każdy projekt można wykonać dobrze, lub go schrzanić, niezależnie według jakiej koncepcji jest zbudowany. Przy obecnych cenach miedzi i stali dąży się do redukcji tych materiałów w celu obniżenia kosztów. Stąd coraz rzadziej można spotkać tradycyjny transformator. Są też "naciski" na jak najmniejsze marnowanie energii elektrycznej, stąd wysokosprawne wzmacniacze klasy D. Żeby nie było, też jestem tradycjonalistą i lubię się ogrzać przy lampach elektronowych i uważam, że są miejsca, gdzie nie da się ich zastąpić żadną emulacją, bądź "wtyczką". Niestety ceny lamp ostatnio poszybowały ostro w górę, z czego nie jestem zadowolony.
Chciałbym kiedyś posłuchać jak brzmi muzyka w studio bo domyślam się, że daleko inaczej niż w domu. Ciekawi mnie też dlaczego pomimo z tego co wiem dość specyficznego grania odsłuchu w studio niektóre płyty są tak źle zmasterowane i nie da się ich słuchać w domu a niektóre to uczta dla uszu.
Tak, w studiu wszystko brzmi inaczej, z reguły znacznie lepiej. A ostateczna finalizacja to głównie kwestia oczekiwań wydawcy i jego założeń co do oczekiwań odbiorców.
Zastanawiam sie, czy uzywal Pan sluchawek dzialajacych w oparciu o przewodnictwo kostne i jakie ma Pan wrazenia. W koncu pomijamy tu wszystkie glosniki, powietrze itp.
Nie, ale bardzo często miksowałem koncerty w zatyczkach. Wyraźniej słychać proporcje i poszczególne instrumenty, choć trochę głupio wygląda, gdy akustyk ma zatyczki w uszach...
Proponuję posłuchać 3droznych adam audio 3v to zmieni pan zdanie o tym typowo marketingowo zrobionym produkcie. Pasmo przenoszenia 40-60 kHz i więcej nadają przestrzenności.a tu 25. Proszę posluchac np wstęg owych expolinearow . DsP jednak wprowadza przesunięcia fazowe i jest hałas od tych 40 Hz do 25 tys ale nie muzyka. Rozumiem że wątek sponsorowany i wypada chwalić. Ale nie zachwycajmy sie tym co można bez problemu uzyskać i uzyskano na konstrukcjach dwudroznych. Co do ceny to jeśli ktoś twierdzi że to dużo widocznie nie słuchał zestawów w cenie samochodu czy domku. Wtedy nie było by pytań dlaczego to kosztuje bo to brzmi
Panie kochany, kto tam dziś wsłuchuje sie w korekcje w pasma itp. dziś społeczeństwo jest na tyle tępe muzycznie ze dużej większości wystarczy sam subwufer
@@VIOLATOR1974r No, troszkę to chyba naciągane . W najwyższym obecnie standardzie (Ldac,aptxHD) kaganiec mamy przy 990kbps i nie będzie to stała wartość , kiedy warunki transmisji się pogorszą.
haha jak nie jebnie basem to znaczy ze sprzet jest do dupy, odkad zyje znam ludzi ktorzy tak mysla i nawet nie warto tlumaczyc ze muzyka to nie sam bas a bas sam w sobie dzieli sie na warstwy i tak nigdy tego nie uslysza na tandetnym sprzecie
Czy zaglądając do środka slota z latarką, widać długość kanalu BR? Buduję subwoofer 222 litry i w kilku programach, w tym Winisd, wylicza mi długość kanału na 45-55 mm. Czyli 2-3x grubość płyty 18mm. Wychodzi, że wystarczy dokleić jedną lub dwie grubości od stodka w postaci listwy. Czy taki port BR będzie spełniał swoja rolę jak należy? Czy to będzie grało? Głośnik 12": Qts=0,6, Fs=27Hz, Vas=106 litrów.
Liczy się nie tyle głębokość ile sumaryczna kubatura portu bass-reflex, która definiuje masę powietrza w porcie. Tę masę się następnie dopasowuje do sprężystości środowiska wewnątrz obudowy z uwzględnieniem parametrów mechanicznych głośników, czyli T-S. Na moje oko 55 mm to trochę zbyt mało - nigdzie nie widziałem tak płytkich portów.
@@0dB-pl Dzięki za odpowiedź. Winisd jest wszak nieomylny, a obudowa jest "ogromna". Czas na testy praktyczne. Chodziło mi właśnie o zdanie praktyka. Czy występuje w realu sam slot bez tunelu? Jednak powierzchnia przekroju x grubość ścianki przedniej to jest "jakaś" objętość. Jako ciekawostka w Winisd 18mm odpowiada 35 Hz, 2x18mm - 32 Hz, 3x18mm - 30 Hz.
,, Teraz gramy ósemeczki- ta, ta, ta, ta. Ta, ta, ta, ta. A teraz szesnasteczki- triam, triam, triam ". Cytuje naszego nauczyciela muzyki ze szkoły podstawowej. On to normalnie robił gębą ( jednodrożną).
w tym przedziale cenowym znajdziemy już coraz mniej rozwiązań bez cyfrowej konwersji, bo tak to wygląda również w np. Adamach, Dynaudio, niektórych modelach Neumanna, Genelecach, a nawet w hi-endowych PMC czy Barefootach.
@@at_andrzej zgadza sie. zmierzam do tego ze skoro juz pakujesz przetworniki i sa one na pokladzie i sygnal audio jest zawsze konwersja cyfry na prad, to fajnie by bylo moc wejsc do owych przetworniko bezposrednio np.: stare Roland DS50A. dodanie dodatkowego zlacza na tylnej plycie nie powinno jakos radykalnie zwiekszyc kosztow produkcji ?
Zakładając jakość współczesnych przetworników, uważam, że mankament to zbyt dużo powiedziane, bo raczej mało prawdopodobne aby w ślepym teście wykazać różnicę po dwukrotnej konwersji. Powoli można myśleć o tym jak o standardzie, bo monitorów bazujących na dsp jest coraz więcej i też nie wszystkie mają wejścia cyfrowe.
I've compared those two and SC2070 have better sense of depth and they are easier to place than SC307. Also new tweeter in SC2070 sounds more mellow in highs, but have better transient response.
Mam na koncie maraton Warszawski powiem na wstępie. Przyśnił mi się pan ostatniej nocy ze biegł pan w okolicznej miejscowości a ja za panem i potem nagle droga się stała przepaścią i były słupki pokryte śniegiem a pan niczym nie przejęty biegł dalej szybkim tempem.
Bo SC207 są zbyt wysoko cięte w stosunku do tak dużego woofera. ... a nie mogą być cięte niżej, bo tweeterek nie da rady grać tak nisko jak tweeter w SC2070.
No ja tak samo uwazam za te pieniadze zawsze bym wolal A8H - bo zawsze dobrej klasy 3-way monitor jest lepszy niz nawet najlepszej klasy 2-way w moim rozrachunku... Ja co prawda odeslalem adamy a8h z powodu zbyt niskiego SPL (109DB per pair 1m) i wlasnie czekam na Focal trio 11BE ktore sa ponoc jeszcze o oczko wyzej niz A8H + maja 118DB SPL... Zobaczymy jak to zagra :)
Zawsze będę uważał, że do domu (co wcale nie oznacza słabej jakości, bo w domu) takie monitory to totalnie zbędny wydatek. Przeginają z ceną, a wcale to nie jest przecież żaden kosmos, żeby kosztował takie pieniądze. Jeśli ktoś ma studio i chce się chwalić drogimi monitorami, to ok. Z o wiele wiele tańszymi monitorami można robić taką jakość muzy, że szczęka opada, zwłaszcza dodając do tego odsłuch na słuchawkach jako dodatkowy. Panuje wśród młodych ludzi niepoważny pogląd, że jeśli coś robić na poważnie, to monitory muszą kosztować kilka tysięcy za sztukę. Bzdura! Mogą, ale nie muszą. Jest znacznie więcej elementów mających wpływ na jakość tego, co zrobi człowiek z dźwiękiem, niż tylko monitory, a ludzie by tak chcieli, aby władować 10 tys w monitory i już mieć rewelacyjny efekt gwarantowany. Nie tędy droga, ale jeśli ktoś chce tracić bez sensu kasę, bo jej ma w brud, to jego sprawa. 😁
Oczywiście masz rację, są np monitory JBL 305p które kosztują grosze (uczy się na nich mój syn) i zrobię na nich tak samo dobry miks jak na Barefoot Micromain 27 które posiadam w studio. Często ludzie sugerując się filmikami wydają krocie na monitory całkiem nie warte takiego wydatku (dokładnie tak jest z SC2070), a zdecydowanie zrobią swój mix z głową lepiej na monitorach o niebo tańszych, czy to JBL, tanie Focale z linii Alpha, Kali Audio czy nasze rodzime Klasiki. Ale skoro wspaniałe Eve Audio oferują dźwięk tak idealny :-) to banki udzielają kredyty. Nonsens.
Pytanie o wzmacniacze w klasie D , czyli urządzenie które generuje szereg impulsów które dopiero po filtracji nabierają kształtu przebiegu sinusoidalnego. Ten rodzaj wzmacniaczy nie jest szanowany w purystycznym świecie audio. Jak widzę w przypadku produkcji dzwięku nie ma pan zastrzeżeń. Może pan opisać czy zastosowanie aktywnych monitorów że wzmacniaczem cyfrowym sposób wpłynęło negatywnie na dzwięk w jakimś aspekcie brzmienia?
Żadne znane mi nieaudiofilskie analizy pracy wysokiej klasy wzmacniaczy PWM nie potwierdzają ich gorszej jakości względem konstrukcji liniowych. Uczestniczyłem w kilku "ślepych" porównaniach, które również nic takiego nie wykazały. Myślę, że kluczem do tematu jest ekonomia i marketing, a różnice, jeśli w ogóle będą mogły być zaobserwowane, będą miały jakieś znaczenie dla ułamka procenta słuchaczy. Ja do nich nie należę.
Są to totalne bzdury ludzi, którzy będą zawsze bredzić takie rzeczy, bo po prostu muszą. Elektroniki nie rozumieją ni w ząb, ale wiedzą wszystko. 😂 Brać, posłuchać, test ślepy zrobić, a nie słuchać pajaców audiofilów, którzy z jakością mają niewiele wspólnego, prędzej z wierzeniami i voodoo.
Ostatnio widziałem, jak te pajace opowiadały o destrukcyjnym wpływie klawiatury PC na jakość dźwięku z komputera!! Użycie takiej z innym układem klawiszy zmienia dźwięk drastycznie!! 😂 Ich można brać poważnie?? Ocena jest tylko jedna
Wszystko to pięknie - ale co ja (serwisant) z tego będę miał? Chodzi o porządną (ze schematem ideowym) serwisówkę, udostępnioną przez producenta. Jak to jest, że do sprzętu audio wyprodukowanego przed przeniesieniem fabryk do ChRL schematy dostępne a teraz nie? Potrzebna specjalna dyrektywa z komisariatu UE? Co do samej konstrukcji - wysokotonowce wyglądają na "wstęgi". Może i ładnie grają ale zbyt delikatne, kiedy taka się uszkodzi to umarł w butach.
Chyba od tego teraz są autoryzowane serwisy, które mają temat ogarnięty, bo dlaczego mieliby dawać schemat do ogólnej informacji... Kiedyś nie martwiono się o patenty, a dzisiaj to trochę inny świat.
@@noiseconnector Autoryzowane serwisy? Po co? Przy tak dużej relacji kosztu wytworzenia do ceny detalicznej, nikt nie będzie się przejmował serwisem. Wielkie sieciówki od dawna kupują nowe markowe! produkty bez jakiejkolwiek gwarancji producenta i jakoś wszyscy na tym zarabiają.
@@pablopicasso6173 No jednak w realiach sprzętu profesjonalnego to autoryzowany serwis chyba jednak ma znaczenie. ;) Choćby dla prestiżu danej marki i spełnienia wytycznych, że nikt nie odwali fuszerki.
No i bardzo dobrze 😀. Choć podejrzewam, ze to raczej 1k8, driver w trąbie i spora mielizna w środku. Co nie zmienia faktu, ze to fajne i tanie głośniki do niezobowiązującej lektury sonicznej 👍
Tu masz monitor bliskiego pola, nastawiony na liniową reprodukcję. Klipsche od zawsze znane były ze swojej V-kształtnej charakterystyki, powszechnie kojarzonej właśnie z „fanem”. Dlatego nie przeszkadza im (a wręcz służy) zapaść w środku częstotliwości.
@@wooowoo6291 Ja rozumiem różnice między monitorami studyjnymi a głośnikami "do słuchania" i nie o tym pisałem. Autor w materiale jest zaskoczony/wzruszony tym, że podział zwrotnicy w tych głośnikach przebiega na (nie pamiętam już) 1700 czy 1800Hz. A KLIPSCH od dość dawna wkłada bardzo nisko dzielone zwrotnice. Ja mam 1500Hz. I to właśnie dzięki specyficznej tubowej kopułce - która dość dobrze radzi sobie od niskich (jak na driver) częstotliwości. Dlaczego? Bo duża tuba pogłaśnia te niskie tony od 1500Hz wzwyż. Na wycofanie średnicy nie narzekam, a kocham wokal i gitary....
@@motorynkar1 To również nie monitory. I co więcej, mają pewien nadmiar góry. Może dlatego, że miałem je z wieżą z lampą (do której były dedykowane). Z pewnością nie dorastają ani liniowością ani rozdzielczością czy przejrzystością. Nie myl taniego wstęgowca z AMT. AMT jest znacznie szybszy i mocniejszy.
Posłuchałem sobie ich w salonie i tak na prawdę już zdecydowanie lepsze są nasze Polskie Klasik-i (których nie lubię) ale już zestawiając 2070 z podobnym przedziałem cenowym w tym przypadku Focal Solo6 wypadły baardzo blado. Chore jest stosowanie cyfrowych tanich Chińskich końcówek i DSP w paśmie wyższym niż 300hz aby obniżyć cenę systemu. Cóż niestety to już nie pierwszy raz i nie wierzę już w szczerość Pana ocen i kończę niestety subskrypcję 0db. Z żalem pozdrawiam.
W salonie to sobie można słuchać 🤣... Mam SC205 z TS107 od dziesięciu lat. Słyszałem inne monitory w podobnej cenie i żadne nie były tak precyzyjne i analityczne. W porównaniu do Adamów np to klasa wyżej. Pitolisz pan głupoty
@@DjDeepFog Cóż współczuję całkowitego braku rozwoju przez 10 lat, ale bywa. Pomieszczenie do odsłuchu monitorów w salonie, w którym kupuję najwięcej sprzętu ma znakomitą adaptację akustyczną, nawet ma atrapę, kawałka konsoli SSL 9000 aby imitować odbicia, to największy salon muzyczny w Moskwie, nie salon w koziej wólce. Żadne monitory nie są tak analityczne jak budżetowe Eve? :-) Może należy posłuchać jakichś Focali, Barefoot-ów czy Amphion-ów One? Żadnie nie są tak analityczne, no to się nie dziwię brakiem rozwoju, chyba należy udać się do audiologa i wykonać audiometrię?
@@ObnoxiusBrat oczywiście, pisząc o swoich miałem na myśli też odsłuch, a mam porównanie do woofera 25cm również Visatona, miałem kiedyś większe kolumny na nich zbudowane, to był również HI-endowy głośnik i ta 17AL w niczym mu nie ustępuje, a wręcz przewyższa, bo bas jest bardziej energiczny - żwawy, niżej nie schodzi, ale już niżej jak 29hz tak naprawdę to nie potrzeba. Kolumna ma 30 litrów i niesie od 29hz, coś wspaniałego. Do dziś je sprzedają w formie kitu (obudowę trzeba samemu się postarać)
Ja swoje kolumny z 13 cm wooferami podparłem 17 calowym subwooferem. Powiem tak. Zestroilem subwoofer tak, żeby nie odczuwać większej ilości basu, a zaczynam ciąć bas od 200Hz. Rezosnas tego subwoofera są przesunięty w okolice 17Hz jak pamiętam, natomiast kolumny mają rezonans w okolicach 34Hz. Teraz mam twardszy mniej pompowany bas. Zestawu używam do KD i nie muszę się martwić że mi membrany wyskakują z koszy. Podsumowując. W muzyce większe membrany nie są potrzebne, chyba że ktoś katuje "bass I love you"
Przeciez ludzkie ucho i tak tego nie uslyszy😆W Twoim wieku napewno.Nie lubie Bas Reflex z tylu🥴Pozdrawiam🤟Wystarcza mi KRK.Nigdy nie zawodza w tym przedziale cenowym.
dlaczego te drogie monitory sa w pudle ze sciankami rownoleglymi? Kazdy szanujacy sie producent uzywa ksztaltow eliptycznych Estelon, Magico Raidho TAD Borresen albo Genelec
Założę się też że nie posiadają ani wewnętrznych usztywnień, ani paneli zmniejszających rezonans płyt. Takie przynajmniej miałem wrażenie po 'obstukaniu monitorów Adam.
Jeżeli chce się mieć rzetelne recenzje to trzeba szukać w zagranicznych źródłach. W zasadzie to się tyczy całej elektroniki, nie tylko grającej. Obserwuję ten rynek (sprzętu audio) od początku normalności, czyli od 1990 roku. Na przestrzeni lat wychodziło wiele czasopism o tej tematyce, mniej lub bardziej "audiofilskie". Szybko można było się zorientować, że recenzje to w sumie reklamy. W tych czasopismach stricte audiofilskich, to już był kabaret. Recenzje to były takie kwieciste baśniowe fantasmagorie, że szkoda było pieniędzy na nie, szkoda było w ogóle niszczyć las by to wydać. Co najwyżej to można było sobie obrazki pooglądać, na czytanie tych sfabrykowanych recenzji to szkoda było czasu, bo z nich nic nie wynikało konkretnego. Wielu melomanów na to się nabierało biorąc te recenzje za dobrą monetę, potem po zakupie w ciemno, bez przesłuchania, często był płacz. Ja komplet tych gazet kupowałem do mniej więcej dwutysięcznego roku, potem sporadycznie. Te gazety dla "audiofilów" to jedna wielka reklama dystrybutorów, którzy do tych "testów" dostarczali sprzęt. Sytuacja jest oczywista. Jak coś złego by napisali, to żegnaj dostępie do sprzętu! Za granicą, oprócz takich źródeł typowo reklamowych, są i źródła niezależne, które bazują na tym, co sami zdobędą , więc na dystrybutorów mają "wywalone". Dziś gazety zostały zastąpione kanałami YT, wiec nie ma co się dziwić, że jest uprawiany mniej lub bardziej oczywisty amplifying internetowy. Ja bym tego negatywnie nie postrzegał, natomiast ważne jest, by mieć tego świadomość i nie dać się wodzić za nos, czy sobie coś wmówić. To co jest mówione na temat czegoś, to trzeba po prostu traktować jako informację katalogową, a nie jako prawdę objawioną.
Taaa, i realizator nagrania w studiu ma "przerobić" słuch pod chiński DSP w SC2070, tak, jak zrobił to pan? Dobrze, że większość nie jest pod wpływem wpływów z reklamy tego monitora. Procesor dźwięku w kolumnie... Można i tak poprawiać gniota. 12 minut gadającej głowy i poezji audio o czymś, co można zawrzeć w w kilku zdaniach.
to test monitorów, dwu drożne, trzy drożne, ale nic tak pięknie nie oddaje barwy, jak moje BOSE 601 z ośmioma głośnikami w jednym pudełku, choć niewiele większe
Zestaw dwódrożny....jak by producent nie kombinował to zawsze wyjdzie coś kosztem czegoś, podział pracy głośników w nie optymalnym miejscu pasma akustycznego to zdecydowanie zły pomysł. Co do ceny...chora i to konkretnie, raczej nie spodziewam się tłumów chetnych do zakupienia, w tym przedziale cenowym można zdobyć zestaw o zdecydowanie lepszych parametrach.
Bład! To właśnie bambusy rosnące w ciemnych, ustronnych zagajnikach, które niczego dotąd nie widziały ani nie słyszały, wyzywają wszystkich od bambusów. Bo w swoich bambusowym móżdżkach nie mieści im się, że Ci spoza zagajnika nie czyhają na ich grosze i mogą dawać im rzetelne informacje. Ot, taki los prawdziwego bambusa.
To aż się rzuca w oczy, że to płatna reklama [w sumie powinienem powiedzieć w uszy skoro chodzi o audio ;) ] Już sam tytuł na to wskazuje. Nie ma i nie będzie idealnych zestawów głośnikowych. Już nawet nie wspomnę o tym, że rodzaj membrany w np takim wooferze będzie lepszy w zależności jaki rodzaj muzyki chce się słuchać.
@@sawomirchimczak5423 Nie wiem, co Ci się w oczy rzuca. Możesz podać jakieś konkrety, czy tylko tak lubisz sobie pokrytykowac? Tym bardziej, że na końcu deklaruje, że woli inne monitory. Trochę mi to pachnie typowo polskim oczernianiem bez podstaw.
@@wooowoo6291 No popatrz. W tytule pisze: Eve Audio SC2070 zbliżają się do granic technologii i dodany znak zapytania, a w 8:14 pokazuje jak wyrównane jest pasmo przenoszenia. Sugeruje to, że mamy do czynienia z konstrukcją wręcz idealną. Problem w tym, że takie wyrównane pasmo można zrobić nawet na słabych przetwornikach, a nie zagra tak dobrze jak na lepszych. My zrobiliśmy wyrównane pasma przenoszenia na tanich przetwornikach SB Acoustic (miała być to darmowa konstrukcja w formie reklamy, ale zrezygnowaliśmy z tego pomysłu), jak i na drogich Seasa, Scan-Speaka czy też SB Satori. I co z tego, że wszystkie te produkty miały podobne pasma przenoszenia na wykresie, jak nie można ze sobą je porównywać. Nawet topwe zestawy głośnikowe miały różnice między sobą. Kiedyś chciałem zorganizować małą prezentację z kilkoma producentami zestawów głośnikowy. W rozmowie z właścicielem Studio16hz, dowiedziałem ciekawej rzeczy, że membrany wooferów powinny być i miękkie i sztywne. Ale to nie jest możliwe. Później to spostrzeżenie zaobserwowałem w naszych konstrukcjach. Dwudrożna konstrukcja na 16 Satori (miękka membrana) miała bardzo rozdzielczy bas przy wolnych muzykach jak np jazz, ale przy szybkich seryjnych impulsach basowych jak np w metalowych utworach, to ta 16tka już nie dawała rady. Ale Peerless 22 HDS już dawał radę przy takich seryjnych impulsach basowych (nawet dwie 16ki Satori w 2,5 drożnej zamkniętej obudowie mniej sobie radziły niż ten Peerless w B-R). Dalej są nawet różnice między modelami głośników tego samego producenta. Np wspomniana 16tka Satori bardzo dobrze nadaje się do odtwarzania grubych męskich głosów jak np Leonard Cohen. Natomiast 13tka Satori lepiej odtwarza kobiece głosy, a mają tą samą membranę. Konkludując, maksimum z głośników można wykrzesać ze słabych głośników i powiedzieć, że zbliżają się do granic tej konkretnej technologii (pewnie dlatego w tytule jest znak zapytania), ale to nie znaczy, że takie głośniki będą idealne. Moja rada, aby nie sugerować się zbytnio do takich recenzji. Najwyżej zanotować jako opcję i przede wszystkim porównywać z innymi konstrukcjami innych producentów w docelowym pomieszczeniu odsłuchowym (u siebie). Bo kupić jest łatwo, ale już odsprzedać jest już trudniej.
Oczywiscie tylko chwalic dobre pomysły, takie eve z DE z akttwnym zasilanie i filtrowaniem , czy inne ; jednakze glosnik basowy 6.5 cala to cienias , w zyciu nie przenosi od 40Hz, a ewnt 100Hz a to DUZA ROZNICA , ponadto podzial na 1.8 kHz powoduje interferENCJE BASOW ZE SREDNICA A TO PSUJE ODSLUCH WSKUTEk ZBASOWANIA; NO I NAJWAZNIEJSZE FILTROWANIE - BRAK DANYCH deklasuje sprzet , POWINNO B YC NAWET 4 RZEDU . REASUMUJAC - TO TAK BRZDAKACZ , A NIE HIFI, ALE JAK KOMUS ODPOWIADA NIECH KUPUJE I SŁUCHA Pozytywny glosnik to ten AMT /tez mam taki w upogradowanych kolumnach/ - ale nie nadajae sie do pasma srednicy/a tu musi przenosic/ , tylko tony wysokie/powyzej 4.5kHz/ gdzie fakt poprawia odsluch w porown. zkopułką
@@egonn87 Te nowe to na razie idzie reklama, i to taka jakaś dziwna amatorska, o walorach brzmieniowych cisza jak na pogrzebie organisty, po prostu się tylko mówi, choć podobno jakieś zapisy i przedpłaty już były. Sprzęt wizualnie ciekawy, ceny w zasadzie nie odbiegają od podobnych wyrobów w tej klasie. W jakimś alternatywnym źródle informacji, no bo przecież nie u źródła, dowiedziałem się, że te gramofony za 11 i 15 tys zł mają tanie budżetowe wkładki (Goldring E1 - cena detaliczna to 300-350 zł, Goldring E3 - w detalu 500-550 zł). To bardzo ciekawe i zaskakujące przede wszystkim zestawienie. Jak reszta będzie taka "ciekawa", to chyba kupcami będą tylko ci, co łyknęli tą prymitywną reklamę o jakiejś "reanimacji" marki, która to marką nigdy nie była. Ogólnie to bardzo dziwny projekt, więcej grania na sentymentach i bajerowaniu, niż muzyki w tym.
Hallo. I saw your review of KH150 on another channel (Aplauz Audio) and I would like to know your opinion and comparison with these Eves. What do you think about using them for home HiFi in smaller room (17m²) ? If you don't mind the cheap design but only sound. "Source" RME ADI2DAC. I think that they can be same or even better than many so called HighEnd bookshelves which can costs from 5.000 up to 50.000 EUR and they are mostly only marketing BS and cryogenic snake oils... with nice design and finish (sometimes). Measurements of KH150 are all fantastic and 39/36Hz is unbelievable for 6,5". But the extreme low THD is even more impressive. I need to listen them. Do you think, that IMD distortion in comparison with KH310 will be much higher? Or KH150 can keep up in midrange clarity and resolution with bigger KH310? Or are these Eves even better? Mostly I saw only bad reviews of Eve Audio. And saw many bad measurements of Eve Audio. And finally, why you have new Adams made in PRC? Are these 3way Adams better than top 2.ways as the KH150?
The main thing is that you won't like listening to many recordings on a studio monitors because you will hear all of the flaws. But nice acoustic music recordings will sound very good of course. Most mainstream pop music don't sound good on these Eves with some exceptions because you can hear all of the artifacts from the processing. The distortion/some weird eq on vocals etc. all will be very easy to hear on them. But if you listen to well recorded and mixed music (mainly acoustic) it sounds very impressive. These Eves like a lot of dynamics and will show it to you, overcompression doesn't sound good on them at all
I have to agree with @Hubert Torzewski. Hi-fi listening is different because of the source material. A lot of music can sound unpleasant to the listener's ear. To me, personally, Eves sound more open than KH150 but again - for the consumer style of listening it may be "too" open. I don't care if it is made in China or not. 99% of "European" speakers are made on parts from PRC. And to me, good 3-ways are always better than good 2-ways.
@@huberttorzewski Today's world is very strange to me. So musicians and producers are working on perfect real sounding speakers to produce shit music full of compression and artifacts which sounds bad on these speakers. And the rest of us can happily go and buy fancy shit speakers with lots of distortion and peaks and dips to make their shit music sound good and spend thousands EURos for it. Really great way. 🤓
@@johnwet6969 most of today's consumer speakers are just hyped in the lows and highs while the mids seem lowered. This makes the music sound more pleasing to an ear usually. I've heard some Elac Vela BS403 with Yamaha amplifier 2 years ago and they sounded really nice for casual music listening. They made everything sound "more beautiful" in a nice way. No matter what I've played on them it was nice sounding. Studio monitors are simply way less forgiving and show all of the flaws in a recordings
@@huberttorzewski And many so called High End speakers measured quite flat in mids a they wants to sell them to us thanks to their great accuracy and transparency and transient response. I had for example Dynaudio Confidence C1 from new and they were not perfect but offered solid performance and decent amount of details, but for high price. But when played quiet or with wrong amplification they sounded quite mid forward. And when pushed hard, than again, because of distortion. New Confidence 20 costs almost 10k EUR and it’s stupid. Focal Diablo Utopia costs almost 20.000 EUR. And there is many others much more expensive bookshelves. There is always problem with the loudness curve. Speakers which sounds good loud don’t sound good quiet and opposite. For this I have my RME ADI2DAC with customizable loudness curve and problem solved. I don’t like boomy bass in one frequency or lost midrange details. I like natural sound without booming bass, crazy sibilance and distortion when pushed little bit hard. And it seems like a big problem today. Bigger floorstanders have another problem. And not with big woofers or low frequency, but with coherence and phase response. Too many units is not able to play good in 2m distance or so. Standard construction as were in 70’s or 80’s were better than modern columns. One big woofer and small midrange and a tweeter and all was fine.
Generalnie nic nie zrozumiałem, ale fajnie się słuchało. Pozdrawiam!
Nie martw się, mam to samo.
Dobre, też tak mam ;)
Ja też. Do tego stopnia, że aż subskrybowałem. Pzdr!
To się ucz chłopie😂.
Pan 0dB jako jedyny w" audio" którego lubię słuchać. Ogromna wiedza przekazywana z dużą kulturą osobistą. Pozdrawiam.
Miałem wszystkie modele Eve. Mozna sie zakochać w ich brzmieniu. Przebijają Geneleki jak dla mnie.
Panie Tomaszu dzięki Pana recenzji można wyobrazić sobie jak grają monitory, bez puszczenia na nich żadnego kawałka. 👍👌💪🏻
Chciałbym zobaczyć Pana debatę, rozmowę z autorem kanału Reduktor Szumu 😁👍
Pewien młody Żyd wybrał się w podróż pociągiem z dwoma starymi rabinami, ciesząc się, że będzie mógł uczestniczyć w pouczającej dyskusji. Ale mija godzina i nic się nie dzieje. Młody Żyd pyta zniecierpliwiony: "Dlaczego nie wszczynacie dysputy teologicznej? Przecież jesteście bardzo mądrzy i jest tyle wspaniałych tematów?". Na co jeden ze starych rabinów odpowiada mrukliwie: "Ja wiem wszystko. On wie wszystko. O czym tu gadać?". :-)
Też testuje od kilku dni Adamy A8H na biurku.. przepiękna super lekka średnica, podobnie jak góra ze wstęgi.. i potężny bas, chodź wychodzą u mnie ostro NULL'e w pomieszczeniu (trzeba będzie powalczyć z wytłumieniem).. przy krótkim biurku polecam spróbować ustawić je na odwrót (twitterami na zewnątrz, oczywiście kąt frontu musi być prostopadle do słuchającego)...
Jak zwykle absolutnie świetna recenzja.
Normalnie szczęka mi opadła XD. Świetna recenzja na podstawie danych producenta, pomiarach i własnych odczuciach popartych wieloletnim doświadczeniem ... powinien Pan na końcu pozdrowić wszelkich szarlatanów parających się szeroko pojętym audio voodoo, bro sience czy jak to tam nazwać ...
Bardzo ciekawa recenzja
Aż chce się ich posłuchać
Przydałby sie jakis odcinek z podstaw u Pana na kanale. Żeby kompletnie zieloni użytkownicy mogli zorientować się w fachowym jezyku.
Czekam i czekam, ale chyba sie nie doczekam.
Super odcinek. Bardzo dziękuję.
Serdecznie pozdrawiam Pana Tomasza i Szanownych Widzów! ❤🙂 🔊
Oczywiście 👍
Fajnie byłoby zobaczyć A/B test z SC3070.
No jak zwykle rewelacyjny test (POMIARY). SUPER!!!
No ok test udowadnia, że można wpisać w matrycę korekcji DSP ładny filtr FIR i grać lepiej, niż bez tego. Jest to ani nie nowe ani nie odkrywcze. Każdy może sobie tym sposobem zrobić takie monitory kupując dobrego Diraca. Tyle, że skoryguje też pomieszczenie. A które monitory miały wcześniej DSP i też grały nieźle? A które nie miały DSP a grały jakby miały? A może warto zacząć ruszać temat DSP w krajowym zabetonowanym światku, jako po prostu nowsze i lepsze rozwiązanie?
Pamiętam gdy kilka lat temu głośniki tej firmy zadebiutowały na rynku Pro-Audio - Adam i Eva ;)
Ale patrzę na pomiary i na tą delikatną 'dziurę' w okolicy 1-3kHz gdzie zbiegają swoje pasma przetworniki - trochę duży dołek w porównaniu z wybijającym się pasmiem AMT. Chyba że, coś w charakterze grania membrany tego midwoofera zadecydowało o takim strojeniu. Z reguły filtry LR powodują dołek w charakterystyce kierunkowej w rejonie zwrotnicy, więc oczekiwałbym raczej podbicia lub też płaskiej charakterystyki w tym rejonie (?).
Ta opadająca ch-ka pomiaru gł. niskośredniotonowego wynika z pomiaru w bardzo bliskim polu i nie uwzględnia efektu dyfrakcji obudowy. Gdyby pomiar byłby wykonany w odległości większej niż 0,5m, pomiar byłby odzwierciedleniem pełnego pasma bez tweetera - prawie płaski jak stół do 1kHz. Zaletą pomiaru w bardzo bliskiej odległości jest jednak wgląd w rezonanse jakie przetwarza membrana.
Jestem ciekaw jak ten AMT prezentuje się w porównaniu z podobnym produktem z SB Acoustics, Eton czy też dość znanych Mundorfów.
Średnioniskotonowy oprócz tej dość ciekawej membrany, najprawdopodobniej używa pierścienia demodulacyjnego - przynajmniej to co pokazują zniekształcenia na to sugeruje.
Szkoda że Erin z Erin's Audio Corner zaprzestał pomiarów systemem Klippel - niektóre z przedstawionych przez niego głośników są naprawdę godne uwagi.
Dziękuję za Pana test :) właśnie poszukuję czegoś a'la studyjnego: oglądać YT, słuchać w tle muzyki, ale też samemu tworzyć filmy szkoleniowe & na YT i właśnie zacząłem szukać... od jednego z Pana filmów :) Zdecydowanie więcej bym chciał usłyszeć o Pana odczuciach co do dźwięku, bo na wykresach może fajnie wychodzić, a odsłuch to odsłuch jeszcze kogoś "osłuchanego"... Zastanawiam się też, jak by było z modelem 3070 - 3 drożnym, skoro 2 drożny tak fajnie wychodzi.
Jestem pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu i elokwencji, jakie Pan przedstawia w tej recenzji, nie mogę się doczekać następnych materiałów. Czy do SC2070 można również dokupić dedykowany subwoofer?
Tak, TS110 albo TS112 będą odpowiednie.
Chętnie bym ich posłuchał, zwłaszcza, że jeszcze nie spotkałem dobrze grającego zestawu opartego na głośnikach wstęgowych a chciałbym taki usłyszeć. We wstęgowcach wokal zawsze mi brzmi "jak z głośników".
Jakbyś chciał posłuchać głośników wstęgowych to akurat w prezentowanym modelu one nie występują
Zawsze fascynowały mnie monitory eve audio.
chciałbym posiąść taką wiedzę na temat audio :)
Jak zawsze ... cudnie z perpetum wiedzy nie do zagięcia i za to Pana uwielbiam :) Panie Tomaszu Eve Audio SC2070 czy ADAM A8H pomijając już różnicę cenową... Myślę że pomieszczenia akustycznie mamy podobne ok 4m/4m z izolacją jak u mnie addictive sounds panele + apama. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź wiem,wiem nie ma złotego środka :) No i w podobnym przedziale mamy jeszcze FOCAL Trio6 Be ... rany oszaleć można to trochę tak jak z powiedzeniem audiofili "Najlepsze są te graty których jeszcze nie mamy" no ale na kim można polegać jak nie na Panu i 0dB.pl?
Po drodze są jeszcze SC3070, które będą zdecydowanie bliżej cenowo do A8H, a są już trójdrożne i te dwa modele są nieco mniejsze, więc łatwiej też będzie ustawić w pomieszczeniu. W przypadku Trio6 dobrze siedzieć już od nich trochę dalej - zerknąłem w instrukcję to min. 1,5m, ale sugerowane jest koło 2m. Na to też trzeba zwrócić uwagę. ;)
Kwestia gustu już, co kto lubi i na czym się komu dobrze pracuje. Najlepiej posłuchać w sklepie muzycznym albo zamówić i przetestować w domu jedne obok drugich.
Nie podejmę za Pana decyzji :-) Przy wyborze monitorów pojawia się zbyt dużo zmiennych, z których doświadczenie jest na jednym krańcu a posiadana suma pieniędzy na drugim. Gdzieś pomiędzy są potrzeby, przyzwyczajenia, preferencje, właściwości akustyczne pomieszczenia, to, jak głośno lubimy słuchać, ile mamy miejsca i wiele, wiele innych... Z mojego punktu widzenia SC2070 grają ładnie i precyzyjnie, zaś A8H ekstremalnie precyzyjnie.
@@0dB-pl Dziękuję 💫💫💫
O, moje nowe monitory w recenzjii :) Co do kwestii 2 vs 3-drożne konstrukcji zawsze myślałem o tym w ten sposób, że ilość crossoverów=ilość problemów w dźwięku. 1 crossover to przekłamanie tylko w 1 zakresie, 2 crossovery to przekłamanie już w 2 zakresach częstotliwości. Dziwi mnie fakt, że nikt nie produkuje monitorów szerokopasmowych (poza Auratone i ich kopiami, ale to bardziej driver średniotonowy w obudowie niż głośnik który ma za zadanie grać całym pasmem). Przydało by się zobaczyć tego typu nowoczesne konstrukcje na rynku, bo Auratone pomimo, że wykonuje swoje zadanie wyśmienicie jako drugi odsłuch, to jest jednak mocno ograniczony pasmowo w górze, co niekiedy prowadzi do złych decyzji przy robieniu eq z jego użyciem (mówię jako posiadacz Auratone). Wracając do SC2070 jestem z nich bardzo zadowolony i jedyna ich wada dla mnie to lekkie wycofanie w zakresie częstotliwości crossovera (rozmycie dźwięku w tym miejscu).
A miałeś styczność z monitorami Adam audio A7x? (eve audio powstało z powodu "kłótni" wspólników adam audio - rozeszli się i ten drugi założył Eve, dlatego obie firmy mają podobne rozwiązania - np te wstęgowe tweetery)
Pytam bo mam a7x od dawna i ciekawi mnie czy te są lepsze czy tak samo dobre.
@@Radek__ sc2070 to inna klasa monitorów niż A7x (półka wyżej lub dwie). Tweetery z Adamów nigdy mi się nie podobały brzmieniowo, te z Eve SC2070 są znacznie bardziej gładkie i "podobne" do standardowych kopułek, w takim sensie, że góra brzmi bardzo naturalnie i miękko dla ucha, wręcz zapomina się, że są to tweetery AMT. Bas w SC2070 schodzi naprawdę nisko i jest bardzo precyzyjny - ruchy o 0.25-0.5dB przy eq są łatwo słyszalne w zakresie 40-500Hz przykładowo.
@@huberttorzewski Co do basu to A7 i a7x mają dedykowany subwoofer Adam Sub7, dlatego mają wycięty bardzo niski dół - więc "wiedziały gały co brały". Trzeba by jeszcze zaznaczyć do czego potrzebe są takie monitory - bo mi osobiście potrzebna jest ostra góra (np monitory adam, słuchawki beyerdynamic) do masteringu. Na ciepłych, miłych dla uszu słychawkach/monitorach, które mają służyć do słuchania muzyki albo robienia mixu cieżko jest zrobić dobry mastering.
ALe dziękuje za opinie - informacja, że góra jest spokojniejsza, gładsza, cieplejsza mi już wystarczy żeby te eve zdyskfalifikować.
@@Radek__ do Eve można również dobrać subwoofer TS112 jeśli ktoś chce mieć zejście pod 30Hz, ale osobiście nie widzę potrzeby.. Z monitorami studyjnymi jest generalnie jak z butami - trzeba dobrać pod siebie. Mi się doskonale pracuje na Eve bo pokazują ogromną ilość detali, a jak czegoś mi brakuje to przełączam się na inny odsłuch który gra odwrotnie do nich pod względem charakterystyki i od razu wiem co trzeba zrobić. Poza tym polecam samemu ich posłuchać i na nich popracować przed wydaniem osądu :) Jak ktoś chce ostra górkę to kupuje APS Coax np. - tam to dopiero wali po uszach :)
Dziękuję za wyczerpującą recenzję - wspaniale się jej słucha. Gdyby trafił Pan na monitory godne polecenia za połowę ceny prezentowanych Eve Audio SC2070 proszę podzielić się wrażeniami. Pozdrawiam.
Pełna profeska!
Świetna recenzja. Eve jak to Eve. Ja powiem jednak, ze ten design już mogli by odświeżyć. Te śruby na wierzchu … 😮
Wygląd nigdy nie był najmocniejsza stroną Eve Audio, chociaż ten model akurat prezentuje się nieco lepiej niż sc207. Ale fakt, mogliby zrobić coś nowego w końcu. Jeśli chodzi o sam wygląd to wygrywają chyba DynAudio :)
@@huberttorzewski ATC wyglądają tak samo od 40 lat albo i dłużej i jakoś nie ma problemu ;))))
@@acotojest322 no ATC mają mocno przestarzały wygląd, ale nie dla wyglądu ludzie je kupują :)
Panie Tomaszu a jakich kolumn używa pan w domowym systemie stereo?
Nie mam domowego systemu stereo :-) Ja nie słucham muzyki, ja z nią pracuję...
@@0dB-pl więc jak tu panu ufać? 😆
Bardzo ale to bardzo dobry opis głośników🙂
Ciągle się zastanawiam czy można by używać takich monitorów do codziennego słuchania muzyki w domu.
Oczywiście ze można ,choc na pewno mniej wybaczają niż normalne kolumny wiec wiele płyt można znielubic
czy nie mógł by Pan zrobić filmu o monitorach Geneleck ?
Doceniam Pana perfekcjonizm
Nie wiem czy ludzie są ślepi ale jak wół jest napisane że film zawiera płatną promocję. Wszyscy kłócący się stracili czas, bo prawda jest od razu wiadoma. A co do filmu, nieważne jak dobre są te kolumny, film ten pozostaje dla mnie zwykłą reklamówką. W audio o jakości można przekonać się wyłącznie na własne uszy.
Platna promovcja. Zegnam.
To szmelc.
Widzę, że PMC zostały zastąpione przez A8H :) Świetny wybór, ja póki co zostanę przy swoich APSach. Pozdrawiam!
Po trzech dekonstrukcjach zrobionych na A8H w końcu się poddałem... Nawet ja musiałem przyznać, że PMC były zbyt wyrozumiałe do tak precyzyjnej roboty.
Zastanawia mnie, co uwaza osoba, ktora zajmuje sie akustyka na codzien o wzmacniaczach klasy D. Ja jestem purysta "starej daty" i nie przemawia do mnie ta klasa.
Wszystko siedzi w głowie, kwestia przełamania się. Ja lata temu nie dopuszczałem możliwości zasilania końcówki mocy zasilaczem impulsowym, który kojarzył mi się wyłącznie z telewizorami i komputerami, a ostatnio serwisowałem taki właśnie i mimo kilkunastu lat pracy zasilacz był w doskonałej formie, nie zaśmiecał sygnału, a problem był w źle zaprojektowanym optycznym limiterze. Każdy projekt można wykonać dobrze, lub go schrzanić, niezależnie według jakiej koncepcji jest zbudowany. Przy obecnych cenach miedzi i stali dąży się do redukcji tych materiałów w celu obniżenia kosztów. Stąd coraz rzadziej można spotkać tradycyjny transformator. Są też "naciski" na jak najmniejsze marnowanie energii elektrycznej, stąd wysokosprawne wzmacniacze klasy D. Żeby nie było, też jestem tradycjonalistą i lubię się ogrzać przy lampach elektronowych i uważam, że są miejsca, gdzie nie da się ich zastąpić żadną emulacją, bądź "wtyczką". Niestety ceny lamp ostatnio poszybowały ostro w górę, z czego nie jestem zadowolony.
Chciałbym kiedyś posłuchać jak brzmi muzyka w studio bo domyślam się, że daleko inaczej niż w domu. Ciekawi mnie też dlaczego pomimo z tego co wiem dość specyficznego grania odsłuchu w studio niektóre płyty są tak źle zmasterowane i nie da się ich słuchać w domu a niektóre to uczta dla uszu.
Tak, w studiu wszystko brzmi inaczej, z reguły znacznie lepiej. A ostateczna finalizacja to głównie kwestia oczekiwań wydawcy i jego założeń co do oczekiwań odbiorców.
Zastanawiam sie, czy uzywal Pan sluchawek dzialajacych w oparciu o przewodnictwo kostne i jakie ma Pan wrazenia. W koncu pomijamy tu wszystkie glosniki, powietrze itp.
Nie, ale bardzo często miksowałem koncerty w zatyczkach. Wyraźniej słychać proporcje i poszczególne instrumenty, choć trochę głupio wygląda, gdy akustyk ma zatyczki w uszach...
SC2070 czy SC3070? Panie Tomaszu miał Pan do czynienia z 3070?
Proponuję posłuchać 3droznych adam audio 3v to zmieni pan zdanie o tym typowo marketingowo zrobionym produkcie. Pasmo przenoszenia 40-60 kHz i więcej nadają przestrzenności.a tu 25. Proszę posluchac np wstęg owych expolinearow . DsP jednak wprowadza przesunięcia fazowe i jest hałas od tych 40 Hz do 25 tys ale nie muzyka. Rozumiem że wątek sponsorowany i wypada chwalić. Ale nie zachwycajmy sie tym co można bez problemu uzyskać i uzyskano na konstrukcjach dwudroznych. Co do ceny to jeśli ktoś twierdzi że to dużo widocznie nie słuchał zestawów w cenie samochodu czy domku. Wtedy nie było by pytań dlaczego to kosztuje bo to brzmi
chcę to!
Panie kochany, kto tam dziś wsłuchuje sie w korekcje w pasma itp. dziś społeczeństwo jest na tyle tępe muzycznie ze dużej większości wystarczy sam subwufer
I oczywiście bt.😅
@@jarekmarek4171 akurat BT ale 5.2 przesyla juz dzwiek bezstratnie , Odnosnie suwofera czy modnych soundbarów racja.
@@VIOLATOR1974r No, troszkę to chyba naciągane .
W najwyższym obecnie standardzie (Ldac,aptxHD) kaganiec mamy przy 990kbps i nie będzie to stała wartość , kiedy warunki transmisji się pogorszą.
haha jak nie jebnie basem to znaczy ze sprzet jest do dupy, odkad zyje znam ludzi ktorzy tak mysla i nawet nie warto tlumaczyc ze muzyka to nie sam bas a bas sam w sobie dzieli sie na warstwy i tak nigdy tego nie uslysza na tandetnym sprzecie
@@soulfulfool No tak, nie da sie wytłumaczyć co to jest muzyka ani selekcja ani korekcja, baran z osłem poczuje dopiero wystrzał z armaty.
Pozdrawiam
poprosze o analize glosnikow omnipolarnych - zalety wady , z punktu widzenia inzynierii dzwieku. dlaczego kierunkowe tweetery i midrange sa "lepsze" ?
Witam, przetestował by Pan kolumny Elac DBR-62 i ocenił ich brzmienie.
116 decybeli .... sztos
polecam sprawdzić nowe Neumanny KH150, ten wysokotonowy w EVE jest zbyt wybaczający do studia
Te Neumany są też fenomenalne ... ale znacznie droższe (jakieś 40%).
A może coś o Tannoy FSM ? Studio monitory.
😂 Jak babcię kocham nawet mi się nie chce patrzeć na te pudełka
Czy zaglądając do środka slota z latarką, widać długość kanalu BR?
Buduję subwoofer 222 litry i w kilku programach, w tym Winisd, wylicza mi długość kanału na 45-55 mm. Czyli 2-3x grubość płyty 18mm. Wychodzi, że wystarczy dokleić jedną lub dwie grubości od stodka w postaci listwy.
Czy taki port BR będzie spełniał swoja rolę jak należy? Czy to będzie grało?
Głośnik 12": Qts=0,6, Fs=27Hz, Vas=106 litrów.
Liczy się nie tyle głębokość ile sumaryczna kubatura portu bass-reflex, która definiuje masę powietrza w porcie. Tę masę się następnie dopasowuje do sprężystości środowiska wewnątrz obudowy z uwzględnieniem parametrów mechanicznych głośników, czyli T-S. Na moje oko 55 mm to trochę zbyt mało - nigdzie nie widziałem tak płytkich portów.
@@0dB-pl
Dzięki za odpowiedź.
Winisd jest wszak nieomylny, a obudowa jest "ogromna". Czas na testy praktyczne. Chodziło mi właśnie o zdanie praktyka. Czy występuje w realu sam slot bez tunelu? Jednak powierzchnia przekroju x grubość ścianki przedniej to jest "jakaś" objętość.
Jako ciekawostka w Winisd 18mm odpowiada 35 Hz, 2x18mm - 32 Hz, 3x18mm - 30 Hz.
Po co zwrotnice w takim zestawie? Do strojenia wystarczy to co na plycie tylnej.
,, Teraz gramy ósemeczki- ta, ta, ta, ta. Ta, ta, ta, ta.
A teraz szesnasteczki- triam, triam, triam ".
Cytuje naszego nauczyciela muzyki ze szkoły podstawowej.
On to normalnie robił gębą ( jednodrożną).
Jest jeszcze nos. I do tego sam jest dwudrożny. 😅
Największym mankamentem tych monitorów jest konwersja wejściowego sygnału analogowego na cyfrowy. Wielu realizatorów przez to unika tego modelu.
oraz trochę dziwi mnie ze nie ma wejścia po cyfrze. wpuszczasz analog, tylko po żeby dokonać konwersji do cyfry, cokolwiek dziwne podejście.
w tym przedziale cenowym znajdziemy już coraz mniej rozwiązań bez cyfrowej konwersji, bo tak to wygląda również w np. Adamach, Dynaudio, niektórych modelach Neumanna, Genelecach, a nawet w hi-endowych PMC czy Barefootach.
@@at_andrzej zgadza sie. zmierzam do tego ze skoro juz pakujesz przetworniki i sa one na pokladzie i sygnal audio jest zawsze konwersja cyfry na prad, to fajnie by bylo moc wejsc do owych przetworniko bezposrednio np.: stare Roland DS50A. dodanie dodatkowego zlacza na tylnej plycie nie powinno jakos radykalnie zwiekszyc kosztow produkcji ?
@@cedynski no jeszcze konwerter sample rate, ale jasne - przydałaby się taka opcja
Zakładając jakość współczesnych przetworników, uważam, że mankament to zbyt dużo powiedziane, bo raczej mało prawdopodobne aby w ślepym teście wykazać różnicę po dwukrotnej konwersji. Powoli można myśleć o tym jak o standardzie, bo monitorów bazujących na dsp jest coraz więcej i też nie wszystkie mają wejścia cyfrowe.
Hello! If you could only keep one pair of monitors to mix and master, which one is better from your point of view? Eve audio SC307 or SC2070?
I've compared those two and SC2070 have better sense of depth and they are easier to place than SC307. Also new tweeter in SC2070 sounds more mellow in highs, but have better transient response.
Co pan sądzi o głośnikach szerokopasmowych ?
Nadal czekamy na recke klasikow 2020!
Podłączam się . Posiadam takowe i teraz kończę traktowanie pokoju i ustawienia .
Mam na koncie maraton Warszawski powiem na wstępie. Przyśnił mi się pan ostatniej nocy ze biegł pan w okolicznej miejscowości a ja za panem i potem nagle droga się stała przepaścią i były słupki pokryte śniegiem a pan niczym nie przejęty biegł dalej szybkim tempem.
Dobrze, że nie mają dziury na 3kHz jak to się w SC207 zdarzyło.
Bo SC207 są zbyt wysoko cięte w stosunku do tak dużego woofera. ... a nie mogą być cięte niżej, bo tweeterek nie da rady grać tak nisko jak tweeter w SC2070.
Ja rozumiem .
Nie rozumiem jednak tendencji do pomijania średnich tak waznych częstotliwości.
Słyszał Pan PMC 6 i 6-2?
Nie, jeszcze nie miałem okazji.
No ja tak samo uwazam za te pieniadze zawsze bym wolal A8H - bo zawsze dobrej klasy 3-way monitor jest lepszy niz nawet najlepszej klasy 2-way w moim rozrachunku... Ja co prawda odeslalem adamy a8h z powodu zbyt niskiego SPL (109DB per pair 1m) i wlasnie czekam na Focal trio 11BE ktore sa ponoc jeszcze o oczko wyzej niz A8H + maja 118DB SPL... Zobaczymy jak to zagra :)
Zestaw trójdrożny w bliskim polu wyrządzi krzywdę twoim miksom. Po to są dwudrożne
fajny pan jesteś
Efektownie czy efektywnie ...........
Zawsze będę uważał, że do domu (co wcale nie oznacza słabej jakości, bo w domu) takie monitory to totalnie zbędny wydatek. Przeginają z ceną, a wcale to nie jest przecież żaden kosmos, żeby kosztował takie pieniądze. Jeśli ktoś ma studio i chce się chwalić drogimi monitorami, to ok. Z o wiele wiele tańszymi monitorami można robić taką jakość muzy, że szczęka opada, zwłaszcza dodając do tego odsłuch na słuchawkach jako dodatkowy. Panuje wśród młodych ludzi niepoważny pogląd, że jeśli coś robić na poważnie, to monitory muszą kosztować kilka tysięcy za sztukę. Bzdura! Mogą, ale nie muszą. Jest znacznie więcej elementów mających wpływ na jakość tego, co zrobi człowiek z dźwiękiem, niż tylko monitory, a ludzie by tak chcieli, aby władować 10 tys w monitory i już mieć rewelacyjny efekt gwarantowany. Nie tędy droga, ale jeśli ktoś chce tracić bez sensu kasę, bo jej ma w brud, to jego sprawa. 😁
Oczywiście masz rację, są np monitory JBL 305p które kosztują grosze (uczy się na nich mój syn) i zrobię na nich tak samo dobry miks jak na Barefoot Micromain 27 które posiadam w studio. Często ludzie sugerując się filmikami wydają krocie na monitory całkiem nie warte takiego wydatku (dokładnie tak jest z SC2070), a zdecydowanie zrobią swój mix z głową lepiej na monitorach o niebo tańszych, czy to JBL, tanie Focale z linii Alpha, Kali Audio czy nasze rodzime Klasiki. Ale skoro wspaniałe Eve Audio oferują dźwięk tak idealny :-) to banki udzielają kredyty. Nonsens.
@@MTEC-Electronics dobrze to uzupełniłeś
poważna sprawa
Super wielkie G. Jakoś nie widzę newsów o zmianach w podręcznikach fizyki po to by te pudełka od zapałek mogły zagrać.
how it sounds compared to sc307.
Pytanie o wzmacniacze w klasie D , czyli urządzenie które generuje szereg impulsów które dopiero po filtracji nabierają kształtu przebiegu sinusoidalnego.
Ten rodzaj wzmacniaczy nie jest szanowany w purystycznym świecie audio. Jak widzę w przypadku produkcji dzwięku nie ma pan zastrzeżeń.
Może pan opisać czy zastosowanie aktywnych monitorów że wzmacniaczem cyfrowym sposób wpłynęło negatywnie na dzwięk w jakimś aspekcie brzmienia?
Żadne znane mi nieaudiofilskie analizy pracy wysokiej klasy wzmacniaczy PWM nie potwierdzają ich gorszej jakości względem konstrukcji liniowych. Uczestniczyłem w kilku "ślepych" porównaniach, które również nic takiego nie wykazały. Myślę, że kluczem do tematu jest ekonomia i marketing, a różnice, jeśli w ogóle będą mogły być zaobserwowane, będą miały jakieś znaczenie dla ułamka procenta słuchaczy. Ja do nich nie należę.
Są to totalne bzdury ludzi, którzy będą zawsze bredzić takie rzeczy, bo po prostu muszą. Elektroniki nie rozumieją ni w ząb, ale wiedzą wszystko. 😂 Brać, posłuchać, test ślepy zrobić, a nie słuchać pajaców audiofilów, którzy z jakością mają niewiele wspólnego, prędzej z wierzeniami i voodoo.
Ostatnio widziałem, jak te pajace opowiadały o destrukcyjnym wpływie klawiatury PC na jakość dźwięku z komputera!! Użycie takiej z innym układem klawiszy zmienia dźwięk drastycznie!! 😂 Ich można brać poważnie?? Ocena jest tylko jedna
@@BartekEVH oj tam klawiatura, podstawka pod kabel wg. tych audiomisjonarzy potrafi sprawić że czuć fizyczną obecność artystów w pokoju 😂😂😂
@@ack4635 tak tak, oni mają w ogóle takie zdolności i właściwości, jakich my zwykli śmiertelnicy nie znamy 😆
Hello, can you kindly script what was said in this video so that it can be translated . Thank You.
Good idea. Here you are: bit.ly/SC2070Script_PL
za miesiac kupuje nowe audio hmm pomyslimy
🤓😍
Nie ma granic technologii i rzeczy prawie idealnych
Wszystko to pięknie - ale co ja (serwisant) z tego będę miał?
Chodzi o porządną (ze schematem ideowym) serwisówkę, udostępnioną przez producenta.
Jak to jest, że do sprzętu audio wyprodukowanego przed przeniesieniem fabryk do ChRL schematy dostępne a teraz nie? Potrzebna specjalna dyrektywa z komisariatu UE?
Co do samej konstrukcji - wysokotonowce wyglądają na "wstęgi". Może i ładnie grają ale
zbyt delikatne, kiedy taka się uszkodzi to umarł w butach.
Chyba od tego teraz są autoryzowane serwisy, które mają temat ogarnięty, bo dlaczego mieliby dawać schemat do ogólnej informacji... Kiedyś nie martwiono się o patenty, a dzisiaj to trochę inny świat.
@@noiseconnector Autoryzowane serwisy? Po co? Przy tak dużej relacji kosztu wytworzenia do ceny detalicznej, nikt nie będzie się przejmował serwisem. Wielkie sieciówki od dawna kupują nowe markowe! produkty bez jakiejkolwiek gwarancji producenta i jakoś wszyscy na tym zarabiają.
@@pablopicasso6173 No jednak w realiach sprzętu profesjonalnego to autoryzowany serwis chyba jednak ma znaczenie. ;) Choćby dla prestiżu danej marki i spełnienia wytycznych, że nikt nie odwali fuszerki.
trochę odbiegnę od tematu, ale głos radia z młodości,
pozdrawiam
🎶👍🏿
Koszt jednego ponad 1000$
Myślę, że moje stare Yamahy MSP 10 studio, wciągnęły by te kolumny 🤔
Miałem MSP-5 i SC205 brzmiały inaczej, ale niekoniecznie lepiej.
nie ma granic technologii
Genelec 8351 miażdzy zakresem i niskimi poziomami zniekształceń harmonicznych. Tego się przebić już nie da chyba.
Miażdżą ale jedynie ceną.
tylko kosztuje ponad 3 razy tyle i jest rozwiązaniem trójdrożnym, takżeeeeeeee
ruclips.net/video/_R_5fFpVdFA/видео.html
ma to sens jezeli wydasz na penele wyciszajace podobna sume 30-50tys w duzym pokoju 4mx6m
Hmmmmm - moje monitory Klipscha (600M) - absolutnie nie studyjne,ale do czystego fanu - mają podział zwrotnicy na.....1500Hz. No i?
No i bardzo dobrze 😀. Choć podejrzewam, ze to raczej 1k8, driver w trąbie i spora mielizna w środku. Co nie zmienia faktu, ze to fajne i tanie głośniki do niezobowiązującej lektury sonicznej 👍
Tu masz monitor bliskiego pola, nastawiony na liniową reprodukcję. Klipsche od zawsze znane były ze swojej V-kształtnej charakterystyki, powszechnie kojarzonej właśnie z „fanem”. Dlatego nie przeszkadza im (a wręcz służy) zapaść w środku częstotliwości.
@@wooowoo6291 Ja rozumiem różnice między monitorami studyjnymi a głośnikami "do słuchania" i nie o tym pisałem. Autor w materiale jest zaskoczony/wzruszony tym, że podział zwrotnicy w tych głośnikach przebiega na (nie pamiętam już) 1700 czy 1800Hz. A KLIPSCH od dość dawna wkłada bardzo nisko dzielone zwrotnice. Ja mam 1500Hz. I to właśnie dzięki specyficznej tubowej kopułce - która dość dobrze radzi sobie od niskich (jak na driver) częstotliwości. Dlaczego? Bo duża tuba pogłaśnia te niskie tony od 1500Hz wzwyż. Na wycofanie średnicy nie narzekam, a kocham wokal i gitary....
A jak przy tych monitorach wypadly by Philips FWB-MCM 11? ;)
@@motorynkar1 To również nie monitory. I co więcej, mają pewien nadmiar góry. Może dlatego, że miałem je z wieżą z lampą (do której były dedykowane). Z pewnością nie dorastają ani liniowością ani rozdzielczością czy przejrzystością. Nie myl taniego wstęgowca z AMT. AMT jest znacznie szybszy i mocniejszy.
Posłuchałem sobie ich w salonie i tak na prawdę już zdecydowanie lepsze są nasze Polskie Klasik-i (których nie lubię) ale już zestawiając 2070 z podobnym przedziałem cenowym w tym przypadku Focal Solo6 wypadły baardzo blado. Chore jest stosowanie cyfrowych tanich Chińskich końcówek i DSP w paśmie wyższym niż 300hz aby obniżyć cenę systemu.
Cóż niestety to już nie pierwszy raz i nie wierzę już w szczerość Pana ocen i kończę niestety subskrypcję 0db.
Z żalem pozdrawiam.
W salonie to sobie można słuchać 🤣... Mam SC205 z TS107 od dziesięciu lat. Słyszałem inne monitory w podobnej cenie i żadne nie były tak precyzyjne i analityczne. W porównaniu do Adamów np to klasa wyżej. Pitolisz pan głupoty
@@DjDeepFog Cóż współczuję całkowitego braku rozwoju przez 10 lat, ale bywa. Pomieszczenie do odsłuchu monitorów w salonie, w którym kupuję najwięcej sprzętu ma znakomitą adaptację akustyczną, nawet ma atrapę, kawałka konsoli SSL 9000 aby imitować odbicia, to największy salon muzyczny w Moskwie, nie salon w koziej wólce. Żadne monitory nie są tak analityczne jak budżetowe Eve? :-) Może należy posłuchać jakichś Focali, Barefoot-ów czy Amphion-ów One? Żadnie nie są tak analityczne, no to się nie dziwię brakiem rozwoju, chyba należy udać się do audiologa i wykonać audiometrię?
Co sądzisz o Adamach A7V?
5 cali nie odda żadnego dołu, zapomnijcie
no przecież 0db przedstawil pomiary i jakos ten dół widać, więc rozwiń myśl
ja mam Visaton AL170 - hiendowy woofer alu 17cm i przenaszą od 29hz,
@@rosandpl wykres to jedno a odsłuch to drugie, nie ma szans by takie maleństwo oddało dynamikę basu
@@ObnoxiusBrat
oczywiście, pisząc o swoich miałem na myśli też odsłuch, a mam porównanie do woofera 25cm również Visatona, miałem kiedyś większe kolumny na nich zbudowane, to był również HI-endowy głośnik i ta 17AL w niczym mu nie ustępuje, a wręcz przewyższa, bo bas jest bardziej energiczny - żwawy, niżej nie schodzi, ale już niżej jak 29hz tak naprawdę to nie potrzeba. Kolumna ma 30 litrów i niesie od 29hz, coś wspaniałego. Do dziś je sprzedają w formie kitu (obudowę trzeba samemu się postarać)
Ja swoje kolumny z 13 cm wooferami podparłem 17 calowym subwooferem.
Powiem tak. Zestroilem subwoofer tak, żeby nie odczuwać większej ilości basu, a zaczynam ciąć bas od 200Hz. Rezosnas tego subwoofera są przesunięty w okolice 17Hz jak pamiętam, natomiast kolumny mają rezonans w okolicach 34Hz.
Teraz mam twardszy mniej pompowany bas. Zestawu używam do KD i nie muszę się martwić że mi membrany wyskakują z koszy.
Podsumowując. W muzyce większe membrany nie są potrzebne, chyba że ktoś katuje "bass I love you"
Przeciez ludzkie ucho i tak tego nie uslyszy😆W Twoim wieku napewno.Nie lubie Bas Reflex z tylu🥴Pozdrawiam🤟Wystarcza mi KRK.Nigdy nie zawodza w tym przedziale cenowym.
Made in China?
"Components Made in China"
Tak samo jak a8h zreszta tez wyprodukowane i zlozone w Chinach... Jedyna rzecz MADE IN GERMANY to glosnik wysokotonowy
dlaczego te drogie monitory sa w pudle ze sciankami rownoleglymi? Kazdy szanujacy sie producent uzywa ksztaltow eliptycznych Estelon, Magico Raidho TAD Borresen albo Genelec
Założę się też że nie posiadają ani wewnętrznych usztywnień, ani paneli zmniejszających rezonans płyt. Takie przynajmniej miałem wrażenie po 'obstukaniu monitorów Adam.
Zaraz wszyscy łykną to jak pelikany i polecą do sklepu, nie doczytawszy że ten tzw. test jest materiałem sponsorowanym 😂😂😂
Jeżeli chce się mieć rzetelne recenzje to trzeba szukać w zagranicznych źródłach. W zasadzie to się tyczy całej elektroniki, nie tylko grającej. Obserwuję ten rynek (sprzętu audio) od początku normalności, czyli od 1990 roku. Na przestrzeni lat wychodziło wiele czasopism o tej tematyce, mniej lub bardziej "audiofilskie". Szybko można było się zorientować, że recenzje to w sumie reklamy. W tych czasopismach stricte audiofilskich, to już był kabaret. Recenzje to były takie kwieciste baśniowe fantasmagorie, że szkoda było pieniędzy na nie, szkoda było w ogóle niszczyć las by to wydać. Co najwyżej to można było sobie obrazki pooglądać, na czytanie tych sfabrykowanych recenzji to szkoda było czasu, bo z nich nic nie wynikało konkretnego. Wielu melomanów na to się nabierało biorąc te recenzje za dobrą monetę, potem po zakupie w ciemno, bez przesłuchania, często był płacz. Ja komplet tych gazet kupowałem do mniej więcej dwutysięcznego roku, potem sporadycznie. Te gazety dla "audiofilów" to jedna wielka reklama dystrybutorów, którzy do tych "testów" dostarczali sprzęt. Sytuacja jest oczywista. Jak coś złego by napisali, to żegnaj dostępie do sprzętu! Za granicą, oprócz takich źródeł typowo reklamowych, są i źródła niezależne, które bazują na tym, co sami zdobędą , więc na dystrybutorów mają "wywalone". Dziś gazety zostały zastąpione kanałami YT, wiec nie ma co się dziwić, że jest uprawiany mniej lub bardziej oczywisty amplifying internetowy. Ja bym tego negatywnie nie postrzegał, natomiast ważne jest, by mieć tego świadomość i nie dać się wodzić za nos, czy sobie coś wmówić. To co jest mówione na temat czegoś, to trzeba po prostu traktować jako informację katalogową, a nie jako prawdę objawioną.
małe gebelsowskie pierdziawki... przereklamowane jak całe niemcy !
Challenger M-105 + A-S701 i to dopiero zagra... Panie Tomaszu
panie pan sie nie znasz nie wiesz o co nawet chodzi w głosnikach
Taaa, i realizator nagrania w studiu ma "przerobić" słuch pod chiński DSP w SC2070, tak, jak zrobił to pan? Dobrze, że większość nie jest pod wpływem wpływów z reklamy tego monitora.
Procesor dźwięku w kolumnie... Można i tak poprawiać gniota.
12 minut gadającej głowy i poezji audio o czymś, co można zawrzeć w w kilku zdaniach.
Super
to test monitorów, dwu drożne, trzy drożne, ale nic tak pięknie nie oddaje barwy, jak moje BOSE 601 z ośmioma głośnikami w jednym pudełku, choć niewiele większe
Zestaw dwódrożny....jak by producent nie kombinował to zawsze wyjdzie coś kosztem czegoś, podział pracy głośników w nie optymalnym miejscu pasma akustycznego to zdecydowanie zły pomysł. Co do ceny...chora i to konkretnie, raczej nie spodziewam się tłumów chetnych do zakupienia, w tym przedziale cenowym można zdobyć zestaw o zdecydowanie lepszych parametrach.
dobra reklama płatna.Bambusy dadzą się nabrać
Bład! To właśnie bambusy rosnące w ciemnych, ustronnych zagajnikach, które niczego dotąd nie widziały ani nie słyszały, wyzywają wszystkich od bambusów. Bo w swoich bambusowym móżdżkach nie mieści im się, że Ci spoza zagajnika nie czyhają na ich grosze i mogą dawać im rzetelne informacje. Ot, taki los prawdziwego bambusa.
@@wooowoo6291 Problem w tym, że on czaruje "rzetelnymi informacjami".
To aż się rzuca w oczy, że to płatna reklama [w sumie powinienem powiedzieć w uszy skoro chodzi o audio ;) ] Już sam tytuł na to wskazuje. Nie ma i nie będzie idealnych zestawów głośnikowych. Już nawet nie wspomnę o tym, że rodzaj membrany w np takim wooferze będzie lepszy w zależności jaki rodzaj muzyki chce się słuchać.
@@sawomirchimczak5423 Nie wiem, co Ci się w oczy rzuca. Możesz podać jakieś konkrety, czy tylko tak lubisz sobie pokrytykowac? Tym bardziej, że na końcu deklaruje, że woli inne monitory. Trochę mi to pachnie typowo polskim oczernianiem bez podstaw.
@@wooowoo6291 No popatrz. W tytule pisze: Eve Audio SC2070 zbliżają się do granic technologii i dodany znak zapytania, a w 8:14 pokazuje jak wyrównane jest pasmo przenoszenia. Sugeruje to, że mamy do czynienia z konstrukcją wręcz idealną. Problem w tym, że takie wyrównane pasmo można zrobić nawet na słabych przetwornikach, a nie zagra tak dobrze jak na lepszych. My zrobiliśmy wyrównane pasma przenoszenia na tanich przetwornikach SB Acoustic (miała być to darmowa konstrukcja w formie reklamy, ale zrezygnowaliśmy z tego pomysłu), jak i na drogich Seasa, Scan-Speaka czy też SB Satori. I co z tego, że wszystkie te produkty miały podobne pasma przenoszenia na wykresie, jak nie można ze sobą je porównywać. Nawet topwe zestawy głośnikowe miały różnice między sobą. Kiedyś chciałem zorganizować małą prezentację z kilkoma producentami zestawów głośnikowy. W rozmowie z właścicielem Studio16hz, dowiedziałem ciekawej rzeczy, że membrany wooferów powinny być i miękkie i sztywne. Ale to nie jest możliwe. Później to spostrzeżenie zaobserwowałem w naszych konstrukcjach. Dwudrożna konstrukcja na 16 Satori (miękka membrana) miała bardzo rozdzielczy bas przy wolnych muzykach jak np jazz, ale przy szybkich seryjnych impulsach basowych jak np w metalowych utworach, to ta 16tka już nie dawała rady. Ale Peerless 22 HDS już dawał radę przy takich seryjnych impulsach basowych (nawet dwie 16ki Satori w 2,5 drożnej zamkniętej obudowie mniej sobie radziły niż ten Peerless w B-R). Dalej są nawet różnice między modelami głośników tego samego producenta. Np wspomniana 16tka Satori bardzo dobrze nadaje się do odtwarzania grubych męskich głosów jak np Leonard Cohen. Natomiast 13tka Satori lepiej odtwarza kobiece głosy, a mają tą samą membranę.
Konkludując, maksimum z głośników można wykrzesać ze słabych głośników i powiedzieć, że zbliżają się do granic tej konkretnej technologii (pewnie dlatego w tytule jest znak zapytania), ale to nie znaczy, że takie głośniki będą idealne. Moja rada, aby nie sugerować się zbytnio do takich recenzji. Najwyżej zanotować jako opcję i przede wszystkim porównywać z innymi konstrukcjami innych producentów w docelowym pomieszczeniu odsłuchowym (u siebie). Bo kupić jest łatwo, ale już odsprzedać jest już trudniej.
nie lubie "aktywnych" glosnikow 🤨🤨
Najważniejszy jest wzmacniacz bo dobry wzmacniacz zagra dobrze nawet z małym głośnikiem
Monitory studyjne zazwyczaj są aktywne - tj. nie wymagają wzmacniacza
Oczywiscie tylko chwalic dobre pomysły, takie eve z DE z akttwnym zasilanie i filtrowaniem , czy inne ;
jednakze glosnik basowy 6.5 cala to cienias , w zyciu nie przenosi od 40Hz, a ewnt 100Hz a to DUZA ROZNICA , ponadto podzial na 1.8 kHz powoduje interferENCJE BASOW ZE SREDNICA A TO PSUJE ODSLUCH WSKUTEk ZBASOWANIA;
NO I NAJWAZNIEJSZE FILTROWANIE - BRAK DANYCH deklasuje sprzet , POWINNO B YC NAWET 4 RZEDU .
REASUMUJAC - TO TAK BRZDAKACZ , A NIE HIFI, ALE JAK KOMUS ODPOWIADA NIECH KUPUJE I SŁUCHA
Pozytywny glosnik to ten AMT /tez mam taki w upogradowanych kolumnach/ - ale nie nadajae sie do pasma srednicy/a tu musi przenosic/ , tylko tony wysokie/powyzej 4.5kHz/ gdzie fakt poprawia odsluch w porown. zkopułką
tylko dla kogo takie głosniki co kosztują tyle co samochód?
Samochód za 10 tys zł? Za tyle to co najwyżej jakiś sensowny rower, i to do jeżdżenia na co dzień a nie w amatorskim wyczynie.
@@NecrosDeus maluch 2 zl i co ty na to smrodku?
Wrak nie samochód , za 13tys możesz kupić szrota z Niemiec , którego już nie długo zablokuje Ci Unia
Ma być słychać śpiewającego a jak bas go przykrywa to nie jest dobre audio
dokladnie tak, dzwiek ma byc zrownowazony na calej szerokosci pasma
Za 5 tyś to ja całą wieże z kolumnami kupię nie gorzej grający np z unitry
porównywałem ostatnio sprzęt hifi za 6 tys. z moimi monitorami za 4 tys. i hifi nie ma podjazdu pod względem jakości brzmienia xD
Mówiłem że za 6 tys to ja wieże kupię czy pan rozumie co się do pana mówi
Tak tak 😂
Tylko, że unitra jest tak naprawdę dosyć słaba - myślę o tych starych sprzętach z czasów PRLu, nie wiem jak te nowe....
@@egonn87 Te nowe to na razie idzie reklama, i to taka jakaś dziwna amatorska, o walorach brzmieniowych cisza jak na pogrzebie organisty, po prostu się tylko mówi, choć podobno jakieś zapisy i przedpłaty już były. Sprzęt wizualnie ciekawy, ceny w zasadzie nie odbiegają od podobnych wyrobów w tej klasie. W jakimś alternatywnym źródle informacji, no bo przecież nie u źródła, dowiedziałem się, że te gramofony za 11 i 15 tys zł mają tanie budżetowe wkładki (Goldring E1 - cena detaliczna to 300-350 zł, Goldring E3 - w detalu 500-550 zł). To bardzo ciekawe i zaskakujące przede wszystkim zestawienie. Jak reszta będzie taka "ciekawa", to chyba kupcami będą tylko ci, co łyknęli tą prymitywną reklamę o jakiejś "reanimacji" marki, która to marką nigdy nie była. Ogólnie to bardzo dziwny projekt, więcej grania na sentymentach i bajerowaniu, niż muzyki w tym.
A dlaczego to takie drogie? Nie można takiego robić w Polsce za 1000 zł? Jak by był że szczerego złota. 😂
Hallo. I saw your review of KH150 on another channel (Aplauz Audio) and I would like to know your opinion and comparison with these Eves. What do you think about using them for home HiFi in smaller room (17m²) ? If you don't mind the cheap design but only sound. "Source" RME ADI2DAC. I think that they can be same or even better than many so called HighEnd bookshelves which can costs from 5.000 up to 50.000 EUR and they are mostly only marketing BS and cryogenic snake oils... with nice design and finish (sometimes). Measurements of KH150 are all fantastic and 39/36Hz is unbelievable for 6,5". But the extreme low THD is even more impressive. I need to listen them.
Do you think, that IMD distortion in comparison with KH310 will be much higher? Or KH150 can keep up in midrange clarity and resolution with bigger KH310? Or are these Eves even better? Mostly I saw only bad reviews of Eve Audio. And saw many bad measurements of Eve Audio. And finally, why you have new Adams made in PRC? Are these 3way Adams better than top 2.ways as the KH150?
The main thing is that you won't like listening to many recordings on a studio monitors because you will hear all of the flaws. But nice acoustic music recordings will sound very good of course. Most mainstream pop music don't sound good on these Eves with some exceptions because you can hear all of the artifacts from the processing. The distortion/some weird eq on vocals etc. all will be very easy to hear on them. But if you listen to well recorded and mixed music (mainly acoustic) it sounds very impressive. These Eves like a lot of dynamics and will show it to you, overcompression doesn't sound good on them at all
I have to agree with @Hubert Torzewski. Hi-fi listening is different because of the source material. A lot of music can sound unpleasant to the listener's ear. To me, personally, Eves sound more open than KH150 but again - for the consumer style of listening it may be "too" open. I don't care if it is made in China or not. 99% of "European" speakers are made on parts from PRC. And to me, good 3-ways are always better than good 2-ways.
@@huberttorzewski Today's world is very strange to me. So musicians and producers are working on perfect real sounding speakers to produce shit music full of compression and artifacts which sounds bad on these speakers. And the rest of us can happily go and buy fancy shit speakers with lots of distortion and peaks and dips to make their shit music sound good and spend thousands EURos for it. Really great way. 🤓
@@johnwet6969 most of today's consumer speakers are just hyped in the lows and highs while the mids seem lowered. This makes the music sound more pleasing to an ear usually. I've heard some Elac Vela BS403 with Yamaha amplifier 2 years ago and they sounded really nice for casual music listening. They made everything sound "more beautiful" in a nice way. No matter what I've played on them it was nice sounding. Studio monitors are simply way less forgiving and show all of the flaws in a recordings
@@huberttorzewski And many so called High End speakers measured quite flat in mids a they wants to sell them to us thanks to their great accuracy and transparency and transient response. I had for example Dynaudio Confidence C1 from new and they were not perfect but offered solid performance and decent amount of details, but for high price. But when played quiet or with wrong amplification they sounded quite mid forward. And when pushed hard, than again, because of distortion. New Confidence 20 costs almost 10k EUR and it’s stupid. Focal Diablo Utopia costs almost 20.000 EUR. And there is many others much more expensive bookshelves. There is always problem with the loudness curve. Speakers which sounds good loud don’t sound good quiet and opposite. For this I have my RME ADI2DAC with customizable loudness curve and problem solved. I don’t like boomy bass in one frequency or lost midrange details. I like natural sound without booming bass, crazy sibilance and distortion when pushed little bit hard. And it seems like a big problem today. Bigger floorstanders have another problem. And not with big woofers or low frequency, but with coherence and phase response. Too many units is not able to play good in 2m distance or so. Standard construction as were in 70’s or 80’s were better than modern columns. One big woofer and small midrange and a tweeter and all was fine.