Amper Plus - obnoví autobaterii?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 13 сен 2024

Комментарии • 45

  • @dusanvlacil3047
    @dusanvlacil3047 2 года назад +6

    To že tzv. umřel jeden z článků baterie, bude asi shoda náhod, respektive ten Amper Plus k tomu svým způsobem mohl dopomoci. Ten přípravek se tady začal oficiálně objevovat těsně po revoluci v roce 1989, dokonce i ten obal krabičky byl stejný. Údajně to používala sovětská armáda v bojových podmínkách na své technice (ponorky, tanky, transportéry apod.) pod názvem "MEČTA", kdy v bojovém poli neměli být k dispozici náhradní aku a tak zkoušeli takovéto nouzové řešení. Ve složení Amper Plusu by měl převládat krystalický Peroxid vodíku. Zkoušeli jsme to kdysi před těmi cca 25-30 ti lety a částečně nám to baterii v traktoru Zetor tzv. oživilo, ovšem stejně po pár dnech odešla do věčných lovišť. Je to podle mne jen taková nouzová berlička na okamžité a krátkodobé zprovoznění baterie, která je již stejně na hraně smrti. I když psalo se, že se to může preventivně dávat i do nových aku, ale tohle bych si tedy nelajzl.
    Ostatně k tzv. aditivům pro aku je zpracována diplomová práce na VUT v Brně viz. www.vut.cz/www_base/zav_prace_soubor_verejne.php?file_id=67738
    kde závěr práce je takový, že přidávání aditiv do elektrolytu nové a tím pádem ne zcela formátované baterie ji spíše škodí, u starší baterie nebylo provedeno dostatečné zkoušení. Takže pozitivní účinek není zcela a exaktně dokázaný, spíše to je případ od případu, viz, naše krátkodobé oživení baterie na Zetoru, která po předsmrtném vzepětí o to rychleji zkapala......

  • @motosicky
    @motosicky 2 года назад +5

    Nádherná ukázka (překvapivě 😂) toho jak zázračné věci fungují jen pro toho kdo z nich profituje!
    I tak díky za video, hodně lidem to ušetří čas i peníze 💸
    Dávám like 😎👍

  • @rozhalenostful
    @rozhalenostful 2 года назад +7

    To je od Horsta Fuchse?

  • @riderstodvadsatsest
    @riderstodvadsatsest 2 года назад +3

    Ešte dobre že som to nenasypal do svojej baterky .
    Pôvodne som to mal v pláne.
    Asi to fakt bude niečo na báze peroxidu vodíka.
    V amatérskom rádiu raz vyšiel článok , ako si pomocou peroxidu vodíka oživiť zasulfatovaný akumulátor.
    No na dnešné akumulátory ktoré majú dosky tenké jak výkres to asi bude mať deštruktívne následky.

  • @petrcerveny9232
    @petrcerveny9232 2 года назад +5

    Tenhle zazrak jsem zkousel kdyz to prislo pred xxxx lety na trh a dopadl jsem stejne. Odesly tenkrat ty clanky rovnou dva. Baterka byla stara nic se nedelo, ale do te doby fungovala i kdyz se musela uz casto dobijet. Fotky nemam, tenktat mobily fotoaparatem nejak nedisponovaly, ale baterku jsem vylil a uz pri tom co z ni vyteklo bylo jasne ze tohle prezit nemohla. Po otevreni se zjistilo, ze desky jsou uplne rozpadnute. Chemik nejsem, ale tahle sragora nebude nic jinyho nez nejaky cistic ktery ma vycistit desky od sulfatace, akorat ale sebou veme i ty izolace mezi deskama

  • @zdeneksuchanek8052
    @zdeneksuchanek8052 11 месяцев назад

    Zdravím ja jsem v 90sátých létech z Polska kopil podobný přípravek.Byl zabalen v plastovém průsvitném obali kde bylo 6 ks ampulí uzavřených ve skleněných obalech jak se používá v medecíně.Po upilování špiček, které se ulomily se tyto každá ampulky nalila do každého článku.Baterie dle návodu se nechala dva dny v klidu bez nabíjení.Po nabíjení s malým proudem se elktrolit zčernal.Po ukončení nabíjení se výrazně zlepšil start.Životnost baterie se prodloužila o necelý rok.

  • @jansmatlak6777
    @jansmatlak6777 Год назад

    Podobně kdysi fungoval přípravek Desulfator . Když byla baterka nějak pochybná , po jeho použití byla jasná , pochopitelně pro sběrné suroviny .

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Год назад

      Ano, protože to rozleptávalo aktivní hmotu

  • @michalseliga429
    @michalseliga429 2 года назад +1

    Ahoj,no ak bola tak dlho baterka odšpuntovana,tak ten článok mohol kľaknúť aj koli tomu,a potom sa nechcela nabit,ale samozrejme ten prášok je blud.Neviem co ale deje sa tam tiez nejaky chem.proces ak nezašpuntuješ,tak aku ide papa,stalo sa to aj mne uz.

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  2 года назад

      Odspuntovanim to opravdu není 😉

  • @jardaluk6121
    @jardaluk6121 2 года назад +1

    Tento přípravek jsem oplikoval do mě 4 roky staré baterie v Škoda 100 a dopadl jsem úplně stejně baterie - ko. Už je to snad 20 let, říkalo se že ho dávají rusáci do baterií v ponorkách. Pro mě to prostě nefungovalo.

  • @petrkomarbalik
    @petrkomarbalik 2 года назад

    🤙

  • @spac1565
    @spac1565 2 года назад

    Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, kde jste koupil ten klíč na zátky autobaterie, který používáte ve videu?

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  2 года назад

      Stahlgruber, stál necelé 3 stovky

    • @spac1565
      @spac1565 2 года назад

      @@bateriecepek Nemůžu najít. Je to klasický typ, nebo nějaký speciální? Prodává se typ K na uni-max za 98KČ (dal bych odkaz, ale jak dám odkaz tak mi YT komentář vymaže).

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  2 года назад

      Pokud nemáte registraci do Stahlgruber tak to asi najdete, nebo nevím zda se jd e dostat do eshopu bez přihlášení. Hoďte mi odkaz na email.

    • @spac1565
      @spac1565 2 года назад

      @@bateriecepek Máte to tam.

  • @grofycz169
    @grofycz169 2 года назад +2

    To je zajímavé že mě to fungovalo, v zimě se mě vybíjela baterka na felicii takovým způsobem že sem ráno nenastartoval a teď už to bude 3 roky a baterka je lepší jak nová. A tech startů co to vydrželo když sem ladil motor...

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  2 года назад

      Naše zkušenost a dokonce práce na VUT také potvrdila, že výrobek je v podstatě nefunkční. Nicméně pokud vám to funguje, je to jenom dobře 👍 Díky za zpětnou vazbu

  • @milanzizka4636
    @milanzizka4636 2 года назад

    Škoda, že nevíme, co se tam děje chemicky. Lze se jen domnívat, že nějak rozpustí sulfáty na deskách, které pak jako kal usednou na dno?

    • @dusanvlacil3047
      @dusanvlacil3047 2 года назад +1

      No chemik by nám to dokázal ukázat, tedy v chemické rovnici co se tam děje. Jednak je tam kyselina sírová, jednak olovo, jednak peroxid vodíků a tohle spolu reaguje. Já nejsem chemik a tak se třeba někdo najde, kdo to tady vysvětlí. Nic složitého, tedy pro znalé to asi nebude.

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  2 года назад +1

      Nejsem chemik, ale dohledal jsem: Amper Plus je v podstatě krystalický peroxid vodíku. Jedná se o 2,6 d-terc-butyl-p-kresol, neboli butylovaný hydroxytoluen BHT. Podle mého laického názoru to "narušuje" aktivní hmotu která je na deskách, resp. elektrodách.

    • @TomH519
      @TomH519 2 года назад +2

      @@bateriecepek Což je stejné složení, jako přípravek Mečta Super z bývalého SSSR. Z té diplomové práce, ze které jsi dohledal složení, je ale nejvíce důležitý ten závěr. Shrnuto - vyhozené peníze.

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  2 года назад +1

      @@TomH519 Ano stejné složení jako Mečta. Ano samozřejmě nejspíše vyhozené peníze, ale jak autor uvádí, je možný pozitivní výsledek při aplikaci do plně funkční naformované baterie, což již nebylo testováno.

    • @TomH519
      @TomH519 2 года назад +2

      @@bateriecepek Přesně. Dle autora je malý pozitivní výsledek pouze teoretický. V praxi se ale klidně může zjistit, že to sebou přináší i více negativ. A kdo si tohle dobrovolně a ještě za svoje peníze nasype do nové naformátované baterie? :-) A jak by se k tomu postavil prodejce(třeba ty), pokud bych reklamoval baterii, do které bych to dal?

  • @amperak
    @amperak 2 года назад +1

    tenhle přípravej spíše nefunguje.
    Má to udajně rozpustit kraystaly při sulfataci, jenže ono to rozpustí vše a ten kal klesne na dno a vyzkratuje desky. podle mne ten přípravek funguje na staré celoolověné baterie, které se už desítky let nevyrábí. to byla tehdá jen olověná deska.
    Nejvíc se mi na žijící akumulátory osvědčil repair mod čínské nabíječky nebo od ceteku.

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  2 года назад +1

      Vím, ale říkal jsem si, že lidem ukážu, že to jsou vyhozené peníze. Ono by to mělo i krátkodobě fungovat, ale rozežírá to aktivní hmotu. Jinak si nemyslím, že když klesne, že vyzkratuje desky, protože jsou v separátorech které to dál nepustí. Jedině, že by tam těch usazenin bylo moc a protrhlo to separátor, ale to jsem ještě neviděl. Jinak jak sulfát ztvrdne a protrhne separátor tak je vymalováno.

    • @amperak
      @amperak 2 года назад +1

      @@bateriecepek já v baterce měl na dne kal ve vadném článku tak nevím. je možné že jak to rozežere tu aktivní hmotu tak to udělá zkrat.

  • @bohumilspulak1060
    @bohumilspulak1060 2 года назад

    Před časem jsem komentoval možnosti odstranění sulfátu, a odpověděl machr který oživuje úplně mrtvé baterie. Patrně má kouzelný prsten.

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  2 года назад

      Netuším, nechápu.

    • @bohumilspulak1060
      @bohumilspulak1060 2 года назад

      @@bateriecepek
      ThalesOnline
      Někdy je, někdy není - záleží na stavu, v jakém obecně akumulátor je. Už jsem jich zachránil dost na to, abych se nemusel spoléhat na to, abych si udělal vlastní úsudek. Například akumulátor Panasonic 12V 55Ah vyřazený a po léta zapomenutý ve skladu, vybitý na 4V. Zpočátku měl vnitřní odpor takový, že ani 30V z laboratorního zdroje jím nedokázalo protlačit více než 60mA (ano, myslím miliampéry, nikoliv ampéry), dnes nemá problém bez potíží nastartovat auto. Dva roky od dokončení regenerace stále v aktivní službě. Pochopitelně ne vždy to dopadne takto dobře, to byl jen příklad jak to podle Vás vůbec nejde.
      ODPOVĚDĚT

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  2 года назад

      @@bohumilspulak1060 Já vám to neberu. Za mě ampér plus nefunguje, resp. může fungovat, ale zároveň poškozuje aktivní hmotu což je dokázáno. Pokud vám funguje tak jedině dobře 👍🙋

    • @bohumilspulak1060
      @bohumilspulak1060 2 года назад

      @@bateriecepek Patrně jsem byl špatně pochopen. Tedy nevěřím že je možné odstranit sulfát tak jak je popsáno v přeposlané odpovědi a ani na účinek nějaké zázračné přísady. Lepší je dodržovat pokyny výrobce ohledně provozu olověných akumulátorů.

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  2 года назад

      @@bohumilspulak1060 aha, tak to jsem špatně pochopil. Ano samozřejmě souhlasím, že je vždy lepší baterii udržovat nabitou a čistou, než řešit desulfataci atd. 👍

  • @jakubpalecek7239
    @jakubpalecek7239 2 года назад +1

    možná by bylo lepší to tam nalít nechat hodinku dvě a pak vylít propláchnout vodou a na závěr nalít novou kyselinu,logicky mi vyplívá že pokud to očistilo desky bylo to celé zatentované vevnitř a kyselina rozředěná ,když proplachuješ třeba ucpané vodovodní desky ,taky tam sipeš podobné bílé kuličky které máš nechat vyžrat tu hmotu taky jen nějaký čas a pak propláchnout,podle mě to tam ten druhý blok prostě vyžralo celé ty destičky,stálo by za to ji otevřít a mrknout se na ten druhej článek jak dopadl....dodnes nechápu proč jsou ty baterie nerozdělavatelný,kdyby člověk raz za čas vylil kyselinu pres nějakou houbičku(vyčištění kyseliny on bordelu)vedle do mističky, očistil destičky obrousil je brusným papírem například a pak vložil spátky vydržely by ty baterie daleko více,nebo jen dokupovat špatné bloky,ale ono ne,radši to celé zalijou a i když jsou například 4 články dobré ze 6,stejně ji vyhodíš,kdo toto vymýšlel nepochopím...Zadejte si repas olověných baterií v indii jak to borci na koleně šefujou,jiní pání :D At se daří lidi.

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Год назад +2

      Ten přípravek je určen na trvalé použití. Ano v Indii jsou takový borci, že ty baterky vydrží po repasu 3 až 6 měsíců :D

    • @jakubpalecek7239
      @jakubpalecek7239 Год назад

      @@bateriecepek,tu indii berte s nadsázkou :D ale i tak kvalitní kamijonácká baterie klidne 10tisíc,posere se tam jeden blok nebo odejde nejaky propojovací bod a je po celé baterce pritom 80%bloku je ok to mi v dneštní době nepřijde moc ekologické a rozumné,jasné kyselina a hodně věcí je tam jedovatých proto je to asi zalité v plastu + i nějaké výpary atd to ochrání ,ale i tak by to slo udelat v plastu rozebiratelné a pritom bezpecné,otevru skontroluju poprípade vymením vadný blok kyselinu a stoprocentne by tak ty baterie vydrzely dalo dýl.třeba u olověných k solárům by to mělo sakra smysl,než kupovat furt nové kvůli třeba opotřebení jednoho bloku v baterii?Když nám vyrobci svěřujou u nových baterií kyselinu kterou máme dolit sami uživatelé a nepopalit se u toho :D :D šla by určitě i kontrola baterie dle navodu ,no ni? :D at se daří

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Год назад

      Baterie na kamionu odcházejí protože nejsou stavěné na to co dělají o pauzach. Nicméně když se zvolí správná baterie a hlavně se dodržuje pravidlo, ze se dobíjí baterie z nabíječky kdykoliv je to možné tak fungují mnohem déle.
      Jinak nedokážu si představit odlévat nové spoje na další články atd. Myslím ze cena repase by nebyla daleko od nové baterie, jen když si představím kolik tam je práce…
      Pokud si dobre pamatuji školení v továrně, tak autobaterie se nechá recyklovat z 98%.

    • @jakubpalecek7239
      @jakubpalecek7239 Год назад

      @@bateriecepek recyklace je že to rozdrtí do vody a plast jim plave a kov propadá na dně za to jak jednoduchá a efektivní je recyklace by dle meho ty baterie mohly stát daleko menší peníz,bo jak sám pišete 98% surovin se jim vrátí :D. I tak si dovolím nesouhlasit,nějaké moderní klypy propojky by učitě šly vymyslet pro propojování bloku,kdyby nekdo chtel,ne ne jako elektrikář si myslím že to je prostě jen kšeft,těm frajerum pokud nejsou hloupí se vrací 90%surovin co nam prodavaj a to olovo se jen roztaví a jedeme pořád dokola,injekční stříkačkou s hadičkou by se odsala kyselina vyplachlo se to cele destilovanou vodou a pak otevřít po blocích ,kontrola,vyměmění vadného bloku a očista destilkou napřiklad všech bloku vložit z5 zalit kapalinou injekcí z5 a jak nová :D jenomže to by se pak vyrobcům nevracelo olovo a neměli ho tuny zadarmo naz5 :D :D můj nazor ,at se daří