Železobetonový monolitický strop

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 26 авг 2024
  • Bednění, výztuž a betonáž železobetonové monolitické stropní konstrukce

Комментарии • 17

  • @mato0988
    @mato0988 8 месяцев назад +2

    Zdravím, objednali ste samozhutniteľný betón? Lebo na videu som nevidel, že by niekto chodil s ponorným vibrátorom alebo vibračnou latou a hutnil. Akú triedu betónu ste dávali na stropnú dosku?

    • @pasivnidomystachstavby
      @pasivnidomystachstavby  8 месяцев назад

      Třídu betonu už si nepamatuju ale samozřejmě se to vibrovalo jen to asi není natocene

    • @tomasnemcek4228
      @tomasnemcek4228 8 месяцев назад

      Nic v zlom,ale to co na videu je vidno staci na to aby bolo vidiet ze ste to nevibeovali co veľa ľudí podcenuje a je to skoda v tomto prípade lebo všetko ostatne je pekne spravené a inak do budúcnosti je perfektné použiť na čerstvý beton špeciálny náter po dokončení betonovania a po nejakom ozaj krátkom prečkamí aby sa dalo po betóne chodit naniesť na povrch je to ochrana a hlavne v lete nemusi sa betón viac polievať teda ziadna starosť.nater sa môže javit ako zbytočná a dráha vec ale nieje to taka drahá záležitosť a hlavne je zaručená kvalita, pevnosť betónu.

    • @pasivnidomystachstavby
      @pasivnidomystachstavby  8 месяцев назад +1

      @@tomasnemcek4228nebyl jste u toho a píšete pitomosti, nejsem idiot abych dělal monolit bez vibrovani. Tím že to fyzicky realizují tak nemám při té práci často čas na to abych vše natáčel.

    • @tomasnemcek4228
      @tomasnemcek4228 8 месяцев назад

      @@pasivnidomystachstavby je mi luto ze ste to tak osobne zobrali ospravedlňujem sa nebolonto myslene zle.

    • @HugoStiglitz2009
      @HugoStiglitz2009 5 месяцев назад

      @@tomasnemcek4228 Chtěl jsem se na to zeptat taky, ale nechci dostat vynadáno. Fakt jsem tam hledal kabel, frekvenční generátor, nebo někoho, kdo drží někde bokem tu vibrační jehlu. Přímo tam byla natočena ta část, kde měl někdo nastoupit s vibrátorem a nic. Přitom už gletování načisto, půlka stropu ještě nenalitá. Bylo to fakt nešikovně natočeno, ta velmi podstatná část bohužel. Jinak jsem videa pana Stacha našel teprve nedávno a dalo mi to pár profesionálních a užitečných rad, které třeba i zužitkuji. Pěkná a čistá práce.

  • @AndayonLB
    @AndayonLB Год назад

    Krásná práce jako vždy. Jen jedna poznámka k těm isokorbům, i když je to spíše na projektanta než-li na Vás. Vždy vyjde finančně lépe navrhnout méně kusů isokorbů s větší únosností mezi nimiž se udělají mezery (klidně až 1,0m), které se vyplní polystyrenem. Varianta kdy musíte skládat jeden vedle druhého se používá pouze u brutálně vyložených a zatížených balkonů. Zde bylo připojované pouze zastřešení vstupu, které má dokonce vlastní sloupy, takže to namáhání isokorbů bude jistě minimální.

    • @pasivnidomystachstavby
      @pasivnidomystachstavby  Год назад

      Děkuju. Jinak to co píšete o těch isokorbech slyším poprvé a nikdy jsem se s tím nesetkal ani u jiných staveb na které jsem příp.jen dohlížel ... Ale samozřejmě nevylučují že to možná lze i tak jak píšete.

    • @direwghost7257
      @direwghost7257 Год назад

      Dobrý den. Pokud se nepletu, tak iso nosníky slouží primárně jako eliminace tepelných mostů, ale zároveň slouží jako nosný prvek. Myslím si, že vaše varianta by tento účel úplně nesplnila, ale to už je otázka na odborníka v termodynamice nebo na někoho z firmy SCHOCK ;)

    • @AndayonLB
      @AndayonLB Год назад

      @@direwghost7257 Splnila. Je to běžně používaná varianta. Na víc ISO nosník má horší tepelně izolační vlastnosti než prostý izolant. ISO nosník je přeci jen krabička s izolantem, tlakovými a smykovými ložisky a klasickou betonářskou výztuží vedoucí skrz (tepelný most). Varianty, kdy tedy nahradíte plně nevyužíté ISO nosníky izolantem je tedy na tom i z hlediska prostupu tepla daleko lépe. Pracují jako statik a stropy s isonosníky navrhuji běžně. Jednu dobu jsme v kanceláři působili jako smluvní statici pro dodavatele Isonosníků - Halfen HIT, než jsme tuto práci z kapacitních důvodů ukončili. Máme za sebou stovky realizací.

  • @tomas2830
    @tomas2830 Год назад +1

    Zdravim, pekná robota
    Chcem sa opýtať prečo robíte bočné debnenie vyššie ako je finálna hrúbka stropu?

    • @pasivnidomystachstavby
      @pasivnidomystachstavby  Год назад +4

      Děkuju, protože je to jednodušší než to honit na přesnou výšku, navíc při betonáži vám beton přes hranu nepreteká a nemáte pak "oblitý" celý dům betonem.

    • @jaroslavbiolek5472
      @jaroslavbiolek5472 8 месяцев назад +1

      @@pasivnidomystachstavby a ještě Vám tak rychle neodteče zálivková voda na hydrataci betonu, jak jste to stříkal po betonáži.

  • @TECHNICUSChannel
    @TECHNICUSChannel Год назад

    Diky za video, taky mě to čeká a chci MONOLIT, chci se zeptat proč vyhrál monolit a ne miako? Chci znat názor pouze ze zvědavosti, cena?

    • @pasivnidomystachstavby
      @pasivnidomystachstavby  Год назад +1

      Tady je potřeba tuhý strop s dostatečnou únosnosti, je tam bodové zatížení sloupy a těžkymi VPC příčkami a to by skládaný strop nejspíše neodnesl. Ale nejsem statik, stavím podle projektu.

    • @TECHNICUSChannel
      @TECHNICUSChannel Год назад +1

      @@pasivnidomystachstavby díky za odpověď👍🏻 ať se práce daří