Полностью подтверждаю слова автора. Купили у того-же барыги ermiot. Сначала он пытался сделать из нас дураков мол у нас слабый ветер, но после того как мы прислали ему фото с анемометра со скоростью 8-10 м\с и доказали что выработки никакой нету вообще, оно тупо заблокировало наш контакт. Всем кто видит подобные ветряки от якобы разных продавцов и даже из разных регионов, то имейте в виду, что это продаёт один и тот-же пассажир. Отправка как правило из киевской области(Богуслав). Поддержите лайком данный комментарий дабы не позволить одурачить кого-то ещё данной мусорной продукцией!
@@y8132 спасибо А то я уже чуть не повелся Таблицы такие красивые дают Кстати искусственный интилект рассказывал про вертикали хеликс по моему Канада ,с очень выдающимися характеристиками !
нема за що. який можна купляти це складне питання. подивіться спершу оце - тут буде багато відповідей на ваші питання: ruclips.net/video/KbFqLevzm_g/видео.html
Дякую за чесний огляд. А я якраз дивився в сторону вертикальних вітряків. Але закрадувалася думка - якщо вони такі хороші, то чому капіталісти ставлять горизонтальні)))
Не надо опускать руки! 1. Лопасти должны иметь профиль крыла. Тогда при хороших лопостях стартанёт даже при 1.5мс. Ваши Лопасти сами себя тормозят. 2. Генератор Я не видел изнутри но думаю что его КПД оставляет желать лучше... Тихоходные генераторы должны иметь больше полюсов, больше диаметр ну и три фазы (группы) обмоток. (Подобно автомобильного подключение трёх обмоток с диодами) 5:15
уже давно відомо, що КПД таких генераторів дуже малий. Бо в горизонтальному працює увесь час уся площина (кожна з лопаток), а у вертикалці: одна крутить -2 тягне. через те у штатах в старих фільмах показують вітряки (що воду качають), які мають багато лопаток. Доречі кпд вітряка прямо залежить від площі лопаток, за формулою Жуковського макс 0,6 - горизонтальний, та 0,15 вертикальний :)
це не зовсім так. і є правдою лише для вертикальних вітротурбін типу савоніус та турбін Ленца. ротор Дар'є в певних режимах роботи є навіть кращим за горизонтальні вітряки, але ціна і складність виготовлення роблять його неконкурентноздатним наразі для малих вітротурбін так точно.
Пане Богдан добрий день!) Як хобі це штука прикольна з вітрогенераторам і диковинка плюс інтерес сусідів.Але в рельому житті у нас віти 3-5м/с.Це є дуже мало.Враховуючи вартість генератора,мачти,лопастей то він ніколи не окупиться при таких вітрах як у нас в Україні.Якщо хочеться off-grid то краще купити сонячні панелі вони зараз дешеві і догляду фактично не потребують.І за гроші які були потрачені на вітряк напевно 3квт панелей можна було купити або 6квт LiPoFe4 акумуляторів. Але як засіб від кротів ця штука хороша) Всього найкращого і удачі!Не помиляється той хто нічого не робить.
@@Yellosax це не зовсім так. треба просто дотримуватись правил монтажу панелей і буде все набагато краще. я думаю треба буде окреме відео про це зробити як і які обирати панелі і скільки під яку систему.
З того часу коли я на каналі розповів про вертикальний вітряк минуло навіть не згадаю вже і скільки часу, але і досі постійно знаходяться такі що розповідають про мультики які вони дивилися на просторах інету і що такі вітряків файно крутяться, а в мене, кажуть, ото вітряк був не правильний, хоча з свого неправильного, маленького розміру, я навіть мав 60 ватт.🙂
Ви хоч 2 квт купили а я в них 5квт купив. Мало того що нічого не видає то коли я його розібрав......!!!!! він і не повинен щось видавати! Намотаний невірно, в середені не пофарбований, ржаві втулки, посадкове місце під підшипник зачистили болгаркой, провода скручені якимсь алкоголиком на похміллі просто руками, коротке замикання на корпус. І головне продавець відморозився та не бере телефон.
Ну бо це не актуально для цього вітряка. Шум чи його відсутність не є перевагою чи недоліком. Хочете щоб вітряк був малошумним - купляйте горизонтальний з великим діаметром вітроколеса (3 і більше метрів). Мій той що в самому кінці відео, то там 2.5м діаметр ротора - посвистує собі трошки в поривах та і все.
Гроші викидати на китайський вітер. Вертикалка має створювати вихор в своїй структурі. Урагани, циклони, торнадо, буревії мають вихрову структуру. Сила Коріоліса дуже добре їх продукує.
Чуваки запускали квадрик с человека размером с роторными движителями. Но у них там лопасти не фиксированные. На стороне "вниз" разворачивались плашмя, на стороне "вверх" поворачивались ребром. Так что, вертикалку можно сделать, надо только подумать над механизмом поворота лопастей.
@@bogdankushlyk Ну, в общем-то да, но если есть интерес, то можно ограничиться small-scale экспериментами. У тех чуваков вращение лопастей происходило автоматически за счет рычагов, соединенных в звезду, у которой была смещена ось вращения относительно основной оси лопастей. Т.е., это сделает вертикальный ветряк чувствительным к направлению ветра, т.к. нужно будет поворачивать лопасть с одной стороны перпендикулярно потоку, с другой параллельно. Возможно, такая конструкция, может быть выгодной в регионах с большим размахом сил ветров. Если, условно говоря, у вас пол-года легкий бриз, а остальные пол-года вьюги-ураганы, то "всеядный" ветрогенератор, - это ваше.
Думаю, що треба взагалі іншу конструецію. Бачив, що для вертикалок велікі у діаметрі і пласкі генератори використовують. Тобто треба навантаження відсунути від центру далі, від осі обертання. Має бути спосіб з вертикальних отримати електроживлення. За відео 👍 Хай щастить!
робочі конструкції якраз навпаки - мінімальні у діаметрі і максимальні у висоті лопаті - тоді з них найбільший толк. але загалом це все одно втричі як мінімум гірше за класичний горизонтальний вітряк
@@bogdankushlyk Треба конструкція на дах, або під дах, на передостанній поверх багатоповерхівки. Уявімо, що є передостанній поверх, у якого нема стін, лише колонни, і він повність наскрізьний - протяг гуляє. Хоча, можна втиснути туди і горизонтальний вітряк, якщо вистота поверху 2,65 м, то діаметр ротору 2,50 м - точно підійде. Сенс у тому, що оця вся електрифікація заміських будинків вітряками - то все симпатично, але то не є критична проблема, бо за містом можна і без електрики прожити, та й занятися є чим, а для міста якщо рішення придумать - ото діло було б.
@@Евгений_Грабинский для багатоповерхівки берете дах. На ньому ставите мачту на 3-4 метри в висоту і вішаєте на нього якийсь вже пристойний вітрячок на 3-4 метри діаметром. І ставите таких 10 чи 20. Бо дах у багатоповерхівки великий. Висота багатоповерхівки - це чудовий бонус - бо вітер на 50 метрах ледь не на 60-70 % швидший за вітер на 10 метрах.
@@bogdankushlyk Не можна ставити на дах отак вітряки, бо воно мерехтить, це - шум, тільки візуальний. Так само, як люди мріють про авіа-таксі квадрокоптерами - воно буде дратувать, якщо буде мерхтити весь час у небі. Так і на даху - якщо буде щось крутитись і блимать так весь час - людям буде боляче дивитись на це. Один єдиний варіант придумав - віділити під це поверх останній, щоб у ньому влаштувати вітряки, без стін, а по периметру обшити дах решіткою, ніби параканом, щоб вітер пропускало, а обертові елементи були прикриті від очей перехожих. Якщо вийде електрифікувати хочаб ліфти і освітлення з хивленням електроприладів типу компьютерів і смартфонів з внтернетом, то це і добре буде.
Десь в Інтернеті мають бути таблиці, скільки енергії несе потік вітру на 1 кв метр площі в залежності від його швидкості. Також гарантовано хтось вже перевимірював ефективність вітряків всіляких форм та конструкцій. Стосовно вашого вертикального - він взаємодіє приблизно з 2 кв метрами вітряного потоку (2 м висота та приблизно 1 м ширина). А що стосується горизонтального - якщо довжина лопаті 1 м - то він збирає енергію з 3.14 кв м, якщо 1.5 м - то вже з 7 кв м, якщо 2 м - то вже 12 кв м. От вам різниця просто в охопленні вітряного потоку. В рази на користь горизонтального, і це ми ще до ККД не дійшли...
був би це ротор Дар'є, а не турбіна Ленца і якби не було б заводського браку в самому генераторі - воно б працювало. але я вже не буду того перевіряти. а так - вдалось замінити на робочий вітряк - і нехай.
не так, робоча площа це саме площа лопоті. У горизонтального всі лопоті постійно виконують корисну роботу, у вертикала корисну роботу виконує лопоть тільки коли рухається за вітром і негативно роботу - коли проти вітру, тому вертикальний менш ефективний.
@@maksimbober8443 між правильною вертикалкою і горизонталкою не така і велика різниця. Показник ефективності 0.4 - ротор Дар'є, проти 0.45 у горизонтального. Інша справа що Дар'є - це складно і їх нормально робити ніхто не вміє.
Таке враження, що генератор маленький, не продуманий. А якщо ще один такий же генератор знизу додати, щоб на одну вісь два вентилятори було, можливо більше буде видавати, бо ж крутить вісь вітер, просто не генерується струм...
Є таке явище як роза вітрів, яке характеризує режим вітру в кожному конкретному місці. Його можна і необхідно відстежувати на своїй території в продовж року щоб можна було скласти векторну діаграму і тільки після цього можна приступити до прийняття рішення. А ступінь втрат на кабелі можна визначити вимірюваням напруги на генераторі з приєднаним кабелем і відєднаним .
якщо нема того року в запасі - то робиш як виходить виходячи з того що є. і вже на наступний рік (через літній несезон для вітру) виправляєш помічені недоліки. по втратах - в реальному режимі все не так погано насправді... а на міліватах (навіть ті нереально з цього одоробла витягти було) - то там взагалі втрат ніяких.
Якби генератор у цього вітряка був би в порядку він мав би видавати щось. На 3м/с - десь 10 ват, на 5м/с - вже 40, а на 8м/с мало б бути 170 ват. На 12м/с він мав би виробляти 580 ват. Ну але там був бракований генератор і результат 10 ват на вітрі 10-11м/с це звісно показник...
Всё верно. Промышленные ветрогенераторы не просто так бочки не используют. Льярды денег потратили на расчёты. И кстати только 3 лопасти не просто так. Большее количество затеняют соседние. Такие же проблемы были у авиаторов.
Дякую, дуже корисне відео, але трошки запіздно - я теж купив такий вітряк (у мене 3 кВт), потім замінив контроллер на WindsanPro - результат аналогічний. Також подумую про заміну його на класичний вітряк 3кВт
Можете поділитись враженнннями по шуму який створює класичний вітряк? Бачу що у Вас стандартна мачта 9м (3 секції) і досить близько до будинку. При відкритому вікні дуже чутно його роботу?
@@bogdankushlyk Ви мачту якось доробляли під встановлення класичного вітряка після того як зняли вертикальний чи на той круглий фланець прямо почепили?
@@mykola-drabiv нічого не доробляв. Довелось лише насвердлити нових дірок у з'єднанні нового вітряка. Десь тут було це показано ruclips.net/video/avVWR3Mt1yw/видео.html
@@bogdankushlyk Дякую. Якщо Ви вже перевірили свій класичний вітряк і можете його рекомендувати - буду вдячний за посилання на магазин де Ви його купували. До речі, Ви не розглядали покупку вітряка у виробника контролера WindsanPro?
Не знаю, може вітряк і поганий, але при низькій напрузі та довжині кабелю більше 40 метрів, використовувати кабель 2,5 квадрат, м'яко кажучи нерозумно. Втрати будуть шалені. Треба, як мінімум 10 квадратів. (Закон Ома ніхто не відміняв).
не все так погано. втрати в межах 5-8% насправді, і це підтверджено розрахунками і фактажем роботи на нормальному вітряку. і так, згоден - це набагато більші втрати, ніж мені б хотілось - тому це буде змінено, але вже після зими. 10 квадратів - то для магнатів кабель. тут 4 квадрати ввігнали би все гарно під 3-4% втрат.
Поділюся своїм досвідом. Чим менша напруга, тим більші втрати. Я теж робив для сонячної батареї кабель. Одна нитка 10мм2, а на другу більше не було. Я проклав замість однієї дві 4мм2. Вийшло добре. Робив з того, шо було дома.
@@pmalyshko все правильно. калькулятор в допомогу. ось наприклад: www.jcalc.net/voltage-drop-calculator-as3008 загалом, на DC значно більші втрати ніж на AC. тому для сонця все що менше ніж 6мм2 - то таке собі. а от з вітряками там де змінний струм - там все трошки інакше.
@@bogdankushlyk Найбільша помилка всіх хто працював з перемінним струмом те, що не враховується реактивний опір. На довгих лініях дуже велика індуктивність, яка залежить від частоти. Тому товщина дроту має значення. Ще добре якщо дроти скручені між собою, тоді індуктивність різно падає. Калькулятори це добре, але практика це практика. Я 40 років займався проектуванням, монтажем і налагодження систем зв'язку, в тому числі і їх живленням.
@@pmalyshko це добре. загалом виходить, що моя ідея зробити інверторну будку прямо під мачтою правильна. я заодно і провід поміняю звісно, просто невідомо ще який вітряк там на ній висітиме, може там і 6-10мм2 доведеться ставити.
вигідно якщо розмір його 3+ метри діаметром. краще 4.0 або навіть 5+ метрів. тоді він дійсно щось може притомне виробляти. і там навіть буде окупність, яку можна порахувати (на така як у панелей, разів у 4-5 гірша, але вона буде). ну і звісно лише горизонтальний. але! малі вітряки теж мають своє місце і застосування. там де не можна поставити важку конструкцію, чи якщо задача приліпити до даху. чи якщо до автобудинку. чи якщо на яхту. кожен тип вітряка має своє застосування просто.
Не розумію - чим горизонтальний генератор відрізняється від вертикального окрім типу лопастей та орієнтування? Чи основна проблема у швидкості обертання?
є така штука як доступна потужність вітру на конкретних швидкостях. а тоді є така штука як коефіцієнт перетворення та використання цієї енергії в електричну. так от: 1. вертикалка савоніус тип - 9% 2. вертикалка Дар'є - 15-16% 3. горизонтальний вітряк - 42-45% десь між 1 та 2 загубилась турбіна Ленца - ота як у мене на відео, там мало б бути десь 12-13%. але мені не пощастило і сам генератор був бракований, тож просто заміна на горизонтальний вітряк зробила добру справу.
@@bogdankushlyk Я розчарувався в альтернативній енергетиці навіть не випробовуючи на практиці)))) Терміни окупності там виходять просто якісь шалені (особливо якщо говорити про сонячні панелі). Ну, або я щось не так рахував... Вітряки додатково мають свої недоліки (шум, вібрації, а головне - механіка, яка зношується). Шкода, звісно, але халяви якої б хотілося - нема ніде(((
@@jugunx7917 у панелей все дуже добре з окупністю. моя станція складна і має багато дорогих акумуляторів - окупність розрахункова - 6 років. реально вже бачу що буде на півроку менше, бо виробіток більший розрахункового. вітряки - так - там гірше все набагато. там реальні строки 12-15 років. хоча є місця навіть у нас в країні де вітрогенерація окупилась би за 4-5 років (але то промислові варіанти).
Не знаю чи ви вже позбулися цього генератора , але в мене є таке питаня які підшипники в ньому встановлені бо якщо проті шарикові то воно крутити о пріорі не буде.
Мій товариш купив на Алі ессресі теж вертикальний генератор на 3кв але більше 500ват він не видавав, з продавцем була безглузда розмова, він запевнював що гену тестували і все там добре. Почали самі розбиратися в чому може бути проблема в кінці поклали ігольчаті опорні підшипники і о диво почав видавати 2кв. Працює і до сих пір але каже що треба робити ТЕО.
Я дуже-дуже хочу побачити відео де заявлений 2кВт вертикальний вітряк виробляє хоча б половину від заявленого. До того моменту поки відео нема - НЕ ВІРЮ!
Дозволи не потрібні для мачти сумарною висотою до 30 метрів, це від землі до кінчика лопасті вгорі. 2-3 метри це класичні малі домашні вітряки. Щось видадуть, але не дуже багато. Найкращим за співвідношенням ціна/можливості буде китайський вітряк М5/М6 (SM5/SM6).
Тут діло не у вертикалці, а у китайських генераторах, зробіть самі генератор і буде вам радість. Але вертикальний ніколи не зрівняється в потужності з горизонтальним вітряком.
це не китайський генератор. це наш генератор, який зроблений кривіше ніж якби був китайський... я замінив це чудо на горизонтальний вітряк який працює.
Ефективність вертикальної вітрової турбіни не просто так в теоретичних розрахунках в 2 рази меньша ніж горизонтальна. Вона як зламаний годинник, в оптимальному положенні відносно вітра знаходиться декілька разів за повний оберт, в той час коли горизонтальна стає по вітру.
@@bogdankushlyk Ні-ні, саме в теоретичних розрахунках було введене таке поняття як ліміт Бетца. Він розрахував, що турбіни, які базуються на підйомній силі, мають максимальний теоретичний коефіцієнт потужності 16/27, в той час коли турбіни, що використовують силу опору, мають ліміт 8/27. Велика вертикальна турбіна представлена на вашому відео, виглядає більше як та, що використовує саме силу опору. Тобто теоретично в ідеальних умовах це в 2 рази, ну а на практиці це те, що ви продемонстрували. Дякую вам за це відео.
отих 8/27 справедливо для вертикальних роторів Darrieus. у мене на відео - турбіна Ленца. вона десь посередині між Савоніусом і Дар'є застрягла у своїй ефективності.
ну але якби воно працювало і якби там криворукі люди не наробили чудес в генераторі - навіть з того можна було б щось побачити. а так практично абсолютний нуль аж до вітру 7 м/с - це жахливі показники як не крути.
@@bogdankushlyk А хіба Darrieus не підйомну силу використовує? До речі хотів спитати вашої рекомендації, щодо анемометра з можливістю запису данних у лог. Чи є щось доступне? Справа в тому що завдяки близькому розташуванню мого та сусіда домі утворена така собі аеродинамічна труба, яку в теорії можна використати як джерело вітрової енергії. Ось і думав зайнятись аналізом і почати зі збору статистики швидкості вітру.
найкраще взяти навіть не той що в кінці відео, а його старшого брата більшого. з діаметром 3.2 чи 3.4 чи 3.7 метри. вони є на АліЕкспресі (чуть дорожче, але легше купити), але найкраще їх купляти напряму в заводу на Alibaba і везти якимось перевізником самостійно (M3cargo до прикладу). посилання на Aliexpress дам. там ця модель називається SL, але ті вати що вони там заявляють треба ділити на 2 - тоді буде правда. s.click.aliexpress.com/e/_DDQBKmF
так. я тепер теж вже розумний. в такій робочій площі (3.4 м2) ротор Дар'є міг би ще видати 1 кВт при 15 м/с... теоретично. ну але я якщо чесно хотів бачити з цього чуда щоча б щось. ну а вийшло ж так що зовсім нічого - це вже зовсім ганьба.
в Україні такий як в самому кінці відео можна купити за 50 тис грн. на Алі такий же буде 1100-1200 доларів, тобто з податками десь теж під 50 тис грн вийде тут.
@@korobkofamily7625 той що в кінці відео - ні. на малих вітрах шуму практично нуль, на середніх і сильних вітрах - в 10-12 метрах від вітряка вітер вже заглушає шум і чути лише невеликий свист. IstaBreeze свистить набагато більше для порівняння. чому мало шумить, бо це малооборотистий вітряк. 450 rpm - то його теоретичний максимум.
Проблема вертикалок в неправильному розрахунку ротора - дуже мала площина при досить низькому коефіціенті використання вітру. Друга проблема - можливість безпечного вимикання при сильному вітрі. Китайські комерсанти зазвичай занижують плошу, щоб гарантувати можливість зупинити ротор... Нормальний вертикальний агрегат - досить нетривіальна задача...
Трохи дивний висновок. Енергія з'являється з генератора, а сам вітряк є тим елементом, що крутить генератор. Тож якщо генератор генерує умовні 100 ватт енергії при умовних 1000 обертів, то так воно і є. Немає значення яким чином ви це зробите, хоч квадратними лопастями , хоч якими. Тож те що у вас крутився вітряк зовсім не означає що ви забезпечили умови для генератора, при яких він може згенерувати достойні показники. Звісно що вертикальний буде більш габаритний в об'ємному вимірі в порівнянні з горизонтальним при однакових вихідних значеннях...
@@pavelhryb8547 чому дивний? Висновок простий - цей апарат не працює. Заявлені виробником 2 кіловати не будуть досягнуті ніколи, за жодних обставин. Які претензії до мене? Висловлюйте цю претензію виробнику що дурить людей видаючи бажане за дійсне.
Це щось дивне. Я в цій галузі не маю глибоких знань. Але бачив відео як велосипедист на переобладнаному під електростанцію велосипеді смажить грінки у тостері. Невже оці оберти, що можна спостерігати на відео, не відповідають тій енергії яку виробив велосипед?
Шановні! Щоб шум був мінімальний необхідно використовувати вітроколесо з великою кількістю лопатей і щоб швидкохідність не перевищувала 3. Для цього необхідні конструкції з елементами натягу та стискання. Така конструкція дозволить наблизитись до ідеально вітряка з великою кількістю лопатей з мінімальною хордою та товщиною...
та якраз навпаки. ідеальний вітряк це малолопастний. багато лопат треба там де треба високий момент, а обороти він розвинути ніколи не зможе, тому що після певних швидкостей лопатка буде гальмувати наступну своєю турбуленцією. це вже перевірено. є таке правило - вітряк має мати настільки мало лопастей наскільки це потрібно. саме тому всі і зупиняються на 3. інша справа якщо ви ввалюєте ген на 10 кВт а гвинт робите потужністю на 5... то тоді малолопатний гвинт ніколи того генератора не зрушить з місця... ну або стартуватиме на великих вітрах лише. от тоді щоб поправити цю невідповідність потрібно більше лопаток. але це дурниця з економічної точки зору, бо ви дурак двічі: раз тому що ген взяли вдвічі потужніший за те що зможете фізично зняти; і другий раз тому що замість 3 лопаток платите за 5, чи 6 чи більше. а з шумом боротьба проста - треба брати вітряк з діаметром вітроколеса 2,5+, а краще 3 і більше метрів. він сам по собі розвиватиме менші обороти, відповідно менше шумітиме. ну і все що було сказано - це про горизонтальні вітряки зараз. вертикальні - це єрунда, вони не мають нормальних виробничих можливостей.
@@petershlizer7258 закон Беца каже що теоретичний ліміт 59.9% Звідки 75-85? Насправді коефіцієнт перетворення енергії вітру у електричну у вертикального від 9 до 15%. У горизонтального - 35-43%. Але якби та вертикалки навіть працювала в своєму положеному режимі я б нічого не міняв, а так брак та й годі.
@@bogdankushlyk нічого але є опит! Я коли свій робив генератор будь що навіть получивши фіаско, все одно получав насолоду від самої роботи яку робиш від душі! Бажаю натхнення і мирного неба! Сонячні панелі і вітрові генератори це майбутнє за Україною.
@@bogdankushlyk в мене стояв саморобний пристрій по типу як в автомобільному генераторі на 14в відсікав і збрасував на баласт із тенів 12в таким чином при сильному вітрі в планах був поставити бойлер який підживлював би теплі водяні поли. А 14в подавав на зарядку батарей!
Вітаю, якщо взяти італійський вітряк Wind generator EOLO, максималку на 3кВт, як думаєте, чи зможе він видати хочаб 1кВт і який для нього треба інвертор для ген порту ?
судячи з розміру він видсть 1 кВт рівно... ніколи ну бо 2,5 м2 робочої площі - це фігня. горизонтальний вітряк в такому габариті має бачити вітер у 14-15 м/с з його то ефективністю... а ця вертикалка - може на вітрі 30 м/с і покаже кіловат
@@bogdankushlyk в характеристиках, вказано наступне: Peak Power 1KW, 2KW, 3KW (1000W, 2000W, 3000W) Nominal Power 890W, 1660W, 2200W Start-up Wind 1,9 m/sec, 2,4 m/sec, 2,9 m/sec , але нажаль не вказано скільки він буде видавати при цьому вітрі
как до вас не дойдет не важно чем крутите, а важно что крутите, вертикалка не развивает более 60 -80 обр/мин, все генераторы которые вы лепите начинают работать после 150-200 обр/мин
на видео которое ты прислал максимальные обороты 60-70, ты где нибуть увидел мощность на этих оборотах? а выработку за месяц? то что там он говорит про 167 кв ты уверен что это к ветряку? мы до войны занимались производством вертикалок и все утверждения не на пустом месте, для вертикалки нужен генератор с диапазоном работы от 3 до 60 обр,мин в промышленных ветряках используеться многоступенчатая планетарка а генераторы работают на 3000 обр\мин, по размерам лопастей эта вертикалка максимум даст 10 квт на 15 м это если соответствующий генератор по внешнему виду там и близко нет планетарки, эти модели поляки декларируют 8 квт максимум при 300 обр\мин что по определению абсурд@@bogdankushlyk
Із фізики памятаю, що для повного використання кінетичної енергії потоку, який набігає на лопать, потрібно, щоб лопать "втікала" від потоку зі швидкістю в 2-а рази меншою швидкості потоку. Якщо радіус рівний 1м, а обороти вітряка 1об за 3секунди, то ідеальним буде вітер 2*(2*3.14*0.3*1)=4м/с. Мабуть справді проблема в генераторі. Генератор повинен мати або декілька десяток полюсів обмотки(величезний діаметр статора і багато міді, десятки магнітів на роторі), або справді ефективний підвищуючий редуктор, тобто планетарний. Мабуть топікстартер має рацію.
Надибав на промі горизонталку на 800ват. Тільки що за штука, там інфа про 24V. І що це можна живити на 24V. Треба ж 220V. Хіба ні? І ще, всі продаються без батарей, я так розумію? З батареєю певно ціна космос. Бо так 17000
Одного вітряка мало. Треба вітряк + контролер заряду + АКБ + інвертор. Можна ще інший варіант: вітряк + мережевий інвертор, але ця штука не дає автономності, і буде лише економити електроенергію. Знову ж, при відключенні мережі цей варіант не працюватиме.
подививсь відео.....щож ви хочете від іграшки?якщо опалювать будинок от 12 метрів діаметр, 4 махи,а той що ви показуєте в кіно то так і є.....ви хоть би перед покупкой чи виготовленням прощитали по формулі .....
@@ВасильКапуста-ы5ч я від нього очікував 200-300 ват. "Щитати" вмію досить добре. Просто він показував в 10-15 разів менше ніж мав би, от тому і був замінений.
Якби з таких пєрдєлок була якась користь, ми їх бачили б сотнями в скандидинавських країнах і Канаді, де на вітрогенерацію роблять велику ставку. А на справді ця шляпа саму себе на силу крутить. Підсумок простий - не купляйте з Китаю всяку %ню.
@@bogdankushlyk то правильно. Мій лежить пилиться, максимум 260 ват знімав з нього. Ті, хто робив, не здатні зазор в 0.5-1мм досягнути. Та і магніти ставлять нацдешевші
я так розумію мачта та контролер залишились? замінити на нормальний горизонтальний вітряк та і буде все добре. SL/FT серію з 3.2 і більше діаметром (є на 3.4, на 3.7) і працюватиме в 10 разів краще.
так, в межу мого некоректного сетапу який мені нарадили "спеціалісти". грубі помилки: 1. кабель всього 2.5мм2 - втрата у виробітку десь 15-30% залежно від сили вітру. 2. висота 9м і мачта неможлива для обслуговування вітряка - втрата від 20до 80% виробтіку залежно від наявних турбулентних явищ. але якщо чесно - FT-1000 навіть в цих умовах себе виправдовує, ось наприклад: ruclips.net/user/shortsrPUpkOtkjdI
@@andriymr.x8175 оптимальною буде 150 метрів. але ви таке не зробите та і якщо зробите - вам не дозволять. масимум що можна - то 30 метрів. але далі включається поняття економічного сенсу. бо мачта такої висоти буде в 4-10 разів дорожчою за вітряк... або і більше. тому я кажу так. вітряк має висіти на висоті мінімум +2-4 метри від найближчих перешкод в радіусі 100-150 метрів. особливо це стосується переважного напрямку вітру... а загалом globalwindatlas.info/en вам в допомогу
@@elektrik_shemotehnik мабуть тому що ціна?? нержавійка десь в 3-3,5 рази дорожча за чорний метал. оцинковка буде посередині. простіше 10-15 разів перефарбувати і це все одно ще буде значно дешевше ніж варінат навіть з оцинковки. фарбувати треба фарбою для металу, без варіантів. бажано тою що 3 в 1, щоб не перечухувати і перемазувати додатковими протиіржовими засобами.
@@elektrik_shemotehnik тільки автомобільна двохкомпонентна грунтовка (Novol наприклад) плюс автомобільий лак(2шари) дасть захист на років 10 а той більше, всі решта фарби з епіцентру це на 2-3 роки і то найдорожчі, по грошах до речі виходить дешевше автомобільною
@@bogdankushlyk Короче це задоволення не для заробітку, бо тільки відбити потрачені кошти потрібно декілька років, це тема більше для енергонезалежності, от просто у сусідів світла немає, а в мене є, масштабувати і заробляти кошти на "зеленій" енергетиці можна, але державу не так легко "нагнути" нагнуть скоріше тебе. Це ще ви своє потрачене здоров'я не врахували в загальний кошторис затрат на енергонезалежність. Ви ще молодий якщо вам нездасть дочекатись прибутній від вашої "зелегної енергетики" то може дітям більше повезе. Удачі вам і натхнення!.
дякую. так, тут заробітку нема і не буде. але! при правильному підході та в окремих умовах ці речі досить добре працюють. ще років 10 тому на мас-маркеті такого не було, а зараз - будь ласка - бери і користуйся. в світі де немає настільки багато держави в енергетиці, а де працює вільний ринок електроенергії - там ВСЮДИ поголовно ставлять і панелі і вітряки в домогосподарствах.
@@bogdankushlyk ми поки що не відносимось до нормальних держав, можливо якщо все таки попадемо в ЄС то тоді наших корупціонерів в ВР і на Банковій і КМ заставлять грати по чесному на енергоринку, поки що нам тільки підвищують тарифи щоб більше красти в офшори.
Я год мучился,высота ротора2,2м диаметр от 2.5м довел до 5,6 и 8 лопастей генератор делал сам диаметр ротора 400мм,на стенде крутил 160об 1,7кв на ветряке при7 метрах 20вт,просто снял и выкинул,так можно всю жизнь настраивать😢
@@ГеннадийСемочкин-д4я це точно... Горизонтальний встановив і працює, ну підкрутив трошки налаштування раз чи другий і далі просто працює. Роби періодичний огляд собі та і все.
@@sergeibatiuk3468 насправді лише з генератором. Якби він видавав своїх 200-300 ват я був би задоволений. Але раз не може і того - ну тоді не буде більше вертикальних у мене. Бо за ті ж гроші горизонтальний вітряк видасть в 5-8 разів більше.
дивіться. все дуже просто. є вітер, який на одиницю площі видає певну кількість енергії. на різній швидкості вітру та енергія різна. із зростанням швидкості вітру вдвічі потужність (енергія) того вітру зростає кубічно, тобто у 8 разів. але, далі є якийсь механізм який має ту енергію забрати, з певної конкретної робочої площі. так склалось історично, пораховано давно, що: 1. вертикалка савоніус (drag type) - 9-10% ефективність відбору. 2. вертикалка Дар'є (lift type) - 15-16% ефективність відбору. 3. горизонталка типу турбіни Архімеда (він же ротор Оніпко) - 30-33% ефективність відбору. 4. класичний горизонтальний вітряк - 40-45% ефективність відбору. кожна із типів систем має свої плюси та і мінуси. в моєму випадку це була турбіна Ленца, вона десь між 1 та 2 застрягла, із 12-13% ефективності. Але я був би задоволений якби вона видавала хоч щось що їй положено. по факту ефективність відбору була жахлива. бо на площу 2х1.7 метри (тобто 3,4 м2) на вітрі 7 м/с (з площі 3.4 м2 на вітрі 7 м/с - є 725 ват потужності) вона умудрилась відібрати лише 10 ват... тобто її ефективність була лише 10/725 = 1,3%... тобто в 10 разів менше за очікуване значення. причиною тому був бракований генератор. отаке...
@@bogdankushlyk Доброго дня, можете зняти відео про ті вітряки якими самі на даний момент використовуєте, і чи рентабено їх сьогодні купувати, з повагою Вадим
@@ВадимКогут-х4ц безліч таких відео на каналі. і про роботу і про ціни, і про те де купити дешевше. насправді - якщо до кінця бути чесним - хочете щоб був пристойний виробіток - не менеше 4 метрів у діаметрі а, краше 5+ метрів у діаметрі, і лише горизонтальний вітряк. відповідно сума інвестиції загальна на все - від 3 тис доларів. купувати вітряк загалом рентабельно, просто строк окупності довший ніж у панелей. тому поки не забили все панелями - не варто і думати про вітряки. ну і також міряти і перевіряти вітер у вашій конкретній локації
тема все равно не раскрыта. меня интересует вертикалка с суточной выработкой 50-100 ватт - так как в городе не поставиш горизонтальный ветряк, а на пару с солнечной панелькой будет нормальное автономное освещение.
чому не розкрита? розкрита повністю - цей не видасть. та і інший вертикальний не видасть. заради 50-100 ват - купіть собі гнучку сонячну панельку на 100 ват за 100 баксів - буде вам щастя.
@@bogdankushlyk Проблема в том что ты хотел все сразу. И с таким эксперементировать некамельфо. А вот небольшая конструкция - ватт на 50 - 100 должна стоить небольших денег и с ней можно поиграться - а не городить капитальную конструкцию. А солнечные панели с инвертором уже есть, но и добавить 50-100 ватт которые будут независит от времени суток - даже ничего. Мда только проблема - на рынке таких нет - или я плохо ищу...
Все дело генераторе .он должен быть большого диаметра,аксиального типа .или через мультипликатор и сам винт сотношение(например )диаметр 1 метр а высота лопастей 0.7 соответственно 2 метравысота 1.4
так. генератор там повна лажа. якби він був людський - з цього чуда можна було б побачити 300 ват можливо на великих вітрах... а так, маємо те що маємо.
@@bogdankushlyk на вертикальном будет отлично работать.а сюда можно из асинхроника сделать.вместо якоря магниты.даже по-моему они продаются.у него даже при кручении от руки лампочки на 220 засвечиваются . аксиальный дорого даже изготовить может выйти до 500-1000доларов.а вот из асинхроника вместе с покупкой ну доларов300 обойдется.самые простые и не сложные вертикалки из колеса гироскутера диаметр 10-10.5 дюймов.и устанавливать легко и недорого два такие вместе с установкой обошлись мне в 400 дол и служат уже 5 лет .заряжают 2 АКБ по 100 ампер на ура
@@diman340 я не выставлял на Ютубе.На Ютубе полно таких роликов .Берите диаметр 10 дюймов и его надо перекомутировать . внутри три фазы провод 0.6 мм по пять в пучке паралельно .соедени последовательно .как сделать на Ютубе тоже полно роликов.Лопасти из 3 -ех слойной трубы для наружной канализации 6 штук. диаметр винта 1.7 метра .без щеточнго узла .просто три провода(кабель трехжильный..а возле АКБ трёхфазный диодный мост .
Цікаво ,як там реалізовано захист від буревію?Крутиться гарно ,а може там генератор неефективний?Спробуйте протестувати сам генератор і будете певні і глядачам цікаво)
там - то де? наверху мачти? там страшно і без буревію )) ця вертикалка до буревію не дожила, була замінена і вже нема що тестувати там. але от нормальний вітряк з нормальними захистами справився з буревієм дуже навіть добре: ruclips.net/video/tZv3JB9BrwM/видео.html
@@theinstaller7226 цей вітряк сам по собі ніякого захисту від ураганів не має, окрім хіба того що він розігнатись не може... захисти мають реалізовуватись на контролері або інверторі хіба обтяженням через dumpload чи примусовим збільшеним зйомом навантаження (ну і електомагнітне гальмо відпрацьовуватиме як результат).
Ці лопасті не для наших вітрів. Або під них потрібен інший генератор, який буде працювати при малих обертах. Подивись Robert Murray-Smith. Ідеальна вертикалка, яка буде працювати.
дякую. подивився. після того як побачив що він у кількох відео каже що долає закон Беца - вийшов і більше туди не зайду. моя особиста думка і позиція - всі хто заявляють що можна подолати закон Беца - брехуни і шарлатани. на жаль. зараз я став набагто більш спектичним. не все що крутиться - крутиться з користю.
Плюнь на той закон, подивись на саму конструкцію. І головне - як у нього розташовані магніти. При такому розташуванні він ефективний на малих обертах без редукторів. В роліку 1kw Wind turbine under £100 нема ніяких законів Беца, тільки виготовлення діючої вертікалки.
ну бо він таки великий. 2 метри висота лопасті - це немало. 25 кг маси самого генератора (ротор+статор в корпусі) це теж немало. нє, звісно якщо порівнювати з тими що в океанах та на морях стоять - то це ліліпут.
@@bogdankushlyk Задля цікавості, подивіться на мотори від скутерів, коптерів і т.д. Кіло - вага, 4-5кВт - потужність. Їх можна і як генератори використати (якщо не помиляюся. Лише справа у напрузі та інверторі, і, звичайно - обертах. Можливо, без редуктора вони 5кВт і не зможуть)
На хату краще не ставити. Ну але якщо хочеться - то більше ніж 2.5 м в діаметрі буде вже забагато через вібрації. Добрим рішенням за співвідношенням ціна/можливості буде китайський вітряк M5 (SM5) чи чуть більший його аналог М6 (SM6). На них має бути нормальною ціна 500 та 600 доларів відповідно на Аліекспресі, це з доставкою. З заводу вони коштують 285 та 345 відповідно (ну а далі + доставка, розтаможка). То вітряки на 1 та 1.2 кВт відповідно. Реально в сильні вітри можуть перевищувати вказаний показник вдвічі. Якщо задача щось більше - шукайте FT-2000L2 від Wuxi FengTeng, або вітряки серії SL (моделі 4000 і більше) від Smaraad. От тільки смарад трохи завищує показники як завжди в рекламах. Вуксі феньтень поки не завищує, там чесно все.
ну тоді M5 дві штуки будуть гарно працювати. тільки хвоста їм подовжити на 40 см і буде все гут. тільки все одно. труби повище (+2-3м від даху) і на розтяжки кожну. якщо треба менші є М3, але вони реально 400-500 ватники... тому з них толку багато не буде.
В Україні не такі вже й великі вітри, щоб вітрякии ставити. В кого дім біля річки, то можна ще гідрогенератор поставити - ось це й справді дасть нормально електроенергії. Сонячні панелі можна завжди, але це найдорожчий варіант в плані виходу електроенергії. Ще й бажано до них ставти суперконденсатори - це як акумулятор, але може працювати майже нескінченно, хоча і втрачає електроенергію сам по собі. Звичайні акумулятори будуть відносно швидко вмирати.
"В Україні не такі вже й великі вітри, щоб вітрякии ставити." - це неправда. globalwindatlas.info вам в допомогу. Насправді у нас вітрова картина нічуть не гірша ніж у Польщі чи у Німеччині, а в деяких випадках навіть є кращою.
"Сонячні панелі можна завжди, але це найдорожчий варіант в плані виходу електроенергії" - це теж неправда. Собівартість 1 кВт-год сонячної енергії на сьогоднішній день в сьогоднішніх цінах становить приблизно 1-1.2 грн. і це вже у вас на місці споживання, без додаткових затрат на транспортування, обслуговування, розподіл чи ще там щось.
@@bogdankushlyk я говорю в порівнянні. Там де є вітри, вітряки значно ефективніші за свою ціну, а гідроелектрогенерація завжди дешевша, так як багато елементів можна зробити власноруч.
воно то так але не зовсім так. водні об'єкти - природоохоронна зона і зробити там щось для себе - це не так просто. це хіба якщо в якомусь забитому селі є якийсь потічок і сусіди не мають жадібних очей. але якщо чесно - не думаю що воно того варте. хоча кожну окрему ситуацію треба розглядати індивідуально.
Спасибі що ділетесь інформацією, цікаво було подивитись
будь ласка
Дякую що поділилися своїм досвідом. Бажаю мирного неба, вдачі та якнайшвидше перемогти рашизм
Так і буде
@@bogdankushlykБогдан я к з тобою спілкуватись,?
@@bogdankushlyk❤
Дядьку в тебе талант розповидати! Сподобалось! Дякую!
Дякую
@@bogdankushlyk🎉
Дякую за досвід. Ваш досвід (витрачені кошти, час, сили) дозволять іншим уникнути помилок.
саме так. на це і розраховую. бо інші (я ж не один такий) - як води в рот понабирали. а я не боюсь визнавати помилки і їх виправляти.
які експерти такій і досвіт@@bogdankushlyk
які експерти такій і досвіт
@@АндрейТ-ы1э я на це не реагуватиму )) щастя вам особистого і у житті і у роботі і у всіх починаннях. буде щастя то і світ добрішим стане.
Дякую за ваш експеримент, цікаво було подивитись
Полностью подтверждаю слова автора. Купили у того-же барыги ermiot. Сначала он пытался сделать из нас дураков мол у нас слабый ветер, но после того как мы прислали ему фото с анемометра со скоростью 8-10 м\с и доказали что выработки никакой нету вообще, оно тупо заблокировало наш контакт. Всем кто видит подобные ветряки от якобы разных продавцов и даже из разных регионов, то имейте в виду, что это продаёт один и тот-же пассажир. Отправка как правило из киевской области(Богуслав). Поддержите лайком данный комментарий дабы не позволить одурачить кого-то ещё данной мусорной продукцией!
@@y8132 все так і є
@@y8132 спасибо
А то я уже чуть не повелся
Таблицы такие красивые дают
Кстати искусственный интилект рассказывал про вертикали хеликс по моему Канада ,с очень выдающимися характеристиками !
мало кто делиться негативным опытом - а он куда важнее иногда бывает, спасибо
я ділитимусь всім: і позитивним, і негативним. будь ласка.
Дякую за відео, ви зберегли мої кошти. Хотів собі на дачу такий брати, тільки менший. Тепер бачу що немає сенсу.
нема за що.
який можна купляти це складне питання. подивіться спершу оце - тут буде багато відповідей на ваші питання: ruclips.net/video/KbFqLevzm_g/видео.html
Дякую за чесний огляд. А я якраз дивився в сторону вертикальних вітряків. Але закрадувалася думка - якщо вони такі хороші, то чому капіталісти ставлять горизонтальні)))
@askela62 гляньте найсвіжіше відео на каналі - там якраз про нормальні вітряки і де їх купляти треба ruclips.net/video/8PRnhGQL-PM/видео.html
Дякуємо за відео! Хай квітне україномовний ютуб і Україна 🇺🇦🇺🇦🇺🇦💪❤️
будь ласка. так і буде
Це дуже добре що ваш досвід можна побачити і для себе вирішити чи ставити такі іграшки
@@s.p3720 та будь ласка
Дякую за Вашу роботу!
Цікавий досвід!
Дякую за нове відео про вітряк!
дякую за коментар
Не надо опускать руки!
1. Лопасти должны иметь профиль крыла. Тогда при хороших лопостях стартанёт даже при 1.5мс. Ваши Лопасти сами себя тормозят.
2. Генератор Я не видел изнутри но думаю что его КПД оставляет желать лучше... Тихоходные генераторы должны иметь больше полюсов, больше диаметр ну и три фазы (группы) обмоток. (Подобно автомобильного подключение трёх обмоток с диодами) 5:15
воно то може і так. але вже пізно, бо ця вертикалка замінена на нормальний вітряк. я з вертикалками більше гратись не буду.
там з лопатями лажа не правильно вціпив
@@natatrade2159 що у вас виробляє?
уже давно відомо, що КПД таких генераторів дуже малий.
Бо в горизонтальному працює увесь час уся площина (кожна з лопаток), а у вертикалці: одна крутить -2 тягне.
через те у штатах в старих фільмах показують вітряки (що воду качають), які мають багато лопаток.
Доречі кпд вітряка прямо залежить від площі лопаток, за формулою Жуковського макс 0,6 - горизонтальний, та 0,15 вертикальний :)
це не зовсім так. і є правдою лише для вертикальних вітротурбін типу савоніус та турбін Ленца. ротор Дар'є в певних режимах роботи є навіть кращим за горизонтальні вітряки, але ціна і складність виготовлення роблять його неконкурентноздатним наразі для малих вітротурбін так точно.
Дякую за інформацію!
Будь ласка
Дякую за відео. Порадьте схему ланцюгу з,єднань, які пристрої у Вас від вітряка до інв
Так, думав про це. Треба окреме відео робити про схему
Дякую за цей досвід!
будь ласка
дякую за правдиве відео
будь ласка
Пане Богдан добрий день!)
Як хобі це штука прикольна з вітрогенераторам і диковинка плюс інтерес сусідів.Але в рельому житті у нас віти 3-5м/с.Це є дуже мало.Враховуючи вартість генератора,мачти,лопастей то він ніколи не окупиться при таких вітрах як у нас в Україні.Якщо хочеться off-grid то краще купити сонячні панелі вони зараз дешеві і догляду фактично не потребують.І за гроші які були потрачені на вітряк напевно 3квт панелей можна було купити або 6квт LiPoFe4 акумуляторів.
Але як засіб від кротів ця штука хороша)
Всього найкращого і удачі!Не помиляється той хто нічого не робить.
доброго дня. так і є. панелі безумовно ефективніші і безпроблемніші.
але без вітряка - неповне воно, і не в окупності тут справа.
Я вас розумію)@@bogdankushlyk
@@Yellosax це не зовсім так. треба просто дотримуватись правил монтажу панелей і буде все набагато краще. я думаю треба буде окреме відео про це зробити як і які обирати панелі і скільки під яку систему.
@@Yellosaxзимою наче навпаки, шурують, аж бігом.
З того часу коли я на каналі розповів про вертикальний вітряк минуло навіть не згадаю вже і скільки часу, але і досі постійно знаходяться такі що розповідають про мультики які вони дивилися на просторах інету і що такі вітряків файно крутяться, а в мене, кажуть, ото вітряк був не правильний, хоча з свого неправильного, маленького розміру, я навіть мав 60 ватт.🙂
Скоро мій неправильний маленький приїде з доробок, побачим що він видасть. Може буде тих самих 60 ват навіть.
60вт на 24 години - 1.5квт - 5грн економії в день
@@romanlets4893 гривні тут не мають значення. це не той випадок.
В мене появилась одна ідея як прибрати завихрення вітру з ким порадитись можно ?
Дякую за досліди і досвід.
будь ласка. аби ж це лише допомогло уникнути помилок
Цікаві відосіки а в нас наприклад використовують інші вітряки хотів вам показати, але незнаю як вам закинути
Ви хоч 2 квт купили а я в них 5квт купив. Мало того що нічого не видає то коли я його розібрав......!!!!! він і не повинен щось видавати! Намотаний невірно, в середені не пофарбований, ржаві втулки, посадкове місце під підшипник зачистили болгаркой, провода скручені якимсь алкоголиком на похміллі просто руками, коротке замикання на корпус. І головне продавець відморозився та не бере телефон.
Отакої... Я підозрював що мені насправді пощастило виторгувати заміну. Але тепер маю точне тому підтвердження.
Дякую.
Будь ласка
Дякую за чесне відео. От тільки про шум жодного слова.
Ну бо це не актуально для цього вітряка. Шум чи його відсутність не є перевагою чи недоліком.
Хочете щоб вітряк був малошумним - купляйте горизонтальний з великим діаметром вітроколеса (3 і більше метрів). Мій той що в самому кінці відео, то там 2.5м діаметр ротора - посвистує собі трошки в поривах та і все.
А що там може взагалі крутити? На око видно, що лопасті без аеродинаміки.
Гроші викидати на китайський вітер. Вертикалка має створювати вихор в своїй структурі. Урагани, циклони, торнадо, буревії мають вихрову структуру. Сила Коріоліса дуже добре їх продукує.
Чому китайський? Це якраз наш, місцевий.
если бы он поставил между двумя а-ля силосными башнями, тогда реально была бы электроэнергия... "эффект воронки".
Чуваки запускали квадрик с человека размером с роторными движителями. Но у них там лопасти не фиксированные. На стороне "вниз" разворачивались плашмя, на стороне "вверх" поворачивались ребром. Так что, вертикалку можно сделать, надо только подумать над механизмом поворота лопастей.
думаю зусиль буде потрачено уйму за невеликий результат. я цього вже точно не робитиму, бо є значно простіший шлях.
@@bogdankushlyk Ну, в общем-то да, но если есть интерес, то можно ограничиться small-scale экспериментами.
У тех чуваков вращение лопастей происходило автоматически за счет рычагов, соединенных в звезду, у которой была смещена ось вращения относительно основной оси лопастей. Т.е., это сделает вертикальный ветряк чувствительным к направлению ветра, т.к. нужно будет поворачивать лопасть с одной стороны перпендикулярно потоку, с другой параллельно.
Возможно, такая конструкция, может быть выгодной в регионах с большим размахом сил ветров. Если, условно говоря, у вас пол-года легкий бриз, а остальные пол-года вьюги-ураганы, то "всеядный" ветрогенератор, - это ваше.
Думаю, що треба взагалі іншу конструецію. Бачив, що для вертикалок велікі у діаметрі і пласкі генератори використовують. Тобто треба навантаження відсунути від центру далі, від осі обертання.
Має бути спосіб з вертикальних отримати електроживлення.
За відео 👍
Хай щастить!
робочі конструкції якраз навпаки - мінімальні у діаметрі і максимальні у висоті лопаті - тоді з них найбільший толк. але загалом це все одно втричі як мінімум гірше за класичний горизонтальний вітряк
@@bogdankushlyk Треба конструкція на дах, або під дах, на передостанній поверх багатоповерхівки. Уявімо, що є передостанній поверх, у якого нема стін, лише колонни, і він повність наскрізьний - протяг гуляє.
Хоча, можна втиснути туди і горизонтальний вітряк, якщо вистота поверху 2,65 м, то діаметр ротору 2,50 м - точно підійде. Сенс у тому, що оця вся електрифікація заміських будинків вітряками - то все симпатично, але то не є критична проблема, бо за містом можна і без електрики прожити, та й занятися є чим, а для міста якщо рішення придумать - ото діло було б.
@@Евгений_Грабинский для багатоповерхівки берете дах. На ньому ставите мачту на 3-4 метри в висоту і вішаєте на нього якийсь вже пристойний вітрячок на 3-4 метри діаметром. І ставите таких 10 чи 20. Бо дах у багатоповерхівки великий. Висота багатоповерхівки - це чудовий бонус - бо вітер на 50 метрах ледь не на 60-70 % швидший за вітер на 10 метрах.
@@bogdankushlyk Не можна ставити на дах отак вітряки, бо воно мерехтить, це - шум, тільки візуальний. Так само, як люди мріють про авіа-таксі квадрокоптерами - воно буде дратувать, якщо буде мерхтити весь час у небі. Так і на даху - якщо буде щось крутитись і блимать так весь час - людям буде боляче дивитись на це. Один єдиний варіант придумав - віділити під це поверх останній, щоб у ньому влаштувати вітряки, без стін, а по периметру обшити дах решіткою, ніби параканом, щоб вітер пропускало, а обертові елементи були прикриті від очей перехожих. Якщо вийде електрифікувати хочаб ліфти і освітлення з хивленням електроприладів типу компьютерів і смартфонів з внтернетом, то це і добре буде.
@@Евгений_Грабинский не буде мерехтіти. Для початку можна взяти один і спробувати. Тінь від вітряка за 30 метрів стане розсіяною і мерехтіння не буде.
Десь в Інтернеті мають бути таблиці, скільки енергії несе потік вітру на 1 кв метр площі в залежності від його швидкості.
Також гарантовано хтось вже перевимірював ефективність вітряків всіляких форм та конструкцій.
Стосовно вашого вертикального - він взаємодіє приблизно з 2 кв метрами вітряного потоку (2 м висота та приблизно 1 м ширина). А що стосується горизонтального - якщо довжина лопаті 1 м - то він збирає енергію з 3.14 кв м, якщо 1.5 м - то вже з 7 кв м, якщо 2 м - то вже 12 кв м. От вам різниця просто в охопленні вітряного потоку. В рази на користь горизонтального, і це ми ще до ККД не дійшли...
був би це ротор Дар'є, а не турбіна Ленца і якби не було б заводського браку в самому генераторі - воно б працювало. але я вже не буду того перевіряти. а так - вдалось замінити на робочий вітряк - і нехай.
не так, робоча площа це саме площа лопоті. У горизонтального всі лопоті постійно виконують корисну роботу, у вертикала корисну роботу виконує лопоть тільки коли рухається за вітром і негативно роботу - коли проти вітру, тому вертикальний менш ефективний.
@@maksimbober8443 між правильною вертикалкою і горизонталкою не така і велика різниця. Показник ефективності 0.4 - ротор Дар'є, проти 0.45 у горизонтального.
Інша справа що Дар'є - це складно і їх нормально робити ніхто не вміє.
@@kinostory як прекрасно що навколо стільки розумних людей
Сам пробував, знаю. Купа грошей в холосту.
красно дякую!
Таке враження, що генератор маленький, не продуманий.
А якщо ще один такий же генератор знизу додати, щоб на одну вісь два вентилятори було, можливо більше буде видавати, бо ж крутить вісь вітер, просто не генерується струм...
Не варто гратись. Замінити на горизонтальний вітряк - це було правильне рішення.
дякую за відео
Будь ласка
Спасибо за правду!
Будь ласка.
Є таке явище як роза вітрів, яке характеризує режим вітру в кожному конкретному місці. Його можна і необхідно відстежувати на своїй території в продовж року щоб можна було скласти векторну діаграму і тільки після цього можна приступити до прийняття рішення. А ступінь втрат на кабелі можна визначити вимірюваням напруги на генераторі з приєднаним кабелем і відєднаним .
якщо нема того року в запасі - то робиш як виходить виходячи з того що є. і вже на наступний рік (через літній несезон для вітру) виправляєш помічені недоліки.
по втратах - в реальному режимі все не так погано насправді... а на міліватах (навіть ті нереально з цього одоробла витягти було) - то там взагалі втрат ніяких.
Це вимірювання не одного року і середній результат як ви розумієте теж не річний. Але в ДБН все вказано зимні та літні періоди по областям
Дякую за інформацію, корисне відео. А як що зробити до цього вітряка багатополюсний ненератор (тихохідний)???
Якби генератор у цього вітряка був би в порядку він мав би видавати щось.
На 3м/с - десь 10 ват, на 5м/с - вже 40, а на 8м/с мало б бути 170 ват. На 12м/с він мав би виробляти 580 ват.
Ну але там був бракований генератор і результат 10 ват на вітрі 10-11м/с це звісно показник...
Всё верно. Промышленные ветрогенераторы не просто так бочки не используют. Льярды денег потратили на расчёты. И кстати только 3 лопасти не просто так. Большее количество затеняют соседние. Такие же проблемы были у авиаторов.
Дякую, дуже корисне відео, але трошки запіздно - я теж купив такий вітряк (у мене 3 кВт), потім замінив контроллер на WindsanPro - результат аналогічний. Також подумую про заміну його на класичний вітряк 3кВт
Можете поділитись враженнннями по шуму який створює класичний вітряк? Бачу що у Вас стандартна мачта 9м (3 секції) і досить близько до будинку. При відкритому вікні дуже чутно його роботу?
@@mykola-drabiv не чути. Головне діаметр 2.5+ метрів - тоді буде малошумний.
@@bogdankushlyk Ви мачту якось доробляли під встановлення класичного вітряка після того як зняли вертикальний чи на той круглий фланець прямо почепили?
@@mykola-drabiv нічого не доробляв. Довелось лише насвердлити нових дірок у з'єднанні нового вітряка. Десь тут було це показано ruclips.net/video/avVWR3Mt1yw/видео.html
@@bogdankushlyk Дякую. Якщо Ви вже перевірили свій класичний вітряк і можете його рекомендувати - буду вдячний за посилання на магазин де Ви його купували. До речі, Ви не розглядали покупку вітряка у виробника контролера WindsanPro?
Доброго дня теж купив вітром генератор переробляю відпишу результат
Доброго дня. Так, якщо такий самий - було б цікаво побачити чи можна з нього чогось добитись.
Не знаю, може вітряк і поганий, але при низькій напрузі та довжині кабелю більше 40 метрів, використовувати кабель 2,5 квадрат, м'яко кажучи нерозумно. Втрати будуть шалені. Треба, як мінімум 10 квадратів. (Закон Ома ніхто не відміняв).
не все так погано. втрати в межах 5-8% насправді, і це підтверджено розрахунками і фактажем роботи на нормальному вітряку.
і так, згоден - це набагато більші втрати, ніж мені б хотілось - тому це буде змінено, але вже після зими.
10 квадратів - то для магнатів кабель. тут 4 квадрати ввігнали би все гарно під 3-4% втрат.
Поділюся своїм досвідом. Чим менша напруга, тим більші втрати. Я теж робив для сонячної батареї кабель. Одна нитка 10мм2, а на другу більше не було. Я проклав замість однієї дві 4мм2. Вийшло добре. Робив з того, шо було дома.
@@pmalyshko все правильно. калькулятор в допомогу.
ось наприклад: www.jcalc.net/voltage-drop-calculator-as3008
загалом, на DC значно більші втрати ніж на AC.
тому для сонця все що менше ніж 6мм2 - то таке собі. а от з вітряками там де змінний струм - там все трошки інакше.
@@bogdankushlyk Найбільша помилка всіх хто працював з перемінним струмом те, що не враховується реактивний опір. На довгих лініях дуже велика індуктивність, яка залежить від частоти. Тому товщина дроту має значення. Ще добре якщо дроти скручені між собою, тоді індуктивність різно падає.
Калькулятори це добре, але практика це практика.
Я 40 років займався проектуванням, монтажем і налагодження систем зв'язку, в тому числі і їх живленням.
@@pmalyshko це добре. загалом виходить, що моя ідея зробити інверторну будку прямо під мачтою правильна. я заодно і провід поміняю звісно, просто невідомо ще який вітряк там на ній висітиме, може там і 6-10мм2 доведеться ставити.
А підскажить які є перешкоди при встановлені горизонтальних вітряків в часному секторі в місті ?
@@sokolsound7610 турбуленція. Важко зловити буде гарні стабільні вітрові потоки. Але все одно горизонтальний працюватиме краще за вертикальні
@ та я про законі перешкоди ))
Кажуть не можна встановлювати горизонтальні
@@sokolsound7610 можна. Виконайте вимоги по шуму та по висоті (не вище 45 метрів) і все можна.
Чи вигідно в принципі ставити вітрогенератор?
Якої потужності вистачає для власних потреб?
вигідно якщо розмір його 3+ метри діаметром. краще 4.0 або навіть 5+ метрів. тоді він дійсно щось може притомне виробляти. і там навіть буде окупність, яку можна порахувати (на така як у панелей, разів у 4-5 гірша, але вона буде).
ну і звісно лише горизонтальний.
але! малі вітряки теж мають своє місце і застосування. там де не можна поставити важку конструкцію, чи якщо задача приліпити до даху. чи якщо до автобудинку. чи якщо на яхту. кожен тип вітряка має своє застосування просто.
Не розумію - чим горизонтальний генератор відрізняється від вертикального окрім типу лопастей та орієнтування? Чи основна проблема у швидкості обертання?
є така штука як доступна потужність вітру на конкретних швидкостях.
а тоді є така штука як коефіцієнт перетворення та використання цієї енергії в електричну.
так от:
1. вертикалка савоніус тип - 9%
2. вертикалка Дар'є - 15-16%
3. горизонтальний вітряк - 42-45%
десь між 1 та 2 загубилась турбіна Ленца - ота як у мене на відео, там мало б бути десь 12-13%. але мені не пощастило і сам генератор був бракований, тож просто заміна на горизонтальний вітряк зробила добру справу.
@@bogdankushlyk
Я розчарувався в альтернативній енергетиці навіть не випробовуючи на практиці)))) Терміни окупності там виходять просто якісь шалені (особливо якщо говорити про сонячні панелі). Ну, або я щось не так рахував... Вітряки додатково мають свої недоліки (шум, вібрації, а головне - механіка, яка зношується).
Шкода, звісно, але халяви якої б хотілося - нема ніде(((
@@jugunx7917 у панелей все дуже добре з окупністю. моя станція складна і має багато дорогих акумуляторів - окупність розрахункова - 6 років. реально вже бачу що буде на півроку менше, бо виробіток більший розрахункового.
вітряки - так - там гірше все набагато. там реальні строки 12-15 років. хоча є місця навіть у нас в країні де вітрогенерація окупилась би за 4-5 років (але то промислові варіанти).
Дякую за правду, купив а воно непотрібне, найчастіше у такому випадку пишуть купляйте усі все супер, + і підписка
ага. купляйте всі )
це трошки не той випадок )
Не знаю чи ви вже позбулися цього генератора , але в мене є таке питаня які підшипники в ньому встановлені бо якщо проті шарикові то воно крутити о пріорі не буде.
якщо чесно не знаю, не відкривав. там пломба була, типу гарантійна. і так - позбувся я його, в кінці цього відео вже була показана заміна.
Мій товариш купив на Алі ессресі теж вертикальний генератор на 3кв але більше 500ват він не видавав, з продавцем була безглузда розмова, він запевнював що гену тестували і все там добре. Почали самі розбиратися в чому може бути проблема в кінці поклали ігольчаті опорні підшипники і о диво почав видавати 2кв. Працює і до сих пір але каже що треба робити ТЕО.
Я дуже-дуже хочу побачити відео де заявлений 2кВт вертикальний вітряк виробляє хоча б половину від заявленого. До того моменту поки відео нема - НЕ ВІРЮ!
@@bogdankushlyk якщо я почну знімати якісь відер і буду викладати то обов'язково .
@@Деонисий-л7та можете дати посилання на цей вітряк?
Щоб ставити таку щоглу - дозволи якісь потрібні?
І друге питання. Звичайні "пропелерні" вітряки діаметром 2-3 м як себе показують?
Дозволи не потрібні для мачти сумарною висотою до 30 метрів, це від землі до кінчика лопасті вгорі.
2-3 метри це класичні малі домашні вітряки. Щось видадуть, але не дуже багато. Найкращим за співвідношенням ціна/можливості буде китайський вітряк М5/М6 (SM5/SM6).
@@bogdankushlyk розглядаю як доповнення до сонячних панелей для збільшення автономності взимку, коли вітер є, а сонця малувато.
Подивіться оце, дасть відповіді на багато питань ruclips.net/video/KbFqLevzm_g/видео.htmlsi=HScrRRN9j8LP3uMm
Скiльки коштуе така? Чи зможете виговити?
Чому бідні, бо дорні. Чому дурні -- бо бідні. Незаймайтесь дурницями, ніколи неокупляться ці вітряки. Рахуйте , читайте більше
Дякую брате за правду.
нема за що
там з лопатями лажа не правильно вціпив
@@natatrade2159 скільки у вас продукує?
Тут діло не у вертикалці, а у китайських генераторах, зробіть самі генератор і буде вам радість.
Але вертикальний ніколи не зрівняється в потужності з горизонтальним вітряком.
це не китайський генератор. це наш генератор, який зроблений кривіше ніж якби був китайський...
я замінив це чудо на горизонтальний вітряк який працює.
Вертикалки то хрн повна.
Інженери всьо світу вже протестували різні варіанти, найкращий це трьох лопосний гризонтальний вітряк. 😂😊
@@vsmhn так, але ж вертикалка вельми файно сє круте. мимо того факту пройти ну ніяк неможливо. декому просто треба щоб виглядало красиво )
там з лопатями лажа не правильно вціпив
@@natatrade2159 оце так спам... де ваш виробіток?
Ефективність вертикальної вітрової турбіни не просто так в теоретичних розрахунках в 2 рази меньша ніж горизонтальна. Вона як зламаний годинник, в оптимальному положенні відносно вітра знаходиться декілька разів за повний оберт, в той час коли горизонтальна стає по вітру.
ні, не в два. десь в 4-5 насправді
@@bogdankushlyk Ні-ні, саме в теоретичних розрахунках було введене таке поняття як ліміт Бетца. Він розрахував, що турбіни, які базуються на підйомній силі, мають максимальний теоретичний коефіцієнт потужності 16/27, в той час коли турбіни, що використовують силу опору, мають ліміт 8/27. Велика вертикальна турбіна представлена на вашому відео, виглядає більше як та, що використовує саме силу опору. Тобто теоретично в ідеальних умовах це в 2 рази, ну а на практиці це те, що ви продемонстрували. Дякую вам за це відео.
отих 8/27 справедливо для вертикальних роторів Darrieus. у мене на відео - турбіна Ленца. вона десь посередині між Савоніусом і Дар'є застрягла у своїй ефективності.
ну але якби воно працювало і якби там криворукі люди не наробили чудес в генераторі - навіть з того можна було б щось побачити. а так практично абсолютний нуль аж до вітру 7 м/с - це жахливі показники як не крути.
@@bogdankushlyk А хіба Darrieus не підйомну силу використовує? До речі хотів спитати вашої рекомендації, щодо анемометра з можливістю запису данних у лог. Чи є щось доступне? Справа в тому що завдяки близькому розташуванню мого та сусіда домі утворена така собі аеродинамічна труба, яку в теорії можна використати як джерело вітрової енергії. Ось і думав зайнятись аналізом і почати зі збору статистики швидкості вітру.
Висит в 35м?
35м это высота 10-11 этажного здания, что-то на вид, там метров 10-12
@@Anti-dots висота 9. Дистанція кабелю від вітряка до інвертора/контролера - 35 метрів
Расскажите про габариты бетонного фундамента по мачтой?
1 куб бетону сумарно. Три тумби вглиб по 40х40х80 під лапками, об'єднано все зверху плитою трикутної форми 20 см товщиною
А де той вітряк, що вкінці, придбати/почитати за нього?
найкраще взяти навіть не той що в кінці відео, а його старшого брата більшого. з діаметром 3.2 чи 3.4 чи 3.7 метри.
вони є на АліЕкспресі (чуть дорожче, але легше купити), але найкраще їх купляти напряму в заводу на Alibaba і везти якимось перевізником самостійно (M3cargo до прикладу).
посилання на Aliexpress дам. там ця модель називається SL, але ті вати що вони там заявляють треба ділити на 2 - тоді буде правда.
s.click.aliexpress.com/e/_DDQBKmF
@@bogdankushlyk дякую
Какие 2кВт? )) Там по площади видно, что 500Вт макс, при хорошем ветре.
так. я тепер теж вже розумний.
в такій робочій площі (3.4 м2) ротор Дар'є міг би ще видати 1 кВт при 15 м/с... теоретично.
ну але я якщо чесно хотів бачити з цього чуда щоча б щось. ну а вийшло ж так що зовсім нічого - це вже зовсім ганьба.
Вітаю колего я по сонцю зібрав самотужки 4 панелі по 550 ватт чекаю сонця😂
привіт. та вже мали б пару ват видавати навіть в похмуру погоду.
думаю десь 30-50 ват з панелі могло би йти.
@@bogdankushlyk розсіяне світло 150 ват видає
@@bogdankushlyk так і є
Яка ціна нормального вітряка?
в Україні такий як в самому кінці відео можна купити за 50 тис грн.
на Алі такий же буде 1100-1200 доларів, тобто з податками десь теж під 50 тис грн вийде тут.
@@bogdankushlyk дякую за відповідь. Так єнергонезалежність все таки коштує гошей... ще таке питання як щодо шуму від вітряка? Сильно шумить???
@@korobkofamily7625 той що в кінці відео - ні. на малих вітрах шуму практично нуль, на середніх і сильних вітрах - в 10-12 метрах від вітряка вітер вже заглушає шум і чути лише невеликий свист. IstaBreeze свистить набагато більше для порівняння. чому мало шумить, бо це малооборотистий вітряк. 450 rpm - то його теоретичний максимум.
Проблема вертикалок в неправильному розрахунку ротора - дуже мала площина при досить низькому коефіціенті використання вітру. Друга проблема - можливість безпечного вимикання при сильному вітрі. Китайські комерсанти зазвичай занижують плошу, щоб гарантувати можливість зупинити ротор... Нормальний вертикальний агрегат - досить нетривіальна задача...
@@sergeylapenkov1435 от тільки цей вітряк український... Був. Але комерсанти мабуть були таки якісь китайські.
Трохи дивний висновок. Енергія з'являється з генератора, а сам вітряк є тим елементом, що крутить генератор. Тож якщо генератор генерує умовні 100 ватт енергії при умовних 1000 обертів, то так воно і є. Немає значення яким чином ви це зробите, хоч квадратними лопастями , хоч якими. Тож те що у вас крутився вітряк зовсім не означає що ви забезпечили умови для генератора, при яких він може згенерувати достойні показники. Звісно що вертикальний буде більш габаритний в об'ємному вимірі в порівнянні з горизонтальним при однакових вихідних значеннях...
@@pavelhryb8547 чому дивний?
Висновок простий - цей апарат не працює. Заявлені виробником 2 кіловати не будуть досягнуті ніколи, за жодних обставин. Які претензії до мене? Висловлюйте цю претензію виробнику що дурить людей видаючи бажане за дійсне.
Це щось дивне. Я в цій галузі не маю глибоких знань. Але бачив відео як велосипедист на переобладнаному під електростанцію велосипеді смажить грінки у тостері. Невже оці оберти, що можна спостерігати на відео, не відповідають тій енергії яку виробив велосипед?
Тут була проблема в генераторі. Якби він хоч якось добре був зроблений - тоді можна було бачити в 10 разів більше ніж те що вітряк по факту видав...
Шановні! Щоб шум був мінімальний необхідно використовувати вітроколесо з великою кількістю лопатей і щоб швидкохідність не перевищувала 3. Для цього необхідні конструкції з елементами натягу та стискання. Така конструкція дозволить наблизитись до ідеально вітряка з великою кількістю лопатей з мінімальною хордою та товщиною...
та якраз навпаки. ідеальний вітряк це малолопастний. багато лопат треба там де треба високий момент, а обороти він розвинути ніколи не зможе, тому що після певних швидкостей лопатка буде гальмувати наступну своєю турбуленцією. це вже перевірено. є таке правило - вітряк має мати настільки мало лопастей наскільки це потрібно. саме тому всі і зупиняються на 3.
інша справа якщо ви ввалюєте ген на 10 кВт а гвинт робите потужністю на 5... то тоді малолопатний гвинт ніколи того генератора не зрушить з місця... ну або стартуватиме на великих вітрах лише. от тоді щоб поправити цю невідповідність потрібно більше лопаток. але це дурниця з економічної точки зору, бо ви дурак двічі: раз тому що ген взяли вдвічі потужніший за те що зможете фізично зняти; і другий раз тому що замість 3 лопаток платите за 5, чи 6 чи більше.
а з шумом боротьба проста - треба брати вітряк з діаметром вітроколеса 2,5+, а краще 3 і більше метрів. він сам по собі розвиватиме менші обороти, відповідно менше шумітиме.
ну і все що було сказано - це про горизонтальні вітряки зараз. вертикальні - це єрунда, вони не мають нормальних виробничих можливостей.
Бо горизонтальні вітряки мають кпд 75-85% а вертикальні тільки 40-50% бо опирання вітру на одну лопость остальні протедіють вітру.
@@petershlizer7258 закон Беца каже що теоретичний ліміт 59.9%
Звідки 75-85?
Насправді коефіцієнт перетворення енергії вітру у електричну у вертикального від 9 до 15%. У горизонтального - 35-43%.
Але якби та вертикалки навіть працювала в своєму положеному режимі я б нічого не міняв, а так брак та й годі.
@@bogdankushlyk нічого але є опит! Я коли свій робив генератор будь що навіть получивши фіаско, все одно получав насолоду від самої роботи яку робиш від душі! Бажаю натхнення і мирного неба! Сонячні панелі і вітрові генератори це майбутнє за Україною.
@@petershlizer7258 так, задоволення то окрема історія. Я так граюсь зараз зі своїми малявками. От сьогодні знову перебрав їх всіх трьох)
@@bogdankushlyk українці повинні відходити від централізованого опалення та максимально бути автономним! На якій баласт скидаєте лишню напругу?
@@bogdankushlyk в мене стояв саморобний пристрій по типу як в автомобільному генераторі на 14в відсікав і збрасував на баласт із тенів 12в таким чином при сильному вітрі в планах був поставити бойлер який підживлював би теплі водяні поли. А 14в подавав на зарядку батарей!
Підкажіть, цікавить реальный виробіток за місяць горизонтального вітряка?
www.omnicalculator.com/ecology/wind-turbine
globalwindatlas.info/en
дуже сильно залежить від розміру і локації монтажу
Вітаю, якщо взяти італійський вітряк Wind generator EOLO, максималку на 3кВт, як думаєте, чи зможе він видати хочаб 1кВт і який для нього треба інвертор для ген порту ?
судячи з розміру він видсть 1 кВт рівно... ніколи
ну бо 2,5 м2 робочої площі - це фігня. горизонтальний вітряк в такому габариті має бачити вітер у 14-15 м/с з його то ефективністю...
а ця вертикалка - може на вітрі 30 м/с і покаже кіловат
@@bogdankushlyk в характеристиках, вказано наступне:
Peak Power 1KW, 2KW, 3KW (1000W, 2000W, 3000W)
Nominal Power 890W, 1660W, 2200W
Start-up Wind 1,9 m/sec, 2,4 m/sec, 2,9 m/sec
, але нажаль не вказано скільки він буде видавати при цьому вітрі
він ніколи не досягне того що написано
как до вас не дойдет не важно чем крутите, а важно что крутите, вертикалка не развивает более 60 -80 обр/мин, все генераторы которые вы лепите начинают работать после 150-200 обр/мин
це неправда. як тоді працює оце? ruclips.net/video/FB6QYzRe1Qo/видео.html
на видео которое ты прислал максимальные обороты 60-70, ты где нибуть увидел мощность на этих оборотах? а выработку за месяц? то что там он говорит про 167 кв ты уверен что это к ветряку? мы до войны занимались производством вертикалок и все утверждения не на пустом месте, для вертикалки нужен генератор с диапазоном работы от 3 до 60 обр,мин
в промышленных ветряках используеться многоступенчатая планетарка а генераторы работают на 3000 обр\мин, по размерам лопастей эта вертикалка максимум даст 10 квт на 15 м это если соответствующий генератор по внешнему виду там и близко нет планетарки, эти модели поляки декларируют 8 квт максимум при 300 обр\мин что по определению абсурд@@bogdankushlyk
@@АндрейТ-ы1э якщо на відео що я скидав обороти 60-70 - тоді все, нема сенсу більше про щось говорити/сперечатись.
по твоему сколько?@@bogdankushlyk
Із фізики памятаю, що для повного використання кінетичної енергії потоку, який набігає на лопать, потрібно, щоб лопать "втікала" від потоку зі швидкістю в 2-а рази меншою швидкості потоку. Якщо радіус рівний 1м, а обороти вітряка 1об за 3секунди, то ідеальним буде вітер 2*(2*3.14*0.3*1)=4м/с.
Мабуть справді проблема в генераторі. Генератор повинен мати або декілька десяток полюсів обмотки(величезний діаметр статора і багато міді, десятки магнітів на роторі), або справді ефективний підвищуючий редуктор, тобто планетарний. Мабуть топікстартер має рацію.
Надибав на промі горизонталку на 800ват. Тільки що за штука, там інфа про 24V. І що це можна живити на 24V. Треба ж 220V. Хіба ні? І ще, всі продаються без батарей, я так розумію? З батареєю певно ціна космос. Бо так 17000
Одного вітряка мало.
Треба вітряк + контролер заряду + АКБ + інвертор.
Можна ще інший варіант: вітряк + мережевий інвертор, але ця штука не дає автономності, і буде лише економити електроенергію. Знову ж, при відключенні мережі цей варіант не працюватиме.
подививсь відео.....щож ви хочете від іграшки?якщо опалювать будинок от 12 метрів діаметр, 4 махи,а той що ви показуєте в кіно то так і є.....ви хоть би перед покупкой чи виготовленням прощитали по формулі .....
@@ВасильКапуста-ы5ч я від нього очікував 200-300 ват. "Щитати" вмію досить добре.
Просто він показував в 10-15 разів менше ніж мав би, от тому і був замінений.
Хах, я дивився документалку про грантоїдів в Європі. Якраз там про це чудо розповідали, як чуваки мільйони собі заробили на розробку фігнф
так. цілком може бути.
Не працює такий вітряк. Я колись вірив що він працює. Але практика показала моя що не працює.
Так, не працює.
Очікувано 😁
Та не зовсім. Там не мало бути нуля. Навіть враховуючи всі проблеми конструкції вітряка - він мав щось виробляти. Ну але криві руки - то криві руки.
Якби з таких пєрдєлок була якась користь, ми їх бачили б сотнями в скандидинавських країнах і Канаді, де на вітрогенерацію роблять велику ставку. А на справді ця шляпа саму себе на силу крутить. Підсумок простий - не купляйте з Китаю всяку %ню.
@@AndriyPogribniy ця пердєлка і шляпа - це українська розробка. Китайський вітряк - то той що в самому кінці, горизонтальний.
там з лопатями лажа не правильно вціпив
@@natatrade2159 черговий спам. де ваші дані по виробітку? нема? ну тоді це ні про що
дякую
О, схожий на мій, тільки менший в діаметрі. Там зазор між ротором і статором міліметрів 3? :)
не знаю. замінив по гарантії
@@bogdankushlyk то правильно.
Мій лежить пилиться, максимум 260 ват знімав з нього. Ті, хто робив, не здатні зазор в 0.5-1мм досягнути. Та і магніти ставлять нацдешевші
я так розумію мачта та контролер залишились?
замінити на нормальний горизонтальний вітряк та і буде все добре.
SL/FT серію з 3.2 і більше діаметром (є на 3.4, на 3.7) і працюватиме в 10 разів краще.
@@bogdankushlyk так, щогла і інвертор є. Може доінвестую...
ось такий до мене кілька днів тому приїхав, скоро покажу відео розпаковки.
ruclips.net/user/shortsAFxNcFFGs6s
800 доларів.
А горизонтальний вітряк норм?
так, в межу мого некоректного сетапу який мені нарадили "спеціалісти".
грубі помилки:
1. кабель всього 2.5мм2 - втрата у виробітку десь 15-30% залежно від сили вітру.
2. висота 9м і мачта неможлива для обслуговування вітряка - втрата від 20до 80% виробтіку залежно від наявних турбулентних явищ.
але якщо чесно - FT-1000 навіть в цих умовах себе виправдовує, ось наприклад: ruclips.net/user/shortsrPUpkOtkjdI
@@bogdankushlyk Підкажіть, яка оптимальна висота для горизонтального вітряка?
@@andriymr.x8175 оптимальною буде 150 метрів. але ви таке не зробите та і якщо зробите - вам не дозволять.
масимум що можна - то 30 метрів. але далі включається поняття економічного сенсу. бо мачта такої висоти буде в 4-10 разів дорожчою за вітряк... або і більше.
тому я кажу так. вітряк має висіти на висоті мінімум +2-4 метри від найближчих перешкод в радіусі 100-150 метрів. особливо це стосується переважного напрямку вітру...
а загалом globalwindatlas.info/en вам в допомогу
А що до вітяка типу "тюльпан" вони ж розпіарені дуже, є досвіт вартують вони чогось, чи це те саме?
Все те саме буде
Клас ви молодець як звами звязатися
@@ВіталяСтасюк 0675017574, пишіть у вайбер/телеграм
Чому ви не користуєтеся драбиною з перемичок на мачті а ставите драбину збоку?
незручна виявилась. як драбинка на мачті так і сама мачта.
буду переробляти цього року на таку що опускається, з переламом.
@@bogdankushlyk чим помалювати мачту щоб не злазило і не задовбувало потім туди лазити і знов малювати? Чому ніхто не робить з нержі або з оцинковки?
@@elektrik_shemotehnik мабуть тому що ціна?? нержавійка десь в 3-3,5 рази дорожча за чорний метал. оцинковка буде посередині.
простіше 10-15 разів перефарбувати і це все одно ще буде значно дешевше ніж варінат навіть з оцинковки.
фарбувати треба фарбою для металу, без варіантів. бажано тою що 3 в 1, щоб не перечухувати і перемазувати додатковими протиіржовими засобами.
@@bogdankushlyk браму і дах старий металевиймалюю фарбою "емаль алкідна" і за 2-3 роки злазить кусочками, наступного разу попробую 3 в 1
@@elektrik_shemotehnik тільки автомобільна двохкомпонентна грунтовка (Novol наприклад) плюс автомобільий лак(2шари) дасть захист на років 10 а той більше, всі решта фарби з епіцентру це на 2-3 роки і то найдорожчі, по грошах до речі виходить дешевше автомобільною
Є схожий вітряк у передмісті Львова: багато разів проїздив повз нього і ні разу не бачив , щоб він обертався...
То може на гальмо поставили щоб не нервував )
там з лопатями лажа не правильно вціпив
@@natatrade2159 скільки у вас виробляє?
Скоріше за все там біда з генератором.
Кількості витків міді не вистачає для такої кількості обертів. Тобто генератор мав би бути тихохідний.
100% біда з генератором. Ну але він був з біркою і на гарантії, тож просто весь апарат був відправлений на заміну.
скільки вартує нормальний вітряк і мачта до нього?
Вітряк 50 і більше. Мачта - 28 і більше.
@@bogdankushlyk Короче це задоволення не для заробітку, бо тільки відбити потрачені кошти потрібно декілька років, це тема більше для енергонезалежності, от просто у сусідів світла немає, а в мене є, масштабувати і заробляти кошти на "зеленій" енергетиці можна, але державу не так легко "нагнути" нагнуть скоріше тебе. Це ще ви своє потрачене здоров'я не врахували в загальний кошторис затрат на енергонезалежність. Ви ще молодий якщо вам нездасть дочекатись прибутній від вашої "зелегної енергетики" то може дітям більше повезе. Удачі вам і натхнення!.
дякую. так, тут заробітку нема і не буде. але! при правильному підході та в окремих умовах ці речі досить добре працюють. ще років 10 тому на мас-маркеті такого не було, а зараз - будь ласка - бери і користуйся.
в світі де немає настільки багато держави в енергетиці, а де працює вільний ринок електроенергії - там ВСЮДИ поголовно ставлять і панелі і вітряки в домогосподарствах.
@@bogdankushlyk ми поки що не відносимось до нормальних держав, можливо якщо все таки попадемо в ЄС то тоді наших корупціонерів в ВР і на Банковій і КМ заставлять грати по чесному на енергоринку, поки що нам тільки підвищують тарифи щоб більше красти в офшори.
@@user-Vyun_Mykola а у тебе все для заробітку? Машина для заробітку, хата для заробітку? Мабуть ти вже мільярдер, не меньше
Я год мучился,высота ротора2,2м диаметр от 2.5м довел до 5,6 и 8 лопастей генератор делал сам диаметр ротора 400мм,на стенде крутил 160об 1,7кв на ветряке при7 метрах 20вт,просто снял и выкинул,так можно всю жизнь настраивать😢
@@ГеннадийСемочкин-д4я це точно...
Горизонтальний встановив і працює, ну підкрутив трошки налаштування раз чи другий і далі просто працює. Роби періодичний огляд собі та і все.
Подскажите, какова судьба этого VAWT?
Замінено без доплати на той що в кінці відео.
А як можно вас запросить ветроловов, ??
Куди запросити?
То проблема з геометрією вітряка чи саме з генератором?
@@sergeibatiuk3468 насправді лише з генератором. Якби він видавав своїх 200-300 ват я був би задоволений. Але раз не може і того - ну тоді не буде більше вертикальних у мене. Бо за ті ж гроші горизонтальний вітряк видасть в 5-8 разів більше.
@@bogdankushlyk То я не зовсім зрозумів - якщо ми хочемо змінити вертикальний на горизонтальний - то це все ж таки про геометрію, ні?
дивіться. все дуже просто. є вітер, який на одиницю площі видає певну кількість енергії. на різній швидкості вітру та енергія різна. із зростанням швидкості вітру вдвічі потужність (енергія) того вітру зростає кубічно, тобто у 8 разів.
але, далі є якийсь механізм який має ту енергію забрати, з певної конкретної робочої площі.
так склалось історично, пораховано давно, що:
1. вертикалка савоніус (drag type) - 9-10% ефективність відбору.
2. вертикалка Дар'є (lift type) - 15-16% ефективність відбору.
3. горизонталка типу турбіни Архімеда (він же ротор Оніпко) - 30-33% ефективність відбору.
4. класичний горизонтальний вітряк - 40-45% ефективність відбору.
кожна із типів систем має свої плюси та і мінуси.
в моєму випадку це була турбіна Ленца, вона десь між 1 та 2 застрягла, із 12-13% ефективності. Але я був би задоволений якби вона видавала хоч щось що їй положено. по факту ефективність відбору була жахлива. бо на площу 2х1.7 метри (тобто 3,4 м2) на вітрі 7 м/с (з площі 3.4 м2 на вітрі 7 м/с - є 725 ват потужності) вона умудрилась відібрати лише 10 ват... тобто її ефективність була лише 10/725 = 1,3%... тобто в 10 разів менше за очікуване значення. причиною тому був бракований генератор.
отаке...
Який генератор встановили в кінці кінців?
@@СтаниславПоложенцев зараз в роботі всі горизонтальні вітряки: 2 більших (3.2 метри діаметр та 2.5 метрів діаметр) і декілька менших по 1.65 діаметр.
@@bogdankushlyk Доброго дня, можете зняти відео про ті вітряки якими самі на даний момент використовуєте, і чи рентабено їх сьогодні купувати, з повагою Вадим
@@ВадимКогут-х4ц безліч таких відео на каналі. і про роботу і про ціни, і про те де купити дешевше.
насправді - якщо до кінця бути чесним - хочете щоб був пристойний виробіток - не менеше 4 метрів у діаметрі а, краше 5+ метрів у діаметрі, і лише горизонтальний вітряк. відповідно сума інвестиції загальна на все - від 3 тис доларів.
купувати вітряк загалом рентабельно, просто строк окупності довший ніж у панелей. тому поки не забили все панелями - не варто і думати про вітряки.
ну і також міряти і перевіряти вітер у вашій конкретній локації
@bogdankushlyk Дуже вдячний за змістовну і чітку відповідь, з повагою Вадим
Відео супер😂
дякую
там з лопатями лажа не правильно вціпив
@@natatrade2159 що у вас виробляє з правильними лопастями? покажіть всім нам
тема все равно не раскрыта.
меня интересует вертикалка с суточной выработкой 50-100 ватт - так как в городе не поставиш горизонтальный ветряк, а на пару с солнечной панелькой будет нормальное автономное освещение.
чому не розкрита?
розкрита повністю - цей не видасть. та і інший вертикальний не видасть. заради 50-100 ват - купіть собі гнучку сонячну панельку на 100 ват за 100 баксів - буде вам щастя.
@@bogdankushlyk
Проблема в том что ты хотел все сразу. И с таким эксперементировать некамельфо.
А вот небольшая конструкция - ватт на 50 - 100 должна стоить небольших денег и с ней можно поиграться - а не городить капитальную конструкцию.
А солнечные панели с инвертором уже есть, но и добавить 50-100 ватт которые будут независит от времени суток - даже ничего.
Мда только проблема - на рынке таких нет - или я плохо ищу...
@@vpchelko не знайдете. бо нема нормальних робочих вертикалок.
А прочитати теорію, для початку, та подумати, чому промислові вітрові колеса, не мають таку геометрію?
Як чудово що навколо стільки розумних людей.
Хочеться - це гірше ніж болить.
Все дело генераторе .он должен быть большого диаметра,аксиального типа .или через мультипликатор и сам винт сотношение(например )диаметр 1 метр а высота лопастей 0.7 соответственно 2 метравысота 1.4
так. генератор там повна лажа. якби він був людський - з цього чуда можна було б побачити 300 ват можливо на великих вітрах...
а так, маємо те що маємо.
@@bogdankushlyk на вертикальном будет отлично работать.а сюда можно из асинхроника сделать.вместо якоря магниты.даже по-моему они продаются.у него даже при кручении от руки лампочки на 220 засвечиваются . аксиальный дорого даже изготовить может выйти до 500-1000доларов.а вот из асинхроника вместе с покупкой ну доларов300 обойдется.самые простые и не сложные вертикалки из колеса гироскутера диаметр 10-10.5 дюймов.и устанавливать легко и недорого два такие вместе с установкой обошлись мне в 400 дол и служат уже 5 лет .заряжают 2 АКБ по 100 ампер на ура
я з вертикалками більше не дружу і нікому не раджу.
не та ефективність
@@НиколайОвчаренко-ю3щесть ли видео про ваш ветряк из колеса?
@@diman340 я не выставлял на Ютубе.На Ютубе полно таких роликов .Берите диаметр 10 дюймов и его надо перекомутировать . внутри три фазы провод 0.6 мм по пять в пучке паралельно .соедени последовательно .как сделать на Ютубе тоже полно роликов.Лопасти из 3 -ех слойной трубы для наружной канализации 6 штук. диаметр винта 1.7 метра .без щеточнго узла .просто три провода(кабель трехжильный..а возле АКБ трёхфазный диодный мост .
Цікаво ,як там реалізовано захист від буревію?Крутиться гарно ,а може там генератор неефективний?Спробуйте протестувати сам генератор і будете певні і глядачам цікаво)
там - то де? наверху мачти? там страшно і без буревію ))
ця вертикалка до буревію не дожила, була замінена і вже нема що тестувати там.
але от нормальний вітряк з нормальними захистами справився з буревієм дуже навіть добре: ruclips.net/video/tZv3JB9BrwM/видео.html
@@bogdankushlyk "там" то на вітряку
@@theinstaller7226 цей вітряк сам по собі ніякого захисту від ураганів не має, окрім хіба того що він розігнатись не може...
захисти мають реалізовуватись на контролері або інверторі хіба обтяженням через dumpload чи примусовим збільшеним зйомом навантаження (ну і електомагнітне гальмо відпрацьовуватиме як результат).
Ці лопасті не для наших вітрів. Або під них потрібен інший генератор, який буде працювати при малих обертах.
Подивись Robert Murray-Smith. Ідеальна вертикалка, яка буде працювати.
дякую. подивився. після того як побачив що він у кількох відео каже що долає закон Беца - вийшов і більше туди не зайду.
моя особиста думка і позиція - всі хто заявляють що можна подолати закон Беца - брехуни і шарлатани. на жаль.
зараз я став набагто більш спектичним. не все що крутиться - крутиться з користю.
Плюнь на той закон, подивись на саму конструкцію. І головне - як у нього розташовані магніти. При такому розташуванні він ефективний на малих обертах без редукторів.
В роліку 1kw Wind turbine under £100 нема ніяких законів Беца, тільки виготовлення діючої вертікалки.
я ж не проти - купляйте або робіть собі таку вертикалку як всім рекомендуєте. покажете нам чесний результат тільки, добре?
@@bogdankushlyk 100%. Неможливо обійти закони природи. Аналогічно, нема і не буде супергенія який збудує вічний двигун.
То треба залізти на верх і добре крутанути....)) не дякуйте
так. я якось не здогадався )
2kw - це маленький моторчик взагалі-то (якщо не брати якийсь мотлох піввіковий). Тай так навідь на чайник не вистачить. Чого ж писати "Великий..."?
ну бо він таки великий. 2 метри висота лопасті - це немало. 25 кг маси самого генератора (ротор+статор в корпусі) це теж немало.
нє, звісно якщо порівнювати з тими що в океанах та на морях стоять - то це ліліпут.
@@bogdankushlyk Задля цікавості, подивіться на мотори від скутерів, коптерів і т.д. Кіло - вага, 4-5кВт - потужність. Їх можна і як генератори використати (якщо не помиляюся. Лише справа у напрузі та інверторі, і, звичайно - обертах. Можливо, без редуктора вони 5кВт і не зможуть)
@@sc0or так. таким шляхом ідуть саморобщики. і я не сперечаюсь - можна зробити доброго вітряка. спроби з десятої і за рік часу.
@@sc0or Зразу видно що ви в цій темі повний нуль, раз вам в голову такі недолугі думки приходять.
35 метрів висота, хм, 9 поверховий панельний будинок 30м.😂😂😂
от тільки довжина. довжина кабелю була 35м...
а висота тут 9м.
Скільки часу скільки коштів та зусиль 😢 співчюваю
і тим не менш - воно того було варте.
там з лопатями лажа не правильно вціпив
@@natatrade2159 ну так ми побачимо ваш виробіток нарешті? чи так і будете далі спамити?
Порекомендуйте щось,хочу на хату поставити,вітер є завжди,хата десь 7м по даху,інвертор є
На хату краще не ставити. Ну але якщо хочеться - то більше ніж 2.5 м в діаметрі буде вже забагато через вібрації.
Добрим рішенням за співвідношенням ціна/можливості буде китайський вітряк M5 (SM5) чи чуть більший його аналог М6 (SM6).
На них має бути нормальною ціна 500 та 600 доларів відповідно на Аліекспресі, це з доставкою. З заводу вони коштують 285 та 345 відповідно (ну а далі + доставка, розтаможка).
То вітряки на 1 та 1.2 кВт відповідно. Реально в сильні вітри можуть перевищувати вказаний показник вдвічі.
Якщо задача щось більше - шукайте FT-2000L2 від Wuxi FengTeng, або вітряки серії SL (моделі 4000 і більше) від Smaraad. От тільки смарад трохи завищує показники як завжди в рекламах. Вуксі феньтень поки не завищує, там чесно все.
@@bogdankushlyk дякую,я думав краще 2 компактних на дах,так як планую часткову реставрацію даху,то заодно би залив якусь основу з трубою
ну тоді M5 дві штуки будуть гарно працювати. тільки хвоста їм подовжити на 40 см і буде все гут. тільки все одно. труби повище (+2-3м від даху) і на розтяжки кожну.
якщо треба менші є М3, але вони реально 400-500 ватники... тому з них толку багато не буде.
@@bogdankushlyk хм,краще тоді вже м6 окремостоячий,так неохота рити землю і ще бавитись з фундаментами,кабеля море треба.
як не крути - гємор.
тому тут просто прийняти рішення як буде подобатись більше.
я в результаті вирішив купити більше кабелю. і потовстішого.
ще додам ...яко бажаєте мати потужнісь до 2квт на такому вітрі і цей тип вітряка...то розмір повинет бути діаметр 2.5м висота 7 м
@@ВасильКапуста-ы5ч трошки менше.
Але з горизонталкою все ж простіше.
7 метрів лопасті ?
@@-Kondrat- то дядько загнув трохи. Те що він сказав - то вже 5-кіловатник.
А якщо якийсь редуктор поствавити ?
і буде ще гірше бо додасться механічна втрата...
щоб не було проблем - не купляйте вертикалок.
Золоте правило механіки. Збільшуєш плече зменшуться продуктивність.
А як що до дэфлектора?
цьому вітряку це не допоможе
@@bogdankushlyk я мав на увазі дэфлектор, який працює, від вітру, у мене такий стоїть на вентиляції, то якщо його приладнати замість лопостів?
я насправді зрозумів. ні, це ще погіршить аеродинаміку, не зробить нічого доброго. а от шуму додасть на всю околицю.
В Україні не такі вже й великі вітри, щоб вітрякии ставити. В кого дім біля річки, то можна ще гідрогенератор поставити - ось це й справді дасть нормально електроенергії. Сонячні панелі можна завжди, але це найдорожчий варіант в плані виходу електроенергії. Ще й бажано до них ставти суперконденсатори - це як акумулятор, але може працювати майже нескінченно, хоча і втрачає електроенергію сам по собі. Звичайні акумулятори будуть відносно швидко вмирати.
"В Україні не такі вже й великі вітри, щоб вітрякии ставити." - це неправда.
globalwindatlas.info вам в допомогу.
Насправді у нас вітрова картина нічуть не гірша ніж у Польщі чи у Німеччині, а в деяких випадках навіть є кращою.
"Сонячні панелі можна завжди, але це найдорожчий варіант в плані виходу електроенергії" - це теж неправда.
Собівартість 1 кВт-год сонячної енергії на сьогоднішній день в сьогоднішніх цінах становить приблизно 1-1.2 грн. і це вже у вас на місці споживання, без додаткових затрат на транспортування, обслуговування, розподіл чи ще там щось.
@@bogdankushlyk я говорю в порівнянні. Там де є вітри, вітряки значно ефективніші за свою ціну, а гідроелектрогенерація завжди дешевша, так як багато елементів можна зробити власноруч.
воно то так але не зовсім так. водні об'єкти - природоохоронна зона і зробити там щось для себе - це не так просто. це хіба якщо в якомусь забитому селі є якийсь потічок і сусіди не мають жадібних очей. але якщо чесно - не думаю що воно того варте. хоча кожну окрему ситуацію треба розглядати індивідуально.
Це де в Україні малі вітри😂у нас з весни як починаються і до самої осені дують бісить капець