HRC End Mills - machining of hardened steel up to 60 HRC - FANAR Cutting tools

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 12 сен 2024
  • Example of machining hardened steel K110 (60HRC) with HRC series end mills by Fanar.
    Przykład obróbki zahartowanej stali K110 (60HRC) frezami serii HRC firmy Fanar.

Комментарии • 5

  • @montyzumazoom1337
    @montyzumazoom1337 3 года назад +1

    Very impressive

  • @zdzisawpazdzierz2632
    @zdzisawpazdzierz2632 4 года назад +3

    Dlaczego film nie ma dźwięku i jest w przyspieszonym tempie? Co to za abstrakcja? Przy danych parametrach i materiale obrabianym narzędzie nie wytrzymałoby pierwszego kontaktu z detalem.
    Technolog obróbki skrawaniem z dwudziestoletnim doświadczeniem

    • @FanarPl
      @FanarPl  4 года назад

      Bardzo dziękujemy za Pański komentarz. W odpowiedzi, pragniemy zapewnić, że prędkość odtwarzania jest zgodna z rzeczywistym przebiegiem obróbki.
      Zapraszamy również do kontaktu z naszymi doradcami w celu weryfikacji jakości naszych narzędzi we własnych warunkach: www.fanar.pl/doradztwo-techniczne/.
      Każdego roku organizujemy cykl seminariów dotyczących technologii obróbki oraz produktów Fanar wraz z pokazami pracy narzędzi m.in. jak na naszych filmach. Można na nie zapisać się po kontakcie z doradcą regionalnym.
      Zaprezentowane na filmie frezy HRC wykonywane są z dedykowanego do obróbki materiałów zahartowanych gatunku węglika spiekanego - znajdujące się w jego strukturze ziarna węglika wolframu są znacznie mniejsze od tych w gatunkach stosowanych do materiałów o niższej twardości. Gwarantuje to odpowiednie właściwości mechaniczne przy obróbce materiałów o twardości rzędu 55-65 HRC. Ponadto zaprezentowana strategia obróbki z małymi naddatkami promieniowymi sprzyja tzw. zmniejszeniu grubości wióra (grubość wióra jest mniejsza niż wartość posuwu na ostrze), co zmniejsza obciążenie narzędzia i pozwala na zastosowania wyższych parametrów.

    • @LubomirPotocki
      @LubomirPotocki 4 года назад +3

      Nie zgadzam się z stwierdzeniem kolegi. Film jest w normalnym tempie i nie jest ono jakieś szalenie wysokie. Standardowe narzędzie, pewnie dałoby się jeszcze pogonić, ale to dobrze, że polska firma takie narzędzia promuje. Czas się dokształcić z frezowania ze stałym kątem opasania. To naprawdę metoda, która oszczędziła nam mnóstwo pieniędzy na narzędzia i czas maszynowy. Tylko trzeba się jej nauczyć i nie bać się stosować. Nie zawsze też jest uzasadniona ekonomicznie i jak wszystko ma swoje wady i zalety.

    • @lemmy5599
      @lemmy5599 6 месяцев назад

      @@LubomirPotocki Szybciej poszłoby głowicami HF, a wykończenie frezami