Nagyon sok ember számára hasznos volna egy a rendszer alkotóelemeinek összeszerelését-, bekötését bemutató videó lépésről, lépésre :) Magyarul nem találtam semmit :(
Kedves Imre! A Pedrollo JSWm 2AX szivattyú, ami a videóban szerepel maximum 9 méterig tudja felvenni a vizet. Jellemzően 8 méterig ajánljuk, az alatt a teljesítmény romlása és az esetleges áramlás megszűnése miatt nem javasoljuk az alkalmazását. Amennyiben üzem közben elérjük a maximális szívómélységet és a szivattyú már nem tudja felszívni a folyadékot, megáll az áramlás a szívócsőben, a hidraulikus részben a súrlódástól elkezd melegedni a víz és károsodik a járókerék valamint a diffuzor.
Kedves SZ.! Én a nevemet vállaltam és azért van kiírva, ezt nálad nem tapasztaltam.Nem akartalak megsérteni a hozzászólásommal.Tehát, nem a videód minőségével van baj hanem azzal, hogy nem érteni azt, hogy mit is akarsz demonstrálni ezzel a kis szösszenettel. Lehet nehéz felfogású vagyok de nekem az jön le ebből a videóból, hogy nem kéne megvenni ilyen formán a hvm-t. mert kevés a víz és a nyomás a tartályban, ezért állandóan ki-be kapcsol a szivattyú. Vagy ha csak tényleg azt akartad volna meg mutatni, hogy mennyi víz fér a tartályba, akkor áramtalanítani kellett volna a leeresztés előtt a hvm-t. Használom a hvm-t 1982-óta (felszerelem, le, tartály, gumizsákot, és ny.kapcsolót,stb. cserélek), láttam már pár darabot, ezért nem is van sok jó véleménnyel róla, ideiglenes megoldásnak tartom ilyen formában a hvm-t. "B" - nek üzenem, hogy (sima emelő szivattyú ) nem képes 9. de még 8 méterről sem felvenni a vizet, akármilyen csiribiri diffúzorral van felszerelve. Nem szabad elhinni azt ami a papírra van írva. A gyakorlatban 7m az elméleti szívóhatár, utána megszakad a vízoszlop. Biztos vagyok benne, hogy tudnánk beszélgetni 1. pár órát a technikáról, de már így is hosszúra sikeredet a válasz amit igazából nem is akartam, de meg szólítottál és ezért válaszolnom kellett. Jártam a honlapotokon, igényes és jó a felhozatal, sok sikert hozzá. Lehet még rendelni is fogok tőletek a jövőben. Üdvözlettel: THM.
Kedves Thanasi! Bauer Zsolt vagyok és elnézésedet kérem az előző megszólítás miatt. Nem szokványos a neved és a neten sokan osszák az észt mindenféle álnév alatt. Még egyszer bocsánat! A videó célja, hogy megmutassa a kis tartály szinte értelmetlen mert majdhogynem csak arra jó, hogy ne kapcsolgasson másodpercenként a szerencsétlen szivattyú. A nagyobb tartállyal energiát is spórolunk a ritkább kapcsolgatással valamint a szivattyút is kiméljük. Manométerrel pedig már mértem a Pedrollo JSWm 2AX-nél 0,9-es vákuumot szerettem volna róla videót is forgatni de nem tudtam szépen szemléltetni. Köszönöm hozzászólásod, biztosan jól el tudnánk beszélgetni a szivattyúkról. További minden jót kívánok! Üdvözlettel: Zsolt
Kedves Zsolt! Köszönöm a választ. Ha szeretnél egy izgalmas kis demót csinálni, akkor javasolnám azt, hogy próbáld meg működő mondjuk 40-60mm-s kútra, v.kútfejre illetve 32mm-s szívószálra rákötni a hvm-t, és kipróbálni 1-2-3-4-5-6-7m-s nyugalmi szintnél mit tudnak a technikák.Izgalmas kis filmet tudsz majd ebből csinálni a kíváncsi embereknek. Nyilván ti is fogtok csodálkozni azon, hogy milyen drasztikusan csökken a szivattyúknak a teljesítménye 4m nyug .vízszint után. Egy megvilágosított fejű ember sokkal könnyebben és bátran fog ezek után rendelni látatlanba az internetes oldaladról. Ha az eladói oldalát nézzük a kisfilmnek, úgy gondolom, hogy nektek sem mindegy az, hogy 5perc vagy 20perc alatt tudom meg győzni a vevőt arról, hogy miért érdemes megvenni a 60ez-s hvm-t a 15ez. ft-s Tesco gazdaságos kínaival szemben. Üdv: Thanasi
Kedves Thanasi! Köszönöm szépen az ötletet! Már utaltam erre én is előző válaszomban, ennek a kivitelezése nehézkes sajnos. Tettem kísérletet az imitálására. Egy tartályból szivattyúztam és egy csappal fojtottam a szívó oldalt miközben mutattam a száll teljesítményt egy rotaméteren, eközben mértem a 0,9-es vákuumot egy mérőórával a szívó oldalon. Már gondolkodtam rajta sokat, hogy esetleg egy targoncával emelnénk a szivattyút és úgy szemléltetem a teljesítmény csökkenést a szívómélység növekedésével. Néhány jól fogyó típusunknál le is van írva a jelenség és a műszaki adatok között meg is van adva a különböző szívó mélységhez tartozó maximális szállítási teljesítmény. Lásd pl. www.szivattyubolt.hu/pedrollo-jswm-2cx Amint sikerült leforgatni ezt kulturáltan, fel fogom tölteni ide:-) Üdv: Zsolt
Egy normális kút 8-10 métertől kezdődik, szóval ezek semmire se valóak. Az hogy a tartálynak mennyi a kapcsolási fázisa semmit se jelent. Felesleges videó ez is! A szállítási vízmennyiségről és a szívó/toló magasságot ami a legfontosabb meg se említik.
Kedves nevedet nem vállaló Valaki! "A jó pap holtig tanul." A rövidke szösszenet helyett írd meg légy szíves, hogy mi a problémád, meglátásod a videóval kapcsolatban, hátha tanulhatok, tanulhatunk belőle. Első nekifutásra nem egy TV2 minőség és retorikából is van hová fejlődnöm, de azért sokan hasznosnak vélik. Tehát mi nem jó, nem korrekt? Esetleg valami "ferdítést" vélsz felfedezni benne? Remélem a like/dislike arány azért javulni fog, mert a végén tényleg elhiszem, hogy csak szemetet gyártottam. Aki hasznosnak látja, kérem nyomjon egy like-ot! :-)
@@szivattyubolt Üdv Zsolt, szerintem ilyen nagytudásúkakkal kár foglalkozni... a videó eleve nem arról szólt, hogy mit tud a szivattyú, hanem a tartályok nyomásairól, de ha valaki ezt nem képes értelmezni, akkor hiába süllyedsz a szintjére meg fog ölni a rutinjával :D :D
Nagyon sok ember számára hasznos volna egy a rendszer alkotóelemeinek összeszerelését-, bekötését bemutató videó lépésről, lépésre :)
Magyarul nem találtam semmit :(
Kedves Imre!
A Pedrollo JSWm 2AX szivattyú, ami a videóban szerepel maximum 9 méterig tudja felvenni a vizet. Jellemzően 8 méterig ajánljuk, az alatt a teljesítmény romlása és az esetleges áramlás megszűnése miatt nem javasoljuk az alkalmazását. Amennyiben üzem közben elérjük a maximális szívómélységet és a szivattyú már nem tudja felszívni a folyadékot, megáll az áramlás a szívócsőben, a hidraulikus részben a súrlódástól elkezd melegedni a víz és károsodik a járókerék valamint a diffuzor.
Hogy megijedt amikor elindult a szivattyú! :) nagyon hangos amúgy?
A szívóágban milyen cső van? Érdemes 1 méter hosszra flexibilis csövet használni, vagy az szívó ágba nem való?
Ne a csapot zárd el, hanem az áramot kapcsold ki, Te szerencsétlen!
Attól még folyik a víz tovább!
Kedves SZ.! Én a nevemet vállaltam és azért van kiírva, ezt nálad nem tapasztaltam.Nem akartalak megsérteni a hozzászólásommal.Tehát, nem a videód minőségével van baj hanem azzal, hogy nem érteni azt, hogy mit is akarsz demonstrálni ezzel a kis szösszenettel.
Lehet nehéz felfogású vagyok de nekem az jön le ebből a videóból, hogy nem kéne megvenni ilyen formán a hvm-t. mert kevés a víz és a nyomás a tartályban, ezért állandóan ki-be kapcsol a szivattyú.
Vagy ha csak tényleg azt akartad volna meg mutatni, hogy mennyi víz fér a tartályba, akkor áramtalanítani kellett volna a leeresztés előtt a hvm-t.
Használom a hvm-t 1982-óta (felszerelem, le, tartály, gumizsákot, és ny.kapcsolót,stb. cserélek), láttam már pár darabot, ezért nem is van sok jó véleménnyel róla, ideiglenes megoldásnak tartom ilyen formában a hvm-t.
"B" - nek üzenem, hogy (sima emelő szivattyú ) nem képes 9. de még 8 méterről sem felvenni a vizet, akármilyen csiribiri diffúzorral van felszerelve. Nem szabad elhinni azt ami a papírra van írva. A gyakorlatban 7m az elméleti szívóhatár, utána megszakad a vízoszlop.
Biztos vagyok benne, hogy tudnánk beszélgetni 1. pár órát a technikáról, de már így is hosszúra sikeredet a válasz amit igazából nem is akartam, de meg szólítottál és ezért válaszolnom kellett.
Jártam a honlapotokon, igényes és jó a felhozatal, sok sikert hozzá. Lehet még rendelni is fogok tőletek a jövőben.
Üdvözlettel: THM.
Kedves Thanasi! Bauer Zsolt vagyok és elnézésedet kérem az előző megszólítás miatt. Nem szokványos a neved és a neten sokan osszák az észt mindenféle álnév alatt. Még egyszer bocsánat! A videó célja, hogy megmutassa a kis tartály szinte értelmetlen mert majdhogynem csak arra jó, hogy ne kapcsolgasson másodpercenként a szerencsétlen szivattyú. A nagyobb tartállyal energiát is spórolunk a ritkább kapcsolgatással valamint a szivattyút is kiméljük. Manométerrel pedig már mértem a Pedrollo JSWm 2AX-nél 0,9-es vákuumot szerettem volna róla videót is forgatni de nem tudtam szépen szemléltetni. Köszönöm hozzászólásod, biztosan jól el tudnánk beszélgetni a szivattyúkról. További minden jót kívánok! Üdvözlettel: Zsolt
Kedves Zsolt!
Köszönöm a választ. Ha szeretnél egy izgalmas kis demót csinálni, akkor javasolnám azt, hogy próbáld meg működő mondjuk 40-60mm-s kútra, v.kútfejre illetve 32mm-s szívószálra rákötni a hvm-t, és kipróbálni 1-2-3-4-5-6-7m-s nyugalmi szintnél mit tudnak a technikák.Izgalmas kis filmet tudsz majd ebből csinálni a kíváncsi embereknek. Nyilván ti is fogtok csodálkozni azon, hogy milyen drasztikusan csökken a szivattyúknak a teljesítménye 4m nyug .vízszint után.
Egy megvilágosított fejű ember sokkal könnyebben és bátran fog ezek után rendelni látatlanba az internetes oldaladról.
Ha az eladói oldalát nézzük a kisfilmnek, úgy gondolom, hogy nektek sem mindegy az, hogy 5perc vagy 20perc alatt tudom meg győzni a vevőt arról, hogy miért érdemes megvenni a 60ez-s hvm-t a 15ez. ft-s Tesco gazdaságos kínaival szemben.
Üdv: Thanasi
Kedves Thanasi!
Köszönöm szépen az ötletet! Már utaltam erre én is előző válaszomban, ennek a kivitelezése nehézkes sajnos. Tettem kísérletet az imitálására. Egy tartályból szivattyúztam és egy csappal fojtottam a szívó oldalt miközben mutattam a száll teljesítményt egy rotaméteren, eközben mértem a 0,9-es vákuumot egy mérőórával a szívó oldalon.
Már gondolkodtam rajta sokat, hogy esetleg egy targoncával emelnénk a szivattyút és úgy szemléltetem a teljesítmény csökkenést a szívómélység növekedésével.
Néhány jól fogyó típusunknál le is van írva a jelenség és a műszaki adatok között meg is van adva a különböző szívó mélységhez tartozó maximális szállítási teljesítmény. Lásd pl. www.szivattyubolt.hu/pedrollo-jswm-2cx
Amint sikerült leforgatni ezt kulturáltan, fel fogom tölteni ide:-)
Üdv: Zsolt
Egy normális kút 8-10 métertől kezdődik, szóval ezek semmire se valóak. Az hogy a tartálynak mennyi a kapcsolási fázisa semmit se jelent. Felesleges videó ez is! A szállítási vízmennyiségről és a szívó/toló magasságot ami a legfontosabb meg se említik.
Kedves Nitro500, Köszönöm szakszerű véleményét, a jövőben biztosan sok embernek segít vele! Részemről lezártnak is tekintem hozzászólását...
@@sonkasonka37 A tiedtől már ez is szakszerűbb volt!
Tökéletesen igazad van.
Inkább nyissál kenyérboltot barátom.
Kedves nevedet nem vállaló Valaki! "A jó pap holtig tanul." A rövidke szösszenet helyett írd meg légy szíves, hogy mi a problémád, meglátásod a videóval kapcsolatban, hátha tanulhatok, tanulhatunk belőle. Első nekifutásra nem egy TV2 minőség és retorikából is van hová fejlődnöm, de azért sokan hasznosnak vélik. Tehát mi nem jó, nem korrekt? Esetleg valami "ferdítést" vélsz felfedezni benne? Remélem a like/dislike arány azért javulni fog, mert a végén tényleg elhiszem, hogy csak szemetet gyártottam. Aki hasznosnak látja, kérem nyomjon egy like-ot! :-)
@@szivattyubolt Üdv Zsolt, szerintem ilyen nagytudásúkakkal kár foglalkozni... a videó eleve nem arról szólt, hogy mit tud a szivattyú, hanem a tartályok nyomásairól, de ha valaki ezt nem képes értelmezni, akkor hiába süllyedsz a szintjére meg fog ölni a rutinjával :D :D