Meci Amical 1997 Selectionata Europei - Selectionata Restului Lumii 2-5 prima repr, cu 1 gol Lacatus

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 9 сен 2024
  • S-c-h-i-m-b/v-a-n-d aceste meciuri de fotbal intregi, de colectie, cu altele din anii `80, `90 si 2000, la adresa 21raul.garcia@gmail.com
    Secvente din prima repriza, a meciului jucat in decembrie 1997, la Marseille, in prezenta a 37 de mii de spectatori, in care Lacatus a jucat tot meciul, cu nr. 13 in atac, si a inscris primul gol al meciului inca din secunda 62, adica min. 2, cu un sut de la 10 metri in coltul lung al poartii lui Songo`o, iar scorul devine 1-0. Insa urmeaza o avalansa de goluri ale Restului Lumii, marcate de De Avila in min. 17, de Ronaldo in min. 22, de Batistuta in min. 31 si 37, si iar de Ronaldo in min. 43, care marcheaza 5 goluri in poarta lui Kopke, iar scorul devenea la pauza de 1-5.