Sziasztok Én már láttam a következó hasonló nagyságrendet. Ettől nagyobb gép méret, lézeres gyomírtó. Megismertetik a növénykultúrát a számítógéppel, a traktor halad , felismeri ami ott van, kilövi a haszontalan növényt. Nagyon érdekes , nincs vegyszer a gyomírtásra.
Sziasztok! Elég sokan vetették fel "az elveszi a munkát" dolgot. Én élelmiszeres vagyok, de a problémát inkább abban látom, hogy a feldolgozó iparunk igen csak foghíjas, ha már a gép fejlesztéseket okoljuk a munka hiányért. Szerintem lenne még hol munkahelyet teremteni, csak szar dolog, hogy az almás telefon gyártása 1000- szer annyi profittal jár, mint egy kiló lisztté. Akkor fel lehet tenni a kérdést, hogy miért vannak megőrülve a pizzázók az olasz pizza lisztekért? Szerintem itt is tudnánk ezt a minőséget megtermelni és előállítani (persze már van pár malom aki törekszik). Szóval, hogy exportáljuk a gabonát és utána visszavásároljuk félkész vagy kész termékként az szerintem luxus. 😢...Persze kell a termény export, meg fogunk importálni kész termékeket, nincs ezzel gond...inkább a mértéke a probléma. Ha már gép fejlesztés, akkor kérdezem: egyébként ki akar tehenet fejni napi 2-szer, osztott munka rendben vagy 14 órát ledolgozni egyben.... Úgy is lesznek olyan folyamatok, melyek robotizálhatóak és amiknek nincs értelme, mert annyi pénzt felemészt...pl. elektromos kamionok 200 km hatótávval?? (talán nem a legjobb példa) Kérdés inkább az, hogy meg fogja e termelni a fejlesztésére elköltött pénz különbözetet és ha igen, akkor mikorra??? 10-20 év múlva is lesznek nyugdíjasok (vagyis akkor még többen lesznek százalékos arányban, mert tudjuk, hogy öregszik a társadalom) akik elválallnak részmunkaidőt vagy beugrós munkát, némi jövedelem fejében. A fejlesztéseknek is lesz egy maximuma, ahol már nem érdemes több pénzt elégetni, bár itt szerintem még nem tartunk...
Óriási, ezt nevezem! Én falun nőttem fel, az emberek nagy része a helyi mezőgazdaságban dolgozott, ezeknek megélhetést nyújtva és nem kellett munka után utazni. Ha ilyet látok, mindig az jut eszembe, hogy ez a progresszív út hova vezet? Most egy gépkezelő pénzt keres, amiből a családjával együtt bevásárolnak. Ha ilyen robotok fognak dolgozni az emberek helyett, akkor vajon ez a mostani család miből fog élni?
Mennek a 15 perces városban ahol a robotok vigyáznak rájuk. És ha kílépnek a megengedett zonábol, jön a büntetőpont. Ez a mértékű fejlődés már nem emberbarát , hanem nagyon emberellenes.
Nagy illúzió hogy majd azért fizetnek hogy fogyassz meg létezz. Jobb esetben néhány 100millió emberre lesz csak szükség a jövőben. A tőketulajdonosok, az őket kiszolgáló mandarinok, és szórakoztatásért felelős művészek. A többit valahogy el kell takarítani. A kérdé csak az időtáv, max 50 év, de lehet hogy csak 20.
Vajon mikor jön el a váltópont a 4. ipari forradalomban, mikor az emberre olyan szinten nem lesz szükség, hogy már termelni se kell neki? Kinek fog termelni a gép ha nem lesz aki megvegye?Magyarán mikor veszi át a gép az irányítást? Egy programozó informatikus szakma se életbiztosítás manapság, mivel pár év és az AI megcsinálja 2 perc alatt azt a munkát, amit egy ember évek alatt. Jók ezek modern dolgok, de a gazdasági körforgásból kihagyni az embert... hát... nem tudom mi lesz ennek a vége. Ugye a konteósoknak vélt emberek foglalkoznak már ezzel egy ideje, hogy nincs szükség már az "emberi erőforrásra" a gépiesítés miatt, ezért kezdték el csökkenteni a lakosság számát, mert a nagyoknak már nem kell annyi "csőcselék" avagy modern rabszolga. Ebben a vad kapitalizmusban azért arra is kéne gondolni a nagy számok versenyében, hogy miért dolgozunk, kinek, következmények, célok. Még időben vagyunk, valamilyen szabályozás kellene, mert az 1000 hektáros gazda lesz a belépő szint ebbe az iparágba ha így haladunk, de igazából, mintha ez is lenne a cél ha a történeseket nézzük. Anno a parasztokat is bezavarták a panelba, hogy fogyasztókká váljanak...
Tisztelem a gondolatod, DE , A munkad nem az eleted! Nem mindenki akar mezogazdasz lenni es megtermelni a sajat etelet. AZ automatizalas az maga a fejlodes, hisz fejlett orszagokban egyre jobban csokken a heti munkaorak szama ( 33 ora/het) ezzel tobb ido marad a maganeltre. A nepeseg meg egy ideig tovabb fog novekedni es az eletstandard novekvese miatta egyre tobb elelmiszere van szugseg (sajnos) , Azzal sem ertek egyett hogy a 1000 hektar lesz a minimum, hisz lehet zoldseget, vagy gyumolcsot termelni ipari szinten sokkal kevesebb teruleten. Komolyan szerinted az baj h egy gep elvegzig gyorsabban a munkat mint egy ember?? Szamomra ez nagyon visszamaradott gondolkodas. A gazdasagi korforgasban az ember szerepe a fogyasztas , egyaltalan nincs kihagyva.
@@janosbajusz4680, nem te vagy az első, aki ezt felveti a részünkre. És mindenkinek elmondjuk, hogy a mi munkánkat előbb fogja elvenni az AI mint a traktorosokét. Ez nálunk folyamatosan napirenden van
Tanultuk történelemből mikor bejött az ipari forradalom, a gőzgép, cséplőgép, az emberek felgyújtották a gépeket. Megállítani nem lehettte a haladást , csak lassítani.
A '19-es Agritechnikán találkoztam velük először európai ( holland ) független csapat. Szimpatikusak innovatívak ! A somogyi holland gazda mögéjük állt - kíváncsian várom a továbbiakat. Igen az autonómia a jövő ( vagy talán már inkább a jelen ) - kérdés hogy ezek a kis startupok mennyire tudnak majd a nagyok mellett versenyben maradni. A tengerentúlon is van már 1-2 ehhez hasonló kezdeményezés - a nagyok is már bemutatták az autonómia koncepciójukat . Van amelyik már kínál is autonómia csomagokat. A tavalyi Agritechnikán bemutatta a John Deere is az autonómia csomagját ami az USA-ban már elérhető kiegészítő a 8R-es traktorokra ( limitált elérhetőség ). Ők a meglévő gépek autonómmá tételében gondolkodnak . Láthattuk a francia Kuhn autonóm gép proton típusát - amit évek óta tesztelnek. Lehet itt fanyalogni, de ez az út elkerülhetetlen. Ezekben az időkben amikor nagyon nehéz megbízható jó munkaerőt találni igen is nagy szükség van az automatizációra. Az is nyílván való, hogy ezek a korai modellek még nagy fejlesztési út előtt állnak - nem minden munkafolyamat bízható rájuk és még csak korlátozottan megoldható a munkagép felügyeletük - a franciák már javában ezen dolgoznak volt szerencsém beszélgetni a fejlesztővel. Az ár is ma még borsos mert kevés darabszámra oszlik el a fejlesztés költsége - de a konkurencia a verseny és az eladott darabszám egyre versenyképesebbé fogja tenni ezeket az eszközöket.
Sziasztok, azért tisztázzuk: kell hozzá gépkezelő, csak nem kell a gépen ülnie ameddig az dolgozik. Induláskor, napi karbantartáskor, tankoláskor és a munka befejezésekor szükség van a gépészre. De ameddig a robot az oda-vissza monoton munkát végzi, már csinálhat mást a kezelő. Szóval nem veszi el az emberek munkáját, hanem lehetővé teszi, hogy más, hasznos dolgokkal foglalkozzanak közben.
Üdvözlöm! A gép bérlése esetén mekkora költségekkel kell számolnia egy gazdának? Napi díj, órabér vagy hektár alapján történik a díjszabás? Köszönettel: Garami József
Én röhögök azokon akiknek az a véleménye hogy elveszi a munkát. Ki elől veszi el a munkát??? Manapság senki sem akar már kint dolgozni a földeken. És mielőtt lehurognátok hogy hülye vagyok én is falusi vagyok van 2 traktor munkagépekkel meg jópár barát ismerős aki ezzel foglalkozik. Bár mi szőlő müveléssel foglalkozunk. De hogy eleszi a munkát? Keress olyan embert akit ki tudsz küldeni dolgozni sormüvelésre (kapálni), csonkázni, törzset pucolni vagy szüretelni esetleg a vesszőt kihordani stb hát sok sikert hozzá.
Hozzátok el Dusnokra majd meglátod az 5 m tárcsa normális mélységben , nem csak kapirgálom a tetejét, meglátjuk a fogyayztás.mi van ha nincs több száz hektár egyben.
Ez nagyon rossz irány. E helyett azt kellene törvénybe foglalva tiltani, hogy max 200, de nagyon max 300 lóerősnél nagyobb gép nem jöhet be az országba! Kamionoknál is max 40 tonna összgördülő a korlát, ott is lennének 100 tonnás szerelvények. Ez így először a 100, majd az 1000 ha alatti gazdaságokat tönkreteszi. Ez a valós cél?
Egy felvetés: ha így döntenénk, akkor hova értekesítenénk a terményt, amit nagy eséllyel drágábban állítanánknelő, mint a szomszédaink? Láttunk erre példát az ukrán gabonával. A hatékonyság nagyon fontos lesz a következő évtizedben. Hozzáteszem, egy magasabb okú terménydiverzifikáció még ott lehet. De vajon azt hányan lépnék meg?
@@hektarpodcast Egy felvetés: osszuk 3 részre az országot. Dunántúl, Duna-Tisza köze és Tiszántúl. Dózeroljuk össze ezen területeket, az útbaeső falvakkal városokkal együtt, hogy egybe országhatártól országhatárig lehessen ezt a 3 táblát művelni, a folyókról vizet vételezve még lineár is végigsétálhatna, így hatékonyan termelhetne az országunk. Ez jó irány? Nem az a lényeg, hogy minél olcsóbban állitsunk elő nagy mennyiségben élelmiszert, hanem az, hogy minél többen megtudjanak élni belőle, ezáltal megtudják fizetni az élelmiszert.
A két dolgot ne keverjük össze ! A 40 tonna össztömeget az autonóm traktorral ! Ez a masina pont nem egy nagy gép a maga 150 lóerejével. Ez az a méretű traktor ami minden gazdaságban van biztosan. Hogy ez rossz irány nem rossz irány kár ezen rugózni. Ez a fejlődési lépcső elkerülhetetlen PONT. Akár szeretjük akár nem. Nyilvánvaló az ára miatt még most drága és nehezen kitermelhető. Prémium kategóriában egy 300-350 LE-s gép ára ........ Értesüléseim szerint a JD autonómia csomagja 30k USD ( 10 mHUF ) körüli összegbe kerül - limitált béta tesztes hozzáférhetőséggel . Ez egy 300 LE körüli gép árának 10-15%-a és akkor még az a gép használható autonómia nélkül is, ki lehet vele menni a táblára és otthagyni .....
@@ferencbocskai7181 Ez a sema amit maga leir az hasonlit a feudalizmushoz.. legyen mindeki megint foldmuves es terjunk vissza az aru csere kereskedelemre.. Nem mondom h jo irany az ami most folyik a mezogazdasagban de en sztem az semmikep sem eszszeru h 50 lovas traktorok szaladgaljonak a faluk korul 1-2 Ha-okat muvelve . Alapbol sztem 2 fele mezogazdasz van. A hobbi es a professionalis (ami altalaban mar cegek) es egy profi ceg a hatekonysagra megy.
Csak el kell képzelni, 14 éves okos gyerek odamegy oszt meg hekkeli a géped és csak este veszed észre hogy egy hatalmas földberajzolt péniszen kivűl nincs más a táblán😂
Mercedes sose éri meg szerintem de ház kinek mi de megnéznék egy létrát a tetején vagy babakocsit a csomagtartoban mondjuk nem összecsughatot pakolás szempontjábol csak furgon marad és az se éri meg.
Sziasztok
Én már láttam a következó hasonló nagyságrendet.
Ettől nagyobb gép méret, lézeres gyomírtó.
Megismertetik a növénykultúrát a számítógéppel, a traktor halad , felismeri ami ott van, kilövi a haszontalan növényt.
Nagyon érdekes , nincs vegyszer a gyomírtásra.
Nagyon várom, mert már nagyon fáj a derekam a sok traktorozástól! :D Habár a bálahordást nem tudnám ezzel sem megúszni.
Sziasztok!
Elég sokan vetették fel "az elveszi a munkát" dolgot. Én élelmiszeres vagyok, de a problémát inkább abban látom, hogy a feldolgozó iparunk igen csak foghíjas, ha már a gép fejlesztéseket okoljuk a munka hiányért. Szerintem lenne még hol munkahelyet teremteni, csak szar dolog, hogy az almás telefon gyártása 1000- szer annyi profittal jár, mint egy kiló lisztté. Akkor fel lehet tenni a kérdést, hogy miért vannak megőrülve a pizzázók az olasz pizza lisztekért? Szerintem itt is tudnánk ezt a minőséget megtermelni és előállítani (persze már van pár malom aki törekszik). Szóval, hogy exportáljuk a gabonát és utána visszavásároljuk félkész vagy kész termékként az szerintem luxus. 😢...Persze kell a termény export, meg fogunk importálni kész termékeket, nincs ezzel gond...inkább a mértéke a probléma.
Ha már gép fejlesztés, akkor kérdezem: egyébként ki akar tehenet fejni napi 2-szer, osztott munka rendben vagy 14 órát ledolgozni egyben....
Úgy is lesznek olyan folyamatok, melyek robotizálhatóak és amiknek nincs értelme, mert annyi pénzt felemészt...pl. elektromos kamionok 200 km hatótávval?? (talán nem a legjobb példa)
Kérdés inkább az, hogy meg fogja e termelni a fejlesztésére elköltött pénz különbözetet és ha igen, akkor mikorra???
10-20 év múlva is lesznek nyugdíjasok (vagyis akkor még többen lesznek százalékos arányban, mert tudjuk, hogy öregszik a társadalom) akik elválallnak részmunkaidőt vagy beugrós munkát, némi jövedelem fejében.
A fejlesztéseknek is lesz egy maximuma, ahol már nem érdemes több pénzt elégetni, bár itt szerintem még nem tartunk...
Óriási, ezt nevezem! Én falun nőttem fel, az emberek nagy része a helyi mezőgazdaságban dolgozott, ezeknek megélhetést nyújtva és nem kellett munka után utazni. Ha ilyet látok, mindig az jut eszembe, hogy ez a progresszív út hova vezet? Most egy gépkezelő pénzt keres, amiből a családjával együtt bevásárolnak. Ha ilyen robotok fognak dolgozni az emberek helyett, akkor vajon ez a mostani család miből fog élni?
Mennek az aksi gyárba.
👍
Mennek a 15 perces városban ahol a robotok vigyáznak rájuk.
És ha kílépnek a megengedett zonábol, jön a büntetőpont.
Ez a mértékű fejlődés már nem emberbarát , hanem nagyon emberellenes.
😂 a tulaj írányítja, felügyeli és karbantartja.
Többször láttam a környékünkön dolgozni a földeken. Megdöbbentő és lenyűgöző is egyben.
Nagy illúzió hogy majd azért fizetnek hogy fogyassz meg létezz. Jobb esetben néhány 100millió emberre lesz csak szükség a jövőben. A tőketulajdonosok, az őket kiszolgáló mandarinok, és szórakoztatásért felelős művészek. A többit valahogy el kell takarítani. A kérdé csak az időtáv, max 50 év, de lehet hogy csak 20.
Vajon mikor jön el a váltópont a 4. ipari forradalomban, mikor az emberre olyan szinten nem lesz szükség, hogy már termelni se kell neki? Kinek fog termelni a gép ha nem lesz aki megvegye?Magyarán mikor veszi át a gép az irányítást? Egy programozó informatikus szakma se életbiztosítás manapság, mivel pár év és az AI megcsinálja 2 perc alatt azt a munkát, amit egy ember évek alatt. Jók ezek modern dolgok, de a gazdasági körforgásból kihagyni az embert... hát... nem tudom mi lesz ennek a vége. Ugye a konteósoknak vélt emberek foglalkoznak már ezzel egy ideje, hogy nincs szükség már az "emberi erőforrásra" a gépiesítés miatt, ezért kezdték el csökkenteni a lakosság számát, mert a nagyoknak már nem kell annyi "csőcselék" avagy modern rabszolga. Ebben a vad kapitalizmusban azért arra is kéne gondolni a nagy számok versenyében, hogy miért dolgozunk, kinek, következmények, célok. Még időben vagyunk, valamilyen szabályozás kellene, mert az 1000 hektáros gazda lesz a belépő szint ebbe az iparágba ha így haladunk, de igazából, mintha ez is lenne a cél ha a történeseket nézzük. Anno a parasztokat is bezavarták a panelba, hogy fogyasztókká váljanak...
Ezek érdekes és elgondolkodtató mondatok, köszönjük, hogy ilyen módon fogalmazta meg a felvetéseit, kritikáját.
Tisztelem a gondolatod, DE , A munkad nem az eleted! Nem mindenki akar mezogazdasz lenni es megtermelni a sajat etelet. AZ automatizalas az maga a fejlodes, hisz fejlett orszagokban egyre jobban csokken a heti munkaorak szama ( 33 ora/het) ezzel tobb ido marad a maganeltre. A nepeseg meg egy ideig tovabb fog novekedni es az eletstandard novekvese miatta egyre tobb elelmiszere van szugseg (sajnos) , Azzal sem ertek egyett hogy a 1000 hektar lesz a minimum, hisz lehet zoldseget, vagy gyumolcsot termelni ipari szinten sokkal kevesebb teruleten. Komolyan szerinted az baj h egy gep elvegzig gyorsabban a munkat mint egy ember?? Szamomra ez nagyon visszamaradott gondolkodas. A gazdasagi korforgasban az ember szerepe a fogyasztas , egyaltalan nincs kihagyva.
@@janosbajusz4680, nem te vagy az első, aki ezt felveti a részünkre. És mindenkinek elmondjuk, hogy a mi munkánkat előbb fogja elvenni az AI mint a traktorosokét. Ez nálunk folyamatosan napirenden van
Tanultuk történelemből mikor bejött az ipari forradalom, a gőzgép, cséplőgép, az emberek felgyújtották a gépeket.
Megállítani nem lehettte a haladást , csak lassítani.
A '19-es Agritechnikán találkoztam velük először európai ( holland ) független csapat. Szimpatikusak innovatívak ! A somogyi holland gazda mögéjük állt - kíváncsian várom a továbbiakat.
Igen az autonómia a jövő ( vagy talán már inkább a jelen ) - kérdés hogy ezek a kis startupok mennyire tudnak majd a nagyok mellett versenyben maradni. A tengerentúlon is van már 1-2 ehhez hasonló kezdeményezés - a nagyok is már bemutatták az autonómia koncepciójukat . Van amelyik már kínál is autonómia csomagokat.
A tavalyi Agritechnikán bemutatta a John Deere is az autonómia csomagját ami az USA-ban már elérhető kiegészítő a 8R-es traktorokra ( limitált elérhetőség ). Ők a meglévő gépek autonómmá tételében gondolkodnak . Láthattuk a francia Kuhn autonóm gép proton típusát - amit évek óta tesztelnek.
Lehet itt fanyalogni, de ez az út elkerülhetetlen. Ezekben az időkben amikor nagyon nehéz megbízható jó munkaerőt találni igen is nagy szükség van az automatizációra.
Az is nyílván való, hogy ezek a korai modellek még nagy fejlesztési út előtt állnak - nem minden munkafolyamat bízható rájuk és még csak korlátozottan megoldható a munkagép felügyeletük - a franciák már javában ezen dolgoznak volt szerencsém beszélgetni a fejlesztővel.
Az ár is ma még borsos mert kevés darabszámra oszlik el a fejlesztés költsége - de a konkurencia a verseny és az eladott darabszám egyre versenyképesebbé fogja tenni ezeket az eszközöket.
Köszi a részletekbe menő veleménymegosztást! :)
@@hektarpodcast Dani köszönjük neked a részletes bemutatót !
És mennyi embernek ad munkát?
@@karolytoth3250 Nem világos, hogy a kérdés kire vonatkozik ? Rám, Danira vagy esetleg a gyártókra ?
Sziasztok, azért tisztázzuk: kell hozzá gépkezelő, csak nem kell a gépen ülnie ameddig az dolgozik. Induláskor, napi karbantartáskor, tankoláskor és a munka befejezésekor szükség van a gépészre. De ameddig a robot az oda-vissza monoton munkát végzi, már csinálhat mást a kezelő. Szóval nem veszi el az emberek munkáját, hanem lehetővé teszi, hogy más, hasznos dolgokkal foglalkozzanak közben.
Ez egy óriás robot fűnyíró/fű kaszáló/ is a megfelelő adapterek hozzá kapcsolásával. :-) ;-) :-)
Most van úgy, hogy három faluban, csak egy tucat állás van, ezután mennyi marad?
Üdvözlöm! A gép bérlése esetén mekkora költségekkel kell számolnia egy gazdának? Napi díj, órabér vagy hektár alapján történik a díjszabás? Köszönettel: Garami József
@@jozsefpetergarami7066, a kérdését továbbítottuk az AGXEED Hungary Kft-nek! :)
@@hektarpodcast Nagyon köszönöm!
Egy tacskot vajon észrevesz vagy nyulat kisebb álatot?
Én röhögök azokon akiknek az a véleménye hogy elveszi a munkát. Ki elől veszi el a munkát??? Manapság senki sem akar már kint dolgozni a földeken. És mielőtt lehurognátok hogy hülye vagyok én is falusi vagyok van 2 traktor munkagépekkel meg jópár barát ismerős aki ezzel foglalkozik. Bár mi szőlő müveléssel foglalkozunk. De hogy eleszi a munkát? Keress olyan embert akit ki tudsz küldeni dolgozni sormüvelésre (kapálni), csonkázni, törzset pucolni vagy szüretelni esetleg a vesszőt kihordani stb hát sok sikert hozzá.
Hozzátok el Dusnokra majd meglátod az 5 m tárcsa normális mélységben , nem csak kapirgálom a tetejét, meglátjuk a fogyayztás.mi van ha nincs több száz hektár egyben.
Elhozhatják akár Bátyára is, majd legalább nem kel félni hogy a gépkezelők menyi üzemanyagot szívnak le.
Lesznek robot méhecskék, robot giliszták is?
Ez nagyon rossz irány. E helyett azt kellene törvénybe foglalva tiltani, hogy max 200, de nagyon max 300 lóerősnél nagyobb gép nem jöhet be az országba! Kamionoknál is max 40 tonna összgördülő a korlát, ott is lennének 100 tonnás szerelvények. Ez így először a 100, majd az 1000 ha alatti gazdaságokat tönkreteszi. Ez a valós cél?
Egy felvetés: ha így döntenénk, akkor hova értekesítenénk a terményt, amit nagy eséllyel drágábban állítanánknelő, mint a szomszédaink? Láttunk erre példát az ukrán gabonával. A hatékonyság nagyon fontos lesz a következő évtizedben. Hozzáteszem, egy magasabb okú terménydiverzifikáció még ott lehet. De vajon azt hányan lépnék meg?
@@hektarpodcast Egy felvetés: osszuk 3 részre az országot. Dunántúl, Duna-Tisza köze és Tiszántúl. Dózeroljuk össze ezen területeket, az útbaeső falvakkal városokkal együtt, hogy egybe országhatártól országhatárig lehessen ezt a 3 táblát művelni, a folyókról vizet vételezve még lineár is végigsétálhatna, így hatékonyan termelhetne az országunk. Ez jó irány?
Nem az a lényeg, hogy minél olcsóbban állitsunk elő nagy mennyiségben élelmiszert, hanem az, hogy minél többen megtudjanak élni belőle, ezáltal megtudják fizetni az élelmiszert.
A két dolgot ne keverjük össze ! A 40 tonna össztömeget az autonóm traktorral ! Ez a masina pont nem egy nagy gép a maga 150 lóerejével. Ez az a méretű traktor ami minden gazdaságban van biztosan.
Hogy ez rossz irány nem rossz irány kár ezen rugózni. Ez a fejlődési lépcső elkerülhetetlen PONT. Akár szeretjük akár nem.
Nyilvánvaló az ára miatt még most drága és nehezen kitermelhető. Prémium kategóriában egy 300-350 LE-s gép ára ........
Értesüléseim szerint a JD autonómia csomagja 30k USD ( 10 mHUF ) körüli összegbe kerül - limitált béta tesztes hozzáférhetőséggel .
Ez egy 300 LE körüli gép árának 10-15%-a és akkor még az a gép használható autonómia nélkül is, ki lehet vele menni a táblára és otthagyni .....
@@ferencbocskai7181 Ez a sema amit maga leir az hasonlit a feudalizmushoz.. legyen mindeki megint foldmuves es terjunk vissza az aru csere kereskedelemre.. Nem mondom h jo irany az ami most folyik a mezogazdasagban de en sztem az semmikep sem eszszeru h 50 lovas traktorok szaladgaljonak a faluk korul 1-2 Ha-okat muvelve . Alapbol sztem 2 fele mezogazdasz van. A hobbi es a professionalis (ami altalaban mar cegek) es egy profi ceg a hatekonysagra megy.
Csak el kell képzelni, 14 éves okos gyerek odamegy oszt meg hekkeli a géped és csak este veszed észre hogy egy hatalmas földberajzolt péniszen kivűl nincs más a táblán😂
Mercedes sose éri meg szerintem de ház kinek mi de megnéznék egy létrát a tetején vagy babakocsit a csomagtartoban mondjuk nem összecsughatot pakolás szempontjábol csak furgon marad és az se éri meg.