Kínai agyaghadsereg: Földművesek bejelentették amit találtak, és mivel kínáról van szó, ezután elvették tőlük a házukat és a birtokukat ahol utána ásatás ment. A főldműveseket pedig az utcára dobták bármiféle kárpódlás vagy jutalom nélkül. És örülhettek ha nem verték még meg őket.
Ez jó volt így összeszedve. Apropó. Régészek beszélgetnek. Képzeld! Olyan ókori városban régészkedtem, amelyik már ismerte a telefont. Leástam, és telefon vezetéket találtam. Az semmi! Olyan ókori városban régészkedtem, amelyik már ismerte a mobiltelefont. Leástam, és nem találtam telefon vezetéket.
A legnagyobb felfedezés Göbekli Tepe volt, ami bizonyítja, hogy nem a mezőgazdaság miatt jöttek létre a városok a letelepedett életmód végett, hanem már jóval korábban a vallás hozta össze az embereket még a jégkorszakban.
@@ennemtudoksemmit Helló! szerintem mindig volt időszámítás, csak helyi/birodalmi szinten volt vezetve. A régészeknek korabeli dokumentumokból össze kellett egyeztetni a dátumokat. Mindenhol írtak jelentős eseményekről és hozzátették, hogy a saját időszámításuk szerint melyik évben volt.
Ezek mind-mind triviális információk, azok számára, akik nem csupán a gépkönyveket bújják. Némi kiegészítés: Jean-François Champollion nyelvész volt az, aki végül lefordította a hieroglifákat, ráadásul a másolatról, mivel az angolok Angliába hurcolták az eredetit követ. A mai napig náluk van. Bizonyos Young matematikus próbálkozott a fordítással a matematika elvein keresztül - de a nyelv nem matek - nem is sikerült neki. Tévedés: Heinrich Schliemann egyedül, vagyis görög feleségével kutatta tudatosan Tróját. Megszállottan hitt a létezésében és az Iliászt mankónak használta, mert úgy reéte, hogy Homérosz kvázi térképet adott a kezébe irodalmi munkájával. Igaza lett. A többi Trója réteg, különböző korok Trója nevű városai ugyanott. Ahogy Budapest alatt is számos város található más néven ugyan a középkorból, esetleg Pannónia korából. Ez nem nóvum. -- Egyébként ezeket a kurva reklámokat a beharangozó elején marhára befejezhetnéd! - Technikailag képeket dobálsz egymásra és rámndod a szöveget. Semmi extra. Arról nem is szólva, hogy számos más nyelv hasonló videós van, akiktől tán inspirálódsz, rosszab esetben lopod a külföldi - esetedben, gondolom angol - videók lényegi tartalmát. .. láttam már ilyet. Sajátjaként adja el, de kiderl, hogy más ajkú videós munkáját fordítja magyarra jószerével. Csak remélni tudom, hogy nem plágiumok a videóid.
Lehet, hogy már javasoltam. Videótéma: Hogyan alakultak ki a történelmi mezők. Most nem a mágnesesre gondoltam. 😀 De tényleg. Nagy történelmi események köthetők X-Y mezőhöz. Csaták. Gyűlések. De hogyan került oda a mező? Természet alkotta az erdőségekben? Valami növényi vagy talaj jellegzetesség miatt alakultak ki. Esetleg az állatok hozzák létre. Ár-, vagy belvizek? Emberi tevékenység?
Azért ez nem annyira érdekfeszítő téma, hogy 10 percen keresztül lehessen róla beszélni, + a neten magad is utána tudsz olvasni ha annyira érdekel. Amúgy ez józan paraszti logikával is kikövetkeztethető! Értelemszerűen ez az a tájtípus, amely leginkább utal az ember tevékenységére, hiszen a mezők vagy más néven szántóföldek a növénytermesztés színterei...mindig az ember hozza létre! Ellentétben a rétekkel amik többnyire természetes úton kialakult élőhelyek, ilyenek a mocsárrétek, szikes rétek, száraz gyepek vagy havasi kaszálók. A rétek környezeti feltételektől függően keletkeznek, leginkább a talaj vízmegtartó tulajdonsága határozza meg a jelegét...bár te konkrétan a mezőkre voltál kíváncsi és nem a rétekre. (Szerencsére a mezők kialakulásánál jóval érdekesebb témákat feszeget a csatorna) :)
@@nyenyiblack Olyan témát nem kérnék, ami után nem tudnák akár én is utána nézni. Nem várok el senkitől isteni mindent tudást. Viszont néha épp azzal tud valaki valami eredetit alkotni a neten, ha nem valami evidensen érdekeset boncolgat. Ha magyarul nem is, de evidensen érdekes témák más nyelveken már biztosan kibontottak. Mivel a téma engem érdekelne, lehet, hogy mást is. És ezért lehet, hogy utána olvasok. De ez a mai világban pazarlás, mert az én tudásomat, mivel nincs RUclipsr tehetségem, megtartanám magamnak.
@@tizeslista_hu Ha esetleg mégis készítenél, arra az esetre jelzem. A szürkés-zöld szemszínűek szuper intelligens, elragadó egyéniségű, és nagyon szerény emberek. Magamról tudom. 😂🤣😂🤣😂
🤖 Töltsd le te is a Mech Arenát INGYEN Mobilra és PCre ✅ clik.cc/h9f6s és zsebeld be a szuper kezdőcsomagot! ⭐
Világos beszéd, nagyon informatív videó....szórakozva tanulhatunk történelmet.
Bizony nagyon érdekesek a videóik
csak jópár részlet kimaradva...
Kínai agyaghadsereg: Földművesek bejelentették amit találtak, és mivel kínáról van szó, ezután elvették tőlük a házukat és a birtokukat ahol utána ásatás ment. A főldműveseket pedig az utcára dobták bármiféle kárpódlás vagy jutalom nélkül. És örülhettek ha nem verték még meg őket.
Erről az állításról bármilyen forrás?
Az engem is érdekelne, csak a biztonság kedvéért
Csak Kína nyugi máshol is ez van a földet ell veszik mert kell autópálya és utána még adót is akkarnak vizetetni a föld után. :))
@@baky0206 román híreket kénne olvasni
@@raymondalexnet ez aztán a kielégítő válasz. Kár volt rá időt pazarolnod, míg meg írtad..
u.i..: nyugodtan bele ülhetsz egy románba.
Pompeii-nél nem kővé dermedtek az emberek hanem a kutatók utólag kiöntötték a maradványok helyét ,,habarccsal'' és azt ásták ki
Köszönjük ezt a szemléletes, érdekes videót!👍👍👏👏
Tutankhamun-t 1922-ben találták meg, nem 29-ben
Nagyon jó 3s informatív lett a videó.🗿 És most le is fogom tölteni a jàtékot!😁
2:49-nél az a Mükénéi Oroszlános kapu, nem Trójához tartozik....
Köszönöm, nagyon jó lett ez a videó is. A Mech Arena pedig nagyon jó! Végre a RUclips-on egy normális promo.
Mit keres Trójánál a mükénei oroszlános kapu? Ami Görögországban van. Persze a történelem ill a monda szerint kapcsolatban álltak.
Ez jó volt így összeszedve.
Apropó.
Régészek beszélgetnek.
Képzeld! Olyan ókori városban régészkedtem, amelyik már ismerte a telefont. Leástam, és telefon vezetéket találtam.
Az semmi! Olyan ókori városban régészkedtem, amelyik már ismerte a mobiltelefont. Leástam, és nem találtam telefon vezetéket.
Hirtelen úgy olvastam, hogy SOKKOLTA A RÉSZEGEKET! 😃
Sokkot is kaptam😁🤣🤣🤣
Nem te vagy az egyetlen :)
Részegeket olvastam elsőre 😅😅
A legnagyobb felfedezés Göbekli Tepe volt, ami bizonyítja, hogy nem a mezőgazdaság miatt jöttek létre a városok a letelepedett életmód végett, hanem már jóval korábban a vallás hozta össze az embereket még a jégkorszakban.
Szuper videó volt, de Herculaneum sem kevésbé érdekes mint Pompei, a nagytestvére. 😊👍
2:21 vendégszereplő giga chad
Ez is érdekes... Ha időszámításunk előtt volt, hogy francba tudjuk, hogy mikor?
Történelem, általános iskola 6. osztály
Kösz az infót, kár hogy nem jártam általánosba..
@@ennemtudoksemmit Helló! szerintem mindig volt időszámítás, csak helyi/birodalmi szinten volt vezetve. A régészeknek korabeli dokumentumokból össze kellett egyeztetni a dátumokat. Mindenhol írtak jelentős eseményekről és hozzátették, hogy a saját időszámításuk szerint melyik évben volt.
Ezek mind-mind triviális információk, azok számára, akik nem csupán a gépkönyveket bújják. Némi kiegészítés:
Jean-François Champollion nyelvész volt az, aki végül lefordította a hieroglifákat, ráadásul a másolatról, mivel az angolok Angliába hurcolták az eredetit követ. A mai napig náluk van. Bizonyos Young matematikus próbálkozott a fordítással a matematika elvein keresztül - de a nyelv nem matek - nem is sikerült neki.
Tévedés: Heinrich Schliemann egyedül, vagyis görög feleségével kutatta tudatosan Tróját. Megszállottan hitt a létezésében és az Iliászt mankónak használta, mert úgy reéte, hogy Homérosz kvázi térképet adott a kezébe irodalmi munkájával. Igaza lett.
A többi Trója réteg, különböző korok Trója nevű városai ugyanott. Ahogy Budapest alatt is számos város található más néven ugyan a középkorból, esetleg Pannónia korából. Ez nem nóvum.
--
Egyébként ezeket a kurva reklámokat a beharangozó elején marhára befejezhetnéd! - Technikailag képeket dobálsz egymásra és rámndod a szöveget. Semmi extra. Arról nem is szólva, hogy számos más nyelv hasonló videós van, akiktől tán inspirálódsz, rosszab esetben lopod a külföldi - esetedben, gondolom angol - videók lényegi tartalmát. .. láttam már ilyet. Sajátjaként adja el, de kiderl, hogy más ajkú videós munkáját fordítja magyarra jószerével. Csak remélni tudom, hogy nem plágiumok a videóid.
Az egész Bonaparte-kaland tartott bő 12.évig, nemhogy az egyiptomi-hadjárat... 😄🤪
1929 rossz dátum. Tutanhamon sírját 1922 novemberében találta meg Howard Carter.
Schliemann inkább volt fosztogató és sírrabló, mint régész. Teljesen szakszerűtlenül kezelték a leleteket, több leletben kárt is tettek.
Dinamittal régészkedni ;)
3:11 Nem "meg nem halt", hanem "meghalt".
Elsőre azt olvastam hogy részegeket
Ötös lista lett
Haggyuk mar a tankokat az anyahajokat a robotokat mert video vagy reklam ?????
Most ez reklám, vagy videó?
Nekem ke volt töltve csak meguntam és letőrőltem
Meg , pay to win. Vagy egy jó csapat kell ,hogy izgalmas legyen
Tutankhamon nem 18, hanem 19 éves korában halt meg!
Az ember hajlik arra ,hogy megint bepalizták ezzel a reklám videóval, nem mond semmi újat!
Sokkolta ? ! ? ! ? ! Nem olyanok azok !!!!!!!!!!!!!!!
Mi ez a baromság a jatekokkal. Rohadtul utálom ezeket. Minek hirdeted itt? Ez vicc? Itt ne hirdesd
A csatorna is működik valamiből. Heti 40 óra megcsinálni 2 videót, ez nem csak egy hobbi, ez részben a munkánk is.
5?
Rövid lett...
Lehet, hogy már javasoltam.
Videótéma: Hogyan alakultak ki a történelmi mezők.
Most nem a mágnesesre gondoltam. 😀
De tényleg.
Nagy történelmi események köthetők X-Y mezőhöz. Csaták. Gyűlések.
De hogyan került oda a mező?
Természet alkotta az erdőségekben? Valami növényi vagy talaj jellegzetesség miatt alakultak ki. Esetleg az állatok hozzák létre. Ár-, vagy belvizek? Emberi tevékenység?
Azért ez nem annyira érdekfeszítő téma, hogy 10 percen keresztül lehessen róla beszélni, + a neten magad is utána tudsz olvasni ha annyira érdekel. Amúgy ez józan paraszti logikával is kikövetkeztethető!
Értelemszerűen ez az a tájtípus, amely leginkább utal az ember tevékenységére, hiszen a mezők vagy más néven szántóföldek a növénytermesztés színterei...mindig az ember hozza létre! Ellentétben a rétekkel amik többnyire természetes úton kialakult élőhelyek, ilyenek a mocsárrétek, szikes rétek, száraz gyepek vagy havasi kaszálók. A rétek környezeti feltételektől függően keletkeznek, leginkább a talaj vízmegtartó tulajdonsága határozza meg a jelegét...bár te konkrétan a mezőkre voltál kíváncsi és nem a rétekre.
(Szerencsére a mezők kialakulásánál jóval érdekesebb témákat feszeget a csatorna) :)
@@nyenyiblack
Olyan témát nem kérnék, ami után nem tudnák akár én is utána nézni. Nem várok el senkitől isteni mindent tudást. Viszont néha épp azzal tud valaki valami eredetit alkotni a neten, ha nem valami evidensen érdekeset boncolgat. Ha magyarul nem is, de evidensen érdekes témák más nyelveken már biztosan kibontottak.
Mivel a téma engem érdekelne, lehet, hogy mást is. És ezért lehet, hogy utána olvasok. De ez a mai világban pazarlás, mert az én tudásomat, mivel nincs RUclipsr tehetségem, megtartanám magamnak.
Agrármérnöknek tetszik lenni? 😁
@@farkasfeher2447
"Agrármérnöknek tetszik lenni?"
Ha az volnék, akkor felajánlottam volna a szakmai tanácsadásomat.
A mech aréenáról csak annyit, hogy pay to win.
csinálj egy videot árról hogy kinek milyen a személyisége a szeme színéből ítélve!
Amellett, hogy nem lehet a személyiséget ebből megítélni nem lenne túl érdekes videó :(
@@tizeslista_hu
Ha esetleg mégis készítenél, arra az esetre jelzem. A szürkés-zöld szemszínűek szuper intelligens, elragadó egyéniségű, és nagyon szerény emberek. Magamról tudom. 😂🤣😂🤣😂