Milyen metódusokat használnak a versenykockások? [Szántai Szabolcs]

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 24 дек 2024

Комментарии • 9

  • @attilazoltanslezakvlog
    @attilazoltanslezakvlog 4 дня назад

    Helló ,a Petrus metòdus mennyire hatékony és a ZZre hasonlìt?

    • @szantaiszabi
      @szantaiszabi 3 дня назад

      A Petrus metódust mutattam meg lényegében az FMC-s résznél, szóval forgatásszámra elég hatékony módszer. Viszont nem véletlen az sem, hogy a gyorskirakásoknál nem említettem meg sem a ZZ, sem a Petrus metódust. Szerintem egyik sem jó ezek közül, mert a lookahead elég nehéz velük.

  • @ptrkvcs718
    @ptrkvcs718 4 дня назад

    A ZB Metódusról kellene egy oktatóvideó. Elöre is köszönöm.

    • @szantaiszabi
      @szantaiszabi 3 дня назад

      Sajnos én nem tudom az ZB metódust, csupán kb. 80-100 ZBLL-t tudok a 493-ból. Ha meg ZB oktató videót akarnék csinálni, akkor annak a nagyrésze csak abból állna, hogy algókat mutogatnék, amiknek szinte mindenki utána tud nézni.

  • @PixDDD
    @PixDDD 5 дней назад

    Ha már szó volt a pseudoslottingról 3x3-nál én nagyon hiányolom az xcross-t illetve en bloc az inspection time használatának fontosságát magas szinten.

    • @szantaiszabi
      @szantaiszabi 5 дней назад

      Köszi a kommentet. Látod ezért késztetek mindenkit ennyire a kommentelésre, mert ebben a videóban lehet, hogy kihagytam 1-2 dolgot, amikről ugyanúgy lehet itt a videó alatt beszélni. Azonban a 3x3-as részt több okból is leegyszerűsítettem, egyrészt tényleg erre a versenyszámra vannak a legjobb oktató videók a népszerűségéből kifolyólag. Másrészt a 3x3 az egyik leggyengébb versenyszámom 😅.
      Az inspection time kihasználását meg azért nem említettem, mert úgy gondolom, hogy az minden kategóriánál egyformán fontos.

    • @PixDDD
      @PixDDD 4 дня назад

      @@szantaiszabi nem értek egyet a minden kategóriánál egyformán fontosságról, szerintem minél rövidebb a rakás ideje, annál fontosabb, lásd pl 2x2 és clock, ahol top level már mindenki 1look-al rak, a világelsők 2x2-re pedig több lehetséges megoldást is be szoktak nézni felkészülési időben. Ezzel szemben nagykockáknál sokkal inkább a folyamatos lookahead és a rakás folyamatossága számít, ahogy említed is pl az OPA hiába használja értékesebben felkészülési időt, egyelőre nem nagyon születnek ezzel kiugró eredmények.
      Visszatérve 3x3-ra, én amikor top level recogokat nézek mindig az a szembetűnő, hogy 1-2 nézésből raknak F2L-t, és hogy milyen technikákat használnak az optimális F2L helyzetek eléréséhez. Persze egy recog esetén inkább ez az érdekes, azon nem lehet túl sokat ragozni, hogy felismerik a ZB caset és ledarálják rá az algot.

  • @regisvexilla523
    @regisvexilla523 5 дней назад

    Amit nem értek, hogyan lehet megtanulni 463 algot (esetleg egy autista) de nem sértésnek szántam. Ti szerintem inkáb ti látjátok amit csináltok és nem fejből megy az algo. Tennék egy próbát. pl az mondom a kockásnak hogy írja le az algot.Le tudja írni azonnal pl 21 es oll-t. Bár nem leszek soha versenyző de érdekelne hogyan tanuljátok meg? A tekerés az semmiképpen nem gyorsul mert rengeteg mozdulat nem megy a kezemben. A kereszt 2 év után is 15 és 25 mp állástól független.Bocs ha esetleg hülyeséget írtam.

    • @szantaiszabi
      @szantaiszabi 5 дней назад +3

      Szerintem pontosan egyikünk sem tudná leírni az algorimusokat, sőt nekem néha még az is gondot okoz, hogy lassan mutassam meg őket egy videóban 😂
      Az algoritmusok tanulása az úgy megy, mintha zongorázni, gépelni esetleg biciklizni tanulnál. Izommemóriába építjük be a többségüket, azaz ha meglátom azt a bizonyos állást, akkor reflexszerűen az izommemóriámba beépült algoritmust kezdem el bedarálni. Ez nagyon sok (akár több száz alkalommal történő) ismétlést igényel.
      Ami könnyebbé teheti a tanulást az az, hogy sok algoritmus hasonlít egymásra/egymásra épülnek, léteznek "kis" algoritmusok (más szóval trigger-ek) is (pl. az R U R' U'), amikből össze lehet kombinálni főleg OLL algoritmusokat. Néha az is segít ha azt nézed, hogy mit csinálsz a kockával. (pl. a sune algoritmusa = kiszedek egy párt a helyéről R U R'-vel -> Továbbviszem egy U-val -> Dupla forgatással, vagyis R U2 R'-vel visszateszem a párt a helyére.
      Az algoritmusokat persze érdemes az elejétől fogva jó fingertrickekkel kell megtanulni, mert egy rosszul berögzült fingertricket sokkal nehezebb fixálni, mint az eleinte kicsit kényelmetlenhez hozzászokni.