Ja zbudowałem gravelka pozostawiając 26", ponieważ jestem niską osobą, a sama rama jest 21 calowa, zrobiłem kilka tysięcy kilometrów na takich kołach i jestem bardzo zadowolony, ten rower daje mi na prawdę dużo frajdy z jazdy, jest dynamika i często podjazd dla mnie jest łatwiejszy. Pozdrawiam wszystkich maniaków rowerowych.
Rower piękny i na pewno unikalny. Kolorystyka elementów spójna - ponadczasowa. Złote akcenty, których fanem nie jestem w tym przypadku „kupuję”. Szacun za smaczki typu złote śrubki, końcówki linek. Śledzę Twój kanał od początku - super się rozwijasz i dla mnie stajesz się marką samą w sobie. Dziękuje i pozdrawiam.
Mało które hamulce tarczowe są tak ostre jak hydrauliczne obręczowe Magury HS33, tylko nie ma do nich klamkomanetek. A projekt ciekawy i efekt zacny, szczególnie hamulce mechaniczno-hydrauliczne, które pozwalają na klamkomanetkach przyoszczędzić bez poświęcenia siły hamowania 😀
Wreszcie zrobiłeś rower z sensownymi przełożeniami, fajna sprawa z tymi hybrydowymi zaciskami hamulcowymi, estetyka jak zawsze TOP. Gratki! Czekamy na obiecany projekt "nie baranka".
Popełniłem ten błąd właśnie, że do przebudowy pod gravela wziąłem ramę z główką 1 calową (akurat miałem taki jeden rower stary). Nie ukrywam, że brak przedniego hamulca tarczowego trochę mi teraz przeszkadza. Karbonowy widelec 1 cal z mocowaniem to coś co nie występuję. Nigdzie. Z tylnym mocowaniem poradziłem sobie za pomocą dwóch adapterów. adapter pod mocowanie IS + adapter IS na flat mount od zrace + sam zacisk zrace br-005. Działa i hamuję. Napęd też kombinowany, bo klamkomanetki od Chińczyka sensah team pro + przerzutki 105 r7000, ale mogę polecić taki zestaw. Z korbą 46/30 jest aż nad to przełożeń pod cięższy teren.
Rower wygląda zacnie, również mam zamiar swój zielony delikatnie ozłocić małymi akcentami. Tą baryłkę regulacyjną przerzutki raczej montowałem z przodu na pancerzu pod kierownicą, daje to możliwość delikatnej regulacji podczas jazdy i nie łapie brudu z koła, ale to drobiazg, całość prezentuje się spoko
Co do wysokości supportu, to rowery górskie z reguły mają go wyżej niż szosy oraz gravele. W sumie to nawet lepiej że pójdzie w dół przez widelec. No i jeszcze zmiana kół na 27,5/28 podbija go do góry ;) Spotykałem się wręcz z opiniami, że właśnie przez bazowo wyższy support oraz zmianę kół może być za wysoko, a nie za nisko.
Projekt fajny. Tylko spojrzalem na olx i cene tego roweru. Niby niecałe 3k. Z jednej strony nie drogo a z drugiej strony mysle sobie ze to czesci z alliexpres... nie jest to Shimano ani Sram. Oczywiscie to dziala ale jak dlugo? Rizumiesz o co mi chodzi? Nie oto że ten rower jest zły tylko oto że włożyles duzo pracy i kasy. Praktycznie w podobnej cenie mozna kupic już fajnego gravela np Marina lub Rometa a i kilka modeli z Decathlona. Daje to do myślenia. Ale super jak zawsze projekt.
Dzięki za pozytywny komentarz. Cześci z Aliexpress... Wiem Wiem. To nie Shimano i nie Sram, a już na pewno nie Campagniolo ;-) Z drugiej strony Kross i Decathlon tez oferuja rowery na tym osprzecie. Zobacz na przykład: Kross Esker 4.0 KRX którego cena obecnie wynosi (po przecenie) 3.500,00-zl. Mój rower możesz kupić za 2.999,00-zl i nie ma na rynku obecnie nowego roweru w takiej specyfikacji i cenie, nawet w Decathlonie. Co więcej dostajesz za te pieniądze rower jedyny w swoim rodzaju, zaprojektowany od zera i wykonany ręcznie a nie bezduszny, seryjny produkt masowego przemysłu. Moim zdaniem warto...
@@Oldbikerestorations Ale ja nie neguję Twojej ceny, ja to rozumiem i napewno bym kupił od Ciebie a nie z Decathlonu. Bardziej mi chodzi oto że robiac samemu też ponosimy koszty nie licząc czasu swojej pracy. Ps dla mnie to rama 22-23"
Temat mocno mnie zainteresował. Masz jakieś konkretne rady co do doboru ram pod takie projekty? Optymalne odległości od osi tylnego koła do wszystkich ewentualnych poprzeczek na seatstay/chainstay? 🤔
@@serwis.nad.dlugim Cześć. Witam na moim kanale. Oglądam Cię regularnie. Co do pytania - kiedyś brałem z internetu geometrię jakiegoś popularnego gravela i starałem się ją odtworzyć. Teraz interesuje mnie w zasadzie wyłącznie długość rury podsiodłowej i długość rury górnej i wzajemna relacja do siebie. Jeżeli chodzi o geometrię tylnego trójkąta to doświadczenie pokazuje że 90% ram rowerów górskich 26 calowych jest w stanie pomieścić koło 28 z oponą 700x35/37c. Pokazuję to na trzech przykładach w pierwszej cześci tego filmu
Z Jagwire lepiej zastosować pancerz KEB-SL, bo jest to nieściśliwy, zalecany do hamulców mechaniczych. I regulator Jagwire Rocket, lepiej wygląda. Nowa wersja przerzutki L-twoo GR7 ma już zintegrowany regulator. Od za krótkiego widelca suport się obniży, ale koła 28" zamiast 26" go znów podniosą.
Sledze OLX od dawna i nie widze masy rowerów profesjonalnie przerobionych na gravele Przez profesjonalne przerobienie rozumiem zastosowanie odpowiedniego napędu, klamkomanetek oraz hamulców tarczowych. Sorry ale Romet Mistral z 1986r do ktorego ktos włożył szersze opony to nie gravel, mimo że spdzedający tak go nazwał w ogłoszeniu
nie twierdze, że profesjonalnie latem zastanawiałem się na zmianą roweru z mtb na gravela lub trekinga by szybciej jeździć i widziałem masę rowerów, crossów górali nawet miejskich gdzie wsadzono tylko baranka i nazywano to że jest już gravelem ale z ilości wystawianych takich rowerów wywnioskowałem, że to im się jednak nie sprawdziło do końca@@Oldbikerestorations
Ciekawy projekt takiego gravela po kosztach. Taka myśl mi wpadła, bo mam powiedźmy napęd szosowy 2x z przednią przerzutką i tylną od szosy. Jak wygląda wtedy linia łańcucha w takiej ramie MTB gdybym chciał przerzucić ten napęd łącznie z korbą szosową i suportem (BSA)? Chyba się zmieni. Napędy szosowe 2x to też typowy i popularny rodzaj napędu w gravelu, więc ciekawi mnie kompatybilność z taką ramą. Do 26" tylko 1x?
Wszystko bedzie zależało od szerokości mufy suportowej. Jeżeli w góralu dawcy mufa będzie "szosowa" czyli 68mm to osprzęt szosowy do niej podpasuje. Jeżeli będzie szersza czyli 73mm to trzeba bedzie bardziej pokombinować
Ja w swoim gravelu połamałem już oba pedały właśnie z powodu kładzenia się na zakrętach i jednoczesnego pedałowania. Ale korba jest znacznie niżej niż w Twoim. Właśnie ciekawi mnie jak sterowność tego roweru z racji podniesienia wszystkiego. Czy nie ma uczucia, że rower trudno pochylić do zakrętu?
Pytanie odnośnie hamulców. Mam Tribana na promaxach i myślę, żeby poprawić siłę hamowania zmieniając przedni zacisk na właśnie takiego Xtecha. Warto? czy gra nie warta świeczki?
Moim zdanie nie warto. Hamowanie jeżeli się poprawi to minimalnie a naraża się pan na ryzyko awarii związane z konstrukcją tego hamulca. Proszę obejrzeć test tych hamulców na moim kanale i poczytać komentarze pod tamtym filmem. Sam mam Tribana RC120 na promaxach (jego test też na kanale) i jestem z nich bardzo zadowolony. Ja bym nie zmieniał
@@wujcio23 Założenie większej tarczy nie zwiększy siły hamowania - sprawi jedynie, że hamulec i tarcza będą się wolniej nagrzewały. Siła hamowania jest głównie w zacisku. Wymiana tarczy owszem może pomóc ale na taką lepszej jakości a nie na większą. Jeżeli chcesz zwiększyć siłę hamowania to proponuję wymienić klocki i tarcze na takie pochodzące od renomowanego producenta np: Galfer, ale bądź przygotowany na to że tanio nie będzie.
Fajny poradnik. Twój filmik podsunął mi pewien pomysł bo do jakiegoś czasu przymierzam się przesiąść z mtb na gravela. Mam obecnie rower bulls copperhead 3 na shimano xt, hamulce hydraulika magura, tu moje pytanie jak uważasz czy rama bullsa (aluminiowa) plus te podzespoły mogły by być przerobione na gravela (zmienić kierownicę na baranka, dodać klamkomanetki do obsługi 2x11, wstawić opony 28 i jakiś karbonowy widelec bez amora, a i spróbować się zmieścić w budżecie do 2,5 -3 tys zł), czy szkoda kasy i ewentualnie kupić np. krossa eskera 5.0 itp?? Z góry dzięki za podpowiedź. Pozdrawiam
Nie wiem jaki sens ma przebudowywanie MTB na gravela, jeśli mówimy o nowych rowerach (wspominasz o hamulcach tarczowych). Nie lepiej po prostu kupić odpowiedni rower? Jeśli ma to być jakaś forma edukacji, rozrywki czy "zabicia czasu" - to czemu nie. Przy MTB takim jeszcze z lat 90-tych - jak najbardziej. Ale wtedy dochodzi wiercenie otworów pod tarcze, o ile nie spawanie tylnego widelca ramy (patrz rozmiar kół i osi).
Sens jest choćby taki, że można taki rower zbudować na nowych podzespołach (poza ramą) za ok 2000 tyś PLN. Za tę kwotę nowego gravela nie kupisz. Alminiowych ram po MTB jest na rynku pełno i to dosłownie za grosze. Sam frameset można kupić za 300-400zł podczas gdy najtańszy aluminiowy frameset gravelowy kosztyle ponad 1000zl. Plus satysfakcja z samodzielnego zbudowania roweru jedynego w swoim rodzaju, całkowicie spersonalizowanego.
Rowery MTB z hamulcami tarczowymi, ale jeszcze na kołach 26' były produkowane masowo jeszcze na poczatku XXI wieku czyli dorwanie ramy alu na 1 1/8 cala i z mocowaniem do tarczówek pochodzącej z lat 2000-2010 nie jest w tej chwili żadnym problemem. A ponieważ wszyscy przesiedli się już na 29' to ramy te można kupić praktycznie za darmo.
@madyogi6164 wydaje mi się, że ten projekt spokojnie się wybronił w kontekście Twoich wątpliwości. Jasne, że jest to propozycja przebudowy, ale mi ten Gravel mega się podoba. Nawet waga bardzo przyzwoita.
Z dala trzymajcie się ludzie od tych hamulców w naszym klimacie. Zimą uszczelki zrobią się twarde i zgubią olej. One nie potrzymają zbyt długo. Polecam w zamian obustronnie dociskające mechaniczne hamucle.
Ja zbudowałem gravelka pozostawiając 26", ponieważ jestem niską osobą, a sama rama jest 21 calowa, zrobiłem kilka tysięcy kilometrów na takich kołach i jestem bardzo zadowolony, ten rower daje mi na prawdę dużo frajdy z jazdy, jest dynamika i często podjazd dla mnie jest łatwiejszy. Pozdrawiam wszystkich maniaków rowerowych.
Pięknie wyszedł, jak to mówią, złote a skromne😊
Gratulacje niezły z Ciebie majsterkowicz.
Rower piękny i na pewno unikalny. Kolorystyka elementów spójna - ponadczasowa. Złote akcenty, których fanem nie jestem w tym przypadku „kupuję”. Szacun za smaczki typu złote śrubki, końcówki linek. Śledzę Twój kanał od początku - super się rozwijasz i dla mnie stajesz się marką samą w sobie. Dziękuje i pozdrawiam.
Mało które hamulce tarczowe są tak ostre jak hydrauliczne obręczowe Magury HS33, tylko nie ma do nich klamkomanetek.
A projekt ciekawy i efekt zacny, szczególnie hamulce mechaniczno-hydrauliczne, które pozwalają na klamkomanetkach przyoszczędzić bez poświęcenia siły hamowania 😀
Wreszcie zrobiłeś rower z sensownymi przełożeniami, fajna sprawa z tymi hybrydowymi zaciskami hamulcowymi, estetyka jak zawsze TOP.
Gratki!
Czekamy na obiecany projekt "nie baranka".
Będzie Będzie
Bardzo ladnie wyszedł, gratulację!
Popełniłem ten błąd właśnie, że do przebudowy pod gravela wziąłem ramę z główką 1 calową (akurat miałem taki jeden rower stary). Nie ukrywam, że brak przedniego hamulca tarczowego trochę mi teraz przeszkadza. Karbonowy widelec 1 cal z mocowaniem to coś co nie występuję. Nigdzie. Z tylnym mocowaniem poradziłem sobie za pomocą dwóch adapterów. adapter pod mocowanie IS + adapter IS na flat mount od zrace + sam zacisk zrace br-005. Działa i hamuję. Napęd też kombinowany, bo klamkomanetki od Chińczyka sensah team pro + przerzutki 105 r7000, ale mogę polecić taki zestaw. Z korbą 46/30 jest aż nad to przełożeń pod cięższy teren.
A jaka korba dokładnie? Co do mocowania tarczowówe to szykuje się z nagraniem filmu o tym jak samemu przerobić stalową ramę pod mocowanie tarczówek.
Rower wygląda zacnie, również mam zamiar swój zielony delikatnie ozłocić małymi akcentami. Tą baryłkę regulacyjną przerzutki raczej montowałem z przodu na pancerzu pod kierownicą, daje to możliwość delikatnej regulacji podczas jazdy i nie łapie brudu z koła, ale to drobiazg, całość prezentuje się spoko
Rozważalem gdzie ją dać ale ostatecznie zwycieżyła opcja blisko przerzutki
Jak zawsze klasa sprzęt :)
Co do wysokości supportu, to rowery górskie z reguły mają go wyżej niż szosy oraz gravele. W sumie to nawet lepiej że pójdzie w dół przez widelec. No i jeszcze zmiana kół na 27,5/28 podbija go do góry ;) Spotykałem się wręcz z opiniami, że właśnie przez bazowo wyższy support oraz zmianę kół może być za wysoko, a nie za nisko.
Projekt fajny. Tylko spojrzalem na olx i cene tego roweru. Niby niecałe 3k. Z jednej strony nie drogo a z drugiej strony mysle sobie ze to czesci z alliexpres... nie jest to Shimano ani Sram. Oczywiscie to dziala ale jak dlugo? Rizumiesz o co mi chodzi? Nie oto że ten rower jest zły tylko oto że włożyles duzo pracy i kasy. Praktycznie w podobnej cenie mozna kupic już fajnego gravela np Marina lub Rometa a i kilka modeli z Decathlona. Daje to do myślenia. Ale super jak zawsze projekt.
Dzięki za pozytywny komentarz. Cześci z Aliexpress... Wiem Wiem. To nie Shimano i nie Sram, a już na pewno nie Campagniolo ;-) Z drugiej strony Kross i Decathlon tez oferuja rowery na tym osprzecie. Zobacz na przykład: Kross Esker 4.0 KRX którego cena obecnie wynosi (po przecenie) 3.500,00-zl. Mój rower możesz kupić za 2.999,00-zl i nie ma na rynku obecnie nowego roweru w takiej specyfikacji i cenie, nawet w Decathlonie. Co więcej dostajesz za te pieniądze rower jedyny w swoim rodzaju, zaprojektowany od zera i wykonany ręcznie a nie bezduszny, seryjny produkt masowego przemysłu. Moim zdaniem warto...
@@Oldbikerestorations Ale ja nie neguję Twojej ceny, ja to rozumiem i napewno bym kupił od Ciebie a nie z Decathlonu. Bardziej mi chodzi oto że robiac samemu też ponosimy koszty nie licząc czasu swojej pracy. Ps dla mnie to rama 22-23"
super film
Temat mocno mnie zainteresował. Masz jakieś konkretne rady co do doboru ram pod takie projekty? Optymalne odległości od osi tylnego koła do wszystkich ewentualnych poprzeczek na seatstay/chainstay? 🤔
@@serwis.nad.dlugim Cześć. Witam na moim kanale. Oglądam Cię regularnie. Co do pytania - kiedyś brałem z internetu geometrię jakiegoś popularnego gravela i starałem się ją odtworzyć. Teraz interesuje mnie w zasadzie wyłącznie długość rury podsiodłowej i długość rury górnej i wzajemna relacja do siebie. Jeżeli chodzi o geometrię tylnego trójkąta to doświadczenie pokazuje że 90% ram rowerów górskich 26 calowych jest w stanie pomieścić koło 28 z oponą 700x35/37c. Pokazuję to na trzech przykładach w pierwszej cześci tego filmu
💪😎👍👍
Czy widelec dodany to 26"czy 28"?
gdyby był 28" t9 powinien podnieść ten suport ale i tak chyba widać że jest wysoko z racji samych większych kół
Widelec jest do koła 28'
Thx 👍👍
Z Jagwire lepiej zastosować pancerz KEB-SL, bo jest to nieściśliwy, zalecany do hamulców mechaniczych. I regulator Jagwire Rocket, lepiej wygląda. Nowa wersja przerzutki L-twoo GR7 ma już zintegrowany regulator. Od za krótkiego widelca suport się obniży, ale koła 28" zamiast 26" go znów podniosą.
Zastosowałem pancerze CGX-SL
audio tragiczne, ale content potrzebny! Łapka w górę na rozpęd
No muszę zainwestować w końcu w jakiś porządny mikrofon to fakt
Ja nie miałem problemu ze zrozumieniem
Fajny projekt, sam się zabieram za przerobienie mojego starego mtb na gravela. Użyłeś tutaj suport pod rowery mtb czy szosowe?
@@midnight1337. Suport chiński uniwersalny pasujacy do mufy 68mm jak i do mufy 73mm
na oeliks jest masa wszelkiej maści rowerów przerabianych na gravele co sugeruje, że to się chyb nie sprawdza zbytnio, ale to moje zdanie
Sledze OLX od dawna i nie widze masy rowerów profesjonalnie przerobionych na gravele
Przez profesjonalne przerobienie rozumiem zastosowanie odpowiedniego napędu, klamkomanetek oraz hamulców tarczowych. Sorry ale Romet Mistral z 1986r do ktorego ktos włożył szersze opony to nie gravel, mimo że spdzedający tak go nazwał w ogłoszeniu
nie twierdze, że profesjonalnie latem zastanawiałem się na zmianą roweru z mtb na gravela lub trekinga by szybciej jeździć i widziałem masę rowerów, crossów górali nawet miejskich gdzie wsadzono tylko baranka i nazywano to że jest już gravelem ale z ilości wystawianych takich rowerów wywnioskowałem, że to im się jednak nie sprawdziło do końca@@Oldbikerestorations
Ciekawy projekt takiego gravela po kosztach. Taka myśl mi wpadła, bo mam powiedźmy napęd szosowy 2x z przednią przerzutką i tylną od szosy. Jak wygląda wtedy linia łańcucha w takiej ramie MTB gdybym chciał przerzucić ten napęd łącznie z korbą szosową i suportem (BSA)? Chyba się zmieni. Napędy szosowe 2x to też typowy i popularny rodzaj napędu w gravelu, więc ciekawi mnie kompatybilność z taką ramą. Do 26" tylko 1x?
Wszystko bedzie zależało od szerokości mufy suportowej. Jeżeli w góralu dawcy mufa będzie "szosowa" czyli 68mm to osprzęt szosowy do niej podpasuje. Jeżeli będzie szersza czyli 73mm to trzeba bedzie bardziej pokombinować
@@Oldbikerestorations Tak podejrzewałem, że nie będzie tak prosto. Trzeba przy kupnie też na to zwrócić uwagę, żeby nie dokładać sobie problemów.
Fajny.
Ja w swoim gravelu połamałem już oba pedały właśnie z powodu kładzenia się na zakrętach i jednoczesnego pedałowania. Ale korba jest znacznie niżej niż w Twoim.
Właśnie ciekawi mnie jak sterowność tego roweru z racji podniesienia wszystkiego. Czy nie ma uczucia, że rower trudno pochylić do zakrętu?
Nie nie odniosłem takiego wrażenia steruje się nim dokładnie tak jak moim Tribanem 120
A ja mam z przodu 40t a z tyłu 11/51t bez tego w góry tylko z potężna siłą w nogach.
Kiedyś rozważałem złożenie podobnego roweru, Twój wyszedł bardzo spoko. Jak się nazywa ten przyrząd do stabilizacji kierownicy?
To się nazywa:BLOKADA KIEROWNICY ROWERU BETA 3927 i jest dostępne na allegro
Widelec zastosowany do przerobienia MTB ile miał cm od osi do sterów?
Nie pamiętam ale to był widelec dedykowany do koła 28 cali
Pytanie odnośnie hamulców. Mam Tribana na promaxach i myślę, żeby poprawić siłę hamowania zmieniając przedni zacisk na właśnie takiego Xtecha. Warto? czy gra nie warta świeczki?
Moim zdanie nie warto. Hamowanie jeżeli się poprawi to minimalnie a naraża się pan na ryzyko awarii związane z konstrukcją tego hamulca. Proszę obejrzeć test tych hamulców na moim kanale i poczytać komentarze pod tamtym filmem. Sam mam Tribana RC120 na promaxach (jego test też na kanale) i jestem z nich bardzo zadowolony. Ja bym nie zmieniał
@@Oldbikerestorations W takim razie pomyślę w pierwszej kolejności o założeniu większej tarczy. Dziękuję za odpowiedź.
@@wujcio23 Założenie większej tarczy nie zwiększy siły hamowania - sprawi jedynie, że hamulec i tarcza będą się wolniej nagrzewały. Siła hamowania jest głównie w zacisku. Wymiana tarczy owszem może pomóc ale na taką lepszej jakości a nie na większą. Jeżeli chcesz zwiększyć siłę hamowania to proponuję wymienić klocki i tarcze na takie pochodzące od renomowanego producenta np: Galfer, ale bądź przygotowany na to że tanio nie będzie.
@@Oldbikerestorations A eksperymentowałeś może z klockami metalicznymi?
@@wujcio23 jeszcze nie
Great work but you should add subtitles if possible.
A will do it soon
subtitles are on now
Fajny poradnik. Twój filmik podsunął mi pewien pomysł bo do jakiegoś czasu przymierzam się przesiąść z mtb na gravela.
Mam obecnie rower bulls copperhead 3 na shimano xt, hamulce hydraulika magura, tu moje pytanie jak uważasz czy rama bullsa (aluminiowa) plus te podzespoły mogły by być przerobione na gravela (zmienić kierownicę na baranka, dodać klamkomanetki do obsługi 2x11, wstawić opony 28 i jakiś karbonowy widelec bez amora, a i spróbować się zmieścić w budżecie do 2,5 -3 tys zł), czy szkoda kasy i ewentualnie kupić np. krossa eskera 5.0 itp??
Z góry dzięki za podpowiedź. Pozdrawiam
Odezwij się do mnie na priva przez Instagram Messengera albo na maila to ci powiem co i jak
wysłałem wiadomość na maila
@@piotrzlotek5611 poszła odpowiedz
alu rama widelec kiera sztyca chyba totalny beton wyszedł
jaka max opona tam wejdzie?
700x40c
Nie wiem jaki sens ma przebudowywanie MTB na gravela, jeśli mówimy o nowych rowerach (wspominasz o hamulcach tarczowych). Nie lepiej po prostu kupić odpowiedni rower? Jeśli ma to być jakaś forma edukacji, rozrywki czy "zabicia czasu" - to czemu nie.
Przy MTB takim jeszcze z lat 90-tych - jak najbardziej. Ale wtedy dochodzi wiercenie otworów pod tarcze, o ile nie spawanie tylnego widelca ramy (patrz rozmiar kół i osi).
Sens jest choćby taki, że można taki rower zbudować na nowych podzespołach (poza ramą) za ok 2000 tyś PLN. Za tę kwotę nowego gravela nie kupisz. Alminiowych ram po MTB jest na rynku pełno i to dosłownie za grosze. Sam frameset można kupić za 300-400zł podczas gdy najtańszy aluminiowy frameset gravelowy kosztyle ponad 1000zl. Plus satysfakcja z samodzielnego zbudowania roweru jedynego w swoim rodzaju, całkowicie spersonalizowanego.
@@OldbikerestorationsSam mam leżeć jednego trupa w piwnicy. O ile go jeszcze korniki nie dorwały.
Rowery MTB z hamulcami tarczowymi, ale jeszcze na kołach 26' były produkowane masowo jeszcze na poczatku XXI wieku czyli dorwanie ramy alu na 1 1/8 cala i z mocowaniem do tarczówek pochodzącej z lat 2000-2010 nie jest w tej chwili żadnym problemem. A ponieważ wszyscy przesiedli się już na 29' to ramy te można kupić praktycznie za darmo.
@@Oldbikerestorations :D No to ten pamięta jeszcze czasy sprzed XXI wieku. I to tak dekadę.
@madyogi6164 wydaje mi się, że ten projekt spokojnie się wybronił w kontekście Twoich wątpliwości. Jasne, że jest to propozycja przebudowy, ale mi ten Gravel mega się podoba. Nawet waga bardzo przyzwoita.
Z dala trzymajcie się ludzie od tych hamulców w naszym klimacie. Zimą uszczelki zrobią się twarde i zgubią olej. One nie potrzymają zbyt długo. Polecam w zamian obustronnie dociskające mechaniczne hamucle.
Fizycznie nie mógł pójść w dół bo wsadziłeś większe koła.
Pianistka film
???
Taczka 😐