Все життя відчувала нещирість і штучність картин Васнєцова і була рада послухати по-справжньому цікаву лекцію про нього і його творчість. І в добавок про творчість його європейських, в тому числі і українських, сучасників- художників. Дякую! Чекаю нових розповідей.
Корисний звіт, але хотілось фактажу біографіі, поглядів і список творів Васнецова. Дуже цікава історія з собором в Польші і факти непризнання його картин на зарубіжних виставках. Огляд мирових стилей живопису- більш стисло, бо відволікає від суті творчості Васнецова. хоча для світогляду, ця тема добре ілюстрована.
Як бачите - це найбільший наш сюжет. Як завжди питання - чи було вам цікаво? Чи не задовго? :) Чи навпаки - добре, що аж настільки докладно? Читатиму всі відповіді!
Цікаво, як завжди. Слухала із задоволенням. Щодо крадіжок сюжетів, то це улюблена справа росіянців. Алєнькій цвєточек - Красуня і Чудовисько, Буратіно - Пінокіо, Чарівник Смарагдового міста - Чарівник країни Оз, Лікар Айболить - Лікар Дулітл. Про Пушкіна і Жуковського Ви розповіли)).
Повністю погоджуюся з тезою, що Васнєцов був дитячим художником. Пам’ятаю, у дитинстві мені дуже подобалися його картини, ілюстраціі з яких були і в підручнику, і в інших книжках, і на деяких предметах побуту. Але у подальшому, у зрілому віці, мене ніколи не приваблювали його картини …
дуже дякую пане Богдане. Завдяки тобі зовсіім по іншому отримав розуміння живопису. Дуже шкодую на відсутність того розуміння протягом свого 77річного життя, тобто бачив багато і нарешті зрозумів що то було. ДЯКУЮ.
Подивилася на одному диханні. Дуже цікаво. Васнецов ніколи не подобався, відчувалась в нього якась фальш. Дякую за контент. З нетерпінням чекають нових відео.
Слухала, як зачарована. Дякую за цікаву аналітику картини Васннцова,не зрозумілий підтекст картин,що своїм умом не осягну.Ще раз переслухаю,бо дуже забагато цікавого в одному контенті.
Погоджуюся: у випадку із Васнєцовим він виглядає талантом тільки тоді, коли він є ізольований від реального мирового мистецтва. Я думаю, що це ж стосується всієї російської культури.
Супер, як завжди. Дуже дякую за контент! А ще - розумію, що зовсім не по контексту, але все ж… - мені страшенно подобається Ваш саркастичний, тонкий гумор, коли Ви смієтеся над тим чи іншим «діячем» з боліт. Іноді такий день буває… емоційно насичений, а Вас послухаю - і відпускає. Дякую за вміння щиро і без лайки показати неповагу до ворожого стану. І по ділу ж!..
Браво! Ця лекція перевершила всі попередні. Ваш аналіз цих росіянськіх брєднєй, про свою тисячолітню історію, через візуальне мистецтво їхніх васнєцових дуже цікавий. Розмазали Васнєцова по болотах.)) Цикл Ваших лекцій ( бо сюжети на каналі тягнуть на лекції) вже проситься в книгу. Дякую.
Дуже наповнене і цікаве відео. Мені подобається, що слухаючи вас доводиться докладати розумових зусиль щоб осягнути інформацію, оскільки я біолог, зовсім не гуманітарій))). Проте з вами я відкриваю новий для мене світ, дякую❤️🇺🇦
Як цікавенно! І не менш пізнавально! Це той випадок, коли розтікатися мисью по древу доцільно. Стільки відсилів, паралелей, контраналогій, таке насичене полотно розповіді просто неможливо втиснути в коротший час. Тим більше, що я передивляґся випуски по кілька разів з перервами на пошуки додаткових відомостей. Про англіційське мистецтво - звісно хотілось би окремий випуск! І маю приємність поздоровити автора з його професійним умінням ненав'язливо і аргументовано спрямувати світоглядно-художню думку глядача саме у задуманому руслі. От і зараз: порівнявши школи, масштаби і напрямки у тогочасному малярському мистецтві чітко видно справжнє незначне місце Віктора Васнєцова, його вторинність і зацикленість. І все це - через ницість сповідуваної ним ідеології, бо й сама та ідеологія є фейком без будь-якого реального підґрунтя у всіх аспектах. Привіт з Хорватії, Ваш відданий підписник Юрій з побажаннями найкращого у особистому і комерційного успіху каналу.
Завжди з задоволенням дивлюсь такі відео, бо не тільки дізнаюсь про видатних художників, але й отримую безцінне знання про світ українського та світового мистецтва. Нам ще багато треба пізнати й осмислити, щоб та багатошаровість російської первісності злетіла з нашого уявлення про їх нав'язану величь.
Подивився на одному подиху. Відчувається якась особлива натхненність автора у цьому сюжеті. Ну дуже смачно вийшло. Дякую. Дуже цікаво, ґрунтовно. Отримав справжнє задоволення. Як ви то встигаєте? В мене донька коли народилася, то я хіба стоячи спати навчився, а ви видаєте настільки якісний контент. Браво! Ще раз дякую. PS Звісно я зберігаю це відео в обраних.
Син надихає ) і він спокійненько й поки )) насправді, по секрету, в мене є іще справжня робота у світовому банку і я завкаф в академії Бойчука )))) просто я люблю працювати )
Дякую за випуск, дуже цікаво про Вільяма Морріса, хочется окремий випуск про нього Набираюсь смиливості і прошу підписувати назви картин,які вставляєте,це дуже б допомогло -я роблю скрини і часто потім шукаю те,що зацікавило та вразило,дякую
Ох, це така тема, що може й дійсно доведеться як окрему лекцію пробувати проводити. Хоча чесно - я навіть Венеційської школи ще не торкався толком саме в лекційному сенсі. Ото про Веронезе один сюжет зняв - і все. І до речі доволі успішний. Чорт, просто стільки цікавого довкола в мистецтві...
Дякую за Вашу важливу працю 👍 Нажаль раніше не замислювалась над роботами Васніцова і що вони несуть у світ добро чи зло. А на символи дійсно треба звертати увагу. І перевернута маковка на Православній церкві мені нагадує про опіум для народу, який не має нвчого спільного з вченням Христа у Святому ПИСАННІ - Бібліі. Православ'я взагалі не по Писанню, а по більш пізнім ПЕРЕКАЗАМ ((( Прикро !
Дуже хотілося би більше дізнатись про творчість Малакова Георгія Васильовича. Його чудові книжкові ілюстрації неможливо було сплутати ні з якими іншими. А чи були в ньго інші картиникрім книжкової графіки?
Дуже пізнавальний випуск! Я знала Васнєцова як великого художника і «ілюстратора» руських казок, а виявилось, що і казки зідрані з браттів Грим і геніальність Васнєцова під питанням
О, прерафаеліти))) це дуже і дуже крута тема! В них і в житті було не нудно))) Дуже сподобалась Ваша відсилка творчості прерафаелітів до середньовічного мистецтва, бо це теж мега товстий,, смачний і впливовий шар мистецтва. До речі, от мало відомо про українське середньовічне мистецтво. Було б цікаво. А ще як прерафаеліти, так і середньовічні митці мали великий вплив на одного крутого українського ілюстратора, чиї роботи точно кожен малий українчик (і не тільки) знає))) Дяка Вам за чудові лекції, Богдане!
Дуууже цікаво.і про мавроді теж. І про руйнування росіянського храму в Польщі. У нашому місті теж є такий. Тільки вчора дивилася на нього і думала, як би його прибрати з центру міста Ужгорода? Бридота, чесне слово))) Оооо, як я заздрю полякам.
Спить Вкраїна та руїни Нові щодень лічить, Гина слава… та й ту славу Усяке калічить. Не вернеться дідівщина… Нехай не вертається - За що ж з теї старовини Святої знущаються? Гріх великий… Чи вже ж дарма Славнії гетьмани Умирали в лютих муках, Закуті в кайдани?.. Чи вже ж дарма в нас мушкети, Гармати гриміли? Нащо ж всюди, де не глянеш, Виросли могили? Ще ж пісні не повмирали… Чи то ж на забаву В їх співають святу славу, Козацькую славу? Спи ж у льоху, в привітиці, Велика руїно. Спи, небого сердешная, Мати Україно! Поки зорють останнюю Могилу у полі. Поки й пісня забудеться Про вольную волю… Тяжко… Глянеш - люд як люде, Ніби все радіє, А придивишся… жаль, туга Усю землю криє. Микола Костомаров 1817-1885 Спить Вкраїна та руїни...
Думала, буде й згадка про "Чаттертона": там і звішена рука та нестійка поза, і насвітлення, і відкриті кольори, і амбівалентність сну і/чи смерті. Одразу згадалася ця картина :)
Враження, наче додивився фінал сезону, де останні серії об'єдналу в одну. Але так навіть краще. Є що додати Дівчинка не тільки лежить у незручній позі, здається тільки в неї єдиної на картині розплющені очі (добре, наче є ще у дівчини зліва, але на ній акцент не зроблений), що теж може бути підкрипленням вашому трактуванню І я відгадав того, хто надихнув пушкіна на написання казок, єєє! До речі, казка про сплячу царівну - це такий абсурдний плагіат, зовсім не схожий на їхні, хоча художньо оформлена відповідно. Якщо в європейській казці можна зрозуміти, що принц прийшов з іншого королівста, то де автор знайшов інше царство, з якого вийшов "царський син" через 300 років? Чи це не замах на самодержавие?? Ще й опис царівни дивний, еротизований, якимось чином під сарафаном він помітив білу грудь. Мені пригадався один сучасний російський письменник-фантаст (за сумісництвом, графоман, окупант та шовініст), котрий любив постійно розповідати як надихався "русским писателем" Гоголем, вважав його своїм вчителем і просував наративи великодержавного шовінізму у своїх оповідях, в тому числі у тематиці "слав'янського фенетезі" про міліціонера на службі у царя Гороха. В дитинстві це було захопливо читати, а зараз пригадується як люта крінжа. Добре, що він був не дуже відомий в Україні й то за часів засилля попаданців, але це теж культурний вплив. Як той же росіянський рок-співак Радіотапок, котрий не зважаючи на те що зустрів 24 лютого під обстрілами у Миколаєві, продовжив глорифікувати окупаційну армію і нещодавно заключив контракт на 20 млн рублів на пропаганду "патріотизму" P.S. Альфонса Мухи просто о-ху-єний, я в захваті від нього.
О, прикольно, це як серіал і задумувалося ) Але вплівся Пєров )) якого до речі також треба би фіналити, бо я шось ніяк не зберуся... Щодо коментарів - вони всі цікаві й доречні ) Навіть погані картини цікаво інтерпретувати, правда ж? ) Усе очікую, коли у нас піде вал такого контенту, як у нас, і мені самому стане цікаво його дивитися і головне - українською )))
Люблю «Культуртригер», тут завжди інформаційно, змістовно, неймовірно цікаво та доступно для будь якої зацікавленої особи. Щиро дякую за вашу просвітницьку діяльність.
Це дуже вірне відображення народних казок, у яких змальоване життя- сон, на відміну від влаштування світу за Законом- одна жінка( старша на 10-16 років)- один чоловік. Закон шлюбу, що закладений на «небесах» - вічне щасливе життя!
Все життя відчувала нещирість і штучність картин Васнєцова і була рада послухати по-справжньому цікаву лекцію про нього і його творчість. І в добавок про творчість його європейських, в тому числі і українських, сучасників- художників. Дякую! Чекаю нових розповідей.
І вони неодмінно будуть ) Дякую за коментар ))
Штучність бо це національний романтизм
Корисний звіт, але хотілось фактажу біографіі, поглядів і список творів Васнецова. Дуже цікава історія з собором в Польші і факти непризнання його картин на зарубіжних виставках. Огляд мирових стилей живопису- більш стисло, бо відволікає від суті творчості Васнецова. хоча для світогляду, ця тема добре ілюстрована.
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
Який шикарний випуск,скільки перепрацьовано наочного матеріалу,як цікаво та змістовно,дякуємо за Вашу працю
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
Як бачите - це найбільший наш сюжет. Як завжди питання - чи було вам цікаво? Чи не задовго? :) Чи навпаки - добре, що аж настільки докладно? Читатиму всі відповіді!
Тааак ) Не сумніваємося ))
Спочатку трохи злякало, що відео буде більше години. Але, коли почала дивитися, затягнуло. Дякую за цікаву лекцію ❤
Цікаво і захоплююче,ну як завждиі,і як раз довершено!!!
футбол дивляться дві години і норм. Якщо цікаво, то людина буде дивитись. А Ваші сюжети цікаві.
Цікаво, як завжди. Слухала із задоволенням. Щодо крадіжок сюжетів, то це улюблена справа росіянців. Алєнькій цвєточек - Красуня і Чудовисько, Буратіно - Пінокіо, Чарівник Смарагдового міста - Чарівник країни Оз, Лікар Айболить - Лікар Дулітл. Про Пушкіна і Жуковського Ви розповіли)).
Так, хочемо новий сюжет про творчість прерафаелітів! 🙏
Гарно є ))
Те, що Ви робите - надзвичайно! Дякую❤
Щиро дякую за коментар! Дивіться й інші відео, у нас на каналі понад 200 і всі цікавенні ) А про це - розповідайте друзям ))
Дякую вашому каналу за просвітницьку роботу. Завжди цікаво вас дивитися.
А мне не нравится политическая окраска критики Васнецова....
Дякую, пане Богдане, за Ваші цікаві лекції та професійність.
Картина мені особисто невідома, але оскільки вас цікаво слухати - слухатиму й про неї! Дякую!
Так буває ) Але гарно, якщо сюжет сподобається )
Дякую за вашу працю! Багато цікавого у кожному випуску
Надзвичайно цікаво!!!
ДЯКУЮ,пане Богдане.
Щиро радий, що вам сподобалося ))
@@kulturtrigger Дякую!
Повністю погоджуюся з тезою, що Васнєцов був дитячим художником. Пам’ятаю, у дитинстві мені дуже подобалися його картини, ілюстраціі з яких були і в підручнику, і в інших книжках, і на деяких предметах побуту. Але у подальшому, у зрілому віці, мене ніколи не приваблювали його картини …
Я в захваті від Вашої роботи! Щаслива, що відкрила для себе Ваш канал! Рекомендуватиму❤❤❤
Дочекалися на новий сюжет Культуртрегера нарешті. Дуже цікаво, дивитимемося родиною!
Юххуу! ) Гарного перегляду ))
дуже дякую пане Богдане. Завдяки тобі зовсіім по іншому отримав розуміння живопису. Дуже шкодую на відсутність того розуміння протягом свого 77річного життя, тобто бачив багато і нарешті зрозумів що то було. ДЯКУЮ.
Подивилася на одному диханні. Дуже цікаво. Васнецов ніколи не подобався, відчувалась в нього якась фальш. Дякую за контент. З нетерпінням чекають нових відео.
О, кльово, виявляється навіть про щось не ок можна робити щось ок )))
Слухала, як зачарована. Дякую за цікаву аналітику картини Васннцова,не зрозумілий підтекст картин,що своїм умом не осягну.Ще раз переслухаю,бо дуже забагато цікавого в одному контенті.
Погоджуюся: у випадку із Васнєцовим він виглядає талантом тільки тоді, коли він є ізольований від реального мирового мистецтва.
Я думаю, що це ж стосується всієї російської культури.
саме тому в російських школах не вивчають мирову літературу - тільки вєлікую руссскую. щоб нічого не заважало пишатися
Супер, як завжди. Дуже дякую за контент!
А ще - розумію, що зовсім не по контексту, але все ж… - мені страшенно подобається Ваш саркастичний, тонкий гумор, коли Ви смієтеся над тим чи іншим «діячем» з боліт. Іноді такий день буває… емоційно насичений, а Вас послухаю - і відпускає. Дякую за вміння щиро і без лайки показати неповагу до ворожого стану. І по ділу ж!..
Дякую, гумор інструмент, щоби русофобія не здавалася аж надто махровою ) так, щоб років за 20 не сприймалося як пропаганда
Браво! Ця лекція перевершила всі попередні. Ваш аналіз цих росіянськіх брєднєй, про свою тисячолітню історію, через візуальне мистецтво їхніх васнєцових дуже цікавий. Розмазали Васнєцова по болотах.)) Цикл Ваших лекцій ( бо сюжети на каналі тягнуть на лекції) вже проситься в книгу. Дякую.
Дуже наповнене і цікаве відео. Мені подобається, що слухаючи вас доводиться докладати розумових зусиль щоб осягнути інформацію, оскільки я біолог, зовсім не гуманітарій))). Проте з вами я відкриваю новий для мене світ, дякую❤️🇺🇦
Щиро радий, що присвячуєте час нашому контенту ) Сподіваюся, вам це також у радість )
Дякую дуже за Вашу працю, за Вашу думку!Дуже цікаво і корисно!Треба змітати оті "наслоєнія" руссскості у всіх напрямках культури.
Хто не поставить цьому відео вподобайку - той хлист-духоборєц!
Які неймовірні грубощі ))
😂
Та ніж бо то ж звичайно "толстовец"чи "молоканін" .
Хлисти,-- то одне, духоборці - друге, а молокани - вже третє. Що ж ви їх в один оберемок?!
Як цікавенно! І не менш пізнавально! Це той випадок, коли розтікатися мисью по древу доцільно. Стільки відсилів, паралелей, контраналогій, таке насичене полотно розповіді просто неможливо втиснути в коротший час. Тим більше, що я передивляґся випуски по кілька разів з перервами на пошуки додаткових відомостей.
Про англіційське мистецтво - звісно хотілось би окремий випуск!
І маю приємність поздоровити автора з його професійним умінням ненав'язливо і аргументовано спрямувати світоглядно-художню думку глядача саме у задуманому руслі. От і зараз: порівнявши школи, масштаби і напрямки у тогочасному малярському мистецтві чітко видно справжнє незначне місце Віктора Васнєцова, його вторинність і зацикленість. І все це - через ницість сповідуваної ним ідеології, бо й сама та ідеологія є фейком без будь-якого реального підґрунтя у всіх аспектах.
Привіт з Хорватії, Ваш відданий підписник Юрій з побажаннями найкращого у особистому і комерційного успіху каналу.
Дякуємо вам за працю 💙🇺🇦
Завжди з задоволенням дивлюсь такі відео, бо не тільки дізнаюсь про видатних художників, але й отримую безцінне знання про світ українського та світового мистецтва. Нам ще багато треба пізнати й осмислити, щоб та багатошаровість російської первісності злетіла з нашого уявлення про їх нав'язану величь.
Як завжди цікаво і корисно. Формат чудовий. Дякую.
🙏🇺🇦🙏🙏🇺🇦🙏🙏🇺🇦🙏🎄🍀
Дай Бог вам здоров'я! Ваші відео- це університетський мистецький курс!
Подивився на одному подиху. Відчувається якась особлива натхненність автора у цьому сюжеті. Ну дуже смачно вийшло. Дякую. Дуже цікаво, ґрунтовно. Отримав справжнє задоволення. Як ви то встигаєте? В мене донька коли народилася, то я хіба стоячи спати навчився, а ви видаєте настільки якісний контент. Браво! Ще раз дякую. PS Звісно я зберігаю це відео в обраних.
Син надихає ) і він спокійненько й поки )) насправді, по секрету, в мене є іще справжня робота у світовому банку і я завкаф в академії Бойчука )))) просто я люблю працювати )
Дякую за Вашу роботу! Хотілося б окремий сюжет про чеського митця Муху!
о, муха то любов, треба буде зробити ))
Хочу відео про прерафаелітів))
Якось треба би собі запланувати його ))
В галереї Тейт відкрила для себе прерафаелітів, цікаво було б почути розповідь про них.
Я думаю, якось буде нагода - і зробимо )
Дуже люблю мистецтво прерафаелітів (особливо Россетті, який сімпив за жінкою Морріса) і хотілося би подивитися відео на цю тему ❤
Колись оберемо якусь найбільш впізнавані роботу й спробуємо ))
А богатирі-то українці. ❤❤❤ Як не крути, як не верти🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Цікаво дякуємо Богдану за розповідь 🇺🇦
Дякуємо за ваш коментар ))
Дякую! Стільки цікавезної інформації, взагалі неможливо відірватися від екрану. Дякую безмежно!!!
Дякую за випуск, дуже цікаво про Вільяма Морріса, хочется окремий випуск про нього
Набираюсь смиливості і прошу підписувати назви картин,які вставляєте,це дуже б допомогло -я роблю скрини і часто потім шукаю те,що зацікавило та вразило,дякую
Подяка, вподобайка і комент для підтримки каналу і поширення відео. Слава Україні!
Прерафаеліти - улюблені! Дуже хочется почути про них лекцію від Вас!!
Ох, це така тема, що може й дійсно доведеться як окрему лекцію пробувати проводити. Хоча чесно - я навіть Венеційської школи ще не торкався толком саме в лекційному сенсі. Ото про Веронезе один сюжет зняв - і все. І до речі доволі успішний. Чорт, просто стільки цікавого довкола в мистецтві...
Дякую вам за вашу працю було цікаво і змістовно.
Радий цьому, розповідайте про нас друзям ))
Дякую за Вашу важливу працю 👍 Нажаль раніше не замислювалась над роботами Васніцова і що вони несуть у світ добро чи зло. А на символи дійсно треба звертати увагу. І перевернута маковка на Православній церкві мені нагадує про опіум для народу, який не має нвчого спільного з вченням Христа у Святому ПИСАННІ - Бібліі. Православ'я взагалі не по Писанню, а по більш пізнім ПЕРЕКАЗАМ ((( Прикро !
як завжди відео та подача інформації на висоті. дякую за вашу роботу
На-со-лод-ження..... Дякую за майстерність та яскравість ваших образів...
Будь ласка , ваші розповіді заворожують мовою і змістом
28:45 Хочемо сюжет про прерафаелітів!Дуже цікаві у вас сюжети.
Ну що ж - як завжди актуальне опитування: про яких іще художників ви би хотіли побачити наш новий сюжет? :)
Я по темі ні дупля 😅 мені все дуже цікаво. Не уявляю звідки в вас все це знання і розуміння деталей. Респект! ❤
Мені цікаво про Яна Вермєєра... Не знаю, чи правильно написала, бо наша Вікіпедія пише прізвище як Вермер🧐
Про когось із Західних "митців",хто підігрував кацапській брехні та імперіалізму.
Дуже хотілося би більше дізнатись про творчість Малакова Георгія Васильовича. Його чудові книжкові ілюстрації неможливо було сплутати ні з якими іншими. А чи були в ньго інші картиникрім книжкової графіки?
Про Врубеля...
Дуже пізнавальний випуск! Я знала Васнєцова як великого художника і «ілюстратора» руських казок, а виявилось, що і казки зідрані з браттів Грим і геніальність Васнєцова під питанням
Так як скабєєва , васнєцов ,,брехав" у своїх заказних великоімперських роботах ,
Так само не професійно.
Система формує свідомість та поведінку суспільства.
Дякую Вам за цікаву, важливу роботу.
Надзвичайно цікаво. Щира подяка.
Я й за роботу забула на роботі, так зависла на вашій розповіді. Дякую, це було дуже цікаво
Чудовий сюжет! Хотілося б, ще почути про Чеха Альфонса Муху.
О, прерафаеліти))) це дуже і дуже крута тема! В них і в житті було не нудно))) Дуже сподобалась Ваша відсилка творчості прерафаелітів до середньовічного мистецтва, бо це теж мега товстий,, смачний і впливовий шар мистецтва. До речі, от мало відомо про українське середньовічне мистецтво. Було б цікаво. А ще як прерафаеліти, так і середньовічні митці мали великий вплив на одного крутого українського ілюстратора, чиї роботи точно кожен малий українчик (і не тільки) знає))) Дяка Вам за чудові лекції, Богдане!
Дякую Вам за працю та цікаве відео.
Щиро дякуємо, що коментуєте ))
Дуууже цікаво.і про мавроді теж. І про руйнування росіянського храму в Польщі. У нашому місті теж є такий. Тільки вчора дивилася на нього і думала, як би його прибрати з центру міста Ужгорода? Бридота, чесне слово))) Оооо, як я заздрю полякам.
Супер! Було дуже цікаво 🎉
Щиро дякую за цікаві і пізнавальні теми ,які не знайдеш ні у кого
Ай да Богдане, ай да Молодець! Завжди з зацікавістю дивлюся ролики і чекаю нових поглядів на мистецтво і картини художників. І Є чим дивуватись. ✊👌✌️
Дуже, дуже цікаво. Велика подяка вам.
Все супер!
Дуже на це сподіваємося )))
Як завжди, блискуча і цікавенна лекція. Браво!
Щиро радий родити нашим підписником )
Дякую за цікаву розповідь. Інтуїтивно розуміла, що не чіпають ці картини, більшість з яких бачила на власні очі. Тепер зрозуміла чому
Цікаво, що вдалося вас переконати, це для нас справді приємно )
Спить Вкраїна та руїни
Нові щодень лічить,
Гина слава… та й ту славу
Усяке калічить.
Не вернеться дідівщина…
Нехай не вертається -
За що ж з теї старовини
Святої знущаються?
Гріх великий… Чи вже ж дарма
Славнії гетьмани
Умирали в лютих муках,
Закуті в кайдани?..
Чи вже ж дарма в нас мушкети,
Гармати гриміли?
Нащо ж всюди, де не глянеш,
Виросли могили?
Ще ж пісні не повмирали…
Чи то ж на забаву
В їх співають святу славу,
Козацькую славу?
Спи ж у льоху, в привітиці,
Велика руїно.
Спи, небого сердешная,
Мати Україно!
Поки зорють останнюю
Могилу у полі.
Поки й пісня забудеться
Про вольную волю…
Тяжко… Глянеш - люд як люде,
Ніби все радіє,
А придивишся… жаль, туга
Усю землю криє.
Микола Костомаров 1817-1885 Спить Вкраїна та руїни...
Щира подяка за коментар )
І Вам подяка за знання.@@kulturtrigger
Справді цікава лекція.Дуже інформативна. Дякую.
Ваші відео і розповіді та пояснення надзвичайно глибокі, цікаві , потрібні . Дякую за працю!
Мне очень понравитлась тлумачення картины . Очень даже , интересно , слушать .
Чудова робота .
Мені дуже сподобалося
Бо я зростала на Васнецові
Мій тато мені все розповідав
Дякую що відкрили очі 🙏
Круто! Я Вами пишаюся! Ваше трактування - це те, щотреба! Слухати Вас, не переслухати! Слава Україні!🌅
До сих пір пам"ятаю муки при написанні твору про тих "богатирів". А це було 50 років тому. Дякую ! Здоров"я усій родині ! Слава ЗСУ !!!
А у нас і про них сюжет є ))
Завжди люди не дивляться довгих відео, але можна трохи прискорити. Дякую за працю, цікаво.
Дякую. Ваша праця вражає. Щастя вашій сім'ї та тварчої наснаги!
Дуже пізнавальне Ваше дослідження.З цікавіст'ю слухаю ваші пояснення.Продовжуйте будь ласка.
Дякуємо вам за вашу працю ,завжди цікаво вас слухати ідізнаватись прокартини.
Причмелена любов це супер. Давно не чув нових українськіх слів
Воно до речі досить поширене, думаю Гугл вам зарадить ))
@@kulturtrigger та все зрозуміло. Просто більшу частину життя прожив на Луганщіні, а у нас так не казали. Але з14 року я це трохи компенсував
Думала, буде й згадка про "Чаттертона": там і звішена рука та нестійка поза, і насвітлення, і відкриті кольори, і амбівалентність сну і/чи смерті. Одразу згадалася ця картина :)
Це спєцом для таких коментарів не згадав ;)
Дякую! Спотворення історії та імперське перекручування культури через створення аналогів европейській у казках, епосах задля наближення до Европи.
Раді, що справили враження ) Дивіться й інші наші сюжети - у нас дуже багато цікавого )) І друзям розповідайте, звісно ))
Цікавенний випуск!! не задовго, приємно докладно, неможливо відірватись. Дякую!! ,
Дуже цікаво. Картини чудові, але із підтекстом. Ваше пояснення продумане, і втдно, що прочитано багато літератури. ❤❤❤
цікаво, докладно и корисно!
Враження, наче додивився фінал сезону, де останні серії об'єдналу в одну. Але так навіть краще. Є що додати
Дівчинка не тільки лежить у незручній позі, здається тільки в неї єдиної на картині розплющені очі (добре, наче є ще у дівчини зліва, але на ній акцент не зроблений), що теж може бути підкрипленням вашому трактуванню
І я відгадав того, хто надихнув пушкіна на написання казок, єєє!
До речі, казка про сплячу царівну - це такий абсурдний плагіат, зовсім не схожий на їхні, хоча художньо оформлена відповідно. Якщо в європейській казці можна зрозуміти, що принц прийшов з іншого королівста, то де автор знайшов інше царство, з якого вийшов "царський син" через 300 років? Чи це не замах на самодержавие?? Ще й опис царівни дивний, еротизований, якимось чином під сарафаном він помітив білу грудь.
Мені пригадався один сучасний російський письменник-фантаст (за сумісництвом, графоман, окупант та шовініст), котрий любив постійно розповідати як надихався "русским писателем" Гоголем, вважав його своїм вчителем і просував наративи великодержавного шовінізму у своїх оповідях, в тому числі у тематиці "слав'янського фенетезі" про міліціонера на службі у царя Гороха. В дитинстві це було захопливо читати, а зараз пригадується як люта крінжа. Добре, що він був не дуже відомий в Україні й то за часів засилля попаданців, але це теж культурний вплив. Як той же росіянський рок-співак Радіотапок, котрий не зважаючи на те що зустрів 24 лютого під обстрілами у Миколаєві, продовжив глорифікувати окупаційну армію і нещодавно заключив контракт на 20 млн рублів на пропаганду "патріотизму"
P.S. Альфонса Мухи просто о-ху-єний, я в захваті від нього.
О, прикольно, це як серіал і задумувалося ) Але вплівся Пєров )) якого до речі також треба би фіналити, бо я шось ніяк не зберуся... Щодо коментарів - вони всі цікаві й доречні ) Навіть погані картини цікаво інтерпретувати, правда ж? ) Усе очікую, коли у нас піде вал такого контенту, як у нас, і мені самому стане цікаво його дивитися і головне - українською )))
Дякую
Дуже цікаво
Чекаю наступної інформації
Дякую вам за унікальні дослідження!
Дякую Вам за Вашу працю! Із задоволенням послухала б про прерафаелітів.
Люблю «Культуртригер», тут завжди інформаційно, змістовно, неймовірно цікаво та доступно для будь якої зацікавленої особи. Щиро дякую за вашу просвітницьку діяльність.
Як цікаво, дякую! Про прерафаелітів підтримаю
Круто! Дуже дуже круто! Як завжди!
Ви просто молодці!
Дуже цікаво, а от про британців бажано б окремо
Колосальна, архіцікаво розкрита, тема! Давно самій хотілось розібратись. Дякую!!!
Завжди раді допомогти вам ) скоро буде про Врубеля ))
Дуже цікаво, дякую за контент👏
дуже, дуже і дуже круто!!! 😎
таке гарне відео і прекрасний детальний розбір з наведеними паралелями
дякую за працю!! ❤
Гарна розповідь👍🇺🇦
Дякуємо за випуск і чекаємо на новий обіцяний 👍👍👍💙💛💙🔱🔱🔱
Уже відзняли, лишається змонтувати ))
Цікава інформація, із задоволенням прослухала всю лекцію! 👍 Дякую ❤️
Глибокий аналіз.Дякую.
Щиро стараюся для вас )
Це дуже вірне відображення народних казок, у яких змальоване життя- сон, на відміну від влаштування світу за Законом- одна жінка( старша на 10-16 років)- один чоловік. Закон шлюбу, що закладений на «небесах» - вічне щасливе життя!
просто шикарно!
Велике дякую авторам цього випуску! Нарешті я зрозуміла, що мене відштовхує в цій картині
дуже цікава насичена програма, дякую! очикую наступних матеріалів з творчости прорафаелітів.
Все це треба викреслити як ЧУЖЕ,а СВОЄ берегти і досліджувати.Російські мітки повсюди треба змінити на українські.ДЯКУЮ.
Дякую Автору !
Дякую файно!