Wizyta kuratora sądowego w postępowaniu rodzinnym

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 31 май 2021
  • 🆕 Poradnik "𝐉𝐚𝐤 𝐩𝐫𝐳𝐲𝐠𝐨𝐭𝐨𝐰𝐚𝐜́ 𝐬𝐢𝐞̨ 𝐝𝐨 𝐛𝐚𝐝𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐰 𝐎𝐙𝐒𝐒 - 𝐭𝐞𝐨𝐫𝐢𝐚 𝐢 𝐩𝐫𝐚𝐤𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐞 𝐜́𝐰𝐢𝐜𝐳𝐞𝐧𝐢𝐚" już dostępny!
    📌 Znajdziesz go tutaj: https: sklep.magdalenabajsarowicz.pl...
    💡 Im szybciej zaczniesz przygotowania do badania OZSS, tym bardziej zwiększysz swoje szanse na dobrą opinię wydaną przez biegłych i specjalistów OZSS.
    📘 E-book jest efektem analizy kilkuset opinii wydanych w postępowaniach sądowych w sprawach rodzinnych i ponad 10 lat prowadzonych konsultacji psychologicznych.
    _________________________________
    📒 Zadaj odpowiednie pytania biegłym i specjalistom OZSS, zwróć uwagę na najważniejsze aspekty Twojej sprawy. Przedstaw im swoją realną sytuację zadając konkretne pytania dopasowane do Twojej sytuacji rodzinnej. Skorzystaj z ponad 190 gotowych pytań do biegłych:
    📌 sklep.magdalenabajsarowicz.pl...
    ________________________________
    🎦 Jeśli jesteś przed, w trakcie lub po rozwodzie i masz dzieci, bądź świadomym rodzicem i dołącz do opracowanego przeze mnie kursu „Rozwód a dzieci”: rozwodadzieci.pl
    Przygotowałam go z myślą o dobrostanie psychicznym dzieci rozstających się rodziców i ich przyszłości. Kurs "rozwód a dzieci" zawiera materiały wideo, poradniki i gotowe schematy postępowania, jak powiedzieć dziecku o rozwodzie i jak rozmawiać z dzieckiem o rozwodzie. To kompleksowe opracowanie, które umożliwi rodzicowi przeprowadzenie dziecka przez rozwód i rozstanie, krok po kroku.
    ________________________________
    🔹 𝗞𝗮𝗻𝗰𝗲𝗹𝗮𝗿𝗶𝗮 𝗽𝗿𝗮𝘄𝗻𝗼 - 𝗽𝘀𝘆𝗰𝗵𝗼𝗹𝗼𝗴𝗶𝗰𝘇𝗻𝗮 𝗖𝗲𝗻𝘁𝗿𝘂𝗺 𝗦𝗽𝗿𝗮𝘄 𝗥𝗼𝘇𝘄𝗼𝗱𝗼𝘄𝘆𝗰𝗵
    Razem z moim zespołem mecenasów łączymy w postępowaniach sądowych prawo z wiedzą i praktyką psychologiczną. Prowadzimy postępowania oraz konsultacje prawne, konsultacje psychologiczne i konsultacje prawno - psychologiczne.
    🔹Analizuję/konsultuję opinie psychologiczne wydane przez OZSS i biegłych psychologów w postępowaniach rodzinnych. Przygotowuję zastrzeżenia i zarzuty do opinii.
    𝗞𝗼𝗻𝘁𝗮𝗸𝘁:
    e-mail: biuro@centrumsprawrozwodowych.pl
    tel.: +48 724 271 288
    𝗔𝗱𝗿𝗲𝘀:
    ⓵ Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 2-4, Arkady Wrocławskie, 4 piętro
    ⓶ Warszawa, al. Jana Pawła II 22, Biurowiec Q22, 4 piętro
    🔹 Dzielę się swoją praktyką prawnika i psychologa:
    ⓵ Blog: magdalenabajsarowicz.pl/blog
    ⓶ Facebook: / bajsarowiczmagdalena
    ⓷ Instagram: / psychologia_rozstania
    Serdecznie zapraszam do kontaktu!
    Magdalena Bajsarowicz
    Prawnik & Psycholog sądowy

Комментарии • 22

  • @pKATastrofa6
    @pKATastrofa6 5 месяцев назад +1

    Świetny materiał - piszę z perspektywy pracownika Sądu (nie zajmuję się p. rodzinnym, ale studiuję psychologię). Chcę Pani bardzo pogratulować takiego podejścia (zdrowego, w tym zdrowego społecznie) nie tylko do klienta, ale także do oglądających.

  • @iwasiwas5298
    @iwasiwas5298 10 месяцев назад

    Bardzo fajna wypowiedź i bardzo zrozumiała 👍

  • @agnieszkajezyk-chlebowska9274
    @agnieszkajezyk-chlebowska9274 Год назад +6

    Ale Pani kity wciska, w aktach sprawy można napisać wszystko, kuratorzy uprawdopodabniają i mogą pisać co chcą bo nie mają obowiązku spisywania protokołów.

    • @MagdalenaBajsarowicz
      @MagdalenaBajsarowicz  Год назад

      W porządku to Pani zdanie, można nie przygotowywać akt sprawy,można też kwestionować notatki kuratorów i być z nimi w konflikcie. Każdy buduje swoją strategię procesową.

    • @agnieszkajezyk-chlebowska9274
      @agnieszkajezyk-chlebowska9274 Год назад +4

      @@MagdalenaBajsarowicz Tylko, że prawo cywilne nie opiera się już na dowodach (od 2015 r. ) Sąd może zabrać dzieci rodzicom tylko na podstawie notatek kuratorek, które mogą świadczyć nieprawdę na piśmie. Oczywiście każdy wybiera czy poprawianie notatek kuratorek czy własne dzieci.

    • @agnieszkajezyk-chlebowska9274
      @agnieszkajezyk-chlebowska9274 Год назад +1

      A prawo do wniesienia zastrzeżeń do notatek kuratorek ma każdy.

    • @MagdalenaBajsarowicz
      @MagdalenaBajsarowicz  Год назад

      @@agnieszkajezyk-chlebowska9274 oczywiście, że można wnieść zastrzeżenia. Możliwe jest również przygotowanie wlanego opisu przebiegu wizyty kuratora.

    • @MagdalenaBajsarowicz
      @MagdalenaBajsarowicz  Год назад

      Ten komentarz wprowadza w błąd może sugerować, że nie jest zasadne podejmowanie działania w celu ukazania swoje perspektyw i racji, również że nie jest potrzebne przedstawienie dowodów przed sądem.

  • @DruDubZoe
    @DruDubZoe 4 месяца назад

    Bardzo proszę o poruszenie tematu - który jest nieobecny w internecie - chodzi o kontakty dziecka z rodzicem w obecności kuratora - syn ma przyznane "widzenie" z ojcem 1 x w tyg. po 2h - nie wiem jak syna oraz siebie na to przygotować. Przeczytałam jedynie, że uprawnienia kutarora nie zostały wyszczególnione w ustawodawstwie oraz że, ze spotkań, w których bierze udział ma sporządzać raport do sądu.

    • @MagdalenaBajsarowicz
      @MagdalenaBajsarowicz  4 месяца назад +1

      Nie jest potrzebne specjalne przygotowanie, bo kurator nie ingeruje w przebieg spotkań.

  • @horalky60
    @horalky60 9 месяцев назад

    A kurator procesowy" ? jakie jest jego zadanie? czy można się z nim skontaktować?

  • @annawitecka1113
    @annawitecka1113 2 года назад +2

    Dzień dobry, mam pytanie, ja I mój były narzeczony mamy syna, mieszkaliśmy razem, ( właśnie z powodu jego zachowania został nam przyznany kurator, doszło do tego że mu założyłam Niebieską Kartę)ale do sedna...przed wyprowadzka(pomogła mi w tym mama i pani z opieki), została nam przyznana pani asystent z sądu..czy jesli ja i dziecko,mieszkamy u mojej mamy, I jesteśmy bezpieczni,czy coś się zmieniło?W sensie ze teraz tylko ja mam panią kurator I panią asystent z sądu? Bo nie wiem...odkąd przyjechaliśmy,nikt nie przyszedł,nawet bez zapowiedzi...a to już 2 miesiące,pani kurator przychodziła raz w miesiącu

    • @MagdalenaBajsarowicz
      @MagdalenaBajsarowicz  2 года назад +3

      Proponuję poinformować dotychczasowego kuratora o zmianie sytuacji i adresu. Jednocześnie warto zgłosić informację o zmianie adresu i okoliczności do sądu. Przekazując informacje i działając samodzielnie ochroni się Pani od zarzutu braku współpracy.

  • @krystiangackowski9964
    @krystiangackowski9964 3 года назад

    Dzień dobry chciałbym poprzez ten kanał żądać jedno pytanie : czy mieszkając za granicą (14 lat) można się rozwieść w Polsce? Małżonka wraca do kraju....... I chcę tam wziąć rozwód( tam ja chcę tylko ona.chce w pl)

    • @MagdalenaBajsarowicz
      @MagdalenaBajsarowicz  3 года назад +2

      Dzień dobry, jeśli mają Państwo oboje obywatelstwo polskie, można złożyć pozew i przeprowadzić rozwód w Polsce. Pozdrawiam, Magdalena Bajsarowicz

  • @hanys0
    @hanys0 Год назад +1

    Proszę mi odpowiedzieć na pytanie.Czy kurator sądowy powinien reagować na zgłoszenie że ojciec pozostawia dzieci nocą bez opieki? Niejednokrotnie. Dzieci płaczą dzwonią do matki. Ojciec się wykręca że samochód tankuje w nocy. Dzieci nie śpią do późnych godzin a na drugi dzień nie idą do szkoły. Tak się opiekuje ojciec. Czy taką sprawą powinien zająć się kurator, który jest ustanowiony dla rodziny .

    • @MagdalenaBajsarowicz
      @MagdalenaBajsarowicz  Год назад +1

      Kurator może zgłosić te sytuacje do sądu. Pani również może poinformować sąd o tych sytuacjach i zagrożeniu bezpieczeństwa dzieci.

    • @hanys0
      @hanys0 Год назад +2

      @@MagdalenaBajsarowicz kurator wierzy w kłamstwa narcyza. Sytuację były różne ale Pani kurator zgłasza tylko że rodzice się nie umią dogadać, a matka reaguje niepotrzebnie.

  • @gracjajankowska8194
    @gracjajankowska8194 2 месяца назад

    Niestety bywa. Gorsze.troche.i coraz gorsze..niechce się gsdac