Leo XHm 6B Centrifugális szivattyú - Csapágycsere
HTML-код
- Опубликовано: 5 фев 2025
- Szivattyú karbantartás, felújítás alkalmával, vagy szervízbe visszük a szivattyút, vagy pedig magunk is megpróbálkozhatunk vele, ha vannak hozzá szerszámaink, időnk és kedvünk... A videóban egy Leo XHm6B típusú szivattyút szedek szét, majd rakok össze. Kulcskérdés, hogy akkor álljunk magunk neki, ha össze tudjuk rakni ahogy volt, vagy/és jobb lesz mint előtte. :) Szétszedni mindig egyszerűbb. :) Remélem a videó segít átlátni a szivattyú felépítését, szerelését.
Хобби
)) csak a mesébe jönnek így le a dolgok, a valóságban csavar lazító ütögetes egyéb módszerek, a rozsda nagy úr. De a videó lényegében jó, tájékoztató jellegű segítséget nyújt az otthoni szereléshez. Köszönet a jószándékért segítő készségért.
Hát jah, a mesével határos... nem egy régi szivattyúról van szó, viszont elázott a csapágya, ami miatt hangos volt... minden bizonnyal sok a rémtörténet ebben a témában is. :)
Igen, épp gázleválasztós szivattyúm szerelem, kellett volna valami tipp, mert a tengelyvég anya már 2 órája lejött, azóta melegítem ütöm dornival, wd40ezem, de meg se moccan :-))
@@Gyoszor Nem jut eszembe más... melegítés, WD40 amire gondolnék én is. Szerintem WD40-ezz még egyet, és aludj rá egyet! Talán az segít, holnap hidegen újrakezdeni. Nem tudom mivel melegíted. Esetleg amikor melegíted, pl gázlámpával, gyorsan adj hőt az anyának, és hűtsd pl vizesronggyal a tengelyvéget... úgy jó, ha gyorsan kaphőt az anya, de a menetes rész nem tud felmelegedni. Szerintem. Vagy kérdezz meg valami szakit.
Siman megcsinaltam ezzel a segitseggel , ezer koszi!
Űgyes vagy teis
Üdv. Nagyon jó a videó. Milyen hosszú szárú lehúzó kell hozzá? (Hosszabb felőli oldalon) 12:40
A csapágy és a motor tengely közé a visszahelyezés előtt és felület tisztítás után érdemes kis mennyiségben kenőzsírt tenni. Ez a korróziótól is véd, és a legközelebbi csapágycserénél könnyebb lesz a levétel. Mindez természetesen a többi gépelemnél is igaz: a kenőzsír a korróziótól, vízkő lerakódástól véd, elősegíti a karbantartást, alkatrész cserét. Minderre sajnos saját tapasztalat szerint a gyártó sem figyel (persze neki nem is érdeke ...).
Ha melegszik a szivattyú motorja az lehet csapágy probléma???
Én a forgórészt is megcsicsoltam volna finoman. Nem volt o gyűrű a szivattyúháznál?
Van néhány szakmai hiba az íves retesz az nem ék A tengelyt a csapágy kerítésre tisztítjuk finoman bekenjük enni anyaggal és leütés vagy csak a belső gyűrűtől terheljük a csapágyat
Köszönöm, hogy felhívtad ezekre az apróságokra a figyelmet!
Szia, Szeretnék tanácsot kérni Tőled. Van egy TIP SPF 180 E, homokszűrős vízforgatóm. Skimmeren keresztül szívja ki a vizet a medecéből. Ennek a szivattyúnak nincs előszűrője. A medence 4x2x1 m Bestway föld feletti.
1. Szeretném kicserélni egy előszűrős szivattyúra a gyárit. Van-e értelme?
2. Mekkora szivattyút vegyek hozzá? Vagy a homokszűrő áteresztő képessége (4,5 m3/h) a meghatározó a szivattyú teljesítményétől függetlenül. Tehát egyszerűbb az egész cseréje nagyobbra.
3. Szeretnék egy fél automata medence porszívót. Érdemes-e, mert akkor a mostani szűrő vízszállítása nem elég a működtetéséhez, ha jól értelmezem a dolgokat.
Előre is köszönöm a válaszod!
Szia László!
1. Ha a szivattyú jól müködött eddig is, akkor nem cserélném ki. Pláne, ha csak szkimeren keresztül szív a szivattyú. A szkimerkosár ha úgy vesszük, előszűrőként viselkedik.
2. Lehet venni nagyobbat kompletten, ha indokolt valamiért, hogy nagyobb kapacitású szűrő-forgató szettet használj. Ha mindenképpen előszűrős szivattyút vennél, akkor a szivattyú hasonló vízforgatást tudjon, mint a jelenlegi. A max. vízforgatás Qmax [m3/h] és a Hmax emelőmagasságokat kellene alapul venni (pl. shop.tip.hu/spp-300-ft-medence-szivattyu ). Sokkal nagyobb teljesítményű szivattyú nem ajánlott, mert a szűrési teljesítmény nem lesz megfelelő.
3. Nem tudom mit értessz félautomata medenceporszívó alatt. A félauto porszívónak a paramétereit, leírását kellene megnézni, hogy milyen áramlási viszonyok mellett ajánlják a használatát. Ha mindenképpen szeretnél ilyen porszívót, akkor érdemes váltani nagyobb szűrő-forgató szettre, ami optimális.
Remélem segítenek a válaszok valamiben.
Üdv. Én a szivattyúház elhelyezése előtt tömítőpasztát alkalmaznék.
Én rábíztam az o-gyürüre....
Nekem a propeller akkor indul meg ha még mozgatom de csak segítséggel indul el :/ nem tudom mi baj lehet
Cserélj indítókondit!
Még olyan kérdésem van hogy 8 uf van benne 10 uf rakhatok bele?
@@gaborpalinkas8796 igen, szerintem jó. Kipróbálod, ha rendesen indul, és jól müködik, akkor maradhat.
Bele raktam a 8 ast el indult de nem olyan fordulaton és még állt és már be sem indul
Na javult a helyzet már bùg de már segítséggel sem indul a propeller
Közeli képen úgy látom a porcelángyürüre szorító rugó zéger oldalán nem támaszkodik. Így nem fejt ki rugóerőt. Ez nem lesz aggályos?
Így szárazon, másképpen néz ki a dolog. A rugó nyaka eléggé szorította a tengelyt, lehet csak feljebb kellett volna húzni picit. Remélhetően forgás közben , ahogy pörög a tengely, ráfeszíti a rugó a porcelángyűrűre... Nem aggályoskodom.
Szia! Azt el tudod nekünk mondani, hogy miért nem kell áramütéstől tartani ezeknél a szivattyúknál? Van esély testzárlatra? Alkalmazol életvédelmi relét, vagy nem kell? Azért kérdezem, mert több gyári homokszűrő/szivattyú szettnél azt írja a gyártó, hogy a szűrőt kapcsoljuk ki ha a medencében tartózkodunk. Köszönöm minden kíváncsi nevében!
Szia! Életvédelmi relé alkalmazása "kötelező", legalább is erősen ajánlott. A ház fő fi-reléjétől függetlenül, egy de lehet több szintű/érzékenységű fi-reléket használni. Én 30mA-eset használok... Balesetek mindig lehetnek, a véletlenek álhatnak úgy együtt, amikor minden kedvezőtlen körülmény veszélyzetet/balesetet okoz. Odafigyeléssel/munka/érintésvédelmi szabályok betartásával és életvédelmi relé beszerelésével minimálisra csökken ennek az előforulása... Ha jól müködik a ház/gépeszet földelése, akkor ha a szivattyúházra fázis kerülne, vagy vízalá kerülne a szivattyú, akkor a kismegszakítók leválasztják a szivattyút a hálózatról... de a fi-relé előbb megszólal sok esetben...
A gyártók azért írják rá "a szűrőt kapcsoljuk ki ha a medencében tartózkodunk", hogy védjék a saját valagukat, és a felhasználót is egyben. Erre szokás azt mondani, hogy biztos ami biztos.
Ha ki van kapcsolva, amíg fürdőzöl, akkor nem lehet baj.
Fürdőkben/strandokon is működik a gépészet amíg fürdenek. Csak annyi a különbség a háztartási medencézéshez képest, hogy ott szakképzet kezelő/karbantartószemélyzet van. Otthoni körülmények között az emberek sok galádságra képesek, anélkül hogy tudatában lennének, hogy magukat esetleg másokat is veszélyeztetnek, az esetleges szakszerűtlen szerelések, használat következtében.
Összefoglalva, ha nincs bekapcsolva a keringető amíg fürdőzöl, akkor 100%-os a biztonságod, elektromosügyileg... ha életvédelmi reléd van, és megy, akkor pár tizedszázalék hibádzik a 100%-hoz. Remélem segítettem.
@@medigpool Szuper kielégítő a válaszod! Köszönöm! A csúszdás választ is itt köszönöm meg!
Az a fa biztos nem a csapágy közepét pűfölte.
Nemkel cserélni 5évente elég megtömni zsirral mindig cseréltek mindent