Witam Pana! Czy to jest trudne? Mam uzdolnionego manualnie teścia. Innymi słowy złota rączka i zastanawiam się czy nie wykonałby schodów z moją pomocą.
@ tak oczywiście. Każdy stopień który frontem nie jest oparty całą długością np. na drewnianym podstopniu, na 4 kołeczkach może się lekko wyginać nawet jeśli tego nie widać, każdy dodatkowy kołek będzie cenny.
Jak dla mnie rewelacja:) Napiszcie jeszcze czym wykończyć podstopnice by można je pomalować zmywalną farbą. Lepsza będzie płyta KG czy może lepiej użyć cementowej zaprawy szpachlowej?
Jeśli ktoś to zrobi zgodnie ze sztuką i nie odparzy to można i wtedy można kleić na klej do Parkietu - super opcja ale musi być gwarancja dobrego nadlania
Swietnie zrealizowany filmik! Mam dwa pytania: 1. Czy naprawde zaleca sie korzystanie z pianki montazowej czy jest to poprostu tansza metoda od odpowiedniego kleju lub czegos w stylu akrylu lub sylikonu uniwersalnego? Nie jestem fanem pianki montazowej - w 20 letnim domu u mnie sie takowa kompletnie rozlatuje np. pod parapetami i bede musial to wszystko wyskrobac na glebokosc z min 3cm i wypelnic akrylem aby potem dalo sie to wyszpachlowac. 2. Czym najlepiej wypelniac krawedzie pomiedzy betonem a stopniem lub podstopnica? Sylikonem? Akrylem? Jakims wariantem np. bezoctowym etc.? Dzieki!
Szanowny Panie aby pianka się nie rozlatywała/utleniała należy ją zabezpieczyć poprzez zaciągnięcie zaprawą, zaszpachlowanie, mówiąc prościej odciąć dostęp powietrza. Po montażu schodów przeważnie montuje się albo szpachluje podstopnie, zakłada listwy wykończeniowe i nie ma obaw że pianka po czasie się utleni.
Witam Mam pytanie odnośnie montażu. U mnie fachowiec zamontował stopnie bez kołków na samą pianę i już w tym samym dniu schody zaczęły skrzypieć i skrzypią do tej pory nawet lekko się ruszają podczas chodzenia. Czy taki montaż jest zgodny że sztuka budowlaną czy to błąd???
Niestety nie wygląda to dobrze, powinny być jakiekolwiek twarde podkładki - nie koniecznie kołki jeśli stopnie są klejone na pianę. Można montować na inne kleje nie wymagające podkładek czy kołków ale to już zależy od technologii jaką operuje fachowiec.
Mat Pęksyk zgadza się. Ale proszę wziąć pod uwagę że jet to materiał zrobiony na prośbę ogółu majsterkowiczów. Lepszy taki który pokazuje zasadę niż żaden.
Mam wykonane tak stopnie, na takich kołkach i niskoprężnej piance. Po montażu występuje problem, chodząc po stopniach rezonują/ słychać stukanie/ echo? Co jest nie tak? Czy ktoś spotkał się z takim problemem, jest to podstawa do reklamacji montażu? Można to jakoś "naprawić"? Pozdrawiam, DK.
Jeszcze celem wyjaśnienia dodam że piana puchnie, montując pierwszy raz ciężko jest wyczuć ile kleju wstrzyknąc żeby nie było za mało a jednocześnie żeby jego nadmiar nie poszedł na śmietnik. Istnieją inne metody klejenia np. bezpośrednie klejenie stopni na twardy klej ale jest warunek, idealnie równy beton, który zdarza się raz na kilkadziesiąt przypadków albo trzeba równać nadlewając. Jest wiele metod , fachowcy najczęściej mają swoje indywidualne wypracowane przez lata metody montażu , często nietypowe i całkiem zaskakujące.
Ja mam takie pytanie. Dlaczego stosujecie grubość stopni 30 mm zamiast 40 mm. Ja robie schody od 20 lat i nigdy takich cienkich nie widziałem. Nie licząc tych z marketów
Marcin Wnuk podaj argumenty , jakieś obliczenia, przykłady że stopnie 30mm są za cienkie i uzasadnij dla czego. Robimy zarówno 40mm jak i 30mm - oglądaj ze zrozumieniem. A robimy takie dla tego że wyrobami z drewna zajmujemy się od 30 lat, produkcją i analizami wytrzmałościowymi zajmuje się dyplomowany Technolog drewna z najlepszej uczelni w kraju i wg wszelakich prawideł w pewnych ramach wymiarowych takie wystarczają, poza tym są tańsze od tych grubszych.
Prosze jeszcze raz przeczytać mój komentarz. Spytałem dlaczego są na 30 mm. Nie stwierdziłem że jest to źle tylko że takich nie widziałem i takich nie robię. Co do stwierdzenia że cieńsze są tańsze to się nie zgodzę. Pozdrawiam
Tez jestem zdania ze schody grubości 30mm sa za cienkie i według mnie schody grubości 40mm lepiej sie prezentuja, a w dzisiejszych czasach to sie liczy, moze zmiencie Technologa bo 30 lat temu robiło sie pewnie troche inaczej. Dzisiaj ludzie wolą doplacic i miec schody zrobione fachowo i rzetelnie , bo jest to jednak dekoracja mieszkania na długie lata.
Szanowny Panie każdy produkt ma swojego odbiorcę, o gustach się nie dyskutuje , jeden lubi grubsze kobiety inny szczupejsze bo ma inny gust. Tak samo jest ze schodami. Szczególnie kobiety są wzrokowcami i oceniają po wyglądzie a nie konstrukcji. Jednemu człowiekowi podoba się to drugiemu tamto. A naszego technologa proszę się nie czepiać bo jest technologiem a nie projektantem wnętrz a wiedzę ma bardzo aktualną.
Prosty rachunek na 30mm zużywa się inną ilość drewna niż na 40mm stąd jest różnica w cenie. Dwa że cieńsza deska szybciej się suszy stąd i finalnie cena materiału jest niższa. Każdy ma swój kalkulator i ma prawo liczyć po swojemu. A to że Pan nie robi takich to już Pana osobista sprawa. My robimy również 40mm i 50mm na życzenie i nawet 70 i 80 się zdarza. Ba, Nawet do renowacji schodów angielskim produkujemy nakładki o grubości 12-15 mm i nic się z nimi w trakcie użytkowania nie dzieje. Ba, Anglicy robia schody samonośne z iglastej deski o grubości 20mm i wszyscy żyją.
Nie każdy jest fachowcem i dysponuje sprzętem metodami pomiarowymi i doswiadczeniem umożliwiajacym bardziej wymagającą realizację a ta metoda świetnie nadaje się dla każdego majsterkowicza który sam chce podjąć wyzwanie i zamontować samodzielnie schody. Z fachowcami bywa tak ze każdy ma inną wypracowaną latami metodę pomiaru następnie wykonania metriału i finalnie montażu. Ktoś kto nigdy tego nie robił niestety musi skorzystać z gotowych rozwiązań które oprócz zalet mają kilka wad ale dobrze ze i takie środki istnieją.
@@grupaalleschody5174 Przepraszam , nie chhcialem nikogo urazic ale troche sie na tym znam. Od 27 lat robie(prawie) wszystkie rodzaje schodow ale tak zrobionej wylewki jeszcze nie spotkalem. Pozdrawiam.
@@marekowczarek956 niestety technika animacji 3d jest ograniczona ale na szczęście jednocześnie na tyle zaawansowana żeby móc pokazać zasadę działania kołka.
trepy za grube max 1 cal z przodu zaokrąglone brak policzka przy ścianie o wykonczeniu bocznym stopnie to nie masz pojęcia , pooglądaj jak się robi schody w USA bo to to jest robota dla ubogich klientów
Podpowiem tylko ze w Polsce do schodów na beton standardem są stopnie z liściastego drewna o grubościach pomiędzy 30 a 40mm a pozostała cześć wykończenia - podstopnie, listwy, policzki to gust inwestora. Nie należy porównywać Polski do Ameryki.
W niecałe 9 minut tego filmu dowiedziałem się więcej niż przez 2 tygodnie szukania w internetach.
Schody zrobione, podobne jak na filmie i co ważne samemu! Dzięki za filmik ;)
Witam Pana!
Czy to jest trudne? Mam uzdolnionego manualnie teścia. Innymi słowy złota rączka i zastanawiam się czy nie wykonałby schodów z moją pomocą.
Super film, teraz mam pewność że wykonam swoje schody samodzielnie, dzięki!👍
Noooo wreszcie jakieś konkretne treściwe Video a nie tytuł filmu wprowadzający w błąd. Super
Jestem pod wrażeniem filmu .brawo.
Moje trepy juz zamontowane, pomocny materiał
Czy ja zobaczyłem słowo "poziomnica"??
Jak rzadko ktoś dba o poprawną nomenklaturę! Brawo :)
A jednak są jeszcze tacy 😁
1000 Wyświetleń w tydzień , cieszymy się że materiały są wam pomocne i że chwalicie nasze produkty :)
Czy zwiększenie ilości wkrętokołków np 6 na stopień a nie 4 wpłynie korzystnie np na wyginanie/trzeszczenie czy nie ma to znaczenia?
@ tak oczywiście. Każdy stopień który frontem nie jest oparty całą długością np. na drewnianym podstopniu, na 4 kołeczkach może się lekko wyginać nawet jeśli tego nie widać, każdy dodatkowy kołek będzie cenny.
Instruktarz nie obejmuje montażu podstopni, a szkoda tak to super instrukcja by była
Napewno przyda się jak będę montowal swoje pierwsze betony 😁😁😁
Fajne. Łapka w górę!
Jak dla mnie rewelacja:) Napiszcie jeszcze czym wykończyć podstopnice by można je pomalować zmywalną farbą. Lepsza będzie płyta KG czy może lepiej użyć cementowej zaprawy szpachlowej?
Aleksandra Gruszka
ja myślę ze profesjonaliści to profesjonaliści i w następnym video wszystko wyjaśnią ☺
@@djlatinooo 5 lat minelo a my nadal czekamy :)
Czy warto przed montażem wyrównać stopnie betonowe np specjalną zaprawą naprawczą?
Jeśli ktoś to zrobi zgodnie ze sztuką i nie odparzy to można i wtedy można kleić na klej do Parkietu - super opcja ale musi być gwarancja dobrego nadlania
miałem się rozpisywać ale powiem tylko dziękuję.
Czy zakręcone schody jak na filmiku da sie przerobic na proste?
Fajny filmik 😀
Orientuje się jaka cena może być za montaz takich "trepów" z olistwowaniem? Mam 18 trapów
Swietnie zrealizowany filmik! Mam dwa pytania:
1. Czy naprawde zaleca sie korzystanie z pianki montazowej czy jest to poprostu tansza metoda od odpowiedniego kleju lub czegos w stylu akrylu lub sylikonu uniwersalnego?
Nie jestem fanem pianki montazowej - w 20 letnim domu u mnie sie takowa kompletnie rozlatuje np. pod parapetami i bede musial to wszystko wyskrobac na glebokosc z min 3cm i wypelnic akrylem aby potem dalo sie to wyszpachlowac.
2. Czym najlepiej wypelniac krawedzie pomiedzy betonem a stopniem lub podstopnica? Sylikonem? Akrylem? Jakims wariantem np. bezoctowym etc.?
Dzieki!
Szanowny Panie aby pianka się nie rozlatywała/utleniała należy ją zabezpieczyć poprzez zaciągnięcie zaprawą, zaszpachlowanie, mówiąc prościej odciąć dostęp powietrza. Po montażu schodów przeważnie montuje się albo szpachluje podstopnie, zakłada listwy wykończeniowe i nie ma obaw że pianka po czasie się utleni.
Czy do uzupełnienia takiego wykonanie można by zastosować takie rozwiązanie w kwestii oświetlenia? ruclips.net/p/PL5brLT-ZRkcmnIAYCQeuBsg8VjcMOqgiF
Witam
Mam pytanie odnośnie montażu.
U mnie fachowiec zamontował stopnie bez kołków na samą pianę i już w tym samym dniu schody zaczęły skrzypieć i skrzypią do tej pory nawet lekko się ruszają podczas chodzenia. Czy taki montaż jest zgodny że sztuka budowlaną czy to błąd???
Niestety nie wygląda to dobrze, powinny być jakiekolwiek twarde podkładki - nie koniecznie kołki jeśli stopnie są klejone na pianę. Można montować na inne kleje nie wymagające podkładek czy kołków ale to już zależy od technologii jaką operuje fachowiec.
Witam, materiał wideo super ale to tylko teoria w praktyce wygląda to inaczej i wiem co mówię bo nie jedne schody założyłem.
Mat Pęksyk zgadza się. Ale proszę wziąć pod uwagę że jet to materiał zrobiony na prośbę ogółu majsterkowiczów. Lepszy taki który pokazuje zasadę niż żaden.
Czy można zakupić same kołki ????
ALLESCHODY.PL jak najbardziej
What's the name of pins?
Mam wykonane tak stopnie, na takich kołkach i niskoprężnej piance.
Po montażu występuje problem, chodząc po stopniach rezonują/ słychać stukanie/ echo?
Co jest nie tak? Czy ktoś spotkał się z takim problemem, jest to podstawa do reklamacji montażu? Można to jakoś "naprawić"?
Pozdrawiam, DK.
Widocznie zbyt mało piany. Odpowiednia ilość piany sprawia że jest wrazenie wypełnienia
Jeszcze celem wyjaśnienia dodam że piana puchnie, montując pierwszy raz ciężko jest wyczuć ile kleju wstrzyknąc żeby nie było za mało a jednocześnie żeby jego nadmiar nie poszedł na śmietnik. Istnieją inne metody klejenia np. bezpośrednie klejenie stopni na twardy klej ale jest warunek, idealnie równy beton, który zdarza się raz na kilkadziesiąt przypadków albo trzeba równać nadlewając. Jest wiele metod , fachowcy najczęściej mają swoje indywidualne wypracowane przez lata metody montażu , często nietypowe i całkiem zaskakujące.
+Sub :)
Ja mam takie pytanie. Dlaczego stosujecie grubość stopni 30 mm zamiast 40 mm. Ja robie schody od 20 lat i nigdy takich cienkich nie widziałem. Nie licząc tych z marketów
Marcin Wnuk podaj argumenty , jakieś obliczenia, przykłady że stopnie 30mm są za cienkie i uzasadnij dla czego. Robimy zarówno 40mm jak i 30mm - oglądaj ze zrozumieniem. A robimy takie dla tego że wyrobami z drewna zajmujemy się od 30 lat, produkcją i analizami wytrzmałościowymi zajmuje się dyplomowany Technolog drewna z najlepszej uczelni w kraju i wg wszelakich prawideł w pewnych ramach wymiarowych takie wystarczają, poza tym są tańsze od tych grubszych.
Prosze jeszcze raz przeczytać mój komentarz. Spytałem dlaczego są na 30 mm. Nie stwierdziłem że jest to źle tylko że takich nie widziałem i takich nie robię. Co do stwierdzenia że cieńsze są tańsze to się nie zgodzę. Pozdrawiam
Tez jestem zdania ze schody grubości 30mm sa za cienkie i według mnie schody grubości 40mm lepiej sie prezentuja, a w dzisiejszych czasach to sie liczy, moze zmiencie Technologa bo 30 lat temu robiło sie pewnie troche inaczej. Dzisiaj ludzie wolą doplacic i miec schody zrobione fachowo i rzetelnie , bo jest to jednak dekoracja mieszkania na długie lata.
Szanowny Panie każdy produkt ma swojego odbiorcę, o gustach się nie dyskutuje , jeden lubi grubsze kobiety inny szczupejsze bo ma inny gust. Tak samo jest ze schodami. Szczególnie kobiety są wzrokowcami i oceniają po wyglądzie a nie konstrukcji. Jednemu człowiekowi podoba się to drugiemu tamto. A naszego technologa proszę się nie czepiać bo jest technologiem a nie projektantem wnętrz a wiedzę ma bardzo aktualną.
Prosty rachunek na 30mm zużywa się inną ilość drewna niż na 40mm stąd jest różnica w cenie. Dwa że cieńsza deska szybciej się suszy stąd i finalnie cena materiału jest niższa. Każdy ma swój kalkulator i ma prawo liczyć po swojemu. A to że Pan nie robi takich to już Pana osobista sprawa. My robimy również 40mm i 50mm na życzenie i nawet 70 i 80 się zdarza. Ba, Nawet do renowacji schodów angielskim produkujemy nakładki o grubości 12-15 mm i nic się z nimi w trakcie użytkowania nie dzieje. Ba, Anglicy robia schody samonośne z iglastej deski o grubości 20mm i wszyscy żyją.
Film ładny ale rzeczywistość jest INNA
Niemożliwe nieistnieje xd
niezla sciema dla amatorow, hehehehe
Nie każdy jest fachowcem i dysponuje sprzętem metodami pomiarowymi i doswiadczeniem umożliwiajacym bardziej wymagającą realizację a ta metoda świetnie nadaje się dla każdego majsterkowicza który sam chce podjąć wyzwanie i zamontować samodzielnie schody. Z fachowcami bywa tak ze każdy ma inną wypracowaną latami metodę pomiaru następnie wykonania metriału i finalnie montażu. Ktoś kto nigdy tego nie robił niestety musi skorzystać z gotowych rozwiązań które oprócz zalet mają kilka wad ale dobrze ze i takie środki istnieją.
@@grupaalleschody5174 Przepraszam , nie chhcialem nikogo urazic ale troche sie na tym znam. Od 27 lat robie(prawie) wszystkie rodzaje schodow ale tak zrobionej wylewki jeszcze nie spotkalem. Pozdrawiam.
@@marekowczarek956 niestety technika animacji 3d jest ograniczona ale na szczęście jednocześnie na tyle zaawansowana żeby móc pokazać zasadę działania kołka.
@@grupaalleschody5174 O.K! Daje pozytywa. Pozdrawiam.
trepy za grube max 1 cal z przodu zaokrąglone brak policzka przy ścianie o wykonczeniu bocznym stopnie to nie masz pojęcia , pooglądaj jak się robi schody w USA bo to to jest robota dla ubogich klientów
Panie Staśku może za długo Pan był w Stanach. Tu mamy polskie realia , polskie budownictwo a to jest tylko prezentacja produktu - kołek do schodów
Podpowiem tylko ze w Polsce do schodów na beton standardem są stopnie z liściastego drewna o grubościach pomiędzy 30 a 40mm a pozostała cześć wykończenia - podstopnie, listwy, policzki to gust inwestora. Nie należy porównywać Polski do Ameryki.